Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22151) asvald válasza Speed® (#22148) üzenetére


asvald
senior tag

Azt a hűtést Én is néztem , de 5rúgót spec nem adnék azért, h megfőzzem a kártyát, neked mondjuk módolni kell , az más tészta :R 6ezrbe vettem az AC extreme plust vr004es kittel

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22152) javorszky


javorszky
tag

Ha valakit érdekel ezek a felállások GRID 2

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22153) FatalEror válasza javorszky (#22152) üzenetére


FatalEror
addikt

Basszus,tudnál segíteni,hogy neked,hogy a rákba ír ki annyi mindent,az OSG.mivel nekem csak időt,meg FPS-t :W

HardCore is my LifeStyle

(#22154) odorgg válasza Speed® (#22148) üzenetére


odorgg
addikt

Grat! Én is megvettem volna, de sajna azt írta a hirdetésben hogy no posta, így inkább meg sem kérdeztem.

Jó lessz ha már kezdesz valamit azzal a Peterrel, mert kiváncsi leszek mit fog tudni hőfokokban. Sajna a DCII-es nálam, 800Mhz felett már nem túl hatékony. Jó lenne tudni, ehhez képest mit tud egy Peter. :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22155) javorszky


javorszky
tag

Nekem is egy haverom állítgatta be.Itt kell yes.re állítgatni azt hogy mit akarsz monitorozni.De még utána valahogy menteni is kell.Biztos van valaki aki többet tud segíteni mint én.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22156) vakond5 válasza javorszky (#22155) üzenetére


vakond5
őstag

HWInfo! Legjobb! :K
Nálam így néz ki:

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22157) Speed® válasza asvald (#22151) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A gyári hűtés marad parlagon, nekem csak a hf bracket/backplate/vrm-fet bordázat kell igazából. A Peter a lényeg, meg hogy alatta ne főjjön a nyák. Nomeg persze a dizájn..ennyit megér, a hobbira költeni kell :)

odorgg
Nagy csodára nem kell számítani, az enyém is melegedik 800/1V felett, viszont szeretném, ha kussolna emellett...ezért a projekt. Elméletileg a Peterrel 60°C körüli üzem várható, de nem kiabálom el..majd kiderül.

(#22158) vakond5 válasza Speed® (#22157) üzenetére


vakond5
őstag

Te is 800/4000-en hajtod 1000mV-tal?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22159) Madn!ght válasza vakond5 (#22158) üzenetére


Madn!ght
addikt

Nálam is így megy. :K (mondjuk nekem ennyi az alapfesz is)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22160) vakond5 válasza Madn!ght (#22159) üzenetére


vakond5
őstag

Legjobb beállítás szerintem. :K

@Speed(R): Kíváncsi vagyok milyen javulást hoz majd a Peter.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22161) Speed® válasza vakond5 (#22158) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jaja, annyi van beállítva, aztán droppol picikét mikor olyanja van..1.025 az alap, szóval nem panaszkodok. Volt régen magasabb VIDes példányom, az kevésbé melegedett, ez meg ilyen..de kezelhető. Ha olyanom van, 850/4200 1.05V mellett, de ezt nem erőltettem a VRM miatt 24/7re..annyit úgysem hoz, hogy megérje a rizikót.

(#22162) szab.tam válasza Speed® (#22161) üzenetére


szab.tam
nagyúr

volt régebben szó róla, az okot felidézni nem tudom már.

ezeket a vram-okat önmagában a magas freki is kinyírhatja.
4000 fölött rizikós.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22163) Speed® válasza szab.tam (#22162) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tudtommal a memóriavezérlővel volt gond ezeknél, nem szerették a magas frekit. Nem hiába volt belőve még a top 4x0ek java is 4GHz környékére. És ezt alá is tudom támasztani, mert volt 2db 460am is, ami megfutotta az 1GHz GPUt, de RAMban 4200 volt a plafon azokkal is, hiába nem szemeteltek az ICk, előbb-utóbb fagyi volt a jutalom.

(#22164) vakond5


vakond5
őstag

Ismét tanultam valamit a Fermiről! :R
Mennyi a max fesz amivel szépen behűtve, szellős házban elmehet 24/7-ben egy ref?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22165) Laci2277 válasza vakond5 (#22164) üzenetére


Laci2277
senior tag

Szerintem 1.075-1.088V a max 24/7-re, mert ilyen alapfesszel jöttek is ki 480-ak. :K

(#22166) vakond5 válasza Laci2277 (#22165) üzenetére


vakond5
őstag

Tehát akkor a totál max mondjuk 1100mV?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22167) Laci2277 válasza vakond5 (#22166) üzenetére


Laci2277
senior tag

Ahogy mondod, az már a csúcs. A gpu talán még bírná, csak a vrm izzadna rendesen. :K

(#22168) vakond5 válasza Laci2277 (#22167) üzenetére


vakond5
őstag

Értem. :R
Csak azért kérdeztem rá, mert tegnap előtt éjjel kicsit dühítettem a 480-at. Próbáltam 850-et 1050mV-on, valamint 900-at 1100mV-on. A 850 stabilnak tűnik, 900-hoz tuti magasabb fesz kéne, mert kb 2 percig bírta.
VRM-ekre direkt odafigyeltem: a 900-as beállításnál nyomtam Grid2-t, majd replay közben végig fogtam a kártya gépben nézett felső felét, és csak kicsivel volt melegebb a langyosnál. 40, de max 45 fokra tippelném.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22169) szab.tam válasza vakond5 (#22168) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de azok kis fránya kis fet chipek a tapizásodtól való félelmükben átmenekültek a túloldalra, és ott melegszenek. a tudtodon kívül...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22170) vakond5 válasza szab.tam (#22169) üzenetére


vakond5
őstag

Áh, ne gondolj ilyet! Pajzán kis chipekkel van ám ellátva a kártyám, úgyhogy nem rettennek meg a tapizástól. :DDD

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22171) Speed® válasza vakond5 (#22166) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nagyban függ az adott GPUtól is. Nem hiába van variálva a VID, adott példány szivárgási áramától is függ szerintem, milyen fesszel fér bele a TDP limitbe. Tehát véleményem szerint simán elképzelhető, hogy két példány eltérő fesszel azonos melegedést produkál, ahogy az eddigi magas VIDes tapasztalataim is mutatják.

(#22172) vakond5 válasza Speed® (#22171) üzenetére


vakond5
őstag

Igen, ez így van. Ettől függ(het) maga a tuningpotenciál is.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22173) asvald válasza vakond5 (#22172) üzenetére


asvald
senior tag

Kellet volna hallgatnom egykét emberkére ! Hogy is mondjam Itt álok ''Kentaurtalanul '' :C Azaz a tápom megöltem . A következő történt: átjött haverom , mondom, kicsit vageszozok neki , hogy mit is tud a gépem ,elindítom a furmarkot ,( vga 810/2000 ,a cpu 3,7Ghz-re felhúzva ) , ment is szépem 15mpig aztán egyszer csak kikapcsolt :C :C Onnét kezdve se kép se hang ,
Persze leteszteltem a cuccokat másik táppal, minden rendben van, kivéve a táp
Ennyit erről az xilence cuccokról :)

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22174) Papa18 válasza asvald (#22173) üzenetére


Papa18
tag

Üdv.
Nem azzal van a gond, hanem hogy csak 550-es.
Én chieftec 550-essel akartam hajtani a 480-at, de a táp ventije nagyon zúgott, mikor a 480-ason játszottam.
Már a vége fele lehetett, szerintem az enyém is megsült volna furmarktól.
Lecseréltem egy 650-es chieftecre, azóta semmi gond a zajjal.

(#22175) asvald válasza Papa18 (#22174) üzenetére


asvald
senior tag

Nekem semmi jelet nem adott előtte , hogy valami gond lenne a táppal .
Egy biztos használtan nem veszek ilyeneket most már

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22176) szab.tam


szab.tam
nagyúr

nem akarok elkezdeni én is "tápozni", mert arra ott a tápvásárló topic, és már ezt is vagy 100x kitárgyaltunk.

sosem a névleges szám, ami érdekes. amit ráírnak, hogy 550 vagy 650, vagy akármennyi.
hanem az, hogy mi van benne, és osztották-e az ágakat, vagy egyben hagyták, és milyen hatásfukú.

az én seasonic x460-am röhögve viszi a 480-at, húzott feszel q9550-et, és mellé még egy segéd vga-t.
konnektorból 437w csúcsfogyasztást mértem. magas cpu priorítású furmark + linx-szel...
a tápom hiba 460w-os csak, de azt majdnem 1 ágon le is adja...

közben meg lehet, hogy egy hervadt 650-es vígan elvérezne...

****

"Nekem semmi jelet nem adott előtte , hogy valami gond lenne a táppal"
nem mindig küld sms-t, hogy gyenge vagyok, miért vettél meg...
480-hoz gyenge tápot használni olyan, mint víz és oxigén nélkül hegyet mászni: fél lábbal a sírban...
még jó, hogy a tápod nem vitte az egész gépedet magával.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22177) Papa18 válasza szab.tam (#22176) üzenetére


Papa18
tag

A TX650 azért nem hervadt szerencsére. :DD
De a chieftec az volt.

(#22178) vakond5 válasza asvald (#22173) üzenetére


vakond5
őstag

Az úgy korrekt. :DDD:C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22179) vakond5


vakond5
őstag

Jó Urak!
Mennyire számít jónak, de inkább biztonságosnak a 850/4400, 1063mV-on?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22180) apollo12 válasza vakond5 (#22179) üzenetére


apollo12
veterán

jó az, csak a memot hanyagolnám én 4ghz főlé nem lőném be

(#22181) szab.tam válasza vakond5 (#22179) üzenetére


szab.tam
nagyúr

milyen választ szeretnél hallani? :U

(segítek: kis logikával és visszaolvasással megfejthető az irónia oka...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22182) Laci2277 válasza vakond5 (#22179) üzenetére


Laci2277
senior tag

A memóriát húzni nem sok értelme van, vagyis ilyen mértékben, mert alig hoz valamit a konyhára(fps), csak feleslegesen gyilkolod a karit. :K

(#22183) vakond5


vakond5
őstag

Köszi a válaszokat! :R
A 24/7-es beállításom maradt a 800/4000 @1000mV, a 850/4400 @1063mV-ot pedig csak egyszer-egyszer GRiD2-ben használom. Ott viszont azt vettem észre, hogy sokkal többet számít neki a ramok emelése mint a gpu-é.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22184) Speed® válasza vakond5 (#22183) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Milyen beállítások mellett nem elé a 4GHz..? Még nem próbáltam, mert darabokban a kari, de az ideiglenes 4830al is fullon 30+ FPS 1080pben (noAA persze). Tényleg felesleges/rizikós ennyire gyilkolni a RAMokat szvsz.Nála, 850/4200 a plafon, 1.05re lőve, ami droppol 1.025-1.031 közé full terhelésre..VRM még elbírja tán, de ritkán megy így. Viszont sokkal tovább nem megy, 870 a max, amit futott..nem olyan jó, mint a réi példányom, ami 910et is futott..mondjuk az magasabb VIDes volt (1.082 asszem).

[ Szerkesztve ]

(#22185) vakond5 válasza Speed® (#22184) üzenetére


vakond5
őstag

Nem azt mondom hogy nem lenne elég a 800/4000, csak Grid2 szépen meghajtja a kártyát, aztán egy-két ütközésnél leheletnyit beszaggat, ennyi. :K

Hogyhogy neked dropolja a feszt? :Y Nálam olyan fix amennyire csak lehet. A 2D-s órajeleknél 825mV (ahogy a biosában beállítottam), 3D-seknél pedig 1000.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22186) Speed® válasza vakond5 (#22185) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na majd ha összehajítottam, ránézek..bár el nem tudom képzelni, hogy megfingatná..legalábbis a 4830as tapasztalat okán. Persze lehet, hogy van valami opció extrában ehhez képest :U Egyébként bátyámnál az 1GBos 4850el kis AA is elfért..oké, ott sem sokkal gyorsabb, ill. nem mindenki elégszik meg 30-40FPSel, de kis pénz, kis foci ;p

Nekem ilyen :) De nem csak nekem..ha nálad nem droppol, mázli.. Nálam főleg alacsonyabb tartományban durva, 0.950re állítva pl. 0.905re is le-lemegy terhelésváltozáskor..aztán persze lehet, hogy a szenzor/progik írnak hülyeséget..ki kéne mérni a bizonyossághoz..mondjuk annyira nem érdekel, amíg megy.

(#22187) vakond5 válasza Speed® (#22186) üzenetére


vakond5
őstag

Majd írd meg mi a helyzet. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22188) Papa18


Papa18
tag

Nekem például nem elég a 30-40 fps.
Max grafikával 16-os éllel 40 fps van kb.
Én a közönséget kapcsoltam ki, így megvan a 60 fps az esetek 90%-ában.

(#22189) vakond5


vakond5
őstag

Tegnap este kicsit jobban utánajártam, hogy lehetne-e valamit csinálni az ellen, hogy böngészés közben melegedjen a 480. Miért? Azért, mert mikor görgetek, ez a veréb (ahogy kell is neki) egyből max órajelre kapcsol, és persze egyből megugrik a hőmérséklete is.
Kiderült hogy Nvidia Inspector-ral lehet "lock"-olni a legkisebb órajelre (50/135) a kártyát. 720-as és 1080-as filmek is perfektül mennek, youtube-hoz viszont ki kell kapcsolnom a lock-ot, mert annak szükség van a 405/324-re.

Kérdésem: jól gondolom hogy ez nem okozhat semmi kárt a kártyának?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22190) Speed® válasza vakond5 (#22189) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elvileg nem okoz gondot, gyakorlatilag böngészőben kikapcsolod a hardveres gyorsítást és nem kell szórakoznod ezzel.

(#22191) vakond5 válasza Speed® (#22190) üzenetére


vakond5
őstag

A gyorsítás kikapcsolása is egy opció, viszont az kizárólag a böngészőben működik. Inspector-ral pedig filmek közben, Win8 Metro appok használatakor, és minden egyéb alkalommal, mikor elég az 50/135.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22192) Speed® válasza vakond5 (#22191) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

"Tegnap este kicsit jobban utánajártam, hogy lehetne-e valamit csinálni az ellen, hogy böngészés közben melegedjen a 480."

Erre reagáltam ;p
Engem különösebben nem zavart a TFIIvel sem, mert nem kapcsolt feljebb a venti, úgy volt belőve..ha végre összepattintom a Peterrel, az sem fog zavarni, ha nem lesz idle state ;]

(#22193) vakond5 válasza Speed® (#22192) üzenetére


vakond5
őstag

"Erre reagáltam ;p"
Jogos. :B
Peterre kíváncsi vagyok. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22194) Laci2277 válasza vakond5 (#22191) üzenetére


Laci2277
senior tag

Hol lehet a gyorsítást kikapcsolni az Inspectoron belül?

(#22195) vakond5 válasza Laci2277 (#22194) üzenetére


vakond5
őstag

Ilyen egyszerű:

Ha bezárod mindkét ablakot, akkor a tálcára kerül az Inspector. Jobb klikk után ott lesz a "Multi Display Power Saver". Ha ezt menyitod, akkor annyi kikapcsolni a lock-ot, hogy visszapipálod, amit a képen jelöltem.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22196) Laci2277 válasza vakond5 (#22195) üzenetére


Laci2277
senior tag

Ok, köszi a segítséget. :R

(#22197) vakond5 válasza Laci2277 (#22196) üzenetére


vakond5
őstag

Szivesen.
Meg kell mondanom, hogy az utóbbi időben kezdtem már kiakadni attól, hogy bugyuta kis böngészés közben már felkapcsolt a hűtő a melegedés miatt. Filmezés közben nincs ilyen, mert ott beáll a kártya, és kész. Most viszont akármit csinálok, meg se mozdul 45 fokról, ráadásul a fogyasztás is frankón vissza van fogva.

Nem tudjátok, esetleg van valami módszer arra, hogy 825mV alá vigyem a GPU-t, a 3xx-es driverek limitje ellenére?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22198) javorszky


javorszky
tag

Nekem ha be van pipálva ha nem akkor is megy a gpu görgetésnél.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22199) vakond5 válasza javorszky (#22198) üzenetére


vakond5
őstag

Pontosan mire gondolsz?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22200) javorszky


javorszky
tag

Erre az Inspector-ra.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.