Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35451) plaszy


plaszy
őstag

Hali ismét!
Giga EP35-DS4 lappal és 2x1 GB CL5-ös rammal sikerült elérnem stabilan az 533-as fsb-t, tehát a ramok 1:1-ben mennek 1066-ot, ami nekem elég.
Azt kérdezném, hogy ha azt a 2x1 GB-ot kicserélném 2x2 GB-ra (mivel Vista 64bit-em van, és a játékokhoz is kéne a min. 4 GB), ami ugyanúgy CL5-ös lenne, akkor a Giga lapom ugyanúgy fogja kezelni 533-as fsb-vel?
Vagy nem 100%-ig garantált a működése?
Köszi.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35452) Qru válasza plaszy (#35451) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez erősen ram függő is, hogy stabil lesz-e 2x2GB 1066-on. Vmi drágágbb tuningos modul biztos fogja tudni. 1000-es vagy 1066-os kitet veszel azok tuti viszik az 1066-ot.

#nincsbennetarcsi

(#35453) priti válasza plaszy (#35451) üzenetére


priti
addikt

Nálam simán megy, többféle kittel is, szerintem nem lesz gond, bár én inkább 1000-ben használom a memókat amikor 8-ra teszem a szorzót, mert 4GHz fölött már 1,31V fölé kell mennem a procifesszel ahhoz hogy atomstabil legyen, amit már sokallok, meg elég is a 4GHz, többnyire csak Crysis-nél teszem föl ennyire egyébként hetes szorzón van a proci, így 1,25V alatti feszekkel bőven stabil a tuning 7x500=3,5GHz-en és ez elég is minden más játékhoz, de kipróbáltam 1066-ban is persze és simán megy gond nélkül, az nálam 7-es szorzón 3,73GHz-et jelent ami nekem kicsi különbséget jelent a 3,5-höz képest ahhoz, hogy az alaplapi feszt emeljem az 533-as FSB miatt, ezért nem használom így, 8-as szorzón amin meg lenne különbség az E8200-am már nagyon kéri a feszt 533-hoz, hogy őszínte legyek ki se teszteltem, hogy mennyi az annyi, azzal az 1,31V-al amin a 4GHz atomstabil, mivel már 1,296-nál 10 percig bírta az orthost tesztet nagyon nem volt stabil 8x533-on, azonnal bestruált, szal maradtam a 7x500=3,5 GHz-es alapfeszes tuningnál ha meg olyan van feldobom a szorzót nyolcra meg adok egy kis feszt a CPU-nak, FSB-nek máshoz nem is nyúlok és meg is van a 4GHz. Sajna nekem 1066-on 8x533-nál már nagyon fájna a CPU-nak, kéne kb. vagy 1,35V, 7-tel meg hülyeség, akkor inkább a 8x500, ezerben, szóval 1:1-ben nekem nagyon nem jön ki a téma, más arányba meg nem megyek, csak lassabb lesz. Nemtom neked hogy jön majd ki, de tudja majd simán. Jó deszka ez.

Hardverlesen

(#35454) priti válasza Qru (#35452) üzenetére


priti
addikt

jajj :D

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#35455) plaszy válasza Qru (#35452) üzenetére


plaszy
őstag

Köszi a választ, neked is priti. Igazán kimerítő volt.
Viszont én ezt a stabil beállításoman nem szeretném elveszíteni, ha 2x2 GB 1066-osra váltanék: 1:1
(Csak megjegyzem, hogy az E8500-asom VID-e 1,2500V, tehát nekem a 7,5x533 még kicsit VID alatt van, tehát ezért ragaszkodnék az 533 fsb-hez 1:1-ben hajtva a ramjaimat.)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#35456) Qru válasza Egonyolc (#35450) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Első körben telepítsd újra a hang drivert/chipset drivert szvsz. Nyilván a legfrissebbet tedd fel.

#nincsbennetarcsi

(#35457) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Légyszi segítsetek nekem, attól félek h a lapom kezdi felmondani a szolgálatot szép lassan!

Tehát a szitu:
Már majdnem 2éve folyamatosan tuningolva volt a procim és semmi gond nem volt vele, teljesen stabilan működött. (E4300 800-as ramokkal, 1,8-->3,0GHz fsb: 333, szorzó 9, memory spd: 2,40, így jött ki a 3ghz 800as memsebességgel)
Az utóbbi 2-3 hónapban a hiba azzal kezdődött, hogy újraindításnál ha bármilyen külső winchester volt rádugva bármelyik usb-re, akkor winyókeresés után leállt, majd ismét elindult, de a biosban kikapcsolta a tuningot, minden mást változatlanul hagyott. Ez még nem is lett volna akkora probléma, mert újraindításnál kikapcsoltam a külső winyót, akkor nem volt vele para, ami viszont most jött elő, az már sokkal rosszabb. Néhány napja már egyáltalán nem engedi magát tuningolni semennyire sem. Beállítom a cuccokat, kilépek a biosból mentéssel, és nem is lövi le magát, mint normálisan kéne, ha a tuningbeállításokon változtatok, csak szimplán elölről kezdi a bootolást. Persze mondanom sem kell, hogy visszarakja kikapcsolt állapotra, mintha előzőleg át sem állítottam volna.

Tipp?
(egyik újraindításról a másikra jött elő, nem állt le rendesen (win7), ezért resetelnem kellett)

Bios reset már többször volt, bios-t frissítettem is a legújabb F9-es bétára F8-ról, semmi javulás! Azért gondolom, hogy nem a procival lehet a baj, mert akkor a lapnak legalább meg kéne próbálnia ráküldeni a tuningbeállításokat, de ezt sem teszi meg. Mind2 cucc garis még, de így nem vihetem vissza, hogy nem lehet tuningolni... :(
Persze a procim így sokkal lassab, superpi-vel kiteszteltem, felére csökkent a sebessége :(

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#35458) Gorneck válasza A_ScHuLcZ (#35457) üzenetére


Gorneck
titán

Elem ki be?

Gorneck#1239

(#35459) A_ScHuLcZ válasza Gorneck (#35458) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Az még nem volt, csak a jumperes rövidrezárós, az nem ugyanaz? :U

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#35460) emre válasza A_ScHuLcZ (#35459) üzenetére


emre
veterán

de, de mégsem. most világos voltam ugye? :DDD
Én a tápot is ki szoktam húzni, és nyomni egy startot, hogy mindenhonnét tünjön el a kóbor fesz.

Friss win és külsö vinyó nélkül a helyzet ugyanez?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#35461) Tosee válasza priti (#35446) üzenetére


Tosee
őstag

hát igen! Ezzel megszívtam nem is olyan régen! egy játék pont a doc&settingsbe mentett, nekem kellett a hely és uninstalláltam! De előtte a telepített mappájából kimásoltam a profilomat, és egyéb fájlokat ebből a mappából... majd pár hetére visszaraktam a játékot, felülírtam a profil mappát, erre mentés sehol... :W Nem lehetett épelmélyű aki ezt kitalálta!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#35462) Tosee válasza Sk8erPeter (#35444) üzenetére


Tosee
őstag

HD sentinel nálam is fut non-stop! HD tune-t is ismerem, de azt csak tesztelésre használom! Memtest86-ot is használtam már! Majd ha lesz egy "kis" időm lefuttatom ezt is! :)
Köszi a segítséget!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#35463) Sk8erPeter válasza Tosee (#35462) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A memtestet amúgy nem árt 7-8 óráig is futtatni akár a "biztos" eredmény érdekében. :R

Sk8erPeter

(#35464) Tosee válasza Sk8erPeter (#35463) üzenetére


Tosee
őstag

hát igen! Sajnos elég időigényes!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#35465) A_ScHuLcZ válasza emre (#35460) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Isten vagy, elemkivétellel tényleg helyrejött! Én úgy hittem, hogy a jumperreset egyenértékű ezzel, ezek szerint nem :)

Akkor már csak a másik probléma a kérdéses, hogy az usb-s winyó miért nullázza ki a tuningbeállításokat? Winnem ahhoz semmi köze, mert még el sem jut a rendszerválasztó menüig, van fenn xp és win7 is.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#35466) kdave9


kdave9
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem észre, hogy a bios beállítás ellenére a procim visszavett fsb-vel megy. Már 1 éve használom 3,6-ra húzva, 8x450-en, nem volt semmi gondom, prime alatt is stabil. Most bootolásnál 333MHz-es FSB-t ír ki, és azon is folytatja. Most is megy a prime és nem hibázik továbbra sem. EIST letiltva
Ötlet?

-H-U-N-T-E-R-

(#35467) emre válasza A_ScHuLcZ (#35465) üzenetére


emre
veterán

nem én hanem Gorneck23 :K

Hsz 1:
"Boot problémákról:
965-ös chipset óta fennáll egy olyan ''probléma'', hogy a lap bizonyos esetekben elindul-leáll-elindul folyamatot hajt végre. Mivel többen kérdezték így illik pár szót szólni a dologról.
2 eset létezik Gigabyte P35-ös lapoknál:
1. Elviekben, ha a tuning beállításaidat elmented. Leáll a gép, majd elindul. Ehhez persze ésszerű beállítások kellenek és több ilyen nem lesz míg nem kezdesz el ismét tuningolni. Ha rossz a beállítás akkor 2-3 újra indulás után a bios vissza áll default-ra.
2. Áramtalanított gép esetén előfordulhat...de ilyenkor esély van egy default értékre való vissza állásra is (a gép elképzelhető, hogy instabil is...érdemes kitesztelni rendesen!).
2 esetről van eddig infó GB P35-ös lapokról, ahol mindig csinálja...úgy néz ki egy esetben a táp csere megoldotta a dolgot. A probléma valós okát nem tudjuk...pár gyártott elméletünk van...de konkrétum semmi.
Minden egyéb elindul-leáll-elindul folyamat beállítási vagy a fentebb írt probléma lehet, persze ha a lap ezek után elindul rendesen."

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#35468) Jorus válasza kdave9 (#35466) üzenetére


Jorus
nagyúr

BIOS-ban milyen FSB van beállítva?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#35469) kdave9 válasza Jorus (#35468) üzenetére


kdave9
tag

450-es fsb-t beállítottam, boot képernyőn már csak 8*333 jelenik meg, pedig biost megnyitva 450 van beállítva :F

[ Szerkesztve ]

-H-U-N-T-E-R-

(#35470) Jorus válasza kdave9 (#35469) üzenetére


Jorus
nagyúr

Áramtalanítsd teljesen a gépet, ergo húzd ki a konnektorból pár percre, hogy teljesen törlődjön a CMOS. Ha nem segít, vedd ki az elemet pár percre.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#35471) kdave9 válasza Jorus (#35470) üzenetére


kdave9
tag

CMOS resetnél minden beállításnak törlődnie kell? Kivettem az elemet, megnézegettem, majd vissza, de meg maradtak az elmentett beállítási profiljaim (F11-el mentettem). Vegyem ki több időre? Próbálgattam az FSB-t állítani: 350, 400 mellett is alapon indult el. Csak a memória szorzót alkalmazza.

-H-U-N-T-E-R-

(#35472) stigma válasza kdave9 (#35471) üzenetére


stigma
addikt

Próbáld meg úgy kivenni hogy nincs áramtalanítva géped, hanem táp be van kapcsolva, elem ki, majd vissza, majd indít a gép.
Elem nélkül be ne kapcsold a gépet , mert akkor lőttek a lapnak! :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35473) PowerBuldog válasza stigma (#35472) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Gépet ilyen esetben mindig áramtalanítani kell, hogy ne legyen a lap áram alatt, különben lőttek a teljes CMOS resetnek. Jártam már így, hogy elfelejtettem a tápot kikapcsolni, és csodálkoztam, hogy 2 perc elem ki / jumper rövidre zár művelet után nem változott semmi.
Áramtalanítás kötelező!!

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#35474) stigma válasza PowerBuldog (#35473) üzenetére


stigma
addikt

Igen így tökéletes, pedig hosszú idő után hétvégén csináltam meg ezt a műveletet. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35475) WikingBeast


WikingBeast
csendes tag

Sziasztok

GA P35 DS3 lapom van és még egy kis gebasz is hozzá. Ugyanis bármit állítok be a biosban szozónak mindig 9Xen megy. hiába néztem vissza és7 meg 8ra volt állítva de az fsbt mindg 9el szorozza. Korábban nem csinált ilyet. Ez most WTF?! :F

Pretty boy with a gun, bang- bang, fun- fun. Pretty girl with a knife, watch your back it's your wife!!!

(#35476) ttt1


ttt1
őstag

Sztetek ha van egy Ga-P31-DS3L alaplapom és kicserélem EP35-DS3-ra kell wint installni?Diferencia a 2 lap között elöbbiben ICH7 chip van utobbiba ICH9(+4 usb és sata raid funkcio) ill lan ua audio elöbbiben alc888-as utobbiban alc889a (5.1 vs 7.1). Ergo audio drivert max ujra kell rakni (bár lehet fel ismeri már a mostani is ). Vélemény ?:)

(#35477) nyunyu válasza kdave9 (#35471) üzenetére


nyunyu
félisten

CMOS clear:
-gep kikapcs
-elem melletti jumper atrak 2-3-ra
-gep bekapcs, nem indul, kikapcs
-elem melletti jumper visszarak 1-2-re
-gep bekapcs.

Voila, minden default...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35478) szacsee válasza kdave9 (#35471) üzenetére


szacsee
nagyúr

Eccerü, mint egy marék lepke:
Masina áramtalanít (konnektor kihúz)
-elem ki
-cmos jumper rövidzár
-elemtartó érintkezőit zárd össze csavarhúzóval 2-3 mp-re
-elem vissza
-cmos jumper lehúz, vagy más verzsönnél normál állásba tesz
-áram alá helyez
-bekapcs

Úgy tudod meglesni, hogy full defaulton van-e, hogy az időt elfeledi. :K

(#35479) patyik75


patyik75
tag

HI.
Szeretném megkérdezni hogy az alaplapra kötött ház venti fordulatszámát hogy tudnám szabályozni bios-ból. /ds3/

(#35480) kdave9 válasza szacsee (#35478) üzenetére


kdave9
tag

Köszi a válaszokat!

Engem az érdekelt, hogy az elmentett beállításoknak is törlődniük kell-e(F11-ment; F12 betölt). Minden visszaállt defaultra, elfelejtette az időt is

-H-U-N-T-E-R-

(#35481) kdave9 válasza kdave9 (#35480) üzenetére


kdave9
tag

Megcsináltam még egyszer, most törölt mindent.
Közben rendbe raktam a gép belsejét, kábeleket :))

-H-U-N-T-E-R-

(#35482) priti válasza szacsee (#35478) üzenetére


priti
addikt

-elemtartó érintkezőit zárd össze csavarhúzóval 2-3 mp-re

:Y Újabban ebben a körben van kondi amit ki kell sütni? Ez nekem új. Vagy ezt csak olyan biztos ami tuti alapon írtad?

Hardverlesen

(#35483) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Tapasztalatok szerint melyik mér pontosabban:
Everest vagy Coretemp?

Azért kérdem,mert tesztelgetem a procimat,és az Everest 84C-nak írja a legmelegebb magot,a coretemp meg 68C-nak....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#35484) Sk8erPeter válasza nyunyu (#35477) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

GA-P35C-DS3R-en pl. csak a 2 tüske van a CMOS Resetre, nincs 3. állás.
(tudtommal már a többin is, de lehet, hogy tévedek)

(#35478) szacsee:
"-elem ki"
úgy tudom, P35-ösöknél erre nincs szükség, én nem szoktam kivenni, csak áramtalanítom a gépet, utána mehet a jumper a CMOS Clear tüskére.

"-elemtartó érintkezőit zárd össze csavarhúzóval 2-3 mp-re"
Ezt meg minek? :F :Y

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#35485) patyik75 válasza hülyegyerek (#35483) üzenetére


patyik75
tag

Real Temp 3.0 kell neked.

(#35486) szacsee válasza Sk8erPeter (#35484) üzenetére


szacsee
nagyúr

"-cmos jumper rövidzár" - mivel giga lapoknál 2 tüske van csak, jumperrel természetesen.

-"elemtartó érintkezőit zárd össze csavarhúzóval 2-3 mp-re" - -nem kell kivárni pl amíg elfeledi a kivett elemnél a beállításokat, mivel az alaplapon levő cuccokat "kisütöd" eccerü nyelven

-elem vissza
-"cmos jumper lehúz... (Gigabyte lapoknál, mivel 2 tüske van csak), "...vagy más verzsönnél normál állásba tesz" - - ala pl Asuséknál

Elemkisütős módszer a felhasználó által nem látott esetlegesen a biosban ragadt "anomáliákat" is elfeledtetik... ilyen volt Ant esete, amikor pl az alaplap 1 FSB túlhajtást sem tolerált, ergo nem ment a tuning... csak resetelt... stb, és ez csak egy a sok közül.
Nem mindig ezt a módszert ajánlom, mivel sokszor elég áramtalanított lapon csak a cmos tüskékre néhány másodpercre jumpert tenni, majd levétel után power On.
nyunyu nem tudom miért írta le, hogy cmos reset közben indítsa el a gépet az ember.... ilyen módszereket kicsit másképp a tetszhalott lapoknál alkalmazunk (áram alatt cmos reset, majd normal állás)... Asus lapoknál szoktam csinálni, de ezt le is tudhatjuk a gyerekcipőben járó mérnököknek, akik valószínűleg a marketingosztályról szabadultak fel a tervezőasztal mögé. ;]

(#35487) hülyegyerek válasza patyik75 (#35485) üzenetére


hülyegyerek
addikt

köszi

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#35488) ttt1 válasza ttt1 (#35476) üzenetére


ttt1
őstag

Erre valaki?

(#35489) emre válasza ttt1 (#35488) üzenetére


emre
veterán

Szerintem célszerű.
Bár szinte biztos menni fog a deszka.
Amikor én cseréltem az alaplapot A8N sli után betettem a Giga P35DS3-at és simán felállt a win. Azóta persze újat raktam az új vas alá,mert az a tiszta munka.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#35490) Qru válasza ttt1 (#35488) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Működőképes lesz de okozhat fura anomáliákat a deszka csere. Általában nehezen tolerálja a win ha chipsetet cserélsz alatta.
Minden esetre első lépésként chipset/lan/hang driver le, új deszka betesz és új driverek fel. Így a legesélyesebb, hogy a win nem foss@ össze magát.

#nincsbennetarcsi

(#35491) fagy53 válasza ttt1 (#35488) üzenetére


fagy53
nagyúr

(#35492) emre


emre
veterán

Valaki nem tudna megdobni egy ilyennel? :U
Nem kérem ingyen, csak nagyon olcsón. :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#35493) stigma válasza emre (#35492) üzenetére


stigma
addikt

Nekem volt ilyen E-SATA a pontos megnevezés, én a P35C-DS3R-es lapomhoz kaptam ilyet, jó kis cuccos.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#35494) dokee78


dokee78
félisten

Kiadhatnának már egy F4-es BIOSt az EP35 DS3R-hez.(Nem BÉTA-ra gondoltam!

(#35495) emre válasza stigma (#35493) üzenetére


emre
veterán

Igen azokhoz jár, de a mezei DS3-hoz nem.
Megfordult a fejemben az is hogy inkább megint váltok felfele :W ,
de közben lehet sikerült bizniszelnem egyet.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#35496) South Velen válasza dokee78 (#35494) üzenetére


South Velen
addikt

Én is arra várok, mert ez az F4a nem az igazi...
De már tavaly július óta csak ez a béta van kinn, nem baj, többet sem veszek Giga lapot.

Mellesleg én nem kaptam ilyen e-sata cuccot hozzá. :(((

[ Szerkesztve ]

(#35497) dokee78 válasza South Velen (#35496) üzenetére


dokee78
félisten

Előfordulhat,hogy ezért nem megy 4GHz-en alacsony fesszel,mert BÉTA BIOS(F4A)?
Amikor a stabil F3 BIOS volt rajta,akkor 3,6GHz-et 1.248v-el vitte,most a 3,75GHz-hez 1.312v kell!

(#35498) South Velen válasza dokee78 (#35497) üzenetére


South Velen
addikt

Az normális, hogy 3,6-hoz 1,248V kell, 3,75Ghz-hez pedig 1,312V, ilyen magasságban már aránytalanul kell neki a többletfesz. Ettől függetlenül a BIOS-tól is függhet, de az valószínűbb, hogy procifüggő. Amikor E8200-am volt, nekem sajnos 3,4 felé nem is ment. (F1b-vel, F2-vel és F3-mal sem.) Így vagyok most ezzel az E5300-zal is. (1,35-nél többet nem adok Wolfinak.)

[ Szerkesztve ]

(#35499) dokee78 válasza South Velen (#35498) üzenetére


dokee78
félisten

De a 3.6GHz-etr most nem tudja 1.248v-n.

(#35500) South Velen válasza dokee78 (#35499) üzenetére


South Velen
addikt

Akkor nyilvánvaló, hogy a bios okozza.
Miért nem teszed vissza az F3-at? Te választhatsz, de én csak az F4a-t használhatom a procim miatt. A Giga monnyonle...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.