Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22601) vakond5 válasza bim (#22600) üzenetére


vakond5
őstag

Hogy lesz neked 750-en 86-87 fok?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22602) bim válasza vakond5 (#22601) üzenetére


bim
veterán

Érdekes mert feltoltam 800-ra és 88 lett belőle. Ez a max alatt amit láttam OSD_n pedig 1 órát toltam. Igaz hajnalban nincs az a nagy meleg. Nálad milyenek a hőfokok?
Lehet át kellene pasztáznom. Vagy valami kiegészítő venti? :F
Igazából nem szívesem szedném szét mert van még rá 1 év ipon gari. Ez a hőfok még annyira nem zavar mert pl. a 4870-em anno úgy volt gyárilag biosszinten belőve hogy 2D-ben 85 fokon ment a gpu és játékok alatt a vrm szúrta a 110-120 fokot. A GTX280-am sem volt hidegebb. Egyedül a nyár miatt aggódok. Ha azt nézem erre a 88-ra simán rátolhatok majd 20-30 fokot és az már gáz lesz.
A sráctól akitől vettem a kártyát egyben vette az ipontól az egész gépet. Soha nem volt kiszerelve és macerálva a kártya. A ventilátor fullosan porcicás volt. Nemhogy nem lehetett átlátni de majdnem az agyig összefüggő por volt és mégis ment neki 2 éve gond nélkül. Igaz a levegőkivezető ami a dvi-d alatt van két oldalon elszíneződött a króm. Vajon hány fokon kékül meg a króm? ;] :DDD Mégis ment neki.
A port kifújni nem tudtam hanem egy kemény papírlappal piszkáltam ki. Tömbökben jött ki a lapátok közül. Amikor kipróbáltuk nála furmark alatt 107 fokon mondtam neki hogy elég lesz. Addig nem hibázott a gpu.
Amúgy a kártya nagyon szuper! Bőven megérte a 30 rugót amennyiért megkaparintottam. Ha a hőfokokkal megbarátkozok lehet építek SLI-t belőle. Mondjuk azt nem tudom hogy a 650W-os corsair tápom elég lesz e neki.

(#22603) Laraxior válasza bim (#22602) üzenetére


Laraxior
titán

Mondom vizezd le a gput. Gari vesztés nélkül megy.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22604) Madn!ght válasza bim (#22602) üzenetére


Madn!ght
addikt

A 650-es táp elég necces lenne az SLI-hez, főleg ha tuningolni is szeretnéd a kártyákat.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22605) bim válasza Laraxior (#22603) üzenetére


bim
veterán

Majd nézek rá valamit. Addig elkezdtem a 3D feszt csökkenteni. 1,075V a gyári és azt levettem 1,025-re 800Mhz-hez. Így cry alatt nem értem el egy gyors 20 perces csapatás alatt a 80 fokot. Ez már jó nekem.
Előtte toltam még vagy fél órát alapfeszen ami olyan 86 fokig hevítette. :U

(#22606) bim


bim
veterán

Nagyon nem tetszettek ezek a hőfokok és lepattintottam a burkolatot. (nagy piros pont az Nv.-nek hogy elég szétpattintani nem kell csavarozni)
Ez fogadott
Elég szar kép de azért látszik a lényeg. Éreztem én hogy nem úgy tolja a levegőt hátul ahogy kellene. Alaposan kitisztogattam és azonnal esett 10 fokot a hőmérsékletem. Egy gyors teszt alatt sem ment 70 fok fölé a cucc.

(#22607) Madn!ght válasza bim (#22606) üzenetére


Madn!ght
addikt

Csinos kis tevekaraván volt benne :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22608) vakond5 válasza bim (#22602) üzenetére


vakond5
őstag

MSI Afterburnerrel állíts ventiprofilt, mert nem az hogy nagyon sok, de elég magas a 80+ fok. Nekem még a nyári forróságban is max 72 fok volt a 480 800/4000-en 1000mV-tal Crysis 3 közben. Van hangja ugyan, de inkább az legyen, minthogy károsodjon. Max 70 fokot viselek el bármilyen vga-tól, és tartani is tudom.
Ha hazaértem, kirakom a képet a ventiprofilomról, és ha tetszik, szivesen átküldöm.
Gépem.

Későbbi kommentedre: Rámértem a napokban a gép fogyasztására, és arra jutottam hogy 800/4000-en 1000mV-tal kevesebbet fogyaszt (és persze kevésbé is melegszik) a kártya, mint gyári értékein, ami 701/924, 1038mV.

Sőt, ha méginkább kedvezni akarsz magadnak, és a kártyának is, javaslom hogy ezen pár kommentemet olvasd végig.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22609) vakond5 válasza vakond5 (#22608) üzenetére


vakond5
őstag

Kis korrektúra: "mint gyári értékein, ami 701/924". A 924 helyett 1848-ra kell gondolni, mert nem szoroztam fel 4-gyel.

Mint ígértem:

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22610) asvald válasza bim (#22605) üzenetére


asvald
senior tag

Én spec a kártya elejéről leszereltem a rögzítőkeretet és mindjárt nyertem -5fokot ,jobb a légáramlása így, igaz ez miatt le kellett fektetnem a gépet nehogy kimozduljon a helyéről a vga

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22611) bim válasza vakond5 (#22608) üzenetére


bim
veterán

Állítottam ventiprofilt. 70 fokon már 100%-on megy a venti. Azért voltam elkenődve mert a 100%-os fordulat mellett volt ekkora a hőfok.
Nálam 1000mV-nál kilép pár perc játék után 800Mhz-en. 1025mV-al stabil de nekem a gyári is magasabb mint a tiéd. 1075mV.

(#22612) vakond5 válasza bim (#22611) üzenetére


vakond5
őstag

Ja, hogy a 80+ fokok 100%-os ventivel vannak? :Y
Nem is olyan régen volt egy kollega, akinek 470-en volt hasonló helyzet.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22613) bim válasza vakond5 (#22612) üzenetére


bim
veterán

A kosz miatt volt az. Most 1038mV 830-on fél óra cry3 közben is max 71 fok volt. 100% ventivel.
Lehet leveszem a rostélyt ahogy fentebb javasolták de azért ez az alapfesz alatti 830-as gpu órajel mellé ez a hőfok már teljesen rendben van.
Hétvégén rálesek a hsz.ban lévő programra is.

(#22614) vakond5 válasza bim (#22613) üzenetére


vakond5
őstag

Na az már kapásból jobban hangzik. :K
Ha van valami, nyugodtan írj akár ide, akár pm-ben.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22615) bim válasza vakond5 (#22614) üzenetére


bim
veterán

A géped mennyit fogyaszt így? Nem tudod a kártya külön mennyit eszik?

(#22616) bim


bim
veterán

Jól értem hogy ezt az ispectort ki kell kapcsolni ha akad valami video? :F

(#22617) Madn!ght válasza bim (#22615) üzenetére


Madn!ght
addikt

A ref órajeles kártya TDP-je játék alatt netes források szerint 260W.

De itt egy PH!-s teszt. ;)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22618) vakond5 válasza bim (#22615) üzenetére


vakond5
őstag

Hogy külön mennyit eszik fogalmam sincs, de készítettem nemrég egy táblát különböző mérésekről:
Ha nem lenne olvasható: jobb klikk a képen -> megnyitás.

Igen, Inspectort be kell zárni ha valami olyat csinálsz, aminek szüksége van a kártya teljesítményére. Azt javaslom hogy rendszerrel együtt indíttasd, mert akkor nem kell külön bekapcsolgatni, hanem eleve lockolva indul el, és mikor kell a kraft, csak bezárod tálcáról és kész. :K

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22619) bim


bim
veterán

Nem tudjátok az msi ab.-ben hogyan lehet lejebb vinni a minimum gpu sebességet? Nincs rá valami cfg buhera? Ez lenne a legegyszerübb 2D-re. A tuningot úgyis onnan rendezem. :F

(#22620) vakond5 válasza bim (#22619) üzenetére


vakond5
őstag

Csak bios moddolással lehet.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22621) odorgg válasza bim (#22619) üzenetére


odorgg
addikt

Nem megy a 2D órajel? Driver csere javallott,(314.22 nekem anno bevált) illetve böngészőben hardveres gyorsítást kikell kapcsolni.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22622) bim válasza odorgg (#22621) üzenetére


bim
veterán

Megy minden frankón csak van amikor a semmiért feltolja 3D-be. Amúgy szépen battyog 50Mhz-en :K
Tetszik a kártya. Kár hogy a tápom kevés az SLI-hez,

szerk: jahh a hardveres gyorsítást elfelejtettem pedig a GTX260-nál is ki kellett kapcsolnom. :W

[ Szerkesztve ]

(#22623) Madn!ght válasza bim (#22622) üzenetére


Madn!ght
addikt

Nem lehet, h valamilyen aero-s szolgáltatás miatt kapcsolgatja?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22624) vakond5 válasza bim (#22622) üzenetére


vakond5
őstag

Épp ezért sokkal egyszerűbb az Inspector. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22625) bim


bim
veterán

Úgy néz ki belőttem a kártyát 24/7-be. 800/1000 1038mV-al eldöcög és így nem is melegszik vészesen.
Végigértem a cry3-al. Szomorú vagyok hogy ilyen rövid volt. :(

(#22626) asvald válasza bim (#22625) üzenetére


asvald
senior tag

Hát én se örültem neki hogy kb 5-6óra alatt ki volt forgatva a játék. Amugy crysis 3 is megvolt neked a 480al? vagy most arról van szó és nem a farcry3ról? :D

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22627) bim válasza asvald (#22626) üzenetére


bim
veterán

crysis 3-ról beszéltem. FC3-at nem játszottam még.
Most cry2-t próbálom valahogy DX11-es formába önteni. :U

(#22628) asvald válasza bim (#22627) üzenetére


asvald
senior tag

Crysis2 még nem játszottam dx11be nem láttam értelmét . viszont a crysis 1 et azt megnézném (dx11ben ha lehetne)az még most is megfogja a kártyát, de lehet hogy pusztán a procim miatt esik 17re az fps-em

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22629) LLKobe válasza bim (#22627) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem szépen ment a Crysis2, bár nem túl magas fps-ekkel, de azért végigtoltam 1080p-be, dx11 patch-el, high res textúrákkal.
Ha jól emléxem 40-50 fps megvolt mindig, ha egy-két opcióból engedsz akkor a 60 is simán, és még úgy is rohadt szép.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22630) Laraxior válasza bim (#22625) üzenetére


Laraxior
titán

2000ft-ért vettem egy ilyen blokkot, szerintem ennyit neked is megér, hogy csendben legyen, és hosszú élettartamú :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#22631) asvald válasza Laraxior (#22630) üzenetére


asvald
senior tag

Jóféle ....
csapódj bele :C :C :C

Most komolyan honnét lehet ilyen cuccot vásárolni ?

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22632) asvald válasza Laraxior (#22630) üzenetére


asvald
senior tag

Kerestem már blokkot , de eddig nem találtam meg a nekem valót .
Meg persze az is közbe játszik , hogy lehet lecserélem 2db hd 7770 re ,(ezt még megfontolom azért ) valahol jobban teljesít a 2 kártya valahol épp hogy felette :F

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22633) bim válasza Laraxior (#22630) üzenetére


bim
veterán

Valamit majd nyáron keresek rá én is. :K
Egyelőre hagyom így mert télen jól jön a plusz fűtés. ;]

ll-kobe: Az a frémszám nekem teljesen jó. Nekem 35+ már bőven játszható kategória. Metro2033-at néztem az elején DX11 very high és fizikával 23 fps körül vánszorgott. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22634) bim


bim
veterán

Az mitől van hogy cry2 alatt 1080P-ben kilóg minden irányban a kép? Nem tudom hogy lehetne beljebb hozni. Más játékoknál nincs gond. Illetve AvP-nál volt még ilyen de azt letöröltem. :F

(#22635) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

480-ak közül melyik gyártóé fűt a legjobban ill. a legkevésbé?
Gondolom az msi twin frozr-ja a leghidegebb, és kié a legmelegebb? ;]

Más: esetleg van amelyik márkánál lényegesen jobb a tuningpotenciál?

(#22636) LLKobe válasza DeathAdder (#22635) üzenetére


LLKobe
veterán

A ref kártyák a legmelegebbek és leghangosabbak. A TF hűtés erős közepes, azért egy AC extreme vagy egy zalman vf3000 sokkal jobban hűt, a vízről nem is beszélve. A lightning verziók úgy olvastam elég bitangok tuningban, az áttervezett áramellátás stb. miatt.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22637) peetmaster


peetmaster
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy az elmúlt pár hétben elkezdtek random fagyogatni a játékok (fekete képernyő, majd sound loop és csak reset-el lehet újraindítani). CPU, ramok, vga órajelek/fesz minden alapon, semmi nincs húzva. Tapasztalataim alapján, ha felhúzom fix 70-80% körülire a vga venti fordulatát, akkor nem, vagy csak nagyon ritkán jelentkezik a probléma (egyébként nem melegszik a vga extrém hőmérsékletekre default fan settings-el sem). Hirdetésben is fent van a kártya, de nyilván még nem tudom a hiba pontos okát, eszem ágában sincs rásózni senkire. Sajnos nincs a környezetemben senki, akinek oda tudnám adni, hogy tesztelje le másik pc-ben.

Van valami tippetek? 3 féle driver-t is próbáltam már, és úgy is jelentkezik a fagyi, ha leveszem a vga Core clock/Mermory clock-ját 20-30 Mhz-el.

A videókártya típusa: MSI GTX480 Twin FrozR II.

Ja, és ami még érdekesség: ha reset után egyből belépek a bios-ba, az overclocking failure felirat fogad...holott semmi nincs húzva. :U Próbálok még egy bios reset-et, hátha...

(#22638) odorgg válasza peetmaster (#22637) üzenetére


odorgg
addikt

Engedd el a VGA-t pl 90 fokig egy izmosabb game alatt, hogy nem e crashel a szokványosnál elöbb. Csökkents, vagy emelj feszt VGA-nal, és úgy is nézd meg milyen gyakori lessz a hiba. Bios reset, esetleg frissítés sem rossz ötlet. NV Driver összeomlás nem volt?

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22639) peetmaster válasza odorgg (#22638) üzenetére


peetmaster
senior tag

Furmark is megteszi az izzasztáshoz? :)

Szerk.: Driver összeomlás még egyszer sem volt. Windows-ban hibátlanul megy minden, de pl. Mafia 2, Max Payne 3, BF3 alatt fagyi van.

[ Szerkesztve ]

(#22640) odorgg válasza peetmaster (#22639) üzenetére


odorgg
addikt

NE furmark! Az csak VRM-et süti meg feleslegesen! Akkor inkább Heaven Benchmark, (ablakban is futtatható ) és csökkentsd a ventifordulatot, míg fel nem melegszik a VGA.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22641) peetmaster válasza odorgg (#22640) üzenetére


peetmaster
senior tag

Heaven Benchmark-ot most futtattam 10 percig. 40%-os ventifordulat mellett 90-92 foknál beállít a hőmérséklet és ott szépen ballagott tovább a teszt, semmi fagyás. Futtassam hosszabb ideig? Sokat gondolom nem használ, hogy 30-60 percen keresztül 90+ a vga hőmérséklete...

(#22642) Madn!ght válasza peetmaster (#22641) üzenetére


Madn!ght
addikt

Lehet egy portalanítás, meg egy újrapasztázás nem ártana a kártyádnak.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22643) LLKobe válasza Madn!ght (#22642) üzenetére


LLKobe
veterán

Az lehet, a 2 venti tisztességes mennyiségű port tol rá a bordákra, tapasztalatból mondom.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22644) odorgg válasza peetmaster (#22641) üzenetére


odorgg
addikt

Jah hát feleleges tovább, sztem nem VGA hiba lessz. Bios reset megvolt?

Illetve Linx-el is is érdemes megizzasztani procit+ a memóriákat :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22645) peetmaster válasza Madn!ght (#22642) üzenetére


peetmaster
senior tag

A portalanítás megoldható, de az újrapasztázásos dolgot a garancia miatt nem erőltetném egyenlőre, főleg, hogy még nem csináltam ilyet.

odorgg: megvolt a bios reset. 10 perc Heaven megint lement hiba nélkül. Holnap este megpróbálok játszani egy kicsit, hogy jelentkezik-e a hiba. LinX-et pedig nemsokára tolok. Holnap este írok! :K

(#22646) Madn!ght válasza peetmaster (#22645) üzenetére


Madn!ght
addikt

Egyébként az NV driverek hajlamosak mostanában összehányni magukat. Lehet egy drivercsere/frissítés megoldaná. Nekem a 314.22 volt a legstabilabb a 480-on.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22647) LLKobe válasza Madn!ght (#22646) üzenetére


LLKobe
veterán

Én 320.49-et használok mióta kijött, és semmi baj nem volt vele. Nem hinném hogy ez driver miatt lenne, inkább instabil procituning.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22648) DeathAdder válasza LLKobe (#22636) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi :)
Igazából a hőfok nálam nem hátrány (sőt), de mostmár jobban képben vagyok, és már tárgyalok is az egyik fórumozóval aki eladósorba állította a 480-at :K

(#22649) asvald


asvald
senior tag

Ma gy döntöttem visszarakom a kártyára a rostélyt és játszok vele , kell a fűtésrásegítés picit cunder van :D
remélem 18 19 fokra feltudom nyomni a szobát vele most 16 fok van bent :C

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22650) peetmaster válasza odorgg (#22644) üzenetére


peetmaster
senior tag

Volt ma időm kicsit játszogatni (kb. 1,5-2 óra Max Payne 3, de 35-40 perces részletekben), és ma nem produkált semmi fagyást. Játék közben 71 fokig melegedett és 58%-ig ment fel a venti. Tegnap este még kicsit kifújtam a port a bordák közül. LinX 15 kör lefutott hibátlanul 1536MB-os használattal. 314.07-es driver van fent. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.