Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Foxpost

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-08 10:50:27

LOGOUT.hu

Foxpost téma összefoglaló
(Olvasd el, mielőtt kommentelsz!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) bandia válasza surgery (#850) üzenetére


bandia
újonc

nemrég elindították újra az utalásokat

(#852) Fecogame válasza Fecogame (#846) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Nálam az utalás éppen most befutott.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#853) surgery válasza Fecogame (#852) üzenetére


surgery
senior tag

Nálam is éppen most érkezett.

(#854) KOHO válasza surgery (#850) üzenetére


KOHO
senior tag

A bankszámlaszámod megfelelő formátumban volt a profilod alatt?

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#855) surgery válasza KOHO (#854) üzenetére


surgery
senior tag

Igen nem az volt a baj vissza ment a pénz valamiért.

(#856) Mano66


Mano66
senior tag

Sziasztok! Létezik, hogy ha feladtak egy csomagot a számomra terminálba. Ott elvileg be is került. Nyugta fényképezve elküldve nekem. Csak a feladási pont látszik (melyik terminálba adták fel), a feladó telefonszáma , az én telefon számom és a átvevő terminál ahol majd átvehetem. Se név, se email cím nem szerepel rajta. Nem is kaptam értesítést a feladásról. Előre nem fizettem semmit.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#857) Oldman2 válasza Mano66 (#856) üzenetére


Oldman2
veterán

Mi a kérdésed?
:F

(#858) Mano66 válasza Oldman2 (#857) üzenetére


Mano66
senior tag

Létezik, hogy így is megkapom? Mert én csak regisztrált felhasználóként adtam fel csomagokat eddig. Ott minden adatot meg kell adni. Név, email, telefonszám, csomagautómata. Ott már a feladás előtt is látom, hogy össze készítettek csomagot nekem. Megkapom a csomag számot és kapok értesítést is. A feladó azt mondja majd csak sms-t kapok az érkezésről.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#859) winbox válasza Mano66 (#858) üzenetére


winbox
senior tag

Igen, csak akkor kapsz sms-t, mikor megérkezett a csomagod.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#860) Mano66 válasza winbox (#859) üzenetére


Mano66
senior tag

Oké. Köszönöm.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#861) Mano66 válasza Mano66 (#860) üzenetére


Mano66
senior tag

Megint behalt a Foxpost rendszere? Két csomagom is az automatában, de nem jön az SMS vagy Viber üzenet , hogy átvehetem. Így nincs kód a fakkok nyitásához.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#862) Oldman2 válasza Mano66 (#861) üzenetére


Oldman2
veterán

Hívd fel az ÜFSZ-t.

(#863) Gurej válasza Mano66 (#861) üzenetére


Gurej
csendes tag

Nekem csak email jött, sms nuku, viber nincs. Két csomagom érkezett ma, viszont az egyiknél elírta a feladó az email cimet, szóval azt így sehogy se tudom átvenni. :))

(#864) Gurej


Gurej
csendes tag

Nah betelefonáltam az ügyfélszolgálatra. Mondták, hogy ma volt egy kis fennakadás.

(#865) Mano66 válasza Oldman2 (#862) üzenetére


Mano66
senior tag

Felhívtam őket. Náluk volt valami. Újra küldték sms-ben a kódokat. Most át jöttek. Az email egy kicsit később. Majd jó 2 órával később megjött Viberen is.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#866) bozont


bozont
veterán

Valami még mindig nem oké akkor, délben a szervert sem érte el. Most munkából hazafelé meg fizetni nem tudtam, sikertelen tranzakció hibával. :W

(#867) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Sziasztok,

Jól értem, hogy ha a csomagfeladás költségét a vevőre akarom terhelni, akkor csak beírom az utánvét költségéhez a kezelési költséggel együtt, elviszem az automatához a csomagot, a csomagfeladási kóddal kinyitom, ingyen feladom, és a címzett amikor átveszi a csomagot, akkor fizeti ki kártyával?

(#868) Fecogame válasza Fitzgerald (#867) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Nem tudod ingyen elküldeni. Ennek egyszerű oka van, így működik más szolgáltatónál is: Ha ők elviszik a csomagot, és a címzett nem veszi át, ők bukták a szállítás költséget, és akkor még valahogy vissza is kell juttatni a csomagot hozzád.

Egyébként helyes az, amit leírás, annyi, hogy a feladás költségét neked kell fizetni, az UV összegét pedig a fiókodban megadott számlaszámra utalják az átvétel után 2-3 munkanappal.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#869) Fitzgerald válasza Fecogame (#868) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Köszi!

(#870) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok!

Jártatok már úgy feladtak egy csomagot nektek és nem érkezett be a csomag a Foxpost raktárába és keresniük kellett hol a csomag?

(#871) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Azért ez a foxpost sem a leggyorsabb csomagküldési mód. Már nem először van, hogy 4-5 nap, mire megkapom a cuccot. Ráadásul, ha nem adják fel a motyót időben, akkor akár 1 napot is áll az automatában. Épp várok egy cuccot. 1 napig volt automatában, 1 napig tartott, mire elkerült valamelyik raktárba és lassan közel 1 napja ott van. Kissé nevetségesnek tartom, hogy kemény 150km-hez 4-5 nap szállítási, kézbesítési idő kell. Egy sima futárszolgálat (gls és tsa-i) már rég meghozták volna a motyót.

(#872) Gedeon31 válasza SkyLine3000 (#871) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem boldogság lett volna ennyi napot várni rá, a múlt hétfő óta nincs meg a csomagom. 280000 Ft értékben és 6.-a után tudok csak kárbejelentést benyújtani ,amire 15 napjuk van elbírálni .

(#873) SkyLine3000 válasza Gedeon31 (#872) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem mondjuk nincs benne pénzem. Attól sem félek, hogy eltűnik, mert látom, hogy valamelyik raktárban van, csak egy futár már rég meghozta volna. Így is azt írják tervezett kézbesítésnek, hogy dec. 1. bebszna, ha még két napig dekkolna a cucc raktárban. Bízom benne, hogy holnap már kézbesítik; ha ma délelőtt 11 óta raktárban csücsül.

(#874) Postas99 válasza Gedeon31 (#870) üzenetére


Postas99
senior tag

Nekem külföldről jön csomagom már 4 napja a raktárban kering valahol. Ez a foxpost is egy rakás sz@r lett.
A cég pedig csak annyit ír hogy ha Dec5-ig nem érkezik be a csomagom akkor majd nyújtsak be kérelmet hogy kegyesek legyenek visszafizetni 5 nap után a már kifizetett pénzemet. Mindezt úgy hogy 2 hete már kifizettem előre a terméket.

(#875) Gedeon31 válasza Postas99 (#874) üzenetére


Gedeon31
addikt

Pont így jártam. Szerdán tudok kárigényt benyújtani. Aztán15 napot talán nem kell várnom mire visszakapom a pénzemet.

(#876) Gedeon31 válasza Gedeon31 (#875) üzenetére


Gedeon31
addikt

Kaptam emailt a cégtől ,ahonnan a telefont vettem. Sikerült a Foxpostnak elhagyni a csomagot.
Katasztrófa a Foxpost.

(#877) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Nekem hétfőn kb 13 órakor adtak fel egy csomagot. Persze a napi egyszeri ürítés lezajlott féldél és fél1 között. :D Így egy napot pihizett a cucc az automatában. Aztán 1 napig "utazott", mire raktárba került, ahol további 1 napot pihent a csomag.Hiába, na, kemény távolság az a 150 km, amit le kellett küzdeni. Végül tegnap (csütörtökön) 13 körül vehettem ki az automatából. Tehát 3 nap kellett a "futár" cégnek a lebonyolításhoz. Ezt egy gls, dpd, akármi 1 nap alatt lezongorázta volna. Mármint a szállítást. Sok sok tapasztalat mondja ezt.
Ok, nem olyan sok az a 3 nap, de van amikor mégis az. :) A lényeg. A foxpost nem a leggyorsabb futárcég. Ha a gyorsaság számít, el kell őket felejteni.

[ Szerkesztve ]

(#878) LuckyL válasza SkyLine3000 (#877) üzenetére


LuckyL
őstag

mindig is ennyi idő volt, a foxpost ezt tudja évek óta
mpl/gls gyorsabb, de az mplnél körülményesebb a feladás, a gls pedig valamiért nem ad versenyképes árat magánszemélyeknek
ha viszont van céges fiókod, akkor olyan árat kapsz ami jobb mint a fox, és tényleg ottvan 1 nap alatt bármikor (automatában viszont nem tudod feladni a céges csomagot, házhoz megy érte a futár, és kell legalább havi 50-60 csomag a normális tarifához)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#879) SkyLine3000 válasza LuckyL (#878) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Azért volt nem egyszer, amikor 2 nap alatt a foxpost is meghozta a cuccot. De én régóta nem is preferálom őket pont a lassuságuk miatt. Ráadásul ahol lakom, mindegyik fox a város szélén van és mindhez el kell autózni. A többi futár automata bent van a városban és gyalog sincsenek messze. Egyébként a fox is elég rendesen megdrágult.
Egyébként meg: És ilyenkor 3-4 nap az örökkévalóságig tart. :D

[ Szerkesztve ]

(#880) David888


David888
tag

Ahogy olvasom nem csak az én, előre kifizetett csomagomat tűntették el November végén. Kárigényt csütörtökön tudok beadni:C

Egyébként van akinek utólag megtalálták az elveszett csomagját?

[ Szerkesztve ]

XLive: SentineLHUN | Nintendo: SW-1636-2305-7415

(#881) Postas99 válasza David888 (#880) üzenetére


Postas99
senior tag

Ma jött meg... Szóval nem tudom mi volt, az én ügyem lezárva.

(#882) LuckyL válasza David888 (#880) üzenetére


LuckyL
őstag

nekem eddig 3x veszett el, egyszer nem találták meg, de mivel csak 2 ezer ft volt az érték nem foglalkoztam vele, ujraküldtem (a szállítási díjat auto. visszadták)
2x pedig pár nappal később megtalálták és kézbesítették

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#883) Gedeon31 válasza David888 (#880) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem a boltból írtak emailt, a Foxpost elhagyta a csomagot hiába keresték.
Pár futárszolgálat már hozott nekem csomagot, de ilyet még előtte soha nem hallottam korábban.

(#884) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Vinted-es rendelés Foxposttal Lengyelországból:
Az eladó nagy méretű dobozba rakta bele, így egyből visszaküldték. Ez volt egy hónapja kb. Azóta semmit nem tudunk a csomagról, a csomagszám szerint a raktárban van, ügyfélszolgálat szerint már a lengyel szállítócégnél (de csak tippeltek). Szerencsétlen eladó nem tud semmit, ahogyan én sem. Járt már valaki így? Olvasva a rossz tapasztalatokat itt és FB csoportban, félek, hogy valaki benyúlta a csomagot.

(#885) Postas99 válasza motoflug (#884) üzenetére


Postas99
senior tag

Mindkét csomagom Vinted rendelés volt Lengyelországból. Cipősdoboz méretű csomagban.
Az elsőt feladták November 11-én a másikat November 14-én...
Mindkettő elérte a Poxpost raktárat feladásuk után 3 nappal, majd ott csücsültek és amit Nov14-én adtak fel az érkezett meg előbb.
A másik pedig ezen a héten.

(#886) David888 válasza David888 (#880) üzenetére


David888
tag

A csomagom nem lett meg a 15 napos türelmi idő alatt se, így beküldtem a kárigényt, amire 5 munkanapon belül válaszolnak. Majd írom a fejleményeket.

XLive: SentineLHUN | Nintendo: SW-1636-2305-7415

(#887) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok

Csütörtökön kaptam egy e-mailt hogy telítettség miatt egyelőre nem tudják ebben a boxban hagyni a csomagom.
Felszabaduló helyre várakozik.
Ilyenkor ezt naponta megpróbálják újra? Csak mert ma még e-mailt se kaptam róla. Szombaton is próbálkoznak? 1 kiló kávé van benne egyébként,csak a mérete miatt írom.

[ Szerkesztve ]

(#888) Csápájev válasza Csápájev (#887) üzenetére


Csápájev
őstag

Megjött. Éreztem hogy írnom kell ide és Murphy beteszi a boxba 😂

(#889) Fecogame


Fecogame
Topikgazda

Legyen itt pozitív példa is a Foxpostról:

Péntek este fél 8-kor feladott csomag hétfő reggel fél 9-kor már átvehető :)

Oldman2: Ez nálam általában így van :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#890) Oldman2 válasza Fecogame (#889) üzenetére


Oldman2
veterán

Nekem a múltkoriban (pár hete) az volt a pozitív, hogy egy utánvételes csomag átvétele után két nappal, már megkaptam az utánvét összegét.
:C

(#891) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, tudja esetleg valaki, hogy tényleg nagyon max 61 cm csomaghosszt tud-e befogadni az XL-es doboz? Vagy esetleg pici tolerancia van benne? Van egy 63 centis dobozom és nem tudom, be tudnám-e nyomni - ha meg nem, bukom a feladási díjat.

(#892) Oldman2 válasza Oldman2 (#890) üzenetére


Oldman2
veterán

Hihetetlen dolog ismét...

Most az átvételt követő napon megkaptam az összeget!
:C

(#893) motoflug válasza Mauzes (#891) üzenetére


motoflug
őstag

Egyből visszaküldik, szerintem ne kockáztass.

(#894) Mauzes válasza motoflug (#893) üzenetére


Mauzes
őstag

Ezt hogy érted? Tegyük fel mégis beteszem az automatába, ami záródik. Futár jön és kiveszi, berakja az autóba, elviszi. Melyik az a pont, amikor "egyből visszaküldik"? Meg hova küldik vissza?

[ Szerkesztve ]

(#895) motoflug válasza Mauzes (#894) üzenetére


motoflug
őstag

Eléggé ki van centizve, szerintem nem fog beférni. De ha mégis, simán lehet, hogy visszaküldik a központi raktárból, ha ránéznek. Fentebb leírtam a történetem. Mondjuk ott annyiban más, hogy a lengyelektől jött, meg se próbálták betenni automatába itt a Foxnál, hanem egyből ment vissza.

(#896) Mauzes válasza motoflug (#895) üzenetére


Mauzes
őstag

Csak azt a részét nem értem, hogy a visszaküldés ilyen esetben hogyan lenne egyáltalán lehetséges. Én mint feladó már betettem a feladási automatába (tehát így vagy úgy befért, de ezt most hagyjuk is, nem ez a lényeg). Majd a futár kiveszi, autóval elviszi a központba. Ott pedig azt mondják, hogy túl nagy, nem kézbesítik a célautomatába, hanem megy vissza a feladónak. Így akkor visszaszállítják a feladási automatába (ahová szerintük nem fér be), és oda meg beteszik? :) Vagy majd kapok egy telefont, hogy mehetek érte egy random raktárba pl. Maglódra?

Ezt a speciális esetet most lehet, hogy túlbeszéljük, de tényleg kíváncsi lennék, mi az eljárás.

(#897) motoflug válasza Mauzes (#896) üzenetére


motoflug
őstag

Röviden, szerintem válassz más megoldást, ha nagyobb, mint a Foxpost méretezése.
Nem tudsz bemenni, próbáltam én is. Nem tudom mi lesz az ilyen csomagokkal sajnos.

(#898) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Van egy csomagom karácsonyi ajándékkal, amit max jövőhét kedden tudok legkésőbb átvenni az automatából, azonban tegnap, a kézbesítés napján ezt az üzenetet kaptam:

Xy számú csomagodat a célautomata túltelítettsége miatt egyelőre nem tudjuk kézbesíteni.

Ez általában mennyi csúszás ? Hétvégén nagy eséllyel már beteszik? Mert ha nem akkor még ma teleofnalnom kell, mivel hétfőn napközben már húzós lenne másik automataba kérni :(

(#899) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#898) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Targytalan, most rakták be :D

(#900) Tressy


Tressy
senior tag

köszi foxpost... persze semmi infó hogy meg miért de legalább nem veszett el.Persze kérdés tényleg visszajön e :D

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Foxpost
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.