Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Rypejakten válasza dergander (#1250) üzenetére


Rypejakten
addikt

minek kérdezed, ha úgysem érdekel a válasz? használd 1,65V-tal és viseld az esetleges következményeket.

(#1252) dergander válasza Rypejakten (#1251) üzenetére


dergander
addikt

Engem érdekel a válasz,csak azt nem értem hol van ez leírva hogy meghal tőle a CPU ha olyan RAMot teszek bele ami 1.57volt felett jár?

(#1253) HSM válasza dergander (#1249) üzenetére


HSM
félisten

Egy ilyen i5-nek egyáltalán nem hatalmas túlhúzás a 4,5Ghz, okosan beállítva jó lapban jó hűtéssel belefér az összes specifikációba. :U

Itt találod az 1,575V maxot: [link]
82. oldal, 7-6 tábla, Vddq.

Lehet, certifikálva van, hogy működik, de mégis megsérti a specifikációt, szvsz ez ilyen saját felelősségre csinálhatod kategória. :U

De igazából tök felesleges erről beszélgetni, olvass el egy tesztet, és rá fogsz jönni, hogy gyakorlatilag világon semmit nem nyersz azzal a processzorral 1600@CL9-nél gyorsabban járatott memóriákkal. Ergó, maximum az e-penis faktora lesz kisebb a gépednek. Megéri ezért kockáztatni, amikor az 1600@CL9 1,5V-ot röhögve kirázná az a kit a kisujjából, de szerintem az 1866@CL9-et is? Te tudod...

[ Szerkesztve ]

(#1254) dergander válasza HSM (#1253) üzenetére


dergander
addikt

Vagy érdemes lenne,lecserélni egy kingstone 1600@CL9 kitre

Gondolkodok még,anno mikor vettem jó leárazva jutottam ehez a RAMokhoz,ezért is adtam el a kingstone-t és vettem ezt. Az Ivy-k is hasonlóan viselkednek a RAMok terén?

(#1255) HSM válasza dergander (#1254) üzenetére


HSM
félisten

Nem értem, miért cserélnéd? Alig olcsóbb amit írsz. A 2133-as kit is tud 1600cl9-en menni, csak nyilván akkor nem az xmp profil szerint. Nálam is az egyik gskill 2133-as, amit 1600 cl 9-ben használok...

(#1256) dergander válasza HSM (#1255) üzenetére


dergander
addikt

Nos igen,de számomra nagyon zavaró tény hogy olyan RAMom van amit nemtudok maximumba használni :D

(#1257) HSM válasza dergander (#1256) üzenetére


HSM
félisten

Inkább raknál be valami gagyit csontra kihajtva? :DD
A tápod is 100%-ra ki van centizve, és a procin is mindig fut valami okosság a háttérben, hogy 100%-ra ki legyen használva? ;]

(#1258) dergander válasza HSM (#1257) üzenetére


dergander
addikt

a Fő szempont a Játék nálam,ezért is váltottam FX8350ről,mert hiába a sok mag,még az egyszálasok viadalát éljük,Ha már teljesítmény akkor szeretek adni a gépre,egy jó erős RAM sokat nem jelent,de legalább jól mutat,olyan mint a Szőke nagymellű barátnő :DD

(#1259) HSM válasza dergander (#1258) üzenetére


HSM
félisten

Ennyi. Ott virít rajta, hogy 2133, az adatlapodra is beírhatod, seni sem fogja megtudni, hogy csak 1600-on használod.... ;]
Problem solved. :C

(#1260) dergander válasza HSM (#1259) üzenetére


dergander
addikt

Ez olyan mint az audi a8 amit megveszel és csak max 70ig huzatod mert a magyar utak nem engedik meg,de te úgyis odafogod csapatni mert miért ne :P

Amúgy igazad van,meglátom még

(#1261) HSM válasza dergander (#1260) üzenetére


HSM
félisten

Nem mindenki gondolkozik így. Én se hajtom üveghangon a kocsikat, mert minek? Az említett Audival se csak 70 felett lehet közlekedni. Nyilván hasznos, hogyha szükséges, tudsz vele sietni, de csak "miért ne" alapon szabálytsérteni és gyorsan leamortizálni az autót nekem nem tűnik ésszerűnek.

(#1262) dergander válasza HSM (#1261) üzenetére


dergander
addikt

Mindenesetre jövőhéttől már ivy 3570k val diszelgek majd az tudomádom szerint nem ennyire válogatós,vagy kitudja ;)

(#1263) HSM válasza dergander (#1262) üzenetére


HSM
félisten

Annak ugyanúgy 1,57V a limit. :D Viszont az már gyárilag, hivatalosan kezel 1600-on is ramokat is. :C

(#1264) Raggie


Raggie
őstag

Geil Leggera EVO 2133MHz C11-es ram, 1,65V-on, intel memoria vezérlő 1,56V-on. Atomstabilan megy 1 éve.
GA-Z77-D3H lap.

nem tudom, hogy ez valóban károsít-e valamilyen proci alkatrészt, de én azt olvastam, amíg utánaemeled a memvezérlőt úgy, hogy ne legyen 0,1 V-nál több különbség a ram és a vezérlő között addig okés. A mem vezérlőnek a maximuma az 1,57 szerintem, nem a memóriának.

két-három évente meg úgyis kell cserélni konfigot, addig meg bírja! :D

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1265) HSM válasza Raggie (#1264) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem tudom... Nem nyűgöz le, amit látok... Tehát azért megy üveghangon a rendszer, hogy nyers memória-tesztekben (úgysem azokra használja az ember a gépet) nyertél ~20%-ot?

Nálam ilyen 4*4GB, ami megint lassabb, ráadásul tuningmentes procival:
Ezt amúgy kb. 2 kattintás lenne 1866-ra belőni, szintén gyári feszekkel, de sajnáltam rá azt a kis időt is tesztelni.... Azzal már pariban lennék a 2400Mhz-eddel, mert az a CL11-13-13-34 időzítés egy vicc.

"két-három évente meg úgyis kell cserélni konfigot, addig meg bírja! :D"
Gondolom, ezt majd a hirdetésbe is beírod 2-3 év múlva, hogy szarrá hajtott, döglés előtt álló cucc... :U Egyébként meg igen kedves húzás, hogy szerencsétlen kispénzű vásárlód jóhiszeműen megveszi tőled használtan, mert nincs pénze újra, aztán 1-2 év múlka KO nála... Igazán nagyvonalú, korrekt, felelős hozzáállás. :(

[ Szerkesztve ]

(#1266) Raggie válasza HSM (#1265) üzenetére


Raggie
őstag

Ki mondta hogy eladom? Nem áll szándékomban! Addig megy amíg megy, amikor kipurcan jön az új.

Az időzítésekkel meg nem tudom mi a bajod? Milyen hátránya van a nagyobb időzítéseknek, ha összesítve mégis gyorsabb a memória? Számomra a te hozzáállásod érthetetlen. :F

Clint Eastwood FTW

(#1267) dergander válasza Raggie (#1264) üzenetére


dergander
addikt

A memória vezérlő feszültség az a Vtt? Mert az alapból 1.060v,lehet olyan magas feszre lőni hogy 1.56v? Vagy rosszul tudom?

(#1268) Raggie válasza dergander (#1267) üzenetére


Raggie
őstag

Nekem is 1,06-on van(elnéztem az előző posztban).
mem:1,65V
Vtt: 1,06-v

Az előző hsz-ben említett 0,5V-os szabály egyébként megdőlni látszik az IvyBridge-nél. Körülnéztem kicsit és több fórumon is rengeteg ember hagyja Auto-n a Vtt feszültséget, ami 1,06-1,08-ig viszi fel általában egy 1,65-ös XMP profilnál. Mindenki stabil működésekről írt. Szóval sztem ne aggódj.

Ha tényleg a maximális biztonságra és az alkatrészek 10éves élettartamára törekszel, akkor viszont fogadd meg HSM tanácsát és ne vidd 1,55V fölé sokkal a RAM-okat. Hagyd az XMP-t és használd 1800MHz körül.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1269) dergander


dergander
addikt

Na megérkezett az Ivym,egy 3570k. Érdekes,mert ebbe megy az XMP-s 2133Mhz ram 1.5volton,szóval a Sandy volt a ludas,gyenge DRAM vezérlője ilyen téren.
Na és a másik nem azért vettem OC ramot hogy 70%on járassam ;]
Igy jó elég jól muzsikál

(#1270) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte GA-Z77X-UD4H alaplapom.

A pci-x es vga kártyámat garanciáztatni kellett vinnem, ezért gondoltam használom az integrál VGA-t.

Windows újratelepítés történt, majd miután felkerül a VGA driver pár percen belül a gép mindig újraindult.

Később már a Windows beletöltődése után is. Beleraktam egy másik pci-os kártyát ezzel megint megy a gép.

Van esetleg tapasztalat mi lehet a probléma? Bios beállítás? Bios update kell? Vagy csak hibás az alaplap és vigyem vissza?

Köszönöm a segítséget!

(#1271) HSM válasza DJ.Gróf (#1270) üzenetére


HSM
félisten

Nekem volt olyan Bios-bugom a z77x-d3h lapomon, hogy automatán nem az integrált GPU 1050-es óraelén hajtotta azt, hanem 1200-on. Ez okozhat problémát. Nézd meg Intelnél, mennyi a max boost órajele az IGP-dnek, és állítsd be kézzel a BIOS-ban és szerintem meg fog javulni.
Vagy BIOS-frissítés, azt hiszem, a legfrisebb BIOS-ban nálam mintha már javítva lenne a dolog....

[ Szerkesztve ]

(#1272) DJ.Gróf válasza HSM (#1271) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen!

Kipróbálom.

(#1273) DJ.Gróf válasza HSM (#1271) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Köszönöm Mester!

Bios frissítés megvolt, de nem javult meg.

1100Mhz-n futtatta alapból. Visszavettem találomra 800-ra. Most megy :)

Köszönöm! :R :R

(#1274) HSM válasza DJ.Gróf (#1273) üzenetére


HSM
félisten

Nagyon szívesen! Remélem így 800Mhz-en már jó is marad. :R

(#1275) DJ.Gróf válasza HSM (#1274) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Sajnos megint elkezdte.

Holnap még próbálkozom.

Ha van még ötleted megköszönöm, mert jobb lett mint volt :)

Köszi

(#1276) HSM válasza DJ.Gróf (#1275) üzenetére


HSM
félisten

Esetleg egy 500Mhz-es IGP órajel, illetve a feszültségek auto helyett normal-ra kapcsolása. :) Ha ez se segít, akkor nincs több ötletem a távgyógyításra. :( Ja, esetleg friss IGP driver Intel oldaláról.
Ja, és ki kéne kapcsolni a "rendszerhiba esetén automatikus újraindítást". Abból, ha kék képernyős a dolog, lehet kiderülne, mi okozza a bajt.

[ Szerkesztve ]

(#1277) dergander válasza DJ.Gróf (#1275) üzenetére


dergander
addikt

RAM vagy időzítés hiba,nemmindegy ám milyen RAMal eteted az IGP-t...tapasztalat :U

(#1278) DJ.Gróf válasza HSM (#1276) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Rendben. Kék halálra nem is gondoltam, olyan gyorsan kilövi magát. Már 400-ra visszavettem, lejjebb nem tudok menni :).

Láttam, hogy van külön Ivy és Sandy driver is.

Ha nem oldódik meg piszkálni fogja a csőrömét, de szerencsére lassan visszakapom a videó karim.

Köszi!

(#1279) DJ.Gróf válasza dergander (#1277) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Hmm. Nem semmi :) Ez az első IGP-s lapom. A régi integrál vga kártyákkal nem volt ilyen gond.

Még az UEFI bios is új. Barátkozni kell vele. A 3d bios pedig nagyon aranyos :)

Ha már itt tartunk. Az IGP besegít a PCI-os videokártya teljesítmény növelésébe?

Olvastam még ,hogy képes váltani a lap a két megjelenítő között, ha nincs szükség nagyobb teljesítményre. Ezt mégis hogyan? Ebben az esetben hova kell bekötni a monitort?

Köszönöm!

(#1280) LuiT válasza DJ.Gróf (#1279) üzenetére


LuiT
tag

A monitort az alaplapra kell olyankor kötni, és kell egy Virtu MVP nevezetű kis progi hozzá, ami megoldja a ki-be-átkapcsolgatást a két vga közt. Nagy vonalakban ennyi az egész.
Bővebben itt tájékozódhatsz => [Lucidlogix]

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#1281) HSM válasza LuiT (#1280) üzenetére


HSM
félisten

Kár, hogy semmit nem spórol a fogyasztással, cserébe kapsz driveres gondokat. A sebességnövelés meg kb. átverés. ;)

(#1282) dergander válasza DJ.Gróf (#1279) üzenetére


dergander
addikt

Semmit nem nyersz,ez egy kamu...virtumvp valaki pénzeli a pc oldalakat h tüntesse nagyobbnak. Én kipróbáltam és a grid 2be pl eszméletlen laggolás fogadott,a crysis 3 pedig megfagyott idöközönként,szóval az igpt tiltani kell

(#1283) varosib


varosib
újonc

sziasztok!

szereztem az i5 3570k procimhoz egy ga-z77-hd3 alaplapot.
a lapon van 3 system fan foglalat.
1 en van venti is.
azt vettem észre hogyha a bioszban bekapcsolva hagyom mindhárom foglalatra a system fan fail warningot akkor elkezd zugni a speaker.
nem sípol, hanem magas hangon folyton zúg.
ha disabledre veszem a warningot azokon a helyeken ahol nincs venti akkor elhalgat.
jó ez így? :F

(#1284) patomi válasza varosib (#1283) üzenetére


patomi
őstag

ez így jó, ha bekapcsolod,, az üres helyeken nincs jelzés, tehát elromlott a venti (ami ugye nincs is, ezért nincs jel)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1285) GabeszTdi


GabeszTdi
csendes tag

sziasztok, mért van az hogy a biosban 4 venti mutat a lapon meg csak hármat találok, a cpu fan -on kívül persze

(#1286) dergander válasza GabeszTdi (#1285) üzenetére


dergander
addikt

Mert 4db fan csatlakozó van, plusz egy cpu fan.

(#1287) GabeszTdi válasza dergander (#1286) üzenetére


GabeszTdi
csendes tag

akkor mutasd meg hol van rajta a negyedik
http://prohardver.hu/dl/cnt/2012-03/83313/z77x_ud5h_1.jpg

meg találtam, bocsi

[ Szerkesztve ]

(#1288) dergander válasza GabeszTdi (#1287) üzenetére


dergander
addikt

Telórol vagyok de elmondom,nemigaz h vak vagy :D

Egy a sata melett,egy a Ram melett ,egy a 8pines cpu supply melett,egy meg az alaplap legalján középen ahol bekötöd a reset meg ilyeneket. :DD

(#1289) GabeszTdi válasza dergander (#1288) üzenetére


GabeszTdi
csendes tag

akkor még egy kérdés, kettő venti bekötést használok, egy venti a gép hátuljában a proci mögött egy meg a ház legelejében van, bios auto normál fokozatban, hátsó venti a 8pines cpu supply mellé van kötve az a fan3, az első venti pedig a ramok mellé az a fan1 , arra lettem figyelmes hogy a hogy a fan1 -est valamikor 1200 felett pörgeti, miért?

(#1290) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!
GA-Z77-D3H alaplapom van. Az előlapi panel USB3-as. Ha USB2-es cuccot rakok bele, akkor megy rendesen, ha USB3-asat, akkor nem látja a pendrivet. Driver hiba lenne, vagy csatlakozó?

Win 8.1

(#1291) dergander válasza GabeszTdi (#1289) üzenetére


dergander
addikt

Figyi nem biztos de a fan1 sztem a cpu hütő másodlagos szerepét töltené be...amikor emelkedett a sebesség akkor a cpu venti is magas rpmen ment? Nekem minden silent módba megy,én arra játszok h halkabb legyen a gépház.

Yusukee : nekem megy rendesen,én raktam hozzá drivert is a windows alapdrivere csinált érdekességeket.

[ Szerkesztve ]

(#1292) GabeszTdi válasza dergander (#1291) üzenetére


GabeszTdi
csendes tag

nekem is gyanus volt, én is erre gondoltam de akkor viszont nem értem mért a lap másik oldalára rakják pont ellentétesen

(#1293) GabeszTdi válasza dergander (#1291) üzenetére


GabeszTdi
csendes tag

itt van róla egy kép csak nem tudom hogy kell értelmezni

(#1294) dergander válasza GabeszTdi (#1292) üzenetére


dergander
addikt

Figyelj,az jó dolog hogy a cpu hőmérséklet növekedésével növekszik a fanok sebessége.

(#1295) GabeszTdi


GabeszTdi
csendes tag

akinek ilyen lapja van, milyen ramokat használ ami gond nélkül együtt is működik a lappal, bár néztem a támogatott ramok listáját típus számra, elég szűk a köre

(#1296) panses válasza GabeszTdi (#1295) üzenetére


panses
aktív tag

Én ilyet :B

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1297) Raggie válasza GabeszTdi (#1295) üzenetére


Raggie
őstag

Geil Leggera EVO 2133MHZ 2x4Gb tökkéletesen megy.
Még 2400-on is CL11-el.

Szerk: bocsesz, nekem Z77-D3H lapom van csak. Nem teljesen olyan, mint a tied.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1298) zsoika válasza GabeszTdi (#1295) üzenetére


zsoika
addikt

Tök elég a DDR3 1600MHz CL9, felesleges gyorsabb ha csak nem tömörítesz vagy konvertálsz.
8 GB-ot illik szerintem a mai gépekbe rakni föleg a játszol is vele a lényeg hogy 1,5v os feszültségen tudja a 1600 MHz-t hogy ki ne nyírja a processzor memóriavezérlőjét. Elvileg az 1.65V-os memóriák is jók bele de akkor hozzá kell állítani a memvezérlő feszültségét is. CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT (panses kolléga ajánlása) is jó csak arra figyelj hogy elférjen a processzorhűtőtől mert elég magas ez a típus. A támogatási lista nem szentírás, választhatsz nem listán szereplő RAM-ot is de itt kérhetsz segítséget (a gyár képtelen a világ összes ramját tesztelni).
Én 4db DDR3 2048Mb Kingmax, 1600MHz, CL9, FLGE85F-B8KJ9A, NANO ram-ot használok GA-Z77-DS3H lappal.

[ Szerkesztve ]

(#1299) dergander válasza zsoika (#1298) üzenetére


dergander
addikt

Elárulom ezt a kinyírja a memóriavezérlő dologot ezt már sokszor kibeszélték,nekem a RAM XMP profilja 2400MHz és 1.65voltos,de alapból a memó vezérlőt 1-05re teszi ergo ahoz nem nyúl mégis stabil...igen van olyan RAM ami 1.65v mellett 1.20ra teszi a VTT-t és az már nagy érvágás.

(#1300) GabeszTdi válasza zsoika (#1298) üzenetére


GabeszTdi
csendes tag

köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, 2×8 gigát választok az biztos
zsoika ehhez a voltos feszültséghez még vissza térünk, de nagyon köszi erre a magasság dologra meg jó hogy felhívtad a figyelmem mert a proceszor hűtöm eléggé a ramok fölé megy ráadásul elég alacsony is na ezt jól meg szívtam,
erre a támogatási listához azért akartam rátérni mert na lássuk be ha nem vagyunk gazdagok ez a 30-40-50 ezer forint elég sok főleg ha meg veszem és valami nem fér össze, gondoltam előbb körül nézek kérdezősködök :)
akkor goo milyen ramot vegyek

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.