Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21901) Asbee válasza vakond5 (#21900) üzenetére


Asbee
veterán

Maximum papíron. Én pont 480-at váltottam 660ti-re. Imádtam a 480-at de max 660/7850/70 teljesítményét hozza. Nem beszélve ugye arról, hogy azokat is lehet húzni. 660ti-re simán megéri már cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#21902) vakond5 válasza Asbee (#21901) üzenetére


vakond5
őstag

Persze hogy lehet azokat is húzni, de ha szerencséje van az embernek és olyan 480-at fog ki, mint például ami nekem van, akkor feltolja 660Ti szintre, és elverheti a maradék 20-30k-t más fontos dologra.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21903) Asbee válasza vakond5 (#21902) üzenetére


Asbee
veterán

Mennyit megy neked?

(#21904) vakond5 válasza Asbee (#21903) üzenetére


vakond5
őstag

Adatlapomon ott a gép.
800/4000, mégpedig kerek 1000mV-tal. Tovább nem néztem, de alapfeszen, ami 1038mV, tuti stabil lenne 840-850. Ha a 900-at bírja, akkor szerintem nem kéne neki 1100mV sem. Persze ez mind feltételezés, úgyhogy teljes mértékben nincs igazam :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21905) Asbee válasza vakond5 (#21904) üzenetére


Asbee
veterán

Nálam is 800/4000.et ment 24/7-ben. Gyári tuningos 660ti-nek már éreztem az előnyét a játékokban. De mindegy hagyjuk is.

(#21906) vakond5 válasza Asbee (#21905) üzenetére


vakond5
őstag

Nem is vitát akartam kihozni a dologból, hanem csak annyit, hogy pénz szempontjából szerintem sokkal jobban megéri használtan egy 480, mint egy 660Ti. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21907) asvald válasza Asbee (#21905) üzenetére


asvald
senior tag

Amúgy mit fed az , hogy: 24/7-ben ? próbálok rá jönni ,de nem megy ;]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#21908) Laci2277 válasza vakond5 (#21904) üzenetére


Laci2277
senior tag

A 660 Ti gyakorlatilag a 580 teljesítményére képes, a 480 meg gpu 830Mhz-en hozza ezt a szintet, tehát ha normál feszen ki lehet hozni belőle ennyit, akkor a 480 a nyerő, :K

(#21909) vakond5 válasza asvald (#21907) üzenetére


vakond5
őstag

24/7 = A hét minden napján, 24 órában. Tényleg ennyien nem tudják mit jelent? :U

@Laci2277: Így van! :R

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21910) Asbee válasza asvald (#21907) üzenetére


Asbee
veterán

Írd be googleba hátha segít.

(#21909) vakond5: Megelőztél. :) Ha egy 850-et már megy akkor azt mondom teljesen alap nem gyári tuningos 660ti helyett szóba jöhet. De most őszíntén. Aki ennyin járatja a 480-at az nem ráncigálná meg a 660ti-t? :D

[ Szerkesztve ]

(#21911) odorgg válasza Asbee (#21910) üzenetére


odorgg
addikt

Az is igaz, hogy azt is lehet húzni de 480 35-45k használtan a 660ti meg 70-80k. Így nem annyira buli. Nekem volt 680-am is, max grafon NEM viszi a legujabb gameket élvezhetően, és ha annál komprumisszumokat kell kötni, akkor inkább kötök komprumisszumot 70k-val olcsóbban.

Eggyetlen VGA amire érdemes lenen váltani, és 1 GPU-s az talán a Titan, de ugye az vicc kategőria az árát tekintve.

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#21912) vakond5 válasza odorgg (#21911) üzenetére


vakond5
őstag

Köszönöm, hogy kifejtetted a véleményemet! :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21913) Speed® válasza Asbee (#21910) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az 580ra kényelmesen ráver alapból a 660TI 10%ot és akkor onnan jön az OC.
Nem rossz kártya a 480, de azért nyilván nincs pariban a sok éves utódokkal ;p
A sima 660/7850 hozható vele, csak ugye dupla fogyasztással..nem mindegy..
Ha valaki van olyan mázlista, hogy nem számít a fogyasztás, olcsón jó, ennyi.
Ha tudnám halkan hűteni és nem lenne macerás, még SLIbe is pakolnám ;]

[ Szerkesztve ]

(#21914) Asbee válasza Speed® (#21913) üzenetére


Asbee
veterán

Hasonlókat tapasztaltam én is. Azért szerintem a 480 fogyasztása sem olyan elképesztően sok. Jó persze mihez képest, de értelmes feszen simán vállalható. Hűtésre egy MSI TFII kell aztán rendben is van. :D Vagy a Peter. ;) Ha belegondolok abba, hogy gyári profillal húzva a 7950-em is nyaldosta léggel a 76-77 fokot akkor a 480 sem olya vészes. Vizet rá és mehet az sli. (Csak blokkot szerezzen az ember. ) :)

[ Szerkesztve ]

(#21915) szab.tam válasza odorgg (#21911) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azért hogy visszacsöppentem a totyikba, kicsit felállt egy régi elképzelésemre a cerkám.

a gtx480 hűtőfalam elvileg elbírna még 1 vga-t.
elvileg a csövekkel való betáplálás is megoldható.
már kellő hosszúságú riser is elérhető.
a 775-ös (p45) alaplapomon van 4(!) db hosszú pcie sín, amiből a 2 vga miatt a gtx480-at fogadó most is csak 16x@8x 2.0-ban megy.
az alaplap cf-s, de létezik sli hack.
tehát a 2 vga menne pcie16x@8x 2.0-ban, ami még pont elég sávszél.

tudtommal nem létezik ezen kívül gtx480 passzívan.
de p45 cf@sli mod, gtx480 sli fanless, nvidia surround tuti nincs...
:N

nehogy felidegesítsem magam rá...
:U

(csak ahhoz kell még egy seasonic x fanless táp is, mert a 460 kevés..)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21916) Speed® válasza Asbee (#21914) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem vészes, amíg nincs piszkálva..és akkor a TFII is tud viszonylag korrekt lenni..bár nálam már kb. minden hangos, ezt is zavarónak találom. Viszont ha meg van dolgoztatva, 1.1V körül OCval nagyon durván el tud szállni..

Épp kikaptam a gépből, bedobtam egy 4830at helyette, amíg kész nem leszek a Peterrel rá..durva, mennyire más a szín Atival..vissza kellett vegyek a telítettségből 20%ot, hogy ne szúrja a szemem. Diliből rátoltam a GTA4et a 480 beállításaival (iCE2.1@Max), összef0sta magát :DDD

(#21917) FatalEror válasza szab.tam (#21915) üzenetére


FatalEror
addikt

Jáj kikapni a lyukból azt a bordát,kiszabadítani a kábel dzsumbujból,letakarítani,csak ez egy nap. :DDD
Amúgy nem kéne már platformot cserélni?A barkács topikban már 10X kiveséztük oda-vissza,hogy 1155-re simán felhekkelhető az 775-s hűtés,és a sandy talán picit kevesebbet is enne,de egy xenon biztos,amúgy sem kell gondolom 480 sli mellé hd4000.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#21918) szab.tam válasza FatalEror (#21917) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ööö:
"1155-re simán felhekkelhető az 775-s hűtés"
megtaláltad a számomra létező legnagyobb akadályt...
:U :C :DDD

alapvető, többször megfogalmazott lényeg:
ez a konfig kicserélődni sosem fog.
legfeljebb bővülni.
miért?
csak...

***

hátsó kábelmizéria.
ez a gép viszonylag el van különítve ettől.
bal oldalon van. a rettenettől egy komód is elválasztja, görgős polcon kihúzható.
nincsen bekötve semmilyen hangegységbe, mert csak az usb-s g35-ön, vagy a hdmi-s tv-n hallgatom.
fél perc kiszedni. másik fél perc a vga-t a 20 kilós hűtővel együtt lekapni.

a gép- és kábelhalom középső részéről ez már nem mondható el...
:D

ennél a gépnél a szobán kívüli szállítás és a procihűtő szétszedése a rémálom.

****
viszont egy nagyon hosszú riser kábell a 2. vga-t a hűtő emeleti részébe simán be tudnám kötni.
a fsz-i részről, az emeletre terítő csöveket pedig felhasználhatnám a 2. blokkban.

annyi lenne, hogy egy órás furmark alatt nem 73 fok lenne egy gtx480 passzív hűtésű hőfoka, hanem kb. 80-85.

na bum...

a 2 szintes kialakításnak ez is volt az oka, hogy nyitva hagytam a bővítés lehetőségét....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21919) FatalEror válasza szab.tam (#21918) üzenetére


FatalEror
addikt

Teljesen megértelek,nekem is most egy FXA-GD80+1090T páros van,és már annyiszor fontolgattam a cserét 1366-ra most elég jó áron mennek az RIIIE lapok,de sosem jutottam a tényleges cseréig,pedig szívesen megnéznék már egy 6/12-s Xenon-t 3,2GHz-n,de egyszerűen jó az ami most van,nem egy erőgép,viszont renderelni nagyon jó lehet vele,most éppen egy Opteron 8280 HE-n gondolkodom,csak beszerezhetetlen,na mindegy kívánom ez legyen a legnagyobb bajom amivel foglalkoznom kell. :K

HardCore is my LifeStyle

(#21920) javorszky


javorszky
tag

Na ha minden igaz holnap meglesz a Zalman vf3000f hűtő.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#21921) szab.tam válasza javorszky (#21920) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mennyiért sikerült beújítani?
(használt, új?)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21922) javorszky


javorszky
tag

Hát nem tudom lehet sokért vettem de már mindegy.10.000-ért.
Zsír új régen vették de sose volt felszerelve,azóta pihent a dobozába.
Annyi,hogy gari nincs.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#21923) javorszky


javorszky
tag

Azt mondta a gyerek paszta minden benne ami vele jár.
Hát holnap személyes átvétel lesz majd meglátjuk.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#21924) szab.tam válasza javorszky (#21922) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pont ugyanígy, uyanennyiért vettem 2 éve.
normális.
velencéről hozta fel az eladó, egy hétvégi délután, és segített felszerelni.
(akkor még nem kapdostam szét ezeket rutinból.)
asszem + a fél gázolajba beszálltam...

aláírásodból nem derül ki, milyen 480-ad van. ha ref, akkor a nyákbordánál tuti lesz 1-2 csavar, ami baromi nehezen akar majd kijönni. érdemes pont akkora fejűt előkészíteni, és vastag, marokra fogható nyéllel, hogy jó fogása legyen, és viszonylag nagy erőt tudjál kifejteni vele merőlegesen a kártya, (csavarfej) irányába.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21925) javorszky


javorszky
tag

TFII-es fogok lecserélni.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#21926) FatalEror válasza javorszky (#21922) üzenetére


FatalEror
addikt

Az jó ár szerintem!

HardCore is my LifeStyle

(#21927) javorszky


javorszky
tag

Örülök neki,azért szomorodtam el egy kicsit mert beáraztattam és 5.000-et írtak rá.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#21928) odorgg válasza javorszky (#21927) üzenetére


odorgg
addikt

Ha annyiért lehetne kapni használtan, már 2-őt is vettem vólna minimum :DDD

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#21929) FatalEror válasza javorszky (#21927) üzenetére


FatalEror
addikt

PH!-n nyomott árakon dolgoznak,illetve ha megnézed aprón 10 alatt sehol sincsen,szóval erről ennyit.
Egyszer a házamat áraztattam be Sharkon scorpio 2000,1 éves hibátlan állapot,doboz+összes tartozék,illetve az elő-oldal lapok,illetve a tető burkolat is új volt,mert én azokat leszedtem róla,még új korában,akkor 23k volt újonnan,és 13k-t írtak,én 15k-ért raktam fel este,és még aznap megvették.Szóval szerintem sokat nem érdemes foglalkozni az árazással.

HardCore is my LifeStyle

(#21930) vakond5 válasza FatalEror (#21929) üzenetére


vakond5
őstag

Inkább úgy fogalmaznék, hogy a kollegák megsaccolják, a delikvens meg ahhoz képest dönti el, hogy mennyiért rakja fel a termékét :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21931) javorszky


javorszky
tag

Azt szeretném még kérdezni,hogy a paszta csak a procira kell vagy kell a ramokra is.
Meg ha összekötöm majd a gyári szabályzólyával azt megtudom nézni valahol,hogy mennyi fordulaton megy.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#21932) vakond5 válasza javorszky (#21931) üzenetére


vakond5
őstag

Mindenhova kell paszta. GPU, RAM, VRM, meg a többi kis chip amin gyárilag is van.
Ezen a képen látszik hogy mi fog fogadni, mikor leveszed a hűtést. Ahol van hővezető lap, oda tegyél majd pasztát.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21933) javorszky


javorszky
tag

Köszönöm a segítséget de a TFII alatt is ugyan így van ugye.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#21934) vakond5 válasza javorszky (#21933) üzenetére


vakond5
őstag

Basszus, kiment a fejemből hogy TFII-t hajtasz.. annyi végülis az egész, hogy amivel a VF3000F érintkezik, oda kell pasztát tenni.

Most találtam ezt a topikot. Javaslom hogy nézd végig a képeket, mert a tag részletesen bemutatja a felszerelést!

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21935) javorszky


javorszky
tag

Na hát kiváncsi leszek mennyi külömbség lesz hőfokba Zalman és TFII

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#21936) Speed® válasza javorszky (#21935) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hőmérsékletre nem lesz ordító különbség, hangban viszont sokkal jobb.
TFIIre nem fog felmenni a Zalman féle borda, tudtommal csak a refre jó..
Fordulatszámot azon a csatin tudod követni, ahová kötöd a szabályzót is.

(#21937) odorgg válasza Speed® (#21936) üzenetére


odorgg
addikt

TFII az ref nyáos nem? legalábbis nálam simán ráment a ref nyákborda, egyedül a DVI csatiknál, a fém lemezen nem stimmelt a felfogatás, de a nyákon ugyanott vannak a furatok, és alkatrészek terén sem láttam külőmbséget. Szerintem jó lessz az a nyákborda :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#21938) asvald válasza vakond5 (#21932) üzenetére


asvald
senior tag

Amúgy milyen könnyen lehet megszabadítani a felragasztott bordákat a ramról?
Mert én fosok , hogy letépem a ramot a nyákról bordával együtt , vagy nem olyan erős az a ragacs ?

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#21939) vakond5 válasza asvald (#21938) üzenetére


vakond5
őstag

Arra gondolsz ami a képen látható? Csak mert az nem ragasztó, hanem thermal gap pad, magyarul hővezető lap.

@odorgg: Nézegetem a képeket a TFII-es 480-akról, de nem tudom eldönteni hogy ref pcb-e, avagy sem. :F

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21940) szab.tam válasza odorgg (#21937) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem is, csak meg sem mertem szólalni, hátha tévednék.

ami biztos:

- a ref és atf 2 nyákbordáján termál lap van. a zalman valamiért úgy gondolta, hogy az t is pasztázni kell. nekem ez fura volt, hiszen ez nem küszöböli így ki a chip-ek magasságbeli különbségeit.

- a zalman nyákbordája extra magas. így arra nem lehet rátenni mást, csak a zalaman gpu hűtőjét.

de el lehet dönteni a nyákok esetleges különbségét, most lusta vagyok.
ref
tf2

***

(#21938) asvald
konkrétan milyen kártya, milyen ram?
mert még az accelero xtreme pus-hoz adott, süniket rögzítő, egykomponensű, kis fehér tubusos ragsztó is bontható.
a többi hűtőnél nem ragasztva van, termal lap van.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21941) vakond5 válasza szab.tam (#21940) üzenetére


vakond5
őstag

Tök ugyanaz a kettő, úgyhogy felelősséget nem vállalva ki merem jelenteni hogy a TFII is ref pcb.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21942) odorgg válasza asvald (#21938) üzenetére


odorgg
addikt

Az nem ragasztós, viszont hosszú idő utánn hajlamos jól odatapadni, ezért óvatosan kell lefeszíteni a nyákbordát a nyákról! Nagyon finoman kell feszítenni a nyák eggyik végénél, majd kis idő utánn elenged magátol az egész! Oda kell figyelni, mert ha valaki túl erősen feszíti, akkor a GPU-t, Memóriát, és egyéb alkatrészeket is elengedhet a forrasztás, illetve a panelban is elszakadhatnak a vékony fémszálak, ami halott VGA-t eredményezhet! Lassan, finoman, odafigyelve, érzéssel kell eltávolítani!

(#21940) szab.tam

AC féle ragacsos megoldásnál, a süniket finoman jobbra balra kell csavargatni, míg el nem engednek valamelyik irányba. Húzni, tépni tilos! Egyébként mindkét verziónál sokat segít, ha az ember hajszárítóval rámelegít a nyákra, vagy bordákra. Sokkal könnyebebn elengednek a ragacsos, és gap pades megoldások is. :K

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#21943) szab.tam válasza odorgg (#21942) üzenetére


szab.tam
nagyúr

" finoman kell feszítenni a nyák egyik végénél"

emlékeim szerint én a tf2-t csavarhúzóval feszítettem le. az előző tulaj némileg tuningolt, kis feszemeléssle. a feketnél a termál lap gyakorlatilag rásült. :D
átalakítás után viszont szépen visszatettük...

***

ragacs: teljsen jól mondod.
megkötve kicsit gumiszerű anyag.
nekem a tököm tele lett a ragasztók drágaságán, beszeerzhetetlenségén, és 2 komponensűségén.
ezért kikísérleteztem egy szinte ugyanilyen keveréket. tekasil : fehér pasta 3:1

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21944) apollo12 válasza asvald (#21938) üzenetére


apollo12
veterán

nincs ragasztva, de tf2 rosszabb le szedni a nyák hűtést mint a refen

(#21945) odorgg válasza vakond5 (#21941) üzenetére


odorgg
addikt

Sztem is ugyan az. Főleg az alapján, hogy simán fel ment, a TFII nyákjára a ref nyákborda. Sokat nézegettem, nem feküdt fel sehol, és a jelek szerint zárlatot sem sikerült okozni, mert megy a VGA :DDD

(#21943) szab.tam

Nálam elengedte szépen, és meg sem volt feketedve hál isten a babakék gap pad, de tény, hogy az átlagnál sokkal jobban ragaszkodott a borda a nyákhoz :K

[ Szerkesztve ]

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#21946) vakond5 válasza odorgg (#21945) üzenetére


vakond5
őstag

No, akkor meg is van erősítve a véleményem! :R Lényeg hogy nem cseszted szét a kártyádat :DDD

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21947) FatalEror


FatalEror
addikt

Szerintetek,hogy bírná a GPU az 1100 mv-t?

HardCore is my LifeStyle

(#21948) vakond5 válasza FatalEror (#21947) üzenetére


vakond5
őstag

Megfelelő hűtéssel biztos nem húzná a száját.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21949) asvald válasza vakond5 (#21939) üzenetére


asvald
senior tag

Nem a termál lapra gondoltam :C
Hanem amivel a ramsüniket ragasztom fel a ramra ,fetekre, (gtx480ra gondoltam amúgy) és egy Accelero Xtreme Plus -ra

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#21950) vakond5 válasza asvald (#21949) üzenetére


vakond5
őstag

...azt meg az előttem szólok tapasztalatból leírták :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.