Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36701) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv Mindenkinek!

Azzal a problémával fordulok a kedves fórumozókhoz, hogy van egy p35c ds3r 2.1-es deszkám, ami fagyogatni szokott, és nem bírok rájönni miért van.
Legtöbbször játékokban csak úgy fogja magát és megáll, de előfordul simán netezés közben is. Először azt hittem a ramok a ludasak, emiatt futtattam memtestet elég sokáig de semmi.

A segítségeteket kérném.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36702) lsc válasza anonymus89 (#36701) üzenetére


lsc
nagyúr

A ramoknak mennyi feszt adtál ?

Az élet kegyetlen .

(#36703) anonymus89 válasza lsc (#36702) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem nyúltam a feszekhez standardan mennek 1,8 V.
Ha jól emlékszem akkor Gorneck23 javaslatára adtam az mch-nak +0,1-t.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36704) fagy53 válasza anonymus89 (#36703) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem biztos, hogy a RAM miatt fagy, de az 1066MHz-es Kingmax 1.9V-ot kér és nagyon örül a 2.0V-nak! Fagyni a proci miatt szokott, de ha alapon hagytad és a feszültséget meg normál-ra tetted, akkor ez kilőve.

(#36705) anonymus89 válasza fagy53 (#36704) üzenetére


anonymus89
addikt

Akkor mennyit adjak a ramoknak v. próbálgassam?
Most alapon megy a proci és normálon van a fesz is.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36706) fagy53 válasza anonymus89 (#36705) üzenetére


fagy53
nagyúr

Adj a RAM-nak +0.2V feszt, nekem is így mennek.

(#36707) anonymus89 válasza fagy53 (#36706) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben kipróbálom úgy.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36708) ANT


ANT
őstag

A következő lenne a problémám:
EP35-DS3 lapban mind a négy sárga sata portom foglalt olyan leosztásban, hogy 1-1 sata DVD író és HDD, valamint a laphoz adott kétportos hátlapi esata panel. Viszont amióta az esatás hátlap csatlakoztatva van, dadog a DVD íróm. Ez azt jelenti, hogy írás közben eljut a folyamat x %-áig, ott megáll kb. 15 percre, aztán folytatja és befejezi az írást. :F Ez történik Vista és Win7 alatt is.Viszont ha a DVD író kábele melletti port szabadon marad, azaz leszedem róla az egyik esata kábelt (és pl. átrakom a lila aljzatba), akkor a jelenség megszűnik.
Ez lehet attól, hogy mindkét op.rendszer alatt csak Standard AHCI vezérlő van?
AHCI mód egyébként csak az inteles portoknál van bekapcsolva.

Tulajdonképpen az is jó megoldás lenne, hogy AHCI-t aktiválom az Onboard sata portokra, és rajta hagyom az egyik esata portot. Csak azt nem tudom, hogy a lila aljzatoknál is megoldható-e reinstall nélkül az AHCI mód bekapcsolás?

Szerk: de az igazi problémám az, hogy miért sz@r@kodik az író, ha a négy inteles port foglalt?

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#36709) anonymus89 válasza fagy53 (#36706) üzenetére


anonymus89
addikt

Sajnos megint lefagyott a gépem játék közben. :W
Már kicsit idegesít, hogy miért csinálja ezt.

Más ötleted lenne esetleg???

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36710) lsc válasza anonymus89 (#36709) üzenetére


lsc
nagyúr

Kékhalál vagy lefagy ?

Az élet kegyetlen .

(#36711) anonymus89 válasza lsc (#36710) üzenetére


anonymus89
addikt

Valamikor lefagy simán, máskor meg lefagy és utána furcsa hangot ad ki.

Kék halál még nem volt

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36712) lsc válasza anonymus89 (#36711) üzenetére


lsc
nagyúr

Bioszban a procinak növeld a feszültségét egy vagy két értékkel .

Az élet kegyetlen .

(#36713) Winne válasza JaniS (#36697) üzenetére


Winne
nagyúr

Pont ezen gondolkodtam, hogy mi használja ki ténylegesen a 4 magot, de nem sok ilyen programot használok. Marad a 6850 sztem, köszi a tippeket.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#36714) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! P35-DS3 rev2.1es lapban szeretnék USB-ről bootolni de nem tudom hogy biosban ehhez melyiket kell beállítani: USB-FDD,USB-ZIP...4 féle USB- van. Ezek közül melyik lehet az? Ja és gondolom FAT32-re kéne formázni a pendrive-ot ugye? köszi előre is.

(#36715) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

nem tudjátok h mi a max hőmérséklet amin még biztonságosan üzemeltethető a Gigabyte P35 DS3 alaplap?
most h megjött a meleg, játék alatt 55fokos a lapom, alapon meg 48fokos
nálam fontos a csökkentett zaj és normális ventire nincs most pénzem
tehát egy kis megerősítést várok h nem lesz baja:)

(#36716) anonymus89 válasza lsc (#36712) üzenetére


anonymus89
addikt

Oké meglátjuk így mi az eredmény.

Egyébként valakinek szokott ilyet problémája lenni???

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36717) ANT válasza Baga1983 (#36714) üzenetére


ANT
őstag

"Legacy Usb Storage detect" legyen engedélyezve biosban a pendrive-ról való bootoláshoz.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#36718) Nforewer


Nforewer
tag

sziasztok!
olyan kérdésem lenne hogy van egy ga p35 dq6 lapom és egy q6600 benne meg 2X2 ocz 800-as ram!
A gépet felhuztam 8X450-ra a ramokat 900 mhz-re(4-4-4-12) a proci 1.5 voltot kap és semmi gaz csak sebesseg csökkenést tapasztaltam! a régi p5b deluxomban a gép ment 3200mhz-et és a winrarrar volt 1300-as hardware tesztem ezzel meg csak 700!
Meg convertálásnál is kétszer hosszabb lett az időm!! A win is bebutol meg minden rendben is van csak hát sokkal lassabb lett a gépem így!! Nem értem miért amikor gyorsabbnak kéne lennie tőle szerintem!
valaki valami magyarázatot rá?? Aki tudna segíteni az pls priviben!!
pls help mee!
Előre is nagyon köszönöm szépen!!

(#36719) Baga1983 válasza ANT (#36717) üzenetére


Baga1983
senior tag

És akkor ezekből az USB izékból nem kell beállítani semmit a boot sorrendnél? Pendrive-ról akarok egy régi vinyóra ráereszteni egy HDD-regenerátort, és pendriveról kéne bebootoltatni.

(#36720) JaniS válasza ProEvoFan (#36715) üzenetére


JaniS
senior tag

Abban én nem tudlak teljesen biztosan megerősíteni, hogy nem lesz baja, de nálam egy P35C-DS3R hasonló hőfokok mellett már két éve működik... A dióda ha jól sejtem valahol a déli híd környékén méri a hőmérsékletet, nyilván lényegesebb élettartam szempontjából mondjuk, hogy a FET-ek mennyire melegek. Persze a hűtés csak javíthat a dolgon.

JaniS

[ Szerkesztve ]

(#36721) ANT válasza Baga1983 (#36719) üzenetére


ANT
őstag

Szerintem nem kell, de ez csak tipp.
(Én eddig csak Q-flash-es bios frissítésre használtam pendrive-ot.)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#36722) brd válasza ANT (#36708) üzenetére


brd
nagyúr

Jahm, kéne' a drivert is telepíteni, gondolom, nem véletlenül frissítgeti az intel folyamatosan... :U

The only real valuable thing is intuition.

(#36723) ANT válasza brd (#36722) üzenetére


ANT
őstag

Hmmm, idáig eljutottam gondolatban.
Viszont ha innen letöltöm a legutolsó verziót (ami egy IATA88ENU.exe), és telepíteném, aszongya a Vista, hogy "a legjobb illesztőprogram van telepítve", és kivág a fenébe. :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#36724) brd válasza ANT (#36723) üzenetére


brd
nagyúr

Az eszközkezelőben milyen verziót ír az AHCI vezérlőre? Telepítsd fel kézzel a driverét: indítsd a linkelt csomagot egy -a opcióval, és akkor a program files, intel alatt találod meg a drivert, innen kézzel be tudod adagolni az eszköznek. Simán elindítva a csomagot nekem sem akarta frissíteni (bár én XP-t használok) a drivert.
Amúgy igen, a "külső" vezérlővel is megoldható az újratelepítés nélküli csere, hasonló módon, mint az inteles portoknál: kézzel lecseréled a "külső" vezérlő driverét (bár a Vista szerintem driver nélkül is felismeri majd Standard AHCI-nek, az XP azért nem, mert ugye abban nincsen AHCI driver), majd újraindítod a gépet, és a BIOS-ban bekapcsolod az AHCI módot. Persze egy mentést csinálj a művelet előtt, mert ha valami nem klappol, akkor elindíthatatlan lehet az OS.

The only real valuable thing is intuition.

(#36725) ANT válasza brd (#36724) üzenetére


ANT
őstag

"Standard AHCI 1.0 Serial ATA Controller" a jelenlegi verzió.
Majd kipróbálom ezt a varázslatot, köszi.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#36726) brd válasza ANT (#36725) üzenetére


brd
nagyúr

'hát, ez így biztos, hogy nem optimális megoldás, bár azt nem mondhatom egyértelműen, hogy ez a problémád oka. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#36727) ANT válasza brd (#36726) üzenetére


ANT
őstag

Én sem tudom, melyik lenne a jobb, az inteles vezérlőt frissíteni vagy a Gigabyte-os sata portokon utólag bekapcsolni az AHCI-t.
Egy biztos: ezzel a standard AHCI vezérlővel jól elvolt a rendszer, amíg mind a négy sata port foglalt nem lett. :(

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#36728) brd válasza ANT (#36727) üzenetére


brd
nagyúr

Az inteles vezérlőt egyszerűbb, és kevésbé veszélyes frissíteni, mert még ha nem is sikerül, akkor is biztosabban elindítható marad a gép.

The only real valuable thing is intuition.

(#36729) simii16


simii16
aktív tag

Sziasztok!
Egyetlen kérdés. Miben különbözik a Gigabyte 965P DS3 a P35 DS3-tól?
Előre is köszönöm! :R

(#36730) JaniS válasza simii16 (#36729) üzenetére


JaniS
senior tag

Vicces kérdés... ahogy a neve is sugallja, a chipsetben: az első P965 + ICH8, a másik meg P35 + ICH9. De mondhatnám úgy is, hogy az előző a régebbi, az utóbbi az újabb, de messze nem a legújabb (P45, X38, X48). A részletes különbséget megtalálod a Gigabyte honlapján, ha rákeresel a két modellre.

JaniS

[ Szerkesztve ]

(#36731) simii16 válasza JaniS (#36730) üzenetére


simii16
aktív tag

köszi :R

(#36732) ProEvoFan válasza JaniS (#36720) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

:R
akkor bírni fogja, van rá még 2év gari:)

(#36733) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok !

Rendelkezem egy Giga EP35-DS3 lappal. Utólag kapcsoltam be az AHCI-t, regeditben átírtam a megfelelő dolgot, és utána engedélyeztem. Műxik a rendszer, de, ha megpróbálom telepíteni a drivercsomagot, akkor ez az üzenet fogad:

Ez a számítógép nem felel meg a telepítéshez előírt minimális követelményeknek.

Ezzel találkozott már valaki, mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36734) brd válasza hackeeeee (#36733) üzenetére


brd
nagyúr

A drivercsomag az a háttértárolóvezérlő lenne, vagy az inftool? Előbbi esetben pár hozzászólással előbb leírtam a menetét (kézzel indít, -a paraméterrel stb.).

The only real valuable thing is intuition.

(#36735) hackeeeee válasza brd (#36734) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

AHCI csomag.

Az nem lehet gond, hogy a lapomon ICH9, és nem ICH9R chip van? Mert most próbáltam neki a floppy-s drivert betallózni, és abban csak ICH9R illesztőprogram van.

Véleményem szubjektív...

(#36736) hackeeeee válasza hackeeeee (#36735) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Betallóztam a floppy telepítő driverét, műxik. :)

Köszönöm a helpet. :R

Véleményem szubjektív...

(#36737) brd válasza hackeeeee (#36735) üzenetére


brd
nagyúr

De, "gond", ezért kell kézzel csinálni. Persze a floppys megoldás is jó, csak az lehet, hogy régebbi verzsön. Ha az eszközkezelőben, az ICH9-re kötött HDD-knek tudsz írási gyorsítótárat állítani, akkor jó (nem feltétlen a legfrissebb, csak jó ;) ) driver van fent.

The only real valuable thing is intuition.

(#36738) hackeeeee válasza brd (#36737) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudok, be is van kapcsolva mind3 HDD-nél. :K

Gondolom erre gondolsz:

Véleményem szubjektív...

(#36739) anonymus89


anonymus89
addikt

Ismételten lefagyott a gépem, tudnátok még valamilyen ötlettel szolgálni???

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36740) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Ramot szeretnék venni GA-P35C-DS3R lapomba. OCZ 2 x 2 GB-os 1100-as ram belemenne, nem lenne baj a működésével? Vagy csak max 1066-os ramot rakhatok bele?

(#36741) lsc válasza Vasinger! (#36740) üzenetére


lsc
nagyúr

Az 1100-al nem hiszem hogy gondja lenne, csak be kell állítani .

Az élet kegyetlen .

(#36742) Vasinger! válasza lsc (#36741) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké. Főleg az a fontos, hogy felismerje a lap, ne legyenek kompatibilitási gondok, vagy hasonló. :(

(#36743) lsc válasza Vasinger! (#36742) üzenetére


lsc
nagyúr

800 fölötti ramokat /a nagy többséget/ neked kell beállítani bioszban, alapon 800-on mennek .

Az élet kegyetlen .

(#36744) Vasinger! válasza lsc (#36743) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Evval tisztában vagyok. :)

(#36745) arsenlupin válasza ANT (#36727) üzenetére


arsenlupin
aktív tag

Szerintem az inteles vezérlő frissítése nehéz, ugyanis az ICH9 nem támogatja az AHCI-t!

"AHCI Controllers:
- Intel(R) ICH10R SATA AHCI Controller
- Intel(R) EP80579 SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH9M-E/M SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH9R/DO/DH SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH8M-E/M SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH8R/DH/DO SATA AHCI Controller
- Intel(R) ESB2 SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH7M/MDH SATA AHCI Controller
- Intel(R) ICH7R/DH SATA AHCI Controller"

A vista támogatja a standart AHCI-t, de a chipset nem........... :(

Üdv:F

(#36746) _Lord_B_


_Lord_B_
tag

Hali!

megéri lecserélni egy EP35-DS3P -t egy P45-UD3R -ra, a proci jelenleg egy q6600, a CrossFire nem kell már sajnos, vagy szerencsére :)
mi lenne az elönye, hátránya?
sajnos a chipsetekben nem vagyok otthon

- I want to see where the sirens sing, Hear how the wolves howl, Sail the dead calm waters of the Pacific, Riding the dolphins Asking the mountains, Dreaming in Alaska... Wanderlust... Look into my eyes and see the wanderer

(#36747) brd válasza arsenlupin (#36745) üzenetére


brd
nagyúr

De. Csak megfelelő driver kell hozzá: Intel datasheet, 54. oldal, 4. megjegyzés (Notes).

The only real valuable thing is intuition.

(#36748) hackeeeee válasza arsenlupin (#36745) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor bios-ban miért van hozzá funkció, hogy bekapcsold?

Én felraktam hozzá az Intel(R) ICH9R/DO/DH SATA AHCI Controller-t, és tökéletesen működik

Véleményem szubjektív...

(#36749) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok, adott egy giga p35-ös lap (DS3-L), melyen bios frissítés történt, végig is ment vidáman, stb...majd restart.

Aztán azóta semmi...ventik forognak, pc speaker nem ad semmiféle hangot, ennyi...

Valakinek van rá valami ötlete???

(a szokásos módszerek közül már mindet próbáltam..cmosclear, reset2x vagy hosszan, stb, stb...)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#36750) sz.j válasza mycso (#36749) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hátha segít:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.