Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) csigi válasza HSM (#100) üzenetére


csigi
addikt

Nem is vicceltem! ;)
Tényleg nem gondoltam a csatlakozóra... miközben sosem értettem mire a nagy felhajtás a tápkanócok körül. Az alaplap nyákján is közös talán, és igen véknya is. Meg láttam már tápot, amiben a több 12 Voltos ág szépen össze volt közösítve bent.

nofene

(#102) HSM válasza csigi (#101) üzenetére


HSM
félisten

Igen, és az az érdekes, hogy a s775 időkben szép számmal lehetett fórumokon beszámolókat olvasni komolyabb Q6600 tuning mellett megolvadt 4-pines csatikról... :D És ott se a lap olvadt meg általában, hanem a csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#103) csigi


csigi
addikt

Más:
A lapomhoz jött új biosz, mindjárt kettő.
Egyik a Marvell sata vezérlőt csiszolja, másik beta Xeon procikhoz.
Egyik hardvert sem használom. Kérdésem, hogy lehet-e benne más apróság is javítva, vagy csak és kizárólag, amit oda melléírtak?
Ezesetben kár is feltennem.

nofene

(#104) HSM válasza csigi (#103) üzenetére


HSM
félisten

Általában jóval több van bennük bütykölés, mint amit kiírnak. Csak a lényeges pontokat tüntetik fel. De nem véletlen írják, hogy ha jól müxik, ne frissíts, mert sose tudni, lehet a frissben éppen a te vasaddal les valami nem olyan jó, mint a korábbival. Bár azért az esetek 90%-ában a frissebb végleges jobb, mint a korábbiak.

(#105) csigi válasza HSM (#104) üzenetére


csigi
addikt

Aha.
Inkább akkor bepróbálkozom az új, de végleges verzióval. A múltkori usb/joystick problémán, hátha reszeltek valamit...
Köszi!

nofene

(#106) panses válasza csigi (#68) üzenetére


panses
aktív tag

Üdv nektek ismét! :C
Mértem fogyasztást mérőműszarral!!!
Csak a gépet dugtam rá, ami a következőket tartalmazza:
MB: Z77-D3H integrált audio OFF
CPU: 3570K IGP OFF
HDD: 4db
ODD: 1db
USB: Rádiós egér + Bluetooth
VGA: Sapphire R6950 dupla ventis
AUDIO: SB Audigy
PSU: HKC Modular 630W
COOLER: CoolerMaster Gemin II S 12cm + 2db 12cm a házban

Mért értékek 4,3Ghz-n
IDLE: 80-85W
HyperPi: 160-170W
Unigine Heaven: 220-230W

Mért értékek 3,8Ghz-n
IDLE: 75-80W
HyperPi: 125-130W
Unigine Heaven: 220-230W

PWR OFF: 25-30W (Na ez érdekes!) :F
ERP READY PWR OFF 25-30W (Na ez meg aztán még érdekesebb!) :Y
Teljes gép IDLE 90-95W (23" led monitor baromi keveset fogyaszt :C )
Teljes gép Heaven: 240-250W

CSEMEGÉZZETEK!!! :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#107) csigi


csigi
addikt

Én is kérdeznék:
Most jöttem rá, hogy nem megy az usb3 a gépen. A külön kontroller le van tiltva a bioszban, de van ugye a chipset-ben is.
Erre vagyok felcsatlakozva, de csak usb2 sebesség mérhető. Ha fel szeretném tenni a drivert (Gigabyte vagy Intel, ez mindegy), akkor ezt közlik:
Ez a gép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelményeknek

Hol kell ezt bekapcsolni, installálni, miért nem jöttem rá? :U

nofene

(#108) HSM válasza csigi (#107) üzenetére


HSM
félisten

Nekem Win7 SP1 alatt működik... Intelből asszem a Giga honlapján lévő van fenn, és VIA-ból is.
Az Inteleshez ez van fenn:
Production Version Releases
*
* Microsoft Windows* 7
*
* Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller: 1.0.3.214
*
* February 2012
...

A BIOS-ban én simán bekapcsoltam, nem ez a smart auto, vagy mi, bár úgy is működött.

(#106) panses: Az az üresjárat nagyon meleg! :Y Milyen műszerrel mérted? Nekem anno a Giga EX58-UD5 alaplapommal mérve és Corsair HX620 táppal 12W alatt volt, nem tudom már pontosan, menyi.

[ Szerkesztve ]

(#109) csigi válasza HSM (#108) üzenetére


csigi
addikt

Nekem is win7 sp1 van, 64bites.
Biosz gond lesz szerintem, ezért nem lát sem oprendszer, sem a driver ilyen hardvert. Pontosan hol is kellene ezt bekapcsolni bioszban?
Mert én csak usb2 -t láttam benne, meg az alaplapi plusz chipet... De hol lehet a chipset usb3-at ki-be kapcsolgatni (ha lehet egyáltalán)? :R

nofene

(#110) panses válasza csigi (#107) üzenetére


panses
aktív tag

Szerintem sem lehet a Chipset USB3-at Biosban ki-be kapcsolni :( ! Az csak van és kész...

HSM Melyik üres járatra gondolsz? Amúgy vmi konnektorba dugható LCD kijelzős kütyü, nem tom mi a márkája csak kölcsön van nálam. Próbáljam ki egy 100W-os izzóval is?

Ui.: Csiginek ha jól vettem ki az üres járata 92W. Nemde? :U

[ Szerkesztve ]

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#111) HSM válasza csigi (#109) üzenetére


HSM
félisten

De, van... "xHCI Mode (Intel Z77 Chipset)", ez a kapcsoló. Akkor kell még ez: "HS Port #1 Switchable~HS Port #4 Switchable (Intel Z77 Chipset)" ja, és ez: "USB Controller (Intel Z77 Chipset USB3.0 Controller)" és ez meg a VIA: "OnBoard USB3.0 Controller#1 (VIA VL800 USB Controller, USB 3.0/2.0 ports on the
back panel)
". Ezt az infót a manualból veszem. De amúgy azért is mennie kéne, mert nekem kvázi ugyanaz a lapom van, ugyanazokkal a BIOS-okkal, és a pár hete legfrisebbel nálam megy az Intel USB3...

(#110) panses: Igen, azt hiszem hagyományos izzóval kell megnézni, meg valami energiatakarékossal vagy neonnal. De csak úgy rémlik, nem tuti. A POWER OFF értékre gondoltam amúgy. Azon tűnődöm, hogy a 12W az lehet a készenléti mód volt, és 1-3W körül volt a power off... De nagyon úgy rémlik, hogy meg is lepődtem, milyen keveset fogyaszt kikapcsolva. Ilyen 25-30W-októl a hajam égnek állt volna... :Y Amivel én mértem, az tuti jó volt, ilyen Conrad-os Energy Monitor 3000, végigpróbáltam mindennel a lakásban. :D

[ Szerkesztve ]

(#112) panses válasza HSM (#111) üzenetére


panses
aktív tag

Na még este szöszölök vele. Szerintem a HKC tápom ne hasonlítsuk a Corsair tápodhoz :(
Én arra tippelek, de vannak még ötleteim... az az xHCI meg nekem mind be van kapcsolva (nem állítottam rajta mióta meg van)és senderít rendesen az USB3!

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#113) csigi válasza panses (#110) üzenetére


csigi
addikt

USB3 pendrive -om van és azon egyértelműen látszott, hogy csak usb2 sebességgel megy (kb. 30-30MB/s). Mikor működni kezdett az usb3 is, rögvest lett belőle 85MB/s.
Szóval alapból nem ment nálam.

HSM:
"xHCI Mode (Intel Z77 Chipset)": ilyet találtam.
"USB Controller (Intel Z77 Chipset USB3.0 Controller)": ilyet meg nem.

De az xHCI -t "Smart Auto" -ra kapcsolva működik! És ez alapból miért nem ment nekem...
Ismét köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

nofene

(#114) HSM válasza csigi (#113) üzenetére


HSM
félisten

Valószínüleg kikapcsoltad, "biztos nem kell ez nekem" alapon, mert gyárilag az alapérték a smart auto. :D Ez viszont nem a manualból van, hanem tapaszalat.

(#112) panses: Igaz, hogy tuti nem egy Seasonic beles cucc az a HKC, de azért a 25-30W üresjáratnak nagyon erős... A cégnél régi Q35-ös illetve Q6600-as konfigok fogyasztottak kis pici FSP tápokkal 60W körül üresjáratban, nehogy egy 3 generációval újabb vas megegye ennek a felét KIKAPCSOLVA!?!?! :Y

[ Szerkesztve ]

(#115) panses válasza HSM (#114) üzenetére


panses
aktív tag

...és azt már le sem mertem írni, hogy ha hátul kikapcsolom a tápot a főkapcsolóval akkor is fel vesz 7W-ot! :Y Ez tuti mert ha kihúzom a tápkábelt a gépből akkor 0-t mutat a mérő!
Ötlet?

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#116) csigi válasza HSM (#114) üzenetére


csigi
addikt

Lehetséges. Ott annál az biosz nem indulós, frissítgetős napomon csinálhattam talán ilyen fura dolgokat...

nofene

(#117) csigi válasza panses (#115) üzenetére


csigi
addikt

Azt teszem én, hogy az egész cucc gép, hangfal, joy, monitor, stb... be vannak dogva egy 230 Voltos elosztóba. És azt gép előtt bekapcsolom, utána meg ki.
Hátránya, hogy tápadás után nem indul el egyből a gép, meg kell nyomni az indítógombot is a házon. Pedig van ilyen fícsőr a bioszban, de nekem ez nem nagyon akar működni.

nofene

(#118) panses válasza csigi (#117) üzenetére


panses
aktív tag

Jót mondassz! Én is gondolkodom egy kapcsolható tulfesz védelmen. Amúgy én azt a Bios fícsört arra állítottam, hogy ne kapcsolja be a gépet ha áramot kap, de mégis bekapcsol! Arra tippelek, hogy be van állítva a bios-ban a billentyűzetről indítás és amikor a billentyűzet áramot kap az indítja el a gépet... Talán az nálad is beválna, hogy ha úgy kényelmesebb, ne kelljen még nyomkodnod a kapcsolót.

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#119) csigi válasza panses (#118) üzenetére


csigi
addikt

De jó Neked! Nekem régen ment, de az utóbbi 3-4 lapommal nem.
Billről indítást meg már lejátszottam rég, valahol valaki elmesélte nekem miért is nem működik ez usb-s billről. Én már nem emlékszem miért, de tényleg nem megy. PS2-t meg már rég hanyagolni kellene.

nofene

(#120) panses válasza csigi (#119) üzenetére


panses
aktív tag

Nekem még PS2 van :)) Úgy szeretem... :R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#121) csigi válasza panses (#120) üzenetére


csigi
addikt

Hinnye! Nem is tudtam, hogy ilyen van még... ;]

nofene

(#122) panses válasza csigi (#121) üzenetére


panses
aktív tag

Miért is jobb az USB-s? Kicsit lemaradtam 2008-ban vettem az előző gépem... Idén meg rá költöttem cc 180000-jó magyar hufft nincs pízem még egy billentyűzetre is... :DDD

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#123) csigi válasza panses (#122) üzenetére


csigi
addikt

Nem jobb az, csak már egy jó ideje ilyenek vannak. Ezért gondolnám, hogy a floppymeghajtó-vezérlő, soros port, stb. után lassan a ps2 -t is le lehetne felejteni a lapokról.

[ Szerkesztve ]

nofene

(#124) panses válasza csigi (#123) üzenetére


panses
aktív tag

Tök igazad van. Örülök, hogy az új alaplapomon már nincs egy pár felesleges kacat, de 1db soros portot azért csak rá biggyesztettek... :DD

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#125) milszab


milszab
senior tag

Milyen ezeknek a lapoknak a hangkártya szoftvere? Lehet külön magas-mélyet állítani, vagy csak előre beállított hangzások vannak? Mer én csak ez miatt vettem anno külön hangkártyát, csak ugye az 1pci csatlakozót elfoglal, és ahogy nézem ezek nemigazán bővelkednek ilyen csatlakozókkal... :/

(#126) panses válasza milszab (#125) üzenetére


panses
aktív tag

H77-D3H vagy Z77-D3H-n kettő is van! :D Le nem mondanék semmilyen "1 IC-s" alaplapi vacak javára az Audigy-röl! :N

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#127) csigi válasza milszab (#125) üzenetére


csigi
addikt

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Az ilyen alaplapi hangkártyának csúfolt izéket részemről ki sem próbálom. Az egy pci csatlakozómban van egy rendes hangkeltő.
Ha más odavalód nincs, Neked is elég egy darab pci csati. Le ne cseréld a hangkártyád.
Bár már látom a jövőben nem ússzuk meg, előbb-utóbb vehetünk egy pcie hangkeltőt...

nofene

(#128) csigi válasza panses (#124) üzenetére


csigi
addikt

Nekem is van egy régi com portos hardverem, vettem erre a célra egy usb -> com átalakítót. Nem vészes dolog néhány ezer forint és mennek a régi vasak.

Mindenki:
Tegnap ugye eklődtem az usb3-al. Sikerült is ezt beállítani a bioszban segítséggel.
Tényleg nem nyúltam máshoz. Ennek ellenére az idle feszültségem erősen leesett.
Eddig 0,9 Volt alatti számot sosem láttam, most meg hirtelen csúnyán alámegy. A legkisebb a 0,82 Volt volt, de általában 0,85 - 0,9 között vibrál.
Ez meg most mitől változott meg?

nofene

(#129) HSM válasza milszab (#125) üzenetére


HSM
félisten

Külsőre ronda, fapados, de teljesen jó a funkcionalitása. :K Van rajta korrekt soksávos ekvalézer, szóval lehet állítani külön magasat, mélyet. Ellenben szvsz egy jól beállított Audigy 2 szebben szól, igaz, az alaplapival is maximálisan meg vagyok elégedve, minden tekintetben sokkal jobb, mint amik korábban nálam jártak.

(#130) milszab


milszab
senior tag

Értem. Amúgy bejön ez a lap : GA-Z77X-D3H, csak uyge 1pci! Jó lehet sosem kéne másik dehát kitudja... De a 8hátsó usb csábító, meg annyi kéne is! :)

Vagy ez a másik GA-Z77-D3H, de csak 2sata3-as van rajta. Mer dvd lejátszó is gyorsulna ezen a csatin gondolom nem?

(#131) HSM válasza milszab (#130) üzenetére


HSM
félisten

A DVD lejátszó nem fog gyorsulni sehova, már a sata1 sebességét se tudták kihasználni. :N A SATA2 határainak eléréséhez gyors SSD kell legalább, mert a winyók még nagyon messze vannak a 300MB/sec sebességtől, amit az interfész tud. Ha 1 hangkarit tervezel, akkor elég 1 PCI, nem? :DDD

(#132) csigi válasza csigi (#128) üzenetére


csigi
addikt

Valaki tud az extra alacsony feszre valamit mondani (#128)?

nofene

(#133) panses válasza csigi (#132) üzenetére


panses
aktív tag

Szerintem ha működik akkor ne piszkáld! Ha terhelésnél emeli az órajelet akkor is alacsonyabb a fesz mint az eddigi maximum?

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#134) milszab


milszab
senior tag

Igazából ezek az új lapok márkától függetlenül ugyanazt tudják nemigaz? Pl. mondjuk ha a csak a "Z"-s eket nézzük. Csak esetleg megbízhatóságban ,meg a hozzájuk adott progikban lehet különbség.

(#135) HSM válasza milszab (#134) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem. A Z77 csipkészlet ugyanazt tudja, meg a proci is, de nem minden gyártó minden lapján van minden ugyanúgy megoldva/kihasználva.

(#136) csigi válasza panses (#133) üzenetére


csigi
addikt

Nem, a terhelt maximum feszültség maradt az eredeti 1,25 Volt. Csak az idle esett le, de miért? :U
Emelni meg már nem akarom, mert akkor menne fel csúnyán a terhelt. Csak nehogy az legyen, hogy kezd az alacsony fesztől habogni... Eddig bírta.

nofene

(#137) csigi válasza milszab (#134) üzenetére


csigi
addikt

Nomeg egy halom extra dolog külön chipekkel van megoldva (amit nem tud, vagy nem eleget a chipset). Ebben is sokféle megoldás lehet, a márkák között, meg egy gyártón belül is változatosan.

nofene

(#138) panses válasza csigi (#136) üzenetére


panses
aktív tag

Nekem is volt 0,856, tárgyaltuk is. Nekem akkor stabil volt. Én nem piszkálnám.

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#139) csigi válasza panses (#138) üzenetére


csigi
addikt

Hát működik nem mondom, ezért én sem piszkálom.
Csak a csőrömet piszkálja, hogy több hét után egyszer csak más feszültséget kap (most is ugrál 0,83-0,9 Voltok közt).

nofene

(#140) csigi


csigi
addikt

Következő kérdésem.
A memória beállítások közt van ilyen: Performance Enhance (normal/turbo/extreme)

Új memóriám van. Túlélte a teszteket, de a kedvenc játékom fagyott, ezért rájuk gyanakszom. Mivel minden beállításuk alapon van, a fenti kapcsolót vettem vissza. Alaphelyzet a turbo, ezt tettem normal-ra.
De mi is ez pontosan? Kézikönyv semmi kézzelfogható dolgot nem árul el...

nofene

(#141) HSM válasza csigi (#140) üzenetére


HSM
félisten

A régebbi Giga lapokon a subtimingek automata hangolását állította. Elsö körben most is erre gondolnék.

(#142) csigi válasza HSM (#141) üzenetére


csigi
addikt

Azok az általam beállított cirka 5 időzítésen kívüli nagy halom egyéb? Hát jó, azt valóban állítsa ingább maga a lap.
Ha ez a beállítás nem jönne be, akkor kénytelen leszek pici plusz feszültséget adni a memóriáknak. Hátha ez a gond.
Köszi.

nofene

(#143) panses válasza csigi (#140) üzenetére


panses
aktív tag

1600-as Ramjaim 1,5v-on 1866-on mennek 9-11-11-28-as időzítésekkel és extrémre van állítva a Performance Enhance. Nálam nem fagyogat. :U

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#144) csigi válasza panses (#143) üzenetére


csigi
addikt

Hát ez ahány, annyiféle.
A korábbi párosom nekem is 1600-os volt és 1800-at mentek cl9-el, 1,5 Volton.
Most vettem egy 2133 -ast, ami cl11-es, 1,5 Voltos. De még barátkozunk, próbálom majd a cl10-et kihozni belőle, meg 1,55 Voltnál sem akaorm feljebb vinni.
Illetve az 1600-ost sem adom el, míg össze nem szoktunk. :K

De perpill alapon is volt valami. És ez már gond. :U

nofene

(#145) panses válasza csigi (#144) üzenetére


panses
aktív tag

Ó! Hát akkor tudsz tesztelni! 1600-asokkal is elő jön ugyan az a probléma?

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#146) csigi válasza panses (#145) üzenetére


csigi
addikt

Neeem, korábbi rampárocska hibátlan.
Az új is igen ritkán jön elő, tesztprogikkal nyúztam, hibátlan volt. Kellett nekik fél-egy óra játék.

nofene

(#147) matteo_szg


matteo_szg
őstag

Ahogy olvasgattam a topikot, kevés embernek van Z77X-UD5H alaplapja.

Egyik ismerősöm ilyen lapot venne, annak ellenére, hogy mást ajánlottam neki. Hiába no, jó ára van és tudásban is egészen jó. Viszont mivel itt nem nagyon találtam véleményt a lapról, ezért próbáltam rákeresni máshol.

Sok fórumos össze-visszaság után az AnandTechen nem írnak túl sok jót a lapról:

[link]

[link]

Úgy tűnik, másoknak is van problémája a lappal, bár az Overclock.net-en lévő nagy topikot még nem volt időm átolvasni.

Tudtok esetleg ezekről a véletlenszerű fagyásokról, lekapcsolásokról?

jupiiii

(#148) csigi válasza matteo_szg (#147) üzenetére


csigi
addikt

Nekem a kistesó UD3H van.
Jelentős gond nincs vele, de vannak nünükék. Mint minden lappal, ha az ember beleássa magát, tuningol, stb... Össze kell szokni néhány hét alatt, ki kell okosodni a sok apró beállításból.
Oprendszer alatt soha nem volt semmi gondja, fagyása. Még így tuningolva sem (alapon nem sokat használtam, úgy aztán nem is lehet vele gond végképp).

Magam most épp azon szöszölök, hogy a terheletlen (idle) feszültségben mennyire alacsonyat visel el.

nofene

(#149) csigi


csigi
addikt

Feltettem a legújab (nem béta) F10 bioszt. Első ránézésre semmi különös, de másodikra kifigyeltem, hogy az idle fogyasztásom visszaesett.
Kezdetben vadi új lappal, F5 biosszal olyan 85 Watt körül fogyasztott. Azóta már F8 és F9 is volt, megszoktam a 92-93 Wattot. Eddig azt hittem a tuning, meg fícsörök miatt volt az egész.
Erre most F10 -et feltettem, és voilá ismét 85 Watt felé van az idle fogyasztásom.
Valóban reszelhetnek a háttérben a bioszokon, olyat is, amit nem is írnak rá... :U

nofene

(#150) panses válasza csigi (#148) üzenetére


panses
aktív tag

Már megint! :D Még mindíg? :DD Bocs! Azért várom az eredményeket! Egyébként hogy tuningoltad és mennyire? Én a turbo szorzót vittem fel 44-re mind a 4 magon és az alapszorzót azt hagytam 34-en.

"Az élet nem habostorta elvtársak"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.