Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1021) brd válasza Raggie (#1020) üzenetére


brd
nagyúr

Ha mindenképp szabályozgatni akarja az ember a házventijeit is akkor sztem vegyen 5-6k ért egy 4-5 ventis külső potis szabályozót.

Automatikusan jobb az. Nem is mindig vagyok a gép előtt fizikailag, hogy állítani tudjam, de nem is akarnám, fontos a kényelem. ;)

De már a "sima" silent-nek is elég halknak kellene lennie, ha az nem halk, akkor nem jó ventiket használsz.

Tudom, én vagyok a gyökér, de házhűtőnek egy sima (nem PWM-es), de csöndes ventit használok. ;]

Az tény, hogy a VGA vagy a hdd hőmérsékletét nem veszik figyelembe, de nem is nagyon kell.

Legfeljebb a te elgondolásod szerint. Nálam pl. a bejövő levegő útjában vannak a HDD-k, de a VGA szellőzése is függ a házhűtőtől.

...akkor feljebb veszed a szabályzást és kész

Úgy hangosabb, és ha nem kell, ne legyen hangosabb.

De mondom, hogy ha tényleg minden alkatrészre külön akar figyelni az ember akkor csak a potis állító jöhet szóba, mivel pl a VGA/HDD hőmérséklete nem nagyon függ a CPU-étól, tehát az a megoldás sem jó, hogy mindent arra a csatlakozóra köt az ember(vagy annak a hőmérséklete alapján szabályozza).

Van a CPU, a saját hűtőjével, és van a házhűtő, aminek nálam a sebessége kell függjön a VGA, HDD-k és Motherboard temptől. Ezt nem tudod BIOS-ból szabályozni. Még1x mondom: kézzel állítgatás nem érdekel, ha van jól működő automatikus (de nem is mindig kivitelezhető nálam).

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.