Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35101) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

DVD-re ha kiírom a 3 filet, CD-ROM First Boottal bebootolna róla és felrakná az új Biost?

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#35102) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Mivel bioszból nem engedi, meg merjem próbálni win alól @biossal?

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#35103) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Csináltam Neroban rendszerindító DVD-t, forrsáfájl a nero dasimageboot vagy mi volt és hozzáhúztam a 3db kicsomagolt bios fájlt. Ez így jó lesz?

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#35104) sz.j válasza G@bi90MR (#35103) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg ezek is segítségedre lehetnek:

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#35105) Gaben01


Gaben01
őstag

Nagyon úgy néz ki,hogy a 3-as és 4-es memória foglalat végleg föladta a küzdelmet.Bármit csinálok,nem indul a gép,ha ezek közül valamelyikben ram van. :(
Marad a garancia érvényesítése.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#35106) Dead_slow válasza stigma (#35081) üzenetére


Dead_slow
tag

Köszönöm, én is így gondoltam, csak jó egy kis megerősítés. :)
bim: igen, van itthon potim, erre is gondoltam.
Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget :R :R

(#35107) G@bi90MR válasza sz.j (#35104) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Köszi! Néztem én is ezeket, de már túlságsoan bonyolulttá vált, hogy került oda az awdfalsh exe?
Win alól sikerült frissítenem ezzel az @bios programmal. Hosszan éltem meg, míg kiírta a Success feliratot. :)
DMI Clear pool-t vagy mit elfelejtettem benyomni, ez nem tudom miben számít, a lényeg hogy sikerült beégetni az új biost, és nyugodt szívvel várhatom a Wolfit.

Lehet hülyeség, de mintha gyorsult volna valamit a gép. :F

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#35108) spy19 válasza stigma (#35073) üzenetére


spy19
tag

Köszi szépen! :R

(#35109) emre


emre
veterán

Szerintetek a thermalright XP 120 bordát fel lehet tenni A DS3-as alaplapra.
Ha az eddig talált infót nézem akkor nem sok az esélye a dolognak, de mittudomén. :DDD

mod: A lefogató nem probléma, TTS-nél még van, csak elfér-e? :U

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#35110) tlac válasza emre (#35109) üzenetére


tlac
nagyúr

igen

(#35111) André


André
tag

Sziasztok!
Van 1 gondom, amit sürgősen meg kéne oldani, mert nagyon várja már a tulaj a gépét. Hátha ért hozzá vki annyira, h megmondja mit állítsak be a lapon. Gigabyte P35-S3G legújabb bios-szal (F5B). Egymagos procival megy frankón, 2x1GB 667Mhz ram van mellette. Amikor megpróbálom elindítani egy Q8200 procival, folyamatosan újraindulgat. A négymagosnak 1333 az fsb-je és a frissített bios már támogatja a honlap szerint. 2x2GB 800Mhz Geil Black Dragon-t tettem mellé és visszavettem az egymagos 3,4Ghz-es procival a CPU/FSB ratio-t 800/600-ra. Ezzel a beállítással sem indult a Q8200. Kisebbre nem tudom beállítani a ratio-t, mert az már az egymagosnak sem jó és újraindulgatás után visszatölti magát a bios alapra. Ha nem tiszta a történet, szívesen válaszolok a kérdésekre, csak sikerüljön vhogy elindítani a négymagost ebben a lapban a 800Mhz-es (sajnos jelenleg csak ez van) rammal.

(#35112) Winne válasza lsc (#35069) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszönöm!

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35113) arsenlupin válasza André (#35111) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Próba egy memória modullal? Ram-nak plusz fesz?

Üdv:F

(#35114) André válasza arsenlupin (#35113) üzenetére


André
tag

1 modullal még nem próbáltam, de +0,3V-tal sem ment. Közben jött olyan infó is, h 2 féle stepping-gel van forgalomban ez a proci és a legfrissebb bios is csak az 1iket, a régebbi kiadást támogatja. :W

[ Szerkesztve ]

(#35115) emre válasza tlac (#35110) üzenetére


emre
veterán

Köszi! :R
Lehet bepróbálkozok egy ilyennel.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#35116) arsenlupin válasza André (#35114) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Igen az "M1" steppinget....

Üdv:F

(#35117) André válasza arsenlupin (#35116) üzenetére


André
tag

Ezek alapján müködnie kéne:

Gigabyte: Intel Core™ 2 Quad Q8200 2.33GHz 4MB Yorkfield 45nm M1 95W 1333 F5b
Intel proc spec: SLB5M 2.33 GHz Q8200 4 1333 MHz 45 nm M1 4 MB LGA775 05A

(#35118) wid22


wid22
aktív tag

EP35 DS3 lapom van. Tudom a Biosba állitani hogy T1 vagy T2 n menjen?
Kösz

(#35119) ANT


ANT
őstag

Volna egy problémám, ami állítólag itt már ki lett tárgyalva, de a konkrét megoldást eccerűen nem lelem a keresővel. :B
XP prof. alatt szeretnék AHCI-t használni, mert egy külső e-satás rack-et akarok beüzemelni, és jól jönne a hotplug. Viszont XP reinstallt szeretném megúszni. Találtam a neten egy leírást,csak a pdf-ben lévő link döglött.
A kérdéseim: működőképes ez az eljárás? Az intel oldaláról nekem ezt kéne letölteni-telepíteni? :F Alaplap EP35-DS3.
(Igazából a neten mindent írnak a témával kapcsolatban, meg annak az ellenkezőjét is. :( )

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#35120) Gorneck válasza ANT (#35119) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem ez uaz...ez müxik is állítólag...

Gorneck#1239

(#35121) borat26


borat26
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy P35-ds3 as alaplap, amelyen nem működik a cpu fan jelű ventilátor csatlakozó.
Van-e olyan csatlakozó az alaplapon, ahová rá lehet dugni a proci hűtőventilátorát?
Ha igen, akkor itt ugyanolyan feszt kap-e, és ugyanúgy kezeli az alaplap fordulatszám szabályozás tekintetében?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35122) ANT válasza Gorneck (#35120) üzenetére


ANT
őstag

Köszi, csak az a probléma, hogy közöm nincs a némethez. :B Másrészt ha jól értem (?), itt floppy is kéne, ami megint csak nincs.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#35123) ANT válasza ANT (#35122) üzenetére


ANT
őstag

Talán az angol verzió jobban megy majd.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#35124) arsenlupin válasza ANT (#35123) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Én így szoktam:

AHCI :

0. XP telepítve van már........
1. letöltöd az Intel® F6 Floppy Installer-t
2. A zip fileból kicsomagolod "iaStor.sys"-t a "windows\system32\drivers\" könyvtárba.
3. Letöltöd ICH9R-AHCI.REG-et.(jobb klikk save-as)Futtatod.
4. Restart. Biosba ahci mód bekapcsol.
5. Megkeresteted az új meghajtókat itt "windows\system32\drivers\" vagy telepíted ezt: Intel® Matrix Storage Manager

Üdv:F

(#35125) Gorneck válasza ANT (#35122) üzenetére


Gorneck
titán

Kép alapján pikk pakk megcsináltam Vista alatt anno...pedig elég jól tudok németül...de nem érdekelt mit írnak...

Gorneck#1239

(#35126) ANT válasza arsenlupin (#35124) üzenetére


ANT
őstag

Aha, értem, köszi. Szóval nem floppy kell, hanem abból a telepítőből kell kivadászni a .sys fájlt, amit floppyn adnánk be új rendszer telepítésnél. Az ugye nem probléma, hogy nem ICH9R a déli híd vezérlőm?
Gorneck23: nekem viszont se rutin, se Vista.... :D

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#35127) Oszkár26


Oszkár26
tag

Hali amit a képen bekarikáztam az azt jelenti hogy hány fázisu az alaplap???

(#35128) JaniS válasza Oszkár26 (#35127) üzenetére


JaniS
senior tag

Nem, azok a kondik. A fekete baszkurák mellettük, azaz 6 fázisú. (Mondjuk MOSFET, a baszkurák helyett, csak nem akart eszembe jutni.) :)

JaniS

[ Szerkesztve ]

(#35129) Oszkár26 válasza JaniS (#35128) üzenetére


Oszkár26
tag

Köszi és ezek mire valók?

(#35130) JaniS válasza Oszkár26 (#35129) üzenetére


JaniS
senior tag

Várd meg a többieket, ők biztos jobban tudják... :)

JaniS

(#35131) Oszkár26 válasza JaniS (#35130) üzenetére


Oszkár26
tag

ok

(#35132) Laraxior válasza JaniS (#35128) üzenetére


Laraxior
titán

nemnem...azok csak azt jelentik hogy hányfelé oszlik el a fesz amit kap a proci.
mint a tápcsatlakozós kábel ott a sarokban. 4/8pin. mittudom én kell a lapnak 200W akkor könnyebben leadja 2x4pinen,mint 1x4pinen..ha értitek. ugyanígy van azokkal a kis tekercsekkel is.

baszkurák= tekercsek :))
a mosfetek ott mellettük azok a kis pici feketék...amin van silent pipe a DS4,DQ6 alaplapokon.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#35133) Laraxior válasza Oszkár26 (#35131) üzenetére


Laraxior
titán

Oszkár a keresztneved? :U :B :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#35134) Oszkár26 válasza Laraxior (#35133) üzenetére


Oszkár26
tag

igen, akkor minnél több=jobb tuningolhatóság

[ Szerkesztve ]

(#35135) borat26 válasza borat26 (#35121) üzenetére


borat26
aktív tag

Senkinek sincs javaslata a problémámra?

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35136) JaniS válasza Laraxior (#35132) üzenetére


JaniS
senior tag

OK, kösz a kiigazítást. :R

(#35137) Laraxior válasza Oszkár26 (#35134) üzenetére


Laraxior
titán

nem feltétlen :) kell azért más is mellé :) de azért jobb a több...A vantól nem kell félni :D
mondjuk egy 4 tekercses lapba mondjuk nem nagyon érdemes quadot tenni... ismerősnek az van benne..nem is tudja tuningolni nagyon...az említett fesz miatt. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#35138) ANT válasza ANT (#35126) üzenetére


ANT
őstag

Kezdődnek a gondok:
Biosban két menüpontban is van AHCI mód: SATA AHCI Mode és Onboard SATA/IDE Controller Mode. Bármelyiknél engedélyezem az AHCI-t, nem bootol a gép. A .sys fájlt előtte bemásoltam a system32 mappába, ahci.reg-et futtattam sikeresen. Ezután jött volna reboot, és biosban AHCI engedélyezés, itt elakadtam. Ha AHCI tiltva van, XP betöltése után szépen felismeri az e-satás rack-es vinyót, csak ugye nem települ az "Intel Matrix Storage akármi".
Amúgy az e-sata hátlapi panelt Inteles vagy JMicron csatlakozóra kell dugni?
SATA Port 0-1 Native Mode-ot engedélyezni kell?
JMicron driver telepítve van, talán az kavar be?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#35139) stigma válasza ANT (#35138) üzenetére


stigma
addikt

Amúgy nem vagy egyedül én hagytam ezt az Achi módot a francba mert ugyanígy megszopatott valamivel, már pontosan nem tudom csak azt hogy DS3R-es lapomban ha engedélyeztem ACHI modot akkor be sem jött a windows.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35140) André válasza André (#35117) üzenetére


André
tag

Esetleg a sok "Frekvencia Mágus" megsúghatná valaki, h hogyan lehetne életre kelteni azt a Q8200-at a P35-S3G lapban. Vagy milyen ramot tegyek mellé, h elinduljon? Ugyanis a gyártó szerint működnie kéne. Nem próbálkozott még senki ilyen procival P35-ös környezetben?

(#35141) ANT válasza stigma (#35139) üzenetére


ANT
őstag

Várjál, nekem némi szenvedés árán elindult AHCI módban a gép, telepítettem az Inteles vezérlőt, ami meg is jelent az eszközkezelőben.

Viszont a sata vinyóknál nincs biztonságos eltávolítás, sőt a Házirendek alatt sem lehet őket gyors eltávolításra optimalizálni.

Na most úgy néz ki, így nem sokra mentem az egésszel. :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#35142) arsenlupin válasza ANT (#35138) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Azért ilyen könnyen ne add fel! ;)

Egy kérdés van-e IDE eszközöd?

Amennyiben nincs(ez lenne a jó) Akkor a jmicron-t lelehet tiltani.........
Tehát így kellene kinézni a biosodnak:

SATA RAID/ Ahci Mode "AHCI"
SATA Port 0-3 Native Mode "disabled"
Onboard SATA/IDE Device "disabled"(ez a jmicron)

Minden eszközöd a sárga (intel) csatikon legyen!

Üdv:F

(#35143) stigma válasza André (#35140) üzenetére


stigma
addikt

- A lapodban annyi szükséges hogy F5b bios legyen rajta, akkor megy vele.
- Ram kompatibilitás P35-S3G.=> itt

Amúgy ha tuningra nem kell semmi akkor egyszerű Kingmax ramok is megfelelnek, vagy esetleg Corsair, Geil.Ezeket itt ph!-n bármikor be lehet szerezni és nem drágák egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35144) ANT válasza arsenlupin (#35142) üzenetére


ANT
őstag

Van IDE eszközöm, mégpedig egy DVD olvasó.
SATA RAID/ Ahci Mode "AHCI" :K
SATA Port 0-1 Native Mode nálam "enabled" :U
Onboard SATA/IDE Device természetesen ez is "enabled"
Az iata76_enu.exe "readme"-ben viszont az van, hogy ez az ICH9R-et támogatja, nekem viszont sima ICH9 a déli híd. Azt korábban is kérdeztem, hogy ez nem lehet probléma?
Most letöltöttem az iata78_enu.exe-t, vagy azzal nem is érdemes próbálkozni?
Kezdek belefásulni.
Szerk: azt jól gondolom, hogy ha minden klappolna, akkor lenne a sata eszközöknél "hardver biztonságos eltávolítás" ikon a tálcán? Mert elvileg ugye AHCI aktív, de így nem merem menet közben leszedni az e-satás vinyómat.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#35145) arsenlupin válasza ANT (#35144) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Hm... az baj, a sima ICH9 nem támogatja az AHCI-t.......... :(

iata78_enu.exe: readme.txt:

AHCI Controllers:
- Intel(R) ICH10D/DO SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH10R SATA AHCI Controller
- Intel(R) EP80579 SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH9M-E/M SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH9R/DO/DH SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH8M-E/M SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH8R/DH/DO SATA AHCI Controller
- Intel(R) ESB2 SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH7M/MDH SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH7R/DH SATA AHCI Controller

Csak az "M" és az "R" van támogatva..........

Igen jól gondolod!

[ Szerkesztve ]

Üdv:F

(#35146) ANT válasza arsenlupin (#35145) üzenetére


ANT
őstag

Hmmm. Akkor megoldódott a rejtély. Amúgy az M lenne a mobil (laptop) chip.
Igazából a zikszpé is csak azér' van még, mer' a digitalizáló kártyám a Vistát nem szereti. Ez van.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#35147) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az fsb maximális értéke (szóval a legnagyobb fsb-amit be tudsz állítani tuning esetén, hogy stabil maradjon még a gép) függ a ramoktól? Vagy inkább alaplap és/vagy proci függvénye?

(#35148) arsenlupin válasza ANT (#35146) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Sajnálom.........

Üdv:F

(#35149) borat26 válasza borat26 (#35135) üzenetére


borat26
aktív tag

Úgy látszik sikerült fogósat kérdeznem

ASROCK B365 M Pro4 |Intel I5-9400F|Corsair Vengeance 2x8GB DDR4 2666 Kit|Gigabyte GTX 1070 Windforce 8GB OC |Thermaltake Element V3|Zalman ZM600 LXII|LG 29WN600

(#35150) ANT válasza arsenlupin (#35148) üzenetére


ANT
őstag

Viszont támadt egy új ötletem.
Ugye Vista, Win7 támogatja az AHCI-t?
A belső sata vinyóra felrakok egy Win7-et/Vistát, a külső e-satásra meg megy az XP.
Boot sorrendben elöl lesz a külső vinyó. Ha már boot-oláskor bekapcsolom, indul az XP, ha nem, belső vinyóról megy a másik op.rendszer, ami alatt bármikor oda-vissza csatlakoztathatom az e-satát. Ez így működne, nemde?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.