Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) HSM válasza mexel (#694) üzenetére


HSM
félisten

Az enyémben tuti benne van. Z77X-D3H, V1.0. Nem néztem meg, de úgy rémlik a manualban is. A BIOS-an a MIT/PC Health status alján van, CPU FAN CONTROL MODE néven.
Csodálkoznék, ha nem lenne benne a lapodban, az összes Giga tudta, amivel találkoztam a P35 lapok óta, legalábbis a CPU ventihez. :F

(#702) HSM válasza jediweb (#695) üzenetére


HSM
félisten

Nem szabad mindent elhinni, amit a fórumokban terjesztenek. Tény, a P67-es lapjaik nem voltak a legjobbak, és az X78 szériába is becsúszott egy VRM-es csereprogram, de a Z77-es lapoknál már megoldódtak a gondok. Nekem pl. teljesen jól müxik a lapom a 3570K-val, pedig masszív középkategória csak, és elég sok mindent használok rajta, leginkább mindent. :)

(#697) jediweb: Persze, hogy az Asrockot istenítik.... A sok nagyhangú olcsójános megvette, mert 1-2 ezressel olcsóbb volt, mint a konkurencia, ezért rengeteg a tulaj, és mégtöbb a fan.
Én csak a lapom hasonlítottam az Asrock hasonló árú (párezerrel drágább) lapjához, és minden tekintetben gyengébb, rosszabb minőségű volt az Asrock. Persze, ők is tudnak jót alkotni, de nem mindig sikerül jó ár/értéket megütniük, néha túl sok veszik el a minőségből....

(#703) HSM válasza Pista0001 (#698) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg bírnia kéne a TURBO-órajelet is a cerkának. Ha lejjebb viszed kézzel, mondjuk 650-re, az se segít?
Megjegyzem, a procid is ugyanúgy lehet sáros a dolog miatt, mint a lap, sőt, összeszerelési gond is lehet.

Az EVGA-ról nekem van tapasztalatom, igaz, nem a Z77-ről. Egy X58 3X SLI lapom volt, 1.1 revíziós kb. 2 évig, és állati jó lap volt, mégis a ventiszabályzása amilyen jól mutatott a BIOS-ban, éppen annyira használhatatlan is volt a gyakorlatban. Úgy képzeld el, a prociventit inkább potméterre kötöttem, és fix fordulaton tekertem. Asszem nem kell erről többet írjak. :U Nekem csak 3-tűs ventijeim vannak/voltak, lehet, 4-tűs PWM-esekkel más lett volna a tapasztalatom. Bár véleményem szerint ez akkor is kicsit ciki egy akkor ~75 000Ft-os laptól.
Nézz utána a ventivezérlésnek azon a lapon, mielőtt megveszed. ;)

(#704) Pista0001 válasza HSM (#703) üzenetére


Pista0001
addikt

Az a bibi hogy nem tudom lejjebb venni. Akármit állítok be a BIOS-ban az aktuális érték mezőjében mindig 1000 MHz-et mutat. Ha fix a turbo értéke és erre rájön akkor az már 1150, ez már sok lehet alapfeszültségen. Hétvégéig elvagyok így, aztán ha minden igaz visszakerül a gépbe a DFI az i5-el és akkor lesz időm/lehetőségem kísérletezni a Gigával. Tudom hogy a proci is lehet ludas de nem tudom kipróbálni másik alaplapban. Sajnos nem ismerek egy számítógépbuzit sem a környéken. Még nem néztem utána a garis ügyintézésnek sem, ha nem számítanak fel a bevizsgálásért súlyos eurókat akkor együtt visszaküldöm mindkettőt.

(#705) mexel válasza HSM (#701) üzenetére


mexel
veterán

Ez a menü sajnos hiányzik :( A régi lapokban benne volt, és jó is volt mert a 3 tűs ventiket is így tudta kezelni.

(#706) HSM válasza mexel (#705) üzenetére


HSM
félisten

Hát ez szomorú. :( Csak arra tudok gondolni, hogy lespórolták a B-s lapról a vezérlőt, hogy úgyis a gyári 4-tűs ventivel fogja használni a célközönség. :(

(#707) Pista0001 válasza HSM (#706) üzenetére


Pista0001
addikt

Én az Z77-es ITX BIOS-ában sem láttam ilyen opciót :( , bezzeg mind a 6 SATA vezérlőt be lehet állítgatni amikor csak 4 kivezetés van az alaplapon :W .

(#708) HSM válasza Pista0001 (#707) üzenetére


HSM
félisten

Na, hát itt már én is bosszankodnék! :W :(

(#709) n@p@lm


n@p@lm
őstag

sziasztok!
kérdésem lenne :)
tervbe van véve egy GA-Z77X-UD3H lap és egy 7850-as radeon vásárlása.
ha jól olvastam szintén van egy-két topiktárs aki külön vga-s konfiggal rendelkezik.
játék + netezés, zenehallgatás, olvasás a cél.
kérdésem az lenne ha olyan feladatra használnám a gépet ami nem igényel különösebb teljesítményt (netezés), és az integrált vga-t használnám akkor vajon a radeonon kikapcsolja-e a ventiket (hogy ne zúgjon nekem feleslegesen).
a display porton átmegy a full hd felbontás?

(#710) HSM válasza n@p@lm (#709) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg a 7850-es ki tudja olyankor kapcsolni, de annak a megfelelő VGA topicjában talán többet tudnak segíteni. Az én 5850-em még nem tud ilyet. :D Ellenben hibátlanul megy nálam az IGP+Radeon, a váltás is simán megy OS-en belül... :K DP-n bőségesen átmegy a fullHD.
Csak ugye az OS-en belüli váltáshoz két bemenetű monitor kell, ha nem akarsz a virtus sajátosságokkal (virtualizált hardver) szívni.

[ Szerkesztve ]

(#711) n@p@lm válasza HSM (#710) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi.
dell monitorom van (Dell U2312HM), azon van dvi és dp port is.
a radeonról a dvi lesz rákötve, míg az alaplapról meg a dp.

(#712) Pista0001 válasza HSM (#710) üzenetére


Pista0001
addikt

Erre is van lehetőség? Okíts ki légy szíves, érdekelne hogy lehet megoldani oprendszeren belül a dolgot. Bízok benne hogy működni fog egyszer az IGP-m, akkor jól jöhet majd.

(#713) HSM válasza Pista0001 (#712) üzenetére


HSM
félisten

Annyi előkészület kell, hogy be legyen kapcsolva az IGP, és fenn legyen a drivere, utána: [link]

(#714) Pista0001 válasza HSM (#713) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem tiltja az alaplap automatikusan ha van diszkrét vga? Úgy tudtam... :B

(#715) HSM válasza Pista0001 (#714) üzenetére


HSM
félisten

De, a hülyébb lapok automatán letiltják, és be se tudod kapcsolni.
Szerencsére nekem jó kis Giga lapom van, aminek nem spórolták le a BIOS-ából a kapcsolót, hogy bekapcsolhassam az IGP-t automata mód helyett. ;]

(#716) LuiT


LuiT
tag

Az alábbi konfiggal rendelkezem:
Gigabyte Z77X-D3H, i5-2400, Zalman CNPS-9500LED, G.Skill DDR3-4x4GB/1600MHz, Gigabyte GTX560+Zotac GTX260, ASUS XonarDX, VelociRaptor 150GB, Hitachi 1TB-SATA3, Samsung 2x1TB F-1 és F-3, Pioneer DVR-215, Corsair HX750W, Zalman 2xZM-MFC1 5x9cm venti és 2x12cm venti megy még a házban.
A problémám az hogy a gépem alig akar elindulni, kb.: 5-10 perc mire beindul és ez nekem nagyon furi, és nem jövök rá mi lehet a gond.
Azt vettem észre, hogy a GTX560 minden indulásnál járatja a ventiket fullon s mikor a win7 beindul akkor áll le alapjáratba. Akkor is nehezen indult be a gép amikor még nem volt benne, tehát nem hinném, hogy a GTX560 lenne a ludas.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#717) Pista0001 válasza LuiT (#716) üzenetére


Pista0001
addikt

5-10 perc? :Y

Mettől meddig? Gombnyomástól Windowsig? Ez borzalmasan sok, Raptorral nem lehetne több 2 percnél, kb 1,5 perc lenne normális.

Szerintem próbáld ki először a minimummal. Csak alaplap, proci, 1 RAM modul, és nézd meg hogy mennyi idő alatt jut el a BOOT lemezes hibaüzenetig. Ha ez megvan hamar akkor növeld a RAM mennyiségét, modulonként csinálj egy próbát. Ha így is jó akkor mehet bele egy VGA, aztán a másik. Ha így sincs gond akkor jöhet csak a rendszerlemez, aztán végül a többi is. Így ki lehet szűrni ha valamelyik hardver okozza a hibát.

(#718) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Számomra nagyon fontos infót szeretnék kérdezni giga tulajoktól, hogy milyen lapban van a prociventinél a PWM mellett Voltage funkció is? Akinek van ilyen, és működik is az megírná a lap típusát? Ha B75-ösben is találkozik valaki ilyennel az lenne a legjobb. olvasgatom a manualokat, de azok még az első biosokkal készülnek és az újabb funkciók nincsenek bennük.

(#719) panses válasza mexel (#718) üzenetére


panses
aktív tag

Z77-D3H de a 3 vezetékes ventijeimmel nem volt egy fény ezért PWM-es ventikre cseréltem.

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#720) Pista0001 válasza mexel (#718) üzenetére


Pista0001
addikt

Szintén Z77, nincs voltage funkció.

Apropó voltage. Feszültség állítás menüpont alatt 1 azaz egy darab almenü van, a DRAM voltage. Tuningos, mi?

(#721) #21795072 válasza mexel (#718) üzenetére


#21795072
törölt tag

GA-Z77MX-D3H

SYS_FAN1: működik a feszültség szabályozás
SYS_FAN2: nem működik a feszültség szabályozás

(#722) Pista0001 válasza Pista0001 (#704) üzenetére


Pista0001
addikt

Illusztráció.

A jobb oldali mezőben akármilyen értéket állítok be, a bal oldaliban mindig 1000-et mutat. Ez a kép újraindítás után készült.

(#723) HSM válasza mexel (#718) üzenetére


HSM
félisten

Z77X-D3H, van voltage funkció a CPU-ventinek, szabályozza is. Többi ventimnek potméter van.

(#724) mexel


mexel
veterán

Köszönöm az infókat!

(#725) n@p@lm válasza HSM (#710) üzenetére


n@p@lm
őstag

hali!
na menni megy, de sajnos nem lövi le a radeont....ugyan úgy megy tovább a ventije.
na mindegy, buktam egy display kábel árát :)

(#726) HSM válasza n@p@lm (#725) üzenetére


HSM
félisten

Pedig itt azt írják, hogy a zerocore power technológia része a venti lekapcsolása is... [link]

Nem tudom, milyen radeonod van, lehet azon nem valósították meg ezt az opciót, vagy nem úgy működik valami, ahogy kéne neki.

[ Szerkesztve ]

(#727) n@p@lm válasza HSM (#726) üzenetére


n@p@lm
őstag

asus 7870.

olyat is csinál hogy a kártyán lévő hdmi kimenettel össze van kötve a tv ami ki van kapcsolva.
na, akkor sem kapcsol le a kártya miután a monitor átment sleeping-be.
ha a kártya dvi-al van összekötve a monitorral (más nincs a monitorra kötve) és a kártya egyéb kimenete sincs használva akkor kikapcsol.
de ha már az alaplapi display port és a radeon is össze van kötve, hiába teszem át display portra a monitor inputját, a radeon csak forog tovább.

(#728) HSM válasza n@p@lm (#727) üzenetére


HSM
félisten

Tehát a 7870-re csak a monitor van dugva DVI-n, semmi más, és a windóz vezérlőpultban a megjelenítésnél be lett állítva, hogy az asztalt csak az "IGP-re kötött monitoron" jelenítse meg, nem pedig klónozva?

[ Szerkesztve ]

(#729) n@p@lm válasza HSM (#728) üzenetére


n@p@lm
őstag

a hdmi mindig be van dugva, azt nem szeretném kihúzni mert a filmeket a tv-n nézem.
ez a hülye kártya miért nem képes lekapcsolni ha egyszer a windóz sleeping jelen küldd a monitornak.

(#730) HSM válasza n@p@lm (#729) üzenetére


HSM
félisten

Ezen külföldi fórumokon is mérgelődtek, hogy hdmi-n miért nem működik, és erre miért nem hívják fel a figyelmet...
Az se segít, ha kikapcsolod a megjelenítö automatikus detektálását, régebben volt ilyen opció a driverben.

(#731) n@p@lm válasza HSM (#730) üzenetére


n@p@lm
őstag

na megpiszkáltad a fantáziám, kikapcsoltam a másodlagos megjelenítést a catalystban, tehát csak a dvi-t használta.
szuper, monitor sleeping, ventilátor leáll.
próba:
catalystban letiltottam a dvi-t (dell monitor) és a hdmi-t (samsung tv), átállítom a monitor inputját a display portra (alaplapi, ugye), mondom hátha lekapcsol a vga, de sajna nem;(
sleeping után is forognak a ventik (mármint ha az igp-ről jövő jel vált sleepingbe).

eddigi tippjeidet is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#732) HSM válasza n@p@lm (#731) üzenetére


HSM
félisten

Ez be volt állítva a megfelelő megjelenítőre? [link]
Bár ha jól csináltad, a kikapcsolás után elvileg innen el kell tűnjön a többi megjelenítő. Ha mégis itt több megjelenítőt ír,akkor meg kéne próbálni nem csak letiltani, hanem kihúzni a HDMI-t.
Ha az se segít, akkor meg marad a várakozás, hátha megcsinálják rendesen a zerocore power drivertámogatását, mert ez azért nem egy extrém szitu, hogy ennyit kelljen szívni vele.

Tippeket szívesen, majd ha egyszer én is fejlesztek VGA-t, mindenképpen ilyen kikapcsolni tudót szeretnék, hogy tudjam lightos felhasználás mellett IGP-vel használni, és addig meg kikapcsolt ventivel csöndben várhatná, míg újra szükség nem lesz rá. Meg elvileg másokat is foglalkoztatott a téma itt a fórumban. :)

(#733) ZoleekaPC


ZoleekaPC
csendes tag

Vettem egy új gépet, és bár az alap támogatja az 1600-as memóriát csak 1333-an fut és a Bioszban sem tudom átállitani. Mi lehet a baj, kevés a proci hozzá?

alaplap: Gigabyte GA-Z77X-D3H
memória: 8GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX (KHX1600C10D3B1/8G) CL10
processzor: i5 3570

:O :O :O :W

(#734) HSM válasza ZoleekaPC (#733) üzenetére


HSM
félisten

Az lehet a baj, hogy nem olvastad át elég alaposan az alaplap felhasználói kézikönyvét. Ott van a BIOS-ban a memóriaszorzó, csak meg kell találni, majd átállítani.

(#735) panses válasza ZoleekaPC (#733) üzenetére


panses
aktív tag

Csatlakozom az elöttem szólóhoz! Nekem 1866-on megy az 1600-as de alapból csak 1333-on akarja hajtani!
Esetleg Extrém memória profilt állítsd be a Biosban :K

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#736) ZoleekaPC válasza panses (#735) üzenetére


ZoleekaPC
csendes tag

Koszonom, megnezem a profilt es a szorzot is.

(#737) n@p@lm válasza HSM (#732) üzenetére


n@p@lm
őstag

szia!
köszi a választ.
most volt időm trükközni, a köv. a helyzet:
nekem ezek a beállítások vannak a képernyő módoknál (az első képnél a DP a display portra utal):



sajna a kikapcs még mindig nem megy.
vegyél hamar egy új kártyát, aztán jöjjünk már ár a probléma megoldására;)

(#738) Mahatma89


Mahatma89
tag

Üdv!

A következő lapok vásárlásán vacilálok:

-Gigabyte Z77X-UD3H
-Gigabyte Z77X-UD4H

Tapasztalatok róluk?
Főleg a 4-esről, mert arról alig találtam bármilyen hozzászólást.

(#739) HSM válasza n@p@lm (#737) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes, nálad miért így van, és miért nincs ott az opció, hogy "Asztal megjelenítése csak itt"...
AMD driverben nem csináltál véletlen egy kijelzőcsoportot vagy hasonlót? Mikor játszottam a beállításokkal, nekem kb. szó nélkül egyszercsak csoportosította a "két" monitorom eggyé... Ez elég vicces, mikor a két monitor ugyanaz. :D

(#740) n@p@lm válasza HSM (#739) üzenetére


n@p@lm
őstag

az amd driverében egy ilyent csináltam:

boldog karácsonyt mindenkinek!

(#741) hhx válasza Mahatma89 (#738) üzenetére


hhx
tag

Szia! Nekem ugyan UD5H lapom van, de az UD3H lapon is sokat gondolkoztam. Rossz vételt nem csinálsz egyikkel sem, az UD4H egy újabb lap, én ezt venném a helyedben. Msata nincs rajta, de azt nem sokan használják szerintem asztali gépben.

(#742) csigi válasza Mahatma89 (#738) üzenetére


csigi
addikt

Csatlakozom az előttem szólóhoz, egyiket sem fogod megbánni. Nézd meg miben különböznek, és hogy valóban szükséged van-e az adott kütyüre a lapon.
Számomra pl. a kissebb is elég mindenre.

nofene

(#743) tissotto


tissotto
tag

Sziasztok! Gariztattam a lapomat de mivel regi volt igy mar csak ujabb lapot tudtak nekem adni, nevezetesen z77x-ud3h. A kerdesem az lenne, hogy nem tudnatok megmondani, hogy a wake on lan beallitasokat hol talalom? Koszi!

(#744) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

milyen 1155-ös lapot ajánlotok?
min. feltétel:
1db - sata3
2db - usb3
minél olcsóbb :U

mint pl.: B75M-D3H

:R

(#745) hhx válasza detroitrw (#744) üzenetére


hhx
tag

Amit beírtál B75M-D3H lap szerintem a legértelmesebb még az olcsó lapok között, alá nem nagyon érdemes menni szerintem. :)

(#746) panses


panses
aktív tag

Üdv mindenki!
Vettem egy 2,5'-os ide HDD házat belepattintottam egy régi 40 GB-os vinyót, de egyszerre 2 db USB portról indul csak el :F Van valami beállítás a biosban arra, hogy több naftát adjon az USB portokra?

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#747) Mania válasza panses (#746) üzenetére


Mania
senior tag

Nincs, szabványban van maximalizálva a portonként leadható feszültség(500mA/port)
Esetleg próbáld meg USB3-as portról, ott elvileg nagyobb áramerősséget is leadhat(1.5A/port)

[ Szerkesztve ]

(#748) panses válasza Mania (#747) üzenetére


panses
aktív tag

Szabvány ide vagy oda a Tv-m egy darab usb2-es portja simán viszi! :F De valóban, usb3-ra dugva megoldódott
KŐSZI! :C :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#749) HSM válasza panses (#748) üzenetére


HSM
félisten

Láttam olyan TV-t, aminek direkt winyós USB2-je is volt, 1 vagy 1,5A áramleadással.

(#750) Hoorus


Hoorus
őstag

GA-Z77X-D3H

Ilyen lap vásárlását tervezem. Akinek esetleg ilyen van, tudna mondani egy általános véleményt róla? Win 7 telepítés pl. megy AHCI módban, vagy ezzel is vacakolni kell valami ahci driverrel??

Köszönöm :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.