Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) aesir válasza (#8200) üzenetére


aesir
veterán

Megírtam privátban :)

Van saját életem...

(#8202) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Dominika :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8203) Xirtam válasza Motion_Blur (#8202) üzenetére


Xirtam
veterán

Ezt az új Ferraris reklámra csinálták. Az autó meg az új szárnyak miatt van letakarva félig! :K

(#8204) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Lassan kezdetét veszi az Alonso mindenkit aláz évad :K
De remélem Schumi is ezt fogja :R

Go Alonso-Schumi! :R

(#8205)



addikt

Kíváncsi vagyok mit főzött ki Newey

Állítólag jön a Ferrarinak is az A3 diffije + remélem a Mercis újítások sem pletykák.
A mekinél mondjuk nagy a csend, de lehet Ők is hozzátoldanak még a kocsihoz fél métert vagy valami.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#8206) Integra


Integra
titán

mi ez a lotus f1-es autó? ebben milyen motor van???

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8207) Integra válasza aesir (#8199) üzenetére


Integra
titán

igazság szerint amit hallottam, sokat nem látott eddig senki belőle, mert kettőből kettőször bontotta le az autóját:))
mccrash nicknév lesz ebből még a végén:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8208) Nowhereman válasza Oliverda (#8195) üzenetére


Nowhereman
őstag

és ez esetben az eső és a verseny felfüggesztése közt hogy tesznek különbséget? Bár mondjuk mostanság már kezdik egynek tekinteni őket...

Utánam a kondenzcsik!

(#8209) P00By válasza Integra (#8206) üzenetére


P00By
nagyúr

Ugyan az, mint a többi új csapatnál cosworth.

(#8210) válasza Integra (#8206) üzenetére



addikt

Cosworth
az új csapatok mind ezzel mennek

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#8211) Integra válasza (#8210) üzenetére


Integra
titán

fogggalmam sincsen, mik az új csapatok:)
van mercedes, mercedes2, meg ferrari, meg asszem sauber megint, aztán hogy mik még, passz. nem nagyon vannak álmatlan éjszakáim, hogy nem vagyok képben. ja meg sumi van megint, ezt is tudom:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8212) P00By válasza Integra (#8211) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem baj, van ilyen! :D
A lányeget egyébként tudod :DDD

(#8213) shteer válasza -XadAnuX+ (#8204) üzenetére


shteer
titán

kezdetét veszi remélem is :))

..szerintem jónak tűnik

(#8214)



addikt

Amúgy hol lehet megnézni a hivatalos 2009-es összefoglaló videót?
Most jöttem rá, hogy én még nem is láttam és a hivatlos honlapon sincs fent. :F

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#8215) Integra válasza P00By (#8212) üzenetére


Integra
titán

hogy sumi? ja, nehéz lett volna esliklani felette, csapból is ez folyt.. :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8216) Xirtam válasza (#8214) üzenetére


Xirtam
veterán

Valószínű még nincs kész. Álltalában mindig az első futam időmérő edzésén szokott bemutatkozni.

(#8217) Peat;) válasza #70869248 (#8163) üzenetére


Peat;)
veterán

Ugyanazt írod. Én nem ezzel vitatkoztam. Te is tudod, de mivel nincs más jöttél megint ugyanazzal. Jájj. A -10% a csapatok teljes 2009-es költségvetésének a 2008-ashoz való viszonyát fejezi ki. Linkeltem már egyszer, nem létezik hogy nem tudod értelmezni a mondatokat. Eleget írtam le hogy nem csökkentették a költségeket te meg harmadszor hogy igen, miközben a számok ellened vannak :((

Tágabban, több tényezőt és azok egymásra hatását vizsgálva kerekebb képet kapnál, megérné. Ettől függetlenül is van két vélemény és ez jól megvan egymás mellett, én nagy részben felelősnek tartom a gyári csapatokat is, te nem. Ez hogy hol üti a mózli és társa tevékenységét azt nem tudom, de láthatólag így érzed, leírom utoljára sokadjára: nem üti. Azért nem szeretem azt a fajta reakciót amit csinálsz, mert mások utána tévesen azt gondolhatnák rólam, hogy ejha ez szerint a Mózli és Brömi papa ártatlan, f1 megmentője..."Mosley mint az F1 jóakarója???!" Ez eléggé etikátlan, de egy fórumon elfér kétségtelenül és nem is zavar.

Lezártam, majd futamokat nézzük inkább. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#8218) Peat;)


Peat;)
veterán

A KERS-el egyébként mi a helyzet, csak idén nem használják, vagy huzamosabb ideig kukába dobták? Miután eltűnnek a diffuzor szörnyetegek jó lenne ha az visszatérne. A kettő együttes hatásárból már kinézném az előzések valódi (nem elhasznált gumi miatt) növekedését. Már jelenlegi formájukban is használhatóak lettek volna, ha nem korlátozzák le annyira a használatát, számomra sok szempontból érthetetlen volt a tavalyi év.

(#8219) Oliverda válasza Peat;) (#8218) üzenetére


Oliverda
félisten

Talán 2011-től lesz egységes KERS kötelező használattal. Remélem hogy a Williams féle Hybrid Power-t fogja megkapni minden csapat mert szvsz ez a legelőremutatóbb fejlesztés. Legalábbis az akkushoz képest mindenképpen meggyőzőbb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8220) shteer válasza (#8214) üzenetére


shteer
titán

Formula1.Season.Reviews.2005-2009

torrenten elérhető

..szerintem jónak tűnik

(#8221) -Mike- válasza (#8214) üzenetére


-Mike-
addikt

Ment pü az összefoglaló témában
2007 óta csinálja az egyik ismerősöm a dvdjüket, majd csekkold.

(#8222) Oliverda válasza (#8214) üzenetére


Oliverda
félisten

Az FIA Gala-s klipre gondolsz vagy az egész estésre?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8223) SzalaiG válasza -XadAnuX+ (#8204) üzenetére


SzalaiG
addikt

Csak a Schumi! :K

(#8224) válasza Oliverda (#8222) üzenetére



addikt

milyen egész estés?
megfilmesítették? :D

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#8225) SzalaiG válasza Oliverda (#8219) üzenetére


SzalaiG
addikt

Jó lenne, ha ez lenne a befutó. :K

(#8226) attisx válasza Nowhereman (#8208) üzenetére


attisx
addikt

Mondjuk úgy, hogy esőben sárga-piros fény felváltva fog világítani (vö. sárga-piros csíkos zászló = csúszós pálya)...

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#8227) Nowhereman válasza attisx (#8226) üzenetére


Nowhereman
őstag

Ez esetben alig várom az ovis színvonalú vitákat, hogy éppen sárga jelzés mellett előzött valaki...

Utánam a kondenzcsik!

(#8228) Oliverda válasza Nowhereman (#8227) üzenetére


Oliverda
félisten

A pilótafülkében és a pályán is lesznek még villogó fények na meg ott van a rádió is.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8229) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

A mai napnak se lesz sok értelme Jerezben..

10:42 - Hamilton extrém esőgumikon köröz a McLarennel, az utóbbi négy időeredménye: 1:39.361, 1:38.020, 1:38.9, 1:37.5. Az aszfalt csupán 11 fokos. Még a sajtószobában is elment az áram...

10:35 - Nagyon esik, már legalább 2 mm-nyi víz áll a pályán. Barrichello azonnal visszamenekült a szerelőihez, most Hamilton próbálkozik.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8230) Oliverda


Oliverda
félisten

Sajtó: Villeneuve megegyezett a Stefan GP-vel

Úgy látom hogy még a 27es rajtszám is könnyen befigyelhet így neki.:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8231) P00By válasza Oliverda (#8230) üzenetére


P00By
nagyúr

Hajjaj, mi lesz itt! :) :))

[ Szerkesztve ]

(#8232) -Mike- válasza P00By (#8231) üzenetére


-Mike-
addikt

Ismét pink haj a paddockban?

(#8233) #70869248 válasza Peat;) (#8217) üzenetére


#70869248
törölt tag

A költségek csökkentek, hogy miért?
2009:
-csapatonként 10 milla dollárért vásárolható összesen 20db. (8+8 versenyre+4 tesztre) 3 hétvégés motorok, 4 hétvégés váltók.
-idény közben tilos tesztelni.
-utazó személyzet létszámának csökkentése.
-szélcsatornák korlátozása (60%-s arány mellett 50m/s)

Ja hogy közben slick gumi, KERS (a maga kb. 50millájával csak a szezonkezdetig(!)).

költségvetési sapka:
A Honda vezérkara által felvetett javaslat széles körű egyetértésre talált a csapatfőnökök pénteki ülésén, és Max Mosley, az FIA elnöke is melléállt. A sapka konkrét mértékét illetően ellentmondó adatok szivárogtak ki: egyes jelentések 80 millió dollárt emlegetnek, más, reálisabbnak tűnő források 120-150 millió dollárról írnak.
vagy, szintén a Honda-tól:
-Ha az erőforrások számát szezononként negyvenben vagy ötvenben maximálnánk, amelyeket a csapatok szabadon használhatnának tesztelésre és versenyzésre, az természetszerűleg hosszabb élettartamú motorokhoz vezetne, és ellenőrizni is könnyű lenne"..Szafnauer hozzátette: ha egy istálló a szezon hajrájában túllépné a limitet, használhatna extra egységeket, ám ezért súlyos büntetés (rajtrács végére száműzés vagy a pontszerzésből való kizárás) járna. A jelenlegi motorszabályokon azonban többet nem változtatna, mivel mindenféle módosítás újabb összegeket emésztene fel.

Idénre még alacsonyabb áron lettek értékesítve a motorok és a váltók, és még több hétvégét kell kibírniuk..
---------------
A sok duma, amiről azt hitted felesleges, az pont arról szólt hogy milyen külső körülmények drágítják az F1-t, az érdekcsoport bevétele nőt..az új pályák 40-50 millákat fizetnek (Abu Dhabi pl), de a csapatok logisztikai költsége senkit nem érdekel.

A magyar költségvetés tavaly 18.22 millió dollárt fizetett ki a FOM-nak jogdíj címén. Az összeg évente tíz százalékkal növekszik, vagyis az idén 20.04 millió dollárba kerül nekünk a Forma-1 (dollár:forint árf.módosít)

Idén:
19 futam lesz, és ebből 8 lesz európai(!)
kerek 10 évvel ezelőtt:
17 futam volt, és ebből 11 volt európai.

"Az F-1 terjeszkedése Ázsia és az Öböl-országok felé pont olyan, mint amikor az NHL Nashville-ben próbált hokicsapatot létrehozni" - mutatott rá Legault. - "Montrealban péntekenként több néző volt, mint sok nagydíjon vasárnap. És azok a nézők nem kivezényelt katonák voltak civil ruhában, mint néhány országban, amit nem nevezek meg!"
------------------
és végül:

Ezt írtad Mosley kapcsán:
Ha ül a fenekén akkor ma lehet nem is lenne f1
Szal nem vágom miért lenne etikátlan nekem ezt a véleményed az -F1 jóakarójaként- látnom, gondolom annak tartod, ha nélküle szted már megszünt volna az F1.

Az F1 pénzembereinek sosem lesz jó ha a csapatok egységesek,..akkor jelentenek fenyegetést és harcolnak ki, pl: kicsivel nagyobb részesedést a pénzekből (2006).
Az már a személyes véleményem hogy ezért volt sok vitásan értelmezhető, és már-már óvodás szinten kezelt szabály, ...ezért kellenek az új csapatok a sokkal kisebb hatalmukkal, és a könyebb megoszthatóságukkal.
Ezért örülök hogy már Todt az elnök, és hogy ő is csak 1 évre.

[ Szerkesztve ]

(#8234) Motion_Blur válasza #70869248 (#8233) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Ezért örülök hogy Todt az elnök, és hogy ő is csak 1 évre."

4 évre választanak FIA elnököt, szal 2013-ig marad.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8235) puttputt válasza Oliverda (#8230) üzenetére


puttputt
őstag

Ment Raikkönen, jön Villeneuve... csak hogy "ne maradjunk" "kevés" világbajnok nélkül. :DDD
Nem baj az... Majd jól "elnosz/tosz/tasz/talgiáznak" Sumival. ;]

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#8236) #70869248 válasza Motion_Blur (#8234) üzenetére


#70869248
törölt tag

jaja, ott más járt a fejembe, sajna már nem tudom szerkeszteni. kösz.

(#8237) puttputt


puttputt
őstag

"Finomhangolás" alatt a Cosworth motorok? ;]

[link]

A T. Rosso szépet gurult.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#8238) attisx


attisx
addikt

15:15 - A Red Bull twitteres bejegyzése szerint ma a csapatnál ebédelt egy "idősebb német versenyző", aki "hatnál több világbajnoki címet" nyert. Az illető néhány napja a Ferrari motorhome-jában falatozott, így a Mercedes GP séfje lassan elkezdhet gondolkodni, hogy valamit rosszul csinál.

LOL. :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#8239) Ricardo válasza attisx (#8238) üzenetére


Ricardo
félisten

Ki lehetett az? :DDD
Lehet hogy csak meglátogatta a régi cimborákat. vagy a piros szín jó hatással van az étvágyára :)
Már várom a szezon kezdetét. Remélem izgalmas évad áll előttünk.

(#8240) puttputt válasza Ricardo (#8239) üzenetére


puttputt
őstag

Vagy csak kedveli az "egzotikus ízeket", szereti az "izgalmakat" és már megunta a hazai kosztot... :DDD (Folynak az "újratárgyalások"? ;] )

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#8241) Oliverda válasza Ricardo (#8239) üzenetére


Oliverda
félisten

A Red Bull-nál nem tudom hogy hány régi cimborája lehet és ott a piros színe sem annyira domináns. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8242) Ricardo válasza Oliverda (#8241) üzenetére


Ricardo
félisten

"az illető néhány napja a Ferrari motorhome-jában falatozott,"
Erre értettem.

szerk: A red bull meg szárnyakat ad:)

[ Szerkesztve ]

(#8243) attisx válasza puttputt (#8240) üzenetére


attisx
addikt

Egy idő után meg is lehet unni a Currywurst mit Pommes menüt... ;]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#8244) attisx válasza puttputt (#8240) üzenetére


attisx
addikt

Duplán ment...

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#8245) puttputt válasza attisx (#8244) üzenetére


puttputt
őstag

Főleg úgy, hogy állítólag a "Meister" minden falatot 30x rág meg. :DDD
(Valamikor nagyon rég, az egyik közvetítés alatt hallottam.)
Ebből a kajából meg - egy idő után -, amúgy még 1 falat is sok. :D

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#8246) Oliverda válasza Ricardo (#8242) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, de az már 2 hetes hír. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8247) Ricardo válasza Oliverda (#8246) üzenetére


Ricardo
félisten

Az lehet :B Be kell vallanom hogy két szezon között nem követem a híreket. Az új évad előtt átolvasom mi történt holtidőben.

(#8248) -Mike- válasza Ricardo (#8242) üzenetére


-Mike-
addikt

A red bull meg szárnyakat ad

Rántott csirkeszárnyakat. Ha már ott ebédelt.

(#8249) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Kova így edzett a szervó nélküli Lotus-ra :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8250) Ricardo válasza Motion_Blur (#8249) üzenetére


Ricardo
félisten

Rockynak bejött

:DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.