Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) Pisztillus válasza ngabor2 (#7350) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Így első blikkre egy szétszedés, portalanítás, procihűtő-igazítás esetleg újrapasztázás nem fog ártani neki, mert tényleg túlmelegedésnek tűnik.
Sempron vagy Turion van benne? BIOS-ban riasztási határok állítása esetleg?

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7352) ngabor2 válasza Pisztillus (#7351) üzenetére


ngabor2
nagyúr

turion.

holnap szétkapom, és adok az arcának :D

(#7353) TIT válasza ngabor2 (#7352) üzenetére


TIT
veterán

Az normális hogy az amilo 2727 laptop aksija csak 1 órát húzza energiatakarékos üzemben is?Fél éves és most volt szervízben-eddig 90percet húzta!

(#7354) ngabor2 válasza ngabor2 (#7352) üzenetére


ngabor2
nagyúr

bizony, hogy a por volt a bűnös... vastagon állt a lamellák előtt. kitakarítottam, fel is kúszott a win. még felszaladnak a driverek, és kész is.

az érdekes, hogy gyárilag a procimagon nem volt semmilyen paszta. a hőátadó felületen volt, rajta egy alufólia, ami a procira feküdt. most a fólia helyett lett hőátadó paszta, remélem eléggé ráfekszik így is, hogy ne legyen baja.

[ Szerkesztve ]

(#7355) Jadro


Jadro
veterán

Érdeklődnék hogy erről a gépről mi az általános vélemény? Használat közben hogy viselkedik pl melegedés, nyikorgás, hangosság stb illetve esetleges szerviz információk érdekelnének. MM-ban most 120-ért vesztegetik és ennyi pénzem még akadna is rá.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#7356) Pisztillus válasza Jadro (#7355) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia!

Előrebocsájtom, hogy nincs ilyen gépem. De a kiépítése alapján (ami a linken volt) ennyiért szerintem nyugodtan megveheted. Használok FuSi gépet - időnként kettőt is - de semmi gondom nincs velük. Ebből kifolyólag a szervizről sem tudok nyilatkozni. A gépek átlagosan melegek ill. hangosak (nem különböznek a HP masinámtól), nem nyikorognak, stb.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#7357) Jadro válasza Pisztillus (#7356) üzenetére


Jadro
veterán

Köszönöm az információt!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#7358) Peace


Peace
nagyúr

Adott egy amilo 3553 laptop. Van rjta ugyebár egy analóg vga és egy hdmi(kimenet??). Kérdés adott. Egy LG plazma tv-re kéne rákötni, amin van hdmi ki és bemenet is. Milyen kábelre lenne szükség? Létezik ilyen hogy hdmi-hdmi kábel? És ezzel le is van tudva a dolog? A beállításokat meg gondolom az ati catalystban hogy klón mód meg hasonló...

(#7359) Peace válasza Peace (#7358) üzenetére


Peace
nagyúr

És még egy kérdés. Dsl netet kéne megosztnai egy pc és az amilo között. Tudnátok valami megbízható routert ajánlani ami vezeték nélküli megosztásra is alkalmas? Tehát az asztalit kábellel kötném össze routerrel, az amiloval meg a ház bármely pontjából elérhető lehessen a net ha szükséges. Ez így kivitelezhető lehet?

(#7360) Jadro válasza Peace (#7359) üzenetére


Jadro
veterán

Linksys WRTG54 sorozat. Jól konfigolható, megbízható jó kis router többféle firmware-rel. Van topikja, érdemes beleolvasgatni.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#7361) tomsics válasza Peace (#7359) üzenetére


tomsics
senior tag

én egy belkin-t használok már vagy egy éve de eddig semmi gond nem volt vele.használtam a wlant teloval,pc-vel és laptoppal is.

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#7362) Peace


Peace
nagyúr

Köszi a tippeket! ;)

(#7363) cobrakigyo


cobrakigyo
tag

Hali

Vásorltam egy Fujitsu Simens Li2727 laptopot linuxal.
Szeretnék rá telipiteni xp-t.
Leszedtem olyan xp-t ami felismeri sata vezérlöt.
A telpitö félig feltelpiti majd amikor ujra indul a grafikus felület nem töltödik be.
Azt mondja hogy nem talál valamilyen fájt.
Nem értem az az xp másik gépre feltelpült.

Van valami ötlet?

(#7364) ngabor2 válasza cobrakigyo (#7363) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha azt is elárulod, hogy milyen file-t nem talál, akkor talán egyszerűbb. vagy felhívod az ms vonalát, mert gondolom legális az a win. ha meg nem... akkor használd a linuxot, amivel megvetted. vagy ha wint akarsz használni, vedd meg.

(#7365) tomsics válasza cobrakigyo (#7363) üzenetére


tomsics
senior tag

szerezz egy olyan xp-t ami tuti jól müxik.keresd meg azokat a sata drivereket amik kellenek a laptopodhoz,majd töltsd le az nlite nevü progit.ezzel a progival bele tudod integrálni az xp-be a sata vagy egyéb drivereket.ezt megcsinálod kiírod és szerintem simán müködni fog.én is ezt csináltam amilo pa2548

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#7366) zocsi_ válasza tomsics (#7365) üzenetére


zocsi_
tag

sziasztok!

lehet hülye kérdés---
amilo pa2548-am van és az lenne a kérdésem tudtok-e olyan progit amivel tok képet csinálni a webcam segítségével
a gépen egyenlöre net még nincs így MSN-en nemtom kipróbálni:(

(#7367) tomsics válasza zocsi_ (#7366) üzenetére


tomsics
senior tag

hello a következő képpen tudsz vele rögzíteni:START-MINDEN P.-KELLÉKEK-Képolvasó és fényképezőgép varázslója
nálam (xp) simán csinálja a képeket.

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#7368) Zicky


Zicky
tag

Sziasztok!

Egy A 1640 -es ben szeretnék procit cserélni. Gyárilag egy AMD Mobile Sempron 3000+-os (SMS3000BOX2LB) van benne [link]
Ki lehet ezt cserélni egy Mobile Athlon 64 -re [link] vagy esetleg egy Turionra?
Alaplap támogatási gondokra gondolnék :F

(#7369) zocsi_ válasza tomsics (#7367) üzenetére


zocsi_
tag

vista-n sajnos nemtalálok ilyent:(

(#7370) TIT


TIT
veterán

Amilo 2727em van nekem is de az csak a vistával kompatibilis!

(#7371) tomsics válasza zocsi_ (#7369) üzenetére


tomsics
senior tag

hát akkor passz nem tom vistan hogy lehet csinálni.

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#7372) zocsi_ válasza tomsics (#7371) üzenetére


zocsi_
tag

akkor ezt hagyjuk majd csak megoldom...
már van net a notimon:)

belkin routert vettem azt írtad neked is ilyen van

most ezügyben kérnék segítséget
hogy tudom beállítani a VPA titkosítást?

(#7373) tomsics válasza zocsi_ (#7372) üzenetére


tomsics
senior tag

hááát nem igen tudom hogy mi az a VPA.de azért leírom hogy én mit csináltam:rádugtam a gépre,össze dugdostam a vezetékeket,majd végig ment a telepítő,konfigurálta a netet és kért felhasználónevet és jelszót(ez lenne a vpa).ezután a noti megtalálta és kérte a jelszót

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#7374) lyoczy válasza törpike (#7300) üzenetére


lyoczy
csendes tag

hello! Olvastam az egyik hsz-od, és érdekelne, h sikerült-e szerezned a Fujitsu lptopodhoz 32bites XPhez drivert. Nekem is kellene. Teljesen meg vagyok lőve nélküle. Köszi előre is a választ

Csak komoly érdeklődők írjanak - ha lehet. Aki csak unatkozik, vagy ígérget, inkább kerüljön el !!! Köszi

(#7375) lyoczy válasza klrt (#7240) üzenetére


lyoczy
csendes tag

hello! Olvastam az egyik hsz-od. Sikerült azóta szerezned a Fujitsu PA3553 laptophoz a drivereket?. Nekem is kellene. Teljesen meg vagyok lőve nélküle. Köszi előre is a választ..

Csak komoly érdeklődők írjanak - ha lehet. Aki csak unatkozik, vagy ígérget, inkább kerüljön el !!! Köszi

(#7376) Napfénysüti

Van egy Amilo L7320-asom,ami most lesz 2 éves decemberben. Kb 2 hete csinál olyat hogy ha működés közben lehajtom a fedelét és utána kinyitom teljesen fehér képernyő fogad.
Semmi nem segít olyankor csak a ki-be kapcsolás.
Nem tudja esetleg valaki hogy mi lehet a probléma forrása?

Més que un club!

(#7377) zocsi_ válasza tomsics (#7373) üzenetére


zocsi_
tag

igen annyiban elírtam hogy az WPA és nem VPA

az a problémám hogy a leírás szerint egy Easy Install Wizard varázslónak kellett volna végvinni a telepítésen de ilyen nem volt a CD-n:(

(#7378) SzutyokMatyi


SzutyokMatyi
tag

Sziasztok. Most kaptam egy Amilo a1645-öst. A problémám az hogy a Sempron 3300+ proci 800Mhz-en (4x200) ketyeg 2Ghz helyett (10x200). A szorzó-t nem tudom hardveresen állítani. WinXp sp3-am van fennt. Aki tud érdemben segíteni pls. segítsen hogy tudnám az elvileg gyári 2Gz-et elérni. Szoftveres húzással esetleg. Előre is köszi

(#7379) Zicky válasza SzutyokMatyi (#7378) üzenetére


Zicky
tag

Ezt próbáld meg[link]
De nézd meg azt is hogy 400-as ramok vannak e benne. Az A1640-esben amit most javítok, gyárilag csak pc2700 333Mhz -es van. Így csak 133 az alapórajel.Egyébként nekem is csak 780Mhz körül megy. Én a memóriára gyanakszom.

(#7380) cigam válasza zocsi_ (#7377) üzenetére


cigam
félisten

Nem kell ehhez varázsló...
Megnyitod a Router konfigját a kedvenc böngésződben, a Wireless -» Security menupontban átállítod a titkosítást, beírod kedvenc jelszavad, és kész.
[link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7381) zocsi_ válasza cigam (#7380) üzenetére


zocsi_
tag

köszi
a gépen nem kell semmit átállítani?

(#7382) Zitike válasza TIT (#7353) üzenetére


Zitike
csendes tag

Nekem Li1705 van, sose bírta pár percnél tovább az aksi, de nem firtattam, mert a gépre szükségem volt, és mindig csak lakásban használom. Ma teszeteltem először úgy az aksit, hogy előtte energiatakarékosra állítottam (képernyő fényerőt pl. 30%-ra). 12 percig bírta.

Egyébként eladó :U

Üdv, Zita

(#7383) forest_ns


forest_ns
tag

Hali!

Amilo pa2548-asom van, aminek van egy nagy hibája; a hotkey gombok nem működnek xp-nél. Edig nem jelentett nagy problémát, mert ha tápról megy, a fényerő optimális, csak aksis üzemben veszi vissza, de úgy, hogy nem lehet visszaállítani.
A probléma az, hogy egy restart után csökkentett fényerőben maradt annak ellenére, hálózaton van.
Ha valaki került hasonló helyzetbe, írjon.
(az nvidia control panelben nincs olyan állítási lehetőség, ami ezt orvosolná - úgy vettem észre :) )

(#7384) forest_ns válasza forest_ns (#7383) üzenetére


forest_ns
tag

Sikerült megoldani. Igaz csak részben, mert a hotkey-ek most sem működnek, de a BrightnessController nevű kis program segített!

(#7385) Nr24 válasza Zitike (#7382) üzenetére


Nr24
csendes tag

wao, engem például nagyon zavarna ha ilyen baja lenne! egyébként szerintem elég lett volna visszavinned az akkut, hogy cseréljék ki, mert valószínűleg az elektronikája rossz!
egyébként nekem pi1536om van, szeretem, de többet nem vennék fujitsu siemens.. volt már szervizben sajnos, zsanérok cseréje, kijelző csere, billentyűzet csere...

(#7386) tomyoy


tomyoy
senior tag

üdv

pa2548 om van, de nemtudtam rá varázsolni 5.1 et....genius sw 5.1(fadobozos) re akartam rákötni, de nem sikerült...csak a frontok szolnak, ha bedugom a zöldet, átállitottam digital outra de ott is, elve nem is engedi az 5.1et, vagy eleve nem is tudja? mert nem engedi a realtek progiban állitani 2 csatornáról...6ra...

valami tipp?

nyiknyiknyiknyik

(#7387) forest_ns válasza tomyoy (#7386) üzenetére


forest_ns
tag

Próbáld meg a vezérlőpult/hangok és audióeszközök/hangerő fül/hangszóró beállításai/speciális ponton az 5.1et.

(#7388) tomyoy válasza forest_ns (#7387) üzenetére


tomyoy
senior tag

nem jó csak 2 csatorna....

nyiknyiknyiknyik

(#7389) blokad válasza tomyoy (#7388) üzenetére


blokad
senior tag

5.1-es hangkártya van?

(#7390) bobace válasza blokad (#7389) üzenetére


bobace
őstag

elvileg 5.1 spdifes

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#7391) blokad válasza bobace (#7390) üzenetére


blokad
senior tag

akkor nem értem. :( spdif-el esetleg valami:?

[ Szerkesztve ]

(#7392) Kicker


Kicker
senior tag

Sziasztok!

Amilo PI2512

Telepítenék egy ilyen gépcsodát, az xp-t fel tudtam tenni, hang is van, chipset driver sem nyafogott, a probléma a VGA, ethernet, wlan trió problémázik. Ezeket is felismerte, de sárga felkiáltó el figyel mellettük, és nem tudom mit kéne tennem, és ami hiányzik még egy utility vagy tools stb a gyorsgomokra... valaki szánjon meg valami tippel, mert everesttel hiába néztem ki a típusneveket, bénázok összevissza...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#7393) Kicker válasza Kicker (#7392) üzenetére


Kicker
senior tag

vga is jó, már csak wlan, lan duóra kérnék jó xp-s megoldást.

RTL8139/810x
Atheros AR5006X

még kutakodok, de aki ráér segíthetne... :))

mod: az atheroshoz mintha nem lenne elég a driver, hanem kéne valami segédprogi...ja és a gyorsgombokhoz is kéne progi... vááá :O

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#7394) blokad válasza Kicker (#7393) üzenetére


blokad
senior tag

Gombokhozpróbáld meg a launch managert fujitsu siemens oldaláról letölthető. wlan lan-t egyelőre passzolom.

(#7395) kovsol


kovsol
titán

Sziasztok!
Most szeretnék venni egy notit két gépet néztem ki, de nem tudok dönteni.
Amire használnám Catia és Solid Edgeben tervezés és World of Warcraftozni szeretnék rajt.

Fujitsu-Siemens Amilo PA3515
Eredeti Microsoft Windows Vista Home Premium operációs rendszer, AMD Athlon QL-60 1,9GHz-es processzor, 1MB Cache 2GB DDR2 RAM, 250GB merevlemez, DVDRW/DL, 15,4"-os TFT kijelző, ATI Radeon HD3200 64MB videókártya, WLAN b/g/n,

vagy

AMILPA2548HU
Eredeti Microsoft Windows Vista Home Premium operációs rendszer, AMD Turion64 X2 TL-52 1,6 GHz-es processzor 2GB DDR2 RAM 250GB-os merevlemez, DVD-RW/DL, NVIDIA GeForce 8400M 128MB videókártya, webkamera, WLAN

kiváncsi lennék pár hozzáértő véleményre
egyforma ár

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7396) blokad válasza kovsol (#7395) üzenetére


blokad
senior tag

Másodikat venném, mert X2 a processzora, de ugyanannyi RAM melett jobb videokártyát kínál, és van benne webkamera (van akinek ez fontos)

[ Szerkesztve ]

(#7397) Kicker válasza blokad (#7394) üzenetére


Kicker
senior tag

van egy pár darab, melyik jó amilo 2512-re és xp-re? :U

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#7398) kovsol válasza blokad (#7396) üzenetére


kovsol
titán

mind a kettő X2 amugy csak hülyén írtak a listára
webcam semmit nem számit

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7399) blokad válasza Kicker (#7397) üzenetére


blokad
senior tag

Vistás is jó én is azt használtam mind xp-n mind most win 7-en.
kovsol

még akkor is a 2.-at választanám.

[ Szerkesztve ]

(#7400) forest_ns válasza kovsol (#7395) üzenetére


forest_ns
tag

Nekem a pa2548as van, tervezésre nem tudom, milyen, de játszani lehet vele, WOWot tuti jól viszi. Vistával egész jó (XPvel kicsit nehezebb kihozni a teljesítményt).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.