Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35951) sgergi válasza Zoli1222 (#35950) üzenetére


sgergi
veterán

:D Így kell ezt. Gyorsabban kapsz te is választ.

(#35952) Tuja1


Tuja1
aktív tag

ezzel a takarékos móddal, kiakaszt ez a lap (P35 DS3) :U

Az én prockóm (E5200@ 3,6Ghz , 1,36V) IDLE 3w-ot eszik.
Akkor már inkább arra figyelnének oda az alaplap gyártók, hogy a nap 24 órájában bedugott gépben, mikor ki van kapcsolva,ne világítson már a billentyűzet meg az egér :((( teljesen feleslegesen.
Ha már a sok kicsi, sokra megy elvet követik.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#35953) Sk8erPeter válasza Tuja1 (#35952) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt igazából az egér- és billentyűzetgyártók is megoldhatnák. :D
Szerk.: mondjuk itthon megoldottuk. Szereltünk egy kapcsolót az egérre. Fater 10 perc alatt megcsinálta, és nem is látszik, mert az egér alján van a kapcsoló. Rengeteget lehet vele spórolni, igaz, ennél különösen fontos, mert ez wireless (és AA-elemmel vagy -aksival működik).
Egyébként alapvetően igazad van, egyetértek, csak hozzátettem. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#35954) Qru válasza Tuja1 (#35952) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt a kérdést egy egyszerű billenőkapcsolós elosztóval oldottam meg. Ha kikapcsolom a gépet áramtalanítom is és kész akkor egy dekát se zabál (se montor standby-ban, se a hangkeltők).

mod: off

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35955) Sk8erPeter válasza Qru (#35954) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát igen, ennél egyszerűbb megoldás nem is nagyon létezik. :K

Sk8erPeter

(#35956) japy válasza Tuja1 (#35952) üzenetére


japy
őstag

Ez nekem is a halálom volt mikor Giga lapom volt! Ehelyett 1 power ledet tettek volna az alaplapra hogy lássa az ember hogy egyáltalán kap-e áramot a lap! Asus-ék megoldották az egér világítást 1 jumperral! Ennek viszont megvan az ára ha át van jumperolva nem lehet bekapcsolni se billentyűről se egérről!

(#35957) fagy53 válasza Sk8erPeter (#35955) üzenetére


fagy53
nagyúr

Neked jól kezdődik az április! Grat :C

(#35958) Sk8erPeter válasza fagy53 (#35957) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Öööö... miért is?

Sk8erPeter

(#35959) fagy53 válasza Sk8erPeter (#35958) üzenetére


fagy53
nagyúr

(PH! addikt)!!!

(#35960) Sk8erPeter válasza fagy53 (#35959) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaaa, bocsi, nem esett le :B :D :)) Én is meglepődtem, hogy hirtelen más felirat lett a nevem alatt, és ezáltal hivatalossá vált, hogy PH-függő vagyok :B Ráadásul épp április 1-jén történt meg a dolog. :D

Sk8erPeter

(#35961) Tuja1 válasza Qru (#35954) üzenetére


Tuja1
aktív tag

Úgy látom, valóban a billenőkapcsolós elosztó a megoldás ;)
Bár sokszor nézek filmet (a PC-ről ---->TV-re), beállítom a Switch Off progival mikor kapcsolja ki a gépet.Ha elaludnék vagy már nincs kedvem a galériáról levánszorogni :DDD

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#35962) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Használ valaki P35-DS3-ban Kingston HyperX 1066-os 2x2GB ramot? Érdekelne hogy csipázza e a lap?

(#35963) Zoluska


Zoluska
tag

Hello! A "Milyen gépet?" topicban ajánlottak nekem p35 alaplapot, a jövendőbeli c2d E8400-amhoz. A leírások alapján a DS3 nem rendelkezik PCI-E 2.0 porttal, csak simával. Ez mekkora hátrányt jelent? (A HD 4870, amit bele szánok támogatja a PCI-E 2.0-t.) Segítségeteket előre is köszönöm!

(#35964) japy válasza Zoluska (#35963) üzenetére


japy
őstag

Semekkorát!

(#35965) pizsonka


pizsonka
csendes tag

sziasztok. egy olyan kérdésem lenne, hogy az e6550-es procimat fsb 400-ra való emelésével 2,8-ra húztam fel, memókkal 1:1-be van. Amúgy tök stabil a gép, persze nem olyan durva ez a húzás. Szóval a procinak a feszültségét nem változtattam meg, alapból 1,35 V, de most az alaplap egy kicsit alulfeszelte, mert most csak 1,314-en megy. Szóval ebből lehet baja a procinak? arra gondoltam hogy kis lépésekben vissza állítanám 1,35.
Szóval mit gondoltok erről?
köszi a válaszokat

Gigabyte P35C-DS3R;Intel Core 2 Duo E6550;2x1GB Corsair Dominator 1066Mz;Geinward 9600 GT 512MB;Gigabyte Superb 460W; WD 250GB 16Mb cashe; Aerocool Nitron ház;

(#35966) Zoli1222 válasza pizsonka (#35965) üzenetére


Zoli1222
őstag

Semmi gondja nem lesz ettől a procinak. És ennyi lenne szerintem a lap dropja.

[ Szerkesztve ]

(#35967) KDavid17


KDavid17
aktív tag

Sziasztok!
Az miért van, hogy én beállítok valamit a biosba, de nem "menti" el, de ha visszalépek a biosba akkor azok az értékek vannak amiket beállítottam(proci 3.6-n) és a win alatt csak 2.66-n megy(alapon).

(#35968) Rica


Rica
senior tag

Sziasztok!
Alapvetően imádom az EP35 DS3 deszkámat a korábbi Asus szutykok után. Egy gondom van vele, hogy nagyon melegszik. Alapban is 40 fok fölött van, de Warhead közben 55 fölé is felmegy, ahol le is fagy a gépem. (kipróbáltam alacsony beállításokkal is, tehát nem a vga a ludas) Ez ugye túl magas ennek a deszkának? Ha igen mókolok egy kicsit az ájródinamikán.
Köszi

Zoluska: nekem pont ilyen konfigom van és csúcson tolom a Warhead-et 1280*1024.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#35969) Zoli1222 válasza KDavid17 (#35967) üzenetére


Zoli1222
őstag

Visszaveszi a lap a szorzó, ha nem kell neki a nagyobb teljesítmény.

(#35970) KDavid17 válasza Zoli1222 (#35969) üzenetére


KDavid17
aktív tag

azis bevan kapcsolva. és így 2000-n megy. mindent megjegyez biosban csak a cpu frekijét nem. :(

(#35971) fagy53 válasza Rica (#35968) üzenetére


fagy53
nagyúr

Üdv!
Az a 40°C normális, nekem 42°C. Az alaplap hőmérsékletét, ha erről van szó, a déli híd környezetében az északitől elég távol méri az érzékelő. Gondot a VGA hője jelentheti, ami sok esetben errefelé keveredik. A gép hátulján ki kell szívni a meleg levegőt, ill ahogy lehet meg kel nyitni, pl a nem használt slot takarókat a hátfalon eltávolítani.
A fagyásnak szerintem más oka van, használj proci/RAM stabilitástesztelő progit, így a VGA nem melegszik és ha így is fagy, akkor a procinak kell egy kis fesz, vagy vissza az órajelből!

(#35972) Aryan


Aryan
senior tag

Üdv!

Beléptem én is a klubba egy EP35-DS3R-el. Előtte egy EP45-DS4-em volt. P35 kimaradt eddig mert 965p-ről váltottam p45-re anno. Pozitív csalódás a deszka, mert nincsen tele extra dolgokkal, de a tuning ebben is jó megy. Alapfeszes tuningot szoktam csinálni mindig,mert nekem számít,hogy amikor visszamegy a szorzója a procinak akkor a fesz is csökkenjen. Egyenlőre tehát a biosban minden "normalon" van így megy stabbilan 9x400-on a prockó. Hétvégén megnézem hogy mennyi a vége a dolgoknak, anno p45-el 1hétig tartott hogy meglegyen a 8x500Mhz, itt szerintem pik-pak meglesz ;] .

(#35973) butch1


butch1
csendes tag

Milyen ramot ajánlotok EP35-DS3hoz ? Én kingmaxxal esetleg OCZ-vel szemezgetem, ezeket mennyire bírja ?

(#35974) Rica válasza fagy53 (#35971) üzenetére


Rica
senior tag

Öröm újra látni PH! kedvence! :)
Bizony dől ki rendesen egy pici kis sloton a meleg hátul, egy óra játék alatt melegebb lesz a kis szobában, mintha a fűtőtest menne. Teszek rá hátra egy 12 centis brutál szívó ventit és leszaggatom a felesleges slotokat. Szerintem az is gáz, hogy, a TX2-es proci hütőn van egy plexi légterelő hátul, ami szintén a deszkára tolja a meleget. Azt is leoperálom. Stabilnak atom stabil orthos alatt, de tényleg csak 1,20-at kap a proci 3456-on. :R

butch1: nekem narancssárga Geil Ultra 1066 van 2*1 GB. 2,2 Volttal 1152 stabil és hűvös és max 9 rugó

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#35975) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok !

Nézegettem, hogy az EP35-DS3-nál mi pluszt ad a CTRL+F1 bill kombináció bios-ban. És rak be ilyen MCH Over- és Devoltage-t, és FSB Over és Devoltage-t. Vmelyik lehet ott van alapból, nemtudom, de be tesz pár +feszültséges menüt. Ezek mihez adják a + feszt? Tuningnál mennyit számítanak ezek?

Előre is köszönöm az infókat :)

Véleményem szubjektív...

(#35976) Neilontero


Neilontero
csendes tag

Sziasztok! Az lenne az én nagy problémám,hogy van egy Giga P35C-DS3R lapom.3 napja hosszas tuningolás után (Q6600) 371es FSBt állítottam be.Elindult a Windows,de kifagyott... gondoltam nem baj és újraindítottam a gépet,levettem 370re az FSBt. Betöltött a Win,és CPU-Zben (1.49es) és mindenhol máshol is az alapértéket írta. 266os FSBt. CMOS reset volt,így sincs eredmény,és most utolsó mentsvárként bepróbáltam egy új BIOSt is... (F12es,béta) De így sem állítható semmi sem...mármint beállítom BIOSba,és újraindításkor is azt írja ki amit beállítottam,de a winben csak az alapértéket.

Kérlek segítsetek! :(

(#35977) XaraX válasza Neilontero (#35976) üzenetére


XaraX
addikt

Vedd ki az elemet kicsit, vagy áramtalanítsd le pár percre.(habár cmos reset esetén alap, hogy áramtalanított gépen végezzük, ha így csináltad, akkor elem ki.Ha nem így, segíthet az áramtalanítás is.)

(#35978) Neilontero


Neilontero
csendes tag

Nagyon köszi Xarax!! Az elem kivétele megoldotta a problémát! Isten vagy!!! :DD

(#35979) ANT válasza butch1 (#35973) üzenetére


ANT
őstag

SuperTalent T800UX2GC4-et vegyél ősember rambazárjából. :K

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#35980) forest.


forest.
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kis problémám, ami kezd egyre jobban idegesíteni, remélem, hogy Ti tudtok segíteni. P35C-DS3R lapom van, ami tökéletesen működik, csakhogy bizonyos esetekben (pl játék közben) érdekes hangokat hallok a fejhallgatómon keresztül. Valamiféle visitó hanghoz tudnám hasonlítani :) .Ahogy megfigyeltem, ez általában akkor jelentkezik, ha a proci terhelés alatt van, vagy játszok. A hang változó, de nem kottáztam le vagy ilyesmi, remélem az nem fontos :) Az elején nem is nagyon figyeltem rá, de mostmár kezd egyre jobban zavarni. Előre is köszönöm a segítséget :R

Ne halaszd holnapra, amit holnapután is megtehetsz

(#35981) colony


colony
csendes tag

Sziasztok!

Remélem tud valaki ötletet adni,mert már napok óta szenvedek a gépemmel :S
A probléma az,h ha kikapcsolom hosszabb időre,akkor a bekapcsoláskor ujraindul legalább 3-4szer aztán meg beindul,de se kép se semmi,csak megy...de néha előfordul ilyenkor ,h sípol,méghozzá 3hosszút,majd egy kis szünet,és utána folytatja a hosszú sípolások ismétlését.De ez ritkán van..Ha kiveszem az egyik memót akkor elindul..ilyenkor ha visszaállítom a feszejt a biosba,és ujraindítom,visszahelyezem a másik modult is akkor megy utána...Szóval ha hosszabb ideig áll nem indul el két modullal,de ha egyszercsak elindul tökéletesen megy velük!Kipróbáltam 3féle memória tesztelő progit,egyszer nemfagy meg,hossza játék közben sem...szóval semmi.Van valakinek erre ötlete?
Ja és a táp jó!Meg minden más is,ha egy memóval indítom azonnal indul!
És a fura,h csak egy ideje csinálja ezt,egy-két hete még tökéletes volt!

Amúgy ez egy P35-DS3 rev.2.0 lap és két crucial tracer 2x1g

[ Szerkesztve ]

(#35982) Pulsar válasza colony (#35981) üzenetére


Pulsar
veterán

Nem lehet, hogy lemerült az elem? Esetleg bios frissítés?

forest. lehet hogy lassan megadja magát az integrált hangkártya. Eseleg egy új drivert megpróbálhatsz, hogy segít-e.

[ Szerkesztve ]

(#35983) mg105


mg105
senior tag

sziasztok!
van nekem egy EP35-DS3 rev.2.1-es deszkám, F3-as biossal, a kérdésem pedig az lenne, hogy milyen progival tudnám leszabályozni a procihűtőt (AC Freezer7Pro). a biosban be van állítva a smart fan controll, de nem valami okos, mert 50 fok körül is elég gyorsan pörgeti a hűtőt.
szóval tud valaki ajánlani valami szoftveres szabályzót?
előre köszi
mg105

(#35984) colony válasza Pulsar (#35982) üzenetére


colony
csendes tag

Szia!

Az elem nincs lemerülve,mert nemveszti el a beállításokat,csak a tuningot állítja vissza,de akkor sem indul el :).Az a fura,h van egy beállítás amivel kivállóan működik.Ha egyszer elindul akkor ha utána kikapcsolom majd megint vissza,akkor semmi baja nicns,csak ha áll egy darabig.Ha állítok órajelet vagy plusz feszejt,akkor is kikapcsol és gond nélkül vissza....de ha áll 3-4óráig akkor jön a seképsehang,újraindítgatás,sípolás.... nemértem :S
Eddig az F12-es biossal csinálta ezt,most meg a F14c-vel is ugyanez...

(#35985) hackeeeee válasza colony (#35984) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van tuning?

Mert tuningnál szokott ilyen lenni, hogy sokan azt hiszik, hogy ha teszt okés a rendszer, akkor stabil, de ettől függetlenül előfordul az, hogy úgymond hideg indításból nem indul el a rendszer, és akkor ez jön elő, amit írtál, hogy indításnál ki-be kapcs., és alap beállítás. Szal ha van tuningod, akkor próbáld ki, hogy rakj mindent alapra.

Szóval, 2 lehetőséget ajánlok, az egyik, hogy rakd vissza alapra az egészet, és nézd meg úgy, hogy akkor jelentkezik-e a hiba. (Szerintem nem fog)

A másik, adjál neki kicsivel több feszt, és próba úgy.

Véleményem szubjektív...

(#35986) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Erre tud valaki mondani valamit? :B

Véleményem szubjektív...

(#35987) colony válasza hackeeeee (#35985) üzenetére


colony
csendes tag

Van tuning,de ezzel mindig is jóvolt.Pár hete csinálja ezt...Alap beállításon is ugyanez van.Mondom visszaállítja a biost,és utána mégse indul el :( A több feszt is próbáltam.
Nálam az a baj,h ki be kapcs megvan de utána se indul el,max akkor ha kiveszem az egyik modult,de még néha akkor sem,csak sokszori áramtalanításra max..És azt csinálja ,h vagy többször ujraindul aztán elindul és nemkapcsol ki de sekép se hang,vagy többször ujraindul,aztán elkezd sípolni 3hossszú majd szünet majd nagyonsok hosszú...
Ez a jelenség.Alapbeállításon is,és mindehogy 3-4óra kikapcsolt állapot után...

(#35988) hackeeeee válasza colony (#35987) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ja értem :\

Ha már sípol is akkor az már nem jó :U

A hosszú sípolás az memória gyanús, nemde? Vagy vga, most nemtudom, hogy melyik. :B

Véleményem szubjektív...

(#35989) Zoli1222 válasza hackeeeee (#35988) üzenetére


Zoli1222
őstag

Nem akarok hülyeséget mondani, de ha jól emlékszem akkor VGA hiba.

(#35990) XaraX válasza Zoli1222 (#35989) üzenetére


XaraX
addikt

2 hosszú, egy rövid vga hiba.
Egyforma hosszúságú sipolások ram hiba.
Én így emlékszem. :B

(#35991) hackeeeee válasza XaraX (#35990) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is így valahogy emlékszem :K

Megtaláltam a csipogásokat szóval, és ha jól rémlik akkor award biosunk van, szóval:

Az AWARD BIOS jelzései:

Nincs hangjelzés: Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.
Megszakítás nélküli hangjelzés: Rossz a tápegység.
1 rövid hangjelzés: Minden rendben.
2 rövid hangjelzés: Jelentéktelen problémák adódtak. A BIOS felkínálja a CMOS Setup indítását, mely során kiigazíthatjuk az eltárolt hibás beállításokat. Ellenőrizze az adattároló és az alaplap közötti szalagkábel megfelelő csatlakozásait!
3 hosszú: A billentyűzet hibája. Indítsa újra a számítógépet!
1 hosszú+1 rövid: Probléma van a RAM-mal.
1 hosszú+2 rövid: Probléma van a videokártyával. Ez a leggyakrabban előforduló hiba. Ebben az esetben ajánlatos kivenni a videokártyát a csatlakozójából, majd pedig visszahelyezni. Ellenőrizzük a monitor csatlakoztatását.
1 hosszú+3 rövid: Hiba történt a billentyűzet inicializálása során. Ellenőrizzük a megfelelő csatlakoztatást.
1 hosszú+9 rövid: Problémák adódtak a ROM-memóriából történő adatok olvasása során. Indítsa újra a számítógépet!
Ismétlődő hosszú hangjelzések: A RAM-memória nem megfelelően lett csatlakoztatva az alaplaphoz.
Ismétlődő rövid hangjelzések: Problémák adódtak a tápegységgel. Tisztítsuk meg azt a portól.

Nemtom, hogy mennyire igazak, ezeket találtam :B Meghát a komment ideje, ahonnan van: 2004. 06. 30. 20:21 :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#35992) brd válasza mg105 (#35983) üzenetére


brd
nagyúr

Rakd át a sysfan2-re, azt tudja szabályozni a Speedfan.

The only real valuable thing is intuition.

(#35993) Zoli1222


Zoli1222
őstag

AC Freezer Extreme rámegy a p35-dq6 rev1-es lapra?

(#35994) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

F6-os BIOS-om van, most tervezek egy E8400 vásárlást.
A gyártó oldalán az áll, hogy az F7A BIOS kell a proci járatásához.
Ez valóban így lehet?

Nem tudom, hogy E0, vagy C0 lesz a proci....

(#35995) Qru válasza Zebu (#35994) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor bizony kell neki a F7A bios. Jobb esetben e nélkül csak nem ismeri fel a procid (bootkor nem írja ki a nevét pl), rosszabb esetben el sem indul a lapban.

Valószínűleg az előbbi felállás történne meg, mert az E8400 nem használ feles szorzót.

#nincsbennetarcsi

(#35996) Zebu válasza Qru (#35995) üzenetére


Zebu
addikt

Ha nincs pluszban procim ami mŰködne akkor mit tudok tenni? :(

(#35997) emre válasza Qru (#35995) üzenetére


emre
veterán

az E8400 nem használ feles szorzót.

Ez így ebben a formában nem igaz, mert csak 9 felett nincs 0,5 szorzó, ez érték alatt működik. Nálam legalábbis (DS4 lapban F14c biossal)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#35998) sz.j válasza Qru (#35995) üzenetére


sz.j
nagyúr

Már miért ne lenne feles szórzó a 8400-es procinál?!

Van, ime.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#35999) Zebu válasza Zebu (#35996) üzenetére


Zebu
addikt

Beindult!

Mindjárt nézek egy kis tuningot :)

(#36000) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Valaki? :)

Csak azért érdeklődök, mert alapjában véve így megakadtam 3200mhz-nél az E6400-al. Tudom, hogy menne többet is, csak kevés neki a nafta :)

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.