Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29951) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Volt egy 2x1Gb 800+ cl4 A-Data kitem, vettem 2x2-es ugyanilyen kitet (ez is mikron D9-es), és gondoltam míg nem sikerül elpasszolni a régit addig mellépakolom. Hát nem sikerül BIOS-post se ebben a felálásban 450-es FSB-n, 1:1 szorzón cl4-ben, hiába feszeltem, sorrendet cseréltem a 2x1 és 2x2 közt a slotokban, úgyse, le kellett menni cl5-re, és meg kellett emelni a perflevelt is 7-ről 8-ra, de úgyis fagyott a windows (mindenen pluszfesz, 5-5-5-18, pl 8, 2,3V, -31,5 mindenre), kivettem a 2x1-est és így is csak cl5-ben lett stabil az új 800+ cl4-es 2x2 kit pl. 8-on, nem megy neki a 900-mhz cl4-4-4-14 2,3V-al se, a régi 2x1-esnek ez még ment.
Nincs szerencsém ezekkel az A-data RAM-okkal, pedig az eladó győzködött hogy jobban járok vele mint a drágább OCZ 1000-ressel.
Valami tipp?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29952) bim


bim
veterán

milyen proival lehet megnézni miért megy folyamatosan a vinyó? (XP)

(#29953) sz.j válasza nike_ (#29948) üzenetére


sz.j
nagyúr

Általában az ET5 miatt dobálja bootolás után a gép az üzi ablakokat.

"Rákattintok, de nem jön be."

Ne az asztalon lévő ikonra kattints, hanem a tálcán lévőre (olykor kétszer kell).

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#29954) nike_ válasza sz.j (#29953) üzenetére


nike_
addikt

Megpróbálom, ha saját gépen leszek. :)

(#29955) SOAD19 válasza bim (#29952) üzenetére


SOAD19
addikt

Na ez engem is érdekelne: nekem egy samsung 2504C-s winyóm van.(Vista :D )
Olyan idegesítő, mikor vmi alkalmazás után hosszú ideig kerreg + belassul a gép, a Harddisk Sentiel progi meg mutatja,h 100% kihasználtságon van, miközben nem megy semmilyen alkalmazás.

(#29956) Gorneck válasza SOAD19 (#29955) üzenetére


Gorneck
titán

Kapcsold ki az indexelését...[link]

Gorneck#1239

(#29957) Richter36 válasza SOAD19 (#29955) üzenetére


Richter36
őstag

(#29958) _ak_ válasza SOAD19 (#29955) üzenetére


_ak_
addikt

vagy csak simán töredezettségmentesít, amúgy 1-2 hét után a fetchelést abba hagyja és a defragmenter fut 8ami szintén kikapcsolható) de nem ajánlott, hisz "nekünk dolgozik"

Let's begin, de gozaimasu!

(#29959) fsb1000 válasza bim (#29952) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Legegyszerübben "filemon"-nal.

Azért cseréltem le az egyik tüzfalamat, mert nem lehetett a loggolását kikapcsolni.

(#29960) SOAD19 válasza fsb1000 (#29959) üzenetére


SOAD19
addikt

Hello!

Remélem olvastad a #29943 hsz-em, főleg az utolsó mondatát. Nem muszály rá válaszolni! :R :)

(#29961) SOAD19 válasza Gorneck (#29956) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi kikapcsoltam!

Richter36: Kösz, majd ha holnap pihenten megpróbálom elolvasni és felfogni. :D :R

_ak_: Neked is :R : erre az egyszerű dologra nem is gondoltam, tényleg lehet, mert 13 órára van állítva :W :W :W Kár, h nem lehet kézileg is futatni, mondjuk volt már, h Xp alatt megnéztem mennyire töredezett és onnan is töredezettségmentesítettem (ez szép hoszzú szó lett).

"amúgy 1-2 hét után a fetchelést abba hagyja és a defragmenter fut 8ami szintén kikapcsolható) de nem ajánlott, hisz "nekünk dolgozik""- Ez meg nekem kínai. :B :K

Isten fizesse meg jóságotokat! :DD

[ Szerkesztve ]

(#29962) _ak_ válasza SOAD19 (#29961) üzenetére


_ak_
addikt

A lényeg, h csak eleinte tekeri sokat a vinyót, de idővel "leszokik" erről, amúgy meg. ha szeretnél egy jó töredezettségmentesítőt, akkor hagyj ajánljam a perfectdisk 2008-at.

Let's begin, de gozaimasu!

(#29963) Bandi18


Bandi18
tag

Hello

Hatalmas problémával állok szembe.
Szóval adott egy Giga P35-DS4 lap benne egy E6750-el 2gb Geil rammal MSI8800GT VGA.
Tünetek: Először Wint akartam telepíteni felismert mindent formázás OK majd a telepítőnél 10 perc semmittevés után kékhalál. Másodikra minden simán felment. Ezután meg naponta 1x legalább kékhalál, mind1 hogy game vagy csak simán csinálok valamit.memória 1x tesztelve volt (1x futott le). Hőmérséklet 36-39 terhelve ezt írja az Everest.

Help plz :)

O igen másik kérdés everestben a hőfoknál a CPU-t vagy a magokat kell nézni inkább?

(#29964) _ak_ válasza Bandi18 (#29963) üzenetére


_ak_
addikt

Magokat inkább. Geilek mennyi feszt kapnak? állítottál vmi a ram feszen?

Let's begin, de gozaimasu!

(#29965) Gorneck válasza Bandi18 (#29963) üzenetére


Gorneck
titán

Emeltél feszt a ramnak?

Gorneck#1239

(#29966) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

csöcs all
most nézegettem a driver cdt "oem" ben fentvan a norton internet sec...de kér serialt..én nemtalálom vagy neki csak az a 90nap jó? :F
mondana valaki privibe 1 serialt ? :DDD v mondja meg hovavan leirva :P

(#29967) fsb1000 válasza SOAD19 (#29960) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ja... de ment volna magadtól is csak több idő és vesződség lett volna.

Más: hőmérséklet szondát tettem a CPU hütő talpára.

45c, miközben az alaplap 36c-t mond a CPU kupakra.
Tételezzük fel hogy jó a szondám (kézzel nem férek oda, csak ha leszedem a hütőt)
Van valakinek erre ötlete?

Még más: Kissé OFF, de melyik az az alaplap ahol gyárilag van vizhűtés csippeken meg a FET-eken?

(#29968) Attix82


Attix82
őstag

Hello..

Nah vegere jartam ennek a PCIE 1X bugnak....ugye mint irtam 500as fsb DRam 1000 5-5-5-16 Turbo fokozathoz MCH +0.200V es a Mamok alapon mentek, a lap 1.88Voltot adott....viszont MCH +0.100 kevesnek bizonyult ehhez a teljesitmenyhez, ahol a PCIe bug nem jon elo.

Azt csinaltam, hogy MCH +0.175, ahol meg nem jon elo a PCIe Bug, a Memorianak meg adtam +0.2V a biztonsag kedveert, es igy mar lefutott a Prime large test is....vagyis az MCH alacsonyabb feszet a memoria fesszel kompenzaltam...nemtom hogy lehetett ezt csianlni de szerencsere sikerult megoldani a problemat....

Mi is volt a problema? 5-5-5-16 1000MHz turbo fokozat memtest86 alap memoria feszen lefutott szepen, ami 1.88Voltot jelent. Jo windows belep: Small FFT, hibatlan, Blend test Hibatlan, Large test rogton dob +0.1V MCHnal. Reset emeljuk MCHt, eljutottam +0.200voltig ahol ezen beallitasok mellett mar nem hibazik a Lage Prime test....Csak elojott a PCIE 1x Bug....

Szerintem sokan vannak akik keresik a PCIe Bug megodlasat, ezt az MCH es a DRam fesz kombinalassal meg lehet oldani.....Sok sikert mindenkinek :C

Egy kep: [link]

Miert is eroltetem a Turbo bealltiast? Standardon 8500 MB/sec az olvasas, turbon meg a kepen latszodik...nem keves a kulonbseg, kozben meg kis feszemeles szukseges neki..

[ Szerkesztve ]

(#29969) Bandi18 válasza _ak_ (#29964) üzenetére


Bandi18
tag

Nem állítottam feszt a ramnak minden alapon van.

[ Szerkesztve ]

(#29970) Termi16 válasza Bandi18 (#29969) üzenetére


Termi16
őstag

Ez a baj, +0,2V mehet nekik minimum, de a +0,3V-tól sem riadnak vissza.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#29971) Bandi18 válasza Termi16 (#29970) üzenetére


Bandi18
tag

És azt hol kell növelni, tuningolni nem szoktam :F

(#29972) Termi16 válasza Bandi18 (#29971) üzenetére


Termi16
őstag

Belépsz a biosba (bootképernyőnél megnyomod a delete-t), nyomsz egy ctrl+f1 kombinációt, aztán bemászol a MIT menübe és megkeresed a VDimm-et és beállítod első körben +0,2V-ra.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#29973) Bandi18


Bandi18
tag

Köszönöm szépen :R Remélem ez megoldja a problémát :) De ez azért számomra szinte hihetetlen volt eddig hogy tuning nélkül nem megy valami :C

(#29974) Termi16 válasza Bandi18 (#29973) üzenetére


Termi16
őstag

Ez nem tuning, csak épp a memóriádnak nem elég a ddr2-es ramok szabványos 1,8V-os feszültsége, ezért kell neki egy kis plussz kakaó. :)

Igazán nincs mit. ;)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#29975) Bandi18 válasza Termi16 (#29974) üzenetére


Bandi18
tag

Köszönöm szépen felhúztam 2V-ra most mát minden működik jól :)

(#29976) ixtom


ixtom
tag

Sziasztok!

Ez a rész nem olyan fontos :) .
Tavaly augusztus végén vásároltam új gépet (Konfig az aláírásban). Augusztus elején olvastam az Abit IP35 topikban a dupla bootról (ezért sem akartam IP35-öt venni, bár a Pro állítólag nem csinálja). Így döntöttem a Giga DS3 mellett. Tuningnál nekem is ugyanaz történik, mint minden más 965 és P35-ös lapnál: valami komolyabb változtatás és BIOS-ból kilépés után lekapcs, újraindulás.

Hidegindításnál viszont néha csak másodszorra-harmadszorra indult (akkor még alapbeállításokkal nem is próbáltam, mert 24/7 ment a rendszer a kollégium adta lehetőségeket kihasználva :D ). Ha le volt állítva akkor áramtalanításra is sor került kisebb szerelés, portalanítás, áramszünet miatt. Ilyesmi után mindig csak sokadszorra indult be. (táp kikapcs/bekapcs segített ezen: első indulás után lekapcsoltam a tápot pár másodperccel később a következő bekapcsnál már nem akart leállni, de ha nagyobb tuning is volt visszaállt alapra)

A probléma:
Most otthon vagyok ezért estére ki van kapcsolva a gép. Minden indításnál nehezen indult be, enyhe tuningnál. Ezért inkább visszavettem alapra.

1. Ha csak egy HDD (Seagate 7200.10) volt bekötve kb. 10-ből max egyszer csinált duplabootot (olyan Abitos félét :) ) 9-szer elsőre indult

2. Rákötöttem a Hitachit (1TB Ultrastar) , így már néha "duplázott" (kb 10-ből csak 2-3-szor, a többi esetben elsőre indult).

Vettem két Seagate SCSI vinyót + vezérlőt (Cheetah 15k.3 + LSI Megaraid 320-2 (518), ezzel is szopok rendesen :P , persze időm alig akad).

3. Ha be van kötve mindkét SCSI HDD plusz a 7200.10-es Seagate, akkor nem indul a gép. Hallom hogy először a SATA-s Hdd pörög fel, utána a két SCSI próbálkozik, de egy bizonyos fordulatnál kikapcsol a rendszer. Táp lekapcsolás sem segít, és nem is akar újraindulni.

4. Ha csak a SATA-s Seagate-tel járatom a gépet kb 5-10 percig, és utána kikapcsolom -> rákötöm a SCSI HDD-ket -> bekapcsolom, legtöbbször beindul elsőre, de picit hosszabb állás után megint nem indul (-> 3. pont)

5. Ha csak egy SCSI van + a SATA Seagate, akkor beindul elsőre (ezt eddig ötször próbáltam több órás, egymás utáni szünettel)

Nemrég olvastam (még a SCSI-zás előtt) Kriza esetét. Szerintem egy időben vettük a tápokat, mert rendelés előtt véletlenül Hammon helyett nekem küldött privit (ugyanez volt Hammon avatarja is :) ).

Kriza is Gigabyte lappal rendelkezik, lehet hogy ez is a gond egyik forrása. Ki kéne próbálni másik lappal is, de erre nincs lehetőségem.
Neki ugye küldtek választ a Seasonictól, hogy gond lehet a HDD-kkel, így szerintem is a táp a bajok forrása és nem a lap (Gorneck23 megnyugtatására ;] ).
Remélem kicserélik, mert még garis, és talán az újjal nem lesz ilyen gond.

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#29977) Gorneck válasza ixtom (#29976) üzenetére


Gorneck
titán

Biosba van állítva vmi? Tuningra gondolok...

Gorneck#1239

(#29978) ixtom válasza Gorneck (#29977) üzenetére


ixtom
tag

BIOS még F2-es, most minden alapon, max a ventiszabályzást változtattam.

(#29979) Gorneck válasza ixtom (#29978) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor kéne egy bios friss és némi fesz a ramnak...

Gorneck#1239

(#29980) ixtom válasza Gorneck (#29979) üzenetére


ixtom
tag

áhhh, bocs hülye vagyok :B , a ramok mióta megvannak 2,1V-t kapnak. de a BIOS frissítést még megpróbálom.

(#29981) Gorneck válasza ixtom (#29980) üzenetére


Gorneck
titán

Egyéb tuning akkor nincs...feszt kap a ram és kész...kevesebbel nem éri be?
+0,1V MCH?

Gorneck#1239

(#29982) ixtom válasza Gorneck (#29981) üzenetére


ixtom
tag

Egy picit bizonytalan vagyok a beállításokkal kapcsolatban, mert másik gépnél ülök :) .

Szerintem elég nekik az 1,8V is (BIOS-ban), ha 800 cl5-ben megy, majd megnézem. Bírják a 2,2V-t is, de akkor már eléggé melegszenek
Emlékeim szerint csak a mem-ek kapnak plusz feszt. . Majd este azt is visszaveszem 1,9-re (vagy inkább 2V legyen?)
Melyik BIOS-t rakjam, legújabbat?

Azért nem frissítettem eddig, mert a procit nagyon nem húztam, de stabil volt minden 24/7 játék és Orthos alatt is. Csak a Hitachi beépítése (febr. eleje) után vettem észre, hogy sokadszorra sem akar elindulni (tuning beállításokkal és áramtalanítás után), de ha ment nem volt gond (tuninggal sem). Alig volt kikapcsolva. Ezért gyanakszom a tápra, főleg most a SCSI-k miatt is.

(#29983) Gorneck válasza ixtom (#29982) üzenetére


Gorneck
titán

Áramtalanítás után nem csoda a nehezen indulok téma...persze ha minden jól van beállítva, akkor valszeg táp lesz...

Gorneck#1239

(#29984) SOAD19 válasza Eagl3 (#29784) üzenetére


SOAD19
addikt

Na teszteltem egy kicsit: Először felvittem az FSB-t 470-ra (4230 MHz), ennél már nem jött be a vista, majd levittem 460-ra(4140 MHz), ennél már bejött. Ezután még megpróbáltam 465-tel, de ekkormeg vmi kékhalálféle jött be. Úgyhogy gyorsan abba is hagytam a tesztelgetést. Szóval 4140 MHz-nél még bebootolt. A bizonyíték: [link]

MOD: Ez mind alapfeszen!

[ Szerkesztve ]

(#29985) nike_ válasza SOAD19 (#29984) üzenetére


nike_
addikt

Nem rossz. :R :C

(#29986) menalcas válasza SOAD19 (#29984) üzenetére


menalcas
őstag

Hello!
Nem akarok kételkedni , hisz nincs okom mivel az e84 vígan visszi, csak bele kell kötnöm, hogy miért nem aktív ablakról csinált képet illetve még a képret is körbevágtad... :F

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#29987) sz.j válasza SOAD19 (#29984) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Ez mind alapfeszen!"

Alapfeszen?
Szvsz egy E8400-as procinak az 1,296V alapfesznek sok lenne.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#29988) Attix82 válasza SOAD19 (#29984) üzenetére


Attix82
őstag

Stabil is?:) Prime95 CPU testet lokjel neki :U

(#29989) sz.j válasza menalcas (#29986) üzenetére


sz.j
nagyúr

"csak bele kell kötnöm, hogy miért nem aktív ablakról csinált képet illetve még a képret is körbevágtad... "

Ha szabadna kérdeznem, miért is baj az ha körbe van vágva a képernyőfotó? :U
Nem hihető vagy mi?
Én is körbevágom, akkor ezekkel is "baj" van?!

Szvsz nagyon szomorú lenne ha valaki ilyen dolgokkal manipulálna ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#29990) nike_ válasza sz.j (#29989) üzenetére


nike_
addikt

Nem jön be az oldal.

(#29991) sz.j válasza nike_ (#29990) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi, javítva .... :B

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#29992) nike_ válasza sz.j (#29991) üzenetére


nike_
addikt

Semmi gond :)

[ Szerkesztve ]

(#29993) menalcas válasza sz.j (#29989) üzenetére


menalcas
őstag

1. nem mondtam hogy baj
2. meg sajnálatos modón igenis szóktak 1es emberek , képekkel , tesztekel manipulálgatni , elismerés céljából ill. eladásokkor anyagi haszon növelés céljábol , és én személy szerint találkoztam mind2 tipussal és azóta kicsit kételkedve fogadok minden tesztképet amely nem 1 értelmű, azonban én se erre képre nem mondtam hogy nem hiteles és sem másikra sem amely alapozatlan lett volna, rgo én csak megjegyeztem hogy ha már úgyis látsztik az asztal vagyis nincs takargatni valoja ( mert álltalában azért vágja körbe az ember a képét hogy ne lássa más az asztalt vagy éép még mi fut a háttérben ) akkor miért nem 1 aktív ablakot mutat , miért kell képnézegető ben 1 körbe vágott képet mutogatni .

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#29994) Termi16 válasza SOAD19 (#29984) üzenetére


Termi16
őstag

AUTO nem egyenlő alapfesz, ezt elég sokszor leírtuk már :) Ha meg ránézel a saját képedre, akkor ezt Te is észreveszed... :C

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#29995) sz.j válasza menalcas (#29993) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sejtettem, hogy valami ilyesmi magyarázatot fogsz írni ...

Valóban vannak egyesek akik manipulálnak, de ebből általános érvényű következtetést levonni szvsz hiba lenne, mert előbb-utóbb minímum teljes bizalmatlansághoz vezet.

De van más is.
Például az általad óhajtott "aktív ablak" fotójának közése egy weboldalon némi nehézségbe ütközik, mert minimum ronda és rendezetlen és egyben áttekinthetetlen lenne az egész weboldal. Tehát ajánlott a képek körbevágása.

"... miért nem 1 aktív ablakot mutat , miért kell képnézegető ben 1 körbe vágott képet mutogatni ."

Lehet, hogy nem értesz egyet vele, és én ezt elfogadom, de szvsz azért hogy szebb legyen vagy jobban mutasson.

Ui.
Természetesen ha az weboldalamon található képek valódiságáról az "aktív ablak" képének megtekintésével szeretnél meggyőződni, szívesen belinkelem azt is.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#29996) menalcas válasza sz.j (#29995) üzenetére


menalcas
őstag

Látom azért vágod miről beszélek ,ez tetszik :R
Szóval amit írtál az teljesen rendeben van :C
Ami meg a bizalamat illeti, az bennem van bőven, mert szerintem ha én nem bízok a másikban , akkor én miért várjam el mástól hogy bennem bízzanak, csak szeretem ha minden 100%ig a valóságnak megfelelően van bemutatva, így nincs félreértés :K

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#29997) sz.j válasza menalcas (#29996) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha neked "100%-ig valóságnak megfelelő" bizonyítéknak számít az általad "aktív ablaknak" nevezett képernyőfotó, akkor mellékelem a weboldalamon látható, talán legjobban "vitatható" körbevágott fotó eredetijét.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#29998) nike_ válasza sz.j (#29997) üzenetére


nike_
addikt

De itt már nem volt stabil, ugye? :)

(#29999) sz.j válasza nike_ (#29998) üzenetére


sz.j
nagyúr

Stabilitásról szó sincs, egyenlőre csak az egyes feszekhez (pl. 0,928V, 1,15V, 1,25V, 1,3V és majd tovább) tartozó proci végeket keresem.
De az elért frekik, szvsz, nem a proci max. vége ..., legalábbis nagyon remélem.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#30000) nike_ válasza sz.j (#29999) üzenetére


nike_
addikt

Aha, ügyes taktika. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.