Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22651) kicsipapucs válasza peetmaster (#22650) üzenetére


kicsipapucs
őstag

A LinX az proci teszter, ezt tudod? :Y

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#22652) Taifa Díaz válasza kicsipapucs (#22651) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Pi..ába a részletekkel, az a lényeg, hogy rendben lefutott, nem? :))

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#22653) odorgg válasza peetmaster (#22650) üzenetére


odorgg
addikt

Akkor talán valami alaplapi anomália volt csak. :)

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22654) bim válasza odorgg (#22653) üzenetére


bim
veterán

Hoppá.
Nemcsak én kelek korán?
Még mindig szenvedek a cry2 alatti FullHD anomáliával. Mármint hogy kilóg a kép. Kénytelen vagyok sima HD felbontásban játszani. :W

(#22655) peetmaster válasza kicsipapucs (#22651) üzenetére


peetmaster
senior tag

Ennyire amatőrnek azért ne nézz! Csak odorgg kolléga kérésére futtattam le, hogy nem-e proci/alaplap instabilitás miatt fagy a rendszer. ;)

(#22656) odorgg válasza bim (#22654) üzenetére


odorgg
addikt

Ilyen ez a melós élet...

Minitoron nincs autó konfigurációs gomb? Nálam az ilyen esetkeben szokott segíteni :)

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22657) jlali83


jlali83
csendes tag

Sziasztok. Szert tettem egy referencia hűtős gtx 480-ra és a gyárinál jobb hatásfokú hűtőt keresek hozzá, így ha tud valaki eladót hozzá akkor ne tarsa magában :R

Tel.szám az adataimnál

(#22658) DeathAdder válasza jlali83 (#22657) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mennyi volt, ha szabad kérdezni?
aprón vetted? :)

(#22659) jlali83 válasza DeathAdder (#22658) üzenetére


jlali83
csendes tag

Az ára titok, de Laraxior kolléga régi kártyája került hozzám :D . Hűtőt tudsz hozzá, hol és mennyiért?

Tel.szám az adataimnál

(#22660) DeathAdder válasza jlali83 (#22659) üzenetére


DeathAdder
veterán

ha lesz valami twin frozr-m akkor cserélhetünk hűtőt :DDD

(#22661) bim válasza jlali83 (#22657) üzenetére


bim
veterán

grat.

Hangosítsd fel a játékot és nem zavar a 100% venti. ;]

(#22662) Madn!ght válasza jlali83 (#22657) üzenetére


Madn!ght
addikt

Leginkább az Accelero Xtreme plus II., valamint a Zalman VF3000F típusú ajánlott ezekre a kártyákra.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22663) Laraxior válasza Madn!ght (#22662) üzenetére


Laraxior
titán

Or water :DD

Az en szuper PNY vgam... ill ex vga :D

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22664) javorszky


javorszky
tag

szia odorgg hogy todom a böngészőbe kikapcsolni a hardveres gyorsitást ?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22665) odorgg válasza javorszky (#22664) üzenetére


odorgg
addikt

Firefox: Beállítások/speciális/általános/böngészés/ Hardveres gyorsítás használata ha lehetséges, kijelölést el kell távolítani.

Internet Explorer: Beállítások/speciális/grafikus gyorsítás/ Szoftveres feldolgozás használata GPU feldolgozás helyettet kell kijelölni.

De nem tudom melyik böngészőre gondoltál. Nekem most ezek vannak fenn.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22666) javorszky


javorszky
tag

Firefox-ra köszönöm szépen.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22667) bim


bim
veterán

Az mitől van hogy FullHD-ban játszok a cry2-vel DX11-ben és az OSD szerint 40+ fps van és mégis olyan lassúnak érzem a játékot. Olyan mintha 30 alatti frém lenne. Vram 1504mega. :F
Ultra mindenen. Illetve miből vegyek lejjebb?

(#22668) vakond5 válasza bim (#22667) üzenetére


vakond5
őstag

Nyugodtan tedd le low-ra. Semmi, szó szerint, semmi különbséget nem fogsz látni. Fix 60 fps lesz, és a kártya se fog annyira tekerni. Ha kételkedsz benne, állj meg egy helyen, tedd le low-ra és ments egy képet, majd tedd fel ultrára, ott is ments egy képet, majd hasonlítsd össze. :K

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22669) DeathAdder válasza vakond5 (#22668) üzenetére


DeathAdder
veterán

Erre én is kíváncsi lennék, szóval lehetne ide publikálni :)

(#22670) vakond5 válasza DeathAdder (#22669) üzenetére


vakond5
őstag

Publikálnám szivesen, ha fent lenne C2/C3.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22671) DeathAdder válasza vakond5 (#22670) üzenetére


DeathAdder
veterán

Na épp az előbb voltam a haveromnál és megnéztük, valóban minimális a különbség. A fák lombjai, mondhatni a távolabb álló zöld felület részletgazdagabb ulltra beállítások mellett, és kb. a +dx11 is ennyit mutat, ahol a talaj egy fokkal barázdásabb és egykét apró elem feltűnik ami egyáltalán nem látható dx10-en, de kb. ennyi! C2! Az fps különbség meg kész röhej :DDD

(#22672) bim


bim
veterán

Extrémre levettem és azon már rendben van a frémérzet. A számok kicsit nőttek. Látványban nem vesztettem semmit. Érdekes hogy a játék auton ultrára állította a grafikát. Nem tudom mit vesz figyelembe ilyenkor.

(#22673) Laraxior válasza bim (#22672) üzenetére


Laraxior
titán

Nem az miatt volt hogy elfogyott a vram?

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22674) vakond5 válasza DeathAdder (#22671) üzenetére


vakond5
őstag

Épp ez az. :DDD Azt figyeltem meg hogy mostanában szinte teljesen mindegy hogy mire állítod a grafikát. Persze nem minden esetben, de többségben igaz.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22675) bim válasza Laraxior (#22673) üzenetére


bim
veterán

Direkt írtam hogy 1504 megát vett csak fel. Ezért sem értettem hogy mi lehet a gond. :F

(#22676) Laraxior válasza bim (#22675) üzenetére


Laraxior
titán

Szerintem az már a max kategória, tekintve hogy nem tudja használni a ram 100%-át, én pl nem is láttam az enyémet 1500 felett, mindig megállt olyan 1490MB körül, most meg a 2GB-os VGAval, simán felkúszik 1700MB-ig is Crysis 3-ban :Y

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22677) Csavez™ válasza Laraxior (#22676) üzenetére


Csavez™
veterán

Nálam 3500 mb-ig is felmegy a crysis 3 !

(#22678) DeathAdder válasza Csavez™ (#22677) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ha 6 gigásod lenne akkor meg 5500ig menne fel...
tárol-tárol olyat is amit már nem kellene, ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

(#22679) Laraxior válasza Csavez™ (#22677) üzenetére


Laraxior
titán

De te nagy felbontással tolod :))
Amikor kipróbáltam a 3 monitort a GTX680al akkor BF3ban nekem teljesen megette mind a 2GBot... egy monitorral megáll olyan 1.5GB körül.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22680) asvald


asvald
senior tag

Mi a helyzet az új driverrel? minden oké vele?

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22681) apollo12 válasza asvald (#22680) üzenetére


apollo12
veterán

nekem eddig jó

(#22682) asvald


asvald
senior tag

Lesz valaki aki leteszteli a bf 4 bétán a kártyát? kíváncsi vagyok .....

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22683) apollo12 válasza asvald (#22682) üzenetére


apollo12
veterán

én tesztelem máma sliben

(#22684) apollo12 válasza apollo12 (#22683) üzenetére


apollo12
veterán

nah valamiért msi ab rivatuner nem akar működni de sliben húzva elég jól megy full grafon 4xmsaa val :D

(#22685) bim válasza apollo12 (#22684) üzenetére


bim
veterán

1 kártyán is lepróbálod?
le tudod mérni mennyit fogyaszt az SLI.-s konfigod? lehet vennék én is még egyet ha 650W alatt van a rendszer fogyija játékok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#22686) apollo12 válasza bim (#22685) üzenetére


apollo12
veterán

650 táp kevés lesz 750 már elegendő

(#22687) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Van arra valami mód hogy megnézzem melyik process miatt váltja a VGA az órajelét?
2D desktopon ugye 400Mhz kellene legyen. Általában annyin megy, de valami miatt elég gyakran ugrik fel 700Mhz-re a GPU, emiatt alapon windowsba is 45-50 fok a GPU. Vagy ez normális, és a win hardveres gyorsítása miatt van?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22688) asvald válasza LLKobe (#22687) üzenetére


asvald
senior tag

Ugyan ez van nálam is , szerintem teljesen normális dolog

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22689) kona005 válasza asvald (#22688) üzenetére


kona005
senior tag

Sziasztok!

Lassan egy hónapja van egy MSI GTX 480 TF II-es kártyám. Elég jó hőfokokat érek el vele vagyis nem tudom max 73-ra megy fel, ez jó? Viszont egy kicsit hangos, meg majd később tuningolni is szeretném ha már kellő tapasztalatom lesz a dologban. Valaki már hazsnált ilyen vízhűtést: Aquagra FX
15ért kinálják cakk-pakk mindennel, megérné az árát? Gondolom tuningnál mindenképpen jól jönne.

Előre is köszi :R

(#22690) Madn!ght válasza kona005 (#22689) üzenetére


Madn!ght
addikt

A hőfokjaid rendben vannak. A TF2 jó hűtés, viszont magasabb fordulaton az is hangos tud lenni.
MSI AB-ben tudsz ventiporfilt létrehozni, amellyel redukálhatod a hűtés által keltett zajt még emberi hőfokokon tartva a kártyát.

A linkelt vízhűtéssel nincs tapasztalatom, viszont ha jól látom fullcover, szóval nagyon nem lőhetsz mellé. Kérdés, hogy mit jelent a cakk-pakk, mert ha csak a blokk, akkor az elég drága. Ha viszont radi+pumpa és még esetleg tartály is van a csomagban, akkor megfontolandó vétel lehet.

A topiklakók közül vízhűtéssel rendelkezők többsége EK blokkokat használ, arról nekem is van személyes tapasztalatom. Megfelelő méretű hőleadóval (legalább egy dupla /2x120mm/ radi) akár 50 fok alatt tartható egy tuningolt 480 terhelés alatt is.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22691) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Nekem TF2-es 480-am van. Az egyik ventinek iszonyatos hangja kezdett lenni, mint egy 20 éves traktor.
Mi a legegyszerűbb megoldás? Csere vagy olajozás? Le lehet venni úgy a ventiket hogy a hűtő a VGA-n maradjon?

Köszi a segítséget! :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22692) axe125 válasza LLKobe (#22691) üzenetére


axe125
tag

Csapágyas lett.Nálam is ez volt.Gariba cserélték(ipon) egy ugyan olyan gtx580-ra. :)

(#22693) Speed® válasza LLKobe (#22691) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Teljesen elég nyűgös lebontani őket, olajozni meg hiába olajozod, ha már csapágyas..a burkolat levételéhez le kell szedni az egész hűtést. Ha garis, gariztasd, ha nem, 2db AC F8 PWM/PST ventivel és egy megfelelő átalakítóval szépen meg lehet csinálni.

(#22694) LLKobe válasza Speed® (#22693) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi! Sztem már nem garis... Uh valahogy úgy szeretném megoldani hogy csak a ventiket leszedni róla és cserélni, a hűtést nem akarnám lebontani. Ez megoldható? Amit említettél ventik nem sima 8 centisek? A VGA-n meg elég low profile darabok vannak. Nem inkább ilyenek kellenének rá?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22695) Speed® válasza LLKobe (#22694) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A ventiket 3 csavar tartja..ha a kanócot sikerül kiszedned a burkolat alól, akkor nem kell lebontanod a hűtést..de egy újrapasztázással egybekötni a műveletet nem biztos, hogy butaság.
Ami az F8akat (vagy végülis bármilyen 8cmes ventit) illeti, de, magasabbak, viszont a fedlemez kivágásaiban elférnek. Az meg, hogy kiemelkednek, még dizájnnak sem rossz, viszont lényegesebb infó, hogy egy normál magasságú ventinek kisebb hangerővel is nagyobb a légszállítása..valami ilyesmi a megoldás menete. Én azért szeretem az F8 PWM duót használni, mert ezeket összekötve a megfelelő átalakítóval (vagy akár a gyári csatiját felhasználva) a VGAra lehet kötni, így vezérelhető marad az egész.

Turbo modul sem rossz, ha meg tudod oldani a rögzítést, hisz PWMes..viszont ha már költesz, szerintem érdemesebb a jobb megoldásra törekedni..a Turbo modul ventijei max. 2000rpmen nem fogják érdemben átszellőztetni a bordát, annyira satnyák..ez a gyári baja is..a borda potenciálja nagyobb, de az ilyen kis pöcsköszörű ventik sz4rt sem érnek.

(#22696) LLKobe válasza Speed® (#22695) üzenetére


LLKobe
veterán

A ventiket 3 csavar tartja..ha a kanócot sikerül kiszedned a burkolat alól, akkor nem kell lebontanod a hűtést..de egy újrapasztázással egybekötni a műveletet nem biztos, hogy butaság.

Igyekszem majd így megoldani, a borda leszedését mindenképpen szeretném elkerülni. És pont az újrapasztázás miatt. Sok kommentet olvastam itt, hogy újrapasztázták, és sokkal rosszabbak lettek a hőfokok mint előtte. Na ezzel végképp nincs kedvem szenvedni, a hőmérsékletek így sem rosszak, csak ez k*rva venti olyan hangot ad mint egy traktor.

A ventivel kapcsolatban meg igyekeznék a gyárihoz minél közelebb álló állapotot elérni, mert egyszer úgyis eladom és úgy könnyebb. Nincs kedvem akkor megint nekiállni a procedúrának.

De ahogy nézem mindenképp sz*pni fogok, mert akármilyen ventiket is teszek rá, a rögzítést gányolni kell...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22697) LLKobe válasza LLKobe (#22696) üzenetére


LLKobe
veterán

NA asszem meg is van hogy mit fogok csinálni: Veszek egy turbo module-t. A VGA-ról leügyeskedem a ventiket vhogy, és mivel úgyis kuka mind2, lebontom őket úgy, hogy EZ a rész szépen egyben maradjon, és szépen legányolom valahogy hogy sík legyen teljesen. Aztán fogom a turbo module-t, annak az alját is legyalulom síkra, majd összeragasztom a kettőt. így szépen gyári megoldással visszacsavarozható.
A ragasztást pedig oldhatóra fogom csinálni, ha esetleg megint cserélni kéne egyszer: van itthon bivalyerős pattex kétoldalú ragasztóm, moddinghoz már használtam, iszonyat erős.

Még a kábelezést kell majd szépen megoldani hogy a gyári módon működjön a kártya szabályzása, de ez sztem nem lesz nagy ördöngősség.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22698) Speed® válasza LLKobe (#22697) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A PWM module csatija elvileg pont olyan, amilyen kell, gyakorlatilag viszont jelzem újfent, azok a ventik nem lesznek elegendőek a 480hoz..gondold végig, a gyáriak közel 4000rpmen pörögnek maxon, tehát terhelten mindenképp 2000 felett, bármi is van..ergó lehet, hogy szép lassan megsütöd a VGAt abban a hiszemben, hogy oké minden. Ezért preferálom a rendes 8as megoldást, ugye ott nagyobb a légszállítás..az F8aknak is 2000 a vége, de ott minimum dupláját fújják a turbó mütyürkéknek tippre..bocs, ha negatívnak hat, de adnál a kakinak egy pofont azzal, amire készülsz, szvsz.

(#22699) LLKobe válasza Speed® (#22698) üzenetére


LLKobe
veterán

Ebben lehet valami... De közben rájöttem hogy más miatt is sima 8 centist kell rátegyek: a turbo module-nak a ventijei nem különállóak, hanem össze vannak kötve a kábellel. Ergo csak úgy tudnám rendesen a helyére rakni, ha leszedném a burkolatot, és az összekötő kábel az alatt lenne. Uh mindenképpen az általad említett 8 centis AC ventiket fogom rátenni :)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22700) apollo12


apollo12
veterán

megvan az új furmárk :D bf4 full grafon 55, 58 cfokosra fűtötte fel a vgakat :Y bf3 ban max 52cfok volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.