Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) HSM válasza Rosep (#1050) üzenetére


HSM
félisten

Hát ha vajon miért inaktivizálja a sata5-öt? Igen eltaláltad, mert az az interfész van odavezetve az msata slothoz. Mivel az 3gb/s, ezért az msata is az lesz.

(#1052) Rosep válasza HSM (#1051) üzenetére


Rosep
senior tag

Hát kár, na mindegy. Vettem a Vaterán egy Asus 8 gigás mSATA SSD-t, (nem ebbe a lapba lesz, csak gondoltam kipróbálom), de nem látja. Valami rémlik régről, hogy ezek az Asus SSD-k csak az Asus netbook-okban mentek. Létezne?

(#1053) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

giga. z77x-ud3h alaplapom van és alkalmanként a bios képénél lefagy és egy reset után minden működik rendesen.
Ez micsoda pontosan olvastam külföldi fórrumokon hogy másoknál is jelentkezett a probléma
F18 bios van rajta (F19e-t nem tettem fel mivel béta)

Szépnapot!

(#1054) csigi válasza Dexter-2000 (#1053) üzenetére


csigi
addikt

Nekem volt usb anomáliám, bár nem pont így viselkedett (csak ha bele akartam lépni, akkor fagyott le). Ezt egy usb-s külső eszköz okozta...

nofene

(#1055) mediamiki


mediamiki
csendes tag

Hello Mindenkinek,

tervezek venni egy gigabyte GA-Z77X-UD5H alaplapot,
Intel Core i5-3570K processzorral,
win7 64 bit futna rajta,

munka mellett videoszerkesztésre, vágásra használnám még a gépet

kérdezném, hogy mekkora RAM a legideálisabb és milyen kiosztásban?

köszi előre is,

mediamiki

(#1056) panses válasza mediamiki (#1055) üzenetére


panses
aktív tag

Persze, hogy fut rajta a Win7 x64!!! Videós munkákra meg vegyél bele legalább egy 16Gb-os memóriacsomagot! Ha az integrált Gpu-t használod akkor az sem baj ha gyors memóriát veszel. Ha külön Vga-t használsz akkor elég bele az 1600-as is!

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1057) Matej


Matej
tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen alaplapot Gigabyte GA-H77M-D3H ver 1.1

A többi alkatrész:

QuadCore Intel Core i5-3570K,
2x4Gb (DDR3-1333 DDR3) Kingmax
Gigabyte 660Ti GV-N66TWF2-2GD 2GB GDDR5
OCZ-AGILITY3 (SSD SATA-III)64Gb,
SAMSUNG HD753LJ (750 GB, 7200 RPM, SATA-II)
FSP Raider 550W (80+ bronze)
Samsung SyncMaster S22B150 [22" LCD] (HMAC405743)

Az a problémám, hogy fagyogat a gép, win. installálás alatt is, meg utáni is többször lefagyott, teljesen eltérő időközönként (pár mp-től 15 perc).

Találkozott valamelyikőtök ilyen problémával?

Előre is köszi a segítséget.

Sziasztok

MaTeJ

(#1058) panses válasza Matej (#1057) üzenetére


panses
aktív tag

Milyen Windows?

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1059) mediamiki válasza panses (#1056) üzenetére


mediamiki
csendes tag

köszi a választ...,

maradnék az integrált videokártyánál...,

a 16 gb-os memória rendben, és azon belül mi a gyors? Milyet ajánlasz?

én ezt néztem konkrétan: Kingston 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz KHX16C9P1K2-16

ez szerinted OK? Vagy mást ajánlanál?

köszi!

(#1060) panses válasza mediamiki (#1059) üzenetére


panses
aktív tag

Integrált Vga sebességét nagyban tudja segíteni a memória gyorsasága! Nem tudom mi a max ami belemegy abba az alaplapba, de azt vedd... 1866 vagy akár 2133 is szóba jöhet! Esetleg javítsatok ki ha tévedek!

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1061) Matej válasza panses (#1058) üzenetére


Matej
tag

Szia!

Windows 7 ultimate.

MaTeJ

(#1062) panses válasza Matej (#1061) üzenetére


panses
aktív tag

"Sima" vagy sp1? Nem mindegy! Biosban keresd meg azt, hogy IDE MODE! Min áll: IDE, RAID, vagy AHCI?

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1063) panses válasza Matej (#1061) üzenetére


panses
aktív tag

Picit olvass vissza a topicban! Nem rég volt probléma! :K

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1064) Matej válasza panses (#1063) üzenetére


Matej
tag

AHCI. Kb. meddig olvassak vissza?

Közben lehúztam az SSD-t, és sima HDD-vel próbálkoztam, úgy is fagy sajnos. :(

MaTeJ

(#1065) panses válasza Matej (#1064) üzenetére


panses
aktív tag

Előző oldalon volt róla némi szó. Ha jól tudom a Win7 sp1-ben van alapból ahci driver, a simához utólag lehet telepíteni. Próbáld meg ide vagy raid módban, bár gondolom az ssd miatt szeretnéd használni az ahci módot. Ha működik pl. ide módban akkor telepítsd fel az ahci drivert, restart, aztán kapcsold vissza a biosban ahci-ra! Nálam igy működött, de azóta win8-at használok és azzal semmi ilyen nyűg nincs! ;)

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1066) mediamiki válasza panses (#1060) üzenetére


mediamiki
csendes tag

köszi!

(#1067) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Gigabyte H77-DS3H újra telepített win7, és nem működik az USB3.0 port :F
Próbáltam a honlapról leszedett driver-el újratelepíteni, de semmi, bármit dugok bele nem érzékeli.
Ötletek :F

(#1068) panses válasza Poiro7 (#1067) üzenetére


panses
aktív tag

Windows eszközkezelő látja? Biost nem reseteltél, be van kapcsolva?

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1069) kammler


kammler
senior tag

Hello!

Kérdésem volna. Van egy Z77-D3H alaplapom. Olvasgattam a fórumot, rá is kerestem a dologra, de nem igazán találtam túl sok választ bekapcsolással kapcsolatban. Vagy legalábbis nem találtam meg. Hibernált, és készenléti állapotból be lehet kapcsolni a gépet billentyűzetről és egérről is. Na, ha ki van kapcsolva nem. Kikapcsolt állapotban, ha rádugok egy külső USB-s hdd-t akkor elindul. Tehát 5V ok. Kikapcsoom a gépet nem is világít az egér. Aztán ha hozzányúlok akkor elkezd világítani, de nem kapcsol be USB2-es portól. Azt vettem észre, hogyha USB3-as porta rakom az egeret akkor bekapcsol. De akkor se úgy, hogy dupla klikk, ahogy a BIOS-ban beállítottam. de legalább bekapcsol. Feltettem a 19-es béta BIOS-t, de ugyanez. Pedig gyanítom, hogy BIOS lesz ez. PS/2 billenytúzettel is probáltam, engedélyezve is van a PS/2 de úgy se jó. ErP ki van kapcsolva, tehát működnie kéne a dolognak. Jó sok BIOS van hozzá látom, jó sürün frissítik...... Nagyszerű.

(#1070) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Milyenek a Gigabyte lapok mostanában? Ez tetszene pl. GA-Z77X-D3H (rev. 1.1)

(#1071) HSM válasza kammler (#1069) üzenetére


HSM
félisten

Írj a supportnak. :K Nekem mikor gondom volt még régen egy X58 lappal, nagyon korrektek voltak, egy napon belül reagáltak, tesztelgettek, még egy béta-bios-t is kaptam a gondomra. :K SZerintem ők fognak tudni segíteni.
Érdekes amúgy, nekem is készenlétből felébred USB-ről, kikapcsolásból nem. Bár valahol úgy rémlik, mintha azt olvastam volna, hogy ez alapból csak PS2-ről működő dolog, szval passz. Egy kérdést mindenképp megér, ha a User Manual nem ír róla.

(#1070) polgi803: Nekem olyan lapom van, igaz 1.0, ami ránézésre csak a 4-tű CPU tápban különbözik, nálam jól müxik. :K Fél óra alatt felhúztam a 3570k-t benne 4,5Ghz-re, fél órát teszteltem, jó volt, azóta alapon megy, mert elég nekem. Stabil, jól működő lap, nekem bevált. :K

(#1072) kammler válasza HSM (#1071) üzenetére


kammler
senior tag

Hát jó, az lesz, írok nekik. Bár szerintem egy olyan dolog, amit sokaknak észre kellett vennie.

(#1073) HSM válasza kammler (#1072) üzenetére


HSM
félisten

Nekem is feltűnt a dolog, látod, de ez már kb. zsinórban az 5. lapom (mindenféle csipszetes és márka volt) ami nem tud kikapcsolásból felkelni USB-s billentyűzetről, úgyhogy már rég nem foglalkozom a dologgal. :U
Nekem az rémlik, valamiért nem is lehet ezt megoldani, de nem vagyok biztos benne, keress rá gugli, vagy giga support stb. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1074) kammler válasza HSM (#1071) üzenetére


kammler
senior tag

Mennie kell annak USB-ről is ha készenléti 5v fesz ott van. Kilenc éves asus P4C-800 lap probléma nélkül tudta USB-ről is, PS/2-ből is. Itt is gond van, az biztos, mert azt a variációt, amit BIOS-ban beállítok sehogysem tudtam elérni. Vagy simán megnyomtam egy gombot a billentyűzeten, egéren és ment, vagy ha kikapcsoltam akkor sehogyse indult. Hiába akármiféle varáció, ha password-öt is állítok be A-Z, 1-9 kombinációban. Akkor se jó, mert kikapcsolva nem indul, készenlétből meg elég hozzáérni. De az hétszenthárom, hogy PS/2-ről mennie kell. Most olyan a billentyűzet. Kicsit kényelmetlen lenyulkálni bekapcsolgatni. Lehet, hogy szőrszálhasogatás, ennél nagyobb gond sohase legyen, de naaaa.

[ Szerkesztve ]

(#1075) HSM válasza kammler (#1074) üzenetére


HSM
félisten

Jó tudni. :R
Azért írj majd, mire jutottál a supporttal, mert nekem is jól jönne a billentyűzetes bekapcsolás USB-ről, könnyen lehet másoknak is. :B

Volt már párszor, hogy csak ezért készenlétbe raktam kikapcsolás helyett este, mert tudtam, reggel nem lesz kedvem az asztal alatt a powergombra vadászni.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1076) Intronox


Intronox
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Gigabyte Z77-DS3H alaplapot, Intel core i5 3570k processzorral, és a problémám, hogy összekötés után nem tudom sehogy bekapcsolni. Legjobb tudomásom szerint mindent helyesen kötöttem össze, egyetlen kétség támadt csak bennem: a számítógép háznak a bekapcsoló gombja (M/B SWITCH) pozitív és földelést ír, míg az alaplapnak pozitív és negatív kell. Ez okozhatja, hogy egyáltalán nem reagál a power gomb megnyomására? Ugyanilyen összekötésre a régi ASUS P5B alaplapom simán indul. Esetleg hibás az alaplap, vagy a processzor?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#1077) panses válasza Intronox (#1076) üzenetére


panses
aktív tag

Pozitív és földelés = pozitív és negatív! Egyébként ha fordítva dugod rá akkor is működnie kell! Nem az lesz a hiba!!! :B

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1078) Intronox válasza panses (#1077) üzenetére


Intronox
csendes tag

Alaplapon 8 pines 12V-os a processzor áramellátása, de a tápomnak csak 4 pines a csatlakozója, ez se lehet gond? Vagy bármi egyébb táp alaplap összeférhetetlenség?

(#1079) panses válasza Intronox (#1078) üzenetére


panses
aktív tag

Itt a topicban is van tudtommal egy-két ember akinek 8-as helyett 4-essel megy. Elvileg mennie kellene...
Elvileg! Persze lehet, hogy a tied már rev. 1.1 és ennek már kell a 8 pin. Ki kellene próbálni egy másik táppal.

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#1080) brd válasza Intronox (#1078) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem is csak 4-es van a tápon, még meghúzva sem sikít, hogy baj lenne.

The only real valuable thing is intuition.

(#1081) Intronox válasza panses (#1079) üzenetére


Intronox
csendes tag

Gondolom rev 1.1, azt találtam hogy ennyi a különbség köztük. Akkor hibás lehet az alaplap?

(#1082) George85


George85
tag

Sziasztok,

Van egy Gigabyte GA-VM900M alaplapom, és az a problémám,
hogy az USB-s eszközök néha nem válaszolnak, az egér, billentyűzet, USB adapter,
ha átkötöm másik USB csatlakozóba többszöri próbálkozásra magához tér.
Windows 7 Home Premium 32 bitest használok.

Mi lehet a probléma?

Üdv. Gyuri.

Macska!

(#1083) Raggie válasza George85 (#1082) üzenetére


Raggie
őstag

Nem ebbe a topicba való.. Próbálkozz az alaplapod topicjával! ;)[/OFF
Vagy esetleg itt: LINK.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1084) George85 válasza Raggie (#1083) üzenetére


George85
tag

Köszi a segítséget :R .

Macska!

(#1085) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok! Jelentkezett egy új jelenség a gépemnél és szeretnék tanácsot kérni. Nem biztos, hogy jó helyen teszem fel a kérdést, de max átirányítotok! :)

A konfigurációm:
BeQuiet Straight Power 580W-os táp
Z77-D3H alaplap
i5-3570k proci
8GB Geil DDR3 2133MHz RAM
Sapphire HD7950 OC vga
Egy Caviar blue 1TB wincsi
és egy Samsung 840 120GB-os SSD
5 venti a házban, ennyi.

Namost eddig volt egy 19"-os 4:3-as monitorom, VGA kábellel a kártyára kötve. Semmi gond.
Most vettem egy Dell U2312MH 23"-os fHD monitort DisplayPort-al a kártyára kötve és mindkettőt használom kiterjesztett asztallal.
Ez az egyetlen dolog ami változott.

Miután bekötöttem az új monitort a gépem minden nap első bootoláskor 3x-4x próbálkozik és csak utána bootol be.
-Első alkalommal UEFI képernyőig jut, de azon már nem jelenik meg semmi, csak a Gigabyte UEFI felirat felül és nagy kékség. Második harmadik próbálkozásnál a képernyők feketék maradnak, majd negyedikre elindul a gép mintha mi sem történt volna, semmi hibát nem jelez sem a BIOS, sem a windows.

:Y :Y :Y :Y :Y
Mi a franc lehet ez?

-túlterheli a kezdőárammal az elektromos hálózatot a plusz egy monitor?
-hibás a vga és ez dob hibát a második rákötött monitornál?
-hibás a monitor (ez visszahathat egyáltalán a gépre így?)?
Igazából egyik fenti választás sem magyarázná meg, hogy a negyedik indulásra miért indul el minden további nélkül a gép...

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#1086) Livius


Livius
őstag

Hello!
Tudtok valami ötletet, hogy a GA-Z77-D3H rev1.1-es alaplapom miért nem akarja az i5 3570 cpu-m intel hűtőjét, 2500RPM-nél gyorsabban pörgetni?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1087) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Van egy GA-H77M-D3H alaplapom. Azt csinálja,hogy egy szer van hangom a filmek közbe, egyszer meg gondol egyet és nincs. Youtubnál meg van hang! Valami ötlet? Nincs kedvem mindig újrarakni a drivert... :S Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#1088) Raggie válasza Lazika (#1087) üzenetére


Raggie
őstag

Pedig ez nem hardveres probléma. Ha másnak van hangja, akkor csak a szoftver lehet a gond. Használj VLC player-t annak beépítettek a kodekjei.

Clint Eastwood FTW

(#1089) Lazika válasza Raggie (#1088) üzenetére


Lazika
senior tag

Igen azóta rájöttem! Bezavart egy másik codec! :D Köszi!

(#1090) Core2duo6600 válasza Livius (#1086) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem még ennyin sem pörög, valszeg nem tud gyorsabban forogni az adott ventilátor, 12 volton ennyit bir és kész, de miért baj ez ?
Ahelyett, hogy örülnél, hogy csendesebb

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1091) Core2duo6600 válasza Raggie (#1085) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha csak a Dell monit használod, akkor mi a helyzet ?
DVI klábellel próbáltad ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1092) Livius válasza Core2duo6600 (#1090) üzenetére


Livius
őstag

Most disable a fan vezérlés, vagyis maxon pörgeti, ami eddig 2500 rpm volt, de ahogy kezd most napról napra melgebb lenni érdekes módon ez a 2500 megy feljebb 2800 felé. Szerintem van valami BIOS-on kívüli áramköri vezérlés is a hőmérséklet függvényében.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1093) Raggie válasza Core2duo6600 (#1091) üzenetére


Raggie
őstag

Nincs DVI kábelem :( , csak a Dell-el simán megy. Valszeg azzal lesz problémája a kártyának, hogy ha egyszerre van használva rajta az analóg kimenet meg egy digitális. Mindegy, igazából együtt tudok vele élni, hogy 10 másodperccel tovább tart amíg bekapcsol. :D

Clint Eastwood FTW

(#1094) Core2duo6600 válasza mediamiki (#1055) üzenetére


Core2duo6600
veterán

32 Gb 4*8gb

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1095) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

GIGABYTE GA-B75M-D3H lapot szándékozok venni. Mennyire problémás a ram tipusával kapcoslatban?

Kingston 4GB DDR3 1600MHz KVR16N11S8/4 kerülne bele, függetlenül, hogy nincs rajta a hivatalos kompatibilitási listán.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1096) stefi68


stefi68
addikt

Sziasztok!

Ide is beírom, hátha tudtok segíteni....

Van egy Gigabyte-B75-D3V rev.1.1 alaplapom, benne 2x4GB Kingston HyperX 1600 MHz RAM.

A BIOS-ban automatikus módon ezeket a RAM-okat 1333MHz-re állítja.
Nem is tudom manuálisan átállítani 1600 MHz-re.

Gondolom gyorsabb lenne a memóriakezelés, ha 1600-on menne...
Van valamilyen lehetőség az említett RAM-okat 1600 MHz-en használni?

A másik dolog amit most vettem észre, hogy 1,5V feszültség szerepel a BIOS-ban a RAM-nál, holott a memória modulon 1,65V van (lád a képen). :F

Mellékelt képek megtekinthetők ITT

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1097) HSM válasza stefi68 (#1096) üzenetére


HSM
félisten

Emlékeim szerint nem igazán használna a processzornak, ha 1,5V-nál többet adnál a memóriának. :N A régi 1156 és 1366-os prociknak is 1,65V a max, ez a kit azokhoz lett belőve.... Viszont 1333-on 1,5V-on gondolom így hibátlanul megy.

[ Szerkesztve ]

(#1098) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

senkinek semmilyen ram kompatibilitási problémája nem volt?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1099) stefi68 válasza HSM (#1097) üzenetére


stefi68
addikt

Igen hibátlanul megy, nincs vele semmi gondom, csak gondoltam ha már 1600 MHz, akkor menjen is azon.
Vehettem volna akkor 1333-as is, vagy nincs jelentősége a megahertz-eknek?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#1100) HSM válasza stefi68 (#1099) üzenetére


HSM
félisten

Egy i3 mellé felesleges szvsz gyorsabb. Egy négymagos mellett már van kis gyosulás az 1600-1800-as kitekkel a tesztek szerint. :K
Nem rossz az a kit, sőt, abszolút minőségi, csak sajnos 1,5V-on csak 1333-as.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.