Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21851) szab.tam


szab.tam
nagyúr

nekem most forrt fel az agyvizem. amikor a ph képfeltöltése betegeskedett, picasa-t használtam. minden mappát és a benne lévő képeket" nyilvánossá tettem, a "link ismeretében". az elérés miatt ugye nem neveztem át a mappákat.
erre most meg nem nyílik meg midegyik.
(nekem igen, ha bejelentkezem, csak "kintről" nem...)
hogy miért nem b***k meg az összes q* ****-t, és a ****t, meg a ****-t.....
:(( :((( :W

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21852) Speed® válasza odorgg (#21850) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lehetett sejteni, a 2x0 széria is monolitikus volt és az akkori csúcs is korrekt vas..sőt. Egy szaros 260/192 alázta GTA4 alatt a 4850X2/2GBomat.

Az elmúlt időkben nálam is járt jópár kari, 5850/7850/7870/7950, de valahogy a végére mindig 480 került a helyükre..egyszerűen nem tudom elviselni a stutteringet és ez alól az 1200ra húzott 7950 sem volt orvosság..persze impresszív volt benchek terén, de b4szta a szemem a röcröcc..480al semmi.

Ez a 4. 480am (2xTFII és Lightning után), azt sem bánom, hogy gyengébb MHzre mindnél..ez legalább 24/7re is pörgethető nyugodtan 850en, annyira kevés feszt kér..nem féltem annyira a VRMet így. Persze ha felhajítom a Petert, inkább visszaveszem 800ra, de csak azért, hogy totál kussosan is mehessen. Ez az egy bajom van a 480al..nehéz csendesen/olcsón hűteni.

Viszont tényleg ott van még teljesítményben, ahhoz képest, hogy 3! éves konstrukció, még erre az évre is simán elég lesz..ha nincsenek elszállt igények (trillióXAA), nincs, ami kifektetné. Az pedig a tervezőket dícséri, hogy a ref.ek sem döglődnek, pedig melegek..

[ Szerkesztve ]

(#21853) szab.tam


szab.tam
nagyúr

mia f*-t kell csinálom, hogy a régen picasa-ra feltöltöt, link ismeretében nyilvános, idáig működő, sok kép linkem látható legyen.
hogy rohadjon meg a g*i banda...
:((

****

pl:

(#21848) szab.tam

link:
2.

link 1/3. kép...

mindjárt felrobbanok...
:(( :((( :W

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21854) szab.tam válasza vakond5 (#21849) üzenetére


szab.tam
nagyúr

közben lehiggadtam. majd holnap kitalálom, mi a guglis ficsőr genyaság oka.
és szétcsapok arrafelé....
:DDD

****

(#21849) vakond5
ja, köszi! :R

****

(#21850) odorgg
"időtállónak bizonyúl "
ilyen a próbanyúúúl...
:U :DDD

****

szóval gtx480.

sok vitát, ambivalenciát kiváltó kari.
nagy fogyasztás, stb...
de könnyű volt beleszeretni, és többeknek visszatérni hozzá. (ezt pont le is írtátok.)
:))

****
itt még jött volna igen sok bölcsesség, de elfáradtam az előző pikázás bosszankodásban.
:DDD :DDD :DDD

holnap is lesz honlap...
régen jártam erre, csak valami hsz. link kergetett vissza.
örülök neki, és nektek...
:)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21855) FatalEror válasza apollo12 (#21846) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez az amiért tiszta szívemből irigy vagyok rád. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#21856) vakond5 válasza FatalEror (#21855) üzenetére


vakond5
őstag

No, hogy megy az OC?

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21857) Madn!ght válasza szab.tam (#21844) üzenetére


Madn!ght
addikt

Így van. :) 2 éve 48kért vettem a TF2-t. Most olyan 40-42 körül árulják. Ha azt veszem, szinte elhanyagolható az értékvesztése. :B

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#21858) odorgg válasza Speed® (#21852) üzenetére


odorgg
addikt

Radeonok szerintem is hajlamossabakk a mikrolagra, a GTX-ek valóban jobbnak tünnek ilyen téren, bár sok helyen azt is írják konfig függő is a dolog. 7850CF förtelem vólt ilyen téren, bár vsync megoldotta naggyából, de pl BF3 esetén Vsync meg egér laggot okoz, szóval cseberből vederbe. GTX295-el is mikrolaggoltam, nem tudtam vele mit csinálni sajnos, pedig ár/teljesítményben az is nagyon jó VGA még mindíg, ha nem kell a dx11. Maradhatott is volna, ha nem lettek volna az említett problémák, BF3 multi alatt :K

Nekem csak a második 480-am, de elöző az nagyon retek volt tuning terén. Alap órajeleket nem vitte 1V alatt, 900Mhz-et is csak 1 Dmark teszt erejéig sikerült kicsikarni belőle, fesz unlockolt biossal. És melegedett mint a dög, ref hütővel nem tudtam 80 fok alatt tartani 100% ventivel sem nyáron.

Egyébként ha hütést cserél az ember,akkor sokkal jobb választás a ref, mert ott a tepsi nyákbordát lehet hasznosítani, csak a GPU-ra kell valami. Anno nekem a 580-as DCII 5k volt, meg vettem 2k-ért egy ref hütést, így elég olcsón megúsztam a dolgot, és a hütés/hang teljesítménye sem rossz. Alpenföhn ventikeretet, meg anno 3K-ért vettem, egy venti törött Giga GTX460-hoz.

Teljesítményre tényleg nem lehet panasz, 7870 szint hozható vele, úgy ahogy az 580-al is, csak azokat nem kapod meg 35-40k közt. Jó persze zabál bőséggel ha húzgálja az ember, de alulfeszelve alapjáraton ~50w-al eszik csak többet, ami azért nem olyan sok szerintem.

(#21854) szab.tam

Bizony nyúl! :DDD

Mi is örülünk neked! Az a paszív konfig 480-al még mindíg odab.sz, le a kalappal :R

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#21859) apollo12


apollo12
veterán

senkinek nem ajánlom 320.00beta drivert bf3, dead islend,cs:go tuning instabil és az sli is össze visza szaggat néha le dobja 20 fps alá meg hasonló, 314.22 whql nél meg hibátlan :D

(#21860) vakond5 válasza apollo12 (#21859) üzenetére


vakond5
őstag

Köszi a figyelmeztetést, de épeszű ember beta drivert nem használ.. főleg vga-nál nem :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21861) apollo12 válasza vakond5 (#21860) üzenetére


apollo12
veterán

sajna nekem legtöbbször kell az sli miatt, de ez a driver egy foss

(#21862) ETOM válasza vakond5 (#21860) üzenetére


ETOM
addikt

Ez azért erős. De ezt most tényleg nem találták el. Bár nekem komoly gondom nincs, de BF3 mintha rosszabbul futna.

[ Szerkesztve ]

(#21863) szab.tam válasza vakond5 (#21860) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez így konkrétan nem igaz.
én dx11 alatt szenvedtema dirt2-vel.
volt egy sokaknál jelentkező típushiba: load /save alatt fagyás. és nem instabilitási probléma.
ha jött egy új játék, muszáj volt feltenni új driver-t, és el kellett hagyni a bevált, dirt alatt nem fagyósat.
és volt, hogy a beta-val jó volt, kijött a végleges, újra fagyott. -> ment vissza a beta.

most már nem izgat, mert a softth féle 3 monitoros módban csak dx9 van.
és úgy a dirt2 nagyobb élmény, mint + egy kis dx11 derengés...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21864) vakond5 válasza szab.tam (#21863) üzenetére


vakond5
őstag

Igazad van. Vannak kivételek, viszont az esetek nagy részében többet árt a beta driver, mint használ.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21865) FatalEror válasza vakond5 (#21856) üzenetére


FatalEror
addikt

Na most fogom megnézni,eddig nem volt időm fejleményekkel jelentkezem.

HardCore is my LifeStyle

(#21866) FatalEror


FatalEror
addikt

Na vége a tesztnek,1025v-l megy 801/2002-t a kártya stabilan 1000-l is megy,de néha mintha bedobna egy pici fekete 3szöget-sávot,de az is lehet,hogy a golyó pályája,minden estre 1000-1025-l nagyon szépen meg a kártya terhelés alatt nem megy 55 fok fölé,de inkább 50-53 között ingázik 70%-s fordulaton.Meg kéne már csinálni azt a mókolt hűtést. :K

szab.tam
egyszer már tárgyaltuk,de softh-hoz mekkora kártya kell másodlagosnak?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#21867) szab.tam válasza FatalEror (#21866) üzenetére


szab.tam
nagyúr

minimum pcie16x 2.0 @ 4x sávszél, és tudja a 3. kijelzőre, (amit ugye rákötsz), szánt felbontást.
gyakorlatilag bármilyen, belépő kártya jó. én 8400gs-t használok.
az nem számol, csak a főkártya által kiszámolt képet tolja ki.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21868) FatalEror válasza szab.tam (#21867) üzenetére


FatalEror
addikt

:R
Annyit még árulj el,hogy volt nálad ugye a VF3000,illetve szedtél szét egy Acelero Xtreme Plus-t is,melyiknek volt szerinted logikusabban-hatékonyabban felépítve a bordázata?

HardCore is my LifeStyle

(#21869) odorgg válasza FatalEror (#21866) üzenetére


odorgg
addikt

Nálad nem zörögnek a ventik? Én halottam 50% felett egy kis rezonálást is a TFII-nél. Mondjuk elég lepkefing anyagból vannak azok e ventik...

(#21868) FatalEror

Hatékonysággal eggyiknél sincs baj, GPU-t mind a kettő behüti, AC szerintem halkabb is. Viszont AC-nál a ragazgatós VRM bordázat, vicc kategória, míg Zalmannál az a böszmenagy fémdarab több mint elég a VRM-ek hütésére. Szóval AC csak akkor javallott, ha sikerül alternatív megoldást találni a VRM-ek hütésére, egyéb esetben zalman a nyerő :K

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#21870) FatalEror válasza odorgg (#21869) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem zörögnek,csak "suhognak",még 100%-n sem.
Igen nekem is ZALMAN a befutó főleg a bordázat miatt.
Illetve nekem a CPU-n is egy 9900MAX fekszik,és baromira szeretem,illetve véleményem szerint hozzáadott paszta is kiváló minőségű.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#21871) ETOM válasza odorgg (#21869) üzenetére


ETOM
addikt

Nekem is elkezdtek zörögni anno. Egyiknek annyi is lett. Ritka szar ventik vannak rajt sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#21872) javorszky


javorszky
tag

És a Zalman 3-rom pines dugóját azt mire kell dugni ?A Zalman ventijét nem az alaplap szabályozza hanem csak manuálisan lehet kézzel amit adnak hozzá ????

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#21873) odorgg válasza javorszky (#21872) üzenetére


odorgg
addikt

Vagy a hozzá adott szabályzóra, esetleg előlapi szabályzóra, vagy alaplapra is lehet. AC ebből a szempontból jobb, mert ott VGA-ra is lehet tenni a ventiket.

Egyébként ránéztem a TFII-re, nálam a venti csatlakozónál a lamellák zörögtek, tettem rá egy darabka szigetelő szalagot, így nem zörög :)

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#21874) javorszky


javorszky
tag

Elég hülyén oldotta meg ezt a zalman.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#21875) odorgg válasza javorszky (#21874) üzenetére


odorgg
addikt

Az tény. Legalább adtak vólna egy + átalakítot, amivel VGA-ra is rálehetne csatlakoztatni. Nálam is a VGA vezérli, a 2db Cooler Master 12cm-es ventit, átalakítóval.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#21876) Speed® válasza odorgg (#21875) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ahhoz PWMes venti kell, hogy VGAról vezérelhesd. Zalmanék meg előszeretettel erőltetik a 3PIN FanMate vackukat..lehet van még pár millió darab..

(#21877) vakond5 válasza javorszky (#21872) üzenetére


vakond5
őstag

"3-rom" Ez mi?! :W

Egyébként tény hogy hülyén oldotta meg a Zalman.. :U

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21878) javorszky


javorszky
tag

Akkor most szerintetek érdemes lecserélni a TFII hűtést Zalman-ra vagy Accelero-ra vagy csak pénz kidobás lenne.

[ Szerkesztve ]

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#21879) vakond5 válasza javorszky (#21878) üzenetére


vakond5
őstag

Tuti érdemes, mert mindkettő a profi kategória, ráadásul légben a csúcs! Szerintem inkább az AC-t válaszd :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21880) odorgg válasza Speed® (#21876) üzenetére


odorgg
addikt

3 pines az tényleg tré, oda nem elég az át alakító. Egy ilyen áru hütőre, illene PWM-es ventiket pakolni :K

(#21878) javorszky

Ha problémás a Venti vezérlés, akkor AC. Bár nemtodom már, hogy az alatt elfér e mondjuk a TFII nyákbordája, mert a ragasztós AC bordákat nem erőltetném ha nem muszáj.

(#21881) vakond5

Ahogy fentebb írja kolega, elkell sózni a 20 forintos fanmate vackokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#21881) vakond5 válasza odorgg (#21880) üzenetére


vakond5
őstag

Bizony hogy illene! Nem tudom hogy mit válaszolnának, ha megkérdeznénk őket, hogy miért nem normális PWM-es ventikkel szerelik a hűtőket... ;]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21882) FatalEror


FatalEror
addikt

Most olvasom a venti problémákat,akkor ha én cserélném a VF3000 ventieit sima pines PWM asztalira,akkor miről tudnám vezérelni?

HardCore is my LifeStyle

(#21883) vakond5 válasza FatalEror (#21882) üzenetére


vakond5
őstag

Alaplapra vagy venti vezérlőre kell majd dugni.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21884) FatalEror válasza vakond5 (#21883) üzenetére


FatalEror
addikt

Abból venti vezérlő lesz majd,már előre látom. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#21885) szab.tam válasza FatalEror (#21868) üzenetére


szab.tam
nagyúr

(#21869) odorgg tökéletesen leírta.

az igazi megoldás az, amit én is használtam: vfr3000f, keretet a ventikkel leszedni, és rárakni 2 halk ventit.

***

még 1: az accelero ventikábelezése annyira béna, és félreérthető, hogy már sokan kinyírtunk vele valamit.
nekem elég sokba került a próba, amikor csak rá akartam dugni a ventit a gépre, hogy megy-e.
csak rosszul dugtam össze valamit. pedig belemet...
csatt, vill, gép leó...
azóta egy htpc lapom és egy zen-em igencsak furán viselkedik. el is vannak téve.
akkor azt hittem, kinyírt mindent, ezért vettem tápot, lapot...
azót csak meghallom, hogy accelero, hatalmas ívet húzok.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21886) FatalEror válasza szab.tam (#21885) üzenetére


FatalEror
addikt

Én is azt fogom csinálni,de azt 2db-t is kéne vezérelni,lehetőleg működés közben,tehát nem előnyös,hogy AB-ban profilt váltok,és kiugrok biosba,nehogy túlhevüljön a kártya.Szóval ezért kell majd szerintem egy venti vezérlő.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#21887) javorszky


javorszky
tag

Van valakinek köztetek akinek AC vagy Zalman hűtés van rajta ?
Érdekelne a nyugalmi hőfok és a terhelés alatti.
Valaki csinált már MSI Kombustor-ral egy tíz perces tesztet ???
Kiváncsi lennék mennyi 10 perc után.De azt írjátok már oda,hogy milyen hűtéssel.
Előre is köszönöm a válaszotokat!

[ Szerkesztve ]

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#21888) odorgg válasza szab.tam (#21885) üzenetére


odorgg
addikt

jah tényleg AC-nál dupla VGA csati, ami ellentétesen van bekötve, máig nem értem mire szolgál a másik :DDD
Nálam csak a ventiket füstölte el anno XD

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#21889) asvald


asvald
senior tag

Heló!

Én is szeretnék a csopihoz tartozni , de előtte lenne egy-két kérdésem :))
Jelenleg van nekem egy hd 6950@70 Sapphire karim - mennyire lenne nagy visszalépés ha erre a kártyára l(eadtek winfast gtx480r)a váltanék , és az elmúlt időben sokat gyorsult az új driverekkel ?

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#21890) asvald


asvald
senior tag

Amúgy a hűtése meglenne oldva egy: ARCTIC COOLING Accelero Xtreme Plus -al tehát a hővel nagy baj nem lenne

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#21891) FatalEror válasza asvald (#21889) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem a 480 felfosná a hátára a 6970-t,driverestől mindenestől.

HardCore is my LifeStyle

(#21892) odorgg válasza asvald (#21889) üzenetére


odorgg
addikt

Szerintem a 6970 semmivel nem gyorsabb, azon kívül - fél giga video memóriával lépnél vissza.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#21893) asvald válasza odorgg (#21892) üzenetére


asvald
senior tag

Hát szerintem elhanyagolható az a fél giga memória ,amint észre vettem nem nagyon megy egy játék se 1,3- 1,4 gb fölé , az meg nem érdekel mondjuk , hogy régebbi architectura a gtx 480 , sokkal szimpibb mint a 6950 ,

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#21894) vakond5 válasza asvald (#21889) üzenetére


vakond5
őstag

Egyértelműen észrevehető javulást tapasztalnál! A játékok 90-95%-a Nv-re van optimalizálva, úgyhogy rendesen profitálnál belőle.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21895) FatalEror válasza vakond5 (#21894) üzenetére


FatalEror
addikt

Meg az az 6970 egy nyámnyila chip,aki igazi erőt akar,az vesz egy GTX480-t,nem elég megvenni,meg is kell zabolázni,gondolok itt most a melegedésre.

HardCore is my LifeStyle

(#21896) asvald válasza vakond5 (#21894) üzenetére


asvald
senior tag

Igen ! észre vettem azt is , hogy sokkal szebb a grafika is az NV kártyákon , vagy csak engem csapot be ?
Hát belecsapok a lecsóba és meglátom mi lesz , bár kihajtani nem igen fogom a jelenlegi procival (athlon ii X3 425) ,de tervben van ennek is upgrade :)

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#21897) Asbee válasza vakond5 (#21894) üzenetére


Asbee
veterán

Ezt a 90-95%-ot ugye viccnek szántad. :D

(#21893) asvald: 480-ra én már nem biztos, hogy cserélném. Akkor már inkább újabb kari.

[ Szerkesztve ]

(#21898) asvald válasza FatalEror (#21895) üzenetére


asvald
senior tag

őszintén engem se fogott meg a AMD , mindig csak nv karim volt , ez a második amd kártya ez előtt hdd 5770 volt ,azt gyorsan adtam is tovább , dx11 egy nulla volt még a gtx260am is verte...

(#21897) Asbee : hát sajna nagyon nincsen kess másikra, ezt is cserélem csak majd , aztán megvárom a bf4-et meglátom mit kér és majd akkor beruházok komolyabbra ,addig is lemennek az árak

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#21899) szab.tam válasza odorgg (#21888) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, azt elfelejtettem mondatni, hogy az egyik ventit is kinyírta. de 2 életben maradt. és pont kellett valakinek.
levágta a rosszat, keretestől... :D

de megbüntettem a hűtőt:
a jobb alsó az.
kopasz lett a kis g*i...
:DDD :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21900) vakond5 válasza Asbee (#21897) üzenetére


vakond5
őstag

Nem akartam annyit írni, inkább személyes tapasztalaton alapszik a "90-95%", és nem a reális dolgokon :R
Újabb karik szerintem nem érik meg az átlagembernek, mégpedig azért, mert ugyanazt a teljesítményt hozza például egy 660Ti mint egy tuningos 480, persze nagyobb fogyaszás és melegedés mellett.

@asvald: Procit mindenképp cserélni kell majd, jól mondod, hogy nem nagyon fogja kihajtani.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.