Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35301) Mzotya válasza fagy53 (#35300) üzenetére


Mzotya
csendes tag

Köszönöm! :R

E8500@4000Mhz

(#35302) _ak_


_ak_
addikt

Üdv!

Akadt némi problémám egy dq6os lappal, de nem igazán tudom, h mi lehet a baja. A gépet bekapcsolva felpörögnek a ventik (cpu, vga, ház), de a monitor és az usb-s egér pl már nem kapcsol be. Próbáltam egy cmos cleart, de továbbra sem történt változás. Ami érdekesebb, h ha ram nélkül indítom el, akkor sem sípol az alaplap, holott azért nem ártana neki. vga nélkül van sípolás, de nem tudom, h az alaplapé-e vagy a vgaba is van vmi zajkeltő.

Nektek van vmi tippetek, h mi lehet a gondja?

Let's begin, de gozaimasu!

(#35303) Deviance válasza _ak_ (#35302) üzenetére


Deviance
tag

1. Probaltad masik rammal?
2. ha bejon a bios ott be kell nyomni h USB ... Support...enabled, alapba disableden van :U

(#35304) XaraX válasza _ak_ (#35302) üzenetére


XaraX
addikt

"vga nélkül van sípolás, de nem tudom, h az alaplapé-e vagy a vgaba is van vmi zajkeltő."
Ha nincs benne vga,nem igazán tud csipogni más,csak az alaplap,nem?

(#35305) IreN!CuS válasza Deviance (#35303) üzenetére


IreN!CuS
őstag

nem probáltuk másik ram-al,ezt az USB-s dolog nem értem miért fontos.

XaraX:a vga bent volt,csak a tápcsati volt leszedve róla.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#35306) XaraX válasza IreN!CuS (#35305) üzenetére


XaraX
addikt

Értem.
Akkor viszont tuti a vga sípolt a tápkábel hiánya miatt.
A ventik felpörögnek és se kép,se hang,igaz?
A gép közben folyamatosan megy,vagy elindul,leáll,aztán elindul,leáll?

(#35307) _ak_ válasza XaraX (#35306) üzenetére


_ak_
addikt

Folyamatosan megy.

amúgy IreN!CuS-é a lap

Deviance: akkorl is kap áramot az egér ha bekapcsoljuk a gépet, sőt egy bios/egér hiba miatt még akkor is bekapcsol az egér, ha kikapcsolt gép mellett kattintunk egyet

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#35308) IreN!CuS válasza XaraX (#35306) üzenetére


IreN!CuS
őstag

2 szituáció van.egyik:elindul leáll,elindul,leáll...aztán olyan 2-3perc után elindul jobb esetben.(2gb ram-al,régebben 1gb-vel mindig elindult)
másik:ami ma volt,folyamatosan ment de kép nem volt nem indult újra azaz nem csinált semmit sem.(probáltuk nagyon sok mindent :) )

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#35309) XaraX válasza IreN!CuS (#35308) üzenetére


XaraX
addikt

"elindul leáll,elindul,leáll...aztán olyan 2-3perc után elindul jobb esetben.(2gb ram-al,régebben 1gb-vel mindig elindult)"
És ilyenkor működik is rendesen,amig le nem állítod?
Meg kellene próbálni másik rammal,de anno nekem 965-ös lappal volt ilyen gondom,garis csere lett a vége. :(

(#35310) IreN!CuS válasza XaraX (#35309) üzenetére


IreN!CuS
őstag

persze rendesen megy akkor,egy egész napot is ha kell,meg ha pl restartolni kell utána is rendbe van,csak az indulás megy nehezen :)
sajna már nincs garim a lapra.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#35311) XaraX válasza IreN!CuS (#35310) üzenetére


XaraX
addikt

Pontosan ez volt azzal is,hogy csak leállítás után jelentkezett a probléma. :(
Próbáld meg másik rammal szerintem,hátha csak azt nem szereti.
Valamikor a 965-ös lapoknál ezt azzal magyarázták,hogy nem szereti az adott ramokat,sima "mezei" rammal viszont ment,elvileg újabb bios megoldotta sok esetben a gondot.
Esetleg próbáld nem leállítani,ha megy,hanem "altatni". :)
Habár esetleges áramszünet esetén ez sem megoldás.

(#35312) Mr X válasza XaraX (#35311) üzenetére


Mr X
veterán

Ha RAM nélkül sem csipog, az erőteljesen alaplap hibára utal. Lehet, hogy egy kondi van megfáradva.

(#35313) XaraX válasza Mr X (#35312) üzenetére


XaraX
addikt

Igen,akár az is lehet természetesen.
Viszont nálam egy 5 napos lapnál volt ugyanez a gond,és az sem csipogott ram nélkül sem.
Ott nem nagyon lehetett elvileg semmi megfáradva.

(#35314) Mr X válasza XaraX (#35313) üzenetére


Mr X
veterán

A logikus ez lenne, de mint olyan, aki dolgozott ilyen munkakörben, mondom neked, hogy a vadiúj cuccokban eszement sokszor használnak fel akár sok éves alapanyagokat is.

(#35315) Gaben01 válasza IreN!CuS (#35310) üzenetére


Gaben01
őstag

Sajna az lap lesz,nekem múlt hét hétfő óta van gariban a p35-dq6-om.Először randomban kékhalálok voltak,aztán egyik reggel folyamatos újraindulgatás.Kiderült,hogy a 3-as és 4-es ramfoglalat döglött meg,de az 1-esés 2-es se volt már a helyzet magaslatán,igaz nekem sípolt ram nélkül indításnál.
A munkahelyi gépemben van egy gigabyte k8nmf-9 (s939) lap,az is kékhalálozott össze-vissza,mostanra pedig ugyanazt a tünetet produkálja,mint a te lapod is,nincs sípolás ram nélkül,ventik pörögnek,de nincs kép,nem indul semmi.Ez egy 2,5 éves lap.
Ez lehet,hogy valami gigabyte specialitás. :W

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#35316) Deviance válasza IreN!CuS (#35310) üzenetére


Deviance
tag

Nézd át a lapot , hogy egy kondi nincs-e kifolyva ( alja nem lukas-e) , illetve , hogy nincs a megpúposodva...ki dudorodva...Utánna keress fekete foltot :) (ellenállás megsülhetett esetleg)

(#35317) OldFish


OldFish
csendes tag

Sziasztok!
Remélem tud nekem valaki segíteni, a problémám a következő:
Van egy Gigabyte GA-P35-DS4 alaplapom, benn 2x2GB 1066MHz DDR-II RAM Geil Ultra (2 X 1024GB) Cas5 , és az lenne a kérdésem, hogy milyen feszültséget adhatok neki max, mennyin fusson? Milyen beállításokat használjak a Biosba? És az XP miért látja csak 3,5GB-nak a 4-et? :(
Köszi,Norbi

" A feltételezés a kudarc szülőanyja!"

(#35318) BPFeri válasza OldFish (#35317) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia !

Egy kis tuning (BIOS beállítás) segítség..... elsőre , aztán ha lesz , jöhet a többi kérdés(is). :R

Az XP ( 32bit ) CSAK 4gb tud kezelni ebbe beleszámít a VGA ram is
Ha több RAM kell akkor bizony 64bit xp v. vista !! :K

Üdv, F.

....

(#35319) stigma válasza OldFish (#35317) üzenetére


stigma
addikt

1. 32bites Xp-d van ezért, ha 64 bitest használsz akkor látni fogja mind a 4gb-ot
2. 2.2V-ig nyugodtan használhatod , semmi baja nem lesz, lehet, gyári időzítése 5-5-5-15

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35320) OldFish válasza BPFeri (#35318) üzenetére


OldFish
csendes tag

Szia!
Nagyon köszönöm! :D

Norbi

" A feltételezés a kudarc szülőanyja!"

(#35321) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

köszönöm mindenkinek a help-et :) amint lesz pénzem veszek egy másik lapot mert nem akarok rizikózni h a lap elcsesz más dolgot is:)
(ma pl elsőre indult 1 gb ram-al VICC) :))
még egy olyan dolog merült fel bennem,h a lap nem birja ha 2 ram van bent,kérdésem az h ha veszek 1 2gb-os modult azzal vajon h viselkedne,valami tipp?

Gaben01:ja ja lehet ez ilyen giga speckó.

Deviance:néztem de nem láttam semmit sem.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#35322) OldFish válasza stigma (#35319) üzenetére


OldFish
csendes tag

Szia!
Köszönöm a segítséget. :DD

[ Szerkesztve ]

" A feltételezés a kudarc szülőanyja!"

(#35323) stigma válasza IreN!CuS (#35321) üzenetére


stigma
addikt

Próbáld meg gariztatni a lapot, amúgy P35-DQ6 az egyik legjobb tuning lap.
Mint Conroe mind Wolfdale procikra, Quad-ok is jól muzsikálnak benne

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35324) audi100td válasza stigma (#35323) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs már gari a lapra...

(#35325) sz.j válasza OldFish (#35317) üzenetére


sz.j
nagyúr

Jó lenne ha kitöltenéd az adataidnál a cuccok rovatot, úgy talán könnyebb lenne válaszolni.
De addig is, ha pl E8xxx procid van ...
Én tuningnál így állítom be a biosban a MIT menut.

De talán innen is meríthetsz ötletet.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#35326) IreN!CuS válasza stigma (#35323) üzenetére


IreN!CuS
őstag

ahogy audi100td is írta sajna már nincs gari rá :O
tényleg jól lehetett vele tuningolni 3.9et kihoztam a 6750-böl,ami számomra nagy dolog :)
_Ak_ a q6600ból meg 3.6-t ugyan ilyen lappal

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#35327) stigma válasza IreN!CuS (#35326) üzenetére


stigma
addikt

:C Az szép teljesítmény nekem eddig a rekord E6750-el prime stabilan (igaz csak 20 perc, de ment volna több is) 4Ghz az adatlapomban szereplő lappal.Az egy nem mindennapi proci volt.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35328) kissd01


kissd01
tag

sorry nem ide

[ Szerkesztve ]

(#35329) kissd01


kissd01
tag

sorry nem ide

[ Szerkesztve ]

(#35330) OldFish válasza sz.j (#35325) üzenetére


OldFish
csendes tag

Nagyon köszi :DD

" A feltételezés a kudarc szülőanyja!"

(#35331) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Hello!
EP35 DS3P (vagy sima p35) tulajoktól kérdezném, hogy elő szokott-e náluk fordulni, hogy a bios "elfelejti" a boot sorrendet és néha hiányzó NTLDR üzenetet kapnak rendszerindításkor?
Mert elég random időközönként, de nálam előfordul. Más rev. számú P35-ösömmel is volt ilyen gond. Ez vmi szériahiba lenne?

(#35332) bod101


bod101
aktív tag

Ez jó érték szerintetek memória olvasásra:

Egy P35-DS3-as lap.

[ Szerkesztve ]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#35333) japy válasza bod101 (#35332) üzenetére


japy
őstag

Ez nagyon GYENGE! :Y 8000 környékén kellene lennie!

[ Szerkesztve ]

(#35334) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

GA-EP35-DS3 lapom van.

Valaki tudja hogy az Evereset "Alalplap hőmérséklet" az egészen pontosan minek a hőfokát méri? Mármint a chipset hőmérséklete? Vagy valahol a lapon van egy hőmérő szenzor?

Alapban nálam 39-40 fok.Game 44 fok. Ez jó?

:DDD

(#35335) Mr X válasza bod101 (#35332) üzenetére


Mr X
veterán

Ez még egy DDR1-es rendszernek sem válna becsületére.

(#35336) japy válasza Pepe78 (#35334) üzenetére


japy
őstag

Nyugodtság van az annyi nemcsak nálad mindenkinél! :K

(#35337) PPSH


PPSH
őstag

hy emberek.OCZ Reaper DDR2 1066-ot hogy fogja szeretni a lapom?(adatoknal)
default az 1066 lessz?

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#35338) fagy53 válasza bod101 (#35332) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem, ez kifejezetten nem jó érték feltehetően valami nem stimmel a beállításoknál.
Egyébként az Everest különböző verziói nem mérnek egyformán, de az utolsók általában a Te procid és a RAM adataival kb 6-7000 körül hoznának, ha nem tuningolod a lapodban a RAM időzítéseit. ill. a hozzákapcsolódó késleltetéseket.

(#35339) Mr X válasza PPSH (#35337) üzenetére


Mr X
veterán

Menni fog vele 1066MHz-en.

(#35340) stigma válasza Pepe78 (#35334) üzenetére


stigma
addikt

Ne izgulj az tökéletesen jó, átlagos, nem kell megijedned, volt akinek 60 sőt 80 is volt, utóbbi értéket (60) már sikerült elérnem nekem is.
Nálam megoldást az oldotta hogy ha minden igaz, de eddig csak az én feltételezéseim, hogy a PCI-E slot környékén méri a az alaplapi hőfokot, ahova fujattam egy kis levegőt anno és mindjárt 35-40 lett.
Onnan sejtettem hogy merre fele mérhet, hogy 8800 (G80as) GTs-320as VGA-m nem kicsit fűtött, és ha PCI slotos vgaval próbálkoztam akkor röpke 15-20 fokkal hűvösebb volt az alaplapi hűfok.nekem DS3R em volt és nem EP-s de felépítésen szinte ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35341) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!

Olvasgattam a topic utolsó pár oldalát, és végül úgy döntöttem, hogy beruházok egy EP35-DS4 lapra.
(Reményeim szerint majd átmenetet képez az UD3R-hez, de az most elég drága számomra.)
Remélem a héten még megérkezik és tudom kicsit gyötörni. :D
Igyekszem majd a topic aktív tagja lenni. :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35342) Mr X válasza plaszy (#35341) üzenetére


Mr X
veterán

Jó választás. Várjuk a beszámolódat róla. :)

(#35344) Mr X válasza CarrGomm (#35343) üzenetére


Mr X
veterán

Ilyen hibáról még nem hallottam. Valószínűbbnek tartom a táp- vagy HDD hibát. Lehet, hogy azért csinálja, mert a HDD-t nem érzékeli.

(#35345) Tökione


Tökione
csendes tag

Sziasztok!

Van egy nagy problémám. P35C-DS3R alaplapom van. Tegnap a gépem be kellett vinni a cégemhez. Miután bevittem összeraktuk, de a bios nem ismerte fel a 2 vinyót és a dvd meghajtót sem. Útközben nem ütődött a ház semminek de valószínű hogy mégiscsak az utaztatás miatt keletkezett a baj. Hazahoztam a gépet de a gond itthon is fenn áll. Csináltam CMOS resetet kivettem az elemet is de semmi. Kérdésem az lenne hogy behalt az alaplapom vagy gyanakodjak esetleg a tápra?
A vinyók öcsém gépébe mennek teháet nem a meghajtókkal van a gond.
Valaki tapasztalt már ilyet ennél a lapnál? Segitségeteket előre is köszönöm.

Tokione

(#35346) stigma válasza CarrGomm (#35343) üzenetére


stigma
addikt

Én tapasztaltam de csak tuning után de fogalmam sincs mi lehet a gond, újra be keltet állítani a boot indítási sorrendet.De jó pár P35-ös lapnál volt ilyen nálam.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35347) CarrGomm válasza stigma (#35346) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

aha, akkor nem csak nálam a hiba... Ezt akartam tudni.
Egyébként uaz, nekem is újra be kell állítanom a boot-sorrendet, ált. leteszi legalulra azt a vinyót, amelyikről rajtolnia kéne...
Na thx All!!

(#35348) balintka


balintka
addikt

sziasztok! Van 2x2 GB Geil Black Dragon CL4-es DDR2-800-as RAM-om. Típusa: GB24GB6400C4DC

Jelenleg a lapom, az EP35-DS3 (konfig a profilomnál) 5-5-5-15-ön hajtja, 1,9 V-on.

Pontosan mit kéne állítanom, hogy a gyári 4-4-4-12-es értéken menjen? Azt láttam, hogy 2,0 V kellene ehhez.

Teljesen láma vagyok ehhez, kérlek írja meg valami pontosan, a BIOS-ban milyen sorokat mire kéne átállítanom, hogy cl4-en menjen a RAM.

Nem tuningolok, a jövőben sincsenek ilyen terveim, nincs szükségem rá.

Ezer köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#35349) japy válasza balintka (#35348) üzenetére


japy
őstag

A MIT menü alatt megkeresed ezt :
"Dram Timing Selectable-------manual
Cas Latency Time---------------5
Dram Ras to Cas----------------5
Ras Precharge--------------------5
Precharge Delay-----------------18"
és átállítod a helyes értékre!

(#35350) stigma válasza balintka (#35348) üzenetére


stigma
addikt

japy -által megadott értékeket állítsd be, de még oda kell figyelni arra hogy DDR2 Voltage-et ami nálad most 1,9V-on van, 2.0 vagy lehetséges hogy 2.1V ra kell állítani hogy elinduljon neked.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.