Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22801) vakond5 válasza kaszas19 (#22798) üzenetére


vakond5
őstag

Üdv a klubban!

Mekkora fesszel viszi a 830/2000-et?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22802) kaszas19


kaszas19
senior tag

na nyomtam bcnchmarkokat Metro 2033,Dirt 3,Grid 2,F1 2013,
egy valamire rá jöttem hogy 830-ra húzva a 480-ast nem tudja kihajtani 4ghz-en a 8120-asom :W mikor 700 1848 után 830 2000-ren mértem akkor majd nem ugyan azok az FPS-ek.
Nem hiába írták hogy lusta dög a 8120-as csak 4ghz felet indul be. :((
1030-on viszi ezt már inhell kitesztelte ezért könnyű dolgom volt:)
Alap órajelen 950mv.

[ Szerkesztve ]

(#22803) vakond5 válasza kaszas19 (#22802) üzenetére


vakond5
őstag

Köszi a gyors választ! :R

Esetleg nézd meg hogy meddig bírja tuniggal a 8120, és tesztelgess :K
Próbálkoztam nem is olyan régen 850/2200-zal, és tökéletesen hajtotta a 8150-em 4.5-en.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#22804) InHell válasza Madn!ght (#22799) üzenetére


InHell
senior tag

:K

< béna duma helye >

(#22805) kaszas19 válasza vakond5 (#22803) üzenetére


kaszas19
senior tag

az lesz muszáj lesz meg birizgálnom őkelmét mert nem jó ez így:D

(#22806) kaszas19


kaszas19
senior tag

na hát az alaplapom olyan módon lefele droppol hogy az nem igaz :W beállítottam 1,45-re és linx egyből elszáll kék halállal de néztem cpu-z és nem kap csak 1,4-et szóval elég keményen droppol lefele a lap :W

(#22807) Madn!ght válasza kaszas19 (#22800) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ja jól emléxem annak a karinak 1000 mV volt az alapfesze, szóval van benne tartalék rendesen. A remek vizes blokk pedig nem csak hatékony, de egyben baromi jól is néz ki. :K :C

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22808) kaszas19 válasza Madn!ght (#22807) üzenetére


kaszas19
senior tag

igen alapból 1000mv de 950-ene viszi a 700-1848-at:) baromi jól néz ki meg baromi nehéz:D van vagy 1,5kg a kártya a blokkal:D

(#22809) Madn!ght válasza kaszas19 (#22808) üzenetére


Madn!ght
addikt

Tudom, még én szereltem rá. :D

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22810) kaszas19 válasza Madn!ght (#22809) üzenetére


kaszas19
senior tag

aha akkor ezért volt neked ismerős:D jól csináltad mert jól hűt bár inhell is újrapasztázta mikor eladta nekem.
Na ma tesztelgettem egy picit 4,2ghz-ig feltornásztam a cpu-út 1,41v helyet max 1,328v-tot kap cpu-z szerint az elején kap 1,396v-tot de aztán fogja és leesik a fesz mint ha nem tudná tartani a beállított értékeket na mindegy.
Játék Benchmark alatt néztem a CPU GPU kihasználtságot és nem teker a cpu maxon az f1 2013-ban meg a GPU és 70-89%-kon megy a CPU 50-60% ezért hiába emelem nem lesz több FPS-em se.

[ Szerkesztve ]

(#22811) Speed® válasza kaszas19 (#22810) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nézz utána, nem-e a lap fogy el betáp téren, melegedős a táprészleg, ha nincs légáram a környékén, simán lehet az az ok. A tapasztalt "kihajtási" gond pedig tipikus, fanságtól függetlenül, ezért jobb a konkurencia, magasabb /szál teljesítménnyel jobban "kihajcsa" a VGA lelkét. Amit tehetsz (a proci további tuningján túl), a kártyát dolgoztasd meg képjavítókkal..gyorsabb nem lesz, de tempóvesztés nélkül rátolhatsz +AAt vagy valami..persze csak ha nagyon zavar, hogy nem teker 100on :)

(#22812) kaszas19 válasza Speed® (#22811) üzenetére


kaszas19
senior tag

sajnos szenzor nincs így manuális tudom kitapogatni hogy mennyire meleg, de olvasgattam több fórumot köztük külföldit is és sokan panaszkodtak hogy nagyon melegszik a VRM rész és terhelés (prime95,linx) szereti eldobni és lecsökken a feszültség.
Légáramlás az van mert 2 db 20cm-es CM venti van befújásra 2db a radiátoron ami felül van és még egy hátul megint elszívóként egy.
Már megbarátkoztam ezzel szóval nem feszgetem a lap határait:) lehet majd csináltatok rá blokkot és levizezzem azt is:)

[ Szerkesztve ]

(#22813) Speed® válasza kaszas19 (#22812) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezért ajánlok kifejezetten ilyen rendszerekhez top-down hűtéseket..persze ha valaki vizez, az nem akar direkt légáramot +ventivel..akkor viszont marad, amit írtál, le kell vizezni azt is..aztán lehet tépni a bajszát. Kicsit azért bosszantó a hozzáállás a lapgyártók részéről, tudnak a problémáról, de nem tesznek ellene..miközben az árszabás nem azt mutatja, hogy spórolnának..persze vadlapitalizmusban mit várunk, ugye..

(#22814) kaszas19 válasza Speed® (#22813) üzenetére


kaszas19
senior tag

meg néztem és VRM rész éppen meleg az NB nagyon nem is tudom rajta tartani a kezem sokáig :W volt már giga lapom és az is melegedet szóval újra kel pasztáznom és levizezni minél hamarabb hogy ne legyen fagyásaim.Bosszantó mert kiadják így és basznak rá hogy rosszul van pasztázva.

(#22815) Speed® válasza kaszas19 (#22814) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem kell azonnal elkapni az ujjad, akkor még nem lehet vészes ;p Ha viszont a VRM nem meleg, nézz utána, mitől droppol akkorát..lehet kevés a fázis..igaz, 8+2esnek van hirdetve, de simán lehet marketing és valójában 4+1 "duplázva"..ezt alátámasztani látszik,hogy "csak" 140W TDPig támogat procikat, ergó simán lehet, hogy ez korlátoz. A lehető legkisebb fesszel próbálj feljebblépkedni tuningban. Egyébként olyan fura nekem, hogy generációváltás is volt AMD oldalon, aztán mégis ugyanazok a feszek kellenek..anno a C3 Denebem is 1.35 körül kért 4GHzen. Tudom, csíkszélesség és felépítés is különböző, de akkoris. Az már a szinteket jelzi, hogy a 2500Km ugyanezt 1.15V körül hozza..és akkor hol vannak még az Ivy/Haswell értékek..jó lenne, ha egy picit CPU oldalon is megrázná magát az AMD, ha már VGA fronton ilyen jó jövőképük van, köszönhetően a konzoloknak.
Node, off az OFF ;p

[ Szerkesztve ]

(#22816) asvald


asvald
senior tag

Heló Urak!

Lenne egy kérésem :B , ha valaki a napokban szétkapja a 480 -át pasztázás céljából megmérhetné a gap.padok vastagságát a memóriákon / VRM-n
Sajnos amit vettem 1mm padot az nem jó legalábbis vastagnak tűnik , mert amikor összecsavarozom a kártyát nagy hézag keletkezik a nyák és a hűtés között, amint ráakarom húzni a csavarokat egyből görbíti a nyákot is .
megérzésem szerint 0.5ös pad kell a ramokra a vrm-re meg 1 mm ,ezért is kérném ,ha valaki letudná majd mérni nekem annak nagyon hálás lennék :R

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22817) kaszas19 válasza asvald (#22816) üzenetére


kaszas19
senior tag

esetleg keresd meg inhell kollégát tőle vettem egy EK FC blokkal szerelt 480-ast.

(#22818) asvald válasza asvald (#22816) üzenetére


asvald
senior tag

megérzésem szerint 0.5ös pad kell a ramokra a vrm-re meg 1 mm ezt jobban átgondolva 1,2mm a ramra ,-vrm-re 1,5 mm vastagság kellene ....szerintem :DD .
itt egy nem túl jó kép de lehet látni a görbulést
kaszas19 neked nincsen meg a ref hűtőd? vagy nincsen rajta gap-pad?

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22819) asvald válasza asvald (#22818) üzenetére


asvald
senior tag

[link]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22820) kaszas19 válasza asvald (#22818) üzenetére


kaszas19
senior tag

de meg van kaptam az is.

(#22821) asvald válasza asvald (#22818) üzenetére


asvald
senior tag

szétkaptam a kártyát , kicsit gyurmáztam (még jó hogy a gyerkőcnek van) leszedtem pici darabokat majd ráraktam a ram/vrm ezt követően összecsavaroztam /szétszedetem és ha minden igaz ram 0.4 -0.6mm vrm szintén 0.4 - 0.6 mm közé préselődött ...
Csak azt nem tudom hogy a boltba amit árulnak SZÜRKE padokat ,miért olyan kemény :F ? Ezért nem tudott úgy préselődni mint a gyári pad ...

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22822) Madn!ght válasza asvald (#22816) üzenetére


Madn!ght
addikt

LINK ;)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22823) baboss válasza asvald (#22821) üzenetére


baboss
őstag

Szia. Itt vannak a GAP-pad méretek.[link] és itt kapsz.(privátban elküldve)

[ Szerkesztve ]

(#22824) asvald válasza Madn!ght (#22822) üzenetére


asvald
senior tag

köszi, emlékszem rá, itt az anyag minősége rossz mint rájöttem utólag

baboss: köszönöm neked is ,ezeket a méreteket vettem boltba ,de neked is csak azt tudom mondani mint Madn!ght -nak olyan padok kellenének mint a gyári ,ezt ugye meg lehetetlen szerezni

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22825) Madn!ght válasza asvald (#22824) üzenetére


Madn!ght
addikt

daveJr fórumtárstól vettem már, elég jó minőségű és különböző vastagságú padokat árul.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22826) InHell válasza asvald (#22821) üzenetére


InHell
senior tag

Ment privát.

< béna duma helye >

(#22827) baboss válasza Madn!ght (#22825) üzenetére


baboss
őstag

Öt ajánlottam én is privátban.Már vásároltam nála és tényleg jó és gyors is.Reggel megrendeltem ,másnap el is tudtam hozni. :R Mind a 2 VGA -ra ezzel lett felrakva és tuning alatt nem volt magasabb 54 foknál.

[ Szerkesztve ]

(#22828) kaszas19


kaszas19
senior tag

Na ma feltettem a Windows 8.1 Pro verziót és gyorsan mértem egy Benchmarkot van javulás nem is kicsi:) ezek szerint a windows 7 hiába a FX patch akkor se tudja jól kezelni a Bullt.

(#22829) bim


bim
veterán

Az mitől lehet hogy BF4. és COD ghost alatt nincs AB. OSD.-M? :F

(#22830) odorgg válasza bim (#22829) üzenetére


odorgg
addikt

64bites programokat nem támogatja :N

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#22831) csoty válasza bim (#22829) üzenetére


csoty
aktív tag

64bit :)

#csotykocsithajt

(#22832) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az milyen már, hogy anno első körben 1200ra húzott 7850el alig fogtam be a 480at benchekben, most meg cimbimnek vettem egy 7790et, ami alapon lelépi..BF3ban persze odaver a microlag, de nem én fogom használni ;]

(#22833) FatalEror válasza Speed® (#22832) üzenetére


FatalEror
addikt

De ő télen fázni fog,te meg nem!

HardCore is my LifeStyle

(#22834) Speed® válasza FatalEror (#22833) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ennyi :DDD

(#22835) bim válasza odorgg (#22830) üzenetére


bim
veterán

Fenébe... Kénytelen vagyok fraps-ot használni de engem érdekelnek a hőfokok is. :W

(#22836) asvald


asvald
senior tag

látom itt a tél ,és megélénkül a topik .
Amúgy BF4ben, hogy teljesít a kártya? Sajna nem tudtam még megnézni , mert nincsen meg ,Én meg nem warezolgatok , inkább megveszem ,de nincsen 10 rugóm már rá , majd karira megajándékozom magam vele.

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22837) InHell válasza asvald (#22836) üzenetére


InHell
senior tag

Multi 60-70 fps-el stabilan megy, high-medium beállításokon, single is hasonló, nem toltam végig, mert az első óra után meguntam, hogy 4 perc video - 3 perc játék, aztán megint 4 perc videó..
Lehetne feljebb rakni, de nekem kell a minimum 60 fps.

< béna duma helye >

(#22838) LLKobe válasza InHell (#22837) üzenetére


LLKobe
veterán

Én max 48 fős szerveren tolom, minden high vagy affölött, egyedül AA nincs bekapcsolva, így nagyon ritkán esik 60fps alá. De simán maxra tolja a 480-at, proci meg 60% körül ketyeg.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22839) asvald válasza LLKobe (#22838) üzenetére


asvald
senior tag

akkor megbirkózik vele a kártya az a lényeg .
Próbáltam a beta verzsönt ,de akkor még athlon X3 425 volt a kártya mellé / 100% ketyegett ,szóval volt cpu limit bőven :DDD

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22840) LLKobe válasza asvald (#22839) üzenetére


LLKobe
veterán

Uh, sorry benéztem, én a BF3-ra gondoltam :B De sztem a 4-el is megbirkózik:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22841) asvald válasza LLKobe (#22840) üzenetére


asvald
senior tag

:DDD
bf3 multi az gyönyörűen megy, ultrán, hd felbontásban :R

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22842) FatalEror válasza bim (#22835) üzenetére


FatalEror
addikt

Okosteló van?

HardCore is my LifeStyle

(#22843) bim válasza FatalEror (#22842) üzenetére


bim
veterán

Miért? :U

(#22844) FatalEror válasza bim (#22843) üzenetére


FatalEror
addikt

Mert van droidra is AB alkalmazás,szóval játék alatt tudod monitorozni a kártyát,illetve feszt,és egyebeket állítani!

HardCore is my LifeStyle

(#22845) bim válasza FatalEror (#22844) üzenetére


bim
veterán

ááá.
Annyira nem érdekes. :U

(#22846) InHell válasza bim (#22845) üzenetére


InHell
senior tag

Én a PlayClaw 5-öt használom.

mivel ez trial verzió, sajna a bal oldalon látni, de játék közben nem zavaró egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#22847) bim válasza InHell (#22846) üzenetére


bim
veterán

Ezzel ki lehet íratni azokat a dolgokat is amit az AB-el?
Én a GPU hőfok mellett a kihasználtságot is felteszem, a memóriánál pedig a foglalt mennyiséget. :U

(#22848) zolee5016 válasza bim (#22847) üzenetére


zolee5016
őstag

szia bim...egy ötlet..nekem is működik....
LINK
A lényeg neked is a HW boot..és megoldódik a 64-bites történet.... ;)

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#22849) Taifa Díaz válasza bim (#22847) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Dögös a Playclaw5, tegnap hallottam róla először, ki is próbáltam, és nagyon fáin a videórögzítés is. Közben tömörít, tehát nem neked kell utólag valamivel, mint a Fraps-nél, és így sem döcög közben, a minőség meg hibátlan. A monitorozó résszel sincs gond, és van benne magyar nyelv, hogy a menüben se kóvályogjon az ember fia, ha nem tud külfődiül.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#22850) InHell válasza bim (#22847) üzenetére


InHell
senior tag

Este megnézem majd, de szerintem nem lehet.
Pár dolgot lehet csak, nekem ezekre volt elsősorban szükségem.
Tetszik, hogy egy programmal tudom a CPU és GPU hőmérsékletet is kiiratni, valamint látom az aktuális időt is.
Előtte én is AB-t és HWiNFO-t használtam.

< béna duma helye >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.