Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35351) bod101 válasza fagy53 (#35338) üzenetére


bod101
aktív tag

Köszi mindenkinek!
Szervizbe ment a lap csak azért tettem fel a kérdést mert a szervízesek szerint jó volt az érték :W .

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#35352) japy válasza bod101 (#35351) üzenetére


japy
őstag

A szervizesnek minden jó ha nem az övéről van szó! :W Tisztelet a kivételnek!

(#35353) priti válasza japy (#35336) üzenetére


priti
addikt

Nemtom, nálam 1:1-ben 8x500-nál, azaz 2000-res FSB-nél ennyi :U igaz a DS4-en picit nagyobb a heatpipe a lapon, de azért ez nem kevés. Én spec rátettem a híd fölé egy AC Alpine CPU hűtő ventijét, a CPU-n vizesblokk van, így a venti csatija szabadon volt a lapon, alulról tartja a GX2, a blokk csövei meg megtartják, hogy ne dőljön el :DDD eredmény 2000-nél 30 fok. :C Éljen a sufni tuning behehh, végülis enni nem kér és így nyugodtabb a kis lelkem.

Hardverlesen

(#35354) priti válasza PPSH (#35337) üzenetére


priti
addikt

Nekem ez van, szerintem ez az 1066-os Reaper szarabb, mint az 1000-res Crucial-om volt, de megeszi rendesen a giga deszka, nekem spec annyi furcsaság volt, hogy a crucial-lal nem, ezzel viszont adni kell az FSB-nek egy picurka + feszt, a BIOS menü első pontja elég is. Fura de ugynúgy stabil enélkül is, 30 percet ment az orthos hiba nélkül, mint crucial-lal, ha viszont melegen újraindítom a gépet, vagy telepítés miatt újraindul, akkor a BIOS-nál nem áll föl és visszatesz mindent alapra, annak ellenére hogy winben meg nem hibázik, elég érdekes, ha viszont adok egy pici + feszt az FSB-nek akkor nem csinálja ezt se, szóval elmegy végülis, de tény hogy +fesz nélkül auto-n is vitte ugyanezt a crucial-lal, lehet hogy az kavar be, hogy az 2V-os volt, ez meg 2,2V. Másra nemtok gondolni, mert ugyanazzal a chip-pel van szerelve mindkét ram a lista szerint.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#35355) priti válasza CarrGomm (#35343) üzenetére


priti
addikt

Ilyen probléma nem létezik. Ha a BIOS "elfelejt" adatot akkor minden visszaáll default-ra. Olyan viszont létezik (jellemzően a narancssárga fekete csatis satakábeleknél) hogy szarul érintkezik a kábel és emiatt eldobja a HDD-t, ez viszont okoz kékhalált is, mert ezt menet közben is megcsinálja. Valszeg ugyanazt a kábelt használtad a vonatkozó lapoknál és csak így jött ki, vagy kékhalál is volt, csak nem tudtad , hogy ettől, vagy lovkosztos gigákat vettél amikhez mindig ezt a szarabb kábelt kaptad a dobozba csomagolva és a házad/HDD-d úgy rezonál, hogy bekaptad ugyanazt a cumit. Használj olyan sata kábelt, aminek a csatiján van egy ilyen pici pöcök fémből, ami bepattan, amikor bedugod.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#35356) priti válasza japy (#35352) üzenetére


priti
addikt

Ki megy el szervizesnek azok közül akik tényleg értenek hozzá? Max ha megszorul és éppen nincs más. Egyértelmű hogy hálózatokat tartok üzemben és ha van meló ha nincs elkérem a havi fixet mindenhonnan, nem fogok egy lúzernél poshadni napi 10 órát, hogy belőlem éljen, amikor elég kicserélni pár RAM-ot havonta, tök egyértelmű, hogy aki ott szív, az mindent mond, csak dolgozni ne kelljen még akkor is ha pontosan tudja, hogy szar, hátha beveszi, hogy jóóóó az, most mit vársz? Hogy majd megfizetik a szervizeseket, amikor az az általános tényállás, hogy a vonatkozó eszközöket nem lehet javítani, csak cserélni? Itt már mindenki gépeket rak össze mondván, hogy ezt ő is be tudja dugni, ráadásul odamegy eladónak akárki zseléfejű csinifiú, aki soha nem látott még gépet belülről, de 2 hét múlva már okoskodik, aztán ha lelép rá egy hónapra a szervizes akitől jó esetben tanulhatott valamit már ő áll neki megmondani a tutit és ha elég igénytelen a hely még rá is bízzák aztán íme a tapasztalt szakember. :DDD

Hardverlesen

(#35357) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Bár nem ebbe a topicba vág, de kérdés általános. Van egy s478as giga lapom, ami random esetekben csinál olyat, hogy BIOS cheksum error és a kislemezen keresne valamit. Mitől lehet ilyen? Újraindítgatáskor megjavul, igaz valamikor 3-4x -re... Bios frissítésre gondoltam, de ha meg a bios rommal van valami és nem megy fel rá az új bios akkor ennyire sem fog menni.

(#35358) Qru válasza priti (#35354) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Anno ezt is szerettem a DFI deszkámban, hogya boot idejére külön meg lehetett adni magasabb fesz értékeket, amiket boot után vissza vett szépen ha már a win pörgött.
G
yengébb chipek vannak rajta fix, azért nem megy ugyanúgy az oc.

#nincsbennetarcsi

(#35359) bod101 válasza priti (#35356) üzenetére


bod101
aktív tag

Teljesen igazad van a szerviz témában, csak kicsit szomorú voltam, hogy nekem kell harcolnom, hogy rossz az a lap és még hülyének is néznek mert teljesen úgy nézett ki, hogy szerintük nekem hobbim szétszedni a gépet és szervizbe rohangálni a jó alkatrészekkel :O . Plusz elmondom mi a hiba és teljesen más irnak a szervizlapra :W

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#35360) priti válasza HIJ (#35357) üzenetére


priti
addikt

Próbáltad másik elemmel? Megeshet hogy car az akku és amiatt.

Hardverlesen

(#35361) priti válasza Qru (#35358) üzenetére


priti
addikt

Na jahh, szerintem is a RAM. Ez a Giga lap még mindig a legjobb P35 ami volt nálam. Át kéne állni valahol DDR3-ra, mert a DDR2-ben már csak a lehúzás megy, csak nincs értelme a gyors memóknak esetemben. 1:1-ben a DDR2 is pörög 10000 pötty körül az meg elég, még sok is. Inkább Q9550-re váltanék szívesebben, de az is annyi pénz, áá nincs most értelme hozzányúlni semmihez ilyen ojró mellett. Inkább ülök a kis popómon.

Hardverlesen

(#35362) plaszy


plaszy
őstag

Sziasztok!
Meglett az EP35-DS4-em.
Egy gyors kérdésem lenne mielőtt nekilátok a tuningolásnak:
Advanced BIOS-ban a C1E, TM2, EIST triót érdemes Disabledelni?
Köszi.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35363) priti válasza bod101 (#35359) üzenetére


priti
addikt

Mondjuk elég fura ez a szitu ami van nálad. Beállítasz mindent a BIOS-ban és ennyi? Nem lehet, hogy auto-n van és horror időzítésekbe tesz a lap? CPU-Z mit írt rá? Ott nézted?

Hardverlesen

(#35364) priti válasza plaszy (#35362) üzenetére


priti
addikt

naná

Hardverlesen

(#35365) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hello!

GA-P35C-DS3R (rev. 2.1) lapom van, és egy Hitachi 1 TB-os vinyóm, utóbbi állítólag érzékeny a tuningra, pedig épp azon törtem a fejem, hogy adni kéne egy kis kakaót az E2180-nak, ha már úgyis bírja a proci.
liksoft a HDD-topicban azt írta, hogy nem ajánlja a tuningot, "Ha viszi a SATA órajelét is", és ajánlotta, hogy ennek kérdezzek utána a lap topicjában.

Ez mondjuk meglepett, nem tudtam, hogy a SATA-órajelet is felviheti. Eme lap esetén mi a helyzet, itt felmerülhet hasonló? :F

Előre is köszi! :R

Sk8erPeter

(#35366) balintka válasza stigma (#35350) üzenetére


balintka
addikt

Assszem 2 volt kell neki.

PCI órajelhez v a prociéhoz nem kell nyúlni?

CL4re állítva mennyit gyorsul a gépem?

[ Szerkesztve ]

(#35367) plaszy


plaszy
őstag

Üdv. ismét!

Most jutottam el odáig az EP35-DS4-el, hogy 8x500-as CPU frekivel @ 1,296V és 4x1 GB 1066@1200 Kingmax rammal fut a Prime Blend. :C
Hogy meddig, az még kérdéses. :DDD
(Ez már jóval alacsonyabb fesz., mint amit a P5Q-ban ment 9,5x433-on.)
Az én procim eddig sajna nem egy tuningbajnoknak néz ki, de nekem már sokat jelent ez az eredmény is, látván hogy P5Q-ban mi volt a helyzet.
Bízom viszont abban, hogy egy 4,1-4,2 GHz-es eredményt még eltudok érni 1,3V alatt, és akkor az már jó lenne 24/7-re.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35368) stigma válasza balintka (#35366) üzenetére


stigma
addikt

PCI-E -t 100ra fixáld, ha a ram időzítését akarod belőni akkor nem kell, csak a DDR2 Voltage az amin kell állítani mert szorítasz a gyári időzítéseken ami több feszt igényel.

Másrészről lehet hogy csak kisebb javulást fogsz látni pár mp-nyi előrelépést, de lehet hogy többet.Erre pontos százalékot, választ nem tudok adni.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35369) stigma válasza plaszy (#35367) üzenetére


stigma
addikt

Hát reméljük sikerül elnérned a 4.1-4.2Ghz-t.E8500 ból ha jól tudom csak E0-s széria létezik ami eléggé tuningbajnok, értem ez alatt a 4ghz@1.2xx vagy 4.x Ghz@ 1.3V.
Reméljük sikerül, ami azonban szép teljesítmény az az hogy 1066os kingmax-ból sikerült kihozni 1200at stabil, már ha sikerült.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35370) sz.j válasza stigma (#35368) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha szabad javasolnom, amig "ismerkedsz" a lapod tuningolhatóságával, a szorzót tedd 2×, ezáltal könnyebben megtalálhatod a lapod és a procid "határait".
Természetesen ha a memók határait keresed, akkor nagyobb szorzó a jó.

Ha egy-egy beállításnál meg van stabilan a max, akkor nem árt más szorzóval is megnézni, mert könnyen lehet, hogy vagy alacsonyabb core fesszel viszi az eddigi maxot, vagy ua. a feszen nagyobb frekit/fsb-t tudsz elérni.

Sok síkert a lapodhoz.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#35371) plaszy


plaszy
őstag

Köszi a jótanácsokat!
Hmm...viszont azt nem értem, hogy miért állítja át a BIOS a gyári 5-5-5-18-as időzítéseket 5-8-8-28-ra?
Lehet, hogy 1200-on már "csak" ezt tudja?
Vagy érdemes manuálisan visszarakni 5-5-518-ra?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35372) plaszy


plaszy
őstag

4x1 GB Kingmax CL5 1066@1200
Mondjuk az időzítéseken javítani kéne, de azért szép tőlük.
(Sorry, mire belinkeltem volna a képet az előző lejárt.)

Köszi sz.j olvasom.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35373) sz.j válasza plaszy (#35371) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezt a hsz-t a figyelmedbe ajánlom. Remélem segít.
(Természetesen az első mondat kivételével.)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#35374) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintetek?

Sk8erPeter

(#35375) sz.j válasza Sk8erPeter (#35374) üzenetére


sz.j
nagyúr

Furcsa ...., hogy öszinte legyek nem igen hiszem, de ki tudja ....
Nekem "csak" 350GB vinyóim vannak, azoknál ilyen nem volt.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#35376) priti válasza Sk8erPeter (#35365) üzenetére


priti
addikt

:U
Olvasnivaló. Amúgy max R/W hibát okozhat józan paraszti ésszel, nem hiszem, hogy emiatt károsodhatna a merevlemez és ha jól vettem ki te a HDD-t félted elsősorban, nem a rajta lévő cuccot. Nem pontosan egyforma a lapunk, de nekem is 1TB-os hitachim van, húzom a vasat rendesen és nem tegnap óta, de nem tapasztaltam semmit, szal szerintem semmi pánik. Riadó! Linksoft a szó jóindulatú értelmében szakmai ártalomtól szenved. Szerintem fél szeme még álmában is az adatokon van :) Nyugodtan húzhatod, ha igazán fontos adat van azt mindentől függetlenül egyébként is le kell menteni független adathordozóra, a szakma egyetértésében egy másik HDD-re, mert még mindig a HDD a legbiztonságosabb archiválásra. A témát amúgy a linkelt fórumban kivesézik.

Hardverlesen

(#35377) plaszy


plaszy
őstag

Idegesítő dologgal találkozok mostanában...újraindításkor állandóan csippan 1 hosszút és 2 rövidet egymás után, gyorsan. (Valami olyasmit, hogy tűűű, tü, tü.)
Leírás szerint VGA gondja van. Próbáltam már mind2 kimenetbe bedugni a monitor kábelt, kivettem a VGA-t megtöröltem az alját, visszatettem de még mindig csinálja.
BIOS-ban is a PEG-et állítottam be, PCI-e 100-on fixálva. Esetleg ötlet?
(Eddig csak az áramtalanítás segített rajta.)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35378) stigma válasza sz.j (#35370) üzenetére


stigma
addikt

Kolléga :DDD én ismerem a lapom valamennyire, lehet csak elnyomtad a hsz-t vagy valahogy félreértelmezhetted, segíteni próbáltam nem segítséget kérni :K

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35379) lsc válasza plaszy (#35377) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk a gépedet elnézve akár az a csodás táp is megadhatta magát .

Az élet kegyetlen .

(#35380) sz.j válasza stigma (#35378) üzenetére


sz.j
nagyúr

:U

Bocsi bocsi ..., valóban "mellé nyomtam" :B , mert mint a szövegből is kiderül, igazából plaszy-nak szántam.

:B

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#35381) stigma válasza sz.j (#35380) üzenetére


stigma
addikt

Semmi gond megesik az ilyen. :)) :)
Holnap lesz kemény dolgom, 6db P35ös kitesztelt lap után P45 öt nyúzok majd egy teszt erejéig (Maximus II formula + Q9450)

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35382) bod101 válasza priti (#35363) üzenetére


bod101
aktív tag

Persze már minden variációt kipróbáltam, beállítottam kézzel az időzítést, elem kivétel volt, default visszatöltés. CPU-z-n is 5-5-5-18 volt. Ha visszaolvasol (#35284) egy kicsit leirtam hogyan kezdődött az egész próblémám a lappal.

[ Szerkesztve ]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#35383) priti válasza plaszy (#35377) üzenetére


priti
addikt

Szerintem első körben azt nézd meg, hogy BIOS alapbeállításokon csinálja e a P5Q, vagy az OC miatt. Ha alapon is csinálja akkor kezdj csak foglalkozni a dologgal, csak ne itt, mert ez itt off ezerrel

szerk.: lsc-vel egyetértek, inkább tápegységgyanús

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#35384) priti válasza bod101 (#35382) üzenetére


priti
addikt

Há te zelég érdekes. :))
(nem káröröm, csak elképzelem hogy ezt előadtad a szervizesnek is... úúú, ugye nem?)

Hardverlesen

(#35385) bod101 válasza priti (#35384) üzenetére


bod101
aktív tag

Persze ezt-azt kihagytam belőle amikor a szervizesnek előadtam, de az egészből azt fogták fel, hogy ha USB-s egér van a gépen újraindult :W

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#35386) plaszy válasza priti (#35383) üzenetére


plaszy
őstag

Köce a tippet!
Pár HSZ-el feljebb ott van, hogy EP35-DS4-ben vannak most az aláírásomban szereplő cuccok. :R
De akkor aláírásba kiteszem, hogy ne legyen félreértés itt sem.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35387) priti válasza bod101 (#35385) üzenetére


priti
addikt

Mondjuk az egésztől függetlenül azt én sem értem, hogy miért jó az ezekben a BIOS-okban, hogy le lehet tiltani az USB-s cuccot, hogy ezt miért kellett külön menüpontba betenni. Én is mindig anyázok, amikor leülök egy gép elé, benyomok egy cd-t, aztán szomorúan konstatálom, hogy a bootolási sorrend persze rittig nem dvd-n van, újraindítom, bemegyek a bios-ba ahol persze gond nélkül turkálok USB-s billről, beállítom elsőnek a cd-met, ez nem jut eszembe, mert közben oltanak valamivel a telefonban, aztán amikor jön, hogy a cd-ről induláshoz tunkoljál enikejt elkezdem maszírozni, aztán anyázok ezerrel, hogy indíthatom újra emiatt megint... mert default-ba rittig le van tiltva, mert az az alapértelmezett, mi más. Én gyakorlati hasznát nem látom ennek a menüpontnak, csak szivat, de nagyon idegesítő.

Hardverlesen

(#35388) bod101 válasza priti (#35387) üzenetére


bod101
aktív tag

Igen, semmi értelmét nem látom én se, főleg nekem nem is működött igaz lehet, hogy már a lap hibája miatt, de az apró örömök miatt szép az élet ;] .

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#35389) Sk8erPeter válasza priti (#35376) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát nyilván az adataim is fontosak... :U
És azért nem imádok kétpercenként kimentegetni, leveleket a vinyóra hívom le (Outlook Express), RAID nincs (nem is lesz), tehát azért nem igazán örülnék bármiféle adatvesztésnek, annak ellenére, hogy a legfontosabbakat egy már használaton kívüli, de működő HDD-n tárolom.
Az általad linkelt fórumon sem mondták meg a frankót, mindenki mást mondott, ebből igen nehéz volt eldönteni, kinek van igaza, de talán még az alábbi hsz. mutatja az arany középutat:
"You might want to research this a bit. Most motherboards now have locks on them, but some of the lower end motherboards, at least those a year ago, the locks did not work as advertised, and you would still experience data corruption. So, the answer is yes and no. If you have working locks, where you can lock the PCI-E and PCI-X buses, you will not have a problem, but if the locks are no in bios, or the locks do not work..... your done."

Bevallom, számomra az sem tiszta, mi köze a PCI-E-nek ebben az esetben a SATA-portokhoz. :F

Sk8erPeter

(#35390) t0m_


t0m_
tag

szevasztok, van egy kis gondom:

3ghz-ra volt húzva a 6320as c2d-m 1,8-ról. Elvittem máshová a gépet, friss szilikonzsírt raktam a hűtő alá, ami jól sikerült mert azóta jóval hűvösebb a lap meg a mag. Azonban azóta nem bírja a tuningot, kb 2,1 ghz után feladja és visszaáll az alapra. Pedig minden más érték ugyanaz. A ramok +0,2 v-ot kapnak, a gmch +0,1-et. Azelőtt másfél évig vitte a 3ghz-t. Mit b@szhattam el?

(#35391) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nagynehezen találtam egy linket a 2.16-os realtek driverhez, mert a realtek oldaláról sehogy nem sikerült letölteni. Próbálkozom összehozni a DD Live-ot, remélem ezzel már sikerül...

a 889-es realtek chip ugyan az mint a 889A ? :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#35392) Pyzoo válasza hackeeeee (#35391) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Most kereasgettem és látom hogy a DS3 nem tudja DTS connect-et csak a nagyobb testvérei [link] :(

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#35393) hackeeeee válasza Pyzoo (#35392) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nya hát akkor így jártam :( Akkor csak marad az erősítős téma. Azért köszi :) :R

Akkor vsz. ez a különbség a 889 és a 889A között..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#35394) Pyzoo válasza hackeeeee (#35393) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

:(
Azt hittem tudok segíteni. Egy esély még maradt ha analóg módon kötöd össze. Mármint ha az erölködődre EXT In-re kötöd. Én is így csináltam amíg nem tudtam megvenni a DDL szoftvert. Mondjuk 3 kábellel több lesz.

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#35395) hackeeeee válasza Pyzoo (#35394) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naigen, csak már így is szűkös kicsit :) Azért is van a digi kábel. Nya mind1, hát evvan :) Majd kipróbálom, hogy játékokkal milyen így. Meg nagyobb hangerőn zenével.

Véleményem szubjektív...

(#35396) priti válasza Sk8erPeter (#35389) üzenetére


priti
addikt

Nekem megvan az a "rossz" szokásom, hogy általában próbálok tuningosabb alaplapokra építkezni és nem a legolcsóbbat veszem, lehet hogy emiatt nem találkoztam a dologgal. Érteni vélem hogy vannak olyan lapok, amiknél nem fix a 33MHz-es clock a sata pci bus-ára OC-nél, de szerintem közepes árfekvéstől erre már figyelnek attól függetlenül, hogy a BIOS-ban milyen menüpontokat látsz. Abból indulok ki, hogy ha ez igaz lenne nálam akkor találkoznék vele. Épp most konvertáltam át egy 4GB-os nrg-t iso-ba, nem létezik hogy ezt megúsznám crc hiba nélkül, ha vinné a sata órajelét is arányosan arra való tekintettel, hogy esetemben 2000 az FSB. Ha meg létezik, akkor meg hagy vigye, mértéke engem spec akkor már nem zavar, ha még ilyenkor se bukik ki az R/W hiba.
Persze én lottót se veszek, pedig tény, hogy azt is mindig megnyeri valaki. Innen ez már szubjektív.
Szerintem ahhoz, hogy ezt objektíven el lehessen dönteni nagyon kéne vágni a vonatkozó lap BIOS-át, hogy ténylegesen hogy is néz ki attól függetlenül, hogy milyen menüpontokban tudsz belenyúlni, a linkelt fórumnál jobban csak specifikusan adott alaplapra vonatkozóan lehet kivesézni a témát szerintem. Én ezt egyszerű tapasztalati úton eldöntöttem magamban.
Attól hogy felrántod nem fognak elveszni az adataid ez tuti. Ne misztifikáljuk túl. Húzd meg, aztán tömöríts, konvertálj, próbáld tesztelni hogy hibázik e. Ettől nem fog sérülni a HDD, a tesztadatok meg megsérülhetnek, most ha készítesz egy CRC hibás tömörítést akkor mi van? Letörlöd utána aztán kész. Én ezt tenném a helyedben, de te tudod, mindenki maga dönti el milyen kockázatokat vállal.

Hardverlesen

(#35397) CarrGomm válasza priti (#35355) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

na ennek utánanézek, mert igazad van, szoktak röpködni a kék-halálok is (van úgy, h naponta többször is, de van hogy hetekig semmmi), és eddig nem jöttem rá, h mitől (mindenféle teszt hiba nélkül futott le)...
Csakhogy, amikor az első DS3p-s lapomat villám szétvágta és amíg "szervizelték" (kicseréltettem egy újabbra), akkor egy asrock lapot használtam, amíg nem kaptam meg az új gigát, és annál is voltak kék-halálok, bár ott az "ntldr..." hiba nem jelentkezett, igaz egy hónapig használtam csak.

(#35398) Sk8erPeter válasza priti (#35396) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azt hiszem, kellőképpen meggyőztél :DDD Ennél jobban már nem is járhattuk volna körbe a témát. Köszi :R
Fontos adatok mentése után majd ha időm engedi, kicsit megrángatom a procit, így is "szégyen" (:P), hogy az E2180-at alapjáraton működtetem (2 GHz), SŐT, még az energiakímélő funkció is be van kapcsolva a BIOS-ban, így 1,2 GHz-en megy, amikor nem használom ki a procit. Tulajdonképpen nem is nagyon volt eddig szükségem a tuningra, mivel nem használtam ki még azt az 1,2 GHz-et sem (nem játszottam komolyabb igényű játékokkal, csak neteztem, stb.).
Amúgy a tuningolhatóság szempontjából mi a véleményed a GA-P35C-DS3R-ről? Amikor vettem, még azt olvastam, elég jól "bírja".

Sk8erPeter

(#35399) elfelejtette válasza Sk8erPeter (#35398) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Jó lap a P35C-DS3R. Havernál ilyen lapban megy az E8200-as proci 4GHz-en (500-as FSB).
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#35400) Sk8erPeter válasza elfelejtette (#35399) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az se rossz :Y :R Nekem is fel kéne húznom legalább 3 GHz-ig az E2180-at :K (Na jó, először csak szép fokozatosan...)

Már csak az a kérdés merült fel bennem, hogy vajon a bootidőt mennyivel javítja a procihúzás? Nálam eltart 1 kerek percig a boot, ez sok.
Tulajdonképpen most még gyorsabb is, mint amikor a régi IDE-s Maxtoromat használtam rendszernek, azóta átköltöztettem a rendszer az új TB-os Hitachi-ra.
A lényeg, hogy bootnál a proci mennyire lehet szűk keresztmetszet?

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.