Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86251) natë válasza Bazsi84 (#86250) üzenetére


natë
nagyúr

Mi 9 :DDD

(#86252) Ricardo válasza Drakmusz (#86243) üzenetére


Ricardo
félisten

Mivel nekem jelenleg nem gyári rom van a telefonon, így ide jelenleg nem tudok nagyon képet hozni ( Gcam az alap kamera szoftver a romban), igaz az is (még ha nem is Mi 8)egy Xiaomi kép lenne :)

(#86253) novinyul


novinyul
veterán

Macsekom :)

[link]

Javitottam a linket.

[ Módosította: Ricardo ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#86256) Drakmusz válasza Ricardo (#86252) üzenetére


Drakmusz
őstag

A másikban követlek, úgyhogy nem maradok le semmiről.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#86257) Ricardo válasza Drakmusz (#86256) üzenetére


Ricardo
félisten

:)

Ha megérkezik végre a gyári pite szerintem megkóstolom azt is.

(#86258) #18001664


#18001664
törölt tag

Mix 2S automata, Lightroomban vágtam picit.

[link]

(#86259) gixxergabi válasza #18001664 (#86258) üzenetére


gixxergabi
senior tag

miután beraktad a kis képet, egérrel jelöld ki az egész sort, és arra nyomj egy link gombot amire a teljes képet linkeled ;)

(#86260) #18001664 válasza gixxergabi (#86259) üzenetére


#18001664
törölt tag

Telefonról nem akarok ezzel szerencsétlenkedni...így is elég időigényes már egy kép is!
PC-t abszolút nem használok.

(#86261) Viper26


Viper26
nagyúr

Esti

Pixel 2 XL

iPhone 14 | FR955

(#86262) Bazsi84 válasza natë (#86251) üzenetére


Bazsi84
tag

Ugy mar nem mi8 topik,ugyh johet 😁

(#86263) #18001664


#18001664
törölt tag

Mix 2S portrémód, Lightroommal vágva.

[link]

(#86264) haiduo82


haiduo82
aktív tag

inkább csak a hangulata miatt...

Köd

Xiaomi Mi A2

[ Szerkesztve ]

"Együtt vagyunk senkik"

(#86265) ShadowLac válasza #18001664 (#86263) üzenetére


ShadowLac
addikt

Jó..

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#86266) Bazsi84 válasza #18001664 (#86263) üzenetére


Bazsi84
tag

Azert ez Drakmusz allatos kepeitol elegge messze van..

[ Szerkesztve ]

(#86267) natë válasza Bazsi84 (#86266) üzenetére


natë
nagyúr

Nem is egyforma fényviszonyban készültek. A másik, hogy portolt Night Sight-tal olyat lő a macskáról, hogy a bolhák látszódnak rajta (mivel Xiaomin jobb a Night Sight minősége valamiért)

[ Szerkesztve ]

(#86268) Drakmusz válasza Bazsi84 (#86266) üzenetére


Drakmusz
őstag

Abban igaza van Moznak, hogy csak azonos fényviszonyok mellett lehetne jól összehasonlítani a képeket.
Nekem általában szerencsém van a macskákkal, biztosan tudják hogy felkerülnek a világhálóra!:)
Meg persze nem is használok portrémódot mint Yamato kolléga, ott jóval több a hibázási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#86269) lenzso válasza Bazsi84 (#86266) üzenetére


lenzso
tag

Dobok én is egy sziszát ;)

Pixel 2XL

(#86270) MikulasB


MikulasB
tag

Xiaomi Mi 8

https://www.flickr.com/gp/144773729@N02/eSX556

(#86271) w333 válasza MikulasB (#86270) üzenetére


w333
félisten

Tetszik ... szuper képek ! :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#86272) MikulasB válasza w333 (#86271) üzenetére


MikulasB
tag

Köszi, de szerintem a Nexus 5X talán picit jobb képeket készített. Viszont itt legalább van manuális mód. Majd lehet megpróbálom gcam-al is.

https://www.flickr.com/gp/144773729@N02/eSX556

(#86273) Drakmusz válasza MikulasB (#86272) üzenetére


Drakmusz
őstag

Azt a szintet még egy jó darabig nem fogja hozni semmi, maximum akkor hogy ha a jelenlegi AI trend majd lecseng.
A Google vonalon már a Pixelek is gyengültek a Nexusokhoz képest.
Sőt a szenzorok is kisebbek, persze a szoftveres varázslatokkal igyekeznek hozni a szintet.
És ugye itt nem lebeg a fejed felett a bootloop probléma, ez azért fontos tényező.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#86274) w333 válasza Drakmusz (#86273) üzenetére


w333
félisten

Előbb vagy utóbb szerintem ennek a Pixel szériának is vége lesz ! :K

Sokkal nagyobb jövőt látok az Android One telefonokban ! :))

Kár hogy a Nexus szériát kicsinálták, szeretem ezt már ők is bánják ... pedig a koncepció nem volt rossz, de az Apple ellen ilyen csúnya telefonokkal (ugyan olyan áron) nem lehet versenyezni ! :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#86275) HUTCHDB válasza Drakmusz (#86273) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ehhez kapcsolódóan a videózásról, pontosabban a stabilitásról lenne egy szösszenetem.
Szóval a szoftveres dolgot szerintem nem kell lebecsülni.
Az EIS olyan szinten képes jól működni, hogy leeseik az állam.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#86276) Drakmusz válasza HUTCHDB (#86275) üzenetére


Drakmusz
őstag

Persze, igazad van.
Nem is erre a részére akartam célozni.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#86277) HUTCHDB válasza Drakmusz (#86276) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Neked is igazad van, mint minden (vagy majdnem minden) műszaki cikk ahogy éljük ezt a príma fogyasztói társadalmat silányul.
Ahol lehet spórolnak, csökkentik a költségeket, a felhasznált alkatrészek minőségét, stb...de tudjátok ti, hogy hanyadán állunk.
Sajnos ott tartunk, hogy néha vágyakozunk a régebbi dolgokra, mert azok milyen kiválóan voltak megcsinálva, vagy kivitelezve, de ugyanakkor szeretnénk az újdonságot is...ördögi kör ez, na.
Ezt pl. te is tudod, hiszen most váltál meg egy pixeltől...de én is áldozat vagyok, hasonlóan bekapott az ékszíj, csak épp más téren, nem tagadom. :B

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#86278) Danny365


Danny365
őstag

Az, hogy valami lényegében objektíven jobb, mint a többi, az nem azt jelenti, hogy a nagy átlagnak az jobban is tetszik. MKBHD nemrég csinált egy vaktesztet és a Pixelek/iPhone-ok az első körben kiestek...

(Ha volt már, akkor sorry)

(#86279) Drakmusz válasza Danny365 (#86278) üzenetére


Drakmusz
őstag

Vannak benne érdekességek.....
Némelyik párosnál azért felakadt a szemem.:D

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#86280) Z.É.T. válasza Danny365 (#86278) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ezt már sokszor pedzegettem itt (is), számtalanszor mutattam már csomó embernek különböző telókkal készült fotókat és szinte mindig a Huawei iskola tetszett jobban a többségnek.
Amíg ez így lesz, valószínűleg a szoftveres fejlesztés a legtöbb gyártónál ebbe az irányba fog mutatni.

A többségnek a téma és a kijelzőre méretezett minőség ezerszer fontosabb, mint az 1:1-es méretben látható részletek és objektív minőség. (és nem is tudok nagyon vitatkozni velük)

(#86281) Drakmusz válasza Z.É.T. (#86280) üzenetére


Drakmusz
őstag

Én sok mobilfotós csoportban vagyok tag.
Volt már olyan hogy egy topiktársunk Nexus 5X képén átírtam az exifeket, majd továbbadtam mint P20 Pro alkotást.
Senki nem sértődött meg, még időben lelőttem a poént.
De addig mindenki el volt ájulva az este módtól, nagyon tetszett az embereknek.
A marketing kétségkívül nagyon hatásosan működik, ennyi.:)
Szeretném jelezni hogy azóta már megjavultam.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#86282) Z.É.T. válasza Drakmusz (#86281) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Pont emiatt a játék miatt akarom megcsinálni a Fotó-totó topikot, amit már elkezdtem, csak nem volt időm befejezni :)

A márkanév nagyban befolyásolja a véleményt, ezt már több szakmámban is felismertem, de akiknek én mutogattam, azok többsége abszolút nem Huawei párti, sőt. De nem is befolyásolhatták volna a márkák, mert monitoron és/vagy egy adott telefonon mutattam őket és nem tudták, hogy melyik mivel készült :)
Ahogy elvileg az alábbi is vakteszt volt...

(a tippért, hogy mivel lehet átírni az exifet, azért hálás lennék!)

[ Szerkesztve ]

(#86283) silentkiller válasza Danny365 (#86278) üzenetére


silentkiller
senior tag

Tényleg "ennyire" jó a Pocok?

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#86284) kali válasza Drakmusz (#86281) üzenetére


kali
legenda

De vakteszt esetén tényleg csak a látott fénykép megítélése a mérvadó, ott nincs trükközés, mégis olyan eredmények jönnek ki, amilyenek és részben azért is mennek el a gyártók olyan irányban, amilyenben teszik azt.
Sőt, sokszor olyan oldalak vaktesztjeiről van szó, ahol valamilyen szinten hozzáértők is szavaznak.
Itt - vagy bárhol máshol - néhányan azt írják, hogy egyik vagy másik gyártó rossz irányban indult el, pedig ez nézőpont kérdése inkább, ha arra van jelentősebb igény és a gyártók úgy több készüléket adnak el, akkor azt az irányt fogják preferálni, mert sokkal több embernek tetszik, mint amennyinek nem.
Más területeken/termékeknél is adott ez a jelenség, nem szabad ilyeneken csodálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#86285) Drakmusz válasza kali (#86284) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ez világos, nyilván felmérik az igényeket.
Már nagyon sokszor írtam, a véleményem nem változott.
A mai csúcsmodellek mindegyikével lehet igen jókat lőni, nagy különbségek nincsenek.
Az ember válassza a neki tetsző képi világot, ez a legegyszerűbb.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#86286) Danny365 válasza silentkiller (#86283) üzenetére


Danny365
őstag

Biztos nem rossz egyébként, de pont ez a lényeg, hogy ahogyan a videoban is elmondja, a legtöbben a világosabb, kontrasztosabb, talán látványosabb képeket helyezték feljebb, és az, hogy mondjuk a zaj szűrés/elesites egy hulladék, csak másodlagos. Tehát tok szubjektív, hogy kinek mi számít jo(bb)nak.

(#86287) HUTCHDB válasza Drakmusz (#86285) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

En valasztanam, ha mas teren nem kellene kompromisszumot kotnom.
A sulyozas is lenyeg, nekem kb. 3-4. helyen all a kamera egy mobilban.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#86288) tomboy0013 válasza Danny365 (#86286) üzenetére


tomboy0013
veterán

Aminél a gyári kamera elvérzik ott a Gcam javít a dolgokon. Ez a jó a snapis felsőkategóriás telókba, főleg a Xiaomi-kba. Ezt Poco tulajként tanúsíthatom.

(#86289) Bazsi84 válasza lenzso (#86269) üzenetére


Bazsi84
tag

Ez mar volt korabban,de nagyon jo.

(#86290) Bossi válasza Danny365 (#86278) üzenetére


Bossi
őstag

Hát igen, mert sok ember az első vizuális behatás alapján és nem a minőség alapján dönt...
Az emberek nagy része ránéz, de szép színek minden látszik igen csak nem 100%-os nézetben.
Igazából ezzel nincs is baj, mert az átlag felhasználót ennyi érdekli, csak hát ha részletesen megnéznék nem nagyítva csak 100%-os méreteben már látni lehetne az, hogy mi az eltérés.
Én pont családon belül futottam bele a napokban hasonlóba egy régebbi iPhone és a HTC u12+ készített képeket néztük és páran mondták hú azért az iPhone képe jobbnak tűnik.,. 100%-os méretben már nem ez volt a vélemény az iPhone egy zajtenger volt 0 részlettel.kivehetetlen arcvonásokkal.

(#86291) leslien


leslien
nagyúr

Samsung Galaxy S9 béta pie [link]
Pixel 2XL [link]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#86292) w333 válasza leslien (#86291) üzenetére


w333
félisten

Hát ... ez már csak rosszabb lesz, hamarosan itt az S10 ! :D :K

Pixel 2 XL sokkal jobb !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#86293) trebrona válasza w333 (#86292) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ugyan csináljatok már valakivel egy hasonló összehasonlító tesztet Mi8 vs valamelyik Pixel! Kíváncsi lennék ott mennyi a különbség.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#86294) ShadowLac válasza leslien (#86291) üzenetére


ShadowLac
addikt

S9 jobb. Legalább látszik mi van a képen.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#86295) Drakmusz válasza ShadowLac (#86294) üzenetére


Drakmusz
őstag

Akkor inkább Samsungot veszek, itt állandóan összezavarnak....
Hol az egyik jobb, hol a másik.Így nem lehet rendesen mobilt váltani.:D

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#86296) #18001664 válasza Drakmusz (#86295) üzenetére


#18001664
törölt tag

Sz@r az összes ( telefon ), hidd el! :)

[ Szerkesztve ]

(#86297) ShadowLac válasza Drakmusz (#86295) üzenetére


ShadowLac
addikt

Majd Moz megmondja. :)

[ Szerkesztve ]

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#86298) natë válasza ShadowLac (#86297) üzenetére


natë
nagyúr

Összeraktam egy akváriumot garnélákkal, most az köt le :P

(#86299) Drakmusz válasza #18001664 (#86296) üzenetére


Drakmusz
őstag

A viccet félretéve, én egyébként jóindulattal állok hozzá a kérdéshez.Már az is csoda amit kihoznak a gyártók ezekből a párányi érzékelőkből.
Mindegyiknek van valami hibája, ezt el kell fogadni.:)
Moz A legjobb!Amikor egy nehéz munkanap után hazajövök, az akvárium kiválóan meg tud nyugtatni.:D

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#86300) #18001664


#18001664
törölt tag

Én tegnap láttam egy Sony 7R II képet a debreceni óriáskerékről és azóta nincs kedvem fotózni! :D
Nagyon hozzászokott a szemünk a mobilos kamerák képeihez, amik egyébként is alig különböznek egymástól, akár 80.000 Forintba, akár 450.000-be kerül.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.