Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Foxpost

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-08 10:50:27

LOGOUT.hu

Foxpost téma összefoglaló
(Olvasd el, mielőtt kommentelsz!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) natë válasza Fecogame (#350) üzenetére


natë
nagyúr

Jó lenne, ha nem vinnék el, nem tudok ott lenni sajnos. Nem igaz, hogy nincs rá valami megoldás a terminálon :W

(#352) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

December 30-án feladtam egy kis csomagot a ceglédi Tesco-ban lévő automatánál. Fizettem kártyával, de nem kaptam számlát, ez ma jutott eszembe.
gondoltam ránézek a profilomban a csomag állapotára és az van írva, hogy nem feladott.
Pedig rázártam az ajtót és ki is fizettem.
Mi történhetett? Van valakinek valami ötlete? :U

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#353) Fecogame válasza Fr@nkieWilde (#352) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Nem kaptál emailt? Csomagszámra itt rákeresve is azt írja, hogy nem feladott?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#354) Fr@nkieWilde válasza Fecogame (#353) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

nem kaptam emailt, hogy feladtam volna, vagy számláról.
Azt írja, hogy a csomagom feladásra 29-én elkészült.
Lehet nem nyomtam rá a terminálnál a "befejezés" gombra?
Ez baj lehet?
Mert az viszont biztos, hogy becsuktam rá az ajtót, mikor betettem a csomagot a helyére.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#355) Fecogame válasza Fr@nkieWilde (#354) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Nem is kell rányomni, csak becsukni az ajtót. Lehet akkor épp hibás volt az érzékelője.

Láttam már nyitva hagyott ajtókat az egyik automatánál, ami elvileg nem lenne lehetséges.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#356) Fr@nkieWilde válasza Fecogame (#355) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Hát, remélem elviszik a csomagot. Nem akarom, hogy elvesszen.
Nem nagy érték, de a címzett várja, aki ki is fizette előre utalással.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#357) catroot válasza Fecogame (#355) üzenetére


catroot
veterán

Szerintem rá kell nyomni, hogy véglegesíted (megfelel a méret). Hiszen, ha esetleg nem jó méretű a box-ot választasz ki, azt is be kell zárni és másik méretet kell választani.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#358) Reshi válasza Fr@nkieWilde (#356) üzenetére


Reshi
csendes tag

Megérkezett végül a csomag? Nálunk is ugyanez a helyzet áll fenn, 4.-én lett postázva... :D

(#359) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Foxpost kupon van?
SEND200-on kívül

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#360) RolXX


RolXX
tag

Még mindig 4-6 munkanapra szállít a foxpost? Vagy karácsony után javult a helyzet?

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#361) catroot válasza RolXX (#360) üzenetére


catroot
veterán

Én azóta adtam fel, kaptam is csomagot és simán ment minden.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#362) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok

üzleti foxpost csomagfeladással kapcsolatos kérdés
hogy kell azt megoldani, hogy egyéni vállalkozóként a vállalkozás "fantázianeve" szerepeljen a feladónál a kinyomtatott címkén, viszont, amikor költségelszámoláskor kiállítja a FP a számlát, akkor a hivatalos cégnév nevére szóljon?

általában ez nem egy bonyolult feladat, de itt nem egyértelmű
köszi

One Ring to rule them all

(#363) Fecogame válasza catroot (#357) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Megnéztem, és tényleg így van. :R

Egyébként nálam minden rendben van a kiszállítással, néha már másnapra is megkapják a címzettek. :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#364) catroot válasza Fecogame (#363) üzenetére


catroot
veterán

Csak érdekességként írom, pont péntek este futottam bele ilyesmibe.

Csomagom jött, de előttem egy faszi adott fel egy saját csomagot.

Miután végzett, odaléptem, hogy átvegyem a csomagom. Meglepve láttam, hogy nincs lezárva a feladás. Gyakorlatilag az előttem lévő emberke miután becsukta a doboz fedelét, angolosan távozott.

Én hagytam jóvá a csomagját (megfelelő méret). Gyakorlatilag akár ki is vehettem volna.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#365) LuckyL válasza catroot (#364) üzenetére


LuckyL
őstag

ha bezárta szerintem azt a fakkot már nem tudod újra kinyitni
én mindig rányomok a befejezésre, ezért nem tudom biztosan, de ha belegondolsz miért nyílna ki az megint

cryptot minden termékemért elfogadom

(#366) Fecogame válasza LuckyL (#365) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Jogos, hiszen azért kérsz másikat, mert nem fért be :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#367) Oldman2 válasza LuckyL (#365) üzenetére


Oldman2
veterán

Viszont, ha rányomok, hogy "Nagyobb fakkot kérek", akkor az előző "bezárt" ajtót az automata üresnek könyveli, így járhat úgy a következő feladó (mint én a múltkor), hogy kinyílik egy ajtó, és van benne csomag.
:Y

[ Szerkesztve ]

(#368) LuckyL válasza Oldman2 (#367) üzenetére


LuckyL
őstag

ez jogos, igaz

cryptot minden termékemért elfogadom

(#369) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
A címzett, kap a csomag tényleges feladásáról emailt?
Ha nem regisztráltál, nem üzleti partner adja fel a csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#370) Fecogame válasza Soma01 (#369) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Elvileg igen, gyakorlatilag meg tegnap délután rendeltem egy csomagfeladást, és arról az emailt (benne a qr kóddal) ma reggelre sikerült kiküldeniük. Ennek nagyjából azonnalinak kellene lennie.

Szóval az email küldéssel vannak gondok náluk, a csomagszállítással viszont nincs :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#371) winbox válasza Soma01 (#369) üzenetére


winbox
senior tag

Nem. Csak sms-t kap majd akkor, amikor megérkezik a csomag.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#372) Soma01 válasza winbox (#371) üzenetére


Soma01
veterán

Most ezt gondolom én is. Az eladó szerint fel van adva a csomag, de én, mint címzett, semmilyen értesítést nem kaptam még. Tegnap esti a csomag feladás ideje elvileg.

(#373) winbox válasza Soma01 (#372) üzenetére


winbox
senior tag

Igen, nekem már többször adtak fel úgy csomagot, hogy nem regisztráltak és mindegyik alkalommal csak akkor kaptam sms-t, mikor megérkezett az automatába.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#374) Soma01 válasza winbox (#373) üzenetére


Soma01
veterán

Küldtek végül. De úgy tűnik, kb 1 napos késéssel.

(#375) Soma01 válasza Soma01 (#374) üzenetére


Soma01
veterán

Vagy a feladó csúsztatott. :U

(#376) winbox válasza Soma01 (#374) üzenetére


winbox
senior tag

Akkor valószínűleg volt regisztrációja :) Mert ha feladási kód nélkül adja fel, akkor azt hiszem a foxpost nem kér a helyszínen e-mail címet, csak telefonszámot. Vagy 1 hónap alatt fejlesztették a rendszert, mert nekem akkor jött így utoljára csomag. Egyébként, ha megvan a követési szám, könnyen kiderül, mert ha az első, elkészült a csomagod bejegyzés után csak később került be az automatába, akkor biztosan regisztrációval csinálta.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#377) Soma01 válasza winbox (#376) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor regisztrációval csinálta. :K

2022.02.10 07:46
Automatában
Csomagod fel lett adva, a csomagautomatában el lett helyezve. A neked címzett (feladott/visszaküldött) csomagot hamarosan kézbesítjük.

2022.02.09 17:24
Csomagod elkészült
Csomagod létrejött a rendszerünkben, a feladó még nem adta át azt a FOXPOST részére.

Persze még nem ért ide. 11-én éjfél után már a központi raktárukban volt. De aznap reggel nem bírták már elküldeni a cél automatához. (más városba) Így várhatok plusz 3 napot, vagy ha nincs szerencsém, 4-et. Hát ennek nagyon nem örülök. :O
Az MPL annyival gyorsabb lett volna, hogy ott a postán kell feladni, ahonnan tuti elviszik a központba. (ugyan ilyen reggeli feladással) Másnap meg teszik is be az automatába. Még szombaton is bepakolnak. Jártam már így. A Foxposttal meg úgy, ahogy most, hogy egy "hét" mire ideér. A feladó szerint 8-án, este adta fel... (fene tudja, de én azóta fizetem ki és várom)
Nem halok bele, de mindig reménykedek, hogy simán megy minden és maximum a 3. napon átvehetem. De nem! Eddig nem nagyon sikerült még ez. Volt, hogy ürítés után tették be a csomagot, így plusz 1 nap. Volt, hogy tele volt a fogadó automata, így plusz 1 nap... Hétvége, plusz 2 nap... Központi raktárukban 2 napot volt, nem egy napot, plusz 1 nap... Hát nem valami gyorsak. Akkor használom őket csak ez után, ha nem sürgős a csomag. Eddig inkább csak szívtam. Persze végül megérkezik, de a futárszolgálatok ettől gyorsabbak azért és házhoz hozzák. Az MPL meg pláne. Nekem most nem jó a házhoz szállítás. De átvételi pont jó lett volna.

(#378) Soma01


Soma01
veterán

Most látom, hogy eleve 2 (munka)napot írnak a kézbesítésre minimum. A log alapján az lett volna a csoda ha megérkezik pénteken.
Ezt is tudom már. Pedig a nyomkövetési oldal péntekre ígérte/tippelte. De miért? Akkor nem is reménykedek, ha nem írják oda, hogy péntek.

(#379) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok 11. e óta nem tudnak egy szállítást befejezni Pécsről-Szegedre.....Azért ez vicc, és helybe feladva 1600 forint akár egy gyufásdoboz méretű 2 dkg s csomag is.....sokat romlott a színvonala! :(((

[ Szerkesztve ]

(#380) LuckyL válasza dunc (#379) üzenetére


LuckyL
őstag

s-es csomag 1190, nem 1600
lehet az a baj, hogy nem használod a csomagvarázsló felületet? :F

nem az lehet a gond hogy fullon van az automata ahová várod?
én mindig olyat próbálok használni küldésre és fogadásra is, ami zöld a honlapjukon

cryptot minden termékemért elfogadom

(#381) Ashe16


Ashe16
újonc

Elvileg 14-én adtak fel nekem is egy csomagot és még emailt, semmit nem kaptam róla. Akkor csak sms-t fogok kapni ha Megjön az automatába?

(#382) dunc válasza LuckyL (#380) üzenetére


dunc
nagyúr

De 1600 ,mert nem tudtam regisztrálni, nem jött megerősítő email.

(#383) dunc válasza LuckyL (#380) üzenetére


dunc
nagyúr

"én mindig olyat próbálok használni küldésre és fogadásra is, ami zöld a honlapjukon"
Èn meg oda ahova a vevő kèri.

(#384) LuckyL válasza dunc (#383) üzenetére


LuckyL
őstag

ha túlterhelt automatába kéri ez lesz, nincs mit tenni, ez egy iylen kávéház
a levél biztos a spamba ment vagy a promoba, így vagy úgy, de meg kell oldanod a regisztrációt, különben fizethetsz +40% díjat

cryptot minden termékemért elfogadom

(#385) dunc válasza LuckyL (#384) üzenetére


dunc
nagyúr

Nem spam volt, hanem majd 24 óra....

(#386) Ubul86


Ubul86
őstag

sziasztok
ma kaptam egy csomagot foxpostba, tervezett volt. Viszont volt mellette másik, először azt hittem, hogy a sajátomhoz tartozik, és hirtelen elsőre nem is kaptam észbe, be is zártam a csomag tárolót. Szóval most van egy csomagom, amin nincs semmi, csak egy fekete fólia, még matrica se.
Felakartam venni a foxposttal a kapcsolatot telefonon, kb fél órán keresztül: összes ügyintéző foglalt, kérjem várjon

írtam mailt, írtam facebookon, hogy ilyenkor mi a teendő, hogy lehetne ezt korrigálni

Szóval most megakadtam

járt valaki más így már, és ha igen, hogy juttatta el a jogos tulajdonosához a cuccot?

[ Szerkesztve ]

(#387) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Nov 30 óta raktárban állónak van jelezve a csomagom.
Jan 8-án küldtem egy információkérés a csomagról űrlapot.
Az azonnali automatikus válaszemailen kívül semmi reakció.
Feb 12-én küldtem egy kártérítési igény űrlapot. Meg tegnap. Meg ma. Meg holnap is fogok, amíg nem reagálnak vmit.
Egyéb ötlet van az ösztökélésre ezeknél?

(#388) Fecogame válasza dudikpal (#387) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Telefonon esetleg próbáld meg eléri őket.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#389) Ubul86 válasza Ubul86 (#386) üzenetére


Ubul86
őstag

kiderült, hogy termékminta volt, jogosan vittem el

(#390) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Mi van akkor ha már nem élő számlaszám volt véletlen a profilon megadva? :W
Elfelejtettem az új számlám megadni és a régi már jó régen megszűntetett számom maradt ott, csütörtökön vették át a csomagom reggel vajon akkor most mi lesz az utánvétel díja úszott és leshetem, hogy megkapjam? :U :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#391) LuckyL válasza Micsurin (#390) üzenetére


LuckyL
őstag

változtasd meg a profilodon, mivel lassan intézkedik a fox amugy is, ezért lehet gond nélkül oda jön majd
ha pedig nem kapod meg 1-2 héten belül akkor írj nekik emailt az esetről és utalják majd az újra, mivel a régi számról a bank vissza fogja fordítani nekik

cryptot minden termékemért elfogadom

(#392) Micsurin válasza LuckyL (#391) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Azt írja a web "átutalva" reggel óta de nekem se kép se hang a számlámon. :(
Akkor most 1 vagy 2 hét türelem? Nem nyerő intervallum :U :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#393) LuckyL válasza Micsurin (#392) üzenetére


LuckyL
őstag

miért nem hívod fel őket? :F

cryptot minden termékemért elfogadom

(#394) Ubul86 válasza LuckyL (#393) üzenetére


Ubul86
őstag

vagy levél, facebook messenger, nekem kb 1 órán belül válaszoltak mindkettőre, mikor volt problémám. Lehetőségek tárháza majdhogynem végtelen

(#395) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Sziasztok! Kicsúsztam az időből és nem átvett csomagot visszaviszik raktárba. Hogyn tudom kérvényezni , hogy újra küldjék csomagautomatába? Sajnos telefonon 30 perc alatt nem vették fel a telefont. :W

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#396) Ubul86 válasza Ramoskaa (#395) üzenetére


Ubul86
őstag

email, facebook messenger? nálam 1 órán belül írtak

(#397) Ramoskaa válasza Ubul86 (#396) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

e-mailt most írtam, messengeren meg azt üzenték ,hogy telefonáljak. 2x30 óráig próbáltam, de semmi, mind a vodafone-nál. De nem vagyok türelmetlen,mert egyébként nekem csupa pozitív tapasztalatom van velük, ezt is én ba**tam el most :DDD

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#398) Ubul86 válasza Ramoskaa (#397) üzenetére


Ubul86
őstag

oh, akkor valószínűleg nekem volt szerencsém ezzel kapcsolatban :/ azért is gondoltam ajánlani a fentieket, mert nekem az csak pozitív volt, a telefonálós részen én is túl voltam, nem vették fel.

(#399) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Aki el akarja őket érni 19:00 után próbálkozzon! Előtte kb esélytelen!

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#400) dajani


dajani
tag

Sziasztok! Valakinek veszett már el csomagja, úgy hogy nem is találták meg?
Nekem a boxban PC helyett egy kis doboz volt( könnyű női cipősdoboz), szakadt/ gyűrött nevemre szóló Foxpost címkemmel és a dobozon kézzel írt név telefonszámmal. Nagyon mérges és ideges lettem :W . Hívtam is az ügyfélszolgálatot, pár szóban elmondták, hogy ilyenkor mit fognak tenni, nyitottak egy üres boxot, amibe vissza kellett raknom a kis dobozt.
A raktárban valószínűleg elkeverték és az én címkém került át rá. 15 napig, a feladástol számítva keresik a PC-met.
Az eladónak előre ki volt fizetve a PC.
Valaki egy női cipő helyett kapott a PC-t, azt jelenteni fogja?Vagy szállítás közben nyúlhatták le? Nagyon csalódott vagyok. :(
Várom, hogy teljenek a napok, hátha meglesz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Foxpost
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.