Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29401) Bordoi válasza cimbi186 (#29400) üzenetére


Bordoi
őstag

Az a legrosszabb, hogy ez a szőrös fánk dolog :) már egy órája hasít, a GPU 70 fokos és csak nem produkál hibát. Most letöltöttem egy régebbi NVIDIA drvert azt még felrakom.
Illetve egy Accelero S1 Rev. 2-t rendeltem azt is felrakom, csak hogy a lelkem megnyugodjon, aztán újra rakom az XP is, mit lehet tudni :F :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#29402) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Köszönöm a válaszokat :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29403) szacsee válasza Bordoi (#29401) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz a ketyere nevét.. :R
169.21-el, vagy a 163.75-el nézd meg, de szedd le a régi drivert és restart után csökkentett módban takarítsd le a fentmaradt mocskot driver cleanerrel. ;)

(#29404) Bordoi válasza szacsee (#29403) üzenetére


Bordoi
őstag

A 169.21 töltöttem le pont :)
Most órák óta jó, pedig már egy kis tuningot is adtam neki.
Mindegy megvárom amíg megint összeesik és utánna driver takarítás és csere.
:R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#29405) szacsee válasza Bordoi (#29404) üzenetére


szacsee
nagyúr

Érzi a vesztét, ezért nem produkál hibát. :K ..általában így szokott lenni. :DDD

(#29406) Bordoi válasza szacsee (#29405) üzenetére


Bordoi
őstag

Nem tudom mivel érdemeltem ki ezt a kínlódást :) Hogy állsz a ház dologgal ?

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#29407) szacsee válasza Bordoi (#29406) üzenetére


szacsee
nagyúr

Bazárba írtam épp...ventirácsra, ventire várok.. ;)

(#29408) Prego


Prego
senior tag

Egy kis segítségre lenne szükségem tuning kapcsán:
Van egy E4300-as proccom, 2*1GB Kingmax 800as RAM, meg egy P35-DS3 lapom.
Játékhoz szerettem volna kicsit (10%-ot) megpöccinteni a procit, a mellékelt Windowsos progival, de újraindult a drága. Gondolom a RAM miatt nem ment, az egyik modullal már voltak gondjaim az előző lapomon, amin csak 667MHz en volt hajlandó elindulni BIOS frissítés után. Szóval az lenne a kérdésem, hogyan tudnám feltornázni a procimat 2,0-2,4Ghz-re (gondolom ennyit bírnia kéne, álllítólag jól húzható professzorról van szó).
Kösze

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29409) kételkedem válasza Prego (#29408) üzenetére


kételkedem
addikt

Szerintem a 375*8 vagyis 3GHz is menne ;]
Biost állítsd, ne win alól :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29410) Prego válasza kételkedem (#29409) üzenetére


Prego
senior tag

Ahhoz sztem már gyári hűtőt is kéne cserélni, az már így is 1200-t forog :D
Tudom hogy menne a drága mint az őrület, de az egyik RAM modulom nem éppen akar alkalmazkodni, ráadásul nagykerbe vettem, amit azóta bezárattak :O A jóra bezzeg 10 év gari van...

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29411) kételkedem válasza Prego (#29410) üzenetére


kételkedem
addikt

A gyári hűtőt a nyáron lehet, h le fogod cserélni :P
A memóriákat teszteld le, ha valóban rossz(ak) akkor tuningnak nem sok értelme :(
Kezdj el gyűjteni hűtőre, memóriára ;]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29412) fsb1000 válasza Prego (#29410) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A két RAM-od nem egyforma tipus?
Méretük, időzítésük egyforma?

(#29413) Prego válasza fsb1000 (#29412) üzenetére


Prego
senior tag

Teljesen egyformák, csak más időpontban és más helyen lettek vásárolva, az egyik 10 a másik 1 év garival. Most is Duálban mennek amúgy.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29414) Prego válasza Prego (#29413) üzenetére


Prego
senior tag

Esetleg ha tudtok mondani valami jobbmárkát most Corsair-eket nézegettem. Sokat nem szeretnék költeni a tuning miatt.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#29415) Richter36 válasza Prego (#29414) üzenetére


Richter36
őstag

Ez vagy ez szerintem tökéletes választás.

Ezek biztos nem fognak korlátozni a tuningban.

[ Szerkesztve ]

(#29416) kételkedem válasza Prego (#29414) üzenetére


kételkedem
addikt

Kingmax, Geil (ezt itt nem szeretik, nekem ez van és megvagyok vele :U ), ha többre vágysz akkkor CSX, OCZ.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29417) #TOTTI válasza Prego (#29414) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ha olcson akarsz kijönni akkor Kingmax 1066, próbálkoztam már számtalan tuning rammal persze ésszerű keretek közt Corsair, GeiL de közel se mentek ugy mint a Kingmax most is ezt használom akár 1300Mhzet is megy CL6ba...(960Mhz pedig CL4) persze amennyi fesz kell neki itt azt már nem szereti.. (2,3V) de elviseli...

(#29418) pcmatyi


pcmatyi
tag

Üdv!
Gigabyte alaplapot milyen chipsettel érdemes megvenni ami most a legjobb ár/érték arányban van?

(#29419) kételkedem válasza pcmatyi (#29418) üzenetére


kételkedem
addikt

Ennél egy kicsit több info kell! Intel-AMD, melyik ár kategória, milyen szolgáltatás legyen rajta?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29420) Laraxior


Laraxior
titán

Gorni áttelepedett a másik totyikba? :Y :(

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#29421) pcmatyi válasza kételkedem (#29419) üzenetére


pcmatyi
tag

Parancsolj kipakolok:
INTEL CORE 2 DUO 3,0/1333/6MB/E8400 proci
Gainward Gold 8800GT 512MB
ENERMAX LIBERTY 400W-os táp
Kingmax 2×2GB 800MHz memória
1db WD 160GB RAID EDITION vinyó
1db floppy meghajtó
1DVD író
1DVD olvasó
ezekhez.

és ne kérdezd mire kell! Mindenre!

[ Szerkesztve ]

(#29422) kételkedem válasza Laraxior (#29420) üzenetére


kételkedem
addikt

Tegnap benézett ide is. Ha jól emlékszem deszkacsere van nála, valami p45 vagy mi a szösz :DDD

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29423) kételkedem válasza pcmatyi (#29421) üzenetére


kételkedem
addikt

ep35 ds3 a Te barátod!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29424) pcmatyi válasza kételkedem (#29423) üzenetére


pcmatyi
tag

Jó! Köszi!
És milyen árban van ez?

No meg hol áll rangsorban ez tudsz adni egy listát?

[ Szerkesztve ]

(#29425) kételkedem válasza pcmatyi (#29424) üzenetére


kételkedem
addikt

19k
A konfigodat stabilan, hűen fogja szolgálni. Perpill ebben a kategóriában szerintem a legjobb vétel :K

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29426) pcmatyi válasza kételkedem (#29425) üzenetére


pcmatyi
tag

Értem.
és ha úgy 2-3 évre gondolnék,mármint ha addig nem fejlesztgetném a gépem,akkor is ezt ajánlanád,vagy ettől újjabat?

(#29427) kételkedem válasza pcmatyi (#29426) üzenetére


kételkedem
addikt

Akkor is ezt választanám. Nem tudom, h mi lesz 2-3 év múlva, ez a számítástechnikban nagyon sok idő. A p45 újabb, de a PH! teszt szerint nem nyújt sokkal többet, viszont dupla annyiba kerül, mint a p35. Két év múlva meg úgysem lehet majd fejleszteni, cserélni kell majdnem mindent :O

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#29428) pcmatyi válasza kételkedem (#29427) üzenetére


pcmatyi
tag

Ok!
Köszi!

(#29429) Skizz


Skizz
addikt

Anyone help, please.
Van nekem egy DS3-as lapom, de floppym nincs, viszont egyszer már frissítettem bioszt win alól. Egyik ismerősöm dobott meg egy ilyen auto bios ápdéterrel, ami win alatt leszedte és fel is rakta a legújabb (akkor még f10-es) bioszt, de a Giga honlapján ezt nem találom. Quaddal vannak problémáim, azért kéne gyorsan csinálni vmit.

thx

(#29430) #TOTTI válasza Skizz (#29429) üzenetére


#TOTTI
őstag

@BIOS

Ez a progi és itt.. kattint valamelyikre..

(#29431) TopaMo


TopaMo
aktív tag

Sziasztok!

Mi a különbség az ep35-ds3 és p35-ds3 között?

Kicsit búgos a p35-ds3-am. Néha nem hajlandó állítani az fsb-t! :O

(#29432) TopaMo válasza Skizz (#29429) üzenetére


TopaMo
aktív tag

A gigaknál lehet pen drive-ról is bios-t frissíteni!

(#29433) Eagl3 válasza TopaMo (#29431) üzenetére


Eagl3
veterán

"Kicsit búgos a p35-ds3-am. Néha nem hajlandó állítani az fsb-t! "
GOndolom ezt egy BIOS frissítés megoldja.

"Mi a különbség az ep35-ds3 és p35-ds3 között?"
Ha jól tudom, akkor az EP az energia takarékosság, de nem 100%, majd az okosok megmondják. Amúgy az EP az újabb, viszont ez nem vezérli a 3 eres ventiket sajnos :(

(#29434) fsb1000 válasza TopaMo (#29431) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Az ep35-nél is meg van ez a ficsör!
Áramtalanítás, ClearCmos + Load bios safe -- egy lehetséges megoldás.

(#29435) TopaMo válasza fsb1000 (#29434) üzenetére


TopaMo
aktív tag

Ezeket már eljátszottam!
Pl tegnap egy újraindítást követően 400fsb-ről 266-ra lépett vissza.
Szórakoztam egy csomót semmi.
Ma meg állítgatás nélkül 400!
Ki érti ezt?

(#29436) TopaMo válasza Eagl3 (#29433) üzenetére


TopaMo
aktív tag

Köszi, de már 3 bios-t próbáltam eredménytelenül.
(persze 2 procit is, hátha az a bibi, de nem)
A feszemelést, meg egyszerűen rühelli!
Még kipróbálom egy másik táppal, hátha.
(bár egy új CM 520M-el hajtom)

(#29437) fagy53 válasza Eagl3 (#29433) üzenetére


fagy53
nagyúr

A 3 tűs csatikba dugott ventiket a másik sem vezérli, csak a 4 tűs PWM csati szabályoz, ilyen a CPU venti csati is.

(#29438) Bordoi


Bordoi
őstag

No lehet megoldódik a próblémám (képremegés,fagyás), kivettem 2x1GB ramot és azóta 2800-on hajom az E6300-at, persze csak a teszt miatt .
Egész nap szőrös fánk :DDD és COD4 . Idáig nem produkálta a hibát .
Remélem így is marad .

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#29439) TopaMo válasza Bordoi (#29438) üzenetére


TopaMo
aktív tag

Én is szőrős fánkozok!
Hogy mutatja, ha hibázik a vga?

(#29440) f4lcon


f4lcon
őstag

kérdés:
gigabyte ep35-ds3p lapom van, most vettem két noiseblocker ventit.
eddig molexre voltak kötve a házventik, most átettem az alaplapra (3 pines a venti) de nem hajlandó szabályozni.
bios-ban fan control-t próbáltam auto-n, pwm-en és voltage-on is, valamint off-on is. speedfan sehogy sem szabályozza. a processzor 4 pines ventijét a "voltage" opcióval leszabályozza 400-ra, de a házventikkel semmit nem csinál.
speedfan nem megoldás, nem ccinál semmit.

ötlet? F2 bios.

szerk: látom másnak is van ilyen baja :) szóval élni kell vele, vagy eladni és venni abitot amiben van normális ventiszabályzás.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29441) Termi16 válasza f4lcon (#29440) üzenetére


Termi16
őstag

A lap csak 2 ventit tud szabályozni, azt, amelyik a cpu-fan-ra van dugva, ill amelyik a sys fan-ra. A többit sajnos maxon pörgeti. Megoldás néhány poti beiktatása, esetleg egy ventiszabályzó-panel.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#29442) Eagl3 válasza f4lcon (#29440) üzenetére


Eagl3
veterán

[link]

Én ma rendeltem egyet, kell...

(#29443) Bordoi válasza TopaMo (#29439) üzenetére


Bordoi
őstag

Fogalmam sincs, én csak amiatt használtam, hogy a hőfokot emelje drasztikusan .
Szerintem nekem nem is hibázott .
Csak azt nem értem, ha a lapnak valóban a 4x1giga RAM nem tetszett, miért a monitoron remegett a kép ? :F
Mi köze hozzá ?

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#29444) Termi16 válasza Bordoi (#29443) üzenetére


Termi16
őstag

A 4 modul nagyon le tudja terhelni adott esetben az egész lapot, ettől lehet simán instabil, innentől meg bármit befolyásolhat. Ha még nem próbáltad, akkor az mch-nak mindenképp adj +0,1 vagy max +0,2V-ot, ill, a ramoknak is mehet a fesz, talán úgy helyreállna a rend. (és kitölthetnéd a konfigod :)) )

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#29445) Bordoi válasza Termi16 (#29444) üzenetére


Bordoi
őstag

Ezt elhiszem, de akkor a Gigabyte, mint olyan bekaphatja :(((
Gorneck23 javaslatára már adtam az mch-nak 0.1-et, a ramoknak pedig 0.4-et, de ez sem segített . Azt tudnám minek vettem én ennyi RAM-ot, ha egy viszonylag korszerű lap, nem hajlandó stabilan kezelni. :(
Töltöm már töltöm :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#29446) Termi16 válasza Bordoi (#29445) üzenetére


Termi16
őstag

Egy kis plusszt próbálj még adni az mch-nak és a ramoknak is 0,1V-ot (2,3V a felső határ).

Ha így sem jó, akkor vagy nagyon nincs szerencséd a lappal, vagy vmelyik kit rossz esetleg.

Egyébként én pl ezért vettem 2*2gb-is kiszerelést, így tökéletesen megy minden, stabil és a tuningot is jól bírja. Azt elfelejtettem leírni, hogy ez nem csak giga-jelenség, általános dolog sajnos, hogy a lapok nem mindig szeretik, ha 4 modulnyi memória van bennük.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#29447) Bordoi válasza Termi16 (#29446) üzenetére


Bordoi
őstag

No kipróbáltam, ahogy mondtad, de már az Everest memória olvasásánál lefagyott az egész gép :((
Azt gondolom a RAM-ok jók, mert teljesen mindegy, hogy melyik 2 van bent .
Az hogy nem tudok tuningolni, az nem is fáj annyira, de hogy még alapon sem tudom a 4GB-ot használni . Ez már azért dühít .
Lehet cserélgetnem kellene 2x2 GB-ra, de amilyen szerencsém van azzal sem lesz jó :DDD
Neked milyen a 2x2 kitted ?

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#29448) fsb1000 válasza Termi16 (#29441) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nincs tipped PWM-es ventilátorra? Halk + nem túl drága kivitelben?
Kicsit zavar, hogy a cpu hűtőn egy direktbe kötött van...

[ Szerkesztve ]

(#29449) f4lcon válasza Termi16 (#29441) üzenetére


f4lcon
őstag

az alsó a sys fan, igaz? nos az is 1000 felett pörög...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#29450) szacsee válasza Termi16 (#29446) üzenetére


szacsee
nagyúr

Bocs, ezt cáfolnám...4 modul nem szeresse kijelentést!
Nálam Am2 is szerette, P35 is szereti mind a mai napig. Tuning is megy velük rendesen. :)

Bordoi: Pü ment! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.