Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Foxpost

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-08 10:50:27

LOGOUT.hu

Foxpost téma összefoglaló
(Olvasd el, mielőtt kommentelsz!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Fecogame


Fecogame
Topikgazda

Volt már itt a topikban többször is, hogy a feladó/címzett mikor kap emailt.

Küldő/csomag feladója:
- a feladáskor egy nyugtát
- kézbesítéskor egy visszaigazolást

Címzett/akinek megy a csomag:
- csomag feladásakor (amikor az automatába kerül)
- a raktárba érkezéskor (amikor a futár beviszi a központi raktárba a csomagot)
- a terminálba elhelyezéskor (ekkor SMS is érkezik a megadott számra)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#402) dani0904


dani0904
tag

Sziasztok!

Azt lehet tudni, hogy egy adott automatánál egy futár az fel is vesz csomagot és fel is tölti az automatát? Vagy ezt a két dolgot két külön futár végzi az megadott időablakban?

(#403) Ubul86 válasza dani0904 (#402) üzenetére


Ubul86
őstag

én egyszer láttam a ki-be pakolást Hódmezővásárhelyen, ott egy ember végezte a ki-be pakolást. Persze ez ettől még nem mérvadó

(#404) parkr válasza dani0904 (#402) üzenetére


parkr
őstag

semmi értelme nem lenne 2 külön embert küldeni ezért.
az oldalukon is így vannak megadva az időpontok:
"Az automatát minden hétköznap 12:00-13:00 között ürítjük és töltjük"

[ Szerkesztve ]

(#405) dani0904 válasza parkr (#404) üzenetére


dani0904
tag

mondjuk az automatánál amiről szó van, ott két időpont van megadva, egy délelőtti és egy délutáni, de ettől függetlenül igazad lehet.

(#406) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Ti szoktatok ragasztani címkét a csomagra?
Én megszokásból mindig csinálok Feladó: Név, email cím, telószám.
Címzetthez ugyanez + automata cím.
Csak most vacakol a nyomtatóm, és így végig gondolva arra jutottam, hogy nem is kell.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#407) Oldman2 válasza embe (#406) üzenetére


Oldman2
veterán

Én soha nem rakok rá.

1x láttam, hogy amikor kiveszik az automatából először a csomagot, akkor nyomnak rá egy kis címkét a szükséges adatokkal.

(#408) embe válasza Oldman2 (#407) üzenetére


embe
nagyúr

Igen. De én mindig tettem.
Viszont a GYIK-ban megtaláltam: javasolják a "biztonság kedvéért" a feladó és címzett név és telefonszám megadását.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#409) parkr válasza embe (#408) üzenetére


parkr
őstag

én csak a csomagszámot írom rá. ha szükséges, és az alapján nem tudják azonosítani akkor ott baj van...

(#410) tonyrulez válasza embe (#408) üzenetére


tonyrulez
őstag

Érdekes hogy GYIK-ben ezt írják, máshol meg nagyban mondják hogy semmit nem kell rátenni. Én sosem írtam rá semmit.

4 8 15 16 23 42

(#411) Fecogame válasza embe (#406) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Soha nem írtam rá semmit, mindegyik célba ért (100+ csomag).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#412) embe


embe
nagyúr

Én mindig írtam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#413) Ubul86


Ubul86
őstag

én szoktam, de csak megszokásból. Gyik ezen részét nem is néztem, fel se tűnt eddig sose, hogy utalnak rá

(#414) winbox


winbox
senior tag

Mai napra érvényes (2022.04.22) 100 Ft-os kupon:
FOLDNAPJA2022

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#415) embe válasza winbox (#414) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Már késő. :(((

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#416) winbox válasza embe (#415) üzenetére


winbox
senior tag

Már beraktad az automatába addigra? Mert a felületen egészen addig tudod módosítani. Én is utólag láttam meg a kupont, egyáltalán nem verték nagy dobra, csak bent volt a kuponok között. De se FB-n, se a blogra nem írták ki.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#417) embe válasza winbox (#416) üzenetére


embe
nagyúr

Persze, már automatában van. De veszett már több is Mohácsnál... De azért köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#418) winbox válasza embe (#417) üzenetére


winbox
senior tag

Igen, nem ezen a 100 Ft-on múlik, csak a tudat... :D

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#419) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok! 28-án feladásra került egy csomag felém, kaptam is e-mailt, azonban még mindig ezt az üzenetet látom a felületen:

2022.04.28 17:28
Csomagod elkészült
Csomagod létrejött a rendszerünkben, a feladó még nem adta át azt a FOXPOST részére.

A csomag fix, hogy az automatában van. Normális, hogy a webes felületen nem frissült?

(#420) Oldman2 válasza r3dsnake (#419) üzenetére


Oldman2
veterán

Akkor frissül, ha kiveszik az automatából.

(#421) r3dsnake válasza Oldman2 (#420) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez csak azért furcsa, mert pár napja adtam fel csomagot, és egyből frissült, ahogy az automatába tettem, és külön update jött, amikor kivették az automatából. Most miért nincs bejegyezve az automatába helyezés?

Múltkori csomag:

Mostani csomag:

(#422) Ubul86 válasza r3dsnake (#421) üzenetére


Ubul86
őstag

lehet automatától is függ..én eléggé csúsztatva kapom meg átlagosan a státusz update-eket a rendszertől, bár annyira nem szokott zavarni

(#423) winbox válasza r3dsnake (#419) üzenetére


winbox
senior tag

Biztonság kedvéért én megkérdezném az ügyfélszolgálatot, hogy ők mit látnak, mert ahogy te is írtad, egyből kellene lennie egy "a feladó elhelyezte a csomagot az automatában" frissítésnek.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#424) r3dsnake válasza Ubul86 (#422) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Engem se zavarna, ha nem telt volna el 2 nap, és nem nagy értékű cuccról lenne szó… Másnak is mutatott már hasonlóan félrevezető infót?

Ügyfélszoli nincs hétfőig. :(

[ Szerkesztve ]

(#425) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok! Egy csomagot szeretnék feladni automatába és ezek lennének a méretek:
Hossz: 39cm
Szél: 41cm
Mag: 20,5cm
Melyik méretbe tartozik ez? :B
Köszi a válasz előre is. :R

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#426) Fecogame válasza Psychopeti (#425) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

XL

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#427) Psychopeti válasza Fecogame (#426) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Köszönöm szépen! :K

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#428) parkr válasza Psychopeti (#425) üzenetére


parkr
őstag

Miért kell ezt megkêrdezni? Ott van a weboldalon minden

(#429) Ubul86 válasza Psychopeti (#427) üzenetére


Ubul86
őstag

igazából helyben is tudod módosítani, ha látod, hogy befér kisebbe, akkor is elviszik

(#430) Psychopeti válasza Ubul86 (#429) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Hát ezt eddig nem is tudtam hogy lehet olyant is csinálni. :B

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#431) parkr


parkr
őstag

Én amúgy nem értem hogy ha weboldalon megadom a méretet, feladáskor minek kell megint kiválasztani.
Ha addigra elfelejtem akkor lehet találgatni hogy melyikbe fér be. Legalább valami mérőszalag lehetne felfestve az automatára ilyen esetekre.

(#432) Ubul86 válasza Psychopeti (#430) üzenetére


Ubul86
őstag

nem passzentos a méretük, jóval nagyobbak. Volt már hogy én is felülbecsültem a csomagom méretét, és akkor láttam, hogy hopp, ez befér egyel kisebbe is, attól függetlenül, hogy a csomag méretek egyel feljebbi méretekre szóltak
Nem küldték vissza, megkapták a delikvensek. Nem volt belőle problémázás.

(#433) Psychopeti válasza Ubul86 (#432) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Aha értem. Hát ha beférne egy kisebbe is az jó lenne. :K

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#434) Weaver


Weaver
senior tag

már kifizetés után, ha kiderül, hogy túl kicsit a fiókméret, és másikat kell választanom, kapok egy sztornó számlát. az összeg autómatikusan visszautalódik, vagy van valami teendő?
és miért felragasztható formában adja a sztornó papírját?

(#435) catroot válasza Weaver (#434) üzenetére


catroot
veterán

Ugye miután észrevetted, hogy nem fér be a csomag, akkor be kell csukni az ajtaját és másikat választani. Ilyenkor elvileg sztornózza a terhelést a kártyáról és az új méret összegével terheli meg.

Egyébként cégesként küldenéd? Azért kérdezem, mert nekem nagyon nem szokott semmi papírt (bizonylatot) adni.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#436) Weaver válasza catroot (#435) üzenetére


Weaver
senior tag

magánszemélyként, magánszemélynek küldtem. M nem volt jó, próbáltam L-t, az sem volt jó. mindkét törlésről adott sztornó papírt, felragasztható formában (olyan mint a matricák).
ezért merült fel bennem, hogy ilyenkor autómatikusan visszautalják az összeget, vagy van valami további teendő?

(#437) Fecogame válasza Weaver (#436) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Nem utalják vissza, hanem egész egyszerűen nem vonják le. ERSTE-nél "zárolt tételek" alatt futnak, amit már kifizettél, de a kereskedő még nem vonta le. Ezt oldják fel, amikor új rekeszt kérsz.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#438) Weaver válasza Fecogame (#437) üzenetére


Weaver
senior tag

akkor megnyugodtam, jól van így. köszönöm az infót!

(#439) Ubul86 válasza Fecogame (#437) üzenetére


Ubul86
őstag

+1 én is ezt tapasztaltam, hogy megmaradt a pénz, ha újat választottam

(#440) indigo


indigo
aktív tag

Sziasztok!

A Foxpost kapcsán egy csalási lehetőségre hívom fel a figyelmet. Ha nem ez a topikja, akkor szóljatok.
Tegnap tettem fel hirdetést a Hardverapróra és a Jófogásra is. A Jófogáson való megjelenése után rögtön kaptam WhatsApp-on titkos üzenetben (!) egy érdeklődést, viszont egyből lejön számomra a beszélgetésből, hogy nem magyar az illető. Ezt megerősíti a WhatsApp-os telefonszám is, de ugye, mostmár bármilyen telefonszámot vásárolhatunk szinte bármilyen felülethez. A rövid beszélgetés végén az érdeklődő küldött egy linket, amely - szerintem - egy kamu oldalra vezet és a Foxpost általi pénzkifizetést kezdeményezi ezzel. Ez a kamu oldal a FoxPost kinézetére épül, sőt, ezen az oldalon lévő menüpontok mind a valódi Foxpostra irányítanak át! Ezen a kamu oldalon alu látható a pénzeszközök átvétele gomb, amelyet megnyomva egy újabb kamu oldalra érünk. Itt kiválaszthatom, hogy mely bankba várom az általam hirdetett termék ellenértékét, majd rákattintva a kiválasztott bank ikonjára újabb adathalász oldalra kerülünk, ahol már bepötyögve a valódi bankszámlánk bejelentkezési adatait, elvehetik a pénzünket. Én nem írtam be, így nem tudom, hogy mi lehet a következő lépés. A felület Támogatási csevegése is kamu, mert bár pár perc után előjött, nem válaszolnak helyesen.
Ezeket azért írtam le, hogy nehogy valaki áldozatul essen. Lehet, hogy ez mér régóta működő rendszer, én most találkoztam vele először.

(#441) Ubul86 válasza indigo (#440) üzenetére


Ubul86
őstag

foxpost.kaspay24.com

nekem ez már bőven elmond az egészről mindent :D

amúgy tudtommal nincs is ilyen hogy valaki küld linket, és akkor majd ez meg az meg amaz történik. Az eladó biztosítja a lehetőséget a foxposttal való küldésre, ő majd úgy is kitölti az adatokat, és azt is hoyg most utánvétes -e vagy nem. Ha nem az, akkor előtte úgy is megbeszélik, hogy melyik számlaszámra történjen az utalás

Ha ezen kívül mennek ilyen kamu oldalak, hogy légyszi nyisd meg, és írd be a számlaszámod, stb, mert akkor ez meg az történik, az már alap kamu.

(#442) 0xmilan


0xmilan
addikt

Ha jar errefele Foxpost alkalmazott:
Az aktuális nyereményjáték linkje 404-ezik.
Nem ertem, miert nem lehet egy sima emailes kontaktot megadni a weboldalon.

(#443) Ubul86 válasza 0xmilan (#442) üzenetére


Ubul86
őstag

ez hol van? se facebookon, se honlapjukon nem látom, hol lehet ide eljutni

(#444) 0xmilan válasza Ubul86 (#443) üzenetére


0xmilan
addikt

Regisztracio kozben is mutatja, illetve ott van a beallitasok aljan.

(#445) batyuska100


batyuska100
senior tag

Mit tud a Fox egy jégkrémes doboz méretű csomaggal ennyit szenvedni? Már 1 napja úton van a raktárba.

(#446) batyuska100 válasza batyuska100 (#445) üzenetére


batyuska100
senior tag

Na most már a nyomkövetős oldal sem tölt be...

(#447) Fecogame válasza batyuska100 (#446) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Nálam működik gond nélkül.

Már 1 napja úton van a raktárba.

Türelem csomagot terem :) Ha telített csomagautomatába vagy telített csomagautomatából küldesz/vársz csomagot, akkor előfordulhat késés. Egyébként nem szokott fennakadás lenni. Legalábbis én így tapasztaltam az eddig feladott többszáz csomag alapján.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#448) batyuska100 válasza Fecogame (#447) üzenetére


batyuska100
senior tag

A főoldal nekem is betölt, de ha beírom a kódot akkor hol betölt, hol nem. Máskor tényleg nem szokott fennakadás lenni, lehet pont ezért furcsálom hogy nem mozdul a csomag. Nem ehhez a sebességhez vagyok szokva.

Itt megáll de az is lehet hogy a nettel van baj mert mostmár mintha a Hardverapró is szarakodna. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#449) Ubul86 válasza 0xmilan (#444) üzenetére


Ubul86
őstag

na, ez jól el van dugva a már regisztrált felhasználóknak

(#450) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Próbáltam kódot generálni, de sajnos nem működik. Amikor kitöltöm az adatokat és rámegyek a "csomagküldés", ezzel kód generálásra, semmi se történik.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Foxpost
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.