Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29851) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Hi! Jó lap a Gigabyte P35-DS4 (rev 1.1). Megéri még ilyet venni, vagy érdemes már ddr3-at támogató lapra hajtani?

(#29852) BPFeri válasza swoody (#29849) üzenetére


BPFeri
senior tag

Mindkettő megfelelően erős alapot biztosít procid és a VGA számára.
Igaz a P45 -őt ujabb.. ugyhogy döntsél a pénztárcád alapján ! :K

....

(#29853) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Most telepítettem Vistát. (64bit)
- Miben kellene tapasztalnom, h gyorsabb, mint az XP? :F
- Az inf file telepítésekor kikapcsolta az elsődleges monitoromat... még jó, hogy észrevettem, h a TV kimeneten van kép. Mivel messze van a TV, eljátszottam egy ideig, míg vissza tudtam kapcsolni a monitort. :( :W
- Az audio manager-ben hol találom az equalizert?

-= Pancsermeste® =-

(#29854) Jorus válasza SalvadorLynx (#29851) üzenetére


Jorus
nagyúr

Drága még a DDR3 ahhoz, hogy erre alapozz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29855) SalvadorLynx válasza Jorus (#29854) üzenetére


SalvadorLynx
aktív tag

A lapra rá lehet dugni két vga-t is, tehát támogatja mind az sli-t mind a crossfire-t?

(#29856) BPFeri válasza SalvadorLynx (#29855) üzenetére


BPFeri
senior tag

2db VGA-t tehetsz a lapra - DE - csak a CF (crossfire) támogatja !!! ( intel chipset ) :DD

[ Szerkesztve ]

....

(#29857) swoody válasza BPFeri (#29852) üzenetére


swoody
senior tag

Megéri az ujabbat venni? 5000Ft különbség van.

(#29858) Jorus válasza SalvadorLynx (#29855) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ahogy BPFeri is mondja hivatalosan nincs CF-es laphoz SLi driver.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29859) Eagl3 válasza szacsee (#29802) üzenetére


Eagl3
veterán

Engem aztán nem érdekel, h. mennyin halytod a procidat, igazából teszek rá....
És mit mspórolsz meg ezzel a pár watt-al ha szabad megtudnom? Vagy környezetvédelmi szempontból csinálod?
Igazából nem értem a miért-jét.

Amúgy kétségem nem volt arról, hogy okos gyerek vagy ;)

(#29860) fsb1000 válasza Eagl3 (#29859) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Van aki sporol, van aki környezetett véd.

Igen ez is fontos... pl. nálam a TV/video/DVD/hifi lekapcsolható egy hosszabítóval is, mert alvó üzemmódban 24W-ot fogyasztanak.
A PC/nyomtató/Hangfal/router/Adsl ugyszíntén, mert 27W!!!!!! a kikapcsolt állapot

Nem az a havi 300-400 Ft zavar, hanem a felesleges fogyasztás.
Sok kicsi sokra megy...

A gép majdnem 24 órát megy Idleben kb 20W-ot sporólok.
nem kerül semmibe... netezés nem lassul tőle, sem a szövegszerkesztő.

Ugye téged még a szüleid tartanak el?

(#29861) kételkedem válasza fsb1000 (#29847) üzenetére


kételkedem
addikt

Minden kedves fórúmtársamról azt gondolom, hogy jogtiszta, eredeti operációs rendszert futtat a gépén! :R

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29862) fsb1000 válasza kételkedem (#29861) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Miközben a magyarországi penetráció 60-70%-os?

(#29863) kételkedem válasza fsb1000 (#29862) üzenetére


kételkedem
addikt

Szerintem ezt a kérdést felhasználói csoportokra bontva kell vizsgálni. A céges felhasználóknál nyilván kisebb, de az egyéni felhasználóknál igen magas az illegális oprendszer használat. A többi program más kérdés.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29864) Bordoi válasza fsb1000 (#29860) üzenetére


Bordoi
őstag

Nagyon sokan raknak össze egy második, kisebb gépet letöltésre.
Azt hiszem nekem nincs kedvem azzal is szórakozni, tehát megpróbálom picit energia takarékosabbá tenni a gépem, mintahogy te is és sokan mások is . :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#29865) menalcas


menalcas
őstag

ÉLJEN A KÖRNYEZTVÉDELEM NAH MEG AZ ENERGIA GAZDÁLKODÁS!
Én mindössze 1-1,2 kW ot eszek óránként, a havi teljes villany fogyasztás az egész házra nézve nálam 5 olyakor 600kW, szted mekkora a villanyszámla......

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#29866) fagy53 válasza kételkedem (#29861) üzenetére


fagy53
nagyúr

Kár, hogy a nick neved nem ezt mutatja! :DDD

(#29867) Eagl3 válasza fsb1000 (#29860) üzenetére


Eagl3
veterán

"Ugye téged még a szüleid tartanak el?"

Ezt miből gondolod? Hogy sikerült leszűrni ezt a következtetést? Arról nem is beszélve, hogy-hogy jön ez ide :F

(#29868) nike_ válasza Eagl3 (#29867) üzenetére


nike_
addikt

Gondolom azért, mert nem spórolsz, ebből kifolyólag valószínűleg nem Te fizeted a vilit..

De nem tudom ez hogy jön ide.

Pl. én is kikapcsolom a monitort, amikor kikapcsolom a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#29869) Eagl3 válasza nike_ (#29868) üzenetére


Eagl3
veterán

Miből gondoljátok, hogy én nem spórolok? Mert nem járatom 200Mhz-en a procimat? Meg minél kisebb feszültséggel? :F

Ti mennyi mindent letudtok szűrni egy topicból...

(#29870) dave93


dave93
őstag

Üdv!
Volt egy xp reinstall, az eszközkezelőm a következőképpen néz ki: [link] A kérdés hogy mit kell még feltennem (P35-DS3 lap) Én úgy emlékszem a chipset volt, lehet hogy az? Ha igen, a cd-n lévő mappák közül melyiket kell felrakni? (elfelejtettem már sry :D ) cd

(#29871) Eagl3 válasza dave93 (#29870) üzenetére


Eagl3
veterán

Szerintem töltsd le a Gigabyte honlapjáról (elég lassan fog jönni) a leg újabb Hangkártya, Chipset és Hálozat kezelő drivert. Ezt a hármat elég telepítened, de felteheted a SATA-RAID vezérlőt is...

(#29872) nike_ válasza Eagl3 (#29869) üzenetére


nike_
addikt

Ezt nem értem én se, mire akart kilyukadni fsb1000.

Csak mondtam egy feltevést.

(#29873) swoody válasza swoody (#29857) üzenetére


swoody
senior tag

Valaki? Megéri a különbség?

(#29874) Eagl3 válasza swoody (#29873) üzenetére


Eagl3
veterán

Szerintem már megkaptad a választ. Mind a kettő tökéletesen megfelel a processzorodnak a ramjaidnak és a videókártyádnakmég tuninghoz is.

Ha neked az újabb kell, akkor vedd azt, külömbséget nem valószínű, h. érzékelsz játék közben.

(#29875) fsb1000 válasza menalcas (#29865) üzenetére


fsb1000
nagyúr

nem ez a lényeg... nem kell bezöldűlni,, csak józanul gondolkodni.
ha kell a légkondi akkor bekapcsolja az ember.
ha villanyal fözől ara sem sajnálod a KW-ot.
megy a mosogép meg a mosogató gép, izzasztja a villanyórát, de kell.

Én a készénléti fogyasztásra haragszom, meg arra ha a szomszéd a betont locsolja.
Minek?

És minek megy C2D erőmű 1.45 volton, 1600-as DDR3-mal ha a prohardverre irok?
Minek?

(#29876) fsb1000 válasza Eagl3 (#29867) üzenetére


fsb1000
nagyúr

nem gondoltam, hanem kérdeztem.
természetesen a válasz elmaradt.

(#29877) swoody


swoody
senior tag

Köszi.Mindeki. :)

(#29878) SOAD19 válasza fsb1000 (#29848) üzenetére


SOAD19
addikt

Ez nem jött be! :P ;) Tudom, h készenléti állapotban is fogyasztanak. Csak a gép+a monitor volt bedugva semmi más.

(#29879) fsb1000 válasza SOAD19 (#29878) üzenetére


fsb1000
nagyúr

ja.. a monitort kihagytam.
Az új LCD-k 30-40W-ot fogyasztanak bekapcsolva. (19")

(#29880) DEJVID


DEJVID
őstag

sziasztok! van egy GA P35 DS4-em benne q6600-al. mióta húzva van a cpu nem indul rendesen. megnyomom a power gombot utána kb fél másodpercig világítanak a ledek, pörögnek a ventik utána pedig leáll kb egy mp-re utána pedig elindul rendesen. mi lehet rosszul beállítva? :F
plíz help :R

(#29881) bim válasza DEJVID (#29880) üzenetére


bim
veterán

instbil a beállitás .
ez lehet a memo is vagy a procinak kevés a fesz.
amint stabilizálodmegszünik ez a nyügös indulás.
esetleg az mchnak adj feszt +0,1V-ot.(akkor a csipszet gyengélkedik ha ez használ)

(#29882) tom_tol válasza DEJVID (#29880) üzenetére


tom_tol
addikt

a ventik nekem is leállnak de csak azok a ledek világlanak tovább mig os elkezd betöltödni
ettöl függetlenül stabil a rendszer

(#29883) BK87


BK87
senior tag

Hi!
Azt szeretném kérdezni, hogy miért van az, hogy néha bekapcsoláskor a gép újraindul és visszaállít mindent a köv beállítások mellett: FSB 8*420 1,45V, RAM 840 MHz 5-5-5-18 +0,2V, PCIE 100MHz :F ORTHOS, prime stabilan ment, majdnem 2 órán keresztül.Viszont a köv értékek mellett nem csinálja: FSB 370*9 1,45V, RAM 740MHz 4-4-4-12 +0,2V, PCIE 100MHz.BIOS F13i.Azért írok most ide, mert az E2000-es fórumban azt írták, hogy valószinűleg a lapom csinálja.Előreis köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#29884) kételkedem válasza dave93 (#29870) üzenetére


kételkedem
addikt

A giga lapjáról töltsd le az alaplapodnak megfelelő chipset, lan, audio drivereket és ezeket telepítsd. A cd-n levő driverekkell többen erősen megszívták, telepítésük nem feltétlen tesz jót.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29885) kételkedem válasza DEJVID (#29880) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha nem áramtalanítod, hanem csak simán kikapcsolod a gépet akkor is csinálja? Áramtalanítás után az enyém is gondolkodósan indul, egyébként meg a szokott módon :)
Először nagyon megijedtem ma már nem zavar. :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29886) kételkedem válasza BK87 (#29883) üzenetére


kételkedem
addikt

Szerintem a ramjaid nem bírják, bár a 840-et simán tudniuk kellene. Próbálj meg adni nekik egy kis plussz feszt. Az újra indulás és szorzó állítás arra utal, hogy nem stabil a géped. Az orthos és prime mellett érdemes lenne a memóriákat is letesztelni. Az is sokat számít, h milyen beállításokkal futtatod a teszt progikat.

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29887) Eagl3 válasza DEJVID (#29880) üzenetére


Eagl3
veterán

Nekem akkor mcsinállja ezt, amikor állítok az FSB-n, szorzón stb... Rányomok a mentés - kilépésre és kikapcsol egy pillanatra majd újraindul. Először meglepődtem, de gondolom ez normális ennél a lapnál...

(#29888) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Bááár eddig elégedett voltam ezzel a deszkával(P35C-DS3R) de most egy kicsit felmérgesített!
Történt ugyanis hogy megkukásodott az alaplapi hangártya rajta! (Szerintem)
Hogy mitől, az talány:
Meló közben(Videó szerkesztés) egyszer csak elment a hang! Gondoltam megint az NTSC-PAL dolog szivat, mikor is elkezdett fagyni a progi(edius) majd a Vista is!
Végüs sikerült szabályosan újraíndítanom, de a "Lejátszó eszközök"-nél eltünt a "Hangszórók" és a "fejhallgató" opció....
PCI hangkarival befejeztem a melót, aztán azt kirántottam, és egy tuti biztos többszőr használt komplettPc visszaállítás! Az eredmény:
Ugyanaz SPDIF kimenet aktív, a többi "kuka"....
Holnap vihetem gariztatni "ááájponba" :O :((
Bár egyértelműnek tünik a dolog, azért ötleteket, hozzászólásokat, javaslatokat, szívesen veszek... :R
Üdv
Twine
Ui:
A mikrofon bemenetem aktívnak tűnik de olyan Zajt jelez ami egyfolytában kiverné pirosban a kivezérlésjelzőt, ha lenne rajta piros....úgy hogy nincs semmi rádugva sem a ki sem pedig a bemenetekre....

[ Szerkesztve ]

(#29889) swoody


swoody
senior tag

Nem szeretnék venni vinyot és maradna a régi "ata"-s ez mennyire fogja vissza a gépet ha vissza fogja?

(#29890) fsb1000 válasza twine (#29888) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez elég csúnyán hang-zik...

Bár ilyen hibáról még nem olvastam, de kipróbálhatnád a szokásos woodo varázsltaot... 2 perc az egész:
Áramtalanítás (akár alaplap tápcsati lehuzással), CmosClear, gép indit -> Bios Load Safe.

(#29891) twine válasza fsb1000 (#29890) üzenetére


twine
addikt

Sajnos közvetlenül az írásom után megtörtént ez is....A Helyzet változatlan...
(De még ha a Jack ki be dugdosása vagy valami hasonló fizikai Kontaktus után történt volna, azt mondom "valahogy" csináltam egy rövidzárat és attól! De ami elkeserítő hogy hozzá sem nyúltam a csatikhoz) :((( :(
Amitől viszont menten magamhoz nyúlok az az, hogy a szerencsétlen Vista A rögzítő eszközöknél egyszer két Mikrofon bemenetet lát, + egy vonalbemenetet, mindkettőt inaktívan, aztán egyszer csak egy mikrofon, + egy vonalbemenetet,,,,meg ilyenek....persze mindezt működő gép és oprendszer alatt,, ujrainditás nélkül....Fasza :((
Azért a segítséget köszönöm... :R

[ Szerkesztve ]

(#29892) fsb1000 válasza twine (#29891) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Biztos hardver hiba? Nem tudod kipróbázni XP-vel?
Sokáig fog állni gariban....

(#29893) nike_ válasza swoody (#29889) üzenetére


nike_
addikt

Nekem azt tanácsolták ne tartsam meg..

De szükségmegoldásnak jó az is.

(#29894) twine válasza fsb1000 (#29892) üzenetére


twine
addikt

Sajnos ezt tudom......mármint hogy sokáig beragad, deeee nincs ötletem a Hardver hibán kívűl.... Vistát pedig Kb másfél éve használok hiba nélkül,,,annak ehez az esethez tuti semmi köze... :R
üdv

(#29895) DEJVID válasza bim (#29881) üzenetére


DEJVID
őstag

ram a gyári 800on megy viszont és 2,0 voltot kap. cpu és bőven felül van feszelve szóval az sem lehet probléma. (8*400 1,3875volt) mch-n is van 0,1 vagy 0,2 volt nem emlékszem pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#29896) DEJVID válasza kételkedem (#29885) üzenetére


DEJVID
őstag

mindig áramtalanítom de örülnék ha nem csinmálná

(#29897) DEJVID válasza Eagl3 (#29887) üzenetére


DEJVID
őstag

nem erről beszéltem.

(#29898) Attix82


Attix82
őstag

Sajna +0.2V MCHnal az 1X PCIE bug elojon amikor bekapcsolom a gepet, resetelek egyet utana hibatlan...+0.225nel meg midnig 1 X a PCIe.....

PCIE frekit is probalgatom....ami eddig volt 101 , 105 es 110...most 99Mhzen nezem meg.

PCIe Feszt allitsam feljebb talan? dehat NBvel kapcsolatos a dolog...Tanacstalan lettem :(

Max marad a reseteles minden gepinitas utan, ugyse kapcsolom ki a gepet tulsurun ....ez is erdekes mert ha csak kihul vagy nemtom, azon a napon modnjuk 6 oran belul ujrakapcsolom semmi gond....reggel sozktma bekapcs;lni de este nem megy a gep, akkor 1X meg ha hazaerek a munkabol modnjuk 5 korul es akkor is 1X...de ha most kikapcsolom majd be 16X.

[ Szerkesztve ]

(#29899) DEJVID válasza DEJVID (#29895) üzenetére


DEJVID
őstag

pár helyesírási hibát csak most vettem észre :B

800on megy viszont és 2,0 voltot kap --> 800on megy viszont 2,0 voltot kap

cpu és bőven felül van feszelve -->cpu is bőven felül van feszelve

:B :B :B

(#29900) Gorneck válasza DEJVID (#29896) üzenetére


Gorneck
titán

Ha áramtalanítod, akkor ne várj mást...mindig fogja csinálni...ne áramtalanítsd és kész...P45 is csinálja, ahogy szinte az összes P35ös lap is gyártótól független...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.