Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) Blyan válasza hito (#41247) üzenetére


Blyan
félisten

Ahhoz képest, hogy MA antifotós bizottság készítette a képeket? Tökéletes. ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41252) Szevam válasza hito (#41245) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Középen egész jó. Mondjuk arra számítotam, hogy esetleg ugyan olyan vagy talán jobb lesz mint a 808, de véleményem szerint nem lett az (ezen képek alapján) :D

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#41253) hito válasza akooos (#41249) üzenetére


hito
nagyúr

Á, nem vagyok én senki, csak egy "megszállott", aki szeret mindent kipróbálni amivel lehet telefonálni és van kamerája :DDD Tőlem sokan többet ki tudnának itt hozni ebből a herkentyűből :)

Blyan: Leggend jó srác. :K És azért itt dolgozik és nem a Nesöneldzsigrefiknél mert jobban ért a mobilokhoz, mint a fotózáshoz :D Úgyhogy jól van ez így.

Szevam: szép remények :D Majd máskor :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#41254) Blyan válasza hito (#41253) üzenetére


Blyan
félisten

Nem szidtam én, de hogy a fotózáshoz nem ért, így nem mérvadó a tesztje mit lehet fotózni a készülékkel, az hót ziher.

Arra utalok nyilván, hogy a MA tesztképek alapján az LG eléggé killer kategória. Egy, itt amúgy elájulós képet készítő telefonnal nem tudtak ennyire jó fotókat csinálni.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41255) Szergely83 válasza hito (#41245) üzenetére


Szergely83
tag

- mos a széleken
- élesség iszonyúan túl van húzva

Az éjszakai képek viszont impresszívek!

(#41256) w333 válasza hito (#41245) üzenetére


w333
félisten

Nem olyan rossz ez ... de én azért kicsit többet vártam a kamerától ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41257) Burt1793


Burt1793
veterán

Megtaláltam a topik összefoglalót és olvasom éppen a fotózás alapjai írásokat, az elsőt már végigolvastam, most a másodiknál tartok, a blendénél, közben próbálgatom a L930-on amit ír a cikk (majd élesben dslr géppel is próbálgatom, elkezdett érdekelni a dolog).
Az lenne a kérdésem, hogy a blende állításnál azok a f-es értékek a lumián a fényerő állításának felelnek meg? A telefonon csak -3-tól +3-ig lehet ezt állítani. Egyáltalán erre gondol a cikk? Az elkészített képeim tulajdonságainál látok ilyen f/2.4 stb értékeket, de ezek automata módban készültek.
Köszi a választ.

Szerk.: ahogy nézegetem a képeket, végig f/2.4-et látok. :D Szóval akkor ez itt nem állítható, ha jól sejtem. :B

[ Szerkesztve ]

(#41258) Blyan válasza Burt1793 (#41257) üzenetére


Blyan
félisten

Sehol nem állítható, talán csak a K-Zoomon, de ott is iszonyatosan korlátozott mértékben.
Szóval ezek fix értékek.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41259) BigBlackDog válasza Szevam (#41252) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ugyan már! :DDD A 808-at sokáig nem fogja tudni szerintem földbe döngölni (talán) semmi sem. :) Amíg nem lesz drasztikusan nagyobb az érzékelőméret, addig nem esélyes a véleményem szerint.

(#41260) pikszel válasza Burt1793 (#41257) üzenetére


pikszel
őstag

Az F-szám azt jelöli, hogy az adott fényből mennyi jut el az érzékelőig az objektíven keresztül. Az az érték nálad azért fix, mert nincs rekesz. Az alul-, illetve túlexpóval a zársebességet (vagy ISO-t) állítod.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#41261) Quasi_modo válasza BigBlackDog (#41259) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A 808-at sokáig nem fogja tudni szerintem földbe döngölni (talán) semmi sem. Ez így van. Ezért is nem válok meg tőle.

valami

(#41262) akooos


akooos
veterán

Hoztam egy borongós képet.

Huawei Mate 7 volt az elkövető :)

(#41263) gedani


gedani
csendes tag

Sziasztok

Velence, Szent Márk tér, iphone 5S-el készítve, mi a véleményetek?:)

[ Szerkesztve ]

(#41264) trebrona válasza gedani (#41263) üzenetére


trebrona
nagyúr

Leginkább a Téma összefoglaló első pontja jutott eszembe róla. :)
Feltöltöttél belinkeltél egy ilyet: Dimensions1707 × 1280 File size352 KB
Ez alapján elég nehéz minőségről beszélni. :R

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#41265) BigBlackDog válasza gedani (#41263) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Technikailag szemlélve: az égbolt nagyon zajosnak tűnik a telefontípus ismeretében (bár, ez lehet, hogy a PH! képfeltöltő műve), viszont a többi terület részletes. EXIF sajnos nincs, így az ISO-ról nem nagyon tudhatunk meg semmit. Teljes felbontásban is nyugodtan mehet legközelebb.
Témáját tekintve: Kicsit hátraléptem volna (vagy mehetett volna portré tájolással is), a torony teteje zavaróan le lett csapva, az alsó részből pedig elférne több is. A tornyot tehetted volna a jobb harmadolóra (aranymetszésre).
Persze ez mind csak személyes vélemény, remélem nem vetted rossz néven. Van még esetleg több kép is Velencéről? :)

Egyébként szép és kellemes hely. Mostanában is dugig van a pofátlan galambokkal? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41266) Kasya válasza akooos (#41262) üzenetére


Kasya
nagyúr

Jo ez a tejfolos eg :)

(#41267) hito válasza akooos (#41262) üzenetére


hito
nagyúr

A fényviszonyokhoz képest teljesen vállalható. Szerintem tök ok ettől a készüléktől, hiszen ez mégsem egy fotózásra teremtett jószág.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#41268) w333


w333
félisten

Kamerateszt ... friss ropogós ! :D

LG G4 vs S6

LG G4 vs S6

LG G4 vs S6

LG G4 vs S6

LG G4 vs S6

LG G4 vs S6

LG G4 vs S6

LG G4 vs S6

LG G4 vs S6

LG G4 vs S6

LG G4 vs S6

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41269) falijja válasza w333 (#41268) üzenetére


falijja
őstag

ööö Konkrétan nem tudok dönteni... :DDD Élesség tekintetébe nagyon hasonló,,színeket másképpen kezelik kicsit..az döntene ha tudnám élőben melyik húz jobban a valósághoz...Talán s6 mert világosabb képeket lő...

(#41270) Kasya válasza w333 (#41268) üzenetére


Kasya
nagyúr

Gyanus vagy te nekem, mert tul sok G4 vs. S6 tesztet nezel. Csak nem valtani akarsz? :D

Egy vakteszten nem biztos hogy megtudnam mondani ezek alapjan, hogy melyik-melyik. Igaz, a G4-tol se lattam meg eleg kepet hozza. Jonak tunik ez a G4. Talan-talan arra serkenti a Samut, hogy tobbet foglalkozzon a kameraszoftverrel, mint amennyit eredetileg szeretett volna es tenyleg odateszik majd magukat a frissitesekben.

[ Szerkesztve ]

(#41271) gedani válasza BigBlackDog (#41265) üzenetére


gedani
csendes tag

Köszönöm szépen a tanácsokat, majd legközelebb megpróbálok mindent jobban csinálni:)
Van még egy kép ami jó lett szerintem.
Persze galamb az rengeteg van:D

(#41272) akooos válasza hito (#41267) üzenetére


akooos
veterán

Köszönöm, átadom a készítőjének. Ez egy sima point & shoot kép volt, biztos lehet egy kis odafigyeléssel csodákat művelni ezzel is. Szerintem nem olyan rossz a felépítése (apertúra: ƒ/2.0, IMX 214 szenzor-->Mint a One Plus One, amivel azért lehet alkotni).

(#41268) w333:

Szerintem nincs mese, az első fél év legjobb kamerája az S6-ban és a G4-ben található. Van ici-pici különbség, de egyiket sem mondanám rosszabbnak, mint a másik.

(#41271) gedani :

Sokkal jobban nézne ki a kép, ha nem a PH! képfeltöltőjét használnád, ami butítja a képeket. Kephost, Imagerz, Flickr-re töltsd fel és onnan linkeld :P

(#41273) legiaap válasza w333 (#41268) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az S6 képei itt jobban bejönnek. Kicsit hidegebbek a képei amúgy. A G4 meg a széleken kicsit mos. Nem nagyon de kicsit észrevehető.
Az utolsó képek közt ahol azt az épületet vagy bástyát nem tudom mi az fényképezi alulról, ott a kép alján az épületen van egy tábla felirattal. S6-nál éles, míg G4-nél nem.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#41274) Blyan válasza legiaap (#41273) üzenetére


Blyan
félisten

Mivel kétlem, hogy a fókuszpont az épület aljára mutatna, így ezt nem rónám fel hibának.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41275) BigBlackDog válasza w333 (#41268) üzenetére


BigBlackDog
veterán

S6 kicsit zöldebbe viszi a képeket (S3-nál is tapasztaltam), G4 inkább lilábba, nappali fényviszonyok mellett. Aztán tudja a fene, hogy melyik áll közelebb a valósághoz. G4-nél néha úgy érezem, hogy túlélesít, S6 pedig kicsit zsírkrétásan maszatolja a részleteket. A színházas képnél nem egyértelmű a nyertes számomra az élesség tekintetében, színekre az S6-ot mondanám valósághoz közelibbnek. De a két kép készítése közben változott a környezet is és az S6-nál valószínűleg valami extra üzemmódot használtak (nincs EXIFben sem ISO, sem záridő). A metrós-plafonos kép viszont kb. azonos, relatív alacsony ISO-val készült, de ahhoz képest az S6 nagyon durván összemosta a részleteket. Mindenesetre ezen képek alapján a G4 izgatja jobban a fantáziámat jelenleg. :)

(#41276) Blyan válasza BigBlackDog (#41275) üzenetére


Blyan
félisten

:K

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41277) w333 válasza Kasya (#41270) üzenetére


w333
félisten

Dehogy .... csak pont találtam egy összehasonlítást ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41278) lugosi válasza gedani (#41271) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez a kép állati jó lett szerintem.

(#41279) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Őszintén melyik kép a jobb?
Élesség,kontraszt,képzaj.stb...

Semmi komoly kettő légycsapó.Szándékosan nem írom mivel készültek.

Beltér,ablak mellett,nagyon borult idő,vaku,auto beállítás
[1]
[2]

(#41280) Kasya válasza mikesgabor (#41279) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szvsz az elso, mert jobb a kontrasztja, ezaltal jobban kijonnek a reszletek. Valamint elesebb is.

Ellenben kereshetnel egy picit jobb temat, mert ez alapjan velemenyt alkotni nem szerencses :)

(#41281) Valaki87 válasza mikesgabor (#41279) üzenetére


Valaki87
senior tag

legalább légy tetem lehetne rajta, és akkor lehetne tárgyalni a részletességet :DDD

(#41282) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Van rajta egy pici foszlány középtájt balra lent :DDD

Mit fényképezzek?
Délutál/este van és elég borult idő.

(#41283) Kasya válasza mikesgabor (#41282) üzenetére


Kasya
nagyúr

A borult idot, felhoket, fakerget, a hangfal membranjat, a kulcslyukat... engedd szabadjara a fantaziadat es gondolj arra, hogy a kornyezetedbol mit tudnal elkepzelni a monitorod hattereben, vagy a falon festmenynek...

(#41284) #76385920 válasza mikesgabor (#41282) üzenetére


#76385920
törölt tag

Az asszonyt! ;]

Ilyen szar időben.... ;]

Amúgy az egyes részletgazdagabb. A 2-es "ködösebb".
De ennyiből szvsz nem lehet messzemenő következtetéseket levonni

[ Szerkesztve ]

(#41285) gedani válasza lugosi (#41278) üzenetére


gedani
csendes tag

Köszönöm:)

(#41286) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#41110) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Q10 kamerájának porosodásának problémáját sikerült megoldani időközben. Leszedtem a kamera előtti burkolatot és sűrített levegővel kifújkáltam a kameramodult szemből, és oldalról is (flakonos verzióval, nem kompresszorral, mivel az utóbbinál előfordulhat, hogy olykor apró olaj cseppeket is köpköd). A szennyeződés valószínűleg odébb állt, mivel csak a foltmentes kép maradt. :)

(#41287) mikesgabor válasza #76385920 (#41284) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Az asszonnyal még középiskolában jöttem össze.Én 4.-es ő elsős volt.(ennek tegnap előtt volt 10 éve)
Akkor figyeltem fel rá mikor egy 3.-os Szántó László véletlen meglökte a folyosón és kiborult a kávéja.
Aminek az lett a következménye,hogy lentről felfele tenyér éllel Szántó orrát fel tolta a "homlokára"
(Szántó 190cm 120Kg) (asszony 167cm 59kg) egyenlőtlen küzdelem volt "korai kempó tanulmányok"
:B azonnal bele szerettem :B

Összehoználak benneteket egy percre. :C

vissza a teszt re
[cigánybúza 1]
[cigánybúza 2]
[pitypang 1]
[pitypang 2]
[felhő? 1]
[felhő? 2]

próbáltam mindet ugyanabból a szögből és ugyan azzal a beállításokkal lőni

[ Szerkesztve ]

(#41288) falijja válasza mikesgabor (#41287) üzenetére


falijja
őstag

A búzás képeknél a 2. a jobb...a pitypangosnál is a 2. a felhősnél meg az 1. szvsz :D

(#41289) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Cicákok. :D

OnePlus One

Szerkesztett

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#41290) HardRic


HardRic
addikt

(#41291) legiaap válasza HardRic (#41290) üzenetére


legiaap
nagyúr

Várós nagyon meg az új M is.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#41292) w333 válasza HardRic (#41290) üzenetére


w333
félisten

Nálam már működik ... :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41293) stickrs


stickrs
senior tag

kilátás

lg g4

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#41294) balazs1022 válasza stickrs (#41293) üzenetére


balazs1022
őstag

LG G4-nél, működik a RAW és a 30 másodperces zár egyszerre? Köszi!

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#41295) akooos válasza stickrs (#41293) üzenetére


akooos
veterán

Hooogyan? Honnaaan? Melyik országban?

(#41296) w333 válasza akooos (#41295) üzenetére


w333
félisten

Szerintem ez London lesz ... :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#41297) hito válasza stickrs (#41293) üzenetére


hito
nagyúr

:C Keves lett mar onmagaban a 808? ;] Elso droid? Told a kepeket szamolatlanul :D Es idovel johetne 808 vs G4 osszehasonlitas is. De mindent csak szep sorban :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#41298) stickrs válasza balazs1022 (#41294) üzenetére


stickrs
senior tag

Igen,müködik. London :) kicsit furcsa g3 utàn h lehet àllitgatni a kameràban a dolgokat, kiràly :D
Hito: g3 is volt, de a 808 még mindig megvan, g3 is, lakotàrsnak i6 meg g2, szval löhetek minddel pàr képet ha lesz egy kis idöm.

[ Szerkesztve ]

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#41299) HardRic válasza w333 (#41292) üzenetére


HardRic
addikt

itt még nem :(

Kellett írnom :D elindult.

[ Szerkesztve ]

(#41300) hito válasza stickrs (#41298) üzenetére


hito
nagyúr

Van ott municio kerem szepen :D G4 johet minden mennyisegben, most (sok)mindenki arra van raporogve.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.