Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22851) apollo12


apollo12
veterán

hali néhány hete bf4 miatt fel tekertem a vgakat 880/4000mhz re most ac4 ek és random ba be akad néhány másodperce a hang és újra indul gép, eddig úgy voltam vele hogy proci emeltem mindent és ugyan ugy, most a vgan emeletem feszt és 2perc sem kellet és gép resit kaptam, előfordulhat hogy elfogyott a táp?

(#22852) kaszas19 válasza apollo12 (#22851) üzenetére


kaszas19
senior tag

A tápodnak simán ki kellene hajtani a VGA-át szerintem nem ott van a baj.
Esetleg jobban megtekeri a CPU-út a vga hogy húzva van és nem elég neki a fesz.

(#22853) vakond5 válasza kaszas19 (#22852) üzenetére


vakond5
őstag

Engedd meg, hogy építő jelleggel, a te érdekedben javítsam amit írtál! :R

"tápodnak simán ki kellene hajtani a VGA-át" - Táp nem hajt ki vga-t.
"nem elég neki a fesz" - Ha nem lenne elég, akkor más esetben is elszállna a gép, például netezéskor.
Valamint javaslom hogy olvasd el az üzenetet amit írsz, mielőtt elküldenéd, mert az ilyen "VGA-át", és "CPU-út" formák valami borzalmasak. Ha esetleg nem lenne egyértelmű, leírom fonetikusan: "végéaát", "cépéuút".

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22854) kaszas19 válasza vakond5 (#22853) üzenetére


kaszas19
senior tag

Bocsánat :D telefonon nem egyszerű írni tudom nem mentség nem veszem sértésnek nem is sértődöm meg:)
A tápnak nem szabadna kevésnek lenni-e azzal nem lehet gond.
Azt erősen vitatom amit írtál hogy "nem elég neki a fesz" - "Ha nem lenne elég, akkor más esetben is elszállna a gép, például netezéskor." mivel ha nem kap elég feszültséget akkor újra indul a gép mint nála meg is történt, de ez akkor jön elő ha a Processzor le van terhelve és netezés közben nincs csúcsra járatva.
Lehet hogy nem az a hiba de ki kel próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#22855) vakond5 válasza kaszas19 (#22854) üzenetére


vakond5
őstag

Prockót tekintve, lehet hogy Intelnél nem úgy van, de FX-ek például flash-alapú oldalaknál simán elszállnak ha kevés a fesz, ott pedig nem nagyon vannak megtekerve.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22856) Taifa Díaz válasza apollo12 (#22851) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de az Assassin's Creed 4 az év egyik legoptimalizálatlanabb játéka lett az eddigi vélemények alapján, nagyon magasan kvalifikált konfigurációkat is megfingat - talán az új Radeon R9-es kártyákkal fölszerelt gépeket kivéve. És a játék úgymond nem hivatalos forrásokból származó verziójában mindez hatványozottan van jelen.
Mielőtt még védekezni kezdenél, ne tedd, nem állt szándékomban azt sugallni, hogy nem rendelkezel a játék eredeti példányával, isten őrizz...

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#22857) kaszas19 válasza vakond5 (#22855) üzenetére


kaszas19
senior tag

Volt intelem is most FX-em van, de azt tudom hogy ha tuningolja az ember az intelt akkor játék alatt jön ki leghamarabb ha kevés lenne a beállított feszültség.
Nem egyszer jártam úgy hogy Stabilnak véltem de egy játék amit épp akkor próbáltam ki megfektette pedig előtte játszottam több órát is komolyabb játékokkal.

(#22858) apollo12 válasza Taifa Díaz (#22856) üzenetére


apollo12
veterán

fps nincs gondom full grafon 49-60fps most vissza állítottam 850mhz és nem csinálja, lehet hogy az nvidia driver omlik össze így újra indul a gép

(#22859) Taifa Díaz válasza apollo12 (#22858) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Majd lesz ehhez is új nV driver, amibe már beleírják a szokásos turpisságokat.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#22860) apollo12 válasza Taifa Díaz (#22859) üzenetére


apollo12
veterán

tegnap este frissítettem le

(#22861) asvald válasza Taifa Díaz (#22859) üzenetére


asvald
senior tag

Azért arra is kíváncsi lennék , hogy driveres támogatást meddig kapnak ezek a kártyák még ?!

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22862) apollo12 válasza asvald (#22861) üzenetére


apollo12
veterán

sokáig még 9800gx2 re is van támogatás

(#22863) Madn!ght válasza apollo12 (#22862) üzenetére


Madn!ght
addikt

Az lehet...viszont a kolléga sztem arra gondolt, hogy idővel a driverekkel tudatosan lebutítják a régebbi kártyákat, ezzel is ösztönözve, hogy újabbat vegyél. :(

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22864) Taifa Díaz válasza Madn!ght (#22863) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

+1 Sajnos ez a tendencia megy mindkét oldalon.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#22865) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Kellene pótolni gap pad-eket egy referencia GTX470-esen, de nem tudom, mennyire lenne szükségem, és milyen méretekben, így szívesen venném a téma szakértőinek a segítségét.
A vram és vrm mellett ezen kell még valahova tenni gap pad-et?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#22866) Madn!ght válasza Taifa Díaz (#22865) üzenetére


Madn!ght
addikt

Az EK szerint 1 mm-es vastagságú kell mindenhova.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22867) Taifa Díaz válasza Madn!ght (#22866) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Hálás thx :R akkor gyorsan korrigálok, mert 1.5 mm-eseket rendeltem :B

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#22868) kaszas19


kaszas19
senior tag

Sziasztok.
Kérdezném hogy kb mennyiért lehet ne eladni az MSI 480 twin frozr ii hűtését??? nagyon nagyon keveset futott talán 2 napot,csak azért mert nincs rá szükségem mivel vizezve van a kártya.
G-pad nincs hozzá mert levételkor az egyik meg sérült ezért leszedtem mindet róla.

(#22869) baboss válasza kaszas19 (#22868) üzenetére


baboss
őstag

Nekem erre [link] ezt az árat adták meg a beárazós topikban.[link] Azt hittem többet ér. :F

(#22870) kaszas19 válasza baboss (#22869) üzenetére


kaszas19
senior tag

hát ahhoz képest hogy egyedi VGA hűtőkért kérnek több ezret is elég elszomorító hogy azért nem is referencia hűtőről lévén szó csak ennyit ér de ez van:) köszönöm itt is. :R

(#22871) bim válasza kaszas19 (#22868) üzenetére


bim
veterán

3 rugót nekem is megérne. :B

(#22872) kaszas19 válasza bim (#22871) üzenetére


kaszas19
senior tag

Azért egy picit többet is ér épp hogy ment inhell kollégàtol meglehet kérdezni, még bejàratòs:)) olyan 4-4,5-re gondoltam én aztàn majd kiderűl.

(#22873) asvald válasza bim (#22871) üzenetére


asvald
senior tag

Én már rá is csaptam mint légy a sz@rra ;]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22874) apollo12


apollo12
veterán

heló eladó sorba került a két vgám és sajna vízzel nem nagyon akarják megvenni így a léget szeretném vissza tenni mekkora gap padot kell rá raknom?

amik most vannak ek blokkon azok jók?

[ Szerkesztve ]

(#22875) Taifa Díaz válasza apollo12 (#22874) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

1 mm-esek kellenek hozzá.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#22876) apollo12 válasza Taifa Díaz (#22875) üzenetére


apollo12
veterán

akkor maradnak a gyárik

(#22877) Otrodon


Otrodon
csendes tag

Sziasztok!

Tudom ez nem az a topic, de ez áll a legközelebb hozzá.
Lenne egy Nvidia Geforce GTX 650-es vidikarim és az utbbi időkben problémák akadtak vele. Azóta hogy felraktam az új drivert (a 331.93-ast) videók nézésénél (ritkább esetekben a játékok menüjében is, de játék közben még nem) a kép elkezd akadozni majd elsötétül a kép, aztán visszajön és azt írja ki hogy: Az Nvidia Kernel Mode Driver nem érzékelte a képernyőillesztőt, majd helyeállt (vagy valami ilyesmi :D). A fent említett driver egy BATE driver szóval feltettem egy régebbit (a 331.82-est), de ezzel is felmerült a fent említett probléma.

Ha kellene:
- HDMI csatlakozás
- LG 22MN43 a monitorom

Nagyon zavaró, kérlek segítsetek!

Ha tudod, hogy nem ez az a topik, miért nem oda írsz, ahová való? 650 topik.

[ Módosította: Speed® ]

(#22878) LLKobe


LLKobe
veterán

Nos Uraim, ma lecseréltem a 480-am, uh kilépek a klubból:) Találkozunk a 670 topikban:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22879) Speed® válasza LLKobe (#22878) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szintén zenész. Bár még odébb van az utód..nincs időm játszani :o
Az még nem biztos, hogy 670 lesz..egyelőre ideiglenesen 4850/1GB..

(#22880) LLKobe válasza Speed® (#22879) üzenetére


LLKobe
veterán

Naja, lassan ideje a cserének:) Rákaptam a BF3-ra, uh kellett valami erősebb, mert a 480-at kiakasztotta. Mondjuk a 670-et is kiakasztja:) Kéne alá egy combosabb proci, de azt már kihagyom, úgyse játszok annyit.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22881) asvald válasza LLKobe (#22880) üzenetére


asvald
senior tag

nem tom mi volt a bajod a 480al :) de bf3-hoz simán elég, nálam meg se röcent az fx 6300 proc mellet

ám nem bf4-et akartál írni? ;]

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22882) LLKobe válasza asvald (#22881) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem, BF3:) Sose voltam nagy multis, nemrég bepróbáltam a 3-at, és egész frankó. Nekem se volt bajom a 480-al, csak sokat evett, és azért elég sokszor behullámzott a kép, mert beesett akár 50 fps alá is.
Meg ideje volt eladnom, mert most még valamennyit kaptam érte, bár már most sem túl sokat.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22883) apollo12


apollo12
veterán

búcsúzom a klubból megvették 480 sli-t, 770 re cseréltem

(#22884) asvald válasza apollo12 (#22883) üzenetére


asvald
senior tag

Lehet Én is búcsúzom holnapi napon :B

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22885) bim


bim
veterán

Szépen fogyatkozunk. :U

(#22886) asvald válasza bim (#22885) üzenetére


asvald
senior tag

még maradni akartam legalább tavaszig , de most van lehetőségem lecserélni egy erősebbre , meg hát félév alatt összesen 50ezer forintba van ez a kártya , 2db hűtő volt cserélve ,ebből az egyik 1 hete + 2 x gap-pad stb ... tudom. ilyen ez a vga biznisz :))

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22887) LLKobe válasza bim (#22885) üzenetére


LLKobe
veterán

Bezony... De ha őszinte akarok lenni, teljesítmény szempontjából nem érte meg lecserélnem a 480-at.
Legalább is én szinte csak BF3-at tolok, és a javulás szinte nulla.

Ami miatt megérte: a 480-nak nagyon esik az ára, már most is fele annyiért tudtam eladni mint vettem egy éve, valamint a mostani egy jó 100W-al kevesebbet eszik.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22888) Speed® válasza LLKobe (#22887) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

4kt buktam volt az utolsón, ~fél év használatért aprópénz. A legtöbbet anno a Lightningon, de ott sem bántam, kellett a birtoklás feelingje ;p Ha épp úgy hozza az élet, nem kizárt, hogy visszatérek még..de kíváncsi vagyok az 580ra is..kedvelem a drabál állatokat :D

(#22889) bim válasza LLKobe (#22887) üzenetére


bim
veterán

Egész jól elmennek a mostani játékok is rjta. Mióta kinyomtam a HT.-t a procin a BF4 is szépen mikrolag nélkül fut Ultrán. Egyébként van valahol a neten olyan képsorozat ahol Ultra képek vannak fent a BF4-ről? Nem hiszem el hogy ilyen csúnyán néz ki ez a játék. :F
Ha elég erős lenne a tápom hozzá tavasszal lehet vennék még egyet mellé hogy sokáig elég legyen. Annyit nem játszok hogy a fogyasztás érdekeljen, de amikor játszok akkor nem szeretem ha szaggat vagy low.-on van a grafika. :DDD

(#22890) asvald válasza bim (#22889) üzenetére


asvald
senior tag

amúgy szerintem is retek csúnya dx alatt , lehet mantle alatt majd jobb lesz, meg mintha hogy bf3 is szebb sok helyen

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22891) asvald válasza asvald (#22890) üzenetére


asvald
senior tag

úgy néz ki maradok még egy darabig , a jegeltetve lett tegnapig , hogy majd jön a pénz , (végül is jött csak nem a vevőtől ) :DD

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22892) asvald


asvald
senior tag

:DDD sok a jelentkező ,de még senki se tette le rá a zsét

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22893) kaszas19 válasza asvald (#22892) üzenetére


kaszas19
senior tag

Igazán jó karik ezek még:D mai napig megállja a helyét én nem cserélem le egy jó darabig bár nem is lenne könnyű dolgom mivel csak a vizes blokk van az eredeti hűtője nincs már meg.

(#22894) bim


bim
veterán

Szerintem is teljesen rendben van és jó árban is vettem a 480-am. Zajszint nem érdekel. ;]
Nálatok is van hogy kilép hibával vagy épp csontra fagy a COD ghost? Driverhiba vagy játékhiba lenne? :F

(#22895) asvald válasza kaszas19 (#22893) üzenetére


asvald
senior tag

ha minden igaz megmarad a refhűtőm ajándékba oda adom , ha állod a postát meg a piros pontot :D

Bum : Én nem játszok coddal nem is tervezem , de ilyen driver hibáim nincsenek egyáltalán .

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22896) Ricsiii1992


Ricsiii1992
tag

Csatlakoztam a klubbhoz :)
25e-ért sikerült vennem egy Zotac gtx480-at. Még poénból 3 éve írtam egy hírhez, hogy majd 3 év múlva nekem is lesz talán...és lett xD.

Alulfeszeltem 0,95V-ra, és egyáltalán nem olyan vészes a fogyasztása.
Bf4 single alatt 385W konnektor felől egy 3,7GHz-re húzott FX8120-al, maga a gép kb. 330W :DD ha a táp hatásfokát is belevesszük. Úgyhogy röhögve viszi a VX450-es táp, bár az a táp átalakító halmaz ami rajta van...

[ Szerkesztve ]

(#22897) kaszas19 válasza asvald (#22895) üzenetére


kaszas19
senior tag

Komolyan? Lehet érdekelne ha egyszer mégis elakarnàm adni bàr nem tervezem még :)) természetesen àllom a postàt meg olyan pirosat kűldök hogy a prohardver szerverei lefagynak tőle:)

(#22898) asvald válasza Ricsiii1992 (#22896) üzenetére


asvald
senior tag

üdv a klubban , szerintem a tudásához képest olcsóért jutottál hozzá , azért nem minden 3-4éves kártyáról lehet elmondani megbirkózik a mai játékokkal .

Kaszas19: komolyan beszéltem , ha elviszik a kártyát , márpedig úgy fest , akkor oda adom,(Nem tart rá igényt a jövendőbeli tulaj)de kell hozzá csavarokat venned majd , mert amik megmaradtak , az előzőgazdája igencsak szétbaszta őket , gondolom nem volt hozzá rendes csavarhúzója . De majd privátban megbeszéljük , ha itt az ideje :R

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22899) kaszas19 válasza asvald (#22898) üzenetére


kaszas19
senior tag

Rendben majd veszek valahol:) ez legyen a legkevesebb.

(#22900) asvald


asvald
senior tag

"Már homályos az emlék,
De sokszor visszatér.
Álmaimban ott van,
Csak néz rám s nem beszél."

Szóval ennyi volt :C

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.