Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) HSM válasza Hoorus (#850) üzenetére


HSM
félisten

A 6-tűsből kap max 75W-ot, a 6+2-tűsből max 150W-ot, és az alaplaptól kaphat max 75W-ot slotonként. :K

(#852) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Talán annyi változott hogy a tápom nem "szenved" annyira, vagyis halkabb mint ezeltőtt.

(#853) dudi válasza panses (#843) üzenetére


dudi
senior tag

csökkentett módban is elindul és a beépített általános VGA driverrel is megy. Most valahogy a windows update-es driverrel is működik, de nem tud pl. kikapcsolni így a gép... USB-re semmi nincs kötve.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#854) panses válasza csigi (#32) üzenetére


panses
aktív tag

:DD
Megjött a 2.80.2300-as AIDA!
Most már én is látom a Déli híd hőmérsékletét Z77-D3H-n. A 2.70.2300-assal még mindíg nem volt látható.
Juppiéé! :DDD

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#855) djtyto1


djtyto1
csendes tag

Sziasztok segitséget kérnék!!!Vettem egy gaz77 dh3 lapot meg egy i5 3570k procit és wd 500 gb os vinyom van és egyszerüen nem tudom telepiteni uefiben a windows8 at mi lehet a baj vagy bios beállitásom nem jó?????aki tudja irjon köszönöm Tyto

(#856) dudi válasza djtyto1 (#855) üzenetére


dudi
senior tag

próbáltál load optimized defaults-ot is?

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#857) panses válasza djtyto1 (#855) üzenetére


panses
aktív tag

SATA beállításokkal bíbelődjél! Ott lesz a baj, vagy a cd rom amiről boot-olsz a sima verziót válaszd indításkor ne az UEFI-st!!!
Az is be tud szivatni!

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#858) djtyto1 válasza panses (#857) üzenetére


djtyto1
csendes tag

szia nekem ahci beállitásom van és mikor megnyomom az f12 a bootmenut ott nem is adja be hogy uefi módban akarom telepiteni szóval nem értem sajna....

(#859) panses válasza djtyto1 (#858) üzenetére


panses
aktív tag

Akkor passzolok! Ilyen lapom van és a héten simán felraktam DVD-ről a Win8-at. F12-re felajánlotta az olvasót "simán" és UEFI-ben is, a simára nyomtam és csont nélhül telepedett...
Esetleg próbáld biosban a boot sorrendben az olvasót első helyre tenni nem UEFI módban, hátha akkor...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#860) djtyto1 válasza panses (#859) üzenetére


djtyto1
csendes tag

köszi idáig a segitséget sikerült felrakni de még arra nem jöttem rá hogy mi a külömbség a két telepitési rendszer közt vagyis mi az az uefi az op rendszerben erre kérnék még választ köszönöm Tyto

(#861) panses válasza djtyto1 (#860) üzenetére


panses
aktív tag

Nekem egy picit túl sok! :DDD

[link]

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#862) Raggie válasza djtyto1 (#860) üzenetére


Raggie
őstag

Egy-két dolgot tisztázzunk:
Az UEFI nem az oprendszer, nem is azt módosítja, nincs is köze hozzá.

Az UEFI egy újabb fajta BIOS, amit mostanában kezdtek el használni az alaplapgyártók.

Az, hogy melyik az az UEFI mód és mit csinál speciel a bioszodban azt nem tudom, de az oprendszerhez nincs köze.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#863) zoli58


zoli58
tag

Sziasztok! Z77-D3H alaplapról van szó, annak is a ventilllátor csatlakozóiról. 3 van, ebből az egyik 4. tüskéje Reserve, azaz nincs bekötve, viszont a BIOS-ban mindhárom ventillátor szabályozása egy pont alatt van. Ha PWM alapon szabályoz, akkor hogyan szabályozza sys_fan1-et? Vagy a másik kettőt szabályozza csak PWM-mel, ezt meg feszültségváltoztatással? Ha viszont így van, akkor hogyan lehet a BIOS-ban együtt mindhárom beállítása, ráadásul úgy, hogy a manuális szabályozás a PWM %-ában van megadva? Azaz, ha bedugok egy háromtűs ventillátort a sys_fan1-be, akkor az most szabályozható lesz, vagy nem?
A 2-3-ba egyértelműnek látszik, hogy csak PWM-es ventit lehet szabályozni, míg a cpu_fan-t a kép szerin PWM-mel is, meg feszültséggel is. Kipróbálni nem tudom, mert még csak most tervezem a vásárlást.
Kérem szépen a segítségeteket, köszöi előre is!

(#864) zoli58


zoli58
tag

kép nem ment fel, talán most[L:/dl/upc/2013-02/09/14722_x0iqftowg19pwdob_2_2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-02/09/14722_x0iqftowg19pwdob_2_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#865) zoli58


zoli58
tag

(#866) panses válasza zoli58 (#865) üzenetére


panses
aktív tag

Üdv ilyen lapom van! Tervezz bele a vásárlásba PWM-es ventiket is! A három tűs Arctic cooling ventijeimet maxon pörgette és jónapot :(( Lecseréltem négy tűsekre és azokat vezérli korrektül. Persze azóta volt néhány újabb bios, lehet, hogy már működne de már nincsenek meg a régiek. Egyébként a második csatin kívül mindet használom, tehát a kérdésest is!

[ Szerkesztve ]

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#867) zoli58 válasza panses (#866) üzenetére


zoli58
tag

Köszi! Azért választottam ezt, mert mindent tud, ami kell, semmi fölösleges ficsőr, és barátságos az ára is. A mostani gépemet is Giga alaplap húzza már 8 éve hibátlanul. Szól valami ellene, valami minőségi gyengeség, BIOS probléma?

(#868) HSM válasza zoli58 (#867) üzenetére


HSM
félisten

Nálam a nagytesója dolgozik, szuper kis lap, meg vagyok vele elégedve.
Én annyit mondanék, az alaplap szerintem nem a legjobb módja a házventilátorok szabályzásának, nálam a manuális módszer, azaz a hagyományos 3-eres ventik valamint potméterekkel beállítás a bevált megoldás.

(#869) djtyto1 válasza zoli58 (#867) üzenetére


djtyto1
csendes tag

Szia nekem is ez van és non megvok elégedve vele csak az alaplapi hangkártya az egy kicsit gyenge benne

(#870) Hoorus válasza djtyto1 (#869) üzenetére


Hoorus
őstag

Szerintem semmi gond a hangkártyájával.. (Z77x-UD3H)

(#871) HSM válasza Hoorus (#870) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem se... Igaz, nekem se a sima Z77-D3H van, hanem Z77X-D3H...
Nem olyan tiszta és dinamikus, mint egy dedikált, újkorában a komplett lapnál többe kerülő X-fi, de a korábbi alaplapi realtekjeimhez képest megüti a szintet, nekem még jobban is bejött azoknál. :)

(#872) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Ezzel [link] a lappal van vkinek tapasztalata?
i5 3470 menne bele+2x4G corsair vengeance 1600 + msi hd7850 2G

Ventiket normálisan lehet szabályozni benne? artic ház ventijeim vannak pwm-ek+ thermalright macho 120 proci venti.

Köszönöm!

Üdv: Gábor

(#873) Johni5


Johni5
őstag

Egyetlen hátránya a lapnak Z77 DS3H,hogy CPU fesz emelés sajnos felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#874) zoli58 válasza HSM (#871) üzenetére


zoli58
tag

Köszönöm szépen a segítséget, tanácsokat mindenkinek, lehet, hogy egyszerűbb lesz olyan házat választani, amin eleve van fordulatszámszabályozó. A hangkártyáról is jó, hogy írtatok, mert egyelőre (meglátjuk, hogy szól) nem akarok külön venni egyet. Hasonlóképpen elsőre grafikus kártyát se vennék, a leírás alapján filmnézésre, photoshop-hoz elégnek kell lenni a 3570K-n levő vezérlőnek. Még a procihűtő kérdéses, mert egy Mugen3 PCGH Ed.- et néztem ki, de tartok tőle, hogy nagy, és nem fogok hozzáférni néhány alaplapi csatlakozóhoz :F A Corsair Vengeance LP saccra elfér alatta.
Az elmúlt napokban végigolvastam a topicot, és belenéztem az Asus, Asrock topicokba is, és végülis az jött le, hogy a leírt gondok nagy része nem az alaplapra magára vezethető vissza, és mindhárom márka jó. Szempont tehát az, hogy az adott szolgáltatást melyik tudja olcsóbban. Így marad a D3H a tervben.

(#875) HSM válasza zoli58 (#874) üzenetére


HSM
félisten

Lehet külön is kapni ilyesmiket, pl ez, szűk 5000Ft-ból beszerezhető: [link]
De van még pár hasonló termék, csak azokat nem tudom fejből, de pl. léghűtés topicban tuti tudnak még ajánlani párat... ;)

(#876) k78chriss


k78chriss
tag

hali

Van egy H77-D3H lapom az lenne a kérdés pontosan mire jó a msata ssd illetve mikor van értelme? mert ugye márt vígan lehet sata 3 as ssd venni. Tehet egy sata 3 ssd mellet van értelme?

[ Szerkesztve ]

(#877) panses válasza k78chriss (#876) üzenetére


panses
aktív tag

Biztos van akinek épp erre van szüksége. Egyébként semmi különös. Én is inkább egy 120-as "normál" SSD-t vettem a 60-as m-SATA árából. Talán akkor jöhet jól ha kevés a hely a házban, egy oprenszert pl simán rá lehet tenni egy 32-esre is de ez már nem ide tartozik.

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#878) HSM válasza k78chriss (#876) üzenetére


HSM
félisten

Seemi értelme nincs. Notebookokban van értelme, meg ha esetleg olcsón tudsz szerezni kisebb mstata-s SSD-t mondjuk windóz cache-nek.

(#879) Raggie válasza HSM (#878) üzenetére


Raggie
őstag

+1

Normál SSD-vel jóval jobban jársz! Eleve az mSATA foglalat az alaplapon csak SATA2-es. Az mSATA SSD-k nem is olyan gyorsak mint a normál méretű társaik (legalábbis ha nem 2x árkategóriában és feles tárkapacitásban gondolkozol).

Clint Eastwood FTW

(#880) k78chriss


k78chriss
tag

Na még egy kérdés

H77 + i7 3770 ebben ugye intel hd 4000 van, ha beteszem a gépbe a 8800gts 512mb os videokarim mi történik? Letiltódik az integrált videokártya vagy segít a másiknak? A biosban minden videokártyás dolog auto ban van. Illetve mi van ilyenkor dx11 téren mivel azt a integrált támogatja.

( azt tudom, illene kikukázni a vidkarim, de közben mégse)

vagy vegyem ki a gts-t és használjam az integráltat? melyik jobb?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#881) HSM válasza k78chriss (#880) üzenetére


HSM
félisten

Az integrált nagyon gyenge. A DX11-el se mész vele semmire, játékra alkalmatlan. A GTS 8800 sokkal jobb játékteljesítményre képes, használd azt. Az IGP-t BIOS-ban tudod letiltani.

(#882) LuiT válasza k78chriss (#880) üzenetére


LuiT
tag

Vagy használod mind a kettőt a Virtu progijával. Még jól is járhatsz vele, mert itt van pl.: a Crysis 3, ami csak DX11-s VGA-val indul el.

[ Szerkesztve ]

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#883) Hoorus válasza LuiT (#882) üzenetére


Hoorus
őstag

Még ha működne is rendesen a Virtu, akkor is megenné reggelire mindkettőt egyszerre.. Nekem a 7950 is szenved a Crysis 3-al... :DD

(#884) LuiT válasza Hoorus (#883) üzenetére


LuiT
tag

Na most már megnézem ezt Crysis 3-at, mit tud kezdeni egy 560+260 GTX párossal.
Lehet nálam is szaggat majd.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#885) panses válasza LuiT (#882) üzenetére


panses
aktív tag

H77-en nincs Virtu!

Ne izéjjetek má a Crysis3 6950-es karimon 50 fps alapbeállításon 1080p-ben!
:B

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#886) Raggie válasza panses (#885) üzenetére


Raggie
őstag

Azért azt megnézném... vagy nem full grafon tolod. (7950-es topicban mindenki sír, hogy minimum 7950 CF kell neki).
Meg főleg az a bajuk, hogy a minimum FPS a kevés, mert sokszor leugrik a kinti területeken.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#887) panses válasza Raggie (#886) üzenetére


panses
aktív tag

Na nehogymár 7950 CF kelljen! Mi kell nekik 150 fps?! Ugyan az a Cryengine3 dolgozik alatta mint a C2 alatt! Természetesen nem ultrán tolom és húzott a karim... :( Az első szabadtéri pályán mértem fps-t.

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#888) Raggie válasza panses (#887) üzenetére


Raggie
őstag

Ja, jó mert ők mind ultrán játszanak. Azt mondják, ha már csúcskártyájuk van, akkor fusson már el egy játék maxon (mondjuk ezt meg is értem, szerintem ez egy jogos elvárás).

Egy kis ON:
Z77 D3H lapom van. Külföldi fórumokon eltérő írásokat olvastam. Nyugtassatok meg, hogy nem csak a proci venti hanem mindhárom system fan is vezérelt (2db PWM és egy voltage vezérelt) csak azért nem változik nagyon a fordulatszámuk, mert az alaplap hőmérséklete számít és nem a CPU-é. Ugye?!

Clint Eastwood FTW

(#889) panses válasza Raggie (#888) üzenetére


panses
aktív tag

Válasz az ON-ra: Jól tudod! (2db PWM és egy voltage vezérelt) és alaplap hőmérséklet függő. :K Én spec Silence-re állítottam és nem mennek 900 RPM fölé az alaplap pedig kb 32-36 fok.

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#890) HSM válasza Raggie (#888) üzenetére


HSM
félisten

Ez az alaplapos házventi vezérlés teljesen rosszul működő dolog... :N Nem ezen a lapon, hanem úgy általában. A lapnak nincs mérőeszköze, mikor kéne feltekerni a ventit mikor nem, az alaplapi hőfok, amit erre használnak általában teljesen alkalmatlan ehhez....

Vegyél potmétert a hagyományos ventihez, nem drága móka. ;)

(#891) LuiT válasza HSM (#890) üzenetére


LuiT
tag

Ebben egyet kell hogy értsek.
Tapasztalatom alapján a Z77X-D3H lapomnál eddig, csak akkor kellet feljebb tekernem a prociventi potmétert, amikor a Medal of Honor Warfighterrel játszottam, és akkor is csak, amikor már a játékból kiléptem. Mivel szólt a Win7, hogy a grafikai teljesítménye csökken a gépnek s nem tudja az aerot futtatni. Ekkor feltekertem a proci ventit és 1 perc után már semmi gondja nem volt.
A PWM-s szabályzást nem igazán komálom amiatt is, mert akkor indul be, amikor csak kedve tartja, s ezt elég sok gépnél tapasztalom a környezetemben.

[ Szerkesztve ]

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#892) HSM válasza LuiT (#891) üzenetére


HSM
félisten

Hát ehhez annyit fűznék hozzá, hogy nálam a voltage módban szuperül szabályozza a prociventit, ott ugye megbízható adatokhoz jut a procitól, mikor kell feltekerni/letekerni a ventit. ;) Javaslom neked is, próbáld ki. :K Amiket eddig látta Intel gyárihűtős gépeket, ott nem volt baj a PWM vezérléssel se, igaz, nem konkrétan ezzel a lappal voltak ezen tapasztalataim...

(#893) Raggie válasza LuiT (#891) üzenetére


Raggie
őstag

A prociventimmel nincs gondom, az elég jól szabályoz az automatikus PWM-el.

A házventiket meg én is silent-re fogom állítani. Normal-on 800/1000/1200-on megy a három venti (egyébként mindhárom CoolerMaster, csak az egyik voltage-es a másik kettő PWM-es). Ezt sem tudom, hogy miért különbözőek(így jó ez?), de igazából a lényeg a halk működés nekem, szóval kipróbálom majd Silent-en.

Egyébként a manual módban csak a PWM egyenes meredekségét tudom változtatni (X / fok°C). Azt kitesztelte már valaki, hogy ez a Normal/Silent kb melyik manuális beállításnak felel meg?

Más:
ha már feldobtátok ezt a potis venti szabályzást, akkor tudtok javasolni egy normális árú, jó potis szabályzót, ami kultúráltan néz ki és 3 házventit el tud szabályozgatni?

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#894) HSM válasza Raggie (#893) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom, mennyire jó, de pl. ez kapható most itthon olyan 4800 forint körüli áron: [link]
Tuti vannak jobbak, olcsóbbak is, első blikkre ezt találtam... Én otthon barkácsoltam magamnak ha jól emlékszem, sima 50Ohm-os, megfelelő terhelhetőségű potméterből, ráforrasztottam kettőt egy venti-elosztó két végére, szuperül teszi a dolgát.... :D

Amúgy valamelyik léghűtés topicban tuti naprakészebbek ezügyben. ;)

[ Szerkesztve ]

(#895) djtyto1 válasza LuiT (#882) üzenetére


djtyto1
csendes tag

szia olyan kérdésem van hogy ga z77 d3h i5 3570k nvidia 9600gt van win 8 op. rendszer és telepitettem a virtu progit és ha rá katintok akkor nem indul el a progi ez miért lehet????üdv:Tibi

(#896) djtyto1 válasza djtyto1 (#895) üzenetére


djtyto1
csendes tag

sajna meg van az hogy az i5 3570k proci nem támogatja a virtu tecnlogiát!!remek...

(#897) HSM válasza djtyto1 (#896) üzenetére


HSM
félisten

Persze, mert tudtommal nem a sima virtu, hanem a Virtu MVP-t tudja, ami fejlettebb. Bár én inkább használom az IGP-t meg a radeont mindkettőt a saját driverével virtu nélkül, nekem nem hiányzik a szívás egy virtualizált hardverabsztrakciós réteggel. :D

(#898) panses válasza HSM (#897) üzenetére


panses
aktív tag

Téged lassan egy éve nem lehet meggyőzni a tutiról... :DDD

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#899) Hoorus válasza panses (#898) üzenetére


Hoorus
őstag

Én se vacakolok ilyen virtu haszontalanságokkal... Nem is fogok.. :D

(#900) HSM válasza panses (#898) üzenetére


HSM
félisten

Nem hát... :D Az a baj, hogy tudom, hogy működik... :D Sajnos az ötlet jó, de a megvalósítás pocsék tényállás áll fenn a Virtu esetén. Ez nem a Virtusok sara, egyszerűen nem lehetett jobban különböző okokból. Különben is, minek tenném fel, amikor így is tudom mindkét VGA előnyeit élvezni, csak egy plussz madzag és két kattintás, és még a hajam is dúsabb marad így. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.