Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30601) SOAD19 válasza B-L-A-C-K (#30600) üzenetére


SOAD19
addikt

Próbáld meg a laphoz adott @BIOS-szal frissíteni. Nagyon könnyű: Elindítod az előbb írt progit. Ezután vagy bejelölöd a Find Bios from Gigabyte és katt az "Update New BIOS"-ra és letölti magának, majd frissíted,
Vagy nem jelölöd be és letöltöd magad az új biost, majd katt az update-re, betallózod és kész.

Én a 2.-kal csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#30602) Bile Demon válasza Laraxior (#30599) üzenetére


Bile Demon
őstag

én meg így állok:
[disk benchmark]
az első Samsung F1 a második Hitachi Deskstar 7K1000
3 tányéros vs 5 tányéros hdd (elérési időben érezhetően jobb a régi 5 tányéros, nekem azon hasít a rendszer)

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#30603) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Hy!
Szerintetek érdemes a P35-DS3 helyett az S3G-t választani, ha egy E7200 megy bele, amit max. 2.53@3GHz-re akarok tuningolni. 3.5k-t spórolnék vele, viszont így beleférne a keretbe egy 4850 a 3870 helyett!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#30604) Laraxior válasza Bile Demon (#30602) üzenetére


Laraxior
titán

hmmm,ez azt jelenti hogy elavult winyoim vannak...vagy a Tiédek miért ilyen gyorsak?
:F

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#30605) Gorneck válasza Laraxior (#30604) üzenetére


Gorneck
titán

Az Övéi gyorsak...nagyon gyorsak...mondtam, hogy nem érdemes szüttyögni raiddel...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#30606) tlac válasza elfelejtette (#30603) üzenetére


tlac
nagyúr

nem, szerezz még 3,5k-t...

(#30607) XaraX válasza sz.j (#30573) üzenetére


XaraX
addikt

Ebben nem értümk egyet,azt hiszem. :)
Többször tettem ily badarságot,és sem akkor,sem késöbb nem lett hátulütőj.
[link]
[link]

(#30608) logaritmus


logaritmus
tag

p35-DS4 lapot érdemes lenne lecserélni vmi p45-re q9450 miatt?

(#30609) Gorneck válasza logaritmus (#30608) üzenetére


Gorneck
titán

:K

Gorneck#1239

(#30610) logaritmus válasza Gorneck (#30609) üzenetére


logaritmus
tag

Köszi! :C

EP-45 DS4 helyette? :B

(#30611) Gorneck válasza logaritmus (#30610) üzenetére


Gorneck
titán

Én nagyon elégedett vagyok a lappal...York miatt váltottam Én is...de megvárom az új szériát...Q8xxx-et...sokkal olcsóbb lesz és reményeim szerint 1-2 hónap...

Gorneck#1239

(#30612) logaritmus válasza Gorneck (#30611) üzenetére


logaritmus
tag

Most néztem csak meg hogy ha 4870 crossfire lesz, akkor viszont nemtudom alulra betenni az X-fi-t :(

(#30613) tlac válasza logaritmus (#30612) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor ds5

(#30614) Gorneck válasza logaritmus (#30612) üzenetére


Gorneck
titán

Grrr...benéztem...valóban DS5 akkor vagy másik csatlakozós hangkari...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#30615) elfelejtette válasza tlac (#30606) üzenetére


elfelejtette
veterán

Indok?
Nem fogja tudni amit elvárok töle?
Végülis mivel tud kevesebbet, mint a DS3 azon kívül, hogy nincs rajta PCI-E x1, ami nem érdekel?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#30616) logaritmus


logaritmus
tag

Köszi, mindenkinek!

Amúgy csak én nemtalálom Gorneck az oldaladon a lapok közötti különbséget?
Mert úgy emlékszem hogy p35-nél voltak ilyesmik leirkálva :)

(#30617) tlac válasza elfelejtette (#30615) üzenetére


tlac
nagyúr

agyon van butítva

de nyílván te döntesz, de te kérted a véleményünket is

logaritmus:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30618) Gorneck válasza logaritmus (#30616) üzenetére


Gorneck
titán

Fogod ami lap tetszik megnézed a specét...kép alatt ott van...csak klikkelni kell...

Gorneck#1239

(#30619) pontyos


pontyos
senior tag

hey!

Az utóbbi tíz oldalt végig olvastam és ezeket mindent nagy nehésségek árán átírkáltam akár mit csin... pár perc mulva vége :O ujraindul

gépem ds3 E8400 ahogyan kő lenni
:F PLS :F
Robust Graphics Booster----------auto
CPU Clock Ratio------------------9
CPU Host Clock Control-----------enabled
CPU Host Frequency--------------400néha350
PCIe Frequency------------------100
CIA 2----------------------------disabled
System Memory Multiplier---------autovagy2,5
Performance Enhance-------------standard
Dram Timing Selectable-----------manual
Cas Latency Time----------------5
Dram Ras to Cas------------------5
Ras Precharge--------------------5
Precharge Delay------------------15
Act to Act Delay------------------auto
Rank Write to Read Delay----------auto
Write to Precharge Delay----------auto
Refresh to Act Delay---------------auto
Read to Precharge-----------------auto
trd-------------------------------auto
trd Phase Adjustment-------------auto
System Voltage Control------------manual
DDR2 Overvoltage Control----------+0,1vagy+0,3
PCIe Overvoltage Control-----------normal
FSB Overvoltage Control------------normal
GMCH Overvoltage Control----------+0,1
V Core-----------------------------normal

mi nem bírja :W

(#30620) elfelejtette válasza tlac (#30617) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ok, csak indok nélkül nem igazán lettem okosabb. Raktam össze pár gépet, de mindnél úgy kalkuláltam a többi alkatrész árával, hogy legalább a DS3 beleférjen, nem nagyon ismerem ezt a tipust, azért is kérdeztelek meg titeket, mert már nem nagyon tudom semmin se megspórolni azt a 3.5k-t, hacsak nem FSP PNF tápot teszek a GreenPower helyett!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#30621) Gorneck válasza pontyos (#30619) üzenetére


Gorneck
titán

Ramod pontosan milyen?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#30622) pontyos válasza Gorneck (#30621) üzenetére


pontyos
senior tag

Compustocx 1066os

még ti ajánlottátok valamelyik fórumban itt

ohhh and one more: totál mind1mennyin megy 800 vagy1066 restart a vcore nem lett píszkáva mert nem tom hol kell és miaz de azt is írta vki.
thx

[ Szerkesztve ]

(#30623) sz.j válasza XaraX (#30607) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor Te szerencsés vagy, mert nálam ez volt.
Azért 1,28V-os prime, két perc után 80° "kicsit" sok! :Y

Jaaa, és a jelen szituban sajna valóban nem értünk egyet.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#30624) fagy53 válasza elfelejtette (#30620) üzenetére


fagy53
nagyúr

Üdv!
Legnagyobb baj, hogy csak 3 fázisú a proci táplálás és ez gátja a tuningnak.
A kondik elektolit kondik a proci táp szűrőkondijai kivételével, azok szilárd dielektrikumúak, ami hosszabb élettartamot jelent.
A DS3 lapokban csak szilárd dielektr. van.

(#30625) SOAD19 válasza pontyos (#30622) üzenetére


SOAD19
addikt

Szerintem pont a Vcore-nak kellene egykis fesz. A lap alján találod, nekem 1,35V-on van 4ghz-nél, állítsd mondjuk 1,3V-ra, ha jó, akkor lehet még majd csökkenteni. Ha jól emlékszem,nekem se vitte alapfeszen a 3,6 ghz-et. A ramok legyen 1066 környékén, ha már 1066-ost vettél.

[ Szerkesztve ]

(#30626) pontyos válasza SOAD19 (#30625) üzenetére


pontyos
senior tag

ágggyon az ég a jó 5letért de a vcore nekem világos kék színü és nem tudom átírni
csak a cpu volt control lehet iiiiiiiiiigaz? remélem :DD az most 1.25V van
jaaaaa és a ram 960 is lement már 9 X 400on

[ Szerkesztve ]

(#30627) sz.j válasza XaraX (#30607) üzenetére


sz.j
nagyúr

És egy másik prime, most már Xigmatek S1283 hűtővel.

Hát az itteni 81° sem semmi ...., pláne ha figyelembe veszem a plusz ventit is :W

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#30628) SOAD19 válasza pontyos (#30626) üzenetére


SOAD19
addikt

Sorry, a cpu voltage controll-ra gondoltam, természetesen! :B :U

(#30629) twine


twine
addikt

Segitsetek nekem plíííz:
Végre kaptam gariban egy lapot "ájpon"-éktól,,,de lenne egy fontos kérdésem:
Mi a különbség a "C"-s és "nem C"-s lapok között?
Konkrétan:
EP35C-DS3R
Vs
EP35-DS3R
???
Előre is köszi
üdv
twine

(#30630) pontyos válasza SOAD19 (#30628) üzenetére


pontyos
senior tag

jön a próba kössszzz

(#30631) XaraX válasza sz.j (#30627) üzenetére


XaraX
addikt

Hm,tényleg a cpu szenzorával lehet a baj nálad szerintem.(vagyis mindel baj van elvileg,de a Tied talán erősen fölémér).
Ezek nálam egy TRU 120 extreme alatt voltak,akkor még egy sima stacker házban elöl-hátul házventivel...

[ Szerkesztve ]

(#30632) éN79 válasza twine (#30629) üzenetére


éN79
addikt

A C-s kezeli a DDR2 mellett a DDR3 ramokat is, persze nem egyidőben.

(#30633) twine válasza éN79 (#30632) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm!
Közben én is megtaláltam hiszen barátunk a kereső :D
Csak hát a pánikom miatt hamarabb járt a kezem a billentyüzeten,mint az eszem!
Nézzétek el ezt nekem...3 hétig paráztam Ipon garancia miatt, ezen a héten pedig naponta kellet szájkaratéznom velük mire kaptam egy lapot....
P35C-DS3R helyett ma kaptam egy EP35C-DS3R-t! Csak mivel "oem"a lap, "kamu dobozt" katam hozzá, és a doboz, és az alaplapleírás sima verzió, nem "C"-s, és most hirtelen ráparáztam, pedig maga a lap "C"-s! Komolyan kikészítik ezek az Ipon-osok az ember idegeit! Holnap teszt, mert a melóhelyemen van a gép többi alkatrésze!
Üdv
Twine

(#30634) tlac válasza twine (#30633) üzenetére


tlac
nagyúr

egyszer csak megtanuljátok, hogy nem csak az ár számít...

az az oem szöveg kissé gyanús...

(#30635) pinnacle válasza Bile Demon (#30602) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én meg azt nem értem, hogy miért lassabb ennyivel a 750GB-os Samu. :F

(#30636) twine válasza tlac (#30634) üzenetére


twine
addikt

Hogyne lenne gyanus! 486 DX2/66 óta építek gépet magamnak! miután megvettem a deszkát ezeknél a homoszexuálisoknál, utánna láttam a "régi" aláírásodat, és még kérdeztem is priviben mi is volt a bajod? Akkor abban maradtunk, hogy reméljük nem lesz garis problémám! Sajnos lett...írtam itt is, megkukásodott az alaplapi hangom! Hétfőn egy lehasznált szar Lapot akartak rámsózni!Persze nem hoztam el! A mai deszka, amit elhoztam fényévekkel jobban néz ki( nincsenek rajta a csavar nyomok, és az USB csatlakozók sem tünnek használtnak(legalábbis nem agyonhasználtak) Szerencsére az első és egyetlen alkatrészem amit ott vetttem! ha megvolna még az aláírásod,így folytatnám:
Többé én sem :D

(#30637) tlac válasza twine (#30636) üzenetére


tlac
nagyúr

muszáj volt kiszedni az aláírást, mert meguntam, hogy elárasztanak az üzenetek :D

(#30638) Bile Demon válasza pinnacle (#30635) üzenetére


Bile Demon
őstag

Azt hiszem két féle Samu van ami 333GB/lemez adatsűrűséggel rendelkezik, a 640GB-s és 1TB-s, a 750-es az 250GB-s lemezekre épül.

Bruhe

(#30639) Attix82 válasza sz.j (#30623) üzenetére


Attix82
őstag

Figyi: terheld prime95el a CPU stresszel...es tapizd meg a hutodet, illetve a huto legaljat es erzekeld a homersekletet kb mennyi lehet..... en is jatszok olyan 40 fokos a CPU es a hutom legalja meg kb szobahomersekleten van... valoszinusitem ohgy a CPU mag es a kukap kozott a kapcsoalt nem valami jo ezeknel a prociknel.

(#30640) sz.j válasza Attix82 (#30639) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bár már másik topicban boncolgattuk a témát, ennek egy részét beteszem ide is, további infó gyanánt:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#30641) Attix82 válasza sz.j (#30640) üzenetére


Attix82
őstag

Vilagos: egyebkent a MHz nagysaga iszonyatosan melegiti a CPUrt, nem is a feszultseg. Priobald ki : 1.3 3Ghz es 1.3 4 Ghz rettento nagy kulonbseg van. Amit eszrevettem a MHz novelesevel es a CPU fesz allando erteken tartasanal a CPU felvett Aramerosseg nagysagrendileg novekszik...azaz hotermeles nagyon nagy. Ehhez meg hozzajon hogy a CPU mag es a kupak + a kupak meg nem is sik felulet, akkor mar azert novekszik a homerseklet a hoszenzoroknal, kozbe meg a hutod tok normalis hofokon van..

Probald: tobb hopasztat kenjel a CPU feluletere, ujjal kend szet, es ugy probald. Nalad a CPU es a huto kozi hoatadast kene novelni nem is a CPU huto huteset fokozni mert az mar maximalis....nekem is 6 db 12cm-es vneit van hazba...min fordualt es ezeket maxo fordulaton jaratva 1-2 fokot hut a CPU hoemrsekleten, vagyis szinte nulla a kulonbseg....ebbo laz kovetkezik a CPU kupak es a huto kapcsoalta szab hatart.

[ Szerkesztve ]

(#30642) HSM válasza Attix82 (#30641) üzenetére


HSM
félisten

A proci felvett áramerőssége/melegedése kb lineárisan nő az órajel emelésekor, és négyzetesen a feszültség emelésekor.

Az ujjal szétkenés nem valami jó megoldás, a zsír a kezeden nem túl jő hővezető, de egy tiszta műanyaglappal, (pl egy igazolvány) szépen el lehet oszlatni a hűtőzsírt, hogy nagyon vékonyan, de befedje a CPU-t.

(#30643) Attix82 válasza HSM (#30642) üzenetére


Attix82
őstag

Nekem az a tapasztalatom, hogy jobban hajta a procit ha a MHzet emelem.....kolleganal 4200 1.280 V aszem, nalam 4 Ghz 1.360V es sokkal husebb...kivancsi lennek nala mekkroa aramot vesz fel a proci....Everest esetleg nem mutatja ki?

Hat en ujjal kentem, nagyon pici feluleten...ujamon maradt egy resze vagyis zsir mar nem juthatott, csakis nagyon minimalis....4 Ghz CPU terheletlen 28 fok * magok 42-48*, full terheles 54 fokos *magok 62-67*.... nemhiszme hogy sokkal jobbat tudnek elerni :U
LEghtuessel termeszetesen...

[ Szerkesztve ]

(#30644) HSM válasza Attix82 (#30643) üzenetére


HSM
félisten

Alaplapfüggő, kijelzi-e (DES-es Gigák kijelzik.)
Amúgy procifüggő, mennyi áramot vesz fel adott feszen, tehát csak egy procin lehet/szabad tesztelni. Nálam méri a lap a felvett áramerősséget, és nagyságrendileg stimmelt, amit írtam.
(Pl nálam volt anno egy 6750 és egy 6550 is, kb 20W eltérés volt köztük azonos feszen, órajelen.)

(#30645) Attix82 válasza HSM (#30644) üzenetére


Attix82
őstag

ertem, jo hat akkor procifuggo...ezekszerint lehet hogy jo a hutese, jo a hoatadasa csak a procija vesz fel mar sok aramot 4200 1.280volton es hat ennyit bir a hutoje. Ezt neki kene megneznie....

(#30646) HSM válasza Attix82 (#30645) üzenetére


HSM
félisten

Sajnos erősen tuningolva a 45nm-es procik alig esznek kevesebbet, mint a 65-ösök, kb majdnem ugyanolyan erős hűtés kell rájuk, mint egy G0-s procira....
(Megdöbbentő volt, hogy egy 8200-as, 8*400-on, 1,25V (Bios....terhelésrte kevesebb) mellett képes volt az egyik mag 60 fokra melegedni, egy 9cm-es ventivel szellőztetett vörösréz hőcsöves polírozott toronyhűtő mellett, Noctua pasztázással.)...

[ Szerkesztve ]

(#30647) Attix82 válasza HSM (#30646) üzenetére


Attix82
őstag

SZerintem csak annyit jelzett, maga a hutod gondolom huvos volt.....6MB belso masodlagos memoria miatt is gondolom hogy eszik annyit.

[ Szerkesztve ]

(#30648) HSM válasza Attix82 (#30647) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom, a maghőmérséklet volt ennyi, a hűvösebb mag 52 fok körül volt, a tokozás 40 magasságában.

[ Szerkesztve ]

(#30649) Qru válasza HSM (#30646) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért melegszik rendesen a 45nm-es proci, mert sokkal kisebb maga a mag területe, ezáltal a hőátadó felület is csökken, ami magasabb maghőfokot eredményez. Nem tudja olyan hatékonyan átadni a hőt a kupakra.

#nincsbennetarcsi

(#30650) Attix82 válasza Qru (#30649) üzenetére


Attix82
őstag

Es latod ezen is fejleszteniuk kell a CPUt, egyre kisebbek lesznek es egyre gyatrabban lehet huteni :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.