Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) Landon válasza Lauda (#6350) üzenetére


Landon
őstag

Ööö ez a "fény berángás" nálam se akkor van amikor szépen lassan végig húzom a lámpát a falon hanem kb az általad leírt idegbeteg módnál. :DDD Jó nem száguld le az egér az asztalról de viszonylag gyorsan van ide-oda ráncigálva. :) De a furi az h ha cpu végzi a fizikát ilyen nincs. Na mind1 nem érdemes erre több szót pazarolni azt hiszem mert fölösleges csak nem értem a dolgot... Én amire rettentő kíváncsi vagyok már ez a Mafia II. Több okból is. Egyrészta beharangozott gépigénye miatt. Másrészt meg mert ez elvileg használ 6 magot is. Legalább is az egyik fejlesztő azt nyilatkozta vmelyik interview-ban h "minél több magod van annál jobb". :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6352) Erdei88


Erdei88
veterán

GTX 480, 512 CUDA coreral.
Kicsit erősebb is lesz.

(#6353) Crytek válasza Erdei88 (#6352) üzenetére


Crytek
veterán

(#6354) Cyberpunk válasza Crytek (#6353) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az a 5-6% nem túl sok :N 5970-el szemben még mindig kevés. Kíváncsi leszek hogy lesz e belőle valami. És persze hogy bele férnek e a 300W-ba. De én inkább egy két GPU-s GF104-esre várok ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6355) bigdigit válasza Cyberpunk (#6354) üzenetére


bigdigit
addikt

és szerinted itt ki nem szarja le sz 5970-est? :DDD

(#6356) Cyberpunk válasza bigdigit (#6355) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én is leszarom nVidia párti vagyok ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6357) Lauda válasza Erdei88 (#6352) üzenetére


Lauda
félisten

Csak tudnam az a 10k pont hogy sikerult a vantageban, az 480 alapon hoz 17-et.

(#6358) Crytek válasza Lauda (#6357) üzenetére


Crytek
veterán

Egyszerű ha jobban megnézed Extreme mod ott meg az 5970 is csak 12 ezer körül megy ennyi és nem több.

Next PC Upgrade: 2022

(#6359) Lauda válasza Crytek (#6358) üzenetére


Lauda
félisten

Okes! :R

(#6360) Landon


Landon
őstag

Na srácok lehet kezdeni izzítani a tuningokat, felpörgetni a ventiket, vizet. Holnap Mafia II DEMO. :DDD Az egyetlen rossz benne csak hogy steam-es... amit én személy szerint utálok de hát ez van.

Ennek a 512 cuda core-os chip-nek vajh mennyi lesz a selejt aránya? 1000 darabból lesz, jó esetben, 1 db működőképes?! :DDD

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6361) Lauda válasza Landon (#6360) üzenetére


Lauda
félisten

En is varom mar nagyon, torrenten biztos fent lesz, szoval no para. :DD

(#6362) TTomax válasza Landon (#6360) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én is azt várom,ha kell veszek új alaplapot és berakok egy gtx260-at fizikára ha megroggyanna a 460SLI... :U

Far Cry bench.. ez hogy meg gtx480-on?

[link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6363) bigdigit válasza Landon (#6360) üzenetére


bigdigit
addikt

rossz válasz üljön le. :DDD
a mi 480-sunk gyártása közben már összejött annyi hibátlan darab amit gyűjtögettek hosszú hónapok alatt és most érte el a kb 1000db-ot.ebből már lehet kiadni valamit. :D

(#6364) Erdei88 válasza TTomax (#6362) üzenetére


Erdei88
veterán

Meg fog, mivel nincs külön physx-re kártyád. Így max anélkül tudsz játszani.

[ Szerkesztve ]

(#6365) TTomax válasza Erdei88 (#6364) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen ettől félek, de egy mostani alaplapomon rátakar a slotra az alsó kari... ezt hogy találták ki? :F Minek raktak oda slotot...nézegetem a lapokat de olyan lap amin 3darab teljes értékű pci-e van elég drága...remélem lesz hack hogy cpu-n menjen a fizika és lehetöleg 8szálon mert akkor nem lesz gond... ha minden kötél szakad eladom az egyik 460-at és rakok mellé egy 480-at... :U

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6366) Erdei88 válasza TTomax (#6365) üzenetére


Erdei88
veterán

A legutolsó nV driverben be tudod állítani mit szeretnél physx-nek, akár dedikáltnak. Ott be lehet állítani a CPU-t is, de nagyon gyatra eredmény kapsz, elég durván visszafogja a rendszert.
460 felesleges pénzkidobás physx-nek. 9600GT Batmanen kívül szinte ugyanazt hozta mint a GTX275, legalábbis nálam.

[ Szerkesztve ]

(#6367) TTomax válasza Erdei88 (#6366) üzenetére


TTomax
nagyúr

Voltak már próbálkozások több szálasítani physx-et azt hiszem a fluidmarknál...nyolc szálon elég meggyözö volt egy I7.,annyira az volt hogy altatják is a témát ... van itthon még egy pár GTX260 is... nem tudom mi teszek még,bár ha nálam gáz lesz akkor mi lesz az atisokkal???

(#6368) Crytek
Nem tudom látványban mennyit dob.. ha pl akkorát mint metroban az advanced physx,akkor engem sem fog érdekelni ott kb nem nagyon látom,egy rakés lovét meg kell mozgatnom,és egyre jobban húzom a szám amikor a 3-4-5 fontos dolgokat kell kifizetnem,nem azért mert nincs ennyim,35 évesen nem jelent ez gondot de egyre jobban fordulok el az egésztől... egyre kevesebb játék köt le valami hiányzik belőlük ..

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#6368) Crytek válasza TTomax (#6367) üzenetére


Crytek
veterán

Mi lenne mint mindig PhysX nélkül játszanak ennyi! Nekik úgysem kell mondják ők!

Next PC Upgrade: 2022

(#6369) Abu85 válasza TTomax (#6367) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A PhysX SDK 3.0 már automatikusan többszálú környezet és az SSE-t is támogatni fogja. Most ez prioritás az NV-nél, amióta kiderült, hogy mesterségesen korlátozzák a CPU-s feldolgozást. Persze ez a jelenlegi játékokra semmi hatással nem lesz.

A PhysX az a Mafia 2-ben annyi lesz, hogy ha mondjuk szétlövöd az asztalt, akkor annak a darabjai CPU-nál nem maradnak meg a padlón, míg GPU Physx mellett igen. A Medium APEX szinten az objektumok száma korlátozott lesz, míg magas APEX-nél, annyi lesz amennyit csak tud kezelni a rendszer. Ettől kell majd dedikált GeForce a számításra, mert ha szarrálövöd a pályát, akkor több százezer objektum ottmaradhat a padlón, és azokat folyamatosan számolni kell, na meg a renderelésben is gáz lesz, mert nyilván ezeket is ki kell rajzolni, ráadásul nem is lehet alkalmazni Instancingot.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6370) Landon válasza TTomax (#6365) üzenetére


Landon
őstag

Nekem az amp 3 slotot foglal ás ha látnád h mennyire ki van milizve a 4 PCIE slottal rendelkező lapomban hogy beférjen az amp + a gts250 + a asus xonar hát elég vicces... féltem is még előtte mivel sok komibnálhatóság nincs mivel a felső pcie slot a main így csak oda kerülhet az amp. De szerencsére pont belefért minden és nem is melegítik össze egymást. :D

Fizika menni fog CPU-n is! Írták is a fejlesztők. 8 szálon?! :DDD Haha, sokan örülnének ha kettőn menne... PhysX direkt úgy van megírva h lehetőleg csak 1 szálon menjen. Ezért kell a gpu gyorsítás hozzá! :C Soha nem is lesz jobb. Szóval high physx-el játszani még 980x-en se érdemes. Mondanám h egyik 460 számoljon grafikát a másik fizikát de gondolom ez nem adja neked! :D Ennek a vége úgy is 480 + 460 lesz már látom... :K

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6371) Landon válasza Abu85 (#6369) üzenetére


Landon
őstag

Többszálasítják a physx-et? :Y Mi történt nV-nél beütött a 2012?!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6372) Landon válasza TTomax (#6362) üzenetére


Landon
őstag

FC2-őt még nem néztem mer nincs de ha akarod szedek. ;]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6373) Crytek válasza Landon (#6371) üzenetére


Crytek
veterán

GTX 460 sikerein felbuzdulva biztos látják tudnak ők is jó ár érték karikat nem kell zárt rendszerrel csalni a vevőket lehet nélküle is ezért lemondnak róla. :C

Next PC Upgrade: 2022

(#6374) Abu85 válasza Landon (#6371) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szoftveres oldalról ki kell gyúrni a PhysX-et, mert ez is egy opció. Ha a hardver már lényegtelenné válik, akkor a szoftverért lehet újra pénzt kérni. Nyilván technikailag a rendszer a PC-n CPU oldalról totálisan versenyképtelen a Havok, a Bullet vagy az ODE ellen. Az igazi ellenfél innen csak a Havok, mert azért kérnek pénzt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6375) rumkola válasza Abu85 (#6369) üzenetére


rumkola
veterán

a videók alapján nem hogy nem maradnak meg a darabok, hanem nem is lesznek

(#6376) Abu85 válasza rumkola (#6375) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lesznek letörő darabok. Úgy kell elképzelni, hogy ha belelőnek az ablakba, akkor az minden rendszeren ugyanúgy fog eltörni (feltételezve azt, hogy ugyanúgy lőnek bele). A különbség annyi, hogy a letörő darabok a GPU mellett ott maradnak a földön, míg CPU esetén eltűnnek. Ez alapvető szempont volt a Mafia 2 fejlesztésénél, mivel nem akarták, hogy a játékmenetbe beleszóljon a PhysX. A konzolon pedig annyi a különbség, hogy lesznek megmaradó darabok, mert ott nem kell mesterségesen korlátozni a CPU számítási kapacitását. Persze szám szerint nem annyi, mint APEX mellett, hanem amennyit elbír a két rendszer CPU-ja. Ez a hivatalos adatok szerint kicsivel a Medium APEX szint alatt lesz mindkét gépen. PC-n a medium szintet egy felsőkategóriás GeForce-hoz tervezték, míg a High szintet egy combos GeForce-hoz és egy dedikált PhysX gyorsítóhoz, ami nem árt, ha komolyabb számítási teljesítménnyel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6377) Landon válasza Abu85 (#6376) üzenetére


Landon
őstag

A hivatalos álláspont az az valóban, hogy a játékmenetbe nem szólhat bele a physx az egyenjogúság miatt. Ez abszolút érthető és logikus is. Ugyanakkor a minap azon nevettem egy jót, hogy az egyik fejlesztői video-ban az egyik lengyel pont azt jelentette ki, hogy mennyire jó hogy PhySx HAT a játékmenetre is. Na most én ezt az elég nagy bakit betudtam az ipse rettenetes angoltudásának... biztos szeretett volna vmi hatásosat mondani és így sikerült. Mindenesetre vicces volt, mert valóban mindenhol azt olvasni, hogy nem kell attól félni h a physx játékmenetben is többet adna. :D

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6378) rumkola válasza Abu85 (#6376) üzenetére


rumkola
veterán

"Denby Grace: You hit the nail on the head. The biggest difference is the GPU enabled physics effects. While on a system without GPU (consoles and ATI cards), the game will have a great PhysX simulation with particles and cloth, however, if you have the extra hardware we are able to push things to a whole new level which has not yet been seen in open world game before.

Our destructible environments feature thousands of physical particles which in turn can be affected by individual explosion force fields to make them move. It’s all very impressive and it’s these kinds of improvements that high end PC gamers can expect."

[link]

Én ebből azt veszem ki, hogy nem, nem ugyanúgy fog eltörni, felrobbani, szétszakadni stb.

(#6379) Abu85 válasza Landon (#6377) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nagy kérdés, hogy mit is érdemes ilyenkor mondani. Nyilván az NV annak örül, ha azt mondják, hogy a PhysX sokkal jobb játékélményt ad, de a fejlesztőknek figyelni kell azt is, hogy az AMD nagyobb piaci részesedéssel bír az NV-nél, a legújabb felmérések alapján.

(#6378) rumkola: Pontosan ezt mondja el, vagyis az objektumok megmaradnak a játéktérben. A játékelemeknek nem szabad változnia, mert az negatívan hatna a játékélményre. Eleve abba érdemes belegondolni, hogy a felhasználók hány százalékának van GTX 470-es kártya a birtokában, ami ugye a medium APEX szinthez ajánlott, és ez sajnos nem túlzás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6380) Landon válasza Abu85 (#6379) üzenetére


Landon
őstag

Épp ezért nem értem ezt a gépigény dolgot se. nV-nek nagyon sokat kelhetett fizetnie ahhoz h ilyen igényt adjanak ki... egy darab AMD termék nincs megemlítve benne! Ezzel eléggé "elbátortalanítva" az AMD tulajokat. Nekem az az érzésem, hogy ezt azért csinálták így mert így megkapták a pénzt, de ugyanakkor a gépigény közel sem ennyire kemény és ofc mind2 gyártó kártyáin "ugyan olyan jól" mennek és ez úgy is kifog derülni a demo-nál így az AMD tulajok se fognak zúgolódni többet és jóllakott a kecske de megmaradt a káposzta is. :) Ez az én teóriám.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6381) Abu85 válasza Landon (#6380) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az NV szándéka egyértelműen a GeForce-ok eladása. Ez nem is kérdés. Látják, hogy közeleg a HD 6000 sorozat, ami hasonlóan fog fájni mint a HD 5000. Egyszerűen nincs lehetőségük olyan hardvert fejleszteni, ami képes felvenni a versenyt az AMD termékgenerációival, mert az architektúra jelentős részét a HPC piachoz gyúrják ki, míg az AMD konkrétan célhardvereket készít a PC-s játékokhoz. Ez láthatóan abban is megnyilvánul, hogy több hónapos hátrányban is csak az alacsony árazással tudnak versenyezni. Gondolni kell a partnerekre is, akik csak vegetálnak, a szűkülő PC-s VGA piac mellett. Persze biztos, hogy mára már több szolgáltatást tervezett az NV, mert ők is csak 199 dolláros árért kínálják a GTX 460-at, ami önmagában ugye nekünk nagyon jó, de látható, hogy az NV nem érzi azt, hogy az emberek még nem hajlandóak plusz 100 dollárt kiadni a PhysX és a CUDA miatt. Ezért őrjöngnek a médiának, hogy hangsúlyozzák ki a PhysX és a CUDA előnyeit, hogy azt be tudják építeni az árcédulába is. Amíg úgy áll hozzá a média, ahogy a PhysX és a CUDA nem számottevő extra, addig nyilván csak a teljesítményhez mérhetik az árakat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6382) Crytek válasza Landon (#6380) üzenetére


Crytek
veterán

Ez mindig így volt phyx meg Apex szarságok nélkül atin is nagyon gyors lesz nem lesz gond!

Next PC Upgrade: 2022

(#6383) rumkola válasza Abu85 (#6379) üzenetére


rumkola
veterán

pontosan azt mondja el, hogy physx-el sokkal nagyobb robbanások és elpusztítható környezet lesz :U

(#6384) Abu85 válasza rumkola (#6383) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A robbanásoknál csak annyi különbséget láttam, hogy a GPU-s PhysX mellett keletkeznek fémdarabok, amik a CPU PhysX-nél nem. A környezet elpusztítható CPU-s PhysX mellett is. Ezen nem lehet spórolni, mert erősen befolyásolja a játékmenetet, hogy az ablakot ki tudod-e lőni vagy sem. :) Amit te mondasz, az azt jelentené, hogy csak az képes rombolni, akik rendelkezik egy GTX 470-nel. Elég kevés embernek van ilyen, így ez tökéletesen értelmetlen húzás lenne, még az NV részéről is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6385) Landon


Landon
őstag

ITT van mafia 2 demo video. Még konzolon is marha jól néz ki szerintem...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6386) Abu85 válasza Landon (#6385) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezen pont látható, hogy a semmibe esnek le a törmelékek. A GPU PhysX annyit tesz, hogy ezek ott lesznek a padlón.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6387) Landon válasza Abu85 (#6386) üzenetére


Landon
őstag

Javíts ki kérlek ha félreértettelek de akkor lényegében halommá lehet lőni a pályát és a végén marad 6 nagy halom kupac amikben nyakig lehet gázolni mert a gpu azokat számolja? Bár ez képtelenség. Gondolom egyes elemek lesznek teljesen szétlőhetőek és azok a darabok maradnak ott örökre de felteszem mentés és kilépés után már nem. Na ezt azt hiszem saját szemmel kell látni. :D

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6388) rumkola válasza Landon (#6387) üzenetére


rumkola
veterán

igen, abu szerint ottmarad minden ami miatt egy idő után belassul az egész, sőt, NV-n játszhatatlanná válik, ergo jobban jár az akinek nem lesz bekapcsova a physx ill. amd vga-ja van
:D

(#6389) Abu85 válasza Landon (#6387) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lényegében a CPU és a GPU Physx esetén ugyanúgy szét lehet lőni mindent, de a GPU-nál megmaradnak a darabok. Ennyi. Ellenben ez sem végtelen. Medium és High szinten más lesz az objektumlimit. A pontos számokat nem tudom, de azt már mondták a fejlesztők, hogy max APEX mellett 1000-nél is több törmeléket kezel a motor.
A mentés nem lesz gond, mert fix helyen lehet majd ezt megtenni. Ergo küldetés közben ilyenre nincs lehetőség. :) Persze ha később visszalátogatunk arra a helyre, akkor nyilván totál új lesz, mint ha ott sem jártunk volna. :D

(#6388) rumkola: A sebesség a kezelt objektumok számától függ. A PCGamesHardware már írta, hogy High Apex opció mellett egy komolyabb tűzharcban már 30 FPS alatt lesz egyetlen egy GTX 480. Ezért írják a gépigényben a High opció mellé a dedikált gyorsítót. Szerencsére a Medium és a High szint csak a kezelt objektumok maximális számában különbözik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6390) rumkola válasza Abu85 (#6389) üzenetére


rumkola
veterán

Pesze, mindenki tudja, hogy a legmagasabb physx beállításokhoz külön dedikált vga kell.
Viszont azt is, hogy olyan látványorgiát kapsz a physx nélküli beállításhoz képest, hogy berosálsz, és ez nem az általad említett "több törmelék van a földön" című dolgot jelenti (ahogy nem ezt jelentette eddig egyetlen phsyx-es címnél sem).

"Lényegében a CPU és a GPU Physx esetén ugyanúgy szét lehet lőni mindent, de a GPU-nál megmaradnak a darabok." Igen ennyi, csakhogy phsyx nélkül 3darabra szakad, azzal meg 300-ra füst és fény mellett.

Meg kell nézni a physxes MAFIA 2 videókat.

[ Szerkesztve ]

(#6391) Landon válasza Abu85 (#6389) üzenetére


Landon
őstag

Én értem már mit mondasz! :K A különbség az h a GPU-s P-.nél a darabkák nem e semmibe, ergo földbe/textúrába, hanem rá a földre/textúrára esnek és ott meg is maradnak és kedvünkre "túrhatunk, mászkálhatunk" bennük, de ez sem limit nélküli csak nagyon sok és ofc hosszabb idő után ez is elmúlik. Végül is nem rossz csak hát valóban ezért komolyabb physx gyorsítót venni mint ami pl az ajánlott cfg-ba van, nem igazán éri meg. Persze, hogy kinek mi éri meg ez teljesen szubjektív! :K Ezen vitatkozni nem szabad. Én megvettem, leginkább kíváncsiság miatt, anno a GTS250-et. Ha azzal is vacak lesz a High PhysX akkor ennyi, max medium-ra állítom.

Abu, arról nem tudsz vmit, hogy valóban teljesen ki fog használni minden CPU magot a játék? Most ezt nem fizika téren hanem úgy általánosságban kérdezem. Mert ez izgat még nagyon h végre látnám vmiben a 6 mag előnyét. :D

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6392) Landon válasza rumkola (#6390) üzenetére


Landon
őstag

"[]...olyan látványorgiát kapsz a physx nélküli beállításhoz képest, hogy berosálsz,...[]" Én ezt nem éreztem egy MafiaII PhysX-es video alatt sem... :B Annyira nem volt nagy szám mint amennyire hypolják és amekkora a gépigénye. :( De persze lehet velem van a gond.

Más: 1000 bocs, hogy ezt itt kérdezem a már amúgy is kissé szétoffolt gtx4xx topicban de miért van az h egyeseknek saját avatar-uk lehet, nekem pl. meg csak a gagyi előre megadottak vannak? :D A saját avi-hoz vmi spec privilege kell vagy protekció? :D

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6393) Abu85 válasza rumkola (#6390) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem szabad keverni a PhysX-et az APEX-szel. A többi játékban a PhysX miatt vannak extra effektek. Az APEX egy külön modul, ami lényegében csak annyit kezel, hogy a programkód mellett leszakadó objektumok közül mennyi marad látható. Erre jó példa a Metro 2033, ami szintén APEX modulos. Az Advanced PhysX jelenti a GPU gyorsítást és a törhető objektumok reagálását, amit az APEX kezel. Hasonló dologra kell a Mafia 2-ben is számítani.

A töréseknek és a füstnek nincs nagy gépigénye. Láthatod, hogy a két éves Strangleholdban is szarrálőhetted a pályát. A gondot a megmaradó objektumok állandó szimulálása és rajzolgatása jelenti. Ez pokolian sok terhet ró a GPU-kra, nemcsak a fizika, de a renderelés kapcsán is.

(#6391) Landon: Nem tudom, hogy hány magot használ ki. Az előzetes tesztelők azt mondták, hogy négy mag fölött, már nincs érezhető hatása a magoknak a sebességre.

Arcképre: [link]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6394) pottyantós


pottyantós
aktív tag

512CC GTX 480

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#6395) zH. válasza pottyantós (#6394) üzenetére


zH.
senior tag

"The full-load temperature was around 94℃, with a fan speed of 92%. The noise increased a little, but was still acceptable."

remélem ezt valami jó viccnek szánták. gratula annak is ,aki ilyet vesz.

just be

(#6396) Landon válasza zH. (#6395) üzenetére


Landon
őstag

Én el tudom képzelni. 512 cuda core-al simán. De az tuti, h ha nem lenne most 480asam és vásárlás előtt állnék se választanám ezt. Bár sztem jobb esetben vmi aftermarket hűtőt fog kapni és nem a ref-át.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6397) zH. válasza Landon (#6396) üzenetére


zH.
senior tag

hát énsem. alap gtx480 is rohadtul melegszik ,nem hogy ez. kíváncsi vagyok gariba mennyit küldenek majd vissza. vajon vízzel milyen hőfokokat produkálhat? brutális hőtermelése van ,ha ilyen hűtővel ilyen hőfokokat produkál.

just be

(#6398) Landon válasza zH. (#6397) üzenetére


Landon
őstag

Most látom milyen hűtő van rajta. Nos ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy az én AMP!-om is elér max 93C-t full furmark load alatt. De akkor a venti csak 44%-on megy. 90%-os venti mellett sztem 70-75C körül lenne max. Ha ezzel a 3 ventilátoros csodával 9x%-on 94C hááát... nem mondom. Egyrészt a kártya ára q. nagy lesz várhatóan másrészt szép kis hőtermelése lesz. De ameddig a 94C full-load alatt addig szvsz nincs gáz. Csak nagyon feljebb ne menjen. Persze furmark-ról beszélek és nem hétköznapi játékokról.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#6399) Crytek


Crytek
veterán

Itt van 2 részes mafia 2 gameplay 30 perces jól látható hogy megmaradnak a törmelékek a talajon bár nem olyan hüde gyorsan fut a game!

Next PC Upgrade: 2022

(#6400) zH. válasza Crytek (#6399) üzenetére


zH.
senior tag

mondjuk szerintem nem attol lesz jó egy game ,hogy megmaradnak a törmelékek. ha igazán leköt és van feelingje a game-nek ,akkor nem fog érdekelni ,hogy marad -e a törmelék vagy nem ,vagy hogy milyen szépen vetődik az árnyék.
én most gta-zok ,szinte mindennel csutkára húzva ,de nem a grafika fogott meg benne.

just be

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.