Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86551) psajti válasza Francia91 (#86549) üzenetére


psajti
aktív tag

Kéne már egy új kiadás a telefonból hasonló képességekkel, na meg hasonló rajzolattal és képfeldolgozással. Nagyon király lenne. Végülis Symbian és Windows platformon már megcsinálták most jöhetne az Androidos verzió is. :D Snapdragon procival képzeljétek el ezen a telefonon mondjuk a night sight-ot, halomra alázna minden létező mobilt. :))

(#86552) pikszel válasza Francia91 (#86549) üzenetére


pikszel
őstag

Kicsit ki van égve, de jó minőségű kép szerintem.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#86553) Ricardo


Ricardo
félisten

Boldog karácsonyt a topik minden lakójának!

(#86554) Drakmusz válasza psajti (#86551) üzenetére


Drakmusz
őstag

Biztosan lenne piaca egy ilyen készüléknek, csak a méretek miatt szerintem félnek tőle a gyártók.
Egy kicsivel vastagabb ház még simán beleférne, de manapság már minden milliméter számít.....
Nehogy lemaradjanak a nagy versenyben, mert akkor itt a világvége.:)
Ez is olyan mint a tepsifon divat, 5 coll alatt már szinte semmi nem kapható.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#86555) Ricardo válasza Drakmusz (#86554) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért én remélem, hogy előbb utóbb jön valamelyik gyártótól egy olyan mobil, ami valódi előrelépést jelent mobilfotózás terén.

(#86556) Francia91 válasza Ricardo (#86555) üzenetére


Francia91
veterán

Szerintem a 1020-as tudása Android-ra költöztetve, ügyesebb automatikával simán előrelépés lenne

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#86557) Drakmusz válasza Ricardo (#86555) üzenetére


Drakmusz
őstag

Hát igen, a remény hal meg utoljára....:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#86558) ShadowLac válasza pikszel (#86552) üzenetére


ShadowLac
addikt

Még kicsit itt ott kéklik.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#86560) Ausztenit


Ausztenit
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a Pocophone F1 mostani reszelt nappali (!) képminősége hozza a Mi 8 szintjét? Illetve melyik Samsung, vagy Huawei mobillal lehetne partiba állítani? S8 v p10 vagy jobbak?
Holnap még tudok a kedvezményes Poco-ból vásárolni, gyorsan kelene döntenem. Nappali, vízparti fényképezésre használnám.

Köszi!

(#86561) natë válasza Ausztenit (#86560) üzenetére


natë
nagyúr

Nagyon közel áll, de nem hozza. A Mi 8 is "reszelve" lett.
Vedd nyugodtan, jó cucc.

[ Szerkesztve ]

(#86562) tomboy0013 válasza Ausztenit (#86560) üzenetére


tomboy0013
veterán

Gcam nélkül is nagyon jó a nappali képminőség de Gcam-mal meg nem lehet belekötni. Én mindig csak ámulok mennyire király minőséget tud a Gcam Night Sight funkciójával.

(#86563) kali válasza floratm (#86559) üzenetére


kali
legenda

Ez meg nem csak lehet: Honor V/View 20

(#86564) natë válasza kali (#86563) üzenetére


natë
nagyúr

Hát..olyan is lesz.

(#86565) kali válasza natë (#86564) üzenetére


kali
legenda

Milyen?
Nincs sok értelme előre találgatni, kiderül majd a tesztek és a gyakorlati tapasztalatok során.

(#86566) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Itt van pár eredeti méretben, hát nem ájultam el.....

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#86567) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Sziasztok!
Telót nézek az asszonynak és elég fontos prioritás a kamera. A másik prioritás a méret lenne, de az itt offtopik meg különben is márcsak tepsifonok vannak a piacon...
Elég régóta Xiaomis-ok vagyunk ezért első körben azokat nézegettem: A1, A2, A2 Lite, Note 5, Note 6, MI 8 Lite Pocophone F1.
Próbáltam megnézni, hogy milyen kamerákkal vannak szerelve.
1.,Jól gondolom, hogy az árcédula növekedésével javul a kamera teljesítménye vagy van olyan modell amelyikben jobb kamera van? A1-et érdemes lehet még venni?
2., Ha nem xiaomi akkor mi jöhet még szóba jó kamera teljesítménnyel elfogadható áron?

(#86568) #16514048 válasza Drakmusz (#86566) üzenetére


#16514048
törölt tag

A Huawei-féle képfeldolgozás tönkretesz mindent, lehet bármilyen jó hardver alatta. Ezt ha ráküldenék egy komolyabb DSLR-rel készült képre, a végeredmény akkor is ugyanilyen lenne.

Pedig ez technológia szerintem nagyon jó, örülök neki, hogy több gyártó is tervezi alkalmazni.

Na mindegy, majd raw-ban jó lesz ez is, mint a P20/Mate20 pro [link] [link]

(#86569) Drakmusz válasza #16514048 (#86568) üzenetére


Drakmusz
őstag

Egyébként nem értem hogy miért nem változtatnak, ez már régóta így van a gyártónál.
A héten lőttem egy sima beltérit egy Mate 20 Pro-val, pislogtam is nagyokat.:F

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#86570) tomboy0013 válasza #16514048 (#86568) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hát ha ez is vignettál akkor nem lesz túl jó... Mellesleg mik ezek a miniatűr linkelt képek?

(#86571) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Kérdezem, hogy a kamerák külső felülete nem sérül meg könnyen?
Attól félek, hogy veszek egy nagyobb összegű telefont, majd a napi használat során a kamera külső része megsérül, karcosodik és azt követően minden képen rajta lesz ez a hiba.
A fényképezőgép lencséjét rendszeresen tisztítom (szén, ecset) a telefonok kamerája nem igényel karbantartást? Nem kell tisztítani? Nem porosodik?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#86572) zsoltiz válasza net91 (#86571) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

Fura kérdések. Ez lesz az első fényképezős telefonod?
A telefonok lencséjét nem tudod tisztítani, van előttük - ahogy te is írtad - egy külső védő üveg. Maximum ezt tudod tisztítani és ez az, ami karcolódni is tud, értelemszerűen ezt érik külső hatások (hozzaérsz, zsebpiszok, kulcs, asztalra lerakás, stb). Én olyat még nem láttam hogy a lencse és a külső védő üveg közé por ment volna, de rossz esetben akár ez is előfordulhat.

(#86573) #16514048 válasza tomboy0013 (#86570) üzenetére


#16514048
törölt tag

A vignettálást nem tartom hibának, nem Huawei sajátosság, csak sok más gyártó kezeli a kimentett dng-n is. Pár kattintással el lehet tüntetni (de ha preset-et használsz hozzá, akkor csak 1).

A "miniatűröket" most nem részletezném, quad bayer szűrős szenzor, akit érdekel, ráguglizhat. Nem arra van kitalálva, hogy 40 megapixelen visszanézve legyenek kristálytiszták a részletek.

[ Szerkesztve ]

(#86574) floratm válasza kali (#86563) üzenetére


floratm
senior tag

Azzal csak az a baj hogy huawei-kinai-állami cég. És mivel kanadába letartóztatták az egyik huawei fejest az iráni embargo megszegése miatt, most a kinai kormány is ugygondolta hogy elfog néhány kanadait mert csak.

Elvböl tehát sose vennék huaweit, nem támogatom a kinai erőpolitikát

(#86575) kali válasza floratm (#86574) üzenetére


kali
legenda

Ez már az 5G-ről is szól, azért is támadják a Huaweit, meg ugye politika, amit rühellek, meg nem is ide való, de ilyenek engem nem befolyásolnak, ha nekem valami tetszik vagy bejön kamera...stb. szempontjából, akkor azt veszem és használom, mert elvből sem akarok kiszúrni magammal.

[ Szerkesztve ]

(#86576) #18001664 válasza #16514048 (#86573) üzenetére


#18001664
törölt tag

Egy telefonos szerkesztő sincs ami el tudja tüntetni a vignettálást...gépen meg tudod ki fogja szerkeszteni a telefonos képeit, csak azért, hogy kijavítson egy hibát? Senki...

(#86577) Ricardo válasza Fredo78 (#86567) üzenetére


Ricardo
félisten

Az is fontos, hogy ragaszkodik e a Xiaomi saját felületéhez. Az A2 szerintem nem rossz választás, ha a stock droid is megfelelő.

Én ha stock droidos telefont szeretnék az A2-őt venném, ha az itt felsorolt miui-s telefonok közül kellene választani, valószínűleg a Pocophone lenne a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#86578) #16514048 válasza #18001664 (#86576) üzenetére


#16514048
törölt tag

Mondjuk én telón maximum instagram filtert adnék hozzá a képekhez, szerintem saját magával cseszik ki az, aki azon próbál raw fájlokat kidolgozni, nem csak a vignettálás miatt mondom.

De ha nagyon ragaszkodik hozzá valaki, akkor mobil Lightroom-on is meg lehet oldani két módon is:

1. PC-n készít hozzá preset-et / megkér valakit, hogy csináljon neki / használja az enyémet

2. Optics -> Lens Profile Correction, itt kiválaszt valamit, ami leginkább passzol. Persze a használt modell lenne a legideálisabb, de telefonokból sajnos kicsi a választék, viszont a Canon-ok között találtam sok olyat, ami jól működik Huawei képekkel.
Némelyik modellnél a kép közepén lévő rózsaszín elszíneződést is kell javítani, Selective Edits menüpontban ez további 10 másodperc munka (kép közepére tesz egy kör alakú maszkot és a Temp, illetve Tint csúszkát lejjebb húzza).

Jah, természetesen a második opciónál is érvényes az, hogy el lehet menteni preset-ként, szóval ezt a ~félperces melót csak egyszer kell elvégezni, utána már képenként csak egy kattintás.

(#86579) Fredo78 válasza Ricardo (#86577) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Köszi. Bár a Redmik óta "Miuiban vagyunk" szerintem (bár szeretjük a Miui-t) nem okozna gondot neki egy sima android. Az A1 a mai világban már matuzsálemnek számít a 1,5 éves életkorával így az A2 ami jó ár-érték arányú választásnak tűnik, bár a Pocophone is csiklandoz :)

(#86580) Ricardo válasza Fredo78 (#86579) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha most vennék telefont akkor attól függően mekkora a rászánható összeg, ebben a sorrendben gondolkodnék.

Ha van annyi, akkor Mi8 pro, majd az összeg csökkenésével : Mi 8, Pocofone, Mi A2, Mi 8 lite , Mi A1

(#86581) natë válasza Ricardo (#86580) üzenetére


natë
nagyúr

Mi 8 Pro-t minek? 3000-es akksival?

(#86582) pikszel válasza ShadowLac (#86558) üzenetére


pikszel
őstag

Ha a reflexre gondolsz, ami a tükröző felületeken jelenik meg (kék égbolt), azt én nem vélem hibának. Jobban zavarna, ha az automatika kinyírná és azzal ellaposítaná a képet.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#86583) net91 válasza Ricardo (#86580) üzenetére


net91
senior tag

Korábban gondolkoztam többek között a Mi A2 vásárlásán, de a kamera annyira kiemelkedik (nagy púp) a telefon hátoldalán, hogy a szilikon tok feltétele után is, ha leteszem az asztalra inog!! Nem hiszem, hogy ez jó a kamerának. A kihajthatós tokot nem szeretem, így nem vásároltam meg.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#86584) Ricardo válasza natë (#86581) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez logikus kérdés.Most ahogy nézem jobb vételnek tűnik a sima Mi 8

(#86585) Nibiru


Nibiru
tag

Sziasztok! Olyan mobilt keresek aminek a lencséje nem torzít, vagy ahol ezt a problémát szofteresen orvosolják. Létezik egyáltalán ilyen? Régebben amikor telót vettem, fontos szempont volt a kamera minősége, de ha ez a probléma általános, akkor inkább hordozok mellette egy rendes fényképezőgépet is, csak a súlyt akarom megtakarítani ha túrázom, ahol minden számít, még egy egy fél kilós kis kamera is.
A megnyúlt fejekből meg már nagyon elegem van. :(((

(#86586) taptaq válasza Nibiru (#86585) üzenetére


taptaq
aktív tag

Én mindkettőt hordozom ;)
Mobilon megy a túratérkép, fényképezővel meg kattintgatok.

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#86588) Viper26 válasza Thom! (#86587) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mindkettőn jobb a Pixel szerintem.

iPhone 14 | FR955

(#86589) ShadowLac válasza Thom! (#86587) üzenetére


ShadowLac
addikt

Mindkettőn jobb a Máté 20p. Mert világosabb több látszik a képböl.
Az más kérdés hogy snapseedben rávilágosítottam a pixel fotókra kb ugyan az lett az eredmény.
Végül is 300.000ft VS 100.000ft

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#86590) Drakmusz válasza ShadowLac (#86589) üzenetére


Drakmusz
őstag

Egyébként U11 kellene neked, de csak kerülgeted.....
Vagy U11+/U12+.Vonalélességre Pixel szint, világosabb képekkel.
Ez a Mate 20 Pro meg pont olyan mint az összes Huawei, nincs meglepetés.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#86591) ShadowLac válasza Drakmusz (#86590) üzenetére


ShadowLac
addikt

Igen. Tényleg nekem a világos képek tetszenek.
U11en még gondolkodom. De azt gyanítom a mi 8 lehet jobb.

De meglepődtem. Rosszabbra számítottam. De a nappaliak vajon???

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#86592) natë válasza Drakmusz (#86590) üzenetére


natë
nagyúr

U96.

[ Szerkesztve ]

(#86593) Drakmusz válasza natë (#86592) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ez a legdurvább.:D
Lacno Van még egy trükk, neked elárulom.
Ne fotózz olyat ami előnytelen a mobilodnak.
Nálam bejött.:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#86594) Thom! válasza ShadowLac (#86589) üzenetére


Thom!
veterán

P30 nagyon jó lesz igazából ugrik egy szintet majd Mate20P képest, jó forrásból tudom.

(#86595) Thom! válasza ShadowLac (#86589) üzenetére


Thom!
veterán

AI bevolt kapcsolva, naplementénél egyből felismerte a témát, kikapcsolva nemtudom jobb-e?
HDR-módban nekem annyira nem jött be

(#86596) Ricardo


Ricardo
félisten

Úgy döntöttem itt az ideje megkóstolni a gyári pitét.

Verdák

[link]

Xiaomi Mi A1

(#86597) ShadowLac válasza Drakmusz (#86593) üzenetére


ShadowLac
addikt

Ok.megpróbálom. ;)

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#86598) Fredo78 válasza Ricardo (#86596) üzenetére


Fredo78
aktív tag

net91: köszi megnézem élőben is, hogy mekkora a "bumszli" az A2-n
Ricardo: köszi. Az A1-et nem ajánlanád? :)
A Xiaomi-n kívül más márkáknak van hasonló árú modellje ami hozza vagy jobb a Xiaomi kamera minőségét?

(#86599) #18001664 válasza Fredo78 (#86598) üzenetére


#18001664
törölt tag

Januártól a Honor View 20, igaz árban az húzósabb. A kiegészítő, másodlagos kamerát picit gáznak érzem, de a főszenzor jó lehet, ha nem b@sszintják el a szoftvert. Teljesen megújult a Honor csapata, szóval van esély arra, hogy a kamerákra is jobban ráfekszenek.

(#86600) gixxergabi válasza #18001664 (#86599) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Néztem hogy ezzel a szenzorral jön a Motorola P40 és egy Xiaomi is, erre én is kíváncsi leszek lesz e fejlődés vagy csak újabb "pixelháború"...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.