Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) BigBlackDog válasza mikesgabor (#41350) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem itt már nincs nagy probléma és a téma is egész jó lett! :)

(#41352) BigBlackDog válasza stickrs (#41344) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Most diplomatikus leszek, egyelőre nem váltanék a G4-re. :DDD Én látok a kameramodulban lehetőséget a képek alapján, de a szoftveren még lehetne csiszolni szerintem. Csak ez az oldalszéli homályosodás ne lenne, a bömbis képen eléggé durván jelen van. Vajon mindegyik G4-nél ilyen durva? Esetleg csak a nagyobb blendenyílás miatt lenne (nagyobb blendenyílás=kisebb rekeszérték=ez jó, fényerősebb lencserendszer => viszont kisebb mélységélesség => a fókuszált tárgytól eltérő távolságra lévő objektumok már könnyebben kiesnek a mélységélességi tartományból => homályosabbak lesznek)? Vagy ilyen minőségű lenne a lencse?

(#41353) akooos válasza BigBlackDog (#41352) üzenetére


akooos
veterán

Szerintem ezt a sw csinálja ilyenre. Ki kellene próbálni más appokkal is, ugyan azt a témát. Ha 3-4 appal is ugyan azt produkálja, akkor nincs kérdés, csak az, hogy az összes ilyen-e :D Ezeket a képeket is ki lehet vágni mondjuk úgy, hogy ne látszódjon csúnyának (bár nekem tetszenek így is, G2-höz képest).
Én azt mondom, hogy G2-ről váltanék rá és váltani is fogok :)

(#41354) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

A Hortobágyon jártam ma a jó időben :)
Túl jő idő volt, nem volt kedvem nagyon foglalkozni a képekkel, minden autó módban készült. :D

OnePlus One


[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#41355) akooos


akooos
veterán

Csináltam ma egy jó pár képet G2-vel

Tripla "kemtrél" ;]

A képen elrejtettem egy kutyát :DDD

További G2-vel készült képek: Flickr

(#41356) BigBlackDog válasza akooos (#41353) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem még jó lesz a 808 egy darabig. Ha meg várhatóan hosszabb ideig nem lesz kifejezetten fotós séta, kirándulás, akkor meg ott a Q10, ami munkához tökéletes, de kamera tekintetében sem rossz.

Ma is próbálkoztam a 808-al, hátha rájövök, hogy a képszéleken fellépő homályosodás miért van. Sejtésem van, de még konkrét bizonyítással nem tudok élni. Ugyan a 808 rekeszértéke viszonylag nagy (F2.4), szóval nem valószínű, hogy a nagy rekesznyílás okozta kicsi mélységélesség miatt homályosodik be olyan sokszor a képszél. Időközben rájöttem, hogy a bömbis képnél sem állja meg a helyét ez az elmélet, mivel a kép bal oldala kompletten homály, még a járdán lévő csatornafedél is, ami viszont azonos távolságra van a kamerától az autó orrához képest. Emiatt egy mélységélességi tartományba esik, tehát annak is élesnek kéne lennie. Viszont a napkeltés képen a széleken is ugyanolyan éles minden, mint középen, szóval nem konstans a hiba. Amit én észrevettem a 808-nál, hogy erősen függ a fókusztávolságtól, hogy mennyire homályosodik a széleken. Ennél többet még én sem tudok mondani, egyelőre csak próbálkozok rájönni.

(#41357) BigBlackDog válasza akooos (#41355) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az első hangulatos lett, a többi is korrekt minőség tekintetében! :)

(#41358) BigBlackDog válasza s3nsitivity (#41354) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Végre valami érdekesebb téma! :) Alacsonyabb ISO-t egyébként be lehet állítani rajta? A képek alapján azért eléggé zajosodik, ahhoz képest, hogy ISO100-on volt. Az utolsó képnél volt valami maszat a lencsén bal oldalon, vagy csak a szokásos misztikus homályosodás jelenség jött elő Nálad is? :DDD

(#41359) s3nsitivity válasza BigBlackDog (#41358) üzenetére


s3nsitivity
addikt

:R
ISO 100 -ig le lehet húzni kézzel :)
Ezek teljesen autómatában készültek.. És igen könnyen lehet, hogy mocskos volt a lencse, egész nap úton voltam, csak elővettem és kattintottam néha :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#41360) stickrs válasza legiaap (#41345) üzenetére


stickrs
senior tag

kikapcsolt hdr-el volt,BigBlackDog a mosást nemtom mért van.. de lőttem még pár képet g3-4-el. íme:

londoni egyhangúság g3
londoni egyhangúság g4

játszótér g3
játszótér g4

b&q g3
b&q g4

fitness first g3
fitness first g4

virág g3
virág g4 auto nemtom hogy lett ilyen színű :F
virág g4 manual na, ilyen színűnek kellett volna hogy legyen

akooos mondj pár appot, és kipróbálom úgy is, és meglátjuk, hogy mi a helyzet :)

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#41361) lugosi válasza akooos (#41355) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A képen elrejtettem egy kutyát" c. kép az egész család körében nagy sikert aratott nálunk :)

(#41362) BigBlackDog válasza stickrs (#41360) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na ezek már mindjárt másabbak! :K G4-nek nagyobb a dinamikatartománya, ez mindegyik képen látható. Ezen felül a részletességben a G4 győzött nálam. A G3 képei kicsit túlélesítettnek hatnak számomra, illetve van rajtuk egy kicsit az S6-hoz hasonló, részleteket szétsatírozó hatás. Színekben a G4 melegebb árnyalatokkal dolgozik, itt talán a G3-nak adnék igazat. Persze szokás szerint ez csak a saját véleményem. :)

(#41363) stickrs válasza BigBlackDog (#41362) üzenetére


stickrs
senior tag

Legközelebb majd a 808-at viszem a g4 mellett, és meglátjuk ahhoz képest milyenek lesznek. 8mp-n lőjjem a 808-al vagy inkább teljes felbontásban?

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#41364) HardRic válasza stickrs (#41360) üzenetére


HardRic
addikt

Pár RAW képet kérhetnék G4-ral? Kíváncsi vagyok mit tudnék kihozni belőle Lightroomban.

(#41365) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Nagyon kezdő hobbi fotós vagyok telefonnal, de próbálkozom. :))
4 makro képet osztanék meg, ha nem probléma. ;)
A pitypangok a kezemben voltak, tehát nem rögzítve készültek. A fémpénzek pedig vaku nélkül, csak egy kis lámpával megvilágított asztalon.
Xperia SP

fujóka1 (szemben a nappal)
fujóka2
10 forintos
5 forintos

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#41366) falijja


falijja
őstag

[link] Szvsz egyértelműen az s6 a jobb :K ...de kinek mi.. :DDD

(#41367) mikesgabor válasza BigBlackDog (#41352) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Tényleg a fócus mélység hogy jön össze.
Főleg a mai telóknál látom,hogy mintha egyre kisebb lenne a fókuszmélység.Főleg macro fotóknál látszik nagyon.

(#41368) Quasi_modo válasza stickrs (#41363) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

8mp-n lőjjem a 808-al vagy inkább teljes felbontásban?
Mindenképpen 8 Mpx-en. Ott jön ki igazán az a zajmentesség amiről a nevét kapta a technológia.

valami

(#41369) ferrari1 válasza stickrs (#41360) üzenetére


ferrari1
őstag

Jó lenne ezt itthon is elérni közlekedés kultúra terén. Üresek a mozgássérült parkoló helyek és keresztben sem parkol senki nagy tudású. Jó ezt látni :K

[ Szerkesztve ]

(#41370) Ricardo válasza ferrari1 (#41369) üzenetére


Ricardo
félisten

Van ahol már nálunk is működik :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#41371) Ricardo


Ricardo
félisten

Hogy ne csak off legyek.

Mosolygós labda

Nexus 4

(#41372) leslien válasza migabi24 (#41346) üzenetére


leslien
nagyúr

most olvasom :DDD :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#41373) silentkiller


silentkiller
senior tag

Pár pillanat tegnap délutáni, balatonfüredi és tihanyi sétából:
(egy két panoráma is belefért a normál és egy HDR mellé)


HDR

Samsung S6 Edge, gyári kamera app, ahol lehetett ott Pro és ISO100.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#41374) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Samsung Galaxy S6 edge (+camera mod)

Sajnos a méhecske kb 2 másodpercenként váltott virágot, így nem tudtam jobban lefotózni. Azért nem lett olyan rossz.

(#41375) lugosi válasza ForRedGlory (#41374) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Basszus még 100%-ban nézve is teljesen jó a képminőség. Csodálkozok, hogy mennyit fejlődött ez a technológia az elmúlt években.

(#41376) lugosi válasza silentkiller (#41373) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az utolsó kép nagyon szuper lett.

Egyébként képminőségben, kamerában van különbség az S6 és az Edge között? Vagy ugyanaz?

(#41377) hito válasza lugosi (#41376) üzenetére


hito
nagyúr

Van. Az Edge-nél a képek széle hajlított :D

Egyébként tényleg nagyon jó az S6/Edge. Ha megkapja a manual kamerát majd, nehéz lesz a döntés a G4 és az S6 között. De valószínűleg egyikkel sem jár rosszul a vásárló :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#41378) ForRedGlory válasza lugosi (#41376) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kameraban nincs kulonbseg. Modulban mar igen, de nem mindegyik kozott. Van ami ISOCELL modult kapott van ami Sonyt. Utobbit tartjak jobbnak. Enyemben pl Sony van.

(#41379) andikaaa válasza ForRedGlory (#41378) üzenetére


andikaaa
aktív tag

Nagyon szép a levendulás! Honnan lehet tudni, hogy milyen lesz abban, amit esetleg megveszek?

(#41380) s3nsitivity válasza hito (#41377) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Ha
:D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#41381) BigBlackDog válasza silentkiller (#41373) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na ezek alapján már kezdem szorongatva érezni a 808-at. Az első (ennek talán jobban állt volna a 4:3-as képarány), a második és az utolsó előtti nagyon bejön. A második minőségre is kifejezetten ott van, belenagyítva is nagyon korrekt és a szélek is élesek. Talán egy kicsit érződik az a zsírkrétás effekt a apróbb részletekben, emiatt nem azt a "finom szemcsézett" érzetet adja. Az apátságnál, illetve az utolsó utcaképnél viszont elég furcsa érzetet ad a kép, mintha a vonalak el lennének mosva (pl. utolsó képen, az utca végében a két közlekedési tábla).

(#41382) BigBlackDog válasza stickrs (#41363) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem is mindenképpen 8 Mpixel legyen és esetleg, ha lehet ilyet kérni, húzd fel kérlek az élesítést +4-5 környékére. Sajnos a 808 alap beállításokon eléggé lágy képeket alkot.

(#41383) silentkiller válasza BigBlackDog (#41381) üzenetére


silentkiller
senior tag

Köszönöm a pozitív visszajelzéseket! :B Szerintem nagyon sokféle, látványos képet lehet készíteni az S6 szériával, elképesztő a fényereje az optikának, így a mélységélesség is (mindenféle trükk nélkül is) szuper, a fénymérése pedig jobb, mint amit eddig bármilyen kamerás mobilban próbáltam.

Az én Edge-em IMX, tehát Sony szenzoros.
A vásárlás után a telefon tárcsázójába beírva a következő kódot: *#34971539# az ISP Ver Check alatt megtalálható a szenzor típusa.

Sajnos, azért én is árnyalom a képet mert ez a "zsírkrétás" dolog nekem sem tetszik annyira, mondjuk a részletgazdaság azért így is megmarad. A tihanyi utcakép HDR-ben készült (gyári kamera app HDR on), nem tudom, hogy milyen egyéb szoftveres módosítást végezhet még a szoftver de lehet, emiatt van egy icipicit a minősége a többi alatt... viszont élőben is elragadó volt a látvány, így gondoltam a HDR megfelelő lehet az komplikált fényviszonyok miatt.

A levendula a levendulás fagyizó előtt készült Tihany főutcáján, próbáljátok ki az ottani fagyikat, megéri :K

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#41384) hito válasza silentkiller (#41383) üzenetére


hito
nagyúr

"zsírkrétás" dolog nekem sem tetszik annyira

Emiatt ne aggódj. Nemsokára jön a raw és nyoma se lesz a dolognak. :) Persze jpeg-ben akkor is megmarad, hacsak nem csiszolnak ezzel kapcsolatban a jpeg motoron is egyúttal.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#41385) silentkiller válasza hito (#41384) üzenetére


silentkiller
senior tag

Igen, olvastam és én is várom bár addig is, nagyon vacillálok ForRedGlory-féle camera mod-dal csak nem merek nekifutni a root-olásnak (és igazság szerint, nincs is másért szükségem a root-ra).

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#41386) hito válasza silentkiller (#41385) üzenetére


hito
nagyúr

Miről is szól ez a kamera mod? Mit változtat? Ha csak annyi, hogy a jpeg minőséget 9x%-ról 100-ra húzza, akkor azt nyugodtan hagyd ki, semmi értelme nincs.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#41387) irgum


irgum
addikt

(#41388) BigBlackDog válasza hito (#41384) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kérdés, hogy rawba fotózva lehet-e esetleg jpeget csinálni már a készüléken is, vagy gép kell hozzá és mi számít majd szerkesztetlen képnek. :)

(#41383) silentkiller:

"elképesztő a fényereje az optikának, így a mélységélesség is (mindenféle trükk nélkül is) szuper"

A kettő közötti összefüggés pont fordítottan arányos, minél kisebb a rekeszérték (tehát minél nagyobb a rekesznyílás), annál fényerősebb az objektív, de ugyanakkor annál kisebb a mélységélesség. (Életből egy példával élve, ha kicsi lyukon keresztül nézel át (pl. látásjavító raszter szemüvegek), vagy hunyorítasz, akkor valamennyivel több részt látsz élesebben.) De akkor dicséretes, hogy ennek ellenére sincs gond a mélységélességgel. :)

(#41371) Ricardo: Ezt nem is vettem észre előző körben, de egyszerű, ötletes és jól mutat! :)

[ Szerkesztve ]

(#41389) hito válasza BigBlackDog (#41388) üzenetére


hito
nagyúr

Hát az tényleg kényelmes lenne, ha nem kéne gép hozzá. Amikor utoljára próbáltam ilyet, zsákutcába futottam, de azóta lehet hogy változott a helyzet és "elő lehet hívni" mobilon is a raw fájlokat. 808 ezt is megoldja. Olyan minőséget tol jpeg-ben, mint más mobil raw-ban ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#41390) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Dobok is három képet. Az utolsó full zoomon készült, a minőségbeli problémákat kéretik elnézni. És nem, nem vártam sokat a repülőre. ;]


Flickr


Flickr


Flickr

Nokia 808 PV

[ Szerkesztve ]

(#41391) janaman01 válasza BigBlackDog (#41390) üzenetére


janaman01
addikt

Hu ezek marha jók lettek..(már bocsánat):)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#41392) B-L-A-C-K válasza BigBlackDog (#41390) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Brutál jók..;)

(#41393) hito válasza BigBlackDog (#41390) üzenetére


hito
nagyúr

Gyönyörűek!!! :C :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#41394) stickrs válasza BigBlackDog (#41390) üzenetére


stickrs
senior tag

király :C

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#41395) lkristóf válasza BigBlackDog (#41390) üzenetére


lkristóf
senior tag

Nagyon jó a színük!! meg úgy ahogy van az egész :C

(#41396) s3nsitivity válasza BigBlackDog (#41390) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nem találok szavakat :Y :C

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#41397) Quasi_modo válasza s3nsitivity (#41396) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mond, hogy hűha!

valami

(#41398) s3nsitivity válasza Quasi_modo (#41397) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Hűha! :DD

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#41399) Remekelek28 válasza falijja (#41366) üzenetére


Remekelek28
őstag

Jó képeket készit az S6 is :)
Véleményed szerint itt a következő képpárosoknál melyik a jobb,az egyik az S6 Érdemes belenagyitani,hogy melyik a részletgazdagabb.Mindegyik párosból az egyik az S6. De te melyiket látod jobbnak?

Itt a wiliams sonoma alatti részen a feliratok,pl az ablakon az a kör alakú
kép 1
kép 2

Itt középen a lámpánál a táblán lincoln felirat.
kép 3
kép 4

itt középen a kék oszlopoknál a feliratok
kép 5
kép 6

[ Szerkesztve ]

(#41400) s3nsitivity válasza Remekelek28 (#41399) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nekem ez a sorrend a 3 pakkban :D
LG
LG
Samu

Az elsőben az S6 nem elég részletgazdag az LG hez képest
A lowlightban egyértelmű a LG győzelme.
A harmadik kettősben viszont szvsz sokkal szebb színeket adott az S6

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.