Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) McKane


McKane
senior tag

Hello Mindenkinek!

Lehet, hogy tök hülyeségnek fog látszani, de nem tudtok olyan programot, vagy tesztet ami megmutatja hogy mennyit fogyaszt a FuSI Amilo Li1705? Csak összehasonlításkéépen kellene az adat, mert anyám nem hiszi el hogy kevesebbet fogyaszt mint az asztali Core2Duo-s, ami 410W-os táppal van.
A válaszokat elöre is köszi!

Üdv.: McKane

(#7102) cigam válasza ghostie (#7095) üzenetére


cigam
félisten

Hát elég 1értelműnek tűnik. A gépbe épített töltő egy 11V kapcsofeszültségű akkumulátor töltésére lett méretezve. Töltéskor figyeli ezt a feszültséget is. Mikor eléri a 11-et úgy gondolja eleget töltött bele.
Érdekes kérdés a kompatibilitás meghatározása, mert ugy elindul, működik vele, de nem hozza ugyanazt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7103) cigam válasza Syl (#7100) üzenetére


cigam
félisten

Nem kell összeesküvés elméletet gyártani. Az MS hivatalosan 2008 június 30-án leállítja az XP forgalamazását. [link]
Egyszerüen eljött az életciklusának vége. Semmi mutyi nincs a dologban.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7104) cigam válasza McKane (#7101) üzenetére


cigam
félisten

Egy fogyasztásmérő a megoldás. Erre nincsenek programok.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7105) Syl válasza cigam (#7103) üzenetére


Syl
nagyúr

Semmi mutyi nincs a dologban.

Hát persze... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7106) cigam válasza Syl (#7105) üzenetére


cigam
félisten

Én adtam egy logikus, tényeken alapuló választ (már nem forgalmazzák az xp-t)
Neked a hiteden kívül mi van? Konkrétumokat, tényeket légyszives.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7107) McKane


McKane
senior tag

Hali mindenkinek!

Szerintetek az normális,hogy ha az Amilo Li1705-ben a CPU hőfoka 65-67 celsius fok alapjáraton? /Celeron M 520/

[ Szerkesztve ]

(#7108) EgorovHUN válasza McKane (#7107) üzenetére


EgorovHUN
csendes tag

Hi!

Nekem PA1538 am van, szinten ilyen hofokkal alapjaraton...szerintem ez alap :) ugy hallottam, hogy a FujitsuSiemens nem hires a huteserol. :U

[ Szerkesztve ]

Fujitsu Siemens Amilo Pa1538 "it may look i've stopped walking becouse i'm interested in something, but really i'm just hoping to silence a fart.

(#7109) bobace válasza McKane (#7107) üzenetére


bobace
őstag

Az én Turionom is 60 fok, most kb 10 perccel bekapcs után, szóval tök normális szerintem. Nekem full terheléssel a Pentium M-em fel tudott menni 90 fokra is. A Cel-M-em 85-re, szóval nekem nem meglepő.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#7110) thumb


thumb
aktív tag

sziasztok

a múlthéten vettem egy amilo li2727-eset és nem nagyon tudom hogy kell beizzitani a wifi-t rajta mondjuk a hálókártyát sem nagyon sikerül pedig a drivereit mindennek letöltöttem és fel is raktam és működik is :S Az egyik rendszergazda haverom azt mondta hogy az fsc notik nagyon nem jók, rövid az élettartamuk meg, hogy úgy sz...rok ahogy vannak szerintetek igaz ez???

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#7111) bobace válasza thumb (#7110) üzenetére


bobace
őstag

Eddig én is ezen a véleményen voltam, 1 évet tuti elmennek, afelől nyugodt lehetsz. Utána mi lesz, azt senki nem tudja, ezeknek ellenére most bepróbáltam egyet én is, remélem a legjobbakat, és hogy minden berögződésem dől :) Az ár elég meggyőző tényező volt.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#7112) thumb válasza bobace (#7111) üzenetére


thumb
aktív tag

hát igen pont ezért mondták hogy amilyen olcsó olyan is dehát azért csak egy noti tele fémmel azért csak nem megy szét?? a legsz..arabb alaplap is birja 15 évig vagy nem is értem minek kellene szétmennie benne állítólag mindennek hát remélem nem így van.

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#7113) bobace válasza thumb (#7112) üzenetére


bobace
őstag

Többnyire hűtéssel van baj, emiatt idő előtt mehet tönkre benne a cucc, meg az anyaghasználatot szokták mondani, hamarabb törik a zsanér stb. Ez a pa2548 ami nekem van most, nem tűnik olyan "hamarszétesősnek", elég masszív, remélem az is marad. A hűtés viszont lehetne jobb az az igazság. Made in Germany van az alján, remélem jobb mint ha kínai lenne.
Viszont van ellenpélda is ismerősök között, van aki már két éve használja munkagépnek és mégis pöpec.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#7114) thumb válasza bobace (#7113) üzenetére


thumb
aktív tag

na az lenne a jó :)

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#7115) McKane válasza bobace (#7109) üzenetére


McKane
senior tag

Kösz hogy megnyugtattatok ami a hőfokot illeti.. :)
A Fujitsu-Siemens notik élettertamáról az a véleményem hogy szerintem sokan vannak/voltak úgy hogy nem volt 150 000Ft-juk, vagy több egy gépre. Amikor én vettem ezt a kis gépet, akkor volt 120 000Ft . Igaz ,akkor is áruházi árletötő akció volt, és a core2duo,vagy pentiumok meg még drágábbak voltak.. Már vagy 2 hónapja lejárt az egy év garija a cuccosnak, de ahogy megjósolták mostánban kez szórakozni az idegeimmel. Valamikor bekapcsolás után működik egy fél órát, de akkor elkezd csíkozódni a kép. :F
Általában a bal oldalon egy függőleges piros,vagy kék csík. Ottmarad egypár percig majd eltűnik. Igaz a benne lévő VGA sem egy erőmü / VIA Chrome9 HC/, azt mondták hogy 3D-ről ne is álmodjak, de a fifa08 is megy 800x600-ban közepes részletekkel..Pedig ez azért játék.. A Colin Dirt kivételével minden colin game fut rajta.. Azért ez jó,sztem ennél a gépnél :C De akár milyen baja is legyen,én személyem szerint hálás vagyok ennek kis jószágnak, hiszen az elmúlt évben nem egyszer húzott ki a bajból.. :) Ha kellet hirtelen a net,a word,stb.. , ott volt a szeren. Ma meg 120 000ft-ből ehhez képest egy erőművet lehet kapni.. Azért az értékvesztés benne van.

Üdv.: McKane

(#7116) thumb válasza McKane (#7115) üzenetére


thumb
aktív tag

akkor neked megérte szerinted?

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#7117) McKane válasza thumb (#7116) üzenetére


McKane
senior tag

A magamrészéről csak annyit mondok: nekem megérte . Igaz én csak ritkán játszok, inkább net, szövegszerk., irodai munka, dvd-írás. legalább nem kell bekapcsolni ezekért a műveletekért az asztalit..

Üdv.: McKane

(#7118) thumb válasza McKane (#7117) üzenetére


thumb
aktív tag

és neked meddig üzemelt kifogástalanul? kb 1 évig?

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#7119) McKane válasza thumb (#7118) üzenetére


McKane
senior tag

Hello!

Ha azt nézzük: több más fórumon olvastam hogy valakiknek a nagyságrend(ekkel) drágább notijuk húzta fél évet, utána gyerünk a szervízbe,ott újabb hónap(ok). De nem szándékozom vitát nyitni a témából. Ebből a szempontból nálam okés a dolog.

Másodsorban az eddigi tudásom,olvasgatásaim alapján ezeket a notebookokat nem 5-6 vagy több éves munkára tervezték. Szerintem a legdrágábbakat sem. De mint mondtam már előzőleg, a noti árát saját kezűleg kerestem meg. Szóval ha találkozol mondjuk egy 200 000ft-os árcédulával, meg egy pl.110 000ft-os árcédulával, jó magyar szokás szerint sokallod kiadni a nagyobb összeget. Napokig vacillálsz a két cucc között,alszol rá akár többet is, mérlegelsz.. Én is igy csináltam/csinálom mindenben. Lehet hogy az olcsóbbnak csak egy évig örülsz,de ha nincs rá több pénzed, és nagyon kell.. szerintem a válasz adja önmagát.
De mégegyszer hangsúlyozom, nem kívánok vitát nyitni.. :)

Üdv.: McKane

(#7120) thumb


thumb
aktív tag

jaja értelek igazad van az enyém 85 volt nem is várok tőle tul sokat csak annyit hogy azért napi 1-2 óra használat alatt vagy 2-3 évet azért kibirjon

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#7121) bobace válasza thumb (#7120) üzenetére


bobace
őstag

napi 1-2 órával simán kifogja nyugi :)
az előzö notim (MSI alsókat) 2,5 évig ment hibátlanul napi 10 órával, utána kezdett az optikai meghajtó bénázni.

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#7122) thumb válasza bobace (#7121) üzenetére


thumb
aktív tag

az msi jobb mint az fsc szerinted? (ha alsókategóriát nézünk)

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#7123) bobace válasza thumb (#7122) üzenetére


bobace
őstag

Hát nem tudom. Mivel még nem volt Fusi-m, az MSI pedig rendkívül jól kiszolgált, most mit mondjak. Mondjuk a Pa2548 már inkább középkat. szerintem, pár hónap múlva mondanék erről a gépről véleményt. A sok urban legendről majd személyesen győződök meg, vagy jobb esetben nem :).
Elmondhatom, hogy az MSI-re vigyázva volt azért attól föggetlen hogy sokat ment, és egy kopás nem volt még csuklótámasznál sem. Elég gagyinak tűnt összeszerelés ügyileg, de az idő mást igazolt. A Fusi pedig pár napos, hibátlanul működik, még nyilván jól is néz ki, nem tudok nyilatkozni.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#7124) thumb válasza bobace (#7123) üzenetére


thumb
aktív tag

éérrteemm! hát akkor a legjobbakat mindnyájunknak :)

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#7125) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

Hali! Hozzájutottam a napokban egy FS Amilo Pa3553 hoz. gondoltam +osztom veletek. Az első benyomásom vékony könnyű és szép. bővebben:[link] Nos az első gondom: pista home német. letöröl xp fel minden ok csak a vga-t nem lehet müködésre bírni. vagy fekete v kékhalál az eredmény. és a további negtaívum: a hűtés nagyon roszz 1 kis venti mindenre nem is hangos annyira de hatástalan. a legroszzabb rész a ttapipad. alatta van a vincsi és kb 45p után olyan forró h nem érdemes használni. sztm simán elfért volna ide is 1 venti. a proci és a vga sem meleg ennyire. a teljesíménnyel nincs gond gyors kb mint ha az asztali vinném magammal. A vga: HD3200&3470 cf ben. gamét még nem probáltam csak a 3d 05. ezeket leszámítva jó gép de sajnos csak pistával. várom a kommenteket

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#7126) GeryPc


GeryPc
senior tag

helosztok
kérdésem az lenne hogy lenne egy FS amilo pa 1538
röviden a paraméterei 3200+ 1gb ram 7400go
namost azt lenne a próblémám a géppel hogy iszonyatosan lassú kb egy p3as szintjén van vagy még lassabb,melegedni annyira nem melegszik proci terhelés alatt 65 fok vga olyan 57 fokos,van alatta noti hűtő
prosnak nme poros már szétszedtem, egy dologra tudok még gondolni hogy a vinyó miatt ilyen kikurt lassú,ötletek?
Előre is köszönöm!

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#7127) cigam válasza GeryPc (#7126) üzenetére


cigam
félisten

Azért a Soft környezetet is vázolhatnád. (oprencer, telepített programok, milyen régi a rendszer, van-e elég hely a lemezen,stb) a lassúság konkrétan miben nyilvánul meg?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7128) GeryPc válasza cigam (#7127) üzenetére


GeryPc
senior tag

opm rendszer XP He SP3
nincs rajta semmi extra anyám használja csak néha én is elé ülök és egy weboldalt is olyan nehezen hoz be hogy az már leguggolok 80 gb-ból 60 gb szabad,szal nme igazán értem mi lehet a baja,csak a vinyora tudok gondolni vagy ez a home edition ilyen fos?

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#7129) Jon Mathias válasza GeryPc (#7126) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Mivel sata wincsi van benne veddi ki belőle nézd + a saját gépedben ott kiderül. nem töredezett? az is lassit

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#7130) GeryPc válasza Jon Mathias (#7129) üzenetére


GeryPc
senior tag

mikor toppon volt a gép új állapotban akkor is lassú volt de nem ennyire most csinálom a karbantartót utána akartam töredezettségmentesíteni,de a lemezkarbantartó is legalább másfél órája fut......

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#7131) cigam válasza GeryPc (#7130) üzenetére


cigam
félisten

Én a telepítést a PageDefrag-al koronázom meg. Ez egy 1xű, de ötletes, és bevált progi.
Én mindíg úgy állítom be, hogy minden induláskor lefusson. Méghozzá azért, mert töredezetségmentesíti az olyan fontos, és sűrűn használt fájlokat, mint a lapozófájl, az eseménynapló fájljai, és a registry. Tapasztalatból mondom, hogy érezhetően fitten tartja a rendszert.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7132) Jon Mathias válasza GeryPc (#7130) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

nem 4200rpm es véletelnül? én is jártam így. hosszú kereséssel találtam 7200est óriási volt a különbség. ha tudod cseréld 5400re vagy amint írtam probáld ki a gépedben. pl hdtach tal.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#7133) GeryPc válasza cigam (#7131) üzenetére


GeryPc
senior tag

majd a du-táni órákban kipróbálom,én mindennek megadom az esélyt :DDD :R

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#7134) GeryPc válasza Jon Mathias (#7132) üzenetére


GeryPc
senior tag

5400as vinyó van benne gondoltam hogy kicserélem én is 7200-re,de nem igazán látom értelmét már költeni erre a gépre :U

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#7135) Jon Mathias válasza GeryPc (#7134) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Ha mégis cseréled érezhető lesz! ha nem akkor valóban nem jó valami a gépben. chipset driver-ből próbáltál ujabbat?

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#7136) Denyboygod


Denyboygod
csendes tag

hy!Nekem egy amilo li 1720-om van.x200 ati videókártyával.Most felteszek egy remélem nem hülyes kérdést.Lehet videókártyát cserélni ebben a notiban?

(#7137) bobace válasza Denyboygod (#7136) üzenetére


bobace
őstag

Nem lehet, integrált :)

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#7138) thumb


thumb
aktív tag

szerintetek egy 6 cellás akkunak mennyit kell bírni?

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#7139) bobace válasza thumb (#7138) üzenetére


bobace
őstag

Normál használattal kb. 2 óra. Persze az sem mindegy, hogy hány mah-os. Egy 4400-as viszi a 2 órát, de hiába rakok én egy 2000-resebe 6 cellát, már ha lehet, az soha nem visz annyit.

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#7140) Jon Mathias


Jon Mathias
senior tag

ATI Mobility Radeon™ HD 3470 Hybrid X2 graphics létezik ehhez xp driver?

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#7141) McKane válasza Jon Mathias (#7140) üzenetére


McKane
senior tag

Hali!

Én spec csak Vista-hoz találtam a FuSI support oldalán..
ha érdekel:
http://support.fujitsu-siemens.com/com/support/linkapplication.html?LNG=EN&ProductID=4043

(#7142) thumb válasza bobace (#7139) üzenetére


thumb
aktív tag

tenk jú akkor csak jó az aksim :)

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#7143) Jon Mathias válasza McKane (#7141) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Az nem megy xp re. már próbáltam. sőt! home basic ot sem szereti.

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#7144) zp2008


zp2008
csendes tag

Sziasztok !
Tudnátok segíteni? Ma vettem Fujitsu Siemens Pa2548 gépemet. Nem kaptam hozzá semmit, de van 64 bites op rendszerem, amit nem tudok telepíteni. Holnap már szeretném használni, így ha tudtok gyorsan segiteni tegyétek meg itt vagy a kohazi_zsolt@freemail.hu címre :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R Köszönöm

(#7145) Jon Mathias válasza zp2008 (#7144) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

Xp vagy Pista? ha xp át kell állítani a biosban a vezérlőt ide re

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#7146) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Én is ma vettem egy FuSi Amilo PA2548-ast, némi vacakolás után sikerült felhánynom rája a Zixpét.

Kérdésem az volna, hogy a VGA-nak saját 128MB DDR-je van, ha jól értem, de ha minden igaz lehet még hozzá adni a rendszerből!?

Ha igen, ezt hol kell benyomni neki?

Előre is köszi!

Aquila non captat muscas.

(#7147) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#7146) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Egyedül ezt az átok Wlan-t nem tudom belevarázsolni. :W

Nincs 5lete valakinek?

Aquila non captat muscas.

(#7148) zp2008


zp2008
csendes tag

Vistam az nincsen de van 64- bites és 32 bites Xp-m. Gőzöm sincs hogy tegyem fel, mit állítsak át és hogyan :W . Köszönöm :R :R :R :R :R :R

(#7149) cigam válasza zp2008 (#7148) üzenetére


cigam
félisten

Nagy fába vágta kis fejszéjét.... (ugye a régi vesszőparipám, hogy egy Vista only gépre, XP-t telepíteni perverzió)

Belép a biosba, és keres egy olyan menüpontot, hogy AHCI enabled/disabled.
Itt tudja átállítani, hogy IDE-nek mutassa magát a SATA vezérlő.

A másik megoldás, hogy pl. nlite-al az XP telepítőbe integrálja a géphez való SATA drivret, amit a support oldaláról, letölthet..

Egyébként hol milyen hibával kad meg a telepítés?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7150) Hegyirabló válasza cigam (#7149) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mások szerint meg Pistát használni perverzió! :D

Aquila non captat muscas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.