Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) HSM válasza Hoorus (#750) üzenetére


HSM
félisten

Ilyenem van, meg vagyok vele elégedve minden szempontból, megbízható, jól működik, okos BIOS-a van szvsz. :K
Jobban belemélyedve nem egy kemény tuninglap (ennyi pénzért ez nem is elvárható), de simán repítette a 3570-em 4,5Ghz-en, mikor kipróbáltam. Tuningban az UD verziója azért többet tud, több paraméterébe állítható, ha arra keresel lapot, nem sokkal drágábban.
Nekem RAID módban van (ami ugye AHCI) és simán felment a win7 mókolás nélkül. XP-hez szerintem ugyanúgy mókolt lemez kell az AHCI módhoz, mint minden lapnál.

(#752) Hoorus válasza HSM (#751) üzenetére


Hoorus
őstag

Köszönöm.. :R

Az a 4,5 GHz több, mint elég.. Fölötte már brutál hűtő kell, ráadásul nem hinném, hogy jó hatással van a procira a túlzott OC, a fogyasztásról nem is beszélve.. :)

Még egy kérdés: alapból 1600-on járt a RAM, vagy állítani kellett 1333-ról? :)

(#753) HSM válasza Hoorus (#752) üzenetére


HSM
félisten

Nekem még sehova se bizonyult kevésnek a gyári turbóval 3,8-3,6Ghz között (alapórajel) ketyegő 3570k.... :N Csak azért kíváncsiságból megéztem mit tud.
A ram SPD-jében 1333 van, azon indult, de pár kattintás volt csak aktiválni az XMP profilját a BIOS-ban (a ramomon nem a procigyilkos, fesznövelős fajta van szerencsére) és már ment is 1600-on. :K
Ha nincs XMP, akkor sincs nagy baj szerintem, pár kattintással be lehet lőni a paramétereket, elég átlátható a BIOS, ha a grafikus hülyeségről átváltassz a hagymányos nézetbe. :K

[ Szerkesztve ]

(#754) Hoorus válasza HSM (#753) üzenetére


Hoorus
őstag

Na majd hétfőn meglátjuk.. :) Néztem az UD3H-t is de szerintem nem ér meg plussz pénzt. Még a Sata3 csatiból is 2-vel kevesebb van azon :C

(#755) HSM válasza Hoorus (#754) üzenetére


HSM
félisten

Persze, mert az inkább a tuningra, meg más extrákra lett kihegyezve... :)

(#756) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!

Lenne egy problémám és eddig sehol nem tudtak segíteni szóval próbát teszek itt is. Van egy G1 Sniper 3-mas alaplapom. A probléma az hogy 4.4GHz-n a proci 1.265V-ot igényel hogy stabil legyen. És hogy az alap feszet 1.210V-ra állítja be ami meglehetősen sok. Nézegettem és van akinek már 1.250V-on tudja a 4.8GHz-t . Nagyon remélem hogy csak valami beállítás miatt lehet, a szorzón és a Vcore feszültségen kívül minden processzorral kapcsolatos dolgot auto-n hagytam.

(#757) HSM válasza WaterWawe (#756) üzenetére


HSM
félisten

A tiédnek több fesz kell, ennyi. Ez nem baj, ez egy tulajdonság.
Az alapfeszültség sem tűnik soknak. Nyiss egy Aida-t, az kiírja a tuning fülön, milyen feszt kér a proci, ahhoz tudod hasonlítani menyit kap, persze ennek csak alapfeszen van értelme.

(#758) WaterWawe


WaterWawe
őstag

3770k és 3770k között mért lenne különbség, de egyébként Costa Rica-s a proci. Szerintem biztos valami beállítás van elcseszve

(#759) HSM válasza WaterWawe (#758) üzenetére


HSM
félisten

Nem csoda, hogy nem tudtak neked segíteni, nem hagyod magad. :N
Ha sütsz két muffint, az se lesz 100% tökéletesen egyforma, sajnos az Intel se tud ilyet a procival. Gyárilag az Intel belövi az alapfeszt a proci tulajdonságainak megfelelően gyárilag, és minden működik jól.
Maradjunk annyiban, hogy ez az oka, hogy valakinek 5ghz megy 1,2V-al, valakinek meg a 4,4ghz se stabil 1,3V-al. A 3770k procikban ami közös, hogy képesek 77W tdp-ből a gyári értékükön hibátlanul teljesíteni, te ezt vetted meg, nem azt, mennyit megy a szomszéd srácé milyen feszen. Neki lehet több csoki jutott a muffinba. Ilyen az élet.

(#760) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Jó felfogtam, de az enyém ezekszerint még a "kevéssé csokisak" közül is a legrosszabbul sikerült példányok közé tartozik. Úgynézki 1.35V alatt nem fogom megúszni ezt.

(#761) HSM válasza WaterWawe (#760) üzenetére


HSM
félisten

Nem biztos, hogy minden szempontból rosszabb, ha több feszt kér. ;)
A magasabb alapfeszesek általában több feszt kérnek, de mégse melegednek jobban, csak hamarabb futsz bele az ajánlott feszültség felső részébe.
Az átlag IB procik amúgyse nagyon szeretnek 4,5Ghz fölött ketyegni, a tiéd 4,4Ghz szerintem tök átlagos. Az enyémnek is 1,25V körül kellett 4,5Ghz-hez, igaz, csak 3570k.

(#762) Hoorus válasza HSM (#751) üzenetére


Hoorus
őstag

HSM kolléga még egy kérdésem lenne. Írtad, hogy RAID módban megy a lapod. Ettől függetlenül a bios-ban a sata mode selection menüpontban a sima AHCI-t is lehet választani? Csak mert van 2 egyforma Sata3-as ssd-m és nem akarom őket raid-ben hajtani.. :)

(#763) HSM válasza Hoorus (#762) üzenetére


HSM
félisten

RAID módban se kötelező RAID-et használni, csak annyit jelzel a lapodnak, hogy töltse be a RAID ROM-ot is, ha nem hozol létre egy RAID-tömböt a két winyóból, sima AHCi módban fognak menni. Természetesen van a sima SATA meg RAID mód mellett választható AHCI is. :K
Amúgy Giga honlapján elérhető/letölthető a felhasználói kézikönyv, abból sokminden kiderül a lapról, érdemes lehet vásárlás előtt átlapozni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#764) Hoorus válasza HSM (#763) üzenetére


Hoorus
őstag

:R

[ Szerkesztve ]

(#765) panses


panses
aktív tag

Egy perces néma tisztelgést kérek az elhalálozott 10+ éves Audigy-imnek!!! :O
Ez az alaplapi integrált egy fosss :W Asszem vaterázok...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#766) hülyegyerek válasza panses (#765) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Hát igen, ez a VIA cucc az eddigi leggyengébb, ami saját alaplapon volt, még a Realtekek is alázták.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#767) Hoorus válasza hülyegyerek (#766) üzenetére


Hoorus
őstag

Pár szóban összefoglalnátok, hogy miben nyilvánul meg a "fossága" ? :))

hülyegyerek: részvétem a kártya miatt, kár érte..

[ Szerkesztve ]

(#768) panses válasza hülyegyerek (#766) üzenetére


panses
aktív tag

Csak az Audigy miatt vettem olyan alaplapot amin van PCI port. Na mindegy mostmár akkor PCI-E-est nézek!
X-FI vagy Xonar? Valakinek tapasztalat?

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#769) panses válasza Hoorus (#767) üzenetére


panses
aktív tag

Köszi, az enyém halt meg! :B Halgasd meg egymás után a kettőt! Nem vagyok vájt fülű de brutál külömbség van! :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#770) Hoorus


Hoorus
őstag

Ja tényleg, benéztem.. :DD

Hétfőn ha minden igaz kipróbálom majd. :)

(#771) HSM válasza hülyegyerek (#766) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes, amit írtok... Nekem abszolút pozitívak a tapasztalataim azzal a VIA hangkarival, ami a lapomon van. Kifejezetten jobbnak hat nekem a produkciója, mint a korábbi realtekjeimnek. Ahogy nézem, mindkettőtöknek a sima Z77-D3H lapotok van, nem lehet, csak azon nem sikerült jól a hangkari itegrálása? Mert nekem a Z77X-D3H-n tök jó. Pedig van összehasonlítási alap, egy X-fi Prelude, és ez az első integrált hangkártyám, ahol zenehallgatásnál nem érzem, hogy nekem most rögtön át kellene dugnom a fülest az X-fire...
Mégegy kérdés... Ugye, a lapon lévő dugóba dugtátok a fülest, nem az előlapi a kivezetéshez? Ott nekem olyan gagyi a házam kábele, illetve annyi interferenciát szed össze, hogy az x-fire kötve is finoman szólva is botrányos a hangminőség, ami kijön belőle. :D

Azt esetleg tényleg megpróbálhatnátok jobban leírni, mi vele a bajotok, kíváncsi lennék. :K

(#765) panses: Kár érte. :(

[ Szerkesztve ]

(#772) panses válasza HSM (#771) üzenetére


panses
aktív tag

X-FI-d van? :R
Hátra dugtam nem az előlapra.
Bővebben? Akárhogyan tekerem-csavarom, állítom nem szól olyan szépen mint a másik alapból. Egyszerűen dobozhangja van nulla dinamikával. :F Tisztán szól amennyire lehet de se mély se magas, csak úgy szól valami... hát én kb. ennyit veszek észre 10 év Audigy után.

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#773) panses


panses
aktív tag

Fél doboz kontaktspray és szoftver újratelepítés visszahozta az életbe :DD
Köszönöm, hogy aggódtatok! :B
Hiába no! Azt szoktam mondani: a Soundblaster az nem Soundblaster kompatibilis mint az összes többi, hanem AZ!!! :))

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#774) HSM válasza panses (#773) üzenetére


HSM
félisten

Tökéletesen egyetértek. ;)
Örülök, hogy életre kelt. :D
Amúgy igazad volt, meglestem a hangkarit, és tényleg, a dobozhang minimális tüneteit sikerült észrevennem. Mert a dinamika nálam pipa, zajszint pipa, de valahogy nem adja vissza azt a hangteret, mint az X-fi. Persze, ez nem igazságos így, mivel az x-fi újkorában vagy 30%-al drágább volt a komplett alaplapomnál, de akkor is. :D Ettől függetlenül továbbra is tartom, hogy nem rosszabb ez az előző realtekjeimnél, másmilyen, máshogy nem tökéletes a hangzása. :D
Viszont jól jött az infó, kicsit tesztelgettem, és rá kellett jönnöm, hogy amit anno botrányos hangzásnak gondoltam előlapon az X-fiből mégis picivel szebb, mint az integrált csoda. :D Milyen jó, hogy van front panel csatija az X-fimnek... Most megint törhetném a fejem, vagy ronthatnám a minőséget jack-elosztóval. :D
Egy ilyenem van amúgy, amit nagyon szeretek: [link] ;)
Bár így is törhetem, mert azért az előlapin azért közelse adja azt, mint hátulról, nem adja ugyanazt... Még a végén rákötöm az 5.1-et filmezni a VIA-ra, az x-fi meg füles only lesz.... XD

(#775) panses válasza HSM (#774) üzenetére


panses
aktív tag

:Y Beszarok! Ezt hol lőtted? Nem is tudtam, hogy a Creative kiadta másoknak az X-FI chipset-jét! Amugy már ránézésre jól kell, hogy szóljon egy ilyen hangkártya, ami közel VGA méretű! :D Annak idelyén a SB AWE32 a ház elejéig elért, 32Mb saját RAM-ja lehetett és saját IDE CD vezérlője volt ha jól emlékszem ... Sajnos már nincs ISA buszos alaplap :B

:R

[ Szerkesztve ]

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#776) HSM válasza panses (#775) üzenetére


HSM
félisten

Itt PH! aprón, 3 hónaposan megvált tőle valaki. ;) :R De már több, mint 4 éve volt. Gyönyörűen szól amúgy, főleg a front kimenete a National LM4562NA OPAMP-al és AKM AK4396VF DAC-al. :K
X-fi Elite Pro szint, szerintem kicsit felette is.

(#777) Hoorus


Hoorus
őstag

A Z77X-D3H lapnak hány fázisú a cpu ellátása??

(#778) Hoorus válasza Hoorus (#777) üzenetére


Hoorus
őstag

Már mindegy.. :)

(#779) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok!
Z77-D3H lapot vettem frissen. Nemsokára fog belekerülni i5-3570K és egy 2X4Gb-s Geil Leggera 2133MHz CL10-es RAM szett.
link

Ki tudom majd hajtani ezeket rendesen 2133 MHz-re?
Olvastam vissza a topikban és láttam, hogy majd BIOS-ban kell valamit bekapcsolnom, és a memória is "XMP ready" csak attól félek kicsit, hogy a gyártónál azt írják, hogy 1,65V a "working voltage". Ez nem lesz gond?

Clint Eastwood FTW

(#780) HSM válasza Raggie (#779) üzenetére


HSM
félisten

A lapnak tudtommal mindegy, a proci viszont véleményem szerint nem fogja szeretni az 1,65V-ot hosszútávon. Bár érdemes lehet utánaolvasni a fórumában, de azt tudom, az Intel nem ajánlja 1,5V-tól különböző modulok használatát, a tűréshatár pedig olyan +/-0,07V.

A másik fele, hogy nem is nyernél vele, egyedül talán ha IGP-t használsz (oda meg minek 0,1FPS helyett 0,12) amúgy bőven elég ezeknek a prociknak 1600-1800Mhz is. :K

[ Szerkesztve ]

(#781) panses válasza Raggie (#779) üzenetére


panses
aktív tag

Ha nem vettél még RAM-ot akkor tényleg inkább keress 1,5v-osat mert kinyírod vele a procit, hacsak nem feszeled alul a ramot (és futtatod 1866-on) vagy nagyon csúnyán felül a Cpu vtt-t!

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#782) Raggie válasza panses (#781) üzenetére


Raggie
őstag

Már megvannak a RAM-ok sajnos, nem gondoltam, hogy ilyen problémám lehet velük... :F

Szerintem inkább megpróbálom alulfeszelni a RAM-okat. A proci fontosabb :) (meg drágább :D ).

Mindenesetre köszi a segítséget. Kb jövő hónap elején lesz kész a masina, majd írok tapasztalatokat! :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#783) panses válasza Raggie (#782) üzenetére


panses
aktív tag

Van egy feszültségérték ami, ha jól emlékszem a ram és a cpu vtt közti. Ha jól emlékszem az nem lehet több 0,5v-nál, mert kinyírja a proci mem. vezérlőjét!!! De javítson ki aki jobban tudja!!! :R Sok Sikert az új géphez!

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#784) HSM válasza Raggie (#782) üzenetére


HSM
félisten

Az a rammodul simán fog menni mondjuk 1600@CL8-on 1,5V mellett, és sebességben is közel ugyanott leszel, vagy 1800@CL9 1,5V-on, és ezek csak pesszimista becslések. Csak nehogy véletlen bekapcsold az XMP modult. :D Csak olcsóbb lett volna egyből ilyet venni, sebaj, tanulópénznak jó volt. Érdemes előbb kérdezni. :R

[ Szerkesztve ]

(#785) Raggie válasza HSM (#784) üzenetére


Raggie
őstag

Elég olcsón vettem (hardveraprón). 13k volt újonnan a 8Gb, ha 1600-asat veszek az pár ezressel lett volna csak olcsóbb.
Hát mindenesetre majd megpróbálom kihozni a maximumot belőlük 1,5V-on! :)

(mondjuk ezt nem értem, hogy miért írják a gyártó honlapján ezeket a sorokat: "Designed for X79, Z77 and other major platforms" , "Intel XMP Ready" közvetlenül az után, hogy "Working Voltage : 1.65V"... na mindegy)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#786) HSM válasza Raggie (#785) üzenetére


HSM
félisten

Óh, így már értem. :R Szerencse, régebben minimum dupla árban mentek ezek a kitek mondjuk egy 1600-ashoz képest... ;)

Persze, X79-en meg Z77-en van tesztelve, meg tényleg tudja az XMP profilt. Csak ha megfingik a proci, akkor az a te (vagy ha gariztatod, akkor az Intel) kára.... A memóriának ugyanis nem árt egyáltalán az 1,65V.
Jó kis ramok amúgy, biztos jól fognak menni 1,5V-on is. ;)

A "hivatalos" datasheet [link] 86.-oldalon láthatod te is, hogy mennyi az előírt fesz Intel által. ;)

(#787) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Gigabyte GA-B75M-D3H [link]
A Biosban (ami amúgy szerintem alsó kategóriás lap ellenére hatalmas tudású) mit jelentenek pontosan ezek az xHCI beállítások ?
Ja és ha tudtok, esetleg az SSD beüzemelésében is segíthettek (AHCI-s driver telepítése): [link]

(#788) wAfu


wAfu
tag

Sziasztok!

Vettem egy Gigabyte GA-H77-D3H alaplapot, és az alaplapon van egy ATX_12V_2X4 nevű tápcsatlakozó, na ezzel idáig nem találkoztam. Ha jól sejtem a neve alapján, akkor ide megy 2 db 4 tűs 12v-os csatlakozó. A tápomon van is ilyen, csak különszedve két csatlakozóra és idáig csak az egyik kellett a régi lapomhoz. Ha jól sejtem, most mind a kettőt be kell dugnom hozzá, igaz? Előre is köszönöm a segítséget, csak gondoltam megkérdezem a biztonság kedvéért. :)

(#789) panses válasza wAfu (#788) üzenetére


panses
aktív tag

:K

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#790) Johni5


Johni5
őstag

Sziasztok!Hogy a jó fenébe lehet rábírni az alaplapomat,hogy a HDMI kimenetet tudjam használni a monitorral?

(#791) HSM válasza Johni5 (#790) üzenetére


HSM
félisten

A "jó fenébe" szókapcsolat nélkül is megértjük... :U
Be kell kapcsolni a BIOS-ban az IGP-t, elsődleges megjelenítőnek beállítani, itt keresse először a video-adaptert és windózban is beállítani, hogy küldjön képet a rádugott megjelenítőre.

(#792) Johni5 válasza HSM (#791) üzenetére


Johni5
őstag

A BIOS-ban be van állítva.Windows-ban ellenben nem találom sehol :U

(#793) HSM válasza Johni5 (#792) üzenetére


HSM
félisten

Ahol a képernyőfelbontást állítod, ott kellene tudni kiválasztanod, amennyiben fel van telepítve a driver, és be van dugva a HDMI-be a megjelenítő.

(#794) Johni5 válasza HSM (#793) üzenetére


Johni5
őstag

Most akkor dugjam össze a monitort HDMI-vel és D-sub al is?Vagy HDMI csatlakozóról a monitoromat felejtsem el?

(#795) HSM válasza Johni5 (#794) üzenetére


HSM
félisten

Ha csak egy monitorod van, és egyedül IGP, akkor ha csak a HDMI-t dugod be és bekapcsolod, elvileg oda rakja a képet. Ha nem, akkor meg rádugod mindkettőt, és átkapcsolsz windózban HDMI-re.

(#796) Johni5 válasza HSM (#795) üzenetére


Johni5
őstag

Itt a gondom.HDMI-n nem kapok képet,pedig IGP-re van állítva a biosban az elsődleges megjelenítő kimenet.D subon kijön a jel.A grafikus bios-t nem lehet átváltani normál megjelenésre,mert a 3D bios csak alapokat tartalmaz.Az UEFI bios meg eléggé hiányosnak tűnik.Itt már a Ctrl+f1 sem ér semmit.
Még egy hiba:
-Ha kiveszem a VGA-t a gépből,akkor esélyem sincs arra,hogy eliduljon a gép.5 sec és kikapcs. :F

[ Szerkesztve ]

(#797) HSM válasza Johni5 (#796) üzenetére


HSM
félisten

Hát ez tényleg elég fura... Nekem ugyan nagyobbik lap van a Z77X-D3H, de először VGA nélkül raktam össze, és egy hétig úgy ment, hibátlanul, igaz, DSUB-ról, szval el tudot indulni IGP-ről.

Ha windózban rakod át a megjelenítést a HDMI-re (klón mód) akkor van egyáltalán kép a monitorodon HDMI bemenetet választva? Mert a monitroban is ki kell válaszani, keresse a jelet HDMI-n is.

(#798) I


I
tag

Sziasztok

GA-Z77X-D3H alaplapom van, USB-s billentyűzettel és egérrel, valaki tudna segíteni abban, hogyan tudom BIOS-ban beállítani, hogy gombnyomásra vagy egér kattintásra bekapcsoljon a számítógép? Nem igazán sikerül beállítanom. Régebbi alaplapjaimnál ez működött, igaz más márkák voltak. Olyan rossz, hogy mindig az asztal alá kell nyúlkálnom a szg. bekapcsológombjához. BIOS verzióm: F17h. USB-PS/2 átalakító nem jöhet szóba, azzal nem működnek a beviteli eszközeim.

Have a nice day!

(#799) csigi válasza I (#798) üzenetére


csigi
addikt

Szia.
Régebbi alaplapjaid idejében, nem véletlenül még PS/2 beviteli eszközökkel voltál?
Mikor usb-re váltottam (jó régen volt) sokat mókoltam ezzel. De senki nem tudott rá jó megoldást. Még el is magyarázták miért nem lesz ez soha jó, de már nem emlékszem rá. Feladtam már...
De ha Neked sikerül, légykedves oszd meg velünk is!

nofene

(#800) Johni5 válasza HSM (#797) üzenetére


Johni5
őstag

A Monitor full automata.Klónozva próbáltam,de az sem segít sajnos.Viszont ha az egyik memót kiveszem a gépből,akkor elindul IGP-vel vga nélkül. :U Dualba semmi :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.