Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) hülyegyerek válasza HSM (#350) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Szerintem meg legegyszerűbb megnézni a giga oldapán, hogy támogatott e az adott modul.
Ha igen, akkor gond nem lehet vele.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#352) fatal` válasza hülyegyerek (#351) üzenetére


fatal`
titán

A támogatási listában benne van, direkt úgy választottam. :) Az AIDA szerint 1,5V-n a feszkó.

(#353) HSM válasza hülyegyerek (#351) üzenetére


HSM
félisten

A lap akármennyi feszt tud neki adni. Kérdés, a proci nem-e nyúlik ki tőle... :U

(#354) HSM válasza fatal` (#352) üzenetére


HSM
félisten

Ha az XMP-profilra írja, hogy 1,5V, akkor mehet a dolog. :K

(#355) fatal` válasza HSM (#354) üzenetére


fatal`
titán

A modul feszültségét néztem meg az SPD-nél. Az XMP merre van? Mert hírtelen nem találom :D

(#356) HSM válasza fatal` (#355) üzenetére


HSM
félisten

Aida-ban alaplap-->spd fül. :K
Ott pedig a memória időzítések nevű adathalom alatt, Extreme Memory Profile alatt.

(#357) panses válasza fatal` (#346) üzenetére


panses
aktív tag

Én a Gemin II-re vettem valami "Retention Bracket set" néven futó átalakítót ami eredeti Coolermaster, potom 1700 pízért!!! Eredetileg az enyém is c2d-n volt de át akartam hozni az új gépbe... Olcsóbb mint venni egy új hűtőt 10+K-ért :C

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#358) fatal` válasza panses (#357) üzenetére


fatal`
titán

Erre is gondoltam, körbenézek majd, ha nem találom meg a hozzáadott 1156-ra alakítót.

Ez lenne az gondolom:
[link]

Viszont úgy látom TX3-ra nem jó :(

[ Szerkesztve ]

(#359) LuiT


LuiT
tag

Most vettem egy Gigabyte Z77X-D3H lapot s hozzá egy i5-2400 procit. A VGA-m egy GTX260-s.
Az a problémám hogy ezt a virtu dolgot sehogy sem tudom életre kelteni. Egyik programot sem tudom feltelepíteni, sőt még az IGP-hez az Intel drivert sem.
Állandóan azt írja, hogy nincs ilyen hardver, vagy nem felel meg a rendszer a drivernek.

Mi lehet a probléma? Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#360) hülyegyerek válasza LuiT (#359) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az alaplapi DVI-be van dugva a monitorod ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#361) fatal`


fatal`
titán

Na megnéztem a számlán a ram pontos típusát, sajnos nem 1.5V-os, úgyhogy marad 1333-on (KHX1600C9D3K2).

(#362) panses válasza fatal` (#358) üzenetére


panses
aktív tag

Igen az AZ!!! Keresd azt az átalakítót mert ahhoz tényleg nem jó! 1156 és 1155 furattávolsága egyforma...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#363) LuiT válasza hülyegyerek (#360) üzenetére


LuiT
tag

Nem. Oda kell, s a biosban mit kell állítgatnom, ha kell egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#364) hülyegyerek válasza LuiT (#363) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Semmit.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#365) S.J.M. válasza LuiT (#363) üzenetére


S.J.M.
senior tag

Annyi, hogy az IGP legyen "Enabled", ne "Auto" mást elvileg nem.

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#366) LuiT válasza S.J.M. (#365) üzenetére


LuiT
tag

Az AUTO beállítás miért nem jó?

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#367) hülyegyerek válasza LuiT (#366) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Most működik vagy sem az adott dolgokkal (monitor alaplapi dvi-be bedug, igp enabled kiválaszt) ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#368) LuiT válasza hülyegyerek (#367) üzenetére


LuiT
tag

Műxik, de nem értem hogy AUTON miért nem megy. Elvileg akkor a bios érzékeli, hogy hova dugtam a monitort. Kipróbáltam AUTON, és nem működött.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#369) hülyegyerek válasza LuiT (#368) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az előbb kipróbáltam, és integrated graphics-enabled, init display first-auto beállításokkal megy gond nélkül.
Amúgy meg ha azt gondoltad, hogy vga-ra dugott monitorral majd ad képet az igp, miért akarod megérteni egy uefi működését ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#370) Core2duo6600 válasza LuiT (#359) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Biosban beállítod, hogy a IGN legyen az elsődleges
A monitort az alaplapra dugod.
Majd feltelepíted a rendszert
És a Giga oldaláról szeded le a drivereket !
Esetleg még az inteltől a legutolsó elötti cpu vga drivert.

A Lucidvirtu oldaláról a legfrisebbet kell leszedni, ott még sok bugot javítanak !
De mindenekelött a bios frissitsd meg a legrisebb nem beta ra

Auto beállítás azért nem jó, mert auton ha észlel vga kártyát akkor az igp ét nem fogja használni !
De nyugi vagy 30 szor fel fokod tenni a win -t mire összeáll a dolog és megtalálod a normális dribereket hoözzá !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#371) hülyegyerek válasza Core2duo6600 (#370) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nekem megy auto beállításon is, pedig van benne vga, szóval nem igaz, amit írtál. Szerintem ne keverd meg jobban szegény gyereket.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#372) Core2duo6600 válasza hülyegyerek (#371) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Na várj, most akkor az auto arra vonatkozik, ami a elsődleges kártyánál lehet választani, vagy magára, az igp re, hogy be van - e kapcsolva !
Mert előbbi esetben tényleg nem megy, a másodiknál nekem is auto van

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#373) hülyegyerek válasza Core2duo6600 (#372) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem. Az IGP nyugodtan be lehet kapcsolva, hiszen úgyse kapcsolódik be, ha nem arra van kötve a monitor.
Az auto beállítás arra vonatkozik, hogy magától érzékeli, hogy a monitor melyik csatiba (vga, vagy igp) van dugva.
De próbáld ki, és meglátod.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#374) Core2duo6600 válasza hülyegyerek (#373) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Rendben kipróbálom.
Nekem DSUB os a monim, lehet, hogy akkor máshogy viselkedik ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#375) hülyegyerek válasza Core2duo6600 (#374) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Persze.Tegyél rá egy dvi átalakítót, és abba a csatiba dugd. Másnak is volt már problémája az alaplapi dsubbal...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#376) LuiT


LuiT
tag

Most már tiszta minden, köszi az infókat.
Sikerült mindent belőnöm, IGP, nVidia és Virtu mind feltelepült elsőre.
Kéne valami olyan progi, ami kimutatja, vagy loggolja Watt-ban a fogyasztását a gépnek. Tudtok ilyesmit?

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#377) Core2duo6600 válasza hülyegyerek (#375) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amik vannak átalakítoim nem mennek bele.
Az átalakíton van 4 pocok a kis lap melett mind a 2 oldalon, míg a csatlakozon nincs

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#378) hülyegyerek válasza LuiT (#376) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Gépen belül nem tudsz normálisan fogyasztást mérni. Az Aida-ban van egy ilyen funkció ugyan, de az csak a proci fogyasztását méri...
Normálisan csak konnektorba dugható fogyasztásmérővel fogod tudni kimérni.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#379) LuiT válasza hülyegyerek (#378) üzenetére


LuiT
tag

Nagy kár, na mindegy, meglátjuk milyen ez a Virtu dolog.

[ Szerkesztve ]

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#380) Core2duo6600 válasza LuiT (#379) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én még azt figyeltem meg, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen driverek vannak fent a fogyasztást illetően.
Első körben idle 120 w volt virtuval.

Utána reinstall, más driverekkel. és 70 w körül, szintén idle.

Azért nem mindegy.

Vagy számoltatod a gépet állandóal a boincal és akkor úgy is mindegy.
Legalább a tudományt támogatod

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#381) hülyegyerek válasza Core2duo6600 (#380) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Bőven előfordul, hogy az új driver az energiagazdálkodáson javított.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#382) Core2duo6600 válasza hülyegyerek (#381) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Legalább 20 szor raktam újra mire összeált a dolog :)

Legelső próbálkozásomra mindenből a lehető legfrisebbet szedtem le leginkább az intel oldaláról
Nem jött be
Utána a giga oldaláról mindent, már jobb volt a helyzet !

Majd végül,
Az usb3 érkezett az intel oldaláról
Intel Management Engine Interface szintén az inteltől, intel lapokhoz lévő helyen volt a weben, de működik.
A többi a giga oldaláról, és hogy van - e köze hozzá, azt nem tudom, de közben kijött az amd től is egy frisebb vga driver, és azt is feltettem !
A Proci vga ja, végül az intel oldaláról jött, de a legfrisebb elötti, a legfrisebbel állandóan nem volt képem a boot után, most csak ritkán, de ekkor a windows + P 2 szer majd egy enter és visszajön, néha azt hiszi, hogy projektorra van kötve gondolom a DVI csatlakozót tekinti annak, az intel suporton olvastam pár leírást egyik sem jött be.
És ez a kombináció is ott volt !

De mire ezeket végigjátszottam már csukott szemmel is fel tudnám tenni a wiin 7 et :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#383) LuiT


LuiT
tag

Na elegem lett a Virtuból. Maradok a sima nvidia vganál. Kissé bugosnak találom még ezt a virtu dolgot, de lehet a z77-s lap még új hozzá.
Az igaz hogy játék alatt csendesebben ment a GTX 260-s, de windowsban sok apró gond akadt így járatva a gépet.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#384) Core2duo6600 válasza LuiT (#383) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen gondok voltak ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#385) LuiT válasza Core2duo6600 (#384) üzenetére


LuiT
tag

- A legfőbb gond az volt, hogy a gép nem volt hajlandó újraindulni, a bootképnél megállt.
- Néha villogott a képernyő windows alatt.
- Az alaplapi hálókártya rendszeresen leállt, hiába volt kikapcsolva az energiagazdálkodás.
Most minden probléma elmúlt, amint visszatértem a GTX 260-ra.

Időközben egy új kis idegesítő dolgot vettem észre. Mégpedig az, hogy van a gépemben belső kártyaolvasó, amit a biosban letiltok, mint bootolható eszközt.
Viszont ezt a letiltást állandóan el kell végeznem ha a biosba belépek. Nem értem hogy miért, nem jegyzi meg vagy mi? A legújabb F9-s bios van fent a régivel is ezt csinálta.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#386) woci01


woci01
tag

Sziasztok!

PC-t szeretnék összerakni főként játékra kéne, meg ha lesz majd egy SSD-m akkor az SRT-t kihasználni, szóval egy Z77-es chipsetre gondoltam ezen belül ugye GB.
CPU: i5-2500k
VGA: ASUS ENGTX 560 DC 1GB ddr5
RAM: Kingston hyperx 8gb

A kérdésem az lenne hogy, h melyiket ajánlanátok ehhez a konfighoz. Tuninggal annyira nem foglalkoznék most egyenlőre szóval nem kell olyan alaplap. A másik kérdés, hogy megéri-e majd 1-2 év mulva beruházni egy másik gtx 560-ba és azzal SLI-be hajtani őket, vagy felejtsem el.

(#387) Core2duo6600 válasza woci01 (#386) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha már ilyen lapot veszel, akkor 3 ik generációs core cpu-t tegyél bele, nem drágább, és valamelyest gyorsabb, korszerübb ! És a lap szolgáltatásait azzal tudod maximálisan kihasználni !

SLI játéktól függ, van amelyik gyorsul tőle van aminek nem számít rossz esetnem léasabb is lehet, ezt leginkább a vga topikban tudják megmondani.

Hogy melyiket jó kérdés !
Ha csak játék, és semmi future nem fontos akkor mondhatni, hogy a legolcsobb atx méretű is elég lehet !
Nekem Z77X Ud3 H van

Ennél a rendszernél nagyban a cpu tól függ minden !
Ha megnézed a giga oldalát láthatod, hogy majd mindnél ugyanaazt írja !
Azt kell megnézni, hogy kell - e sok usb kormány, joystick stb...
Hangkeltőben vannak különbségek, ill lan kariban , meg hogy van - e fireware vagy sem !
Ahogy néztem az SLI Crossfire mindél támogatott !

Az intel RST ét felejsd el, ha ban SSD akkor arról bootolj !
Egy 64 esen elfér a rendszer és az alap progik !

A Virtu--t annál inkább érdemes használni persze ha a vga és a drivere partner ebben !!!
Mivel ekkor a cpu vga ja is bedolgozik a játéknál akár kisebb / olcsóbb vga val is lehet jól játszani !

1-2 év mulva én inkább modernebb vga -t vennék, persze fene tudja, mert függ az ártól, és, hogy milyen teljesítménynek felel meg az SLI (esetemben Cross fire).

Miután idáig olvastál lehet, hogy az jött le, hogy tökindegy melyiket választod, mert amire használni akarod bármelyik képes, ugyanis a cpu tól függ minden, mert a chipset gyakorlatilag '"csak" a háttértárat, hangot, lan -t vezérli !
Minden mást a cpu !

Egy tipp a legolcsóbb ATX méretűt választanám !
És inkább a ramot bővíteném 16 GB ra, meg egy erősebb cpu -t tennék bele, ill modernebben 3 as generációt.
Épp mostanában jelent meg a legerősebb I5 bele, van teszt a ph-n !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#388) LuiT válasza Core2duo6600 (#387) üzenetére


LuiT
tag

„Ahogy néztem az SLI Crossfire mindél támogatott !”
Ez a kijelentésed némiképp sántít, mivel csak az X-s lapok tudják ezt.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#389) Core2duo6600 válasza LuiT (#388) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igazad van, anno én radeon szemmel néztem,. és azt valóban tudja mind.
Tehát akkor a kollegának X es lapot kell néznie, mivel nvidia ja van !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#390) woci01 válasza Core2duo6600 (#387) üzenetére


woci01
tag

Köszi a segítséget, szóval akkor szerinted inkább egy 3570k kéne meg egy "akármilyen" GB alaplap megteszi.
Ez a Virtu amit írtál ez mit takar?

(#391) LuiT válasza woci01 (#390) üzenetére


LuiT
tag

Nagyjából Virtu azt jelenti s úgy műkszik, hogy 2D-ben a prociban lévő IGP jeleníti meg a képet, amikor 3D-s alkalmazást, vagy játékot indítasz, akkor pedig átveszi a PC-Express-ben lévő VGA és esetleg még besegít néhol az IGP is.
Személy szerint nekem nem jött be, nem működött úgy ahogy szerettem volna.
Lehet, hogy újabb procival, tehát az Ivy briges jobb hozzá.
Jelenleg i5-2400-as Sandy Bridge-s procival hajtom a gépet.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#392) woci01 válasza LuiT (#391) üzenetére


woci01
tag

Értem, köszönöm a gyors választ.

(#393) KJB válasza woci01 (#390) üzenetére


KJB
csendes tag

Itt egy gyors bepillantás:
http://prohardver.hu/hir/tesztpadon_virtu_lucidlogix.html

Szent grálként is tisztelhetjük majd, a lucidlogix szerint, de a feldolgozó program inkább egy jó bétára hajaz (lásd fenn).
Viszont tudnod kell, hogy a tesztek alapján néha ront a fps-en nem javít, játékfüggő. Inkább az Ivy-k új iGPU-ja miatt a használható ki a virtu, a használatához ezek a procik illenek.
Bár más tesztkonfig és más lap alatt, de egy jó példa a nyert sebességre (mondjuk eléggé kirakatbábú formája, van de ha a fele is igaz, akkor már jó nekünk):
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=Z68%20Pro3

[ Szerkesztve ]

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#394) KJB


KJB
csendes tag

Hali !

Gépet cserélek, mivel itt az ideje a jó öreg P4-től megszabadulni.
A következő masinában gondolkodom, minden alkatrészt a lambdacomputertől beszerezve:
Intel Core i5-3570K (BOX) proci
Gigabyte GA-Z77X-UD3H deszka
Gigabyte GV-N560OC-1GI - GTX560 Ti videókártya
Corsair DDR3 1600MHz 8GB Vengeance Kit CMZ8GX3M2A1600C9B memória
OCZ 120GB Vertex 3 VTX3-25SAT3-120GG SSD

A gép alapvetően PS és játékra lészen majd használva, tuningolva nem nagyon (csak próbaképp), illetve a későbbiekben lehet, hogy az SLI-t ki szeretném használni.
Egy LG W2253V a megjelenítő, ami ugyebár 1920x1080 nativban fog mozogni - mindörökké. Háttértárnak maradna a Western Digital Caviar Green wd15ears.
Alapjában véve láttok-e valami hibát amit feltétlenül javítsak, vagy szerezzek be mást a fentiek helyett? Minden építő szándékú kritika érdekel! A masinának max 200e Ft-ba meg illene állnia.

A forumokat olvasva a következő kérdéseim vannak még :F :
1, A biost mindenképp frissíteni kell, ez miképp a legegyszerűbb, ha még rendszer sincs a gépen?
2, A régi masinámból marad egy audigy2 hangkártya amit szeretnék használni, okozhat-e ez gondot, vagy egyáltalán kell ez még nekem?
3, Egy 550 W-os Chieftec tápom van, nem igazán szeretném cserélni, de ha muszáj, kérlek szóljatok.
4, Mivel lesz egy gyári processzor hűtő is - egyenlőre - nem tervezem a venti cseréjét, ha csak nem erősen ajánlott. Ugye nem kell?
(Ha valakinek ismerős a kérdéssor az nem a véletlen műve.)
Köszi!

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#395) KJB válasza woci01 (#386) üzenetére


KJB
csendes tag

Mondj lécci összeget is mennyit szánsz rá, mert a mai világban nagyon fontos tényező.

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#396) LuiT válasza KJB (#394) üzenetére


LuiT
tag

Az 550 Watt erre a konfigra elég, de ha SLI-t fogsz majdan építeni, akkor már kevés.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#397) KJB válasza woci01 (#386) üzenetére


KJB
csendes tag

SLI röviden por és kontra:
http://prohardver.hu/teszt/nvidia_sli_videokartyak_parban/konkluzio.html

Két 560 Ti-vel elért tesztek eredményei:
http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-560-ti-sli-review/17

Fontos, hogy ugyanazon gyártó ugyanazon sorozatbéli társával fér csak össze, és eléggé megemeli a fogyasztást -> új táp :((
De a tesztek szerint egy XFire jobban kijön nagy felbontásnál - ez mondjuk megjelenítőtől is függ ugyi(én mondjuk nvidia-intel párost használok, mert ezt ismerem).

[ Szerkesztve ]

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#398) KJB válasza LuiT (#396) üzenetére


KJB
csendes tag

Kösz, kösz!

„Ha nem lennék javíthatalan, már rég elrontottak volna.” (Osváth Ernő)

(#399) woci01 válasza KJB (#395) üzenetére


woci01
tag

Igazából nézegetve a lapokat, van "nagyon" olcsó meg a drága kategória, 30-40k-t nem szánnék rá, nem akarok tuningolni az SLI-hez meg azért venni most egy olyan lapot h hátha majd vmikor teszek majd bele, ugyh szerintem a legalapabb z77 is megteszi. De szolj ha rosszul gondolom

(#400) Core2duo6600 válasza KJB (#394) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nincs semmi gond jól illenek össze a dolgok, a VGA ról nem tudok nyilatkozni, mostanában nem foglalkoztam velük, csak akkor amikor kerestem magamnak !

A táp elég lesz, nekem az akárírásban lévő gépet egy 420 as Eenrmax hajtja, és stbailan.
300 W tól eddig még nem fogyasztott többet semmien téren !

Igen, a biost meg kell frissíteni, ezt legegyszerübben egy pendrive segítségével lehet, még rendszernek sem kell lennie rajta

Hát, ha találsz win 7 hez drivert hozzá, de szerintem a játékokhoz az alaplapi bőven elég, és esetlegesen nem ismerik már a játékok azt a kártyát ez is benne lehet a pakliban
A gyári cooler lehűti ezek a cpuk már nem melegszenek annyire terhelés alatt sem !
Elég viccesen néz ki a gyári hűtő, de a feladatás tökéletesen ellátja

(#399) woci01
Olyannyira besegít, hogy nem üvölt a radeon ventije a grid alatt ! (1280*1024 es a monitorom, tehát ezen a felbontáson)
Valóban csökken valamelyest az fps, de nem sokat !
Tulképpen egy gyengébb diszkrét vga val is el lehet ugyanazt érni, mitn egy erősebb vga val, persze nagyon játékfüggő én eddig még csak 1 el próbáltam.

Az árakat figyelve igazat van, ezen a platformon a rendszer tudása leginkább a cpu tól függ, hiszen majd mindennek abban van a vezérlője, a lap annyiból számít, hogy megadja azokat a csatikat amikre szükséges van, Pl.: Firevire

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.