Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22401) asvald válasza vakond5 (#22400) üzenetére


asvald
senior tag

Mit kell csinálni?" Instant resetelni kell" nem vágom :B

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22402) vakond5 válasza asvald (#22401) üzenetére


vakond5
őstag

Instant = azonnal. Magyarul amint látod hogy hibázik valami, resetelj abban a pillanatban, így kíméled valamennyire a hardvert.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22403) asvald válasza vakond5 (#22402) üzenetére


asvald
senior tag

azt hittem a hálózatra értetted :D értem Én mi az az instant :C

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22404) szab.tam válasza javorszky (#22397) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem feltétlenül kell.
ha nem száradt szét, nem töredezett össze, akkor vissazraghatod a régivel.
amire vigyázz: hogy az összes kis fetekre való meglegyen.
nemcsak a fősorban, hanem van néhány darab, ami ettől a csoporttól elkülönülve áll.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22405) FatalEror válasza szab.tam (#22404) üzenetére


FatalEror
addikt

ezen a vidin látszik is.

HardCore is my LifeStyle

(#22406) javorszky


javorszky
tag

Meg van minden gap pad nem hiányzik egy se és nincs kiszáradva nem rég cseréltem le a hűtést.Csak most rendeltem mx4 pasztát és kiváncsi vagyok ha azzal pasztázom le és vissza rakom az eredetit úgy mit produkálna.Vagy szerinted hülyeség ???A zalmant is érdemes újrapasztázni ezzel ????Mert a gyárival pasztáztam ami a dobozba volt.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22407) szab.tam válasza javorszky (#22406) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a zalmannál én kiakadtam, hogy nem rugalmas lappal oldották meg, hanem szimplán pasztát adtak ahhoz is. a lapok egy ekkora felületnél szinkiegyenlítő, lesarkazásvédő szereppel is bírnak.
a nyákbordát átpasztázni nincs értelme.
a zalman féle pasztát viszont a gu-a nem kentem rá, oda mx2 ment.

egyébként valamit nem értek. ha a ref-et is fel akarsz tenni, és a zalmant is újrakenni, akkor most neked 2 db. gtx480-ad van?
vagy a ref hűtő felrakásának kérdése egyelőre csak pusztán elvi, jövőre vonatkozó, egy esetleges eladáshoz?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22408) javorszky


javorszky
tag

TF2 a gyári hűtés csak egy szar házam volt hozzá egy 12 cm-es venti volt csak hátul és kibaszott meleg volt.megvettem a zalman hűtést és egyben egy Thermaltek v4 házat.Így vagány a legmelegebb időbe is 74-75-fok max.Arra gondoltam ha ezzel újrapasztázom a gpu-t hátha fogok még egy pár fokot.De az is eszembe jutott ha már szétszedem ezzel a pasztával meg házzal megpróbálom a TF2-es gyári hűtőjét hogy hány fok is lenne azzal.Kűlömben meg nagyon nem jön be nekem a zalman kézi ventillátor szabályozása akármilyen jó.Jobban szeretem ha magától teszi a dolgát.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22409) szab.tam válasza javorszky (#22408) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jaaa...
gyári hűtés. féreértettünk. a gyári hűtés alatt mi általában a refhűtőt értjük.
a tf2 is gyárilag van rajta, mint ahogyan pl. az amp zotac-on is a zalman.
de nem szoktuk "gyárinak" hívni...

ezt már igen sokszor, (azaz rengetegszer), kitárgyaltuk:
a tf2 hűtőt nem nagyon érdemes a zalman-ra lecserélni. kivéve, ha valaki agyon nem feszeli.
s tf2-nek egyedüli hiányosága, hogy viszonylag gyenge a nyákbordája a gpu hűtőbordához viszonyítva.
de jobb, mint az accelero ragasztott kis sünijei.

a probléma kettős.
vagy hangos a venti, vagy tuning és feszemelés esetén a fet-ek nem kapnak rendes hűtést.
tehát:
ha nem zavar a hang, akkor refhűtő.
ha nem emelsz nagyon feszt, akkor a tf2 tökéletes.
ha erősen tuningolni akarsz, akkor inkább a zalman, de ebben az esetben ott ugye a poti.

***

csak minket itt eléggé megzavart a gap pad kérdésben az, hogy "gyárinak" írtad a tf2-t. aminek a thermal lapjai a (kis bilikék izék), amik teljesen más állagúak, mint a refhűtő, kicist gyurma szerű izéi...

***

nekem volt mind a 3 hűtőből, sőt még az accelero xtreme plus is. mindegyiknek megvan az előnye, hátránya. de igazából 2 használható. pont az a 2, ami neked van...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#22410) javorszky


javorszky
tag

Köszönöm válaszod akkor ha lesz időm vissza rakom a TF2-őt.Nem tuningolok nem emelek feszt,amúgy is alul feszelve használom 900mv-on és minden játék megy normálisan.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22411) Manitos32


Manitos32
tag

hello az lenne a kérdésem h[link]lenne nekem ez a kártyám lényeg a hutése nem valami jo 70-80 fokra is képes felmeni a hutése-kérdés a mai hutésekre lehet e cserélni,és van e valaki akinek nagy a szakértelme a videokártyák hutésével kapcsolatosan és cseréjével.

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#22412) Manitos32


Manitos32
tag

[link]

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#22413) Tubi2 válasza Manitos32 (#22411) üzenetére


Tubi2
senior tag

üdv.

Az ennél a karinál melegnek számít. Gondolom idők alatt telement porral, meg kéne próbálnod kifújogatni. Egy újrapasztázás is jót tehet csak úgy tűnik nekem nem szívesen szeded szét.

A te kártyád témája: 460 topic

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#22414) Manitos32


Manitos32
tag

kőszi

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#22415) javorszky


javorszky
tag

Na vissza raktam a TF2-őt jól szuperál ebbe a házba jók a fokok is 74-fok max 29-fok van bent a szobába.Egy kicsit hangosabb mint a zalman de legaláb nem kell tekergetni.Úgy hogy ezt hagyom rajta.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22416) Tubi2


Tubi2
senior tag

Én akkor rendeltem meg a Zalmant, amikor képtelen voltam a TFII-őt 70 fok maxra pasztázni. De így legalább kínozhatom békésen. Ráadásul a TFII nyákbordája hozzá se ér a fetekhez vagy bármik is legyenek azok, a Zalmané meg szépen rájuk simul. :K

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#22417) javorszky


javorszky
tag

Most játszottam másfél órát BF3-all 30-fok van a szobába meg lehet gyúlni max 70-fokon állt végig a kártya 69-70-fokon.Úgy látom rengeteget számít a paszta így már örülök,hogy megrendeltem az MX4 pasztát.Teljes mértékbe megvagyok a kártyával elégedve.Köszönöm a segítségeteket.Ja és majd el felejtettem a TF2 hűtéssel.Úgy hogy a Zalmant lehet eladom.

[ Szerkesztve ]

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22418) asvald válasza javorszky (#22417) üzenetére


asvald
senior tag

:DD ha esetleg eladod akkor dobjál majd egy pü-t

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22419) apollo12 válasza asvald (#22418) üzenetére


apollo12
veterán

még mindig lehet venni 480 ast :D [link]

(#22420) fityere


fityere
senior tag

Sziasztok

Érdemes felrakni a legújabb drivert vagy ez is hibázik még ?

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#22421) Pala válasza apollo12 (#22419) üzenetére


Pala
veterán

Ennyiért viszont már nem éri meg, 7870-ek mozognak ilyen árban, ami azért érezhetően erősebb. :K
De két éve ugyanennyiért az MSI TF2 best buy volt! :)

(#22422) javorszky


javorszky
tag

Én felraktam minden játék megy normálisan,nekem semmi hiba.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22423) fityere válasza javorszky (#22422) üzenetére


fityere
senior tag

Köszi akkor én is feldobom :)

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#22424) asvald válasza asvald (#22399) üzenetére


asvald
senior tag

HIHI

A winchesternek a sata kábele volt megtörve kicseréltem és minden jó , beleértve az elhagyott SMD-t is , szóval Én is finomítottam a kártyán , letisztult verzió lett :D

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22425) InHell


InHell
senior tag

Na rászántam magam, és csak megválok a GTX 480-tól.
Sajnálni fogom mert nagyon megszerettem. :)
3 monitoros megoldáson töröm a fejem már egy ideje, aztán nagyon nem találtam vizesblokkal együtt eladó másik 480-at SLI-hez, így inkább váltok egy újabb szériás nVidiára.
Annyit nem is játszom már mostanában, így az SLI is feleslegesen fűtene.

< béna duma helye >

(#22426) Madn!ght válasza InHell (#22425) üzenetére


Madn!ght
addikt

És sikerült már eldöntened mi lesz az utódja?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22427) adam432 válasza InHell (#22425) üzenetére


adam432
tag

Itt azt írják, hogy 7950 teljesítmény az a tuning. Neked van erről valami összehasonlításod?
Egyébként biztos megéri így váltani? Max. a 3 monitor miatt, nem? :U
Bár nyilván az új kártyát is húzni fogod, így ott is új dimenziók nyilnak majd meg. :D

[ Szerkesztve ]

„Si vis pacem, para bellum.”

(#22428) InHell válasza adam432 (#22427) üzenetére


InHell
senior tag

Nem használom olyan órajelen a kártyát.
Pláne ilyen melegben azért sajnálnám így használni.
Télen 1-2 teszt erejéig megnéztem mit lehet maximum kihozni belőle.

Nálam szinte mindig alulfeszelve alapórajelen megy minden VGA.
Természetesen megnézem mit lehet belőle kihozni maximum, pár 3dmarkot lefuttatok aztán annyi. :)

Arma 2 DAYZ modjával ha játszom akkor szoktam alapfesz mellett 830MHz-en játszani.
Elég optimizálatlan egy game az sajnos, nem tudom milyen erőmű kéne ahhoz.

3 monitort rFactorhoz használnék elsősorban. Ahhoz meg elég lenne a mostani VGA teljesítménye is.
Nem akarok SLI-t mert nem használnám ki.

(#22426) Madn!ght szerintem GTX 760 lesz az utód. Elég kedvező áron lehet most kapni. Igaz nem lesz egyelőre vizesblokk rajta, teljesítménye viszont nekem bőven elég lesz.

< béna duma helye >

(#22429) InHell


InHell
senior tag

Meglett az utóda a 480-nak, egy GTX 760.
Ez még nincs vizezve, úgyhogy egyelőre szoknom kell az ilyen 70-75 fokokat, de majd szerzek rá blokkkot. :D

< béna duma helye >

(#22430) Pala válasza InHell (#22429) üzenetére


Pala
veterán

70-75 az teljesen normális üzemi hőmérséklet, egy cseppet sem kell aggódnod miatta.

(#22431) InHell válasza Pala (#22430) üzenetére


InHell
senior tag

Nem is aggódom, csak vizes VGA után elég szokatlan. :)

< béna duma helye >

(#22432) Pala válasza InHell (#22431) üzenetére


Pala
veterán

Mondjuk azt megértem. :) Ha az ember hozzászokik a 40-50 fokhoz, utána a 70-75 sokkolónak tűnhet elsőre :)

(#22433) Madn!ght válasza InHell (#22429) üzenetére


Madn!ght
addikt

Grat! ;)

A 480-asra nincs érdeklődő? :F

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22434) InHell válasza Madn!ght (#22433) üzenetére


InHell
senior tag

Köszi.
Egyelőre nem kapkodnak utána. :N

< béna duma helye >

(#22435) Laraxior válasza InHell (#22429) üzenetére


Laraxior
titán

Gondold el nekem is milyen furi :DDD A kis GTX480 teljesen csendben, hűvösen végezte a dolgát, erre belepaterolok a gépbe egy 3ventis szörnyet, ami 100%on teker, olyan mint egy porszívó :DDD
Becsületére váljék nagyon erős a 680 :K és megáll 70°Con a GPUja, hiába a +200/1000MHz tuning.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22436) InHell válasza Laraxior (#22435) üzenetére


InHell
senior tag

Hehe. Elhiszem. Néma csend után ventiüvöltés. :D
Az enyém csak egy ventilátoros, de hangosabbra számítottam, mondjuk nem sokáig hagyom így, dobok rá egy blokkot szerintem.

< béna duma helye >

(#22437) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok.Tudom,hogy nem ide tartozik de ha valakinek szüksége lenne még egy MSI GTX 480 TwinFrozr II-re.Én most ajándék pénzért ADOM

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22438) asvald


asvald
senior tag

kezd meghalni a topik , szépen lassan mindenki megszabadul ezektől a kártyáktól :O
Kicsit el is szomorodtam , de ez van :B

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22439) javorszky


javorszky
tag

Fejlődik mindenki feljebb feljebb.30.000 ft-ra volt szükségem de megszereztem a pénzt így hát megtartottam a kártyát.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22440) Speed® válasza asvald (#22438) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha minden jól megy, nemsokára SLIvé bővül a setup..szóval nyugi, lesz még jó ideig 480 tulaj :) A hűtésmodom finishben van, végre kész a lefogatás, a ventik vezérlésre kötését kell még megoldani és posztolom is az eredményt..csak mocskos időhiányom van, 7végente 1-2 óra jut a gépre :(

[ Szerkesztve ]

(#22441) apollo12 válasza Speed® (#22440) üzenetére


apollo12
veterán

egy ujabb 480 sli-s :D

nem fogod megbánni, csak tápod legyen hozzá min 750watt ajánlott a 850 es tuningnál

ha most nem lennék pénz szűkölködőben akkor már lehet meglenne 3way sli-m is :D

[ Szerkesztve ]

(#22442) Tubi2


Tubi2
senior tag

Nyugalom, én ezt kb soha nem fogom eladni. :)

8800 párti vagyok, de ez magához láncol mert erősebb, és még többet is fogyaszt. :)

Ahogy kijön a GTA V PC-re és megtdujuk, mik az igényei kap a kari egy testvért, később talán mégegyet? :DDD

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#22443) Laraxior


Laraxior
titán

Keressetek meg bátran ha kell a HX1000W, ha már nekem nem jött össze az sli :O :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22444) Speed® válasza apollo12 (#22441) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem tervezek szélsőséges tuningot, mitöbb, alulfeszelést inkább, hogy ne kelljen tápot cserélni. Csak ki akarom próbálni, mire képesek párosan, ill. több kijelzőn. 2 lakótársamnak is ott figyel a 32"-1080p TV, lesz némi 5760x1080 ökörködés.
A Peter egyébként nagyon jól mutat a karin, egy Zalman féle bordázatra fáj a fogam nagyon, ha meglesz még fizukor javorszky VF3000Fje, rákerül ;p

Szerk.: nem lesz meg..elvitték az orrom elől :S Vadászat indul..

[ Szerkesztve ]

(#22445) asvald válasza Speed® (#22440) üzenetére


asvald
senior tag

Ezek a szavak megnyugtatóak , én is szeretnék összedobni egy sli-t ,de mire oda jutok nagyon elavulnak ezek a kártyák :( ami megakadályoz az sli-ben ,a táp ,lap, proci . sanszos , hogy ebből sli soha nem lesz :U

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22446) Speed® válasza asvald (#22445) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A nyilvánvaló hátrányok (fogyasztás/melegedés) ellenére én a mai napig kedvelem ezt a nagyvadat..és elavultnak sem nevezném, hisz simán hozza a 660/7870 tempóját..persze, én is cserélném nagyobbra, de amíg alig gyorsabb megoldások vannak csak dupla+ áron, addig biztosan nem..

(#22447) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

Szerintetek, egy 4ghz-re húzott E8400-at összepárosítani egy GTX 480-al mekkora örültség?:D Olvasgattam a témában külföldi fórumokat véleményeket, de igen sok egymásnak ellentmondó kijelentés van. A mostani HD6850-el sikerült gpu limitet elérnem 4ghz-re húzott procival (medium-high beállítások 1920*1080-as felbontással) a 2013-as tomb raiderben. 3ghz-en próbálva viszont cpu limitem volt.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#22448) Papa18 válasza Interceptor (#22447) üzenetére


Papa18
tag

Üdv.
Nekemis e8400-am volt, de az 5850-es alá is kevés volt.
q9550-el szépen gyorsultak a játékok 20-30 fps-t, a minimum fps-ek is kb ilyen mértékben.
A 480 meg azért jóval erősebb egy 5850-nél, szerintem kevés lesz neki az e8400.

(#22449) apollo12 válasza Interceptor (#22447) üzenetére


apollo12
veterán

egy q9550 kellhet alá, 3.4-3.6ghz környékére

(#22450) Dark KillerX válasza apollo12 (#22449) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Nálam a 3,6Ghz-re húzott Q8300-as kevés volt a 7850-hez( ami teljesítménybe közel van a 480-hoz),és emiatt sokszor pl főleg az EGO engine játékoknál,sokszor 60% volt a GPU kihasználtság,de persze sok más játéknál is hasonlóan alacsony volt!Persze a Q8300 gyengébb mint a Q9550,de annyival nem,hogy ezek az értékek merőben másak legyenek(GPU kihasználtságra gondolok)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.