Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41151) w333 válasza irgum (#41150) üzenetére


w333
félisten

Hmmm ... ezek most annyira nem tetszenek (tud ez jobbat is) :B

1. kép (túl nagy iso miatt kicsit zajos) 2. kép (a fehér + sárga egybeégett) :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41152) jacis válasza irgum (#41150) üzenetére


jacis
nagyúr

ez meg az én tavirózsám :)
a tiéd szép

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#41153) jacis válasza bazsika89 (#41121) üzenetére


jacis
nagyúr

Ezek brutálisan jó képek.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#41154) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán


Flickr

BB Q10

(#41155) w333 válasza BigBlackDog (#41154) üzenetére


w333
félisten

Szép ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41156) Kh@oSz


Kh@oSz
aktív tag

Balatonfüred oldtimer szépségverseny
A képeket a Cortex camera appal lőttem. Sokkal kevesebb fény volt mint ami a képeken átjön és mind kézből, letámasztás nélkül készült(!). Brutál részletgazdag képeket csinál szinte nulla zaj mellett. Akinek szifonja van annak kötelező alkalmazás :K

[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Cortex vs Gyári
Cortex vs Gyári

iPhone 6

[ Szerkesztve ]

(#41157) Bozek válasza Kh@oSz (#41156) üzenetére


Bozek
nagyúr

Csak épp nem ajánlott mozgó célpont esetében. :D

Az első összehasonlításnál nézd meg a bal felső sarkot. Áll ott egy piros autó, előtte meg 4 szellemláb. :)

(#41158) kengyel válasza Kh@oSz (#41156) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nagyon jó képek lettek !

kengyel

(#41159) GabN73 válasza Kh@oSz (#41156) üzenetére


GabN73
addikt

A p*csába, fogorvosnak kellett volna mennem... :O :O

(#41160) Kh@oSz válasza Bozek (#41157) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

A hosszú záridő mikor volt alkalmas mozgó célpontra? :U Azért azt megnézném, hogy milyen telefonnal lősz ilyen minőségű képet olyan záridő mellett, ahol nem mozdulnak be a sétáló emberek :U
Ezek egyébként ált 2-3 sec-es expok voltak. Statikus témáknál sem lehet kitartani kézből ezt a záridőt, úgyhogy szerintem nagyon jól teljesít az alkalmazás :K

[ Szerkesztve ]

(#41161) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Én is fotóztam tegnap egy veterán autót:

[link]

Blackberry Passport (HDR mód)

(#41162) silentkiller válasza GabN73 (#41159) üzenetére


silentkiller
senior tag

Te is megnézted, mi? :DDD Mennyit érhet az a DB?

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#41163) GabN73 válasza silentkiller (#41162) üzenetére


GabN73
addikt

Egy DB6? Úgy 300-400.000€ között, állapottól függően :DDD

(#41164) Blyan válasza Kh@oSz (#41156) üzenetére


Blyan
félisten

Elég meggyőző... :K Viszont a másik képek tényleg gyári alkalmazással készülnek? Pocsékül néznek ki. HDR be volt kapcsolva vagy mitől ennyire f0s? :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41165) Kh@oSz válasza Blyan (#41164) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Ahol az a két kép készült gyakorlatilag alig volt fény. Az első szinte sötétben volt, nem világította meg semmi, a bömöst meg csak egy gyenge ledes fényforrás világította meg. Mivel a gyári app full automata, ezért gondolom olyan záridő - iso párost választ ki, amivel nem mozdul be a téma, és ennek ez az eredménye sötétben. :K Az iphone sose volt egy nagy éjjellátó :N

(#41166) Kasya


Kasya
nagyúr

Tudtok olyan exif info szerkesztot, amivel lehet a datumot modositani es nem jelzi utana, hogy modositva lett? :D

(#41167) janaman01 válasza Kasya (#41166) üzenetére


janaman01
addikt

itt már huncutkodásról van szó..bár néha nekem is jól jönne egy ilyen progi :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#41168) Bozek válasza Kh@oSz (#41160) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én értem, hogy miért ilyen. Csak ezt az eredeti hozzászólásba is be kellett volna írni, mert félre lehet értelmezni. Úgy állítottad be, hogy kizárólag az alkalmazás miatt lőtt ilyen részletgazdag képeket szinte nulla zajjal. Márpedig ha a gyári is tudna ilyen záridőt, lehet, hogy az is hasonló képeket csinálna.

(#41169) Blyan válasza Kh@oSz (#41165) üzenetére


Blyan
félisten

Sajnos az exif infó nem mutat teljes részleteket. Kíváncsi lettem volna, hogy mekkora záridővel dolgozott.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41170) Kh@oSz válasza Bozek (#41168) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Nem igazán értem, hogy most min megy a "vita". Azért dícsérem az alkalmazást, mert ilyen képeket lehet vele lőni a gyárival ellentétben. Mivel a gyári app-ban csak expokorrekciót lehet csinálni, ezért egyértelmű, hogy az alkalmazás érdeme, hogy ezt a képminőséget kihozza a szenzorból. Arról nembeszélve hogy a cortex 12,5Mpxeles képet készít. :K

(#41169) Blyan: igen, néztem én is hogy szegényes az exif. Azért írtam hogy 2-3 seces expok lehettek. Az alkalmazásban sem lehet többet látni erről.

[ Szerkesztve ]

(#41171) polar-x


polar-x
tag

Üdv!
Beállok én is a sorba és berakok pár telefonos képet.

[link]
[link]
[link]
[link]

Képek elkövetője : Samsung S5

(#41172) Blyan válasza Kh@oSz (#41170) üzenetére


Blyan
félisten

Hogy csinál 12,5MP-es képeket?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41173) Quasi_modo válasza lugosi (#41161) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Jó az a szellem a jobb oldalon.

valami

(#41174) Vikooo


Vikooo
addikt

S6 -al lehet úgy mérni a fényt, hogy ahol hosszan érinted a kijelzőt, ott zárolja a fókuszt, elvégzi a fénymérést és azt is rögzíti.

(#41175) Blyan válasza Vikooo (#41174) üzenetére


Blyan
félisten

Ez szvsz alapkovetelmeny. Nem túl nagy durranás. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41176) w333 válasza Vikooo (#41174) üzenetére


w333
félisten

+1 de ezt már a Note 4 is tudja :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41177) Blyan válasza w333 (#41176) üzenetére


Blyan
félisten

Máááár :D A Szifon 4 5 éve is csinálta :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41178) Vikooo válasza Blyan (#41175) üzenetére


Vikooo
addikt

Android fronton nem alap, ott idáig egyedül az LG csinálta, ha jóltudom a G2 -től kezdve :)

Sajnos nem volt Note4 -em és nem igazán emlegették ezt a funkciót a tesztekben (külföldi szakmai lapokban sem).

(#41179) Quasi_modo válasza Vikooo (#41178) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Meg a Sony Z széria. De lehet hogy a többi is.
Szóval ez nem új és nem különleges.

valami

(#41180) Kh@oSz válasza Blyan (#41172) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Lentebb linkeltem az itunes-ról az alkalmazást. Ott van a leírásban, hogy i5-től fölfele 12,5Mpx-be készül a kép. Gondolom fel van skálázva, bár nem látszódik a képeken annyira. :N

(#41181) Blyan válasza Kh@oSz (#41180) üzenetére


Blyan
félisten

Pont ezért kérdezem, mert kb semennyire nem látszik.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41182) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Néhány kép Sóskútról.


Flickr


Flickr


Flickr


Flickr

Nokia 808 PV

(#41183) legiaap válasza BigBlackDog (#41182) üzenetére


legiaap
nagyúr

Fú ezek nem lettek jók.
A képek szélei mosottak főleg az elsőnél látható nagyon bal oldalt a fáknál. Az utolsó kép úgy ahogy van nem éles szerintem. Még az összes kép olyan hideg, nem jó a white balance.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#41184) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Lumia 830:
Dobó tér 1 Dobó tér 2

K Zoom ( csak úgy ):
Keleti Westend

Z Fold 4

(#41185) BigBlackDog válasza legiaap (#41183) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az elsőnél a lombozatra sikerült a fókuszt tennem. A másodiknál full zoomon volt. A többihez nem tudok szólni. 38 Mp-be lőttem még néhányat, kíváncsiságból, de szerintem konstans átállok 12-re. A fehéregyensúly fix napfényen volt, de szerintem is hidegek egy kicsit. Lassan kezdem úgy érezni, hogy nem az én kezembe való a 808. :(

(#41186) w333 válasza legiaap (#41183) üzenetére


w333
félisten

+1 a BB képei nekem is jobban tettszenek :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41187) Zaji


Zaji
őstag

Megint virág.

LG G3

Megint direkt link. :)

[ Módosította: BigBlackDog ]

(#41188) lugosi válasza BigBlackDog (#41185) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem semmi baj nincs velük, rosszul van kalibrálva a monitorotok?

(#41189) jacis válasza T0rnad0 (#41184) üzenetére


jacis
nagyúr

A 830 képei nagyon szépek.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#41190) ssppiikkee


ssppiikkee
tag

S3 LTE Kit Kat :))

Menet közben felhő
Menet közben szélerőmű
Időjelző oszlop

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

(#41191) Bozek válasza ssppiikkee (#41190) üzenetére


Bozek
nagyúr

És így lesznek a balesetek, hogy a sofőr menet közben fotóz...

(#41192) janaman01 válasza Zaji (#41187) üzenetére


janaman01
addikt

hát nem is tudom...1600x nagyitásban kicsit pixeles... :D

(#41182) BigBlackDog: a 2. szerintem nagyon jó lett !

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#41193) gedani


gedani
csendes tag

Sziasztok.

El szeretnék kezdeni teljesen hobbi szinten foglalkozni fotózással, de egy normálisabb fényképezőgépre nem akarok költeni, ezért arra gondoltam hogy az iphone 5S hez veszek valamilyen objektívet és azzal kezdek el jobb képeket csinálni, abban kérnék segítséget tőletek hogy mit lenne érdemes venni? A legismertebb talán az olloclip 4in1 amit hivatalosan appletől lehet rendelni, de lehet hogy vannak ennél jobbak is esetleg olcsóbban.
Viszont kínából meg ilyen mindenféle webshopból nem szívesen rendelnék szóval ha lehetne nálunk kapni az jó lenne:)
Remélem tudtok valami hasznos tanáccsal szolgálni, mert kicsit el vagyok veszve a témában.
Előre is köszönöm:)

(#41194) BigBlackDog válasza gedani (#41193) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem az nem objektív lesz, csak előtétlencse. Én még olyan mobilt nem nagyon láttam, aminek cserélhető objektíve lenne. Szerintem az az 0ll0clip nevű csoda nem éri meg az árát. Néztem néhány tesztet róla még régebben és nem vagyok elragadtatva tőle. Mindegyik lencséjével eléggé durván romlik a képminőség, a széleken homályosodás, fénytörés lép fel. Kis felbontásban (500 pixel oldalszélességig) persze nem nagyon lehet észrevenni. Egyedül talán a makró lencse használható, viszont arra vannak sokkal gazdaságosabb megoldások is, például nagyító, régi fényképezőgép lencséje. Persze ezeknek a rögzítéséhez szükséges némi kreativitás. Persze ez csak a saját véleményem, mint mindig. :)

(#41195) gedani válasza BigBlackDog (#41194) üzenetére


gedani
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod, és esetleg nem ismersz valamit ezen az olloclipen kívül (ami csak előtétlencse bocsi, tenyleg kezdő vagyok:D) mert ugye ebben van 4 fajta lencse, és ha külön külön kéne megvennem őket lehet hogy ugyanott tartanék:/ szóval nemtudom mi lenne a legjobb megoldás
Tényleg csupán amatőr felhasználásra, hobbi szinten, nincsenek nagy fotós álmaim, csak szeretnék szebb képeket csinálni mint simán a kamera lencsével.

[ Szerkesztve ]

(#41196) lugosi válasza gedani (#41193) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én sem vennék ilyet. Megnéztem az előbb, 20 és 35 ezer között vannak ezek az apple oldalán, attól függ melyik.
Ha hobbi szinten akarsz fotózni, ebből a kb 35-ből vegyél inkább egy kompakt gépet. Amit nyersz vele, az az optikai zoom, és az íriszblende. Ezeket a lencséket kidobott pénznek érzem.

Ha mind a 4 félét megvennéd, abból már egy MILC gép is kijönne, szerintem úgy már nagyon-nagyon felejtő!

[ Szerkesztve ]

(#41197) gedani válasza lugosi (#41196) üzenetére


gedani
csendes tag

Értem köszi, még meggondolom akkor hogy mi legyen:)

(#41198) BigBlackDog válasza gedani (#41195) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az általam eddig látott, "előcsomagolt" mobilfotós előtétlencsék mindegyike nem kevés kívánnivalót hagyott maga után szerintem. Nagylátószögű előtétet szerintem nem érdemes keresgélni (ha lenne kielégítő minőségű, akkor az egy komolyabb telefon árával versenyezne), makróra meg az otthoni kreativitással összehozott lencsék minőség tekintetében és anyagilag is jobban megérik véleményem szerint.
Röviden szólva; előtétlencsét én nem vennék, először azok nélkül kezdenék próbálkozni, tanulni. Ha a makrót megkedveled, akkor pedig első körben egy nagyítót fognék és elkezdenék kicsit játszani azzal. Aztán majd ráér nézegetni ilyeneket később is. :DDD Ajánlom egyébként ezt az írást, talán érdekes lehet Számodra.

[ Szerkesztve ]

(#41199) gedani válasza BigBlackDog (#41198) üzenetére


gedani
csendes tag

Rendben, köszi szépen a tanácsokat:)

(#41200) gedani válasza lugosi (#41196) üzenetére


gedani
csendes tag

Kompakt gépet nem szeretnék, valamiért az iphonnal való fotózás érdekelne jobban, az ugye mindig nálam van és egyszerűbb. Persze tudom hogy a minősége nem lesz soha olyan mint egy rendes gépé de ebben is kihívást látok és érdekel a téma, valamint ha nagyon megszeretem ezt a fotózás dolgot akkor veszek egy rendes tükörreflexeset, legalábbis elkezdek rá gyűjteni:D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.