Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) HSM válasza csigi (#550) üzenetére


HSM
félisten

Legalább megpróbáltuk! :) :R

(#552) Mania


Mania
senior tag

Szerintetek normális, hogy a gyári Intel hűtő a gép bekapcsolásakor nem indul el, majd kb. 2 másodperc múlva úgy felpörög, hogy majdnem szétesik? A lap H77M-D3H (F9).
Igaz utána már nincs probléma vele, mert szép lassan visszaszabályozza magát, csak furcsa, mert eddig ez az első giga lapom amelyik ezt csinálja. UEFI-ben normal beállításon van a ventiszabályzás.

[ Szerkesztve ]

(#553) panses válasza Mania (#552) üzenetére


panses
aktív tag

Az enyém (Z77-d3h) felpörgeti aztán teljesen leállítja majd elindul normálisan. Szerintem ez csak egy ellenőrzés a bios részéről... ami érdekes, hogy a ház ventikkel nem játsza ezt! :U

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#554) csigi válasza Mania (#552) üzenetére


csigi
addikt

Állítsd át máshová.. pl. PWM-es szabályzás?
Illetve próbáld ki a silent, vagy kézzel állítható fordszám szabályzást, hátha valamelyik jobban fekszik neki.

nofene

(#555) Mania válasza panses (#553) üzenetére


Mania
senior tag

Köszönöm, látom nem egyedi a problémám. :)

csigi: Gyári Intel hütö PWM csatival. Megpróbálom akkor variálni a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#556) HSM válasza csigi (#554) üzenetére


HSM
félisten

A PWM-es Intel hűtőnek csak a PWM jó (vagy az auto), a Voltage móddal kb. el se indul, nem jó ötlet gy.

(#557) s-men


s-men
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Vettem nemrég egy Gigaby Z77-DS3H alaplapot.
Tettem bele Kingston HyperX Genesis ramokat...egyfolytában kék halál volt.
Miért nem támogatja ezt a memóriát?

Üdv : Dani

(#558) _csocso_ válasza s-men (#557) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Pontos típusát le tudod írni a memóriáknak? Esetleg próbáld ki először egy modullal majd utána tedd be a másikat, ha nem segít akkor cserével ugyanígy. Itt le tudod ellenőrizni, hogy benne van-e a kompatibilitási listában a modulod.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#559) s-men válasza _csocso_ (#558) üzenetére


s-men
tag

Szia!
Benne van a listában a kompatibilitási listában. Típusa: KHX1600C9D3K6/24GX
Most Supertalent memóriák vannak benne..most ezzel tök jól megy...

Üdv : Dani

(#560) HSM válasza s-men (#557) üzenetére


HSM
félisten

Nem lehet, hogy az volt a baj, hogy ezek 1,65V üzemfeszültségű modulok? Elvileg mondjuk 1333-on vagy 1066-on menniük kellene 1,5V-on, de gondolom, nem ennyin próbáltad. Az IB/SB ráadásul 1,5V-ot támogat hivatalosan, az 1,65V károsíthatja a proci memóriavezérlőjét...

[ Szerkesztve ]

(#561) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy ilyen lapot: Gigabyte GA-H77-DS3H, jó alaplap ez?
Van vkinek tapasztalat/információja róla?
Nem nagyon találok review-kat.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#562) hülyegyerek válasza forguet (#561) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Inkább vásárlás előtt kellene tájékozódnod a dolgokról... :U
Amúgy teljesen korrekt lap.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#563) forguet válasza hülyegyerek (#562) üzenetére


forguet
senior tag

ja, annyi volt a gond h nem ezt a lapot akartam venni, de amit kértem, nem volt elérhető, és nem volt kedvem más helyre menni alaplapot venni.
Lustaság fél egészség.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#564) s-men válasza HSM (#560) üzenetére


s-men
tag

Hali!1,65 volton pròbàltam...de másik ramokkal is megnéztem mindel ugy az. Kingmax és Supertalentel is pròbàltam...ugyanaz. Most is csak telorol nyomom

Üdv : Dani

(#565) HSM válasza s-men (#564) üzenetére


HSM
félisten

Akkor ott kehet, valami más gubanc is van... Pl. görbült prociláb, vagy valami hibás alkatrész.

Amúgy gyári értéken is meg kéne próbálni öket, 1,5v, 1333cl9.

(#566) s-men válasza HSM (#565) üzenetére


s-men
tag

A proci volt a ludas....

Üdv : Dani

(#567) misionline


misionline
tag

Sziasztok.

Egy kis segítség kellene.

GA-B75M-D3H alaplapom van, F11 bios-szal.

Hogyan kell beállítani, hogy a memoriámat 1600-on tudjam hajtani?
Én nem találok olyan lehetőséget, gondolom a szorzot kellene lefele vennem és az "fsb" t emelni így a proci órajele nagyjábol megmaradna és a memoria órajele növekedne...
Esetleg valami tuning bios kell rá? Ha igen azt honnan tudom leszedni?

(#568) tirszin


tirszin
senior tag

Sziasztok!
i7 3770S-hez keresek Gigabyte alaplapot, 2 olcsót ki is néztem.
A H77M-D3H vagy a Z77M-D3H. Ezek Bios-ában a proci fesz. tekintetében, van lehetőség legalább -0.2V offsetre? Valaki megnézné esetleg nekem?
Végignéztem jó pár Bios bemutató videót, sajnos ezt a rész szinte mindig átugorják. :(

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#569) Chas01


Chas01
tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy valakinek nincs-e Bp környékén kölcsönbe egy S1155 alaplaphoz való socket fedele? Gariztatni kéne a lapomat (GA-HA65M-D2H-B3).
Kb 5 hétre kellene, ebből 2-3 hét a szállítás. Előre is kösz, ha valaki meg tud szánni.

A zenész informatikus

(#570) hülyegyerek válasza tirszin (#568) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Mindkét lapban tudsz offsetet állítani, mivel egyik sem butított bios uefi-jű. Amúgy a fogyasztás miatt akarod babrálni ?

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#571) panses válasza Chas01 (#569) üzenetére


panses
aktív tag

Ha hibás a lapod akkor nem tartom valószínűnek, hogy a szervíznek pont arra a műanyag darabra lenne szüksége a gariztatáshoz! De előtte felhívhatod őket. :N

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#572) Chas01


Chas01
tag

Sajnos pont arra van szüksége egyedül, ott mondták. Ezért keresek égre földre, de sehol se találok.
A csatlakozó lábai bizony igen könnyen összekuszálódnak, még akkor is, ha nem ér hozzá semmi. Ezért kell rá a kupak. Tajvanig meg anélkül kiküldeni tuti kuka helyzet lenne!

A zenész informatikus

(#573) hülyegyerek válasza Chas01 (#572) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Kizárt dolognak tartom, hogy ne legyen nekik 1-2 felesleges darab, szóval fogalmazhatunk úgy, hogy orális szexet hajtanak végre rajtad.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#574) tirszin válasza hülyegyerek (#570) üzenetére


tirszin
senior tag

Vettem végül egy Z77M-D3H alaplapot.
Lehet én vagyok a béna, de az advanced voltage settings-ben csak a DRAM feszt. tudok állítani. :( i7 3770S került bele.
Igen, meg szeretném keresni, mi ennek a procinak a fogyasztás minimuma.

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#575) tirszin válasza tirszin (#574) üzenetére


tirszin
senior tag

F5 bios van rajta, lehet frissíteni kellene F12-re?

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#576) panses válasza Chas01 (#572) üzenetére


panses
aktív tag

Szent Isten! Melyik balf.... szervíz az? Tényleg nem tudják itthon megállapítani egy alaplapról hogy rossz vagy jó? És ezek kapnak fizetést? :C Azért ez fel vet bennem némi fogyasztóvédelmi aggodalmat! jó hogy nem kéri az összes tartozékot csomagolással együtt a büdös gyökér egy egy-két éves alaplapnál!
Téged aztán felültettek a szopórollerre rendesen! :F És ez a Giga hivatalos szervíze itthon?

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#577) Chas01


Chas01
tag

Nagyker. Nem javít, és tesztelni is csak akkor, ha van neki raktáron azonos lap. És azt is ha cserélik, utána kiküldik javításra. Mellesleg a nagykereknél ha jól tudom ez bevett szokás!
szerk: De a lényeg még mindig a régi. Budapesten keresek procifoglalt takaró lapkát S1155 alaplaphoz.

[ Szerkesztve ]

A zenész informatikus

(#578) Hope08


Hope08
csendes tag

Sziasztok!

Nem régen vettem egy új gépet, aminek a következő a konfigurációja:

Gigabyte Z77X-U3DH
2X4 gb Geil Value Plus
Intel Core i5 3450
Samsung SSD 128 gb (830)
Cieftec 400W táp

Néhány nap után 5-ször is produkálta a következő problémát: Eldobálta az USB eszközöket a gép, és nem tudtam mit kezdeni vele. Lecsatlakozott a billentyűzet, egér, wifi. Egy újraindítás után minden rendben volt.
Az alaplaphoz a legfrissebb driverek és bios van telepítve.
Szerintetek mi lehet a probléma?

(#579) HSM válasza Hope08 (#578) üzenetére


HSM
félisten

Valami döglött USB eszköz, pl. HUB?

(#580) Hope08 válasza HSM (#579) üzenetére


Hope08
csendes tag

Van egy USB HUB, amit az Ebayről rendeltem. arra van rádugva az egér és a billentyűzet, a wifi meg a monitor usb kimenetére van csatlakoztatva. De a rendszer a wifit is eldobta. Lehet, hogy a hubbal van a gond? Kb. 2 hónapig laptoppal használtam, ott nem tapasztaltam ilyen problémákat.

(#581) HSM válasza Hope08 (#580) üzenetére


HSM
félisten

Igen, könnyen lehet a hub sáros. Próbáld meg, hogy hub nélkül dugdosod be hátra a cuccokat. USB-nél ha bármelyik eszköz elszáll, az hatással van a többire is. :K

(#582) hülyegyerek válasza tirszin (#575) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az bizony meglehet.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#583) Hope08 válasza HSM (#581) üzenetére


Hope08
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Kipróbálom majd, amit tanácsoltál!

(#584) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Megnéztem az intel oldalát is, és a giga globális oldalát is, de eddig nem találtam meg, hogy mi a különbség a
H77-DS3H és a
Z77 DS3H lap között, ergo a Z77 és a H77 között ?

Nyilván van különben miért lenne ez is és az is ?
De m i ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#585) Chas01 válasza Core2duo6600 (#584) üzenetére


Chas01
tag

http://www.gigabyte.com/products/comparison/list.aspx?ck=2&pids=4318,4326
Itt megtalálod a különbségeket (pl memória overclock)
Szerk:
Amúgy ha jól látom csak annyi a különbség köztük.
2400MHz OC a Z77-nél.

[ Szerkesztve ]

A zenész informatikus

(#586) hülyegyerek válasza Core2duo6600 (#584) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Annyi a különbség, hogy a H77 csak Ivy cpu-val támogatja az 1600-as ramokat, Sandyval 1333 a plafon. Amúgy megegyezik a kettő.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#587) panses válasza Core2duo6600 (#584) üzenetére


panses
aktív tag

És a tuning funkciók még a Z javára...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#588) hülyegyerek válasza panses (#587) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem K-s procinak mindegy...

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#589) tirszin


tirszin
senior tag

Köszi a segítséget!
Frissítettem a GA-Z77M-D3H lapom biosát a legújabb F12-re. Sajnos így sem lehet a feszültségeknél a RAM fesz.-en kívül semmit sem állítani. :( Nuku offset meg ilyesmi.

Más: Próbálta már valaki, tényleg nem lehet 1920x1200-nál nagyobb felbontást beállítani a DVI és HDMI portokon? Ha ennél nagyobbat szeretnék, displayport-os alaplap kell?

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#590) hülyegyerek válasza tirszin (#589) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A feszállítás-problémádra valószínűleg a válasz, hogy nem k-s procid van...

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#591) tirszin válasza hülyegyerek (#590) üzenetére


tirszin
senior tag

Lehet, h a 3770S miatt van így. Egyébként a könyvecskéjében is u.úgy néz ki az a Bios ablak, mint nálam élőben, ott is csak a DDR voltage jön fel.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#592) panses


panses
aktív tag

Üdv mindenki! Ha valakit érdekel Z77-d3h-ra ki jött az F18-as Bios, én mondjuk 15-16-17-ről le is maradtam. :Y Ma nem tudtam belépni a biosba de még a boot menü is kifagyott!
:(( Aztán fél óra szentségelés után jött az ISTENI SZIKRA: valaki említette már itt asszem! Logitech kormány kihúz és voálá minden stimmel :DD :C Köszönöm annak a VALAKINEK!!!

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#593) csigi válasza panses (#592) üzenetére


csigi
addikt

Nagyon szívesen! ;] Bár nekem joy volt, de szintén Logitech.
Viszont ha nagyot szív vele az ember, akkor cserében megjegyzi egy életre.

nofene

(#594) panses válasza csigi (#593) üzenetére


panses
aktív tag

:R Remélem másoknak is eszébe jut majd a mi szívásunk, ha igy jár...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#595) panses


panses
aktív tag

Ezekhez az új szériás alaplapokhoz használ valaki SSD-t? Biosban ha beállítom az IDE módot AHCI-re -mert ugye az SSD-hez azt ajánla mindenki- akkor kifagy a Win7 betőltés alatt, de még a telepítő is! :(( Fel tettem az új F18-as biost is már hát elég szar, de erről maj ha már működik a gépem...

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#596) csigi válasza panses (#595) üzenetére


csigi
addikt

Ez normális. Ha AHCI-t akarsz használni, akkor előbb engedélyezni kell a bioszban, majd ezután így telepíteni a friss oprendszert.

nofene

(#597) panses válasza csigi (#596) üzenetére


panses
aktív tag

HŰDEGYORS vagy! :) Dehát ez a problémám , hogy AHCI-re kapcsolok, elindítom a friss telepítést es kifagy a telepítő... :F

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#598) Chas01


Chas01
tag

99%-ra a hiba oka az AHCI vezérlő hiánya az OS telepítőjéből. Állítsd vissza IDE módra, ha van már OS indítsd el, tedd fel az AHCI vezérlő driverét, és újraindítás előtt lődd át AHCI módra a vezérlőt. El kell indulnia elvileg. Persze csak akkor megy fel a driver, ha nem ellenőrzi agyon, hogy be van-e kapcsolva, de ha ellenőrzi, még akkor is van rá mód, hogyfelhekkeld rá. Telepítő esetén meg kell mókolni egy saját telepítő lemezt.

A zenész informatikus

(#599) csigi válasza panses (#597) üzenetére


csigi
addikt

Hú, ez már gond.
Esetleg a dvd olvasód meg az AHCI nem üti egymás? Próbáld másik optikai meghajtóval, vagy egy pendrive-ról... :U

nofene

(#600) panses válasza Chas01 (#598) üzenetére


panses
aktív tag

Intel SATA Preinstall driver
(For AHCI / RAID Mode)
Note: Press F6 during Windows setup to read from floppy.
Erre gondolsz? Ezt nem próbáltam még. Este már fel akartam gyújtani a gépet :(( ledobta az agyam a láncot. Most melóban vagyok azaz a kollégám dolgozik én meg forumozok, úgyhogy csak próbálok infókat szippantani ahonnan tudok. Azért az elég TRÉ hogy az ember vesz egy SSD-t 2012-ben és mókolni kell miatta a Win7 SP1-et.

Csigi: Lehúztam az összes többi SATA kábelt, csak az SSD volt rádugva, a telepítőt meg feltoltam USB3-as pendrive-ra és onnan toltam, egyébként eszméletlen sebességgel telepít így :K

"Az élet nem habostorta elvtársak"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.