- bambano: Bambanő háza tája
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- eldiablo: Mennyire strapabíró egy GShock?
- t72killer: Fürdőkád kontra elektromosság: XXI.század
- sziku69: Szólánc.
- gerner1
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
bitrograde
senior tag
válasz
liszi70 #112411 üzenetére
Hozzátartozik, nincs két pont egyforma mérés, van egy minimális természetes kilengés bennük. Viszont a komponensek cseréjénél az élménybeszámolók alapján nagyságrendekkel nagyobb változásnak kell(ene) bekövetkeznie, mint a mérések természetes kilengése.
És ennek is vannak okai. -
p_adam
addikt
válasz
liszi70 #112398 üzenetére
Azt is lehet értelmezni, amire én gondolnék, átfogalmazva: egy már meglévő valami újbóli felvétele adott eszközön kevesebb információt tartalmaz, mint az eredeti, így nem vehető biztosra, hogy mindent kimutat, azaz eltérő felvételt kreál. amit egyébként szubjektíven lehet, hogy érzékelhető, valós.
Szóval nem, nem feltétlen kell hogy minden esetben eltérést adjon, bár a technika korlátai miatt lehet hogy ad, csak nem feltétlen olyat, ami 'hasznos'.
Vélhetően ezért nem használják ezt ilyen célból, mert ha olyan 'hasznos' lenne, akkor mért ne használták volna már eddig is.
Alapvetően azzal van (lehet) gond, amikor már valaki csak ebben hisz, az egész ASR erre épül.
Fejhallgatók között frekvenciamenet mérésen még lehet látni jelentős, reprodukálható változást. Erősítőknél már nehezebb kimutatni, mikor hallhatóan eltérő (már akinek).
Egyébként az egyszerűség kedvéért ok, tételezzük fel, egyértelműen mutat valamit a felvétel + visszajátszás, de nem csak ez a lényeges, hanem hogy ha mondjuk nem olyan "egyértelmű" dolgot mutat, mint hogy egyik hang torzabb, mint a másik, stb. akkor hogy lehet ezt átültetni arra, hogy mi a "jó" és mi a "nem jó" -> a szubjektivitás megint képbe fog jönni elkerülhetetlen módon... -
válasz
liszi70 #112398 üzenetére
A komponenseket (ide értve a kábeleket is) rendszerben hallgatjuk, a rendszer viszont mindenkinél más. Pl. más a környezeti RF-terheltség is - van, aki mondjuk közel lakik egy rádióadóhoz. Az RF-gondok nem mindig hallható zúgásban vagy cicergésben jelentkeznek, van, hogy hangminőségbeli eltérésben.
-
-
Tuco78
aktív tag
válasz
liszi70 #112060 üzenetére
Abból gondolom, hogy eddig 2 nyitott sennheiser fejhallgatót használtam (hd570 & hd555) mindkettővel nagyon meg voltam elégedve. Ezek mindegyike sokkal könyebben hajtható mint a hd800. Ebből gondolom, hogy itt bizony nem a fejhallgató hanem az elötte lévő cuccok lesznek a ludasak.
-
fericske
addikt
válasz
liszi70 #110627 üzenetére
Na látod, semmi bizonyítékot nem írtál, pedig rendre azokkal akarnál érvelni.
Én ha netalán véleményezek valami "hifis" cuccokat, azokkal kapcsolatos élményeket, azt személyes tapasztalat alapján teszem, és nem interneten összeolvasott statisztikák meg cikkek, doktori disszertációk alapján.
Ezt várom el attól is aki ellenérvel.
Tehát ez alapján bizonyítsd az állításaidat.
Személyes tapasztalatból szerzett tesztek eredményeivel, az eseményen készült fotókkal amiken te is szerepelsz persze, és az ott jelenlévők megerősítését az eredményekről.
Ettől ugyan még lehet megrendezett az egész, de hát istenem, némi bizalmat azért szavazni kell.
S igen, neked kell bizonyítani az állításaidat, mert te erőlteted, hogy mindenki hülye, csak te vagy helikopter.
Ameddig ez nincs meg addig ugyanúgy rá lehet fogni a te irományaidra is, a kedvenc megjegyzéseidet, hogy placebózás, bullshit terjesztés stb. -
Dorien
veterán
válasz
liszi70 #110636 üzenetére
Lehet, hogy meg tudnám különböztetni a lossless-t a 320 kbps-től, de ahhoz tényleg vakteszt kellene, mert számomra nem feltűnő a különbség. Viszont a méretkülönbség az sokszor óriási, és mivel nem HDD-ről játszom le, hanem SSD-ről (PC) vagy MicroSD-ről (DAP) vagy USB-ről (autóban), így nekem sokkal praktikusabb mindent 320 kbps MP3-ban tartani.
Az SSD-ről lejátszott zenénél azonnal feltűnt a dinamikakülönbség, a kontúrosabb, élőbb prezentáció. (Ezt pl. BKercso ajánlotta kipróbálásra.)
Utóbbihoz hasonló tud lenni a high-gain kapcsoló használata fejhallgató erősítőkön, én mindig a lehető legmagasabb állásban használom őket. (HD580-nál mondjuk brutál használhatatlan így az A30 Pro potméter, ott van, hogy leveszem középső állásba.) Anno a Denon D5200 + CompositeAmp-nál volt nagy áll-leesés, amikor az amúgy érzékeny fejest kipróbáltam a 10x-es erősítésen. Mintha kategóriát ugrott volna a hangminősége pozitív irányban...
De ezek nálam működő dolgok, rengetegféle emberrel találkoztam már ebben a hobbiban és ahányan vagyunk, annyiféleképp hallunk és annyiféle dolgot szeretünk. Amit igazán megtanultam, az az, hogy nem szabad ráerőltetnünk a magunk igazságát a másikra, hagyni kell neki, hogy maga fedezze fel, kísérletezze ki, hogy mi tetszik neki.
Ahogy Bodz írta anno: "Haladok a tapasztalatszerzés rögös útján..."
-
Dorien
veterán
válasz
liszi70 #110625 üzenetére
"Soha nem tettem ilyet, kizárólag az önleellenőrzés fontosságára hívom fel a figyelmet, saját tapasztalat alapján."
Számodra fontos esetleg. Én azt elég biztosan el tudom dönteni, hogy mit élvezek jobban a zenehallgatásban, nincs szükségem vaktesztre. Ebben lényegében minden mérhető dolog irreleváns, csak az én szubjektív viszonyulásom számít. -
Ba cy lus
addikt
válasz
liszi70 #110625 üzenetére
Szerintem mindenkinek a magánügye, hogy ellenőrzi magát. Az én tapasztalatom az, hogy aki hajlamos a confirmation biasra, az másnapra vagy harmadnapra kialussza. Volt már itt néhány ilyen eset. Majd mikor ti bebizonyítottátok, hogy 1) a confirmation bias teljesen általános jelenség, ami 10-ből legalább 6 embert érint, mikor valami hifis eszközt vásárol 2) masszívan kitart napokig, hetekig, hónapokig, akkor lehet számonkérni habzó szájjal a vaktesztet. Addig ez csak egy buta hiedelem, hogy embereknek vakteszt nélkül lélegezni sem szabadna. De vajon a TV-s topikokban miért nem kérik számon az ittenihez hasonló módon, jól látják-e, hogy jobb lett a kontraszt, szebbek a színek? A látás olyan megbízható?
-
fericske
addikt
válasz
liszi70 #110613 üzenetére
Ugyanaz megy körbe-körbe, mint a farkát kergető kutya......
Egy kicsit én is belekérdezek ebbe a "rajtam kívül mindenki elesdén él és összehallucinál mindent, egy tiszta pillanata sincs" elmefitogtatás témába.
"......Jujjjujjj, nagyon el vagy tévedve, nem sok köze van a valóban jó hallásnak a hifizés szeretetéhez. Nagy mértékben halláskárosodott, hallókészülékes hifisták is vannak. Akiket meg rendszeresen lesüketeztek, mert vakteszteznek, placebóznak, azok meg gyakran bizonyítottan kiváló hallással rendelkeznek. Milyen érdekes..."
A bizonyítottan kiváló hallással rendelkezők eme képességüket mivel bizonyítják?
Minden ilyen eseményre visznek magukkal egy frissen készült orvosi igazolást hallásvizsgálatról?
Mert az nem bizonyíték, hogy kijelenti ott, az adott szituációban, hogy "Nekem jó hallásom van, mert én sem hallok különbséget."
"....."De tesztkörülmények között másként viselkedik."
Igen, de ennek sincs SEMMI köze ahhoz, hogy a teszt vak vagy látó....."Így van. Az a lényeg, hogy TUDJA, hogy tesztelés alatt áll, és Ő maga áll tesztelés alatt, nem az eszköz.
Tehát mindegy, hogy látó vagy vakteszt, az eredmény irreleváns addig, ameddig az alany TUDJA, hogy ő tesztalany. -
stellaz
veterán
válasz
liszi70 #110613 üzenetére
Az egyébként elég nyilvánvaló, hogy ha nem vakteszt alatt egyértelmű, pláne ha drámai különbséget hall valaki, akkor azt 2 perccel később, látatlanban is illene hallania. Feltételezem nem megy el a hallása egy csapásra.
Más kérdés, hogy pl ha MP3 vs FLAC AB tesztet csinálok foobarral, akkor az automatikusan érvényes lesz -e pl a streaming szolgáltatókra is, vagy bármi nem általunk tömörített zenére. -
Ba cy lus
addikt
válasz
liszi70 #110617 üzenetére
Mármint szerintetek bullshit. Egyéni probléma. Egy DAC cseréje teljesen normális, de hogy nem mindenki hall itt különbséget, abból ne fabrikáljunk már közügyet, ne kiáltsunk már bullshitet. Ez nem vizsga. Aki hallja, hallja. Kétségbe lehet vonni, hogy hallja, de hogy napokig erről szóljon a topik, az vicc. Nem tudom, feltűnt-e, mi a topik címe. Ez nem a hifi hiedelmek kitárgyalása topik, hanem egy olyan topik, amiben vásárlási tanácsokat kérnek/kapnak, beszámolnak a tapasztalatokról. Nem itt a helye a te hittérítésednek, amivel "tökönzetlenül" mindenkinek be akarod mesélni, hogy süket. Ez valójában rólad, rólatok szól, nem a világ megmenteségéről, ahogy itt előadjátok.
-
lapalapa
senior tag
válasz
liszi70 #110579 üzenetére
"Ez téged minősít, mindenki másnak sikerült megfelelően beállítani, szerintem elvesztél benne. De írtad is, vindózos "bibi"-k."
Hát nem tudom mit kell még beállítani?
A közvetlenül utána, mindenféle állítgatás nélkül, tesztként elindított foobar, egy csodálatos csalogány volt a vakteszt prg hangjához képest, pedig hát...
A windowsos bibiket meg nem én hoztam fel, tőletek jött magyarázatként...
De ha megmondod mit állítsak és hol, azt szívesen fogadnám!
A többiek meg lehet hogy nem kék-micsodás daccal próbálták? -
bitrograde
senior tag
-
lapalapa
senior tag
válasz
liszi70 #110575 üzenetére
"Abban még a pszichés befolyásolás is óriási mértéket tud ölteni"
Igen az érdekes volt, amikor leírtam, hogy szerintem az spdif zeneibben tud szólni mint az usb (azt nem írtam, hogy sokkal hatásosabban szűrhető és reklokkolható), és erre az volt a válasz hogy ne befolyásoljam pszichésen a többieket..
-
-
PuMbA
titán
válasz
liszi70 #110526 üzenetére
"Ha cseréltél valamit a rendszerben, az teszthelyzet egy jó ideig, önkéntelenül is."
Erre lehet valamennyire figyelni
Amikor először cseréltem DAC-ot meg megvettem a tápszűrőt és az iFi iPower2-t teszthelyzetben voltam, nagyon figyeltem minden kis részletre. Most az első szám, amit beraktam a DO200 Pro-val az egy nem kifejezetten szép hangzású és részletes szám volt, tehát egy nem "audiofil" zene vagy hogy is mondjam. Nem akartam úgy nekikezdeni a dolognak, hogy na most koncentrálok és szétszedem a legkisebb részleteket és hangokat a zenében. A szám egészére koncentráltam, hogy mi az összbenyomás. Ezt a számot már rogyásig hallgattam a régi DAC-kal. Így is egyből lejött, hogy megváltozott a szám tónusa vagy "összetétele", valamivel kevesebb magas, több közép, több közép részlet, kicsivel több mély.
-
-
bitrograde
senior tag
-
Ba cy lus
addikt
válasz
liszi70 #110517 üzenetére
1) Nem arról volt szó, hogy sosem működik jól.
2) Ki mondta, hogy a hallás csak stressztől romolhat?
Jól kivitelezett vakteszt meg gyakorlatilag kivitelezhetetlen. Sokkal nehezebb, mint amilyen könnyen elsütitek, hogy vaktesztelni kell. Szerintem egyszerűen csak hallgatni kell. Nektek bizonyíték kell, másnak élmény. A confirmation bias is csak egy lehetőség, nem törvényszerű, különösen nem hosszabb távon, több alkalommal. Aki tényleg a jobb élményt keresi, meg fogja találni, nem fog valamit magára erőltetni. -
stellaz
veterán
válasz
liszi70 #110415 üzenetére
A másik topikkal kapcsolatban írtam, mert szóba került az is.
Szerintem alapvetően a kábelek itt is a kényelem, bling bling faktor miatt kerülnek elő, de ha nagyon gonosz akarkok lenni, akkor mondhatnám, hogy hangfalas rendszernél még ez is bullshit, mert ott aztán ha egyszer beüzemelted, akkor rohadtul mindegy, hogy milyen a kábel kivitelezése, elég ha jól szól, a többi szintén csak ezotéria, semmi köze a műszaki részhez. A fejeseknél legalább az ergonómia tényleges tartalommal bír.
Tapasztalatom szerint tényleg van különbség egyik másik kábel között, ha egyik másik fülesre van dugva. Más kérdés, hogy ennek a jelentőségét megítélni már nem akarom, mert néha apró dolgok döntik el, hogy valamit szeretünk vagy sem. Pl, nálam a FatEarth eleve sok mélyet ad, de van olyan kábel, amivel csak picit ad többet, de az így már átbillen a túl sokba. Nálam. Másnál meg lehet, hogy tök mindegy lenne. Ahogy más esetekben nekem sem számít ennél nagyobb különbség sem, akár hallom, akár nem. -
stellaz
veterán
válasz
liszi70 #110411 üzenetére
Mondjuk annyiban nem értek veled egyet, hogy abban a topikban is ugyanúgy veszik a drágább kábeleket, ahogy olvasom, illetve itt sincsen vodoozás, legfeljebb a kábelek és a streamerek hangján megy némi vitatkozás, de az ugyanúgy műszaki kérdésé kör. Itt nem szoktam olyat olvasni, hogy milliós tápkábel csodát tett, meg 50 ezres homokzsák kell az erősítőre, amit előtte felszentelt egy budhista pap a könnyeivel és hasonló okkultizmusokat.
Ha pedig valaki nem ért a műszaki részéhez, akkor az nem fog feltétlenül műszaki diskurzust folytatni ebben a témában, maximum pongyolán.
Az AB teszteket én is támogatom, de van az a kitételem, hogy többször is azon kaptam magamat, hogy ha egymás után kipróbálok két eszközt, akkor lehet, hogy ott és akkor nem fedezek fel lényeges különbséget, de amikor hosszan hallgatom, akkor pedig mégis egyiket vagy másikat rendre jobban élvezem, kevésbé fáraszt, stb.
-
:AMF:
senior tag
válasz
liszi70 #110377 üzenetére
Olvass vissza, ha kíváncsi vagy a saját hszeidre. Legalább azt is megtudod, hogy ki próbált veled akkor normális stílusban beszélgetni. Mert még mindig vakon vagy. Az én tapasztalatomról meg olvashatsz a topikban. Én nem rejtegetem, ahogy Te tetted. További kellemes vergődést.
-
:AMF:
senior tag
válasz
liszi70 #110372 üzenetére
Fordítva ülsz a lovon. Az arcoskodást és fölénykedést Te kezdted el ebben a topikban, csak aztán kiderült, hogy releváns tapasztalat nélkül próbálod mások szemét felnyitni. És azóta is visszajössz néhány havonta sértődötten trollkodni. Csak most már beleírod a hszbe, hogy "jaj ezért bántani fognak a csúnya emberek". Ha tudod, hogy nem ez a közeg, ahol jól érzed magad, akkor mi hoz ide vissza? Mert nem a zene szeretete, az biztos.
lezso6: Részemről nincs harag. Lépjünk tovább.
-
:AMF:
senior tag
válasz
liszi70 #110341 üzenetére
Én csak örülni tudok annak, ha van több zenekedvelővel teletömött topik. Mert így mindenki eldöntheti, melyikben érzi jól magát. Beleolvastam a másik topikba és azt mondtam, köszi, de nem. Próbáltam többször is, de újra erre jutottam. Így elengedtem azt a topikot. Nem okoskodok, nem trollkodok oda csak azért, mert nem érzem ott jól magam, vagy nem értek egyet azzal, amit ott olvastam. És főleg nem ismétlem néhány havonta az okoskodás/trollkodás kombinációt.
Ha itt 100ból 99 ember elhiszi/hallja a dacok, kábelek, lejátszóprogramok közti különbséget és erről beszélgetve nem sért fórumszabályzatot, akkor nem az a 99 ember van rossz helyen. -
stellaz
veterán
válasz
liszi70 #110341 üzenetére
Az mitől másabb, amikor valaki nekiáll méregetni egy fejest és az alapján kalibrálja be a véleményét, miközben akár a fejére is feltehetné és meghallgathatná, hogy tetszik-e neki?
Valaki itt írta, hogy az addig szuperjó Grado fejesre rámért egy idős hangmérnök és kijelentette, hogy a több évtizedes pályafutása alatt ilyen szarral még nem találkozott, tehát akkor ez objektíven szar. Akkor ebből most mit lehet leszűrni?
Egyébként ha csak a műszaki paramétereket nézzük, akkor mi most a világranglista? Gondolom, hogy van ilyen táblázat és akkor a vásárlás nagyon könnyű, Be kell állítani az árat, kiadja a pontszámot és már vehető is.
-
domedee
senior tag
válasz
liszi70 #110335 üzenetére
Ja, ez az időzítés is olyan, mint a kocsiknál a lóerő. Igazából ki az, aki kiérzi a 650 vs tuningolt 662 lóerő közötti különbséget? 200 lóerő felett, a normál közlekedésben már nem feltétlen tudod kiélvezni. Mondom úgy, hogy 140 ló van a kocsimban.
Na ezért mit kapok majd a tuningosoktól
.
-
PuMbA
titán
válasz
liszi70 #110335 üzenetére
Azt is vegyük figyelembe, hogy egy ideje már HPET (High Precision Event Timer) van alapértelmezetten engedélyezve a BIOS-okban és a Windows-ban is. Nekem LatencyMon-nal mérve egy teljesen mezei Windows-on, amin minden alapértelmezett csipcsup rajtavan 70 mikrosec a késleltetés a gépemen, ami 0.00007 másodperc. Ha letiltanám a hálózatot meg több Windows-os szolgáltatást, ez még menne lejjebb.
-
-NoVa-
addikt
válasz
liszi70 #110319 üzenetére
A Windows megszakításokkal operál, és nem olyan preciz a hanglejátszás / videostream időzítése, mint egy macOS-nek, vagy célra reszelt Linuxnak.
Azaz ha a zeneipari felhasználást nézzük, főleg Win / Mac alapon van SW ellátottság, és míg Windowson a sok párhuzamosan egyszerre indított stream el tud csúszni, akár másodperces nagyságrendben is, mac-en nem. A vas eleve ilyesmi zene/filmipari igényekre reszelt, jobb USB órázás és árnyékolás, stb. Az iPad sem kivétel, főleg a Pro.
Ez persze zenehallgatásnál nem szembetűnő annyira, meg PC esetén a HW háttér is végtelen lehet. Szoktam emlegetni a Surface Pro-mat, amiben minden fő külön funkció az alaplapon külön árnyékolás alatt van, az egész gép mindenféle zajtól mentes, és teliesen jó zenélni az is, de a tipikus Dell filléres órás zajos USB-s egybegépeknél nyilvánvalóbb a különbség.
Aztán úgyis ha valamelyiken dolgozok, azon fut a hang, nem szoktam külön csak a zenéért még egy gépet bekapcsolni. Esetleg DAP-ot, de az más szint. -
domedee
senior tag
válasz
liszi70 #110324 üzenetére
Nem vagyok PLC-s, de az összes modern gép, amiben szervók vannak, PLC alapúak. Amiknek az egyik fő tulajdonsága, hogy az időzítése "real time", míg a windows-é késhet, mármint 1/1000 sec nagyságrendben. Illetve a különböző folyamatok időszinkronizációja elcsúszhat. Egy szervóvezérelt gép esetén ez igazi szívás, ha win alól direkt akarod vezérelni. Nekem is csak nagyon elnagyoltan van meg, ahogy a kollégák szidják a sima windows alapú gépeket, a PLC vezérlésűekkel szemben. Na most, szerintem erre gondol itt is a költő, hogy a hangban keletkező apró folyamatidőzítési problémák miatti "botlások" zavaróak lehetnek. Bár ez az emberek nagyobb részének nem észrevehető.
-
Z.É.T.
őstag
válasz
liszi70 #110324 üzenetére
Egyszer (minimum egyszer) Sellyei 'Silk' Tamás röviden magyarázta, hogy a Windows nem igazán alkalmas normális hangkezelésre, mert a kernel szintű prioritáskezelése nem audiofeldolgozásra van kihegyezve. (nekem ez kb kínai, bocs, ha valamit rosszul írok)
Továbbá, hogy még ASIO használatával sem teljesen elkerülhető a dropout, vagy buffer underrun.
Ez persze nem sima lejátszásra vonatkozik, de azt is említette (talán máskor), hogy az alapvető eltérés a MacOS és Windows között eleve determinálja, hogy sosem fog egyformán szólni a két rendszer.Funfact: azt is elmondta, hogy ezektől függetlenül ő mégis inkább Windows alapú rendszeren dolgozik, mert vannak számára előnyei is (pl a gamer-kedés
), míg a hátrányokkal együtt tud élni.
-
stellaz
veterán
válasz
liszi70 #110164 üzenetére
De akkor mind a két kimenetre igaz, hogy egymáshoz képest találomra kell beállítani.
Viszont a kisebb teljesítmény lehet negatív hatással a fejesre/fülesre, tapasztalatom szerint a planárok erre különösen érzékenyek.
Hogy egy jól megtervezett unballanced és egy ballances között lesz-e különbség? Gondolom nem ezen múlik.
-
-
lapalapa
senior tag
válasz
liszi70 #107489 üzenetére
Szerintem két dolog kell ahhoz hogy bármit is halljunk ezeknél a változtatásoknál. Egyrészt kellő felbontású legyen a cucc, ami meg tudja mutatni, másrészt nyitottság meg némi tapasztalat.
Szerintem a hatásnak pedig három szintje van.
Első, amikor rögtön hallom, hogy így most jobb/rosszabb.
A második, amikor nem hallok direktben változást, viszont hosszabb hallgatás után, azon veszem észre magam, hogy most kevesebb dolog zavar, vagy több, ha negatív irányú az elmozdulás.
A harmadik, amikor tényleg semmi. Na ilyenkor jön be a rendszer szemlélet. Minden változtatás hat a többire, ha folytatom a tuningolást, akkor ezek hatása összeadódik.
Írtam már, ha pl egy kondit rögzítesz, azt valszeg nem fogod hallani, ha az egész láncban , lehetőség szerint az összeset, azt meg valószínű, hogy igen.
Ez a vakteszt dolog nekem kicsit bizonyítás kényszernek tűnik. Nekem ez a hobby nem erről szól, sokkal intimebb dolog. És az sem érdekel, hogy hány százalékkal jobb. Az érdekel, hogy a végeredmény nekem nagyobb élvezetet nyújtson. Az meg hogy itt leírogatjuk, hogy ki mit hall, vagy nem hall, az beszélgetés, információ szerzés, esetleg gondolat ébresztés.
Mint nekem, mikor elolvastam Bkercso igen igényes írását az alkatrészek, kábelek és rezgés kapcsolatáról, többek között. Na ott ébredt a gondolat.. -
Ear001
addikt
válasz
liszi70 #107256 üzenetére
"És a jól kivitelezett, akár hosszú meghallgatásos, stresszmentes vaktesztekre pedig nem annyira"
Olyan meg nincs, hogy stresszementes teszt. Aztán ismert jelenség egy adott érzékszerv "kifáradása", a hallásra ez különösen igaz. Szóval hosszú, stresszementes teszt csak a mesében létezik.
-
-
-
lapalapa
senior tag
válasz
liszi70 #106385 üzenetére
A cikkben ferritek hatása az utp kábelen, illetve plussz leválasztás és szűrés a hálózati streamen szerepel a mérésekben. Ezek jótékony hatását a hangra mérni nem tudom, mint a cikk szerzője, viszont hallani kitünően hallom.
Bár ő végig rakta ferrittel az utp kábelt, nekem 2-2 a végeken elég, a többi nem hallható már. Illetve leírtam, hogy utp kábelnél az árnyékolatlan működik nálam, az árnyékolt megöli a hangot, durván. -
válasz
liszi70 #106385 üzenetére
Tény, hogy csak eddig a mondatig olvastam.
És az is, hogy nem ismerem a munkásságát. Kiderült belőle valami állítás-szinten? Mert a felvetés még nem munkásság, csak a kezdete annak szerintem.Az elemzés, tudományos gondolkodás pont arra való, hogy ne vigyen félre a józan paraszti ész, hiszen az a hétköznapi tapasztalatra állt rá, míg a műszaki területnek sokszor olyan sajátosságai vannak, amikkel a hétköznapi életben nem találkozunk.
-
lapalapa
senior tag
válasz
liszi70 #106366 üzenetére
Olvastad a második részt is?
Igazolja azokat amiket hallok.. -
-
-
stellaz
veterán
válasz
liszi70 #106366 üzenetére
Korrekt. Persze nekem igazából mindegy, hogy a bitráta acsonyabb (youtube music esetén ez egészen biztos), vagy jobb a.tidal alkalmazás, de az biztos, hogy ha jelentősen le kell vennem a hangerőt, akkor az nem érzéki csalódás.
A master lehet más,.de ha minden számnál ez van, akkor vagy nem itt van a különbség, vagy ez is az egyik szolgáltató előnye.
Korábban azért váltottam youtube musicra, mert nem igazán hallottam különbséget, most meg kifejezetten nagy különbséget hallok. PC, Dac/Amp ugyanaz, csak a fejes más, de az meg irreleváns. -
lapalapa
senior tag
válasz
liszi70 #105803 üzenetére
Na eljött a pillanat amikor mindenben egyertértünk amit nekem címeztél.
Annyi kiegészítéssel, hogy semmivel nem dagasztottam még a használt piacot, egy db dragonfly red kivételével, de az sem most volt. Ide jól kiszemelt alkotóelemek kerülnek be, és azokból próbálom kihozni a maximumot. A dacomat 9(!), a fejesemet kb 7 (!) éve vettem, és egyre jobban imádom. Nekem is vannak ellenérzéseim a megvesszük, meghallgatjuk, nem tetszik, eladjuk szemlélettel, de ezt már korábban egy párszor leírtam. A láncom folyamatos finomítása, ami néha oldal- és visszalépésekkel jár (tényleg), két dologra jó, egyrészt kíváncsi vagyok meddig lehet eljutni, ez a tanulás része, másrészt minél jobb a hang, annál nagyobb az élvezet.
Megjelent a "szerintem" szó, végre! -
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
A topikban terméket, munkát, szolgáltatást hirdetni tilos!
- Elemzés Erősítők tápellátása 2.
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Lenovo ThinkCentre M720q/ Dell OptiPlex 3060- 3070/ Hp EliteDesk 800 mini, micro PC-Számla/garancia
- Nexus 6P 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! ASROCK H310CM i5 9600K 32GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD RX 5700 8GB Rampage SHIVA FSP 600W
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- AKCIÓ! Sapphire Nitro+ RX 6800 XT 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest