Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) hülyegyerek válasza HSM (#300) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A feszemelést egy bizonyos fokig csak a hőmérséklet korlátozza (ugyebár itt van különbség a hűtés milyenségében), ami legyen mondjuk 1,49, afölött jön be a hardveres korlát. Addig viszont gyakorlatilag mindegy, hogy milyen hűtéssel jutsz el, csak ne melegedjen túl. Pl. ha nekem 1,45V-al 80 fok alatt marad a maghőmérséklet, akkor nemigen tudok kárt tenni benne.
Mondjuk ez a 80 fok is csak egy lélektani határ, mivel jóval többet bír a hardver.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#302) HSM válasza hülyegyerek (#301) üzenetére


HSM
félisten

Igen, de a 80+ jóval több fokot nem 1,45V-on bírja, az se mindegy. Én ennek nem vagyok szakértője, de az SB topicban elég szépen levezették anno többször is. Nekem elég annyi, hogy az Intel abszolút maximumnak 1,5V-ot jelölt meg a datasheet-ben, ha jól emlékszem, márpedig 1,45V-os üzemi feszültségnél ennél az 1,5V-nál lényegesen nagyobb overshoot-ja van a lapnak a terhelés megszűntekor. Tehát messze nem vagy ott már biztonságban, keletkezhet benne kár. Persze, itt is van szórás, valami kisebb fesztől is hamarabb megdöglik, valami jobban bírja. De én nem a szerencsére akarom alapozni egy ilyen drága és fontos elemét a gépemnek.

(#303) hülyegyerek válasza HSM (#302) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Kinek a pap...Amúgy azt hiszem , 4,7 a stabil vége, biosból 1.41-et kap a proci. Aida itt már 1,45 körüli értékeket mutogat, ennél feljebb nem fogok menni vele.
Na azért egy Valid 5 gigával még megpróbálkozok egyszer... ;]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#304) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

:C Megvan a leendő 7/24-es beállításom is. 4,5GHz@1,30V. 2 óra Prime alatt hibátlan, a proci pedig 72 fok volt maximumon 900rpm-es ventikkel.
Ez nagyon fain.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#305) HSM válasza hülyegyerek (#304) üzenetére


HSM
félisten

Ennyi... És máris nem kell gyilkolni fesszel. ;) :R

(#306) Core2duo6600 válasza hülyegyerek (#304) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Milyen beállírásokkal érted el ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#307) hülyegyerek válasza Core2duo6600 (#306) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Röviden, tömören : Vcore-nak kell 1,3V, a feszültségszabályzást (load line calibration) extremere kell rakni, valamint mindennek kel egy ici-pici plusz feszt adni.
Ja, és nem árt, ha valami normális hűtő van a procidon, mivel gyári hűtővel még ekkora emeléstől is meghalhat.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#308) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Sziasztok!

Z77X-UD3H lapom van, és Windows 7 telepítése közben nem érzékeli sem az USB-s billentyűzetemet, sem pedig a szintúgy USB-s egeremet?

Van erre valami megoldás? Mert a Windows 8 az felmegy, de az meg állandóan fagyogat. :(

(#309) hülyegyerek válasza cowboy_bebop (#308) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Dugd másik aljzatba az egeret. Két külön vezérlő van a lapom, aztán szerintem amiatt szórakozik...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#310) HSM válasza cowboy_bebop (#308) üzenetére


HSM
félisten

RTFM.... :U

(#311) hülyegyerek válasza HSM (#310) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Read the friendly manual ? :DD

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#312) Core2duo6600 válasza cowboy_bebop (#308) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nálam is ez volt, én kivezettem hátra egy előlapi usb csatlakozót, ami usb 2 es.
Nekem is bizonytalanul kezelte.
Nálam még egy KVM Switch is van.

Illetőleg el van dugva a könyben lehet a biosban is állítgatni az ehci, xhci-t is, de nekem nem hozta meg a várva várt eredményt !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#313) HSM válasza Core2duo6600 (#312) üzenetére


HSM
félisten

Az az érdekes, nekem simán, megbízhatóan megy xHCI módban is a win7 telepítőből az USB-s klaviatúra, a hátlapi, Intel USB3-ba dugva. Csak rendesen kell beállítani és megy is. :U Mivel ugyanaz a BIOS hajtja a lapunkat, ennek nálad is így kéne lennie.

(#314) cowboy_bebop válasza HSM (#310) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Arra gondolsz, h. az Inteles USB-re dugjam a cuccokat? Abban vannak, és így nem megy.

(#315) Core2duo6600 válasza HSM (#313) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezért nem értem én sem.
De mondom, lehet, hogy a kvm switch bekavar.
Hogy az egér nem megy, azon nem lepödöm meg, mert Az Acronis Truimage /Boot-os/ alatt sem megy az egér, csak a billentyüzet.

Az emuláció be-kikapcsolása nem volt hatással.
Ami viszont érdekes, hogy a bios alapra állítása után ment ugyan, de igen lassan jelent meg a leütött karakter.

Na viszont nem tudom, hogy KWM Switch -ből kijövő jel, az usb2.0 -ás -e , mert lehet, hogy csak 1. akárhányas
És ez már bekavarhat.

Most úgy is újra kell tennem, az ssd berakása után, megnézem, hogy az egeret a kvm nélkül dugom a gépbe, ekkor lehet, hogy jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#316) cowboy_bebop válasza Core2duo6600 (#315) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Akinek Z77X-UD3H lapja van, és érdekli az F12 beta bios, az szóljon, mert a Gigabyte elküldte nekem. Még nem próbáltam, mert csak otthon tudom megnézni.

(#317) csigi válasza cowboy_bebop (#316) üzenetére


csigi
addikt

És lehet tudni mit javítanak abban az új beta bioszban?

nofene

(#318) cowboy_bebop válasza csigi (#317) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Nem írta a support. Amúgy a Radeon 5850 inkompatibilitási gond miatt kaptam.

(#319) csigi válasza cowboy_bebop (#318) üzenetére


csigi
addikt

Aha. Köszi, de akkor magam inkább megvárom a végleges verziót.
Addig pedig Te szépen teszteled nekünk! :D :R

nofene

(#320) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Z77-D3H-hoz is jött beta BIOS (F15a) meg ahogy néztem az összes Z77-es alaplaphoz, de changelog az nuku, elvileg július elején jön ki a végleges, talán pár embernek megoldja a problémáját...

(#318) cowboy_bebop: Amúgy te milyen supportnak írtál? Hivatalos angolnak, vagy esetleg van valamilyen magyar support akik rendesen lefordítva továbbküldik, mert én is tudok angolul, csak hát nem tudom mennyire értik meg az én hunglish-emet. :)

[ Szerkesztve ]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#321) panses


panses
aktív tag

Na lepukkant a win7-em és újra dobtam! :B Jelentem nálam is működik az intel USB3-a, win7 telepítés közben végig jó volt az egér... :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#322) csigi


csigi
addikt

Skacok!
A lapunkban (legalábbis nálam az UD3H-ban) van legalul egy PCIEX4 foglalat. Ami ugye négyszeres.
Ebbe beledughatok egy egyszeres foglalatú hangkártyát? Mechanikailag, illetve működés szempontjából is gondoltam...
Köszi.

nofene

(#323) HSM válasza csigi (#322) üzenetére


HSM
félisten

Igen. :K Minden további nélkül működik benne.
A kézikönyvben le van írva, jár-e ez valami "büntivel", a sajátomon 1X-es az simán megy, a 4X-es mód tiltaná viszont az 1X-es portokat, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#324) csigi válasza HSM (#323) üzenetére


csigi
addikt

Bünti? Nem elég a PCIE sávszélesség, duplikációk vannak?
Node mindegy ez nekem, mert nem használok semmi PCIE hardvert, csak a vga. Eddig. De most nézegetek egy hangkártyát, amit PCIE1X igényel.
Csak nem tetszene az egyszeres foglalatban, mert az túl közel van a vga-hoz, leárnyékolná a hűtést. Jobb lenne lent, távol a vga-tól...

De akkor mennie kell, ha Te mondod! Köszi! :R

nofene

(#325) HSM válasza csigi (#324) üzenetére


HSM
félisten

A Z77 tud 8 sáv 2.0-t, abból elmegy csomó a különböző integrált vezérlőknek és az én lapomon (és a tiéden is) marad összesen 4 szabadon. Ezekután ha kiniytod a manualt, és megnézed felépítéses ábráját a lapnak, látszik miért van bünti, mert egy olcsó kapcsolóvall oldották meg a 4-es sávot drága elosztó helyett. Szerintem teljesen elfogadható, jó kompromisszum. :K

(#326) csigi válasza HSM (#325) üzenetére


csigi
addikt

Aha, igazad van, most megnéztem a rajzon. Nem is gondoltam, hogy ilyesmik is kiderülhetnek a blokkrajzból... :B
De az szerint vagy a 4X, vagy a 3db 1X játszik?
Node ha a 4X csak egyszeres módban használom, akkor mehet mellette a 3db 1X is? Ez nem derül ki a rajzon.

nofene

(#327) HSM válasza csigi (#326) üzenetére


HSM
félisten

Ez igaz. Bár azért sejtet valamit, hogy csak 3 sáv jön a kapcsolóból, tehát 1 fixen bele van kötve a 4X-es portba. ;]
Valójában vagy 4db egyszeres portod van (amiből egy fizikailag 16-os) vagy 1db 4X-es, fizikailag 16-os portod. :K (És itt most nem számoltam a prociból vezérelt két 16-os portot.)

(#328) csigi válasza HSM (#327) üzenetére


csigi
addikt

Világos. Logikus, amit mondasz.
Viszont akkor mi két különböző rajzot nézünk, nekem nincsenek ott megjelenítve sávok (UD3H 8. oldal...).

Még egy kérdés, abban a négyszeres (fizikailag 16X-os) csatlakozóban mechanikailag mennyire jó az egyszeres csati? Mennyire "lötyögős"?
Persze becsavarozom a házba, de egy rendes méretű kártya hátrafelé még szép hosszú. És akkor pont ott nincs rögzítve sehogy. :U

nofene

(#329) HSM válasza csigi (#328) üzenetére


HSM
félisten

Ugyanazt néztük... Tényleg kicsit furán van ott, de ott van, a switch után, van egy nyíl "4X" felirattal a 4X-es portba, és a másik nyíl "1X"-es felirattal 3db 1X-es portba.

A fizikailag 1X-es csatiba is ugyanakkora a csati, mintha a 16-osba dugod. :D Elvileg simán megfogja. (Azért van benne az a bevágás elöl, hogy ne tudjon lötyögni, függetlenül a berakott kártya hosszától.))

(#330) csigi válasza HSM (#329) üzenetére


csigi
addikt

Látom én is, de nem úgy, ahogy mondod. :B
Nekem a rajzról az jönne le, hogy vagy 1db 4X, vagy 3db 1X a választási lehetőségem.
De mindegy, nem szőrözök itt tovább.
Köszi ismét a segítséged! :R

nofene

(#331) Core2duo6600 válasza panses (#321) üzenetére


Core2duo6600
veterán

És mit állítottál be a bios ba ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#332) panses válasza Core2duo6600 (#331) üzenetére


panses
aktív tag

Semmit! xHCI mód smart auto a többi meg enabled...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#333) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Próbálkoztam felteleoíteni az intel oldaláról szármató Intel Rapid Storage nevű drivert, és azt írja, hogy a gép nem felel meg a minimum követelményeknek ?
Mik lennének ezek ?
A hdd kezelés AHCI re van állítva.
Más minden defaulton, egyszerűen nem értem !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#334) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

A frisebb driver felment !
Bár lassult az SSD

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#335) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

A Giga oldaláról letöltve az összes drivert, nálam is úgy tünik, hogy rendben megy a Virtu - s megoldás
IDele ben a gép így 70 W körül eszik, ez azt hiszem elég jó, eddig 120 w volt a minimum Virtu val !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#336) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Nálam is rendben van már a telepítés közbeni egér és bill használat a smart auto helyett auto ra kellett tenni, és mind az ehci, m ind az xhci enabled en van

Amivel viszont megjártam :

Ugye a virtu-s esetben a lapra kell dugni a moni-t a több hdd van a gépben, egyiken így a másikon úgy volt feltelepítve
Hát gondoltam lusta vagyok cserélgetni a kábelt, hagyom a lapon, és majd felteszem a szükséges drivereket, hát nem jött be ill. felmentek a driverek, de belassult a rendsuer nem kicsit.

Úgyhogy előre kell eldönteni,l hogy hogyan szeretnénk használlni a vasat !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#337) cowboy_bebop válasza Core2duo6600 (#336) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Hát nekem ez a Virtu dolog seh. sem akar menni. Ha van diszkrét VGA a gépben, a lapra dugott monitor csak villog, h. nem kap jelet.

(#338) Core2duo6600 válasza cowboy_bebop (#337) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Be kell menni a biosba és be kell állítani neki, hogy a first display az IGFX vagy valami ilyesmi.
Majd reboot, monitor átdug, és akkor már meg fog jelenni !

Az előfordul, hogy időnként a dvi portra teszio a képet a dsub helyett, de a windows + p és már a dsub on van, ez az inten driver hibája már tudnak róla, remélhetőleg javítani fogják.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#339) cowboy_bebop válasza Core2duo6600 (#338) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Na hát beállítottam, de a gépem jól belassult tőle. Játékban pl. olyan, mintha a GTX670 nem is menne egyáltalán. :(

(#340) Core2duo6600 válasza cowboy_bebop (#339) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lehet, hogy nem is megy
A virtu-t a lucid oldaláról kell leszedni, mert az már okésabban megy.
[link] a középső kell nekünk

Továbba fel kell venni a listára a játékot.
Én kivettem a pipát a hyperformance alol a Race driver Grid esetében, anélkül jobban ment

A pötty a D alatt, akkor a diszkrét vga dolgozik, és az integrált besegít neki, ha egyáltalán :)

Ha az I alatt, akkor a Integrált és a diszkrlét besegít neki, valóban, mert kipróbáltam, hogy a diszkrét nem volt benne, és a grid ugyan játszhatóan futott, de pocsék volt a képminőség.

Szóval jól működik, Ezt a hyperFormance dolgot nem értem még, ekkor nekem akadt a játék, ha kivettem a pipát rnendbe jött !

Nagy kérdés, hogy a Virtual Vsync az hogy válik be, én bekapcsolva hagytam, magán a panelen, és a játékban is, a panelen mind a 2 zöld nekem !
Csak a játék listán vettem ki a GRID esetében !
De midnen játéknál próbálni kell, hogy hogyan jó.
Ugyan kapsz egy kezdeti "adatbázist "-de függhet a vga-tól is hogy melyik a jó beállítás és magától a game-tól is !

Egy biztos, ha a I nél van az X, hyperformance nincs bepipálva, akkor kevesebbet fogyaszt a rendszer és kevésbé is melegszik mintha a D nél van a pötty !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#341) cowboy_bebop válasza Core2duo6600 (#340) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Szia!

Nekem a középsőre azt írja, hogy a honlap nem található.

Not Found

The requested URL /driverdownloads-mvp.html was not found on this server.
Apache/2.0.54 Server at www.lucidlogix.com Port 80

Szerk.: na most meg már jó a link. :F

[ Szerkesztve ]

(#342) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok! Bocsánat a nagyon láma kérdés(ek)ért, van egy Z77-D3H-m és ezelőtt 775-ös platformom volt.

1600-as RAMjaim vannak (Kingston HyperX), az lenne a kérdésem, hogy kézzel kell beállítanom a memóriát? Egy i5-3570k van mellette, alapbeállításokon 1333mhz körül járatja. Vagy inkább hagyjam így, itt is CPU tuninggal együtt jár a memória órajel emelése? Sajnos az FSB mentes működés egyelőre kínai, de tervezem, hogy utánaolvasok, csak egyelőre nem sok szabadidőm van. :DDD Nem akarom még húzni a CPU-t, mert gyári hűtő van még rajta.

(#343) hülyegyerek válasza fatal` (#342) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem kell a procit húzni hozzá. Megkeresed a memória beállításokat, és ott valami profilnál kell átállítani extreme-re.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#344) fatal` válasza hülyegyerek (#343) üzenetére


fatal`
titán

Köszi körülnézek majd a BIOSban. Lehet állítani memória szorzót vagy mit, azt hittem ott kell feltolni, de megnézem majd. Azt hiszem most Turbon van a kérdéses érték.

(#345) HSM válasza fatal` (#344) üzenetére


HSM
félisten

Az extreme memory profilra gondolt, de azt azért nem minden típusú memórián érdemes használni, a tuti az, ha békén hagyod, nem lesz érezhetö különbség, ha csak 1333-on megy a ram. ;)

(#346) fatal` válasza HSM (#345) üzenetére


fatal`
titán

Köszi. Még egy nagyon hülye kérdés, bár lehet ez inkább a CPUhoz tartozna:

Volt a régi procimon egy Hyper TX3, viszont semmi tartozéka nincs már meg, csak a 775-re felrakott gyári állapot. Ez felmegy az 1156-ra, vagy külön lefogató kerete van? Nem tudom mekkora a mérete és nincs nálam most a hűtő.

(#347) HSM válasza fatal` (#346) üzenetére


HSM
félisten

Inkább kérdezz, minthogy valami rosszul süljön el. Sajnos a 1155-nek más a furattávolsága, mint a 775-nek. :(

(#348) fatal` válasza HSM (#347) üzenetére


fatal`
titán

Gondoltam. :(

Köszi, akkor keresek tovább, hátha megtalálom, mert ha jól olvastam akkor az 1155 ugyanaz, mint az 1156.

(#349) hülyegyerek válasza HSM (#345) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A neve nem jutott eszembe :)
Értelemszerűen gyári 1600-as, vagy afölötti memóriákhoz érdemes beállítani.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#350) HSM válasza hülyegyerek (#349) üzenetére


HSM
félisten

Kivéve, ha nem SB/IB-hez tervezett a kit. Mert ha régebbi cucchoz való, akkor pofa nélkül beállíthat pl. 1,65V memóriafeszt, amit a 1156-os cuccok simán bírtak, de tudtommal ezek már nem szeretik alapbeállításon. :N És tudtommal a legtöbb HyperX nem 1,5V-os.
Úgyhogy az XMP-vel inkább csak óvatosan. :K Persze, ha az ember meggyőződött róla, hogy semmi "csúnyaságot" nem csinál az XMP profilja, akkor tök jó, nálam is azzal megy a ramom 1600-on. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.