Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7451) Pisztillus válasza akyyy (#7449) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Itt szoktam nekikezdeni, aztán a modellkiválasztás után a manualba nézek bele.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7452) akyyy válasza Pisztillus (#7451) üzenetére


akyyy
senior tag

aha, amugy én is itt néztem és az a furcsa, hogy ha magyarul nézem, akkor elvileg 2 giga ram, meg valami turbót ir, ha meg google alapján angol oldalon, ott 4 gigáig irja a bővitést.

fene se tudja akkor most hogy bővíthető-e, vagy nem :Y

(#7453) Pisztillus válasza akyyy (#7452) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez csak úgy derül ki, ha van olyan bolt (vagy esetleg a szerviz) aki hajlandó kipróbálni. Esetleg ismerős, aki tud kölcsönadni a kipróbálás erejéig egy 2GB-s modult, mert azt kell tudnia lekezelnie.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7454) zocsi_ válasza Pisztillus (#7453) üzenetére


zocsi_
tag

gondolom unod már de én is megkérdem :)
pa2548-ba mennyi ramot tudok tenni?
angolul nemtudok magyar oldalakon meg hol kettöt hol négyet ír...

(#7455) cigam válasza zocsi_ (#7454) üzenetére


cigam
félisten

A 2db SO-DIMM slotba 512, 1024 vagy 2048 MB-os (667 MHz) dual DDR2 modulok pakolhatóak, vagyis 4G a max.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7456) zocsi_ válasza cigam (#7455) üzenetére


zocsi_
tag

köszönöm:)

(#7457) akyyy


akyyy
senior tag

Most kicsit utánajártam laptopnak(xi 2428 még mindig)
Arra a következtetésre jutottunk, hogy 2 slot van benne, jelenleg mindkettő foglalt 2x1 gigával.

Nos ha én vennék két darab 2 gigás memóriát, akkor lehetne 4 giga memória benne.

Vagy, mivel igy kicsit sok lenne megvenni, mert nincs annyi pénzem, vehetnék egy 2 gigás memóriakártyát, pl egy: 2GB/667MHz DDR-II Kingmax notebook PC2-5300
és ezt betenném az egyik sloba, másikba meg benne hagynám ami most is benne van, igy lenne 3 giga, ami szintén jó lenne.

Vagy ez nagyon hülyeség?:)

(#7458) mc-4


mc-4
aktív tag

Hi!

Nem hülyeség, csak nem tudod öket duálba hajtani.

(#7459) Pisztillus válasza akyyy (#7457) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz, azaz mc-4 kollégához, nem fog dualban menni. Viszont a teljes mennyiséget látja (és használja) az oprendszer, függetlenül attól, hogy 32 vagy 64 bites. A 4GB-t viszont csak 64bites oprendszer látja és használja majd.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7460) akyyy


akyyy
senior tag

Nos úgy döntöttem, hogy veszek két 2 gigás memóriát (mégnemtudom milyne márkájúk, mekkora legyen az az mhz, mert nem értek annyira hozzá, ebben is jó lenne valami tanácsölet, hogy 667 Mhz-set vegyek mert most is olyan van, vagy lehet nagyobbat is belevenni?)

ami jelenleg benne van 2 db 1 gigás memória, azt belerakom a másik, amilo1818-as laptopba amibe jelenleg 1 giga ram van, meg egy üres slot.

igy régi laptopban lesz 2 giga, az ujban 4, csak 64 bites win kell rá, de az megoldható, van olyan is rajta, programok amiket meg használok, mint megy 64 bitesen, sőt.

Köszi:)

(#7461) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám! Barátnőm notesze mostanában fura dolgokat produkál. Éjjel ment az utorrent, és reggelre totál KO volt a gép. Valahogy így nézett ki:
http://kepfeltoltes.hu/view/081113/10962892421_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
"Ran out of memory"-> nincs elég ram neki?? 2GB ram van a gépben, utorrenten kívül semmi egyéb nem ment rajta (Vista Businnes SP1 -by campus license:D), Nem értem mi van. Ja, meg tök fehér volt előtte egy percig a monitor....miután ezeket leokéztam jött egy másik hiba is:
http://kepfeltoltes.hu/view/081113/4240823852_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A gép (Amilo Pa 3553) kb 2 hónapos, szal nem régi a win sem. Lehet az utorrent sz@r?
Nekem semmi ötletem sincs, ilyennel nem találkoztam még.....
HELP ME!
Előre is köszönjük!

(#7462) Syl


Syl
nagyúr

Hello
Tervezek vásárolni egy külső monitort a gépemhez (PA1538) és felmerült a kérdés, mekkora a maximális felbontás a DVI csatolón, amivel a Go7400 meg tud birkózni? Az nVidia oldalán ezt írja: Dual integrated 400MHz RAMDACs for display resolutions up to and including 2048x1536 at 85Hz
Egy klasszikus 17" TFT-t próbáltam (1280x1024), azt szépen vitte, de én 1680x1050 vagy 1920x1080 monitorban gondolkodom.
Üdv.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7463) fabia77


fabia77
csendes tag

Sziasztok !

Sikerült beruháznom egy Pa2530-s notiba.
Csont nélkül felment rá az xpsp3 minden müködik :C :) , ha valakit érdekel belinkeltem a drivereket.
[link]

A sata drivert kell beintegrálni awin telepítöbe ekkor már látja a vinyót.
A vga driver friss 8.11-s moddolt változata notira.

[ Szerkesztve ]

Biostar TA880G/HD,AthlonII X4 645,Giga HD6850OC,FSP400,2x2Gb DDR3 Kingmax

(#7464) Pisztillus válasza Syl (#7462) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia!

Az alapján, amit írtál, vinnie kell, mert a kívánt felbontások kisebbek, mint amit a leírás szerint a kártya bír. Ha van rá lehetőséged, azért próbáld ki, az a biztos.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7465) chungee


chungee
addikt

Erről vkinek vmi vélemény:F 100k körül az ára:F És elég jó paraméterei vannak. Csak van vmi hátul ütője:F

FUJITSU SIEMENS Amilo Pa 2510

(#7466) Pisztillus válasza chungee (#7465) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Hétköznapi használatra (net, office, film) bőven elég, amit ígér, azt tudja is. Nálam egy Amilo Li1718 teljesít szolgálatot mint nyomtatógép, teljesen jó. Ha csak ennyi pénzed van, vedd meg nyugodtan, nem lesz vele gond. Egy ismerősömnél egy La 1703 teljesít szolgálatot (AMD Turion kétmagos proci, 2gb RAM, 160GB HDD, XP), teljesen jól.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7467) forest_ns válasza Pisztillus (#7466) üzenetére


forest_ns
tag

Hali!
Nem teljesen vág témába, csak egy kis észrevétel!
a notebook.hu-n néztem meg ezt a típust, és a processzorra azt írják, hogy Mobile AMD Turion64 X2 TL58 (2mag, 64bit) 1600MHz, ami 1900MHz-es valójában! Ez gondolom elírás, vagy van ilyen tl-58as proci?

(#7468) linus89 válasza forest_ns (#7467) üzenetére


linus89
tag

elírás, tl-52 van benne.

(#7469) Pisztillus válasza forest_ns (#7467) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ahogy linus89 írta: elírás. A TL52 1600 MHz-s, a TL58 1900 MHz-s. Tehát ha 1600 MHz-s proci van benne (márpedig ennyi pénzért... :DDD ), akkor az bizony TL52. Bár szvsz. attól az még egy használható gép.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7470) KrAt


KrAt
veterán

Na beléptem a klubba egy Amilo 2727-el.. Dual Core Celeron van benne, 2x1,73 GHz, meglepően brutálisan teljesít, első blikkre legalábbis.. :U
Vista élményindex pontszám 4,5 körül van, szal egészen jó..

Viszont a kijelzőn van valami kosz, amitől úgy néz ki fehér ablaknál, mintha pixelhiba lenne, és az istenért se akar lejönni :U Próbálkoztam már ablaklemosóval (clin) is, de nem.. :( Erősebbel nem akarok nekiugrani :U De (mint múltkor szidtam ezt a típust) dual core-al tök jó :) Még 1 giga ram kell majd bele.. Mennyire para a ramot belerakni?

(#7471) Pisztillus válasza KrAt (#7470) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia!

Gratulálok, használd egészséggel!

Ahogy elnéztem, ennek is szép "egybefeneke" van, mint a Li1718-nak. Összesen 7 csavar kihajtása után tudod ezt a fedelet kiemelni (ha jól emlékszem, nálam 4 köröm tartja, de határozott mozdulattal kiemelhető), és feltárulnak a RAM slot-ok. Ha egy modulban van az 1 GB RAM, akkor csak berakod a másik 1 GB-t, és a masina száguldani fog. Nem nehéz dolog, biztos, hogy meg tudod csinálni.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7472) KrAt válasza Pisztillus (#7471) üzenetére


KrAt
veterán

1x1 giga van most benne :)

PC-khez értek, de notit még nem szedtem szét soha, főleg garis is :) Majd vigyázok rá :)

(#7473) KrAt válasza KrAt (#7472) üzenetére


KrAt
veterán

Bepróbáltam egy 720-as HD videót, gond nélkül vette az X3100 :)

Tetszik :)

Atesz

(#7474) Pisztillus válasza KrAt (#7473) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Sok örömed legyen benne!

Nem rossz az az X3100, az ilyen feladat meg sem kottyan neki. A játékokat nem szereti, de hát nem is arra tervezték...
A plusz 1 GB RAM meg jót fog tenni neki, (a Vista is díjazni fogja) és nem is egy egetverő összeg. Normális márkával (Kingston, Kingmax, Samu, CSX, stb.) nem lesz gond.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7475) KrAt válasza Pisztillus (#7474) üzenetére


KrAt
veterán

Okok, köszi :)

(#7476) KrAt válasza KrAt (#7475) üzenetére


KrAt
veterán

Megy rajta a CoreTemp :D Kicsit félreismeri a procit, de legalább ismeri és a fokot jól mutatja :)

(#7477) KrAt


KrAt
veterán

Tesztelgetem a procit, és meglepő módon a Celeron Dual Core T1400 (1,73 GHz) nem sokkal marad el a Core 2 Duo E6300-as asztali procitól :Y Főleg ha még lenne benne 2x1GB ram dual-ban.. :U

Sokkal kevesebb teljesítményre számoltam, kellemesen meglepett..

(#7478) KrAt


KrAt
veterán

Fényerő min-on, minden kikapcsolva, és azt írja a Vista: 96% van hátra - 3:39 perc :D Kurvajóóó :D

[ Szerkesztve ]

(#7479) Pisztillus válasza KrAt (#7478) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Sok helyen olvastam, hogy egy dolgot biztosan eltaláltak a Vista-ban, és ez a noti-akkukezelés, ill. az akkumulátoros használati idő hossza. (Félreértés elkerülése végett: nekem semmi bajom a Vista-val, napi szinten használom az XP-vel és az OSX-el együtt.)

Végre egy boldog ember! :C

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7480) KrAt válasza Pisztillus (#7479) üzenetére


KrAt
veterán

Bizony :) Elején kicsit pesszimistán álltam a dolgokhoz, de elég nagyot sikerült pozitívan csalódni :)

(#7481) trinitron


trinitron
csendes tag

Helló!
Li 1705-höz kellene Wireless hálózat kezelő segédprogram.Már 5 órája olvasok, de még nem találta sehol .ha tudna valaki ajánlani,megköszönném!

Üdv!

(#7482) KrAt


KrAt
veterán

Paráztam, hogy jajj olcsó noti, milyen lesz, de eddig a 2 nap alatt kellemesen összebarátkoztunk :) Még az az 1 giga ram kell neki, azt jó kis noti lesz :)

(#7483) KrAt


KrAt
veterán

Most épp élesben, visual studio alatt van kipóbálva, 1 gyakorlatot (3 óra) wifi megosztással, netezéssel simán végigmegy akksiról :)

(#7484) KrAt


KrAt
veterán

Nem lehet megnövelni vhogy a 8 megás megosztott vga memóriát? BIOS-ban nem találtam, pedig frissítettem is a bios-t.. :(

(#7485) cigam válasza KrAt (#7484) üzenetére


cigam
félisten

[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7486) KrAt válasza cigam (#7485) üzenetére


KrAt
veterán

Áááháám :) Erről olvastam, csak nem hittem, hogy támogatja a cucc :)

Köszi :)

(#7487) Pisztillus válasza KrAt (#7486) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ha jól tudom, ma már mindegyik integrált VGA (legalábbis az Intel biztosan) így csinálja.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7488) KrAt válasza Pisztillus (#7487) üzenetére


KrAt
veterán

Notikban az elmúlt 2 évben nagyon elmaradtam :B

(#7489) Pisztillus válasza KrAt (#7488) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nincs miért szégyenkezned, a fejlődés ma már annyira gyors, hogy nem igazán lehet követni. Ha valaki teljesen naprakész akar lenni, a fél életét kellene a net előtt töltenie. Annál meg azért akadnak fontosabb dolgok is... ;)

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7490) KrAt válasza Pisztillus (#7489) üzenetére


KrAt
veterán

Régen képben voltam mindennel, és volt magánéletem is.. Mostmár egyiket se mondhatom el :D

Amúgy egyre jobban meg vagyok lepve, hogy egy olcsó noti mennyire jó lehet :) Annyira meglepő és annyira tudok neki örülni :)

(#7491) Pisztillus válasza KrAt (#7490) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Akkor csak annyit kívánok, hogy amilyen örömed lett hirtelen ebben a notiban, olyan hamar legyen meg ez a magánéletben is. S szerintem hamarosan meg is lesz. Akkor jön el, amikor a legkevésbé számítasz rá. De el fog jönni.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7492) fridaycs


fridaycs
tag

Hali!
Barátnőm is vett 2727-et. Euronics-ba. adtak hozzá képes útmutató. de se cédét se oprendszert... vitát rakott rá, de angol az meg nem kell neki. nekem sikerült xp-t tennem rá, de csak úgy hogy a sata-t "megkerülve" //valamit disabled-rer tettem a bios-ban//. Megtaláltam az xp-s ~70 megás driver pack-ot. minden megy, kivéve a wireless. Meg asszem a SATA se, de az lehet a Bios miatt. Ja nem tudom hogy az FN+F1-re kell e világítania a wireless led-nek, ha nincs driver.
Szal kéne egy wireless driver link.
Vagy valami magyarázat.
Köszi!

//MOD: A wirless-t most találtam több okosságot. Bocs nem olvastam, ill rosszul kerestem.//

[ Szerkesztve ]

''És egy pár üveg sörtöl majd mindenki elfelejti...''

(#7493) KrAt válasza Pisztillus (#7491) üzenetére


KrAt
veterán

Szerencsére nem vagyok parás típus :) Voltam fenn, most lenn vagyok :) Majd elmúlik :)

[ Szerkesztve ]

(#7494) zolincsi


zolincsi
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy most vettünk egy Amilo Pa 3553-ast. Nem adtak hozzá semmilyen drivert, és egy 32-bites vistát telepítettem rá. Minden sikerült feltelepíteni viszont a wifi az nem akar működni rajta. Elvileg annak is jo a drivere nem felkiáltójeles. Visszavigyük a boltba ez miatt? Tudtok valamit mondani? volt már ilyen másnál is?
Köszi

(#7495) blokad válasza zolincsi (#7494) üzenetére


blokad
senior tag

Launch manager program a te barátod, ez kezeli a noti gombjait.

(#7496) zolincsi válasza blokad (#7495) üzenetére


zolincsi
csendes tag

Ehhez külön progi kell h a wifi működjön? A Fn+F1 re pl nem kellene valamit reagálnia? Honnan lehet ezt a launch managert letölteni? :U

A fényerőszabályzás se működik mondjuk. :((

[ Szerkesztve ]

(#7498) zolincsi válasza blokad (#7497) üzenetére


zolincsi
csendes tag

Na köszönöm a gyors választ! A wifi mostmár működik. Csak a fényerőszabályzás nem megy. :( Fn+F8 F9 .

szerk. Valamit mégis csinál mert feljön kis kék napocska csikokkal. De nem látom h változna a fényerősség.

[ Szerkesztve ]

(#7499) Kicker válasza fridaycs (#7492) üzenetére


Kicker
senior tag

egy jó wlan drivert megköszönnék ehhez a típushoz... 2727 :U

most nézem, hogy fn+f1 gobra ki és bekapapcsolni lehetne a wifit, de ki sem villan a ledje...

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#7500) Kicker válasza Kicker (#7499) üzenetére


Kicker
senior tag

most már be van kapcsolva, világít a led sárgán, de még mindig azt írja az eszközkezelő, hogy az eszközt nem lehet elindítani... valaki pls help :O

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.