Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Foxpost

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-08 10:50:27

LOGOUT.hu

Foxpost téma összefoglaló
(Olvasd el, mielőtt kommentelsz!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdvözlet :)

Automatába küldenék egy csomagot, kérdésem hogy az értékbiztosítás itt hogyan néz ki, ha a csomag nem utánvételes?

Azt mondja a címzett, akinek feladnám, hogy 300ig mehet a felár nélküli értékbiztosítás? Sehol nem látok erre kijelölhető opciót, hacsak nem utánvételes a dolog. 420 ezres értékbiztosítással hogyan tudok csomagot feladni?

Vagy egyszerűbb a posta ebben az esetben?

(#102) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Mostani rendelgetések kapcsán arra jutottam hogy a Foxpost már nem a legjobb választás, mert Posta Csomagautomata olcsóbb és gyorsabb. Eddig a Foxpost csomag 1-2 munkanap alatt megjött. Most beletelt 5 munkanapba*. Rendeltem Posta automatába, az meg 2 munkanap volt (az ígéretük 1 munkanap).

Emellett kissé felmentek az árak is. Egy kis összefoglaló:

Foxpost:
XS-S (11 cm x 36 cm x 61 cm) 1099
M (19 cm x 36 cm x 61 cm) 1199
L (37 cm x 36 cm x 61 cm) 1699
XL (60 cm x 36 cm x 61 cm) 2299

Posta csomagautomata:
mérettől független, max 50x35x31 cm
tömegtől függ:
0-2kg 945
2-5kg 1095
5-15kg 1425

Szerintem 2kg alá többség befér, 5kg alá pedig szinte mindenki, és ennyiért a Foxpost L méretben lehet feladni, XS-S áron.

Automatákat tekintve van pro-kontra. Foxpostnak van 155db, Postának 51db. Postai automaták mind kültériek, 0-24 lehet kivenni csomagot, Foxpost-nál pedig többségben vannak az üzletházakban lévőek, ami annak nyitvatartási idejétől függ.

Ami előny a posta részére, hogy nem csak automatából lehet feladni automatába, hanem bármely postáról is. Faluról való rendelésnél, ahol közel s távol nincs Foxpost automata, de posta van, nagyon jól jött ez. Postából van 3739db. Szóval ha a vevőhöz van közel posta automata, akkor bárhonnan fel tudják adni.

*megjegyzem az 5 munkanapos (1 hetes) szállítás nem a teli automata miatt volt. Miután magánszemély feladta az árut, utána rendeltem boltból valamit automatába (mindkét esetben Budapestről lett feladva), az másnap (!) megérkezett, a magán cucc előtt.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#103) Oldman2 válasza tonyrulez (#102) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi szépen, ez mindenkinek hasznos összefoglaló lett!
:R

Kellemes karácsonyt mindenkinek!
:))

(#104) FerNandor válasza tonyrulez (#102) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi az összefoglalót és jó az aláírásod! :D

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#105) tonyrulez válasza tonyrulez (#102) üzenetére


tonyrulez
őstag

Annyiban javítanám hogy a Posta csomagautomatás csomag valóban 1 munkanap alatt jött meg, nem 2, elszámoltam :)

4 8 15 16 23 42

(#106) Oldman2 válasza tonyrulez (#105) üzenetére


Oldman2
veterán

„Munkanap!” ez a lényeg.

(#107) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Foxpostba rendelt csomag elvileg megérkezett a kijelölt helyre (azért elvileg, mivel nem kaptunk róla értesítést csak a nyomkövetési szám szerint van itt a csomag) de nyitókódot nem kaptunk!
Ilyenkor mi van?
Telefon esélytelen fel sem veszik, 10 perc után szakítják a vonalat! :W 10 próbálkozáson vagyok túl!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#108) tonyrulez válasza Oldman2 (#106) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ezzel tisztában vagyok :)

Más:
Foxpost -400 ft kupon: REDIRECT400
dec. 31-ig.
Ezzel lemegy az ár posta csomagpont alá.

4 8 15 16 23 42

(#109) Fecogame válasza tonyrulez (#108) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Elvileg még ez is van: SEND200

Nem tudom, hogy működik-e, illetve többször is felhasználhatóak-e (ugyanazon accounttal).

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#110) Fecogame válasza Fecogame (#109) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Működik, 200 Ft-ot von le a végösszegből. Azt, hogy többször is használható-e, még nem tudom.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#111) Dolphine válasza Dolphine (#107) üzenetére


Dolphine
addikt

Mivel nem kaptunk nyitókódot ezért a csomagot elvitték! Csodás... :(((:W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#112) LuckyL válasza Dolphine (#111) üzenetére


LuckyL
őstag

nem szabad az évvégi, karácsonyi időszakban foxpostot használni, katasztrófa ilyenkor
mpl, gls tökéletes ilyenkor is
mpl-nek 3-4 éve egyszer rosszul sikerült az évvégi csúcs, de azóta összeszedték magukat

cryptot minden termékemért elfogadom

(#113) Dolphine válasza LuckyL (#112) üzenetére


Dolphine
addikt

Most már mi is tudjuk! :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#114) wolfman87


wolfman87
csendes tag

Sziasztok!

Mi is belebotlottunk abba a hibába, hogy foximaxi-val adtunk fel csomagot...(automatából-házhoz)
Ügyfélszolgálat minősíthetetlen, még a telefont is ránk nyomták.
Facebookon törlik a negatív hozzászólásokat és le is tiltják azt aki negatívan kommentel.
Ez aztán a minőség politika!
Teljes káosz, senki nem tud semmit, pedig a csomagot mindig kezeli valaki, de nem találják.
Úgy kezdik, hogy hitegetnek. Egy kis türelem, x-ig kivisszük a csomagot, utána y-ig, stb...
Most már azt mondták nem találják a csomagot.
És akárhogy 2-3 munkanapot ígérnek az interneten, az ÁSZF-be 15 nap van.
Az csak hab a törtán, hogy több, mint 100.000 Ft értékű volt a csomag, de maximum a feladási díj 15x -ét kaphatjuk vissza (kb. 56.000Ft).

Soha többet ez a cég.
Csak tegnap sikerült szétküldenem kb. 70 emai-t az ismerőseimnek, hogy mindenkinek mondják akinek csak tudják, hogy senki se használja ezt a minősíthetetlen dolgot. De sajnos egyre több helyen látom, hogy sokan belefutottak a bajba.
Ha nem akartok bajt, Ti se tegyétek!


[ Szerkesztve ]

Többet ésszel, mint ész nélkül!

(#115) balika21


balika21
tag

Sziasztok,

megrendeltem a foxpost feladást házhoz, de nem kértem cimkenyomtatást, és rájöttem, hogy nem megyek melózni, így nem tudom kinyomtatni, de a csomagot fel szeretném adni, hogyan törölhetem a rendelést, vagy módosíthatom? vagy ne foglalkozzak vele, és automatikusan törlődni fog?
bár a kommenteket visszaolvasva, lehet inkább nem is erőltetném a fox-ot. :)

[ Szerkesztve ]

(#116) wolfman87 válasza balika21 (#115) üzenetére


wolfman87
csendes tag

Ha jót akarsz magadnak ne foglalkozz velük.
Nekem a mai napig nem adnak semmi konkrétat, hogy hol a csomag...
A Facebook oldalukról folyamatosan törölnek és bannolnak azóta is sok hozzászólást és embert.
Inkább GLS, vagy valami komoly cég.
Én is inkább elvittem volna magam 15ezer forintért, mint most bukok vagy 50 ezret...
Dehát utólag okos az ember. Te tanulj a mi hibánkból! :)

Többet ésszel, mint ész nélkül!

(#117) LuckyL válasza balika21 (#115) üzenetére


LuckyL
őstag

házhoz ne küldd foxpostal de automatába jó, csak el kell fogadni hogy van hogy 1 nap és van hogy 1 hét a szállítás

cryptot minden termékemért elfogadom

(#118) balika21


balika21
tag

Rendben, köszönöm a válaszokat, de valami hivatalos leirás nincs, hogy a megrendelést hogyan töröljem, vagy mennyi idő elteltével törlődik?

(#119) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

foxpostban adtam fel vmit ma.

becsomagoltam, elvittem kérte a vevő telefonszámát, hogy melyik foxpost automatába kérem, fizettem, beraktam a "cellaba". Kértem számlát nem nyomtatott. De egy követési számot se írt ki. Pénzt azt levonták.
Ez így normális?
Egy Szfvár->BP automata->automata esetén mikorra kéne megérkezzen?

Kicsit izgulok.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#120) Dolphine válasza Dare2Live (#119) üzenetére


Dolphine
addikt

A FoxPostot hagyd a fenébe legközelebb! :(((

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#121) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ezt a QR kódot melyik pont olvassa le pontosan?

Tegnap rámegyek, erre mutat rajzon valami piktogramokat, hogy hova tartsam a QR kódot, közben sötét van mint az állat, ott világítom a másik kezemmel a másik telefonnal, hónom alatt a csomaggal, aztán miután minden biszbaszhoz odatartottam már a QR kódot feladtam, és inkább bütöttem a feladási kódot :DDD rendes közönségem volt már, de segíteni ők sem tudtak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#122) Dare2Live válasza Dare2Live (#119) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Csak annyi, hogy 24hn belül megérkezett BPre a csomag.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#123) Oldman2 válasza Dolphine (#120) üzenetére


Oldman2
veterán

A saját, elmúlt időszakbéli tapasztalataim alapján azt mondom, hogy úgy "amblokk" nem szabad kijelenteni, hogy szarafoxpost!!!
:(

Egy vidéki nagyvárosban élek, többször adtam fel csúcsidőben is, még utánvéttel is csomagot, mindig időben megkapta a feladó (vagy én, ha rendeltem valamit), az utánvét összege teljesen korrekt idő alatt megérkezett a bankszámlámra.

Elfogadom, hogy néhol nagyon nem ajánlott, de pl. nálunk kimondottan ajánlottak!
:C

(#124) Fecogame válasza Oldman2 (#123) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

+1, néhány technikai bakit leszámítva nekem sincs velük gondom. :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#125) Dolphine válasza Oldman2 (#123) üzenetére


Dolphine
addikt

Szintén vidék csak kisváros.
Nekem sem volt eddig bajom, de most már van sajnos! :(
Először arra gondoltam, hogy csak nálam van a gond, de utána láttam a Foxpost Facebook oldalát! Tele van panaszokkal, ráadásul a Foxpost törli a nem kívánatos posztokat! Az ügyfélszolgálat telefonon és emailen is elérhetetlen volt az elmúlt hetekben! :O Telefonon pénteken végre tudtam beszélni velük, remélem megoldódik a probléma! Emailre még mindig nem kaptam választ!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#126) Fecogame


Fecogame
Topikgazda

Keresd a hibát :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#127) Oldman2 válasza Fecogame (#126) üzenetére


Oldman2
veterán

Már a Húsvéti ünnepekre készülnek... vagy a 2021-es karácsonyra ( "a fa alá" ).
:C

[ Szerkesztve ]

(#128) Dolphine válasza Fecogame (#126) üzenetére


Dolphine
addikt

Pont ugyanilyet kaptunk mi is! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#129) Met


Met
nagyúr

Akinek feladok csomagot az látja hogy mennyit fizettem a feladásért?
Megnéztem, elkezdtem a feladást, kiválasztottam az automatát és a méretet, megnéztem a kalkulátort ott az akciós árnál olcsóbbat mutat.
Közben meg oda van írva hogy a feladáskor derül ki hogy mennyibe kerül.
A vevő fizeti a feladást is. Őt se akarom átverni és magamat se.

Ha most megrendelem a szállítást, hány napig tudom feladni? Mert nem tudom mikor utal.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#130) Fecogame válasza Met (#129) üzenetére


Fecogame
Topikgazda

Nem látja.

Néhány nap biztosan, de ha addig törlik, akkor leadsz még egyet, nem kerül semmibe :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#131) didros


didros
senior tag

Házhoszszállítás esetén ki az a "partner" akinek átadják a csomagot? Illetve milyen számon lehet őket felhívni? Köszi!

(#132) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

MI ajánlható házhozszállításra?

notit kell küldenem, legutobb foxpost volt ami jó, gyors volt de most nem 15kst tételről van szó. Kicsit bizalmatlan vagyok. De ha akkor még mindig inkább foxpost mint posta. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#133) LuckyL válasza Dare2Live (#132) üzenetére


LuckyL
őstag

pedig a posta (mpl) amugy sokkal gyorsabb az utóbbi években
ha házhozszállításról van szó akkor 1 munkanap az mpl, a foxpost viszont lehet 1-2 hét is

cryptot minden termékemért elfogadom

(#134) R3laX


R3laX
addikt

Sziasztok pesti raktárban átvehető a csomag? Nem várok tovább...

(#135) R3laX válasza R3laX (#134) üzenetére


R3laX
addikt

Felhívtam őket. Covidra való tekintettel nem adják át a pesti raktárban. Pff istenem... Oda sem adják, ami a tiéd...

[ Szerkesztve ]

(#136) R3laX válasza R3laX (#135) üzenetére


R3laX
addikt

Nem Pest, odáig sem ért el... Veszprémben dekkol, Esztergomba menne. Jól felidegesítenek most már. Franciaországból meg szokott jönni a rendelt csomagom 5 nap alatt. Másodszor használom. Sztem inkább költsetek egy kicsit többet a szállításra. Jobban jártok.

[ Szerkesztve ]

(#137) R3laX válasza R3laX (#136) üzenetére


R3laX
addikt

Megújul. Az ám MEG!

(#138) LuckyL


LuckyL
őstag

ha több utánvétes csomagot is küldtök figyeljetek oda jól, hogy mindnek megérkezik-e az ára
nekem most 46 ezer ft ot "elfelejtettek" átutalni, pedig a rendszerben ugy jelzi egy hete hogy utalva
reklamációra azt mondták 8 munkanap mulva küldik...

cryptot minden termékemért elfogadom

(#139) R3laX válasza LuckyL (#138) üzenetére


R3laX
addikt

Ez normális, hogy hétfő óta semmi?
Mostani kép. 20:50

(#140) LuckyL válasza R3laX (#139) üzenetére


LuckyL
őstag

nem
borzalmas lassúak, én csak annak küldök foxal, aki ragaszkodik hozzá
gls és mpl is nagyon profi

cryptot minden termékemért elfogadom

(#141) R3laX válasza LuckyL (#140) üzenetére


R3laX
addikt

Csomagot várok sűrgős sajnos, de csak ez volt a lehetőség. Vagyis igazából még nem volt tapasztalatom. 2021.. Én csomagom MPL-lel ott volt Egomból 1 nap alatt Makón.

(#142) R3laX válasza R3laX (#141) üzenetére


R3laX
addikt

Sziasztok megint. Nyugtassatok meg, ilyen van? Hétfő óta semmi. Nagy értékű csomag:

(#143) tumikas válasza R3laX (#142) üzenetére


tumikas
csendes tag

Foxpostnál ez teljesen normális.

(#144) R3laX válasza tumikas (#143) üzenetére


R3laX
addikt

Ahhh, oké. Fura ez így 2021-ben. Köszönöm!

(#145) Oldman2 válasza R3laX (#142) üzenetére


Oldman2
veterán

Úgy tűnik van. Te vagy rá a példa...
:C

(#146) R3laX válasza Oldman2 (#145) üzenetére


R3laX
addikt

? Tessék

Ne haragudj, de az ideg szétbasz. Elég szar, amikor annyira elhúzódik, nem mozog, hogy azt hiszed már ellopták azt.

[ Szerkesztve ]

(#147) Oldman2 válasza R3laX (#146) üzenetére


Oldman2
veterán

Elhiszem, nyugi.
:R

Én egyszer hetekig nem kaptam meg egy nagyobb összeget.

Azóta nincs problémám velük. Sajna úgy tűnik, ahol élsz nem jó a szolgáltatásuk jelenleg.

(#148) R3laX válasza Oldman2 (#147) üzenetére


R3laX
addikt

:) igen, sztem itt Esztergomban nincsenek is sok ideje. Feladónak tuti mondtam volna, h ne így, ha ezeket tudom. 1-2hét :Y LuckyL fórumtárs tudhat vmit 670+ pont után. [link]

Mostantól csak tartós kaját. Tényleg ha Franciaországból megrendelem a csomagom mondjuk pénteken, köv hét maximum csüt ideér. 1500+ km. Ez 120km.

[ Szerkesztve ]

(#149) R3laX válasza R3laX (#148) üzenetére


R3laX
addikt

Nem tudtam, hogy létezik még 2021-ben ennyire rossz futárcég. El is hiszem, hogy ebbe a fórumba nem érdemes túl sokat írni. Én már lassan azt is kinézem a helyzetből, hogy mivel zölden mutatja az automatát, amíg nincs meg egy bizonyos mennyiség, addig nem is szállítják tovább, illetve nem is mennek alig megpakolt automatákhoz.

(#150) Meggyi001

Szevasztok srácok. A foxpost azt írja az oldalon, hogy az utánvétnél a számlaszám megadásánál figyeljek a formátumra. De azért nem adják meg, hogy mi a helyes formátum. Tudtok erről valamit?

Melyik lehet a helyes?

10404601 86767682 66491002
10404601-86767682-66491002
104046018676768266491002

https://gamergep.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Foxpost
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.