Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22751) Speed® válasza LLKobe (#22750) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Persze, ez a lényeg..az egyiket beledugod a másikba és így tovább..ezáltal 1 csatlakozóról több venti vezérelhető.

(#22752) asvald


asvald
senior tag

Hy

Lecseréltem a az x4es athlonom egy fx6300ra hát sokat dobott a teljesítményen , az biztos , hogy egy darabig megtartom még a kártyát ,crysis 3 very high hd felbontáson tökéletesen fut 25fps alá nem nagyon esik,
Szóval marad az öreg harcos tavaszig még :C

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22753) jlali83


jlali83
csendes tag

Hy. Szerintetek egy 4 ghz-re tuningolt fx 6100 proci ki tudna hajtani egy gtx 480 sli-t?

Tel.szám az adataimnál

(#22754) DeathAdder válasza asvald (#22752) üzenetére


DeathAdder
veterán

Sokkal feljebb nem is nagyon érdemes lépni, hacsak nem 4k -ban gondolkodik az ember.
Aztán lehet bennem van a hiba, de ennek a kártyának az 5szörös árát nekem nem éri meg, hogy 4x-ről 8x-re kapcsoljam az élsimítást, ami különbséget akció közben gyakran észre sem vennék :)

Cry3 is nagyon szépen meg very high-on, és 4es élsimítással, bár én 2-esen használom inkább, mert kell a 30+ fps.
Próbáltam High system spec-el és 8x -el is, de nekem jobban tetszett very-n és 2x-en szóval azt a verziót használom - más kérdés, hogy nem jött be a game, ezért nem is játszom, most meg nincs nagyon ami megszorongatná-.
FC3-azok mostanában, 8x-be ott is beletörik a bicska, de 4x-en megvan a stabil 35fps és nagyon élvezhető :K

[ Szerkesztve ]

(#22755) LLKobe válasza Speed® (#22751) üzenetére


LLKobe
veterán

Na, ma méretes szopórollerbe futottam bele. Vettem egy 12 centis ventit, hogy beszereljem a tápomba, mert ami abban van nem éppen halk. Szétszedtem a tápot, és a netes tesztekkel meg hírekkel ellentétben nem csatis volt hanem forrasztott. Mindegy elvágtam, betettem az újat. Persze hogy nem indult el... Szopacs, vissza a gyári turbina...

Ezekután nekiálltam a 480-on kicserélni a ventiket, mondanom sem kell nem volt egyszerű... de megcsináltam. Az eredmény: jobban néz ki, de a hőfokok még picivel rosszabbak is. A gyári ventikkel durva játék alatt 74 fok volt max, így már 76-ot is láttam. Mindegy, betettem még egy 12-es ventit a házba ami közvetlenül a VGA-ra fújja a luftot. De legalább valamivel halkabb lett a gép.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22756) Speed® válasza LLKobe (#22755) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ejh..a táphoz olyan ventit vettél, ami műszaki jellemzőiben ~egyezik, vagy totál eltérőt? Ha van benne vezérlés, az méretezve is van valamire..

A VGAra felkerült ventikről bővebb infó, netán kép akad? Fura, hogy rosszabbul teljesít..én épp ellenkezőjét tapasztaltam anno a TFII 560TInél :U

(#22757) LLKobe válasza Speed® (#22756) üzenetére


LLKobe
veterán

Tápos móka. Vga-ról milyen infót akarsz? Egyelőre nem a VGA vezérli, hanem rákötöttem a saját szabályzómra- a több órás szop*s után már nem volt erőm még azt is összetákolni.
toltam vele egy kis gémet úgy hogy maxra csavartam őket, és úgy kaptam az eredményeket.
Szerintem kisebb a lészállításuk mint a gyári kis szaroké.

Képet most lőttem:

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22758) Speed® válasza LLKobe (#22757) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A kinézett AC venti motorja milyen áramerősséget igényel? A gyári YL 0.3A, combos..egyébként én is cseréltem már tápventit, de inkább potira kötöttem, hogy be tudjam lőni, valójában mekkora luft kell ahhoz, hogy ne dőljön a forróság belőle..persze ez picit szakbarbárság, mert általában légszállításra méretezik és a táp sem játék, de szeretem a csendet ;p

Ahogy nézem a VGA képeket, nem ülnek elég mélyen a ventik, az a része nem kap komoly luftot a bordának, ami érdemi hőleadás végezne..kiszedted a gyári ventik fém rögzítőkeretét? Én anno picit csaltam, szalagos csiszológéppel lekaptam a ventik keretéből az alsó részt, hogy oldalra is frankón fújjanak, felül meghagytam a kört, hogy legyen "nyomaték", csak a füleket kaptam le a dizájn végett..a VGA végezte a vezérlést, azzal nem volt sok gond, profilozás után..igaz, hogy az 560TI 175W TDPvel bír, de ott a borda is soványabb kivitelű, így elég fura azt olvasni, hogy rosszabb nálad :S

(#22759) LLKobe válasza Speed® (#22758) üzenetére


LLKobe
veterán

Az AC ventinek amit beletettem 0,24A. Ahogy mondod, a gyári YL 0,3A. Ennek ellenére nem indult el.

A ventik a gyárihoz képest úgy 2mm-el vannak "magasabban". A fém keretet nem vettem ki, mert ahhoz az egész hűtést le kellett volna bontani a VGA-ról, amit nem akartam.
A gyári ventik "talpát" lepattintottam ahogy a képen is van. A középen lévő kiálló részt leszedtem, és teljesen síkra csiszoltam, majd erre a talpra ragasztottam rá az AC ventiket.

Így a gyári csavarokkal vissza tudtam rögzíteni, még a kábeleket is ugyanúgy bujtattam át ahol gyárilag voltak.

Tehát a gyári megoldáshoz képest ennek a talpnak a vastagságával vannak magasabban a ventik, ez max 2mm. A képek csalókák, de elég mélyen ülnek. Szerintem az a baj hogy a gyári kis propellerek bár kisebbek voltak, ezekhez képest sokkal nagyobb fordulatszámon mentek.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22760) apollo12 válasza LLKobe (#22759) üzenetére


apollo12
veterán

mennyivel jobbak így a hő fokok ?

(#22761) LLKobe válasza apollo12 (#22760) üzenetére


LLKobe
veterán

A max. hőfokok rosszabbak. 2 fokkal. Az idle jobb, ~5 fokkal.

Egyébként az a baj, hogy a házamnak rossz az elrendezése. Illetve én rontottam el: az oldala rácsos volt teljesen, és sokkal jobban áramlott be a hideg levegő. De rohadt zajos is volt, így a rácsot kicseréltem plexire.
Sokkal halkabb viszont melegebb is.
A vinyókra pedig a másik oldalról fújnak a ventik, nem pedig elölről hátra, a VGA felé.
Az lesz a megoldás, hogy a ház alját kivágom, és odateszek egy 12-es ventit 600-as fordulaton, ami közvetlen a VGA-ra fújja majd a levegőt.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22762) Speed® válasza LLKobe (#22759) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Fura..helyes kötéssel tényleg mennie kellene..a vezérlés más paramétertől nem nagyon függ..jó az az AC venti amúgy? :)

Valószínűleg azért voltak jobbak nálam, mert más volt a megvalósítás..meg merem kockáztatni amúgy, hogy hasonló lehet a gyáriak hatásfoka, csak ugye a zaj..de erről már beszéltünk. Namost képzeld el, ha a Turbo Module ventikkel dolgoztál volna ;p
Összességében akkor legalább zajban előrébb vagy..az is valami :)

És igen, fontos a környezet szellőzése ebben a kategóriában..ha kikapcsolom az "elszívót", nálam is kegyetlenül befűti a házat a 480, Peter ide vagy oda, az elfogyasztott energia hő formájában jelen van..persze amíg a másik oldalon sok FPS van jelen, ezt szívesen kezeli az ember némi henkeléssel :)

(#22763) jlali83


jlali83
csendes tag

Hali! Szerintetek egy 4000 mhz-re tuningolt fx 6100-as proci ki tud hajtani egy gtx 480 sli-t? A másik fontos dolog, hogy aki tud eladó hűtést gtx 480-ra az keressen privátban,köszönöm.

Tel.szám az adataimnál

(#22764) FatalEror válasza jlali83 (#22763) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem!

HardCore is my LifeStyle

(#22765) axe125 válasza jlali83 (#22763) üzenetére


axe125
tag

Még ha 5 ghz-re húzod akkor sem biztos.......

(#22766) jlali83 válasza axe125 (#22765) üzenetére


jlali83
csendes tag

ajajj és esetleg egy 4,2-re húzott fx 8120? Ja és a hűtőről valaki?

Tel.szám az adataimnál

(#22767) FatalEror válasza jlali83 (#22766) üzenetére


FatalEror
addikt

Inkább egy fx8350.Vagy 8320.

HardCore is my LifeStyle

(#22768) jlali83 válasza FatalEror (#22767) üzenetére


jlali83
csendes tag

Köszi a tanácsot és ha tud valaki eladó hűtőt rá akkor az keressen :R

Tel.szám az adataimnál

(#22769) axe125 válasza jlali83 (#22766) üzenetére


axe125
tag

8120 egy rakás sz@r.Volt nekem is kb 3 hétig.Aztán szépen vissza is váltottam x6-os phenomra.Azóta öröm és boldogság van.8320 vagy 8350 és minimum 4,5 ghz.Hűtő meg corsair h100i vagy h110.

(#22770) jlali83


jlali83
csendes tag

Korrigálnám magam annyival, hogy gyári hűtőnél jobb, hatékonyabb hűtést keresek, pl twin frozr 2

[ Szerkesztve ]

Tel.szám az adataimnál

(#22771) LLKobe válasza Speed® (#22762) üzenetére


LLKobe
veterán

Egy kis update a táp venticseréhez kapcsolódóan.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22772) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Bexarás, emberek, hogy hónapok óta nem tudok eladni egy Giga GTX470-est, már 25k-ra levittem az árát, és így se kell a kutyának se :U

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#22773) Pala válasza Taifa Díaz (#22772) üzenetére


Pala
veterán

Én egy éve is csak alig többért tudtam eladni a 470-eimet. Nem egyszerű a helyzet, mert alig többért már ott van újonnan pl. a 7790, ami leveri, sokkal kevebbet fogyaszt és halkabb/hűvösebb is.

(#22774) Taifa Díaz válasza Pala (#22773) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ez van :o

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#22775) LLKobe válasza Taifa Díaz (#22772) üzenetére


LLKobe
veterán

A VGA mindig a legrosszabb befektetés, nagyon veszti az értékét. 480-akat már 30k-ért lehet használtan kapni, így a 470 se ér többet ~25k-nál. Én is 52-ért vettem a 480-amat, most egy huszast simán buknék az eladásával. Ez van, sajna reális a dolog.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22777) LLKobe


LLKobe
veterán

Csak a kiváncsiság kedvéért: valaki nem tudja véletlenül milyen egy AC twin turbo/pro hatékonysága a TF2 hűtéshez viszonyítva?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22778) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok.A Battlefield 4 minden high-on full hd rebbenés nélkül megy.Gyönyörű grafika.Jó kis kártya még ez !!!!

[ Szerkesztve ]

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22779) asvald válasza javorszky (#22778) üzenetére


asvald
senior tag

multira leszek kivancsi hogy ott mikent velekedel majd

vagy meg volt mar?

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22780) FatalEror válasza asvald (#22779) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát csak abból volt open beta nem?

HardCore is my LifeStyle

(#22781) asvald válasza FatalEror (#22780) üzenetére


asvald
senior tag

volt volt, de tegnap megjelent a game es gondolom akkor mar a multi is megyen

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#22782) DeathAdder válasza javorszky (#22778) üzenetére


DeathAdder
veterán

Én a menüből sem tudok kilépni, ha mindent maximumra teszek :DDD
A resolution scale jól odaver :DDD

(#22783) javorszky


javorszky
tag

Nem szoktam multizni.Nem tudom ott hogy viselkedne.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#22784) bim


bim
veterán

Csak én látom olyan csúnyácskának a BF.4-et vagy valóban az? Olyan semmilyenek a tárgyak pl. épületen belül. Minden sík és makulátlan. :F
Amúgy elég szépen futkos Ultra/high beállításokkal MSAA nélkül 1920x1080-on.

(#22785) LLKobe válasza bim (#22784) üzenetére


LLKobe
veterán

Én most kezdtem a hármat, és ugyanez. Előtte MOH multit toltam, és ez ahhoz képest kopár és csúnya. Az effektek szépek, minden tükröződik, csillog, stb., de a textúrák elég gagyik... :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22786) FatalEror válasza LLKobe (#22785) üzenetére


FatalEror
addikt

Ezt mondtam mindig,hogy a fegyverek úgy néznek ki benne,mint valami gagyi műanyag fos!Viszont cod-ban nekem mindig sokkal valósághűbb volt,mert azért csillogott rajta a nap,adott esetben volt rajta némi egyedi festés,és kicsit kopottas is volt.
[link] [link]

HardCore is my LifeStyle

(#22787) DeathAdder válasza bim (#22784) üzenetére


DeathAdder
veterán

Engem inkább az zavar, hogy nem folyik a játék.
Tehát Ultra-n, MSAA nélkül 50fps körül megy és laggol a játék.
Előtte FC3-at játszottam, ahol a 28-30 fps is gyönyörű szépen folyt, ki érti ezt :F

(#22788) apollo12 válasza bim (#22784) üzenetére


apollo12
veterán

hát azért annyira nem csúnya inkább élethűbb a graff az elődhöz képest, nálam minden ultrán és nagyon szép és 60pfs + megvan, pályákon átlag 74fps, sajna néha randomba le esik, de az sztem a proci miatt van, mert így is csak 80-90% használja ki a két vgat de lehet majd javul driverek esetében.

(#22789) bim válasza apollo12 (#22788) üzenetére


bim
veterán

Nem csúnya de mondjuk a cry3-ban amikor kezdődik a játék és a kikötőben szakad az eső az ájulat. Itt meg az eső....khmmmm. Ilyet már láttam 5 évvel ezelőtt is. :U

(#22790) LLKobe


LLKobe
veterán

Nem tudjátok, ILYET lehet itthon kapni valahol? :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22791) Speed® válasza LLKobe (#22790) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nemrég adtam el egy TFIIvel az utolsó darabomat :B Egyébként a gyári csatit felhasználva némi madzagmunka és voila..ha nagyon nem jutsz hozzá.

(#22792) LLKobe válasza Speed® (#22791) üzenetére


LLKobe
veterán

Már bánom hogy hozzányúltam a TF2-höz, csak a munka van vele...
Ebay-en van olcsóér, de nem akartam várni rá egy hónapot. Te is külföldről szerezted be? A gyári madzag megvan, de marhára nincs kedvem tökölni vele...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22793) Speed® válasza LLKobe (#22792) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ne bánd, ha halkabb..persze ez egyéni igény témakör. Anno hűtőkkel együtt kaptam 3dbot, nem tudom, honnan szerezte a tag..de gyártott itt valaki aprón egyedi kábeleket, valószínűleg tőle..a tökölés 4 vezeték összesodrását jelenti, ha nem akarod túlspilázni (forrasztás+zsugorcső)..ennyit simán megcsinálnék ahelyett, hogy fizetek érte :U

(#22794) LLKobe válasza Speed® (#22793) üzenetére


LLKobe
veterán

Naja, csak a gyári állapothoz képest így is egy valag kábel lóg ki a VGA-ból, nem akarnám plusz egy gányolttal megtoldani...

Amúgy igen sokkal halkabb, de a hatásfoka meg rosszabb... így nem teljesen vagyok elégedett. A hétvégére veszek egy 12 centis porszűrőt, és kivágom a házam alját a VGA alatt, hogy betegyek egy ventit szívóra.
így remélem helyreáll a rend. Most kaptam rá a BF3-ra, és az konstans 98% környékére terheli a GPU-t, úgy meg már a 80 fokot nyaldossa...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22795) Speed® válasza LLKobe (#22794) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Beszéltünk erről, kivitelezés okán állsz így valószínűleg..próba kedvéért ráilleszthetnéd a ventik keretét a burkolatra, hogy ne szeleljen oldalra a ventik kilógó része..tippre nyernél pár fokot. Egyébként a ~80°C halkan nem rossz, hiszen gyárival is ekörül szalad, üvöltve..refről nem beszélve.
A valag kábelt meg szépen el lehet rendezni..legalábbis nekem átalakítóval együtt (ami ugye nagyobb, mintha henkelnéd a madzagot, mikoris visszavághatod a "fő" venti madzagját teszőlegesen) sikerült, szóval nem hinném, hogy anélkül ne menne :N

(#22796) LLKobe válasza Speed® (#22795) üzenetére


LLKobe
veterán

Egyébként a ~80°C halkan nem rossz, hiszen gyárival is ekörül szalad, üvöltve..refről nem beszélve.

Mondjuk ha így nézzük, igazad van. Azt meg nem is említettem OC-vel együtt ennyi:) Ha így nézzük már nem is rossz:) Ha alapórajelen tolom, akkor csak ~75 fok körül mozog. Lehet nem is vágom meg a házat emiatt, ennek a VGA-nak a 80 fok mondhatni üzemi hőmérséklet. Lassan amúgy is szart se fog érni :DDD

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#22797) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Üdv. Valami értelmes hűtő kellene GTX470-re, ami nem a gyári :DDD , használtan, olcsón, de nem találok. Gelid Icy Vision rev. 2-es volt az apróban, ráadásul helybéli, de már elvitték. Ezen kívül jó lehet még a Zalman VF3000F, és az Accelero Twin Turbo II, ha jól tudom. Vagy más is jó lenne rá? Valami univerzális fajta...

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#22798) kaszas19


kaszas19
senior tag

Sziasztok.
Csatlakozom hozzátok egy msi gtx 480 twin frozr ii kártyával amin EK FC vizes blokk van így tuning alatt sem megy 50C fok fölé terhelve.
Egy kis eredmény.
3,6ghz-en a cpu alapon a vga.

3,6ghz cpu gpu 830 2000mem.

4ghz cpu gpu 830 2000mem

egy szó mint száz a 8120-ast 4ghz-re kel húznom hogy egy meghúzott 480-ast kiszolgáljon de bitang erő van benne az már szent:)

(#22799) Madn!ght válasza kaszas19 (#22798) üzenetére


Madn!ght
addikt

Csak nem InHell kolléga egyik karija került hozzád? :))

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#22800) kaszas19 válasza Madn!ght (#22799) üzenetére


kaszas19
senior tag

de pontosan:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.