Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-22 12:52:35

LOGOUT.hu

Üdv a Fűnyíró topikban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) Top cat válasza vizimento (#3250) üzenetére


Top cat
őstag

Igen, állóhelyzetben nem szabad mozognia a szabályzó karnak.

Nézd meg a tartályt, valószínűleg van benne mikroszűrő. Hátha az tömődött el.
Nem ártana a légszűrőt is megnézni.

(#3252) vizimento válasza Top cat (#3251) üzenetére


vizimento
senior tag

Légszűrőt cseréltem már. A tartályt viszont nem néztem, meglesem!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#3253) akaido


akaido
addikt

Ma vettem az "ósanba" egy Agrimotor fűzabálót. Csodát nem várok 13.990-ért, de sok rosszat nem olvastam eddig erről a hazai gépről. Viszonylag kis placcra (kb 30mx8m) remélem elég lesz. Van a területen legalább 5-6 fa és 7-8 bokor is, tehát nem egységes sima füvön lesz használva.
Remélem az FM hullámsávot is fogja :) , mert a neve FM3310.
Kipróbálás a jövő héten várható. Akinek van már hasonló készüléke, tanácsokat elfogadok.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3254) Top cat válasza akaido (#3253) üzenetére


Top cat
őstag

Nekünk van egy ennek az elődje. Elmúlt 20 éves de, már vagy 10 éve csak tartalék szerepe van. Meguntam a pórázt, vettünk benzinest. :D

Ennyi pénzért jó lesz az. A kerekek nem túl masszívak, hamar kikopnak. Szépen összeszedi a füvet. A kerekeket középállásba tedd. Ezen van még motorfék vagy azt már kispórolták?

(#3255) akaido válasza Top cat (#3254) üzenetére


akaido
addikt

Ez utolsó szempontból spórkasszás ez már.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3256) hatter válasza Top cat (#3235) üzenetére


hatter
tag

És azt honnan tudod, hogy milyen van benne szénkefés vagy indukciós motor? Egyiknek sem írja a termék spec. A Hecht 1640 vagy 1641 az milyen lehet?

(#3257) akaido válasza hatter (#3256) üzenetére


akaido
addikt

Az fm3310 Indukciós, kézikönyv is írja, honlapon is ez szerepel.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3258) Top cat válasza hatter (#3256) üzenetére


Top cat
őstag

Sajnos úgy tűnik, egyre inkább a szénkefés a divat. Röhej, hogy a 20+ éves fűnyíróm valószínűleg többet kibír mint ezek az újak.

Az gyanús ha a motorburkolat elnyújtott az áttétel miatt. Vagy ha alánézel ilyen. De az áttétel nem mindig látszik alulról.

Ahogy akaido írta az Agriák biztosan indukciósak.

A Hecht 1640 indukciós, de a Hecht 1641 nekem szénkefésnek tűnik

(#3259) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Milyen elektromos fűnyírót ajánlotok ami:
- 32-37 cm vágási szélesség
- fűgyűjtős
- 20-25eFt-tól nem drágább. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3260) PetyApu válasza Espla (#2003) üzenetére


PetyApu
újonc

Szia!

Épp ilyen vásárolnék, ezért azt szeretném megkérdezni, hogy így, három év távlatából, hogy vagy megelédegve a géppel?

Nagyon köszönöm a válaszodat előre is
:)

Üdv,
Petya

(#3261) PetyApu


PetyApu
újonc

Sziasztok!

A Lidl-ből vásároltam három éve egy FloraBest TurboPower 1800w (55l, 44 cm, 1800 w) fűnyírót.
A motorja egy éven belül besült, és - mint kiderült, műanyag vacak lévén - javíthatatlan volt. A forgylmazó küldött helyette egy másikat, ami két évet bírt; ugyanúgy besült a motorja.
Eddigre épp egy hónappal léptem túl a garancia hatáirdejét, úgyhogy az Így jártam tipikus esetéről van szó.

Most hát vennem kellene egy új gépet, ami 42-44 cm szélesen 1600-2000 kWh-tal vágja a füvet, és legalább 50 literben gyűjti - úgy hogy nem szűk a beömlőnyílás, hanem kelléképp tág ahhoz, hogy ki lehessen önteni belőle a nyesedéket.

Ti milyen gépet ajánlanátok úgy 50e Ft-ig?

(#3262) jozsi252 válasza PetyApu (#3261) üzenetére


jozsi252
veterán

Én a helyedben Parkside-ot vennék. 1 hónapja volt akcióba a LIDL-be 30k volt az elektromos 60 meg a benzines Briggs motorral!
Az elektromos 1800W-os volt, 44cm-es vágásszélesség, 7 fokozatú magasságállítás, 55l-es fűgyűjtő, és 3 év garancia. Lehet hogy rossz élményed volt a Florabest-el, de ha a helyedbe lennék és elektromosat akarnék venni akkor ezt venném.
Bár ha 50 a keret, akkor elgondolkoznék rajta hogy inkább hozzádobjak még 10k-t, aztán inkább legyen benzines hogy a tyúkbelet ne kelljen magam után húzni.
Igaz hogy 1 hónapos akcióról van szó, de pl. a Maglódi úti Pesti LIDL-be a héten láttam benzineset is meg elektromosat is ha jól emlékszem.

Nekem most egy 10 éves MTD van Briggs motorral, megkapja az évenkénti olajcserét, légszűrőtisztítást amikor kell, és hibátlanul üzemel. Szóval ha vigyáz rá az ember akkor sokáig jó a benzines.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#3263) PetyApu válasza jozsi252 (#3262) üzenetére


PetyApu
újonc

Köszi a tippet
:)

Úgy látom, hogy ha tartósabb életet szeretnék neki, akkor havonta szétszedem és totál kipucolom a motorját.
Az első darabot használtam egy szezon erejéig és a következő tavaszon sült be, a másik rendszeres kitakarítás mellett bírt két évet. Érdekes, hogy valami nehezékkel tömött zsák van az orrában :D

Valahol bekerülnek a nyesedékek, és semmi kivezetése vagy szellőzése nincs szegénykémnek.

Szerintem a Florabest és a Parkside is ugyanaz: valszleg a Fieldmann gyártja
https://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/fieldmann/fzr-2046-e-p454646427/#

Benzines nem nekem való, konkrétan rosszul vagyok a kipufogóbűztől. Inkább cincálok kábelt - régóta megvan a mozdulatsor, hogy tudom a lehető legegyszerűbben kezelni.

(#3264) Top cat válasza PetyApu (#3263) üzenetére


Top cat
őstag

Abban a zsák biztos homok van. Túl könnyű a gép és megemeli a nagy fű. Tuti szénkefés motor volt benne.

(#3265) PetyApu válasza Top cat (#3264) üzenetére


PetyApu
újonc

Ja, le is égett, két db három év alatt
:W
Ezért a kérdés, hogy mégis, milyet vegyek, ami mondjuk öt évet is kihúz?

(#3266) PetyApu válasza PetyApu (#3265) üzenetére


PetyApu
újonc

Talán ez a Makita?

[link]

bár csak 41 cm a 44 helyett, és at 1600-os motor sem 1800, nomeg a gyűjtője is 10 literrel kisebb - de 3 év a gari, és a japók talán nem kurvultak el úgy, mint az Al-Ko és aBlack&Decker... (én hiszek a japókban, Sony fan vagyok)

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#3267) Top cat válasza PetyApu (#3265) üzenetére


Top cat
őstag

Mindenképpen direkt hajtásút.

hatter említette a Hecht 1640-et. Ez kb megfelel az elvárásodnak.

(#3268) PetyApu válasza Top cat (#3267) üzenetére


PetyApu
újonc

Ez jónak tűnik; ebbe ugyan nem megy bele a por és nyesedék!
Vajon ilyen direk hajtású milyen lehet elérhető még a piacon? Nehéz erre keresni...

(#3269) Top cat válasza PetyApu (#3268) üzenetére


Top cat
őstag

Nem igazán szokták a specifikációk között megadni a motor típusát. Nem könnyű így rákeresni. :N Fentebb írtam mik az árulkodó jelek arra, hogy szénkefés.

Amit írtál Makitát az is szénkefés.

(#3270) PetyApu válasza Top cat (#3258) üzenetére


PetyApu
újonc

Szia

szerinted a Hecht 1844 szénkefés lehet?

(#3271) PetyApu válasza Top cat (#3269) üzenetére


PetyApu
újonc

bakker

szerinted a Hecht 1844 szénkefés lehet?

(#3272) crea1984


crea1984
tag

Sziasztok, kérlek segítsetek mit vegyek. Van egy 3500nm es barackos/ diosom. Sik talaj, kicsit hepehupas, vakondturasos, nem eletveszelyes, eddig egy nem onjaros MTD 51BO funyiroval vagtam, de mar nem gyozom. Napi 1-2 orat tologatom ( rangatom inkabb) mert sem en sem a gep nem hiszem birna tobbet. MTD marka ellenere nagyon ekegedett vagyok vele, de nyugdijazom es csak hazkoruli kis munkara akarom befogni. Tudom ekkora teruletre egy funyirotraktor lenne jo, de annyit nem akarok raszanni. Hasznalt traktortol pedig felek annyi hibalehetoseg lehet.
( Egy idoben fukaszaltam is, de az sem jobb semmivel)

150-200 ezer ft kornyeken gondolkozok valami alternativan amivel megkonnyebbitenem az eletem. Nem pazsitot szeretnek csak gazmentesiteni....
Az alabbi gepekben gondolkoztam ( vagy ehhez hasonlo) mit javasoltok ekkora teruletnel?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3273) Top cat válasza PetyApu (#3271) üzenetére


Top cat
őstag

Gyanús volt, hogy az. Itt az egycsillagos véleménynél megerősítette valaki a sejtésemet.

(#3274) PetyApu válasza Top cat (#3273) üzenetére


PetyApu
újonc

bakker 2

gyárhatnának szélesebb dirketmeghajtásút is...

(#3275) makoss válasza makoss (#3259) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#3276) akaido válasza makoss (#3275) üzenetére


akaido
addikt

Nem tudom azt mondani, hogy "hétpróbás gaz_ember" lennék, csak azért mert minap egy Agrimotor 3310-et vettem volna. Mindössze annyit jegyeznék meg, hogy ebből van nagyobb is 3810-es, vagy más márkából a Riwall, ami a cirka 20 ezres árkategóriában játszik. Mindkét márkánál vannak Indukciós motorú gépek.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3277) PetyApu válasza PetyApu (#3274) üzenetére


PetyApu
újonc

Végül két befutóm maradna

Az Agrimotor KK4216 ami a leírás szerint dirakt hajtású, indukciós motorral szerelt darab, és a

Makita ELM4120 szénkefés motorú gép

Az Agrimotor mellett szól a szögegyenes, szuper motorja, hogy magyar gyártmány (könnyebb alkatrészutánpótlás, pl), és hogy 30e-ből megvan a gép. Viszont eléggé satnya minőségűnek tűnik; nem is a sorjás fröccsöntött, 90-es évek elejére emlékeztető házzal van a bajom, hanem hogy vajon milyen lesz a kezelhetősége, az ergonómiája... nyikknyekk tolórúd, széteső kosár, kieső kerekek lehetnek az ellenpólus a motor túloldalán.

Ellenben a 40e forintos Makita egy méltán híres, régi, tradícionális japán szerszámgépgyártó vállalat, melynek a minőségéről rosszat még nem hallottam. Valószínűleg használhatóság és kényelem szempontjait nézve jóval komfortosabb választás lenne. És talán a szénkefés áttételes motor sérülékenységét a japán tervezés megfelelő védelemmel látta el, ha már adnak hozzá 3 év garanciát.

Ti melyiket választanátok?
Jó motor, de vacak minőség, nehezebb használhatóság
Kényes motor, de nagyobb percizitással tervezett és szerelt, könnyen használható gép.

(#3278) Archer válasza crea1984 (#3272) üzenetére


Archer
őstag

Az önjárós fűnyíró mindenképpen nagy ugrás (és most nem bántás képpen de az említett MTD-hez képest szinte minden nagy ugrás, az egy nagyon alap gép), a dobkasza/gazvágó meg egy más jellegű eszköz, hatékony nagy dzsindzsában de túlzottan szépre azzal nem lehet vágni. Ha tényleg csak ide kell és csak a gaz szinten tartására, akkor szerintem jobb vétel a linkelt dobkasza (jellegű gép, azt a Hecht-et konkrétan nem ismerem), a fűnyírót viszont több helyen is ki tudod használni. Egy profi fűkasza is haladós gép, ha sok a tereptárgy, sokkal haladósabb mint egy gazvágóval forgolódni viszont nagy nyílt terepen az utóbbi nyer. Nyilván az összes közül a fűnyírótraktor a legkényelmesebb/kímélőbb de ahhoz nagy nyílt terep kell és nem túl magas fű hogy ki lehessen használni. Igazából pro és kontra mindegyik, nem lehet azt mondani, hogy egyik jobb a másiknál. Használt traktort 300 körül talán már ki lehet fogni jót kis szerencsével, alatta a legtöbb az már megette a kenyere javát, 400 körül már egész jók vannak.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#3279) crea1984 válasza Archer (#3278) üzenetére


crea1984
tag

Köszönöm a válaszodat!
Valószinü maradok a fünyirónál, és otthon is tudom majd használni a 800nm-es pázsitra MTD helyett. A meglepően sokat szidott piros MTD-m engem 8 éve rendületlenül szolgál, szinte semmi karbantartással, de biztos vagyok benne óriási ugrás lesz egy önjárós gép egy ekkora területen :) már csak abban kérnék segítséget mit válasszak?

[Oleo-Mac] Erős, de ismeretlen motor, vélemények alapján jónak itélt, bár ismeretlen gyártó számomra, alkatrész ellátottság nem tudom, hogy lesz megoldva. Egy Briggs motorhoz biztosan minden fellelhető.

[Makita] Briggs motor, viszont teljesitményre nem olyan acélos. Könnyü gép előnyként, viszont szerintem kicsit túlárazott.

[MTD] Kawasaki motor mint előny, de alkatrész ellátottság kérdéses számomra. A márka nálam bizonyított már, viszont elég nehéz gép.

[Riwall] Ismeretlen gép/ ismeretlen motor. Ár/ teljesítmény/ vélemények alapján pozitív.

Ha gyártanák még akkor biztosan a 190-es Honda motoros MCculloch lenne, valahogy minden téren az volt a legszimpatikusabb.

Melyiket vennétek? Vagy esetleg más alternatíva?

(#3280) f4lcon válasza crea1984 (#3279) üzenetére


f4lcon
őstag

esetleg a Bauhaus saját márkája? Gardol Edition 2
5 év garanciát adnak rá, Honda motoros 160ccm 2,9kW

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#3281) crea1984 válasza f4lcon (#3280) üzenetére


crea1984
tag

Meglesem, köszi. Bauhaus messzesége nem túl jó, 5 év + Honda csalogató. Bár egyszer vettem egy olcsó önjárósat mindene szétment csak a a motorja bírta,fene se tudja, mennyire csak a motor sarkalatos pont...

[ Szerkesztve ]

(#3282) PetyApu válasza crea1984 (#3281) üzenetére


PetyApu
újonc

Engem is ez utóbbi kérdés aggaszt; vegyek-e egy megbízható technikájú motoral szerelt, de egyébként kétséges anyagminőségű gépet 2 év garival, vagy inkább egy kényesebb motorral szerelt, de jobb felépítésű és ergonómiájú prémium márkát (=több forrás K+F-re --> talán jó védelem a kényes motornak), három év garival

Az elsőnél hiába nincs baj a motorral, ha a kerekeket lépten-nyomon cserélem, vagy nyikknyekk a tolorúd, rémálom vele együtt élni. A másiknál pedig besülhet a kényes motor

(#3283) crea1984 válasza PetyApu (#3282) üzenetére


crea1984
tag

Egyszer én már vásároltam önjárosat, valami blcak frideyes akcioban 48 ezerért [ilyet] 3 vágást birt ki, önjárókerekeket ledarálta, szétesett a gázkar... motorjával ennyi idö alatt semmi gondom nem volt, de annyit küzködtem vele, hogy a tologatos MTD-m is jobb volt utána :D ( bár az önjárási képesség /amig müködött/ tényleg nagyon jó dolog) Ezek után megfogadtam, hogy csak minőségi gépet veszek .

(#3284) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Sziasztok,

Kis bajban vagyok. Örököltünk a hegyekben egy kis házikót melynek van vagy 1000negyzetméternyi zöld felülete is.... de ebben minden van.. a kis félcentis cserjétől kezdve, a méter magasra megnövő fűig az óriás hangyakecókig minden.

Nem szeretnék benzinessel "kinlódni". Az elektromos vonalat preferálnám. Ezt néztem volna ki. Havonta egyszeri használatot kellene kibírnia. Érdemesebb ettől komolyabbat vásárolni vagy jó ez nekem ? :D Vagy ha ez gagyi szerintetek akkor szívesen meghallgatok minden megoldást :) ( olyan 50 ig elmehetünk )

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#3285) IMGM6 válasza JohnyBlue (#3284) üzenetére


IMGM6
tag

Bírni fogja, a házikóban, csak a zöld felültre ki ne menj vele. :) Kintre, 50 alatt vegyél kézi kaszát meg kétágút (a hangyakecókhóz), meg néhány liter jó erős gyomirtót. Vagy keres valami traktorost, aki olcsón le gyalulja neked az egészet.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#3286) jozsi252 válasza JohnyBlue (#3284) üzenetére


jozsi252
veterán

1000nm-re elektromos fűkasza? Akkor lennél csak bajba ha egy olyannal állnál neki. :) 50k-ig azért lehet kapni Kínai benzines fűkaszákat, azzal már többre mész. AL-KO, Fuxtec és társai.
Illetve nem értem hogy egy benzines miért "kínlódás" vagy pontosan mire érted?
1000nm-en húzni magad után a tyúkbelet felér egy jó nagy cumival.

iPhone 13 Pro Max

(#3287) JohnyBlue válasza jozsi252 (#3286) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A házikó egy egylégterű házikó így egész este szívhatnánk az olaj és üzemanyag szagot. Amikor megyünk fel tuti elfelejtenénk a kútra elmenni. Szerettem volna megúszni az olajcseréket stb. Annyira nem szívás a kábelhúzás mert vagy három ponton ki van építve a vellany. Ja és mivel muszkulárisan fejletlen vagyok így nem egybe lenne letolva az egész terület hanem mondjuk egy nap alatt sörpihenőkkel közbeiktatva.. :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#3288) IMGM6 válasza jozsi252 (#3286) üzenetére


IMGM6
tag

Nyilvánvaló, hogy a kínai benzines kaszákkal is csak kínlódni fog a méter magas fűben.

[ Szerkesztve ]

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#3289) IMGM6 válasza JohnyBlue (#3287) üzenetére


IMGM6
tag

Ha jól gondolom és évek óta hozzá sem lett nyúlva, akkor hidd el, hogy sokkal jobban jársz, ha először, valakivel rendbe hozatod, mert nem fogsz vele boldogulni, különösen nem ilyen 50e Ft. alatti hobbi gépekkel, azok legfeljebb arra alkalmasak, hogy kisebb területen 1,5-2 hetente le vágd vele a füvet, a havonta egyszeri vágás is elég kevés, ahhoz is egy kicsit komolyabb eszköz kell.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#3290) jozsi252 válasza IMGM6 (#3288) üzenetére


jozsi252
veterán

AL-KO BC4125-ös gépet 10 évig használtam, gyertyát kellett benne cserélni, semmi más baja nem volt neki. Nem tekintek úgy rá 10 év távlatából hogy szívtam volna vele. Pedig vágtam vele krumpliszártól kezdve, 1 méter magas gazt is.
Írta hogy 50-ig mehet el árba, nem fogok Husqvarna 545RX-et ajánlani, mert az 4-5x annyiba kerül.

JohnyBlue
Olajcsere nem kell a fűkaszába, keversz be 1:50-es benzint vagy ami a használatijába van aztán kész. Persze te döntésed, de egy benzines sokkal erősebb mint az általad kinézett elektromos, szóval haladósabb is lenne. Mindenesetre merésznek kell lenned hozzá egy ilyen elektromossal nekiállj. :D
De persze te döntésed, én a helyedbe nagyon átgondolnám ezt az elektromos dolgot.

iPhone 13 Pro Max

(#3291) Top cat válasza JohnyBlue (#3287) üzenetére


Top cat
őstag

Olajcserétől ne félj mert a motoros kasza 2 ütemű, abba keverék kell. :D

Hidd el gyorsan eleged lenne az elektromosból. Inkább benzinest keress.

(#3292) JohnyBlue válasza IMGM6 (#3289) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Na akkor újból kezdem :D

Nincsen "elhanyagolva" mert kb 40 éve járnak ide a szülők, rajtuk keresztül mi is. Mostanában meg átadták a kulcsot, hogy akkor a mi feladatunk hosszútávon rendben tartani.

Talajgyaluval elvesztené a hely a varázsát mert ez egy hosszúkás telek aminek a végében már a patak folyik a túloldalán már hegy van ősdzsungel szintű nővényzettel. A portánk vége tele van 50-60 centi magas 1.5-2 méter hosszú puklikkal és lulakkal (melyek egy régi hadgyakorlat nyomait hordozzák (20-30db) éés ha jól tudjuk akkor párom nagyapja is benne feküdt az egyik lukban... ) Így a puklik maradnak :D

Apropó talaj :D Olyan szinten agyagos és kavicsos, hogy ásó megtapad oszt viszhall vagy bele se megy :D

És mivel ősdzsungel van a kert hosszanti oldalán végig emiatt azokhoz nem is nyulnánk, meg itt alig nő a gaz mert nem kapnak fényt. Itt csak a fák kinővései szoktak bosszúságot okozni, de ha minden tavasszal egyesével kicsapjuk nincsen velük baj.

A gazosodás minden télen resetelődik. Tavasszal tiszta és átlátható minden. Középen van egy sáv ahol ezt a vegyes magas valami nő. Eddig egy nyócezres villanyos szegélynyíróval küzdöttünk. Ami egyszer se murdelt meg (toltuk bele a damilt oszt visz hall). Mondjuk ennek a titka az, hogy 10 perc óvatos munka után egy óra óvatos pihenés volt :D Na és emiatt gondoltam én kis naív, hogy ha eddig egy pár száz wattos ganéval elvoltunk akkor egy nagyobb teljesítményűvel amire már mondjuk tárcsát is tudok rakni akár 15 perceket is dolgozhatok :D

Akkor erre a benzinesre még alszok egyet :B :U

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#3293) OPiiPO válasza JohnyBlue (#3287) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Ja és mivel muszkulárisan fejletlen vagyok így nem egybe lenne letolva az egész terület hanem mondjuk egy nap alatt sörpihenőkkel közbeiktatva.. :D" - :D :)) :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#3294) csucsotke válasza JohnyBlue (#3292) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Már vagy 7 éve megvan nekem egy kínai(praktikeres) benzines fűkasza max30 000-ért, 1,5 kW körüli. Évente 4-7 szer használom. Van hogy 15. rántásra van hogy 55. re indul be. De amióta márkás gyertyát vettem bele, az biztos hogy mindig beindul. És ha beindul, az visz mindent. Nem kell kábellel ugrálókötelezni, szabad az ember ízirájder, amerre eszembe jut arra megyek, jöhet szembe fű, csattogó maszlag, szőlő, bucka, száll a por, dől repül minden,és akkor meg felteheted a kést, szóval gondold meg ezt az elektromos fűkaszálást :).Csak bele kell zuttyintani a bezines olaj keveréket, nekem mindig tavalyi benzinnel megy , mert sose fogy el, lehet azért indul be olyan nehezen.

[ Szerkesztve ]

(#3295) gabe_


gabe_
őstag

Ezzel a benzines fűnyíró fordulatszám hullámzással én is találkoztam, akkor jött elő, mikor egy bokor körbenyírásakor egyszer csak felpörgött a motor, utána elkezdett ingadozni a fordulatszám.
A regulátorba beleakadt egy ág, amitől kiakadt az a vékony rugó a karon.

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#3296) hatter


hatter
tag

PetyApu:

Itt az lenne a tuti ha tudnánk a makit hogy tutira milyen a motorja, nehéz dönteni. Vedd meg mindkettőt! :)

[ Szerkesztve ]

(#3297) PetyApu válasza hatter (#3296) üzenetére


PetyApu
újonc

Jó eséllyel szénkefés :/

De mindegy már: adtam egy esélyt japóknak - mint mondtam, Sony-fan vagyok, azaz régóta hiszek a japán K+F-ben és technológiában, precízitásban -, a márkás szerszámnak, és bízom benne, hogy jól védik a motort. Három évem van kideríteni mindezt.

Apropó: be lehet vajon építeni házilag egy ilyen komoly házba mondjuk az Agrimotor motorját?

(#3298) crea1984 válasza crea1984 (#3279) üzenetére


crea1984
tag

Teljesitmény, ár, és felszereltség ( központi magasságállitás, több fokozatú sebesség, kawa erős motor) alapján végül az MTD mellett döntöttem, remélem nem bánom meg, nekem már bizonyított egy gagyi MTD, reméljük ez is birja majd.
Nem érkezett még meg, viszont képeket nézve feltűnt, hogy van rajta egy olajszűrő. Ezt milyen sűrűn kell cserélni? mint az autóknál minden olajcserekor?
Köszönöm a választ.

(#3299) stickermajom válasza crea1984 (#3298) üzenetére


stickermajom
addikt

Olajszűrő? Hol?

(#3300) crea1984 válasza stickermajom (#3299) üzenetére


crea1984
tag

Szerintem az az lehet, de lehet hülye vagyok hozzá :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.