Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Foxpost

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-08 10:50:27

LOGOUT.hu

Foxpost téma összefoglaló
(Olvasd el, mielőtt kommentelsz!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Foxposttal tudok küldeni Alzának gariztatni cuccot? Kérne még házhoz szállításhoz is e-mail címet és telefont adni. Adjam meg azt, amin írt nekem az Alza, vagy nem lehet ilyen célra használni a foxpostot, esetleg adjam meg a saját címem telefonom?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#302) Fecogame válasza E.Kaufmann (#301) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Egyszerűbb, ha megkérdezed őket, de a Foxpost is ugyanúgy futár, mint bármelyik másik. Szóval az ő email címüket és telefonszámukat kell megadni.

Egyébként meg én az ilyesmit úgy szoktam kérni, hogy ők küldejenek futárt a visszaküldendő dologért, és akkor nincs ezzel macera.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#303) E.Kaufmann válasza Fecogame (#302) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nagy értéknél én is, ez egy sz@ros butafon, ami azért szokott működni még gagyiból is egy-két évig. Na ez pont nem :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#304) Ciccuka válasza winbox (#166) üzenetére


Ciccuka
veterán

Van most valami kupon?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#305) ripla


ripla
őstag

Lassú és megbízhatatlan. Küldenek egy időpontot a várható csomag érkezésről, ami természetesen nem következik be, de még a rákövetkező nap is csak várok, hogy mi van már a csomaggal.
Most konkrétan hétfő óta ülnek a csomagomon, ma van csütörtök és még mindig nem kaptam meg, és ez már nem az első eset.
De igazából nem is ők a hibásak, hanem a sok idióta paraszt, aki az utolsó pillanatra hagyja a csomagja átvételét, ezért pl. az én számomra nincsen üres rekesz. Úgyhogy automatába soha többet nem rendelek, még mindig a futáros kiszállítás a legmegbízhatóbb.
A Foxpost helyében meg 1 napra rövidíteném a csomagok átvételi idejét, ha minden elfoglaltságom mellett el tudok menni a csomagomért még aznap ahogy megérkezik, akkor mindenki más is meg tudja ezt oldani. Ha meg nem, akkor nem automatába kell rendelni. Ennyire egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#306) Fecogame válasza ripla (#305) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

De igazából nem is ők a hibásak, hanem a sok idióta paraszt, aki az utolsó pillanatra hagyja a csomagja átvételét

Az emberek nagy többsége mindent az utolsó (utáni) pillanatra hagy, és csodálkoznak, ha túllépnek a határidőn :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#307) sagesz93


sagesz93
addikt

sziasztok,

Mi a tapasztalat mostanában a foxpost utánvétes csomagokkal? időben megérkezik az utánvét összege a feladóhoz?
illetve van most valami aktuális kupon?

(#308) Fecogame válasza sagesz93 (#307) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Nekem másnap délben átutalták az előző nap este átvett csomag összegét.

Kuponról nem tudok, de ha valaki igen, ne tartsa magában :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#309) Oliverda


Oliverda
félisten

Jó nagy hulladék lett ez a szolgáltatás is. Egy 10-én feladott csomagot talán átvehetek már holnap. Jó
lecke volt, hogy legközelebb véletlenül se jusson eszembe a foxpostot választani a GLS-sel szemben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#310) Oldman2 válasza Oliverda (#309) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem értek hozzá, de az alábbiakat jó tudni...

A feladás dátuma önmagában nem mond semmit, nálunk pl. 10:00 óra körül ürítik az automatát.
Ha 11:00-kor adja fel valaki a csomagot, akkor azt már csak másnap veszi onnan ki a Futár.

Más ideig tart egy vidékről-vidékre (2 nap), egy vidékről-pestre (másnap) (és szerintem egy Pestről-pestre) feladott csomag érkezése.

Szóval az, hogy "10-én adták fel" önmagában kevés. Pláne ahogy nézem, 11.10-e szerda volt.

(#311) Oliverda válasza Oldman2 (#310) üzenetére


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#312) Oliverda válasza Oliverda (#311) üzenetére


Oliverda
félisten

Na, szűk 3 munkanap alatt csak eljutott a raktáruktól az automatáig. :C

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#313) w.miki


w.miki
veterán

Foxpost csomagot küldenék automatába.
Felvittem az adatokat (1 órája), a fiókomban látom is a mezőt, de nem kaptam emailben QR kódot.
Ilyenkor mi a teendő?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#314) w.miki válasza w.miki (#313) üzenetére


w.miki
veterán

na megjött az email.
ezek szerint 2 óra kell neki :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#315) Fecogame válasza w.miki (#313) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Általában 1-2 percen belül megjön az email, de mostanában tényleg lassabban érkezik meg.

Erre az esetre szoktam lementeni a feladási kódot, amit a kitöltés után ad :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#316) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok! küldtem csomagot automatába, mint utóbb kiderült hibás email címet adtak meg,
de sms se érkezett meg a címzertthez , pedig a automatában van a csomag...
Valaki tudja mi a fene lehet?

(#317) Oldman2 válasza Jarod1 (#316) üzenetére


Oldman2
veterán

Hívjátok fel az ÜFSZ-t.

(#318) Jarod1 válasza Oldman2 (#317) üzenetére


Jarod1
addikt

hívnám ha lenne, de csak űrlapot lehet kitölteni, ami megvolt

(#319) Oldman2 válasza Jarod1 (#318) üzenetére


Oldman2
veterán

https://www.foxpost.hu/kapcsolat

Telefonos elérhetőségünk:
06-1-999-0-369*
(*munkanapokon 08:00-20:00)

(#320) Jarod1 válasza Oldman2 (#319) üzenetére


Jarod1
addikt

Bakker ezt sehol nem találtam.. Kösz!

(#321) parkr


parkr
őstag

ha már emelik az árakat remélem azért működni is fog. ma hiába nyomkodtam, se feladás se átvétel nem működött...

(#322) tlala


tlala
addikt

Aki valaha is megpróbál kapcsolatba lépni az ügyfélszolgálatukkal, legyenek kötélből az idegei, nekem 50 perce zenélnek.

(#323) feco70


feco70
senior tag

Kedden felvette a futár, utaztatja? Telefont nem veszik fel :W

(#324) feco70 válasza tlala (#322) üzenetére


feco70
senior tag

Sikerült?

(#325) tlala válasza feco70 (#324) üzenetére


tlala
addikt

2x1 óra után feladtam.
Talán meghalt a néni a telefonnál.

(#326) feco70 válasza tlala (#325) üzenetére


feco70
senior tag

:F

(#327) Fecogame válasza tlala (#325) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Addig is írhatsz nekik egy emailt, hátha arra (hamarabb) válaszolnak.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#328) tlala válasza Fecogame (#327) üzenetére


tlala
addikt

Képzeld, e-mail cím sincs a weboldalon illetve a kapcsolatnál.
Űrlapot lehet kitölteni, arra jött egy automata válasz, hogy 5 napon belül fognak foglalkozni vele. (Kitöltöttem 2x1 óra zenélés után.)
A Foxpost is egy olyan cég, ahol legtöbbször jól mennek a dolgok, de ha fennakadás van, akkor halál.
Pedig elvileg a telefonos ügyfélszolgálatnak is vannak fogyasztóvédelmi minimumát.

[ Szerkesztve ]

(#329) RolXX


RolXX
tag

Nem tudom, hogy régen milyen volt a foxpost, de most 1 nap mire kiveszik a dobozból, 2 napig utazik a raktárba, aztán 2 napig utazik a célállomásra. Aztán még kiderül, hogy nincs is üres rekesz amibe elhelyeznék, ezért még 1-2 nap csúszás lesz.
Ezt a 3. rendelésem után tudom mondani. Soha többet nem rendelek semmit foxpostra és másnak se ajánlom. Ha hétfőn megrendelsz valamit, egyáltalán nem biztos, hogy péntekre megérkezik... Ami elég nagy visszafejlődés ahhoz képest, hogy 2021-et írunk.

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#330) Oliverda válasza RolXX (#329) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugyanezt tapasztaltam egy hónapja. Ha gyorsan kell valami, érdemes inkább csomagpontra kérni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#331) Oldman2 válasza RolXX (#329) üzenetére


Oldman2
veterán

Bizonyosan igazad van, nekem (megyeszékhelyen) pozitív a tapasztalatom.

Pár gondolat...

1. Karácsony előtt vagyunk egy(!) héttel.
2. Hiába viszi a futár oda az automatához, ha az abban lévő "a címzettre várakozó csomagokat" nem veszik ki az érintettek.
3. Én rendszeresen oda kérem, évek óta nincs semmi problémám velük.

Kitartás!

(#332) Oliverda válasza Oldman2 (#331) üzenetére


Oliverda
félisten

"Hiába viszi a futár oda az automatához, ha az abban lévő "a címzettre várakozó csomagokat" nem veszik ki az érintettek."

Ezt a problémát pedig csak a FoxPost tudná megoldani, jelenleg ugyanis az égvilágon semmivel nem motiválják a címzetteket arra, hogy a lehető leggyorsabban kiszedjék az automatából a csomagokat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#333) Oldman2 válasza Oliverda (#332) üzenetére


Oldman2
veterán

Ebben igazad van, vagy más megoldást kellene kiötleniük ilyen esetekre.

(#334) catroot


catroot
veterán

Nekem 3 csomag közül az egyik van éppen útban a központi raktárba a feladási automatából, másik kettőnél még csak előértesítés van.

Megnéztem a Foxpost oldalát, szinte mindegyik automata telített, országosan.

Szerencsére nem a karácsonyi ajándékokat várom, de azért szépen letérdelt a cég. :(

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#335) Oliverda válasza catroot (#334) üzenetére


Oliverda
félisten

És úgy fest, ahhoz kellően kapzsi is, hogy ne tegye ki 1-2 napra a "megtelt" táblát.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#336) Oldman2 válasza Oliverda (#335) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez nem kapzsiság kérdése...

Mivel a forgalmat nem lehet előre megjósolni és ami a COVID miatt nemhogy csökkent volna, tapasztalhatóan megint alul méretezték az erőforrásokat.

De ez ugye csak utólag derül(he)t ki.

Megjegyzem: én nem sok "nyitott futár állás pozícióval" találkoztam az elmúlt hónapokban.

(#337) Oliverda válasza Oldman2 (#336) üzenetére


Oliverda
félisten

Hanem micsoda?

Nem hívják fel az oldalukon a figyelmet arra, hogy már rendszeresek a 2-3 napos késések, miközben zavartalanul lehet feladni csomagot, egyszóval úgy tesznek, mintha minden a legnagyobb rendben lenne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#338) catroot válasza Oliverda (#337) üzenetére


catroot
veterán

És itt még van pofájuk azt irni (12.10-én), hogy náluk nincs fennakadás csak a külsős partnernél… picit pofátlan.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#339) winbox


winbox
senior tag

Hát nekem a legutóbbi csomag amit feladtam, a 6. munkanapon került be a célautomatába, úgy, hogy a futár egyből kivette az automatából aztán végig a raktárban volt, pedig az automata nem volt telített, végig zöld volt a felületen. Szóval most egy ideig én jegelem őket, maximum odaírom a hirdetéseimhez, hogy kb egy hét :D De biztos van valami sorrend náluk, mert hétfőn feladtak egy jófogásos és egy vaterás csomagot is nekem, azokat tegnap délután már át is vettem... :)

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#340) RolXX válasza winbox (#339) üzenetére


RolXX
tag

Csak összehasonlításképpen:

Tegnap 2 dolgot rendeltem: az egyiket Posta Pontra, a másikat GLS csomagpontra.
Ma délig mindkét csomagról megjött az e-mail/sms, hogy átvehetem őket. Szóval 24 órán belül megérkeztek.

Foxpostra szombaton adtak fel nekem csomagot, ami azóta még csak a raktárig jutott el.

Érdemes alternatívákat keresni, mert bármi más jobb.

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#341) Botivagyok


Botivagyok
csendes újonc

Sziasztok. A múlt hét csütörtökön(12. 09)vettem egy telefont, amit az nap felvett a futár, viszont a raktárig még nem jutott el mindig. Telefonon semmi értékelhető választ nem kaptam tőlük, pedig nagyon nehéz volt elérnem őket. Az e-mailekre nem válaszolnak. Fogalmam sincs mi tévő legyek, nagyon frusztrál a dolog. :((

(#342) catroot válasza Botivagyok (#341) üzenetére


catroot
veterán

Szia!

Szerintem várj, mást nagyon nem tudsz tenni.

Nekem most 2db függő Előértesítéses csomagom van. Tegnap este jött egy mail, hogy az egyik csomagom már a raktárban van, hamarosan megkapom.

Ez azért fura, mert amikor feladnak nekem csomagot, akkor kapok egy előértesítést, utána jön, hogy a csomag elindult (feladták az automatában) és azt követően pedig bekerült a központi raktárba (ez után jön, hogy megérkezett az automatába).

Na most a poén az, hogy kb. 5 percre rá kaptam egy sms-t is, hogy átvehetem a csomagom az automatából. Ez azért is érdekes egyébként, mert az automatát, ahova kértem délelőtt 1x ürítik/töltik. Szóval az értesítések is hektikusak.

Ja, ránéztem a másik csomagomra is, az már bent van a központi raktárban. Viszont erről semmilyen értesítőt nem kaptam. Ilyenkor fél az ember, mi van ha már a csomag ott dekkol az automatában...és nem kap értesítést. :(

Szóval iszonyat nagy katyvasz van most náluk.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#343) Oldman2


Oldman2
veterán

Két csomag van útban felém automatába.

Az egyikkel kapcsolatosan tegnap kaptam egy ilyen üzenetet: "Túltelítettség miatt nem betölthető..."

Na mondom, jól nézek ki, ugyan mi lesz a folytatás?
:W

Erre ma jött egy SMS, hogy "Bekerült egy másik automatába", ami nem messze van az eredetitől.

"Csomagodat az automata telítettsége / műszaki hibája miatt átirányítottuk egy másik csomagautomatába"

Meglepett ez a (szerintem) rugalmas módosítás.
:C

Kitartás mindenkinek!

(#344) LuckyL válasza Oldman2 (#343) üzenetére


LuckyL
őstag

mindenkinek írom hogy a tavalyi tapasztalataim alapján jövő héten már csak azt küldjétek foxpostal ami nem gáz ha nem ér oda karácsonyig, főleg ha nem "zöld" automatába megy :K

cryptot minden termékemért elfogadom

(#345) Oliverda


Oliverda
félisten

„Egyáltalán nem akadozik a szolgáltatás, bár a csomagautomaták túlterheltsége miatt lehet egy-két napos késés” – nyilatkozta a Telex kérdésére Bengyel Ádám, a Foxpost vezérigazgatója és társalapítója. Ehhez azt is hozzátette, hogy decemberben rekordot dönt a felhasználóik száma, ami a hónap végére elérheti a 700 ezer főt is. A Foxpost idei forgalma az év utolsó hónapjában a 2020-as decemberi forgalmat 75 százalékkal haladja meg.

[link]

Jó vastag a bör... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#346) gambeca


gambeca
tag

Sziasztok!

Szokott félre menni átvételi sms?
Ma kaptam egy sms üzenetet, hogy csomagom érkezett, viszont én mostanában nem kértem/rendeltem foxpost szállítással...
Nincs semmi plusz infóm, csak egy sms, nincs csomagszámom, és nem tudom azt sem megnézni, hogy ki adta volna fel a csomagot...

Hívtam az ügyfélszolgálatot, de oda kellene legalább a csomagszám...

Van valami ötletetek?

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#347) catroot válasza gambeca (#346) üzenetére


catroot
veterán

Szerintem csak elírás lehet. A címzett ilyenkor kap egyébként email értesítést is a nyitókóddal.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#348) gambeca válasza catroot (#347) üzenetére


gambeca
tag

További fejlemény a csomaggal kapcsolatban...
Mivel kaptam második sms-t is, így szépen elballagtam az automatáig, ami kb 2km-re van tőlem.

Regisztráció nélkül automatánál fellehet adni csak telefonszámmal is.
Ezt a foxpost oldalán találtam.

Az érdekesség pedig az, hogy a csomagot amit kaptam, Kínából rendeltem.
Pont erre nem számítottam, hogy egy foxpost automatában kapom meg.
Néha furcsán működnek a dolgok a Magyar Postánál

[ Szerkesztve ]

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#349) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, Foxpost automatába csomagot adtam fel ma, azonban mégsem kellene, hogy kézbesítsék/elvigyék. Ki tudom venni valahogy pajszer nélkül?

(#350) Fecogame válasza natë (#349) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Hívd fel az ügyfélszolgálatot, vagy várd meg amikor ürítik az automatát.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Foxpost
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.