Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22701) FatalEror válasza apollo12 (#22700) üzenetére


FatalEror
addikt

AZért este tudtál aludni? :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#22702) apollo12 válasza FatalEror (#22701) üzenetére


apollo12
veterán

persze, fázni nem fáztam :D

(#22703) Madn!ght válasza apollo12 (#22700) üzenetére


Madn!ght
addikt

A víz hány fokos volt?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22704) FatalEror válasza apollo12 (#22702) üzenetére


FatalEror
addikt

Mond a feleségednek,hogy jön a tél,fűtés rendszer upgarde kell,ezért veszel egy nagyobb radit,meg még egy 480-t.

HardCore is my LifeStyle

(#22705) apollo12 válasza Madn!ght (#22703) üzenetére


apollo12
veterán

41 cfok volt ősszesen 12 ből 6 venti ment 5 volton

FatalEror
:DDD

ahhoz már több kakaó kéne a táp hoz

[ Szerkesztve ]

(#22706) FatalEror válasza apollo12 (#22705) üzenetére


FatalEror
addikt

+20k már nem oszt,nem szoroz. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#22707) mikka07


mikka07
tag

Az lenne a kérdésem hogy eladnám a 470 gtx kártyámat. A vevőnél következö konfigba kerülne a kártya,antec phantom passziv táp 480w ,de van benne ventillátor ami nagyobb terhelésnél bekapcsol ez hajtaná a kártyát az új gazdájánál, 4db merevlemez,dvd olvasó,amd x2 4200cpu,3db 12 cm es ventillátor,a tápon van két db 6 pines csatlakozó,elég hozzá a táp teljesítménye? Nálam egy minőségi 570w -os táppal megy jelenleg ,csak eladnám a kártyát. nagyobbra váltás miatt.

(#22708) Speed® válasza mikka07 (#22707) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

12V ág a lényeg. 500as Phantommal (17/18A) 225W étvágyú kártyával OCval gondok voltak. Megfelelő átalakítókkal külön ágakról kötve a betápot már elbírta kényelmesen, mert a közös terhelhetőség 30A volt, annyit meg nem kért a konfig.

[ Szerkesztve ]

(#22709) mikka07 válasza Speed® (#22708) üzenetére


mikka07
tag

Azt nem néztem, nekem két külön ágon megy a gond nélkül,átviszem a vevőhőz belerpóbáljuk a gépbe (gondolom nem tesz tönkre semmit,legfewljebb nem indul el)csak elég kevés a hely a házba pedig egy 70.000ft-os ház,de az accelero extreme plus elég nagy hűtő.

(#22710) asvald


asvald
senior tag

Megnéztem a játékot (bf4) és olyan processzor limitem van hogy az nem emberi , legjobb esetben is a gpu kihasználtságom 53% :D tényleg megérett a lap + proci csere

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22711) LLKobe válasza asvald (#22710) üzenetére


LLKobe
veterán

X3-al BF4? Ugye Te is érzed hogy ez a perverzitás határa?:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22712) asvald válasza LLKobe (#22711) üzenetére


asvald
senior tag

bocsánat, de x4 :C amúgy sejtettem hogy nem úszom meg a proci cserét , pedig crysis 3 alatt olyan jól muzsikált

és az benne a legjobb ,hogy nem is sejtettem ezt a dolgot csak ott hívta fel magára a figyelmet , hogy nem hallottam a kártya hangját

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22713) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Egyik barátom vett egy Gigabyte GTX 470-et (rev 2.0). Az i7-esével nem működik együtt, de állítólag az AMD vonallal nincs baja a kártyának. Ez totál hülyeség vagy lehet igaz? Elég jó áron meg tudnám venni, Phenom II X4 965 mellé raknám be HD5770 helyett.

Szar a kártya vagy tényleg csak az intellel van baja?

[ Szerkesztve ]

(#22714) LLKobe válasza tboy93 (#22713) üzenetére


LLKobe
veterán

"Intellel van a baja"

Ez hülyeség, ilyen nem létezik. Vagy szar a VGA, vagy szar a lap amibe tenni akarja, de valami szar az tuti.
Mindennel mennie kéne. Amúgy 5770-et megérné cserélni rá.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22715) tboy93 válasza LLKobe (#22714) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elvileg a kártya nem szar, mert visszavitte oda ahol vette, berakták a gépbe és működött. Otthon viszont nem. És az otthoni gépében is működik a gtx260 :F

(#22716) LLKobe válasza tboy93 (#22715) üzenetére


LLKobe
veterán

Akkor BIOS frissítés a lapon, meg talán a VGA-n van hozzá újabb gyári. De ez nagyon gyanús, ma már nem szabad ilyennek előfordulnia...
Az meg végképp gyanús ha az eladó gépében jó, máséban meg nem. Legalább még egy gépben ki kéne próbálni.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22717) csoty válasza asvald (#22712) üzenetére


csoty
aktív tag

Jelenleg 2500k @ 4.2GHz mellett is van gond... A vga az 660Ti :DDD

#csotykocsithajt

(#22718) asvald válasza csoty (#22717) üzenetére


asvald
senior tag

de milyen már hogy egy x3-x4 proci nem elég? hallatlan ..... :D

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22719) csoty válasza asvald (#22718) üzenetére


csoty
aktív tag

Bezzeg a CoD:G :DDD dual core elég neki, viszont GPUból GTX780at igényel... :DDD Na meg hát 50giga helyfoglalás... vicc

#csotykocsithajt

(#22720) apollo12 válasza asvald (#22718) üzenetére


apollo12
veterán

bf3 ban is kevés volt egy 480-nak saját tapasztalat, egy húzott x6 os 4ghz már elég volt bf3 ban

(#22721) tboy93


tboy93
nagyúr

Köszi a tegnapi tanácsokat a GTX 470hez. Nem csak az intellel van baja ;)

(#22722) LLKobe válasza tboy93 (#22721) üzenetére


LLKobe
veterán

Uggyehhogyugye.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22723) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ma vettem egy 480-at szóval (mostmár én is tagja leszek a fórumnak :) ), a helyzet, hogy AC hűtés van rajta, és vissza szeretném tenni a gyárit.
A sok hűtőborda viszont zavar ebben, de annyira masszívan rajta van, hogy azt hittem gyári.
Van valami mód, hogy leszereljem úgy, hogy épségben minden más megmaradjon a kártyán ? :F

Így néz ki jelenleg :(

[ Szerkesztve ]

(#22724) Laraxior válasza DeathAdder (#22723) üzenetére


Laraxior
titán

ref hűtős? Öngyilkosság visszatenni :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22725) DeathAdder válasza Laraxior (#22724) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az :DDD
Vissza szeretném tenni, nem elsősorban teljesítménye miatt vettem ilyen kártyát (ami manapság ugye már nem szenzáció), hanem a szeretni való sajátosságai miatt, mint pl. hogy télen fűtsön és zúgjon mint állat.
Tudom ez a neurotikus gondolkodás, de hát nem vagyunk egyformák :N

Szóval ezek a hűtőbordák szó szerint betonstabilan rajta vannak ezeken a modulokon, egyszerűen nem merek nekiesni és leszedni őket :(
Ez már veszett ügy, jól gondolom? :F

(#22726) Laraxior válasza DeathAdder (#22725) üzenetére


Laraxior
titán

Nemigazán, csavargatva kell leszedni, nem pedig húzva. Mert ha húzod csak simán, akkor jönni fog vele az IC is, és nem hiszem, hogy egy rammal kevesebbel elindulna, tehát kuka. Vagy zsilettpenge, az aláfér. Reménykedj, hogy gyári ragacsos, és nem hazai kókány pillanatragasztó.
A ramokra figyelj oda, mert azok a legérzékenyebbek, én már jártam úgy, ramhűtőblokk cserénél :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22727) Speed® válasza DeathAdder (#22723) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kártya zacsiba, be a fagyasztóba..~1 óra múlva minimális erőfeszítéssel lepattannak a bordák (csavaró mozdulat, sose dönteni-húzni). Néha csak ezzel a módszerrel bomlik 1-1 jobban sikerült ragasztó (hacsak nem volt oly előrelátó aki véglegesíteni akarta a le-lepottyanó AC süniket, hogy pillanatragacsot használt..akkor cumi, ill. oldószer injekciózás). Ellenben szerintem élvezhetnéd, hogy így legalább csendesen fűt..persze egyéni perverziók széles tárházát tapasztaltam már Fermi tulajoknál, szóval azon sem lepődök meg, ha te épp pont arra "gerjedsz", hogy üvöltve fűt..de arra ott a hajszárító ;]

Üdv a klubban egyébként..7850hez képest kíváncsi leszek a véleményedre :K

(#22728) DeathAdder válasza Laraxior (#22726) üzenetére


DeathAdder
veterán

Fehér színű, a ragasztó néhol látni, tehát nem hiszem, hogy pillanatragasztó.
Viszont ez meg nem mozdul hiába csavargatom, annyira rajta van, hogy érzem ha lejön, akkor az ramokkal együtt fog, és mind a 11 ilyen :(((

Basszus jól bevásároltam, nem gondoltam, hogy egy utángyártott hűtő ilyen tákolással jár :(

(#22729) DeathAdder válasza Speed® (#22727) üzenetére


DeathAdder
veterán

Komoly, hogy tegyem fagyasztóba zacsiba?
De antisztatikusba? tutira nem lesz baj vele? :DDD

Mindenképp, én is kíváncsi vagyok 7850 után mi változik :K

(#22730) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hát a fagyasztás sem ért semmit, meg nem mozdult egyik süni sem :(
Bass...a meg, 3 éve vágyom egy igazi gtx480-ra, azt hittem a mai nap ez beteljesül..

Letesztelem mit bír , aztán lehet elcserélem egy igazira :B
1025 mV a gyári fesz, holnap megnézem meddig megy :)

[ Szerkesztve ]

(#22731) Speed® válasza DeathAdder (#22730) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Alpenföhn/Prolimatech hűtőkhöz adtak anno olyan ragacskencét, ami brutálisan fogott, tűvel borda alá fecskendezett oldószer lazította csak el, de utána lehetett vakarni-polírozni a megmaradt sz4rt..néha nem érdeme bolygatni..ha már rajta van.

Azért el ne keseredj, a VRM hőmérsékletre figyelj, aztán használd..a robosztusság így is megvan..sőt. Persze nem üvölt, de hosszú ideig az úgysem lehet szempont, mert őrjítő ;p

(#22732) apollo12 válasza DeathAdder (#22730) üzenetére


apollo12
veterán

én a helyedben rajta hagynám

nálam 2 db is süvített és senkinek nem ajánlom, AC sztem sokkal szebb a vga meg komolyabb, de vízzel még komolyabb

7850 nél meg gyorsabb lesz

[ Szerkesztve ]

(#22733) FatalEror válasza DeathAdder (#22723) üzenetére


FatalEror
addikt

Vissza az ac hűtőt,2óra furemark,majd gyorsan melegen próbáld elválasztani a süniket.Természetesen ne működés közben próbáld.

HardCore is my LifeStyle

(#22734) DeathAdder válasza Speed® (#22731) üzenetére


DeathAdder
veterán

Még FatalEror tanácsára sem volt hajlandó megadni magát az odaragadt bordák :(
Persze elhiszem, hogy valahogy le lehet szerelni, de nem kísértem tovább a sorsot, használom így, aztán meglátjuk :) (de sajnos nagyon hűvős :DDD)

Alapfeszen hagyva (1025mV) emeltem picit az órajeleken.
Így lefutott a Heaven, de nem szeretném egyelőre tovább húzni, játszom vele így és ha nem fagy, akkor feljebb megyek, amíg lehet :)

Elvileg Zotac a kártya, nem tudom mennyit bírhat. Előző gazda szerint sosem volt tuningolta.
Tehát így áll jelenleg, ez így most rendben van? Súrolja már az 580 szintjét? ;]

(#22732) apollo12 - Marad egyelőre az AC. Azért érdekes, hogy azarohattamd7850 szintetikus tesztekben így is jobb, de játékban pont a fordítottját észlelem, van ahol +15 fps is a nV javára :Y

[ Szerkesztve ]

(#22735) bim válasza DeathAdder (#22734) üzenetére


bim
veterán

Én amióta megvan a kártya egy szintetikus tesztet sem futtattam csak a játékokat. :K

(#22736) Speed® válasza DeathAdder (#22734) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Több, mint esélyes, hogy komolyabb ragasztóra lett cserélve a gyári megoldás..az AC sünik hajlamosak (járt nálam pár AC megoldás /L2 Pro, S1, S2, TT), azoknál tapasztaltam) maguktól is lepotyogni..ha nem akarsz rizikózni, hagyd békén a behemótot rajta és élvezd, hogy legalább ilyen téren /csend-hőmérséklet/ pariban van a 7850el, ha már fogyasztásban OCzva a dupláját is bekéri..valamit valamiért.

Amit tapasztalsz, hogy valós felhasználásban kényelmesen hozza (sőt) a 7850et, így van, főleg minFPS/stuttering szintjén ver oda..nem hiába tértem vissza a 7850->7870->7950 túra után a 480hoz, negyedjére is..pedig mindegyik 7es bírta 1200as GPU OCval az üzemet..valahogy mégis ezzel érzem simulékonyabbnak a játékmenetet ott, ahol a VGA számít..evvan.

800/4000 átlagos OC, nagyon nem is érdemes erőltetni a VRM okán, csak ha alacsony feszen megy feljebb, terhelt 1.075Vig elméletileg nincs gond..csak ugye nem mindegy, milyen VIDről indul az ember..ha mázlid van, sokkal tovább is megy, ha nincs, be kell ért ~850 körül..ezt neked kell kitesztelned..580 szint simán hozható :K

(#22737) asvald válasza DeathAdder (#22734) üzenetére


asvald
senior tag

zsilet pengével simán levehető a borda ,

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22738) DeathAdder válasza Speed® (#22736) üzenetére


DeathAdder
veterán

Békén hagytam, nem kísérleteztem azóta tovább :N
Hihetetlen milyen erős kártya ez még mindig, olyan kiegyensúlyozott, masszív, érzem az erőt benne :)
Összességében azt tapasztaltam, hogy nagy amd propaganda ez az egész ph. Meg kell mindenkit hallgatni, tapasztalatot kell szerezni és azután mérlegelni. Én mindig is a nV felé vonzódtam, de objektíven is be kell ismeri, hogy (legalább is amire nekem kell) a nv a jobb választás. Nagyon, de nagyon megérte az árát, amire nekem kell, bőven megteszi :K
Nem is erőltetem tovább, olyan szépen viszi gyári feszen 800/4000-en, nekem bőven elég.

(#22739) DeathAdder válasza DeathAdder (#22738) üzenetére


DeathAdder
veterán

Egyébként a 4ghz-s 920-asom HT nélkül malmozik rendesen cry3 alatt 80-90% -on, ami azért meglepett.
Nem tudom hogy vitt el valakinek annó az ilyen konfigja egy 480 SLI -t :U

(#22740) vakond5 válasza DeathAdder (#22738) üzenetére


vakond5
őstag

Maradjon a 800/4000, és lépcsőnként vedd lentebb a feszt. Hidd el, jól jársz. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22741) DeathAdder válasza vakond5 (#22740) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hoszabb élettartam, vagy miben nyilvánul meg az alulfeszelés?

(#22742) odorgg válasza DeathAdder (#22741) üzenetére


odorgg
addikt

Kisebb fogyasztás,melegedés.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22743) vakond5 válasza DeathAdder (#22741) üzenetére


vakond5
őstag

odorgg kollega megelőzőtt. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22744) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Valaki cserélt már TF2-es 480-on ventiket úgy, hogy a csere után is a VGA vezérli őket? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22745) Speed® válasza LLKobe (#22744) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

TFII 560TIn anno, ill. épp ma este is lett volna egy hasonló megoldás, de mivel az előző tulaj belebarmolt egy csavart a gyári bordába, a csere kudarcba fulladt..mi érdekelne a megoldással kapcsolatban? Akár priviben is, ha gondolod.

(#22746) LLKobe válasza Speed® (#22745) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi a segítséget! A kábelezés része érdekelne. A gyári csatin lévő kábelt akarom elvágni, és arra rákötni a két AC 8 centis pwm-es ventit, úgy, hogy a kártya vezérelje továbbra is. Hogy csináljam? Kössem össze a két venti egyforma kábeleit, majd azt a gyári kábel megfelelő kábeleihez?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22747) Speed® válasza LLKobe (#22746) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Másképp nem is igazán lehet :) De az AC ventik alapból összedughatóak, onnantól meg lehet vagdosás nélkül is dolgozni, megfelelő átalakítóval. Ha utóbbi nincs, nyilván az általad vázolt módi a megoldás.

(#22748) LLKobe válasza Speed® (#22747) üzenetére


LLKobe
veterán

Na átalakítóm az sajna nincs. Hogy érted hogy alapból összedughatóak?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22749) Speed® válasza LLKobe (#22748) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ilyen ventiket vettél? Ezeknek közösíthető a csatijuk, nem? Elég 1et átalakítani.

(#22750) LLKobe válasza Speed® (#22749) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen, pontosan ilyeneket vettem. Lehet hogy nekem nehéz a felfogásom, de nem értem mit értesz az alatt hogy "közösíthető a csatija" :B Mindkét ventin 4 pines PWM-es csati van. So :F :R

Szerk.: Ja hogy arra gondolsz hogy ilyen a csatijuk? Az lehet, nem tudom, számomra ez újdonság:)

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.