Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) PH 5.5


PH 5.5
aktív tag

Én már eleve olyan ramot kerestem, amelyik 1,5V-on tudja az 1600MHz-et és a Kingmax mellett döntöttem, mert ezzel a márkával még soha nem volt problémám. Elsőre nekem is 1333-on indult, de elég volt 1600-ra állítani, a feszültséget biztos ami biztos, fixáltam 1,5V-ra, azóta is gond nélkül megy.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1102) toyta3


toyta3
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémával fordulok felétek:

Van egy GIGABYTE GA-H77-DS3H alaplapom. Most lett nemrég összerakva a gép, minden rendben is volt (egy darabig). Pár nap elteltével nem bootolt már be, hanem az alábbi képernyő fogadott, miszerint a fő- BIOS-szal van vmi gond. Ez a recovery lefut, majd a windows hibajavító indul el -nem a windows-. A BIOS-ba belépve, minden beállítás a default értéken -> beállítok mindent, és működik rendesen, de egy pár nap múlva kezdi előről megint.
Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném :)

Kép

[ Szerkesztve ]

(#1103) Raggie válasza toyta3 (#1102) üzenetére


Raggie
őstag

Megpróbálnék egy friss BIOS-t tenni rá a hivatalos Gigabyte oldalról, ha azzal is csinálja gari.

Clint Eastwood FTW

(#1104) toyta3 válasza Raggie (#1103) üzenetére


toyta3
csendes tag

F7 verziójú BIOS van rajta, a legújabb az F8c, de ez még béta. Azért érdemes próbálkozni? Nem lehet tönkre tenni vele az alaplapot?

(#1105) Raggie válasza toyta3 (#1104) üzenetére


Raggie
őstag

ennél sokkal rosszabb nem lehet! :P

Egyébként a hivatalos Gigabyte tech-supportnak is írhatsz, hátha ez egy ismert bug és van már rá egyszerű fix.

Clint Eastwood FTW

(#1106) toyta3 válasza Raggie (#1105) üzenetére


toyta3
csendes tag

Írtam nekik, hátha... egy próbát megér.

(#1107) McKalton


McKalton
tag

Z87-es Gigabyte alaplapos kérdésben ebbe a topikba írhatok? mert nem találok Z87-es külön topikot Gigabyte lapokhoz.

Hardwired!

(#1108) Richie8412


Richie8412
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Tudnátok ajánlani egy gigabyte alaplapot ezekhez a cuccokhoz?

CPU: Intel Core i5-3470, 3.2 GHZ 6mb cache
VGA: Gigabyte GV-N630 2GB DDR3
MEMÓRIA: KINGSTON 8GB HyperX Red DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX16C9B1RK2/8X
HDD: WD 500GB Caviar Black 7200rpm 64MB SATA3 WD5003AZEX
TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80P 500W
HÁZ: COOLERMASTER RC-430-KWN1 Elite 430

A gép elsősorban zeneszerkesztésre lesz használva, külső hangkártyával. A VGA ra nem nagyon akartam költeni mert a játék csak sokadik helyen szerepelne. (azért legyen benne valami címszó..)

Mivel nem K-s proci lesz benne, és nem is tervezek tunningot így elvetettem a z77- es lapokat, viszont a többivel kapcsolatban tanácstalan vagyok...

SSD -t is tervezek majd a későbbiekben..

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv
Richie

(#1109) PH 5.5 válasza Richie8412 (#1108) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Minimum egy B75-ös kellene az ssd miatt, de ha kevés az 1 db sata3 csatlakozó, akkor inkább H77.

Például: GA-B75-D3V

GA-H77-DS3H

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1110) Richie8412 válasza PH 5.5 (#1109) üzenetére


Richie8412
csendes tag

Köszi a segítséget! H77 lesz a vége úgy néz ki.

(#1111) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Helló!!

Volna egy olyan problémám, hogy a Win7-ben hiába kattintok a leállításra, a gép miután szabályosan leállt néhány másodperc múlva újraindul :U H77-Ds3H lapom van.. Korábban nem csinált ilyet.. talán a Bios-ban kellene valamit átkapcsolnom,... jah és hol tudom kikapcsolni az USB3-as töltést??

Köszönöm!! :U :K

(#1112) Raggie válasza dzsóbácsi (#1111) üzenetére


Raggie
őstag

Nem lett véletlenül új billentyűzeted vagy egered mostanában?

Kapcsolj ki minden wake-on-LAN, wake on USB, és EuP/ErP funkciót a BIOS-ban.

Clint Eastwood FTW

(#1113) Dedicted válasza Matej (#1057) üzenetére


Dedicted
tag

Nekem is hasonlo procim ,es videokartyam van de egy 3-ik generacios 120-as Ocz-el es egyeb regi mozgos sata2-es merevlemezekkel.Meg egyebb nagyfogyasztoval meg rajta...

De nallad a tap az nagyon kerdeses az erossebb kene legyen hogy birja

A gond nekem a regi Winfast dv2000 tuneremmel van hogy az alaplapnal a vias hangkodeket elegge nem kameli ,es nem ad ki hangot ....

[ Szerkesztve ]

(#1114) csigi válasza Dedicted (#1113) üzenetére


csigi
addikt

Lópikulát kevés az a táp. Nézz rá a konfigomra, tuninggal együtt, tesztprogrammal izzítva sem tudtam még soha elérni a 300 Wattot.

nofene

(#1115) Dedicted válasza csigi (#1114) üzenetére


Dedicted
tag

Nezd en nem amondo vagyok hogy vegyen a maximalis tapot ,de se nem akkorat ami a letezes hatarat surolja ha elinditana egy komoly jatekot .....800Wattos tapot ha dualba hasznalna a videokartyajat mar nem hinnem hogy eleg lenne a 650watt ,.....,de azert ahogy van a mondas „Adjuk meg a császárnak…” .

Szereny gepem :
ga-z77x-ud3h-wb-wifi_rev_10/
GV-N66TOC-2GD
i5-3570k
vertex3-120gb

[ Szerkesztve ]

(#1116) patomi válasza Matej (#1057) üzenetére


patomi
őstag

Matej Kicsit sokára,,,, de biza,,, nálam pont ugyan ez volt. Az SSD a ludas, kuka. Nekem minden progi azt mutatta, hogy hibátlan, de sajna nem az. OCZ Agility3 60gb volt nekem. Ha garis akkor irány a csere.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1117) >Deego..


>Deego..
senior tag

Rendelkezem egy Gigabyte GA-B75-N alaplappal.

Frissítettem a BIOS egy új béta biosra. Hosszútávon lehet használni vagy tegyem vissza a legutóbbi stabil biost?
Baja lehet?

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#1118) PH 5.5 válasza >Deego.. (#1117) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Ha stabil vele a géped, nem tapasztalsz semmiféle bugot, akkor nyugodtan maradhat, semmi bajt nem okozhat. Ez a bios már több, mint fél éves, ha valami gond lenne vele, akkor már törölték volna a letöltések közül.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1119) >Deego.. válasza PH 5.5 (#1118) üzenetére


>Deego..
senior tag

Értem.

Mivel i5 Sandy Bridgne cput használok.
Érdekelne hogy biosban milyen beállítások a legmegfelelőbbek egy i5 számára?
(Virtualization,, Vt-D, XD-bit ??)

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#1120) PH 5.5 válasza >Deego.. (#1119) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Hacsak nincsenek speciális igényeid, szerintem hagyhatsz mindent alapon. A virtualizáció alapban nincs engedélyezve, de ha nem használsz olyan alkalmazást, ami igényli, akkor felesleges is bekapcsolni. Esetleg a proci alulfeszelésével lehet játszadozni, de ha elégedett vagy a hőfokokkal, akkor nem sok értelme van.
Sok beállítással lehetne variálni, de ezt igazából az szabja meg, hogy elsősorban mire használod a gépet.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1121) >Deego.. válasza PH 5.5 (#1120) üzenetére


>Deego..
senior tag

Rendben.
Köszönöm szépen.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#1122) dzsóbácsi válasza Raggie (#1112) üzenetére


dzsóbácsi
aktív tag

Mióta összeraktam ezt a gépet nem változtattam semmilyen hardveren...Annyi történt, hogy kikerült a VGA és a lap DVi kimenetét használom...BIOSban semmit sem piszkáltam, viszont most már a RAMok is csak 1333on mennek 1600 helyett .. Gyanítom azért mert 1,65 V kellene nekik, viszont az 1,5ös alapértéken sehogy sem tudok változtatni :U Esetleg egy Windows rendszervisszaállítás segíthet??.. Ezt tanácsolták :U

(#1123) patomi válasza dzsóbácsi (#1122) üzenetére


patomi
őstag

Tuti nem segít a visszaállítás, viszont hardver változás okozhat ilyet. Nekem extrémebb(alaplap cser) esetem volt, mikor giga z77-re váltottam (asusP67)-ről. Ugyanezt csinálta. Nem állt le. Drivereket telepítette a win7(maradékot én), de nem segített csak a win újra húzása. Szerintem bios resettel kezdj és mindent állíts be újra.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1124) n@p@lm


n@p@lm
őstag

gigabyte z77x-ud3h
este lekapcs, reggel be.
hátsó usb portokon nem észlel eszközöket.
se egér, se bill, se pendrive.
bios default megvolt.
egyéb ötlet valakinek?
:W :W

(#1125) n@p@lm válasza n@p@lm (#1124) üzenetére


n@p@lm
őstag

a másik:
akinek ilyen lapja van (gigabyte z77x-ud3h), az megnézné hogy az eszközkezelőben mi látszik az usb résznél?
[link]
köszönöm!

(#1126) patomi válasza n@p@lm (#1125) üzenetére


patomi
őstag

[link] Parancsolj. Nekem is ilyen lapom van. Talán valami áram ellátási gond lehet. Első körben mozgasd át a tápcsatikat a lapon. Ha nem segít akkor szerelő.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1127) n@p@lm válasza patomi (#1126) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszönöm.
úgy néz ki a via dobott egy hátast....
na ha észhez tért a család szétdöntöm a gépet, addig nem zajongok míg alszanak.

(#1128) n@p@lm válasza patomi (#1126) üzenetére


n@p@lm
őstag

kedves kolléga.
a távgyógyítás úgy néz ki elsőre sikeres volt, köszönöm;) :R

(#1129) patomi válasza n@p@lm (#1128) üzenetére


patomi
őstag

Örülök,ha segíthettem. :C

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1130) patomi


patomi
őstag

Urak, van valakinek tapasztalata 2133mhz-es ramokkal z77x-ud3h lapban?
CMZ8GX3M2A2133C11B vagy CML8GX3M2A2133C11B lenne az elképzelés. Egyáltalán együtt működnek ezek ezzel a lappal? Jelenleg ilyen ramok vannak benne hibátlanul mennek.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1131) csigi válasza patomi (#1130) üzenetére


csigi
addikt

Ugyanilyen lapomban ment rendesen 2x4GB 2133MHz cl11 ram. De az G.Skill volt.

nofene

(#1132) patomi válasza csigi (#1131) üzenetére


patomi
őstag

Igen, ez a másik típus amivel szemeztem, de nagyrészt 1,65voltost találtam.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1133) csigi válasza patomi (#1132) üzenetére


csigi
addikt

Igen, sok olyan van, de nekem 1,5 Voltos volt.
Konkrétan ez.
Tudom a linken, 1,5-1,6 Volt van írva, de az én moduljaimon konkrétan már csak az 1,5 Volt volt olvasható. És ezen valóban ment is...

nofene

(#1134) patomi válasza csigi (#1133) üzenetére


patomi
őstag

Köszönöm a segítséget, lehet e mellet döntök én is.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1135) motoman528


motoman528
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata GA-H77M-D3H alaplapon Wake on LAN ébresztéssel?

Én nem találok ilyen beállítási lehetőséget az F9 -es biosban! :F

Azt nehezen tudnám elképzelni, hogy nem lehetséges az ébresztés ennél a lapnál.

[ Szerkesztve ]

(#1136) brd válasza motoman528 (#1135) üzenetére


brd
nagyúr

Más sem, de azt írják, attól még működik.

The only real valuable thing is intuition.

(#1137) Rat1985


Rat1985
csendes tag

Sziasztok! :)
Nemrég vettem egy GIGABYTE GA-B75-D3V alaplapot, amin van integrált videókártya is, a problémám vele hogy a biosban letiltom, de a windows ugyanúgy látja mintha nem lenne letiltva, és elvesz a rendszermeóriámból is egy fél gigát :S Ha az eszközkezelőből törlöm akkor restartnál újra megjelenik, ha letiltom az se ér semmit :S Hogy tudnék tőle megszabadulni? :)

(#1138) Rat1985 válasza Rat1985 (#1137) üzenetére


Rat1985
csendes tag

Közben megoldódott a probléma, egy bios frissités kellett hozzá, most már ha letiltom akkor tényleg le van tiltva! :D

(#1139) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy Gigabyte Z77-D3H lapot, mert az előző elfüstölt. Az a problémám vele, hogy amikor windows 7-et próbálok installálni, akkor nem érzékeli az installer a diskeket (1 SSD 3 HDD). Probáltam IDE/AHCI módba, csak az ssd-t rákötve, win install alatt ahci drivert betöltve amikor kérte, de semmi. A BIOS-ba mindet látja. A vicces az, hogy most azon megy az az OS amit még a másik alaplappal installáltam minden gond nélkül. :(

Remélem tud valaki segíteni

(#1140) brd válasza yusukee (#1139) üzenetére


brd
nagyúr

Az SSD a 0-ás porton volt? A beadagolt driver az Intel(R) 7 Series/C216 Chipset Family SATA AHCI Controller volt? Érintetlen telepítővel próbálkozol?

The only real valuable thing is intuition.

(#1141) xedos


xedos
addikt

Sziasztok!
Vettem egy B75N -itx-es alaplapot i5-3570K procival.
Egyenlőre csak 2x1Giga 1333-asRAM van benne.
Win7-et feltelepítem, majd újra indítom:
Feljön az alaplap kezdő képernyője, majd a bal felső sarokban egy kurzor és újra indul :-(
Bármilyen más rendszerrel műkődik. OSX, Ubuntu, Openelec...

Ötlet? Próbáltam több sata portban, több sata kábellel, már két winyóval...

(#1142) Dedicted válasza yusukee (#1139) üzenetére


Dedicted
tag

Hello

A ket feher port kozul kell valasz a kabelezes teren ,
es a telepites elott kivalaszd a kiinduloponti vagy sata( iro-olvaso ha ez nincs)
vagy usbesre atalakitottad azt akkor hat az onnani bootot ...
Majd a rendszer futtatast is ujjra beallitod ....

Amugy ha nincs kabel csati-gondjaid akkor elsore kene menjen ...
es nem tettel az alaplapra msata-t ...
akkor a helyzet a kovetkezo
- a letezo 0,1, csak sata3-as merevlemeznek foglalttasd le,
-a 2,3,4,5, szamu bemeneteknel ne hasznalj gyorssabbat mint sata2,(lehet 1 beleertve regebbi generacios irok-merevlemezek)
es nem vettel mast is hozza amit nem irtal ,mint peldaul bluray irok akkor siman nem kene gond legyen
Ha nem megy akkor ahonnan vetted vidd vissza es ne probalkozz mas megoldassal mint a sata 2-ot tudo ext-

[ Szerkesztve ]

(#1143) ocsi19


ocsi19
senior tag

Hali!

Ha az első hsz.-ből jól következtetek, akkor egy Gigabyte GA-H77-DS3H alaplapban nem lehet tuningolni a cpu-t? Ha mégis lehet, akkor hogyan?

üdv.: ocsi

(#1144) zoli58


zoli58
tag

Sziasztok,
A GA-H77 D3H alaplaphoz tartozó ram support lista elég szűkös :-( Nem igazán találtam olyant benne, amit kapni is lehet.
KÉrem segítsetek azzal, hogy leírjátok, nálatok milyen rammal megy kipróbáltan?
(1600-as dual, 16GB) Szerintem más H77-es Giga alaplap ugyanazzal a kompatibilitással rendelkezik.
KÖszönöm!

(#1145) patomi válasza zoli58 (#1144) üzenetére


patomi
őstag

Próbálkozz a ramok gyártói oldalán. Ott is fent szokott lenni,hogy mivel kompatibilis.
Pl.:[link] a QVL alatt megtalálod az alaplapod.
(csak példaként említettem a fentit)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1146) PH 5.5 válasza zoli58 (#1144) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Ez jó lenne szerintem, pár hete raktam össze egy gépet ugyanazzal a lappal, mint a tied, azóta is szépen megy 1600MHz-en 1,5V-on ezzel a rammal.

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#1147) zoli58 válasza patomi (#1145) üzenetére


zoli58
tag

Hali,
Köszi, igen, néztem ezt is, pont a g.skill-t. Itt meg olyan sok van fent, hogy kétségem támadt, hogy vajon mind tesztelték-e? vagy (és ez általában is elmondható?) hogy egy sorozaton belül, mondjuk Corsair Vengeance DDR3-1600 CL9 egyforma mind típusszámtól függetlenül?
Látok pl. g-skill ares sorozatút, jó alacsony, olcsó viszonylag. Vajon mi az esély rá?
Gondolom a g.skill nem vállal arra garanciát, hogy biztosan kompatibilis.

(#1148) zoli58 válasza PH 5.5 (#1146) üzenetére


zoli58
tag

köszi, jegyeztem, de sajna magas a hűtő alá

(#1149) patomi válasza zoli58 (#1147) üzenetére


patomi
őstag

Szerintem, ha közte van akkor mennie kell. Én is G.Skill-t vettem (2x4gb 2133mhz,z77x-ud3h lappal) gond nélkül megy. De ugyan így van a corsair-nál is ilyen oldal.
Az ares, ripjaws nagy eséllyel ugyan azt a chippet tartalmazza (egyforma paraméterekkel persze) csak másképp néz ki. (rá kérdeztem fórumon)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#1150) zoli58 válasza zoli58 (#1148) üzenetére


zoli58
tag

Ismét hali,
Azt hallottam, hogy a Sandy-tól vagy Ivy-től kezdve a memóriavezérlő a processzorban van (igaz ez?)
Ha igen, akkor egyáltalán a mai alaplapoknál miért kérdéses a memória kompatibilitása?
Vagy inkább a procihoz való kompatibilitást kellene nézni?
Hogy is van ez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.