Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Foxpost

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-08 10:50:27

LOGOUT.hu

Foxpost téma összefoglaló
(Olvasd el, mielőtt kommentelsz!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Meggyi001 válasza ph_5.5 (#250) üzenetére

Kíváncsi leszek holnap lesz e változás.

https://gamergep.hu/

(#252) ph_5.5 válasza Meggyi001 (#251) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Én is holnapig várok türelemmel. Utána Plaza biztonsági szolgálatát felhívom. Plusz indíttatok lopás miatt egy feljelentést ismeretn személy ellen. A többit meg majd kibogozzák ahogy akarják. A mázlim az hogy baromi jellegzetes lett a csomag. Mármint kinézetre. Azt ha kivette a futár akkor az látszik a felvételeken... csak azt nem értem miért nem rögzítette a kivétet. Illetve értem én - ha ez az oka a rendszerbe be nem kerülésnek. No mindegy, remélem hamarosan kiderül.

(#253) Fecogame válasza ph_5.5 (#252) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

A biztonsági szolgálat nem fogja neked odaadni felvételt, a rendőrségnek igen. Én az utóbbinál kezdeném.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#254) ph_5.5 válasza Fecogame (#253) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Igen, jogilag nem adható ki csak eljárás részeként.

(#255) #31600896 válasza ph_5.5 (#248) üzenetére


#31600896
törölt tag

Nyomorék tróger banda ez a Foxpost. Még mindig semmi a csomagommal. Eladó srácnak se tudtak konkrétumot mondani a Foxpostnál. Bebizonyosodott, hogy a Foxpost értetlenkedik, kavar. Szégyen, hogy 2021-ben ilyen cégek fent tudnak maradni. Jobb lett volna postával intézni a dolgot… srác korrekt volt, visszautalta a pénzem, de a processzora az éterbe ragadt valahol.

[ Szerkesztve ]

(#256) LuckyL válasza ph_5.5 (#252) üzenetére


LuckyL
őstag

felesleges időpocséklás felejelntést tenni úgyis elutasítják szerintem, ez sima polgári ügy, a futár elkavarta a csomagodat
elveszett csomag után be tudod adni a kártérítési igényt, mintha régen olvastam volna, hogy 300 ezer ft ig jótállnak
javaslom jó nagy igényt adj be :K

cryptot minden termékemért elfogadom

(#257) ph_5.5 válasza #31600896 (#255) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

1x kaptam csomagot ebbe az automatába. Reggel betették, délután a mi városunkban már kivehető volt. Azt kellemes csalódásként éltem meg.
1x pedig cégnek küldtem vissza mintákat amiket kaptam. Az ő kódjukat használva... automatából címre, regisztrált felhasználónak. Ott sem volt gond.
Most egy adás-vétel kapcsán kért meg a vevő hogy küldjem azzal.
De az tényleg vicc hogy 2021-ben videozzam végig a csomagba helyezést, lezárást, betételt az automatába... és még esetleg szerezzem be a saját felvételem mellé pluszba a Plaza kamerafelvételét hogy a futár bizony ki is vette...
Itt a vevő a károsult eddig, mert ő kifizette és meg elküldtem. Az fura volt hogy az ügyfélszolgálat a bejelentéstől máris keresteti a csomagot.. mert ez nagyon nem egyedi. A többi fejleményt majd úgyis megírom.

(#258) ph_5.5 válasza LuckyL (#256) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Ha egy autószerelőhöz beviszed a autód és javításra adod oda akkor nem viheti el pl izzócserénél próbakörre a Ferrarid/ Skodád.., mert az jármű önkényes elvétele.
Ha egy futárcégre rábízod a terméke és eltűnik akkor lehet lopás, de lehet pl sikkasztás (ha a futár magának teszi félre). Mivel ezek bcs kategória, a rendőrségnek nincs mérlegelési joga, a nyomozást elrendelik. No a gond inkább a Foxpost részéről van mert ha a rendőrség belenéz a működési rendszerbe akkor lehet hogy olyan hiányosságokat talál amivel sokat buknának. Így inkább fizetnek, csak ezt a hatósági vonalat elkerüljék.
Mivel a vevőm a károsult, de a feladónak kell benyújtania a kártérítést, itt valóban az lesz hogy valós összeget ugyan, de azonnal kérni fogom. A vevőmet meg kártalanítom, visszautalom a megbeszélt vételárat. Nem akarok nyerészkedni... de ha tényleg eltűnt ez az "egyedi" termék, akkor ez a szolgáltatás örökre felejtős a részemről. Még akkor is ha az ügyintézés korrekt lesz.

(#259) #31600896 válasza ph_5.5 (#257) üzenetére


#31600896
törölt tag

Arra tudok gondolni, hogy manapság már felvesznek ilyen futárnak mindenféle jöttmentet, akire alapból egy rozsdás szöget se bíznánk rá. Amilyen alakok rohangálnak a Netpincéres táskával is, inkább maradok éhen. Tisztelet a kivételnek. Láttam én már olyat, hogy a lépcsőházban elejtett pizzásdobozból kiesett a pizza az amúgy is okádék lépcsőre, visszarakta az arc, és loholt tovább felfelé vele. :D

(#260) ph_5.5 válasza #31600896 (#259) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Remek fejlemény:
Tegnap elindították a keresést. Ma 08:20-kor felhívtam őket, és nagyon kedvesen próbáltak segíteni... és kérték hogy 14h-kor ismét hívjam fel a központot, addig megkeresik. Ami biztos, tegnap 10:20-kor a futáruk kivette az automatából a csomagot, de informatikai hiba miatt nem került rendszerbe. Mivel a telefonhívásom lényege a rendrőségi eljárás elkezdése volt, ők ezt jó szolgáltatóhoz híven próbálták elkerülni.
Az igazi meglepetés az volt hogy 10 perc sem telt el és a kedves ügyfélszolgálatos felhívott- megvan a csomag, a furát telefonon elérték, a csomag a raktárban van, cimkézik és megy a célterminálba.
Az ügyfélszolgálatnak egy pirospont. Az informatikai háttérnek meg kellemes fejlesztést.

(#261) Fecogame válasza ph_5.5 (#260) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Az informatikai háttérnek meg kellemes fejlesztést.

Ráférne, nem kevés helyen vannak benne hibák, és akkor még csak felhasználói szemmel nézem.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#262) LuckyL válasza ph_5.5 (#258) üzenetére


LuckyL
őstag

csak az nem hibázik, aki nem dolgozik
valószínűleg a futár rossz csomagra ragasztotta a matricát amit kinyom az automata neki

most ez nem bizonyosodott be számodra, mert nem került rá sor, de ez akkor sem rendőrségi ügy és biztos lehetsz benne hogy a rendőrség nem fog neked semmiféle működésbe belenézni egy iylen ügyben ;)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#263) ph_5.5 válasza LuckyL (#262) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Ami számomra körvonalazódott:
-odamész, beteszel a csomagot
-a futár kiveszi és hogy rögzíti-e a rendszerükben az kb attól függ hogy volt-e kedve vagy sem.
- ha jól értem akkor hiába automatából automatába küldök valamit, az akkor is bemegy a raktárba. Ami akkor vicces ha akét automata között lett volna 100 km távolság míg feladás- raktár cél között meg lehet hogy 1000 km lesz
A rendőrségi dologba meg jobban belelátok mint a Foxpost működésébe- de ez más téma :U

(#264) #31600896


#31600896
törölt tag

Szerintetek az általam megvásárolt termékkel mi lehet vajon? Merrefelé lehet?

Feladó feladta, berakta automatába, ami 6 nap alatt sem ért Debrecenbe, nem lehet nyomonkövetni, Foxpost arra hivatkozik nincs ilyen CLFOX azonosító, egy hasonló van 3-al végződő, de ott még nincs feladva a csomag. Nem becsapott a feladó és lelépett a pénzemmel, mert tegnap közös megegyezés alapján visszaadta a pénzem, viszont a csomag sem nála sem nálam nincs...

Miféle vége lehet a dolognak? Egyszer csak megkapom a terméket? Ha úgy alakul visszautalom a pénzt az eladónak, de ő is felhívta a Foxpostot és ugyanazt mondták neki a telefonban, mint nekem. Fura..

(#265) LuckyL válasza ph_5.5 (#263) üzenetére


LuckyL
őstag

a futár úgy üríti, hogy kinyitja neki a gép a csomagajtót és kinyomtatja a matricát amit rá kell ragasztania
na ezt a műveletet ronthatta el
tényleg nem bonyolult, csakhát amikor ezredjére csinálod aznap gondolom előfordul hogy véletlenül nem arra a csomagra ragasztja fel
ha van rendőrségi dolgokra rálátásod, akkor nem is értem miért nem hiszed el nekem hogy ez nem rendőrségi ügy, ezt bárki megmondja neked minimális tapasztalattal is
na de lényeg a lényeg hogy megoldódott a dolog
ha visszaolvasol itt a topikban, még az utánvételekkel szuokott gond lennia foxpostnál, időről időre megvárakoztatnak mielőtt átutalják
személyes tapasztalatom szerint az mpl automatás megoldása sokkal megbízhatóbb és gyorsabb, annyi hogy a felületük kevésbé felhasználóbarát mint a foxé

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#266) LuckyL válasza #31600896 (#264) üzenetére


LuckyL
őstag

elkavarták a csomagot, sajnos előfordul náluk :U
vagy meglesz majd, vagy kártérítik a feladót

cryptot minden termékemért elfogadom

(#267) #31600896 válasza LuckyL (#266) üzenetére


#31600896
törölt tag

Elég orbitális hiba, ha valóban így történt.

Más sztori: nem fért be a doboz az automata szekrénybe, nagyobb kellett, drágább volt.
Vállalják, hogy azonnal visszafizetik a szállítási költséget rossz méret esetén, de b.sztak visszafizetni. Kifizettem 2 árat is. Ez 1 éve történt, költsék gyógyszerre, 1000 párszáz forint volt nem foglalkoztam vele.

Következő: Jófogás, egy CD mechanika volt, amit talán 2000 forintért megrendelt egy rikárdó Foxposttal. Természetesen elküldtem neki, nem szoktam amúgy ilyeneknek utánvéttel semmit, de aznap túl jó kedvem volt. Fizettem a feladáskor, majd nyilván nem vette át, telefonszám nem létezett, emailre nem válaszolt. Eltelt egy hét visszajött a csomag. 500 forintért kivehettem a fiókból... Eljótékonykodtam a mechanikát, felraktam egy kuka tetejére valaki 10 perc múlva már el is vitte onnan. :D

(#268) ph_5.5 válasza LuckyL (#265) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Magyarországon papíron van egy egységes jogszabályi háttér. Pár nagy elem adja az alapokat... Btk, Be. (és ugye a polgárjogi dolgokat pedig a PTK)
De... minde megye sajnos más. AKár a bírák döntéseit nézzük, akár ügyészi szinten, akár a rendőrséget vesszük alapul.
Ezért van az hogy Székesfehérváron pl pár éve egy halálos kimenetelű közúti közlekedési baleset gondatlan okozásának vétsége esetén az elitélttől még a vezetői engedélyét sem vonták be (sem az eljárás során sem a tárgyalás végén), más megyében már az ügy előadója ezt megteszi, és pl gyalogátkelőn elütött gyalogosért 1.5 év letöltendőt adnak.
Pestmegyében meg evvették a vezetői engedélyt, de sima felfüggesztett fogház járt érte.
De írhatnék a szerzőői jogi megítélésről vagy hasonlókról... A lényeg hogy mivel az elkövetés helye számít jelen esetben, itt a mi megyénkben bizony az hogy valami ami a tulajdonod eltűnik az esélyes hogy bcs áldozata lett, így el fogják rendelni a nyomozást. És a nyomozás során vizsgálják a cég működési menetrendjét hogy miként fodulhat elő az hogy te beteszel egy zárt rekeszbe valamit és az onnan nem jut el valahova. Ez persze lehet egy számítástechnikai rendszer feltöréséből adódó ajtónyitással járó valódi lopás, de lehet az hogy a futár teszi el "zsebre".
Pont olyan mint amikor a postás vaalmely várásoban a havi nyugdíjjal lelépett. A pénzt az állam küldte- a nyugdíjasnak. És nem polgájogi per lett belőle, hanem sikkastász mert a rá bízott dolgot nyúlta le. Szóval de... ez normális esetben biza rendőrségi eljárás.

(#269) iceQ! válasza #31600896 (#267) üzenetére


iceQ!
addikt

Itt írja az oldal (Hardverapro) előre ne utaljunk, viszont van elég pontom, hogy azt mondjam "Már pedig utánvét nálam nincs". Az ilyen esetek miatt csak. Párszor megjártam, pár ezrest kidobtam az ablakon és ez a hála...Úgy hogy egy életre befejeztem :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#270) LuckyL válasza ph_5.5 (#268) üzenetére


LuckyL
őstag

minden igaz amit leírtál, csak az utolsó mondat nem
akkor lehetne büntetőeljárás, ha a foxpost tenne feljelentést mert felmerül hogy ellopta a futár vagy valaki más
neked egy sima polgárjogi követelésed lehet a foxpostal szemben, ehhez pedig semmi köze a rendőrségnek

cryptot minden termékemért elfogadom

(#271) ph_5.5 válasza LuckyL (#270) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

"
Feljelentés
A feljelentés minden olyan - a hatóság tudomására hozott - formához nem kötött közlés, amely meghatározott vagy ismeretlen személy által elkövetett bűncselekmény, szabálysértés gyanújára utaló tényállást, illetve adatot tartalmaz. A feljelentés bárkit megillető jogosultság, amelyet megtehet jogi és természetes, ismert és "ismeretlen, névtelen" személy is."

Ha átadsz valakinek valamit hogy közvetítőként jutassa el a te tulajdonodat, majd az a valaki közli hogy te nem adtál át neki semmit és fogalma sincs miről beszélsz, akkor jogod van a rendőrséghez fordulni. Sőt célszerű is, ugyanis pont a csomag behelyezéséről- kivételéről szóló videofelvételek csak 72h-ig tárolhatóak bejelentés hiányában. A rendőrség megtagadhatja a nyomozást- de ilyen esetben ahol tudod igazolni a nyugtával hogy te átadtad, és egy levelezéssel hogy a csomag nincs az átadott birtokában és nem tud vele elszámolni, ez nem polgárjogi kategória.
A korábban felhozott autós példával élve- ha te beadod olajcserére a kocsidat, délután visszamész és közlik hogy itt nincs ilyen autó akkor ez nem polgári per tárgya lesz. Ott pl egy egyedi azonosítóval rendelkező eszköz lehet akár bcs elkövetésének eszköze is... közúti veszéleztetés, segítségnyújtás elmulasztása.. bármi, aminél téged vesznek elő. És ha az a váalszod hogy azért nem mentem be feljelentést tenni mert egy fórumon olvastam hogy ilyenkor a békéltető testülethez kell fordulni illetve bírósághoz kell beadványt benyújtani, furán néznek majd rád.
A feljelentést bármikor megteheted. Ha az eset nem pont olyan mint az enyém (tehát pl van nyomkövetési szám, van beérkezés a központjukba... bármi ami arra utal hogy járt náluk) akkor a rendőrség elutasíthatja a nyomozást és lehet belőle polgári peres ügy. De itt egy zárt helyre betett csomag nem jelent meg a futárcég adatbázisában. Tehát ellopták (az is lopás ha az utcán találsz egy érmét a földön, rálépsz hogy a tulajdonosa ne lássa ha keresi).
De nem fogok veled ezen vitázni, csak nyilvános fórumban nem érdemes általánosítani hogy nem lehet feljelentést tenni, meg a futárcég majd megteszi és hasonlók...
Tehát minden esetben lehet feljelentést tenni- csak van ami nem bcs, van ami nem szabálysértés és van ami nem rendőrségi hatáskör lesz...

(#272) LuckyL válasza ph_5.5 (#271) üzenetére


LuckyL
őstag

én nem mondtam hogy nem tehetsz feljelentést
csak annyit hogy el fogják utasítani, mert ez egy polgárjogi ügy
kapsz egy formalevelet hogy bűncselekmény gyanúja nem merült fel és punktum
az autós példa teljesen rossz erre az esetre, nem releváns
tudom hogy nagyon sokan szeretnék polgárjogi ügyeiket a rendőrséggel megoldatni, de ez sosem működött, előbb utóbb mindenki rájön ha nem a más , akkor a saját ügye kapcsán

cryptot minden termékemért elfogadom

(#273) ph_5.5 válasza LuckyL (#272) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

bűnszövetségben elkövetett lopás futárcégnél
Futár 2.
Sikkasztási ügy- posta
Sikkasztás 2 -posta
Sikkasztás 3 -posta
Kereshetném neked tovább ezeket, de semmi értelme.
A rendőrség nem utasítja el a feljelentést ha van gyanú. Márpedig a fenti példákból látszik hogy ha akarnak nyomoznak ők... és pont a feljelentések/bejelentések kapcsán. Nem úgy hogy bent ül az ügyeletes nyomozó és kitalálja hogy nézzünk már szét valahol.

(#274) LuckyL válasza ph_5.5 (#273) üzenetére


LuckyL
őstag

-az hogy neked eltűnik egy darab foxpost csomagod, az nem veti fel bűncselekmény gyanúját
-az ha egy futárnál sorozatban eltűnnek a csomagok, az egy egész más dolog
NINCS GYANÚ a te esetedben (illetve értelemszerűen ha nem lett volna meg a csomag, akkor sem lett volna, mivel meglett ezért csak hipotézis)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#275) ph_5.5 válasza LuckyL (#274) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Egy átlagos állampolgár nem ért a jog nyelvén, nem jártas az eljárások rendjében.
A rendőrséget azért hozták létre, és azért van számos ága (a bűnügyi vonaltól a fogdaőrségen át a közrendvédelmen keresztül a közlekedésrendészetig) mert ott értenek bizonyos ágakhoz. Ha egy fogdaőrtől kérsz tanácsot pl egy baleset ügyében, esélyes hogy annyira lesz hiteles mint ha engem kérdeznek az űrhajót borító hőpajzs pontos összetételéről.
Nem tudom mivel foglalkozol, de ha ennyire otthon érzed magad a jogban akkor tudod hogy a rendőrség felügyeleti szerve az ügyészség. Olyan nincs hogy egy bejelentést azért utasítanak el mert azt feltételezik hogy nincs gyanú. Feltételezésekkel nem lehet eljárás megszüntetni- vagy megtagadni. Bizonyítékok kellenek. És nekem mint bejelentőnek annyi a dolgom hoyg azt mondom: nincs meg a feladott csomagom, és nincs annál akinek adtam. Az akinél bejelnetést teszel jó eséllyel egy tiszthelyettes. Aki rögzíti az ügyet, majd másnap a parancsnoka aki a jelnlegi életkorból/szolgálati időkból adódóan esélyes hogy őrnyagy- alezredes... már ragaszkodik az íróasztalához. Osztályvezetői szint és az felett indoklás nélkül fel tudják menteni a beosztásából a parancsnokokat. Ha valaki határozott fellépéssel közli hogy eltűnt valamije akkor nem kockáztatnak (normális kapitányságon) és nem küldik el a panaszost.. mert manapság könnyen egy fb bejegyzés születik, ami eljut a bulvársajtóhoz pénteken és hétfő reggel a parancsnok már a kapitánynál van elbeszélgetésen. Kedden meg már csak vizsgáló a bűnügyön...
A lopás alapeleme az hogy csak tulajdonostól lehet lopni. A tulajdonos én vagyok, egészen addig mig a vevőhöz el nem jut a termék. A közvetítő pedig a futárcég. Aki jogosan birtokolja a szállítás alatt a terméket, de csak addig amig az a felügyelete alatt van. Ha nem tud vele elszámolni akkor a feljelentés ismét jogszerű. És a futárcég az én esetemben azt mondjta hogy náluk nincs- én nem adtam oda. Tehát kikerült a birtokomból... és valakinél van, aki biztos hogy jogtalanul birtokolja, mert nincs ott hova tettem. (Btk 370§ - Lopás.. ha van kedve az ezt olvasóknak megnézni a pontokat) .

(#276) LuckyL válasza ph_5.5 (#275) üzenetére


LuckyL
őstag

abszolút szép és összeszedett az érvelésed, én mégis biztos vagyok benne, hogy nekem lenne igazam, ha odakerülne a sor
szerintem zárjuk is le a témát, szerencsére nem volt szükséged erre a "megoldásra"

cryptot minden termékemért elfogadom

(#277) logineres


logineres
tag

Sziasztok!

Nagyon új vagyok a foxpost csomagküldés/fogadásban, de ha feladnak nekem személyesen, ergo netes regisztráció nélkül csomagot, arról én kapok értesítést, hogy feladták, vagy csak amikor megjön arról kapok sms-t ?

Előre is köszi a választ!

(#278) prsq


prsq
tag

Csak nekem számláz újabban rendszeresen túl a Foxpost?

Szoktam eladni, és eddig elégedett voltam velük. De mostanában minden második feladásnál reklamálnom kell, mert téved az automata. És mindig az én rovásomra.

Mindig kimagyarázzák, leráznak, hogy költenék gyógyszerre.

Ma is ez volt, vaterafutárral feladott csomag, és a sima árat vonta az automata. Pedig a fizetést megelőző képernyőn még a jó ár volt.

Fogadok, hogy azt fogják mondani, hogy biztos nem vaterafutárral csináltam, azért kaptam a sima árat.
Vagy most már azt is videózni kell, hogyan töltetem be a címkenyomtatáshoz az űrlapot, és tényleg vaterás árnak kéne lennie? Röhej.

Sunyi, lopós róka...

(#279) FireKeeper válasza logineres (#277) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sziasztok

nekem is ugyanez lenne a kérdésem. egy kicsit shady-nek tűnik a csávó, állítása szerint feladta, de nekem még se SMS se e-mail nem jött, csomagszámot meg nem tud mondani :F

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#280) Fecogame válasza FireKeeper (#279) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Csomagszámot kap egyből a csomag feladása után (is) emailban. Előtte pedig (ha előre kitöltötte neten a címadatokat), egyből megvan a csomagszám.

Hogy te nem kaptál, az elképzelhető, de szokott a rendszer küldeni a címzettnek, hogy úton van a csomag.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#281) FireKeeper válasza Fecogame (#280) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Köszi. szerintem automatánál csinálta a csomagot, lehet csak akkor lesz bármi, amikor a futár megkezdi a szállítást és kiveszi a csomagot. mondjuk az fura hogy ő se tudja a számot, lehet nem nyomtatta ki a nyugtát? vagy csak kamuzik... ahogy mondtam kicsit shady a csávó, de nem akarok előítéletes lenni, még egy napot adok a dolognak mielőtt elkezdem verni az asztalt, lehet csak a FP lassú.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#282) Fecogame válasza FireKeeper (#281) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Már nem nyomtatnak nyugtát, csak emailban küldik ki a számlát. Ez már néhány hónapja így van. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#283) FireKeeper válasza Fecogame (#282) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

akkor is, ha regisztráció nélkül küld csomagot az ember?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#284) Fecogame válasza FireKeeper (#283) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Azt nem tudom, én csak regisztrálva küldtem eddig. De tippem szerint igen. Esetleg a supportot meg lehet kérdezni (annyit megér :) ).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#285) winbox válasza FireKeeper (#283) üzenetére


winbox
senior tag

Nekem volt már olyan, hogy automatánál adtak fel csomagot, regisztráció nélkül és csak akkor kaptam egy sms-t, mikor megérkezett az automatába, ahova kértem. Várj vele, feladás utáni 2. munkanapon elvileg meg is kell, hogy kapd, ha minden rendben megy.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#286) FireKeeper válasza winbox (#285) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

köszi, igyekszem türelmesen várni, remélem csak előítéletes vagyok, alaptalanul :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#287) winbox válasza FireKeeper (#286) üzenetére


winbox
senior tag

Egy kérdést megér az ügyfélszolgálat, telefonszámodat bemondod és biztos meg tudják mondani hozzá a követési számot :) én anno nem drága dolgot vártam, így ráért :D

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#288) FireKeeper válasza winbox (#287) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hát az ügyfélszolgálatnál nem találták meg se telefonszám alapján, se forrás-cél automata alapján, így már egyre sanszosabb az átb@szás, de még holnapig várok, hátha csak a rendszerük nem vette fel.

jófogás rendelés, én barom előre utaltam, gondolom nem sok mindent tehetek hogy visszakapjan a pénzem :((( esetleg bármi tipp, mivel ijeszthetem meg a csókát, hogy esetleg hajlandó legyen visszafizetni?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#289) LuckyL válasza FireKeeper (#288) üzenetére


LuckyL
őstag

azon kívül hogy feljelented, nincs más lehetőséged
ha csalásra van berendezkedve, akkor hajléktalan számlaszámát használta ugyis, semmivel sem fogod megijeszteni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#290) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

mai napon kaptam értesítést egy nekem feladott csomagról, aminek a várható kézbesítését 09.13-ra írja a nyomonkövető felület. mivel 2 munkanapot írnak az oldalon, valóban csak hétfőre ér majd ide a csomag? vagy megérkezhet pénteken is ettől függetlenül? (miskolc-debrecen)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#291) bepken


bepken
veterán

eddig 09.13 volt a várható kézbesítés, most azt írja, holnap talán meg is érkezik.

meg tudom valahol nézni, hogy van e szabad fiók ott, ahová kértem? (Debrecen Pláza) mert ha jól értelmezem, max itt bukhat el a dolog innentől :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#292) winbox válasza bepken (#291) üzenetére


winbox
senior tag

[link]
A Debrecen pláza zöld, így igen, van szabad hely.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#293) bepken válasza winbox (#292) üzenetére


bepken
veterán

köszi szépen! ezek szerint csak a piktogramokat kellett volna értelmeznem... :DDD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#294) bepken


bepken
veterán

és ürítés/fetöltés után mennyivel szokott jönni az értesítés? csak mert 11-12 között volt elvileg :DDD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#295) parkr


parkr
őstag

Üdv! létezik minimális csomagméret?
gondolom a címkének rá kell férnie. 4x10x13cm még vajon elég nagy?

(#296) w.miki


w.miki
veterán

Izé...
Foxpost feladáskor hogyan tudom kifizetni a csomagot.
Automatából automatába szeretnék küldeni, megadtam az adatokat, kaptam emilben egy kódot, amivel feladhatom, de hol tudom kifizetni az árát, online?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#297) Oldman2 válasza w.miki (#296) üzenetére


Oldman2
veterán

Az automatánál, amikor berakod a csomagot.

(#298) prsq válasza parkr (#295) üzenetére


prsq
tag

Címke csak házhozszálításnál kell.
Én a címzett nevét és telszámát írom rá, amit írtál, méret bőven elég.

(#299) Livius


Livius
őstag

Amikor házhozszállítással és utánvétellel van küldve a csomag, az átvételnél a futárnál lehet készpénzzel fizetni? Kb 2500 Ft lenne az utánvétele a csomagnak majd.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#300) Fecogame válasza Livius (#299) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Persze, mindig, mindenhol lehet fizetni kp-val (ez alól csak a spec rendezvények a kivétel, ahol külön felhívás van erre). :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Foxpost
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.