Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35651) rumkola válasza GrooveHero (#35650) üzenetére


rumkola
veterán

Erre már én is gondoltam, de:

idézet

"Ok, procit kivesszük a gépéből, bele a lapomba, stb. stb. (tehát gyakorlatilag kicseréltük a lapját az enyémre)... nem nagyon akar indulni, állandó újraindulásokat produkál, BIOS-képernyőt nem látunk."

(#35652) tibz03 válasza GrooveHero (#35650) üzenetére


tibz03
őstag

Nem, félreértetted, mondjuk nem is csodálom, amilyen kuszán megfogalmaztam. :D Röviden és érthetően: havernak ugyanilyen lapja van, és beletettük a gépébe az én lapomat (ez így hülyén hangzik, mert az alaplap az alapja az egésznek, de érted...). Úgy is mondhatnám, hogy az ő cuccait tettük az én lapomba, kivéve a RAM-okat, mert azok az enyémek voltak, az övével eszembe se jutott kipróbálni.

És itt jött elő, amit rumkola idézett: alig akart elindulni így a gép, de aztán ha BIOS-t reseteltünk, elindult szépen. Így tudtunk BIOS-t frissíteni, és utána minden szépen ment, nem kellett BIOS-t resetelni, simán indult a gép, még egyszer mondom: minden az ő cucca volt, kivéve az alaplapot és a RAM-ot, amik az enyémek.

Ezután hazahoztam a lapot, beletettem (természetesen) az én RAM-jaimat, amik havernál mentek benne, meg a procimat (E5200), a többi, gondolom, nem számít. És nem indult. :(

Tehát ha az én procim van a RAM-ok mellett, akkor nem megy, ha az ő procija, akkor megy. Sajnos nem tudok mást kipróbálni, mert nincs más közeli ismerősömnek ilyen Core 2-s gépe. :(

(#35653) Neoteric


Neoteric
addikt

Üdv!

A gépem mostanában elég hülyén viselkedik.
Bekapcsolom, és ventik 100on pörögnek, de az égegyatta világon nem történik semmi.
Normális esetbe ilyenkor elhalkul, bejön az alaplap logoja, aztán tölti windows-t.
Nyomni kell neki restartot (miközbe 100on pörög), ha az se jó neki akkor kikapcsolom, azt megin be, aztán a lényeg hogy elég sokadik próbákozásra aztán elindul a gép.
Belépek biosba, megnézem a tuning hogy áll, és meglepve tapasztalom, hogy minden alkalommal a CPU Host Clock Control-t Disable-re rakja, a System Memory Multipliert-t pedig Auto-ra, holott be volt állítva Enable-ra, ill 2.00-ra. Ramokra +0.3V van berakva, de azt nem változtatta meg, az újraindások után is annyi.
FSB 450-en megy, a ramok 900on, szorzó 8-on, és így 3.6ghz jön ki belőle.
Gondoltam arra, hogy biztos sok neki a tuning (bár így megy már a gép 3/4 éve..), ezért levettem procit alapra, Memory Multipliert is hagytam auton, és úgy indítottam el a rendszert, de ilyenkor meg az asztalnál befagy a gép, semmit nem csinál, csak restart segít.
Aztán gondoltam frissítek bios-t, hátha azzal van a baja. Régi verzsön F11e, volt, most a legújabbat, az F12e-t raktam fel neki, de ezzel is ua azt csinálja.

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett a hsz, de gondoltam inkább leírok mindent érthetően.
Szal ha tudnátok valami tanácsot adni, azt megköszönném, mert elég idegesítő minden indítás előtt 5percet ezzel sz@rakodni.
Jah amúgy ha már egyszer sikerült visszaállítanom a bios-ba az értékeket, és elindult a rendszer, majd újraindítom a gépet, akkor minden úgy van ahogy volt, faján, nem változik semmi, szal csak első indításnál van gáz.

:R :R

PSN: ne0teric_sAN

(#35654) tibz03 válasza tibz03 (#35652) üzenetére


tibz03
őstag

GrooveHero & rumkola: Megoldódott a problémám. Gondoltam egyet, összeraktam megint a "gépet" (lapba proci + RAM + VGA), és elindult. :Y Ugyanúgy raktam össze, ahogy eddig, ugyanúgy indítottam, ahogy eddig... leszámítva egyvalamit: most úgy indítottam el a lapot, hogy csak egy RAM-ot tettem bele, és amint láttam, hogy megy, kikapcsoltam, beletettem a másik RAM-ot is, és szépen elindult így is. Akárhányszor indítottam, elindult, tök fura volt. :DDD Még próbából egy Windows-t is telepítettem vele.

A lényeg, hogy minden rendben van, hogy mivel lehetett a gond, gőzöm sincs. :F Mindenesetre van rá vevő, ma el is postázom neki, de így már nyugodt szívvel adom el, hogy tudom, működik rendesen. :K És így utólag is köszönöm a segítő szándékotokat! :R

(#35655) rumkola válasza tibz03 (#35654) üzenetére


rumkola
veterán

:C :W x-akta

(#35656) tibz03 válasza rumkola (#35655) üzenetére


tibz03
őstag

Olyasmi... :D Eddig négy darab P35-ös lappal volt közelebbről is dolgom, 2 Asus, és 1-1 Gigabyte és MSI. Az utóbbi kettővel állandó szívás volt, míg a 2 Asus gyönyörűen tette a dolgát, akár proci-cseréről volt szó, akár másról... hangsúlyozom, ezek P35-ös lapok voltak, volt régen NForce 2-es Gigabyte-om, amivel szintén teljesen elégedett voltam. De ezek után nem tudom, hogy fogok-e más gyártótól lapot venni. Eléggé elegem van már a szívásokból. :U

(#35657) rumkola válasza tibz03 (#35656) üzenetére


rumkola
veterán

az a fura, hogy általában az asusokkal van memókezelési gondunk

(#35658) tibz03 válasza rumkola (#35657) üzenetére


tibz03
őstag

Nem tudom, eddig még ilyennel nem találkoztam, sőt, más problémával se. Azt kell mondjam, az ASUS minden téren elnyerte a szimpátiámat. :D De ezek persze saját tapasztalatok, "élmények", nem biztos, hogy nagy általánosságban véve is igazam van. ;)

(#35659) GrooveHero válasza tibz03 (#35654) üzenetére


GrooveHero
addikt

haligali. grat, hogy megoldódott a problem, örülök neki. :C

Nekem volt egy x38-s ASUS P5E-m, nem is volt vele semmi, de mit ne mondjak, nem vitte túlzásba a tuningott az 1066-os crucial BallistiX Tracerrel.
Haver p35-dq6-ja 1066-ból 1165-ig húzta, aztán megunta és abbahagyta, fesz nélkül persze az 1165?
ASUS lap be nem jövős, most gigabytra cserélős, azt kipróbálós, bizakodós, hogy bejövős, és tuningolós, jó strapabírós, többet asusban nem bízós, megunós.
bizakodós még, hogy 1333-as kingmaxos jó tuningos kifogós, rekorddöntögetős?
remélős.
Hja, és azt nem említős, hogy Crucialos 30 ezres? haver 800-as kingmaxos gagyi ramos 5000huf-os? és 800-ból 950-es fesz nélküli húzós?

Hna kb ennyi. :DD :DD :DD :DD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#35660) fagy53


fagy53
nagyúr

Most van mindkettő nekem, a Giga éppen a memóriafeszt változtatta a hőmérséklet növekedésével, ami a feszre érzékeny GEIL ULTRA-knak nem tetszett, de a CL5-ös KINGMAX 1066-ot 1175MHz-ig elvitte gond nélkül.
Az ASUSP5QL-E cseppet sem rosszabb memtuning terén, ugyanazt tudja mint a Giga, csak a 8 fázisú procitáp miatt nincs dropp és terhelésnél nem esik a fesz, hanem nő!
Úgy vettem észre, hogy a két márka kiegészíti egymást, komplementerek és így a kettő ötvözete lenne az igazi deszka!

(#35661) tibz03 válasza GrooveHero (#35659) üzenetére


tibz03
őstag

Nekem a 900-as RAM-jaim mennek a "mezei" P5K-ban 1150 körül. ;) Amíg feléledt a Gigabyte-om, kipróbáltam, hogy mit bír tuningban, kb. ugyanaddig tudtam vele húzni az E5200-t, mint a P5K-val. Talán kicsit kisebb a dropja a Gigának, de ennyi.

(#35662) tibz03 válasza GrooveHero (#35659) üzenetére


tibz03
őstag

Nekem a 900-as RAM-jaim mennek a "mezei" P5K-ban 1150 körül. ;) Amíg feléledt a Gigabyte-om, kipróbáltam, hogy mit bír tuningban, kb. ugyanaddig tudtam vele húzni az E5200-t, mint a P5K-val. Talán kicsit kisebb a dropja a Gigának, de ennyi.

(#35663) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Sziasztok érdeklődnék hogy használ e valaki F4a (beta) biost EP35C DS3r rev 2.1 hez ?

(#35664) rumkola válasza BemAnyó (#35663) üzenetére


rumkola
veterán

Gondolkodtam rajta, hogy felteszem, hátha javították a PWM-es ventikezelést, de végül leszartam... :D

Mi lenne a gondod egyébként?

(#35665) fagy53 válasza rumkola (#35664) üzenetére


fagy53
nagyúr

Most így jobb lett? ;]

(#35666) Qru válasza fagy53 (#35665) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legalább rosszabb nem. :D

BemApo: Béta bios-t nem annyira erőltetném, noha még rosszat nem hallotam róla. De ha szeretsz kísérletezni... :U

#nincsbennetarcsi

(#35667) rumkola válasza fagy53 (#35665) üzenetére


rumkola
veterán

Nem tettem fel.
Nem tudom miért pörgeti alapfesszel is 1200 körül az AC7Freezer Pro-t, elég lenne az 500 is...
Amúgy szabályozza szépen, csak a minimum a kevés nekem.

(#35668) fagy53 válasza rumkola (#35667) üzenetére


fagy53
nagyúr

Igaz, az tényleg sok, már csak azért is mert 1100 felett megjön a hangja. Nekem mindkét Giga lapban 5-600 körül forog, idle-ben.
Vettem egy Asus Triton 77-et, hát nagy a különbség hűtésben és főként zajban az Asus javára. Beletéve a lapba/ nem Giga / 1560-on forgott, igaz némán de feleslegesen. Elvágtam a venti vezeték 12V-os vezetékét és bekötöttem egy diódát, lement 1270-re. Hanga pesze most sincs , de megnyugtatóbb látni az alacsonyabb fordulatot. Leterhelve pl játékkal 1700-ig megy fel és bizony nagyon kell fülelni, hogy halljam.

(#35669) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Hali!
P35C-DS3R-hez melyik legújabb biost ajánljátok, ami stabil és nem béta

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#35672) BemAnyó válasza rumkola (#35664) üzenetére


BemAnyó
senior tag

a ddr3 as támogatást remélném hogy javítják...

(#35673) dokee78


dokee78
félisten

EP-35 DS3R lapban lehet pl.:1400MHz-n járatni RAM-ot?

(#35674) ThuG4LifE válasza dokee78 (#35673) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

1400-on? :Y
szerintem egy lapba se tudnád annyin

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#35675) Hunter2 válasza ThuG4LifE (#35674) üzenetére


Hunter2
addikt

Akkor ezt csekkold: DDR2 1800Mhz
Hungary 1580Mhz

dokee78
Ha vannak olyan ramjaid akkor elképzelhető. Csak egy olyan KIT kb kétszer annyiba fáj mint a lapod.

[ Szerkesztve ]

(#35676) dokee78


dokee78
félisten

A giga honlapján láttam DDR2 1800MHz,1508Mhz csak nem találom

[link]

[ Szerkesztve ]

(#35677) dokee78 válasza Hunter2 (#35675) üzenetére


dokee78
félisten

Ez az OCZ nem bírná akkor,meg sem próbáljam mondjuk 7-7-7-24 1400MHz?

[ Szerkesztve ]

(#35678) Hunter2 válasza dokee78 (#35677) üzenetére


Hunter2
addikt

Őszintén szólva passz, próbáld meg hátha összejön.
Valakinek volt egy ilyen kit-je itt a forumon ha jól emlékszem az ment 1500-at is.
Ha jól emléxem pont Zé_Mester volt az.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35679) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

na, hát nekem ezek kimaradtak :D

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#35680) Hunter2


Hunter2
addikt

használ valaki DS3P-vel F12b biost?. Most vettem egy lapot amin ez van és instabil , random fagy, úraindul. Csinált valakinél ilyet ez a BIOS?

(#35681) BemAnyó válasza BemAnyó (#35663) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Kaptam választ a Gigától :

Thank you for your kindly mail and inquiry. About the issue you mentioned, so far the latest BIOS for GA-EP35C-DS3R(rev. 2.1) is F4a. Formal BIOS is still testing. Once release, we will update to website as soon as possible. We are sorry for the inconvenience. :U

szóval lesz, majd, valamikor, :U

(#35682) fagy53 válasza BemAnyó (#35681) üzenetére


fagy53
nagyúr

Írd meg, hogy beszállsz a tesztelésbe, így előbb juthatsz hozzá mint bárki más! ;]

(#35683) GrooveHero


GrooveHero
addikt

[link]

WOW. P35C-DS3R-hez ez a legújabb driver? valaki esetleg használja? jó, nem jó? szar, fos?
esetleg kakker?

légyszi írjatok róla vmit.
előre is köszi.
vagy pedig aki vágja, tanácsot adhatna, melyika legújabb, ami műxik, nem béta, stabil, és zsírkréta :DD :D :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#35684) borsodika


borsodika
őstag

Sziasztok!
Ds3-l lapom van és a következő problémám lenne:
Volt régebben 1 genius egerem ami pc bekapcsolásnál nem tért magához csak ha áramtalanítottam. ok, vettem 1 sima hp optikai egeret. Most ezt az egeret használom de ez meg olyat csinál, hogy pl betöltök vmi internetes oldalt ésaz 1ik pillanatról a másikra "elrepül" az egér (teljesen más helyre megy). Nem csak internetezésnél van amikor simán az asztalon az egér mozgatásakor. spyware és ehez hasonlók kizárva, több op-n próbáltam.Mi lehet a gond? Esetleg bios update segítene?

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#35685) Hunter2 válasza borsodika (#35684) üzenetére


Hunter2
addikt

ez az optikai egerek hülyesége.

(#35686) borsodika válasza Hunter2 (#35685) üzenetére


borsodika
őstag

és nem is lehet vele mit csinálni? eddig csak ennél a lapnál jelentkezett ez a hiba. :U

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#35687) Sk8erPeter válasza borsodika (#35686) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt nem BIOS-frissítéssel lehet megoldani, semmi köze a laphoz, egyszerűen elkoszolódott. Elég, ha bekerül egy pár hajszál, és máris ugrál a kurzor.
Szedd szét miszlikekre az egeret, és tisztítsd ki alaposan. Nálam ez megoldja a problémát.

És nem Hunter2, ez NEM "az optikai egerek hülyesége." Nekem is optikai egerem van... :U Ja, és Gigabyte lapom.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#35688) borsodika válasza Sk8erPeter (#35687) üzenetére


borsodika
őstag

Rendben megfogadom a tanácsod és ma szétkapom az egeret, remélem lesz eredménye :R

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#35689) szemese


szemese
tag

sziasztok!
van egy giga p35c ds3r lapom benne egy q9300
f12 bios a kérdés
7,5 szorzóval megy 2500mhz a proci ez rendben van
valahol van egy másik szorzó ami 6 igy ha nincs terhelve a proci 2000mhz megy
na ezt a 6 szorzót szeretném módosítani ha lehet 5-re vagy 4-re mert általában netezem és nincs szükségem ekkora teljesítményre köszönöm várom az okosságokat

(#35690) szemese válasza GrooveHero (#35683) üzenetére


szemese
tag

szia!
van tavaly év végi bios f12 én azt használom nincs vele probléma szia

(#35691) sgergi válasza szemese (#35689) üzenetére


sgergi
veterán

Elvileg a legkisebb szorzó a 6-os, de nézd meg a biosban, mit lehet beállítani legkisebbnek.

(#35692) szemese válasza sgergi (#35691) üzenetére


szemese
tag

szia!
ezaz hogy sehol nem látom
a 6 is az everest meg a cpu-z írta ki
csak a max egész meg a feles szorzot találom
a min nem

(#35693) sgergi válasza szemese (#35692) üzenetére


sgergi
veterán

A biosban csak 1 helyen találod meg a szorzót, ott tudod beállítani az összes lehetséges értéket. (ez a tuning fülön van). Az itt beállítható szorzók közül a legkisebb lesz az, amire visszaveszi az órajelét. Ez általában a 6-os.

(#35694) szemese válasza sgergi (#35693) üzenetére


szemese
tag

szia!
megnéztem az 1 opció a tuning ezek vannak
mb intelligent tweaker(mit)
robust graphics booster---auto
cpu clock ratio---7
fine cpu clock ratio---+0.5
cpu freq---2500 333x7.5
cpu host clock control---disable
cpu host freq---333
a többi a vga,memoria stb tweak a 6 nem találom sehol

(#35695) sgergi válasza szemese (#35694) üzenetére


sgergi
veterán

A cpu clock ratio-nál azt nézd meg, hogy miket tudsz beállítani, itt elvileg a 6 és a 7 fog szerepelni, mint a legkisebb és legnagyobb szorzó. (ha magasabb lenne a proci szorzója, akkor magasabb értékeket is látnál itt, pl: 8, 9, 10...). Az itt található legalacsonyabb szorzót használja az energiatakarékos módban.

(#35696) szemese válasza sgergi (#35695) üzenetére


szemese
tag

szia!
ahogy mondtad
ide be sem léptem azt hittem ez a max szorzó
akkor az ablakba:
min-6
max-7
key in dec number--
ide engedett írni de nem módositotta a szorzókat
próbáltam csak 5 írni vagy mindkettőt 57 accept de maradt 6 és 7

(#35697) sgergi válasza szemese (#35696) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, csak ezt a 2 szorzót tudja. Tehát 6-os alá nem tudsz menni, akár szeretnél, akár nem. Ha kisebb órajelet szeretnél, akkor fsb-t kéne csökkenteni, de az meg elég macerás tud lenni.

(#35698) szemese válasza sgergi (#35697) üzenetére


szemese
tag

köszi a választ

(#35699) Hunter2 válasza Sk8erPeter (#35687) üzenetére


Hunter2
addikt

Úgy értettem hogy egy idő után mindegyiknél jelentkezik ez, akkor ezek szerint a koszolódástól van.

(#35700) Sk8erPeter válasza Hunter2 (#35699) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, én egyébként max. évente egyszer szoktam kitisztítani alaposan, és ugyanazt az optikai egeret használom már évek óta.

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.